Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Guingamp : Štrasburk - 27. října 2018   20:00

Guingamp
Guingamp
6' Benezet (Didot)
1:1
(1:0)
Štrasburk
87' Zohi
Guingamp
Johnsson – Ikoko, Kerbrat (C) (9. Koita), Sorbon, Tabanou, Rebocho – Rodelin (86. Coco), Blas, Didot, Benezet – Julan (69. Fofana).
Petrić – Koita, Fofana, Coco, Traoré, Phiri, Phaeton.
Delajod – Henninot, Jeanne
Stade de Roudourou, Guingamp
Štrasburk
Sels – L. Koné, P. Martinez (74. Zohi), S. Mitrović (C) – Lala, Martin, Sissoko, Carole, Thomasson (61. Corgnet) – Da Costa (90+1. Zemzemi), Mothiba.
Kamara – Caci, Corgnet, Grimm, Zemzemi, Zohi, Liénard.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:14.
Tak pro Štrasburk má dnes remíza cenu zlata, hosté totiž rozhodně nebyli tím lepším souborem na trávníku a Guingamp je v určitých fázích hry rozebíral a připravoval si šance, které však nedokázal proměnit a Štrasburk pak ačkoliv nejdříve pohrdl penaltou, srovnal Benezetův gól díky Zohiho dorážce.
90+3'
90+3'
Benezet Rebochův pas do lajny trošku nešťastně nezvládl zkrotit.
90+2'
Mothiba po ztrátě míče fauloval Didota a daroval tak Guingampu zbytečnou standardku.
90+1'
Thomasovo prodloužení rohového kopu patou úspěch neslavilo.
90+1'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Moataz Zemzemi.
90'
Hlavní rozhodčí nám ještě přidá tři minutky přesčas.
87'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!

Po precizním Thomasově centru sice nejdříve neuspěl krkolomně zakončující Lala, KEVIN ZOHI už však dorážkou z velké blízkosti domácí svatyně dokázal vyrovnat!
86'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Ronny Rodelin, přichází Marcus Coco.
86'
Thomas završil řadu soubojů ve středu pole dalekonosnou střelou až vysoko nad Johnssonovu klec.
85'
Blas, který prchnul všem obráncům Štrasburku předložil famózní pas Fofanovi, jenž však přestože na něj zívala prázdná klec, minul!
84'
Vracející se Carole fauloval Didota.
82'
Tento průnikový pas z Benezetovi kopačky byl i pro takového rychlíka, jakým Rodelin bezpochyby je, příliš razantní.
80'
Zohi si na hranici vápna našel svižný přízemní pas a balón vskutku netrefil úplně špatně, jen chybělo lepší umístění mimo dosah Johnsson, který takto neměl zas až tolik práce.
79'
Corgnetův centr byl odvrácen již na první tyči.
77'
Johnsson na exekujícího Lalu vytasil bravurní zákrok, při němž se natáhl až pravé tyči!
76'
Tak toto je jedinečná příležitost pro hosty na vyrovnání! Po volejbalovém zákroku Tabanoua, který blokoval Da Costovu hlavičku neměl rozhodčí na výběr, zda k penaltovému puntíku ukáže, či ne!
75'
Lamine Koné Rebocha nepustil k míči kutalícímu se mimo hru na výkop hostí.
74'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Pablo Martinez, přichází Kévin Zohi.
72'
V souboji osmnáctek Fofana tvrdě dohrál Sissoka a sudí jej potrestal žlutým napomenutím.
71'
Sorbon se netradičně po standardce zaangažoval do útok a vykutil výborný pas pro Benezeta, jenž však z penaltového puntíku zamířil přímo na Selse!
70'
Do nepříjemného střetu ve skluzu se dostali Thomas a právě střídající Fofana, rozhodčí situaci posoudil jako faul hostujícího fotbalisty.
69'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Nathaël Julan, přichází Guessouma Fofana.
68'
Benezet výborně přenesl hru na uvolněného Rodelin, který zkusil Selse překvapit střelou z jedničky, ránu k bližší tyči však Belgičan vytlačil na roh.
67'
Koita dobře zastoupil cestu Mothibovi, Jihoafričanovi pak nadělil i něco od cesty.
66'
Vysokým balónem až do vápna se Johnsson nenechal zaskočit.
65'
Da Costa si zběhl z hloubi obrany pro přihrávku od Laly, vzápětí ale nepřesnou sklepávačkou nenašel nikoho v bílém.
63'
Benezet dobře frnknul obráncům po pravé straně, Rodelinovi ale předložil pas někde na úroveň pasu, což se vskutku zpracovává těžko, s čímž by nám Rodelin dal za pravdu.
61'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Benjamin Corgnet.
60'
Rodelin se neostýchal z úctyhodné vzdálenosti pokusit štěstí a pokus to vskutku nebyl z nejhorších, i přesto ale Selsovu klec o nějak ten metřík minul.
58'
Lalův přetažený míč si hrudníkem stáhl Carole, zakončení už však tak dobré nebylo, skončilo totiž až daleko za brankou.
58'
Thomasson při snaze o blok centru balón jen nebezpečně přizvedl a až po několika odrazech se k němu dostal gólman Sels.
57'
Roh následující ztečované střele Thomase Johnsson posbíral.
56'
Balón do pokutového území domácích tentokrát našel adresáta v podobě Da Costy, který ale akci nepřesným pasem na někoho ze spoluhráčů překombinoval.
55'
Da Costa přes Tabanoua míč do vápna nedostal.
54'
Útočný trojzubec Guingampu se ocitl v dobrém kontru 3 na 3, Julan se však sám vyhnal do úhlu a nic nevymyslel.
53'
Thomas sice dostal přízemní balón do šestnáctky, prostory ale beci Guingampu rychle vyklidili.
52'
K Rodelinovi se dobře vrátil Thomasson a protivníka u pravé lajny odzbrojil.
50'
Domácí odchovanec se ještě nechal ošetřít, ale pokračovat nejspíše bude.
49'
Da Costa nepříjemně přejel kolíky Blasovo chodidlo a vysloužil si první žlutou kartu utkání.
48'
Rodelin utekl po levé straně a vyslal kvalitní střílenou přihrávku do vápna, kde čekal Benezet, domácí desítku ale dobře pohlídal Carole a znemožnil mu vystřelit.
46'
Julan dobře vyslal po levé straně Rebocho, který lehce z úhlu protáhl Selse, jenž však dokázal míč zkrotit.
46'
Pro druhý poločas provedl výkop Guingamp.
46'
Druhý poločas přibližně ve 21:01.
První dějství nám nabídlo vcelku vyrovnanou podívanou, ofenzivně slibnějším celkem však byl spíše domácí Guingamp a to i přestože to byl Štrasburk, který více držel merunu. Po 45 minutách vede červeno-černý celek zásluhou Benezeteho hlavičky z šesté minuty.
45+2'
45+1'
Benezetův centr propadl až k na zadní tyči čekajícímu Rodelinovi, jenž však Sissoka neprostřelil.
45+1'
Rodelina zastavil Sissoko u pravé lajny mimo rámec pravidel, Guingamp tedy bude mít asi poslední šanci na zvýšení náskoku v tomto poločase.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Pohlednou ťukačku ofenzivních hráčů Štrasburku přerušil až Tabanou, jenž zastavil pas na zabíhajícího Mothibu ve skluzu.
43'
Ačkoliv jsou mnohem více na balónu hosté, fotbalistům v bílém se vůbec nedaří vypracovat jakékoliv slibné příležitosti.
42'
Rebocho udělal vše dobře a dostal se do pozice vhodné k centru, vzápětí ale nečekaným přízemním pasem balón přes prvního obránce nedostal.
40'
Benezet dobře vybruslil z obklíčení několik hráčů v bílém a asi 30 metrů od branky soupeře si vybojoval faul Mothiby.
39'
Štrasburk držící balón v obranných řadách si s rozehrávkou neví úplně rady a územní posun příliš nezaznamenávají.
37'
Lalu vyslal po kraji Sissoko, francouzského záložníka ale dobře zakřižoval Rebocho a o balón jej skluzem připravil.
35'
Mithobe si při tvoření útoku nerozuměl s Martinem a zbytečně přišli o míč, druhý jmenovaný navíc nečistě dohrál jednoho z rozehrávajících beků.
34'
Da Costa při stíhání míče mířícího do autu jasně přišlápl stínujícího Rebocha a je mu po zásluze pískán nedovolený zákrok.
33'
Rodelinův vysoký míč do pokutového území hostí ovoce nepřinesl.
31'
Další Benzetův roh lehce shrábl brankář Sels.
30'
Da Costa si u lajny šikovně pošťouchl míč za sebe, po Koitově lehkém kontaktu se ale fouknutí do píšťalky dožadoval marně.
29'
Poslední desítky sekund nám toho moc neukázaly, hráči často ztrácející míče a neumí se dostat na dostřel k brance soupeře.
26'
Julen dobře prodlužoval na první tyči míč patičkou, Sorbon ale z gólové pozice vysoko přestřelil! Na jeho obranu je však nutno říci, že měl kolem sebe hned několik obránců a navíc měl balón na dlouhou nohu.
26'
Od Laly jde míč na další rohový kop.
24'
Didot po signálu údajně centroval až poté, co meruna překročila brankovou čáru.
23'
Julan dobře zapletl nohy hned několika protihráčům a na vápně uvolnil Rodelina, z jehož tečované střely bude roh.
22'
Dobrý lob za obranu vyslal Lala, Carole ale z velkého úhlu pálil přímo do Johnssonova náručí.
21'
Carole sklepávačku do strany z Mothibův kopačky na hřišti nezastihnul.
20'
Obě jedenáctky si nyní často mění držení míče po mnoha nepřesnostech.
19'
Také tento pokus o servis na hlavu spoluhráčů ze Štrasburku Koita přečetl a zamezil komplikacím.
18'
Ošetření si vyžádal další domácí hráč Rodelin, který obdržel v jednom ze soubojů šlapák.
17'
Ani tentokráte Carole s centrovaným míčem neuspěl.
16'
Štrasburk se v posledních minutách usídlil na domácí polovině, nic kloudného však vymyslet nedokáže.
15'
Caroleho centr odvrátil Sorbon bez sebemenších problémů.
14'
Na druhé straně raději Koita pod tlakem zakopl balón mimo hrací plochu.
14'
Po Benezetově rohovém kopu se Koita provinil útočným faulem.
13'
Rebecho míč do šestnáctky z levé lajny přes pozornou obranu papírového favorita nepropašoval.
12'
Ani z této jiskry ale oheň nevzplane.
12'
Sissoko připravil Benzeta o míč s faulem, také domácí fotbalisté tedy dostanou k dispozici podobný přímak jako před chvílí hosté.
11'
Z centrované standardky Štrasburk nezahrozil, Guingamp bude vykopávat.
10'
Uvidíme, jak se s šancí od úvodních minut vypořádá Djegui Koita, tento 18letý mladíček totiž zatím odkopal jen 90 seniorských minut.
9'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Christophe Kerbrat, přichází Djegui Koita.
6'
Guingamp právě vstřelil branku!

Tak asi jsem to lehce zakřikl! Hned v šesté minutě utkání otevírá skóre domácí celek! Rodelin vynalézavou patičkou otevřel prostor k centru pro Didot, který našel precizním centrem přesně hlavu NICOLASE BENEZETA, jehož zakončení do protipohybu gólmana nemělo chybu!
5'
Na balónu je zatím v úvodních minutách častěji hostující ekipa, žádné větší útočné výpady však zatím ani jeden z týmů nepodniká.
4'
Tak po odehrání se Kerbrat nepříjemně srazil s kolegou Sorbon, jenž mu asi naložil slušný "koňár".
3'
Da Costa se pokoušel napadat domácího kapitána, ten ale tečovaným odkopem do zámezí vybojoval aut pro své mužstvo. Hned po odehrání se však svalil na zem, vypadá to na problém svalového typu.
1'
Da Costa se ihned stal adresátem dalekého nákopu, který dokázal dobře zkrotit, nepovedené zakončení však dělilo od brány pěkných pár decimetrů.
1'
Zápas rozehrál v bílých dresech hrající Štrasburk, domácí pak oblékli klasickou červeno-černou sadu.
1'

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat (C), Sorbon, Tabanou, Rebocho – Rodelin, Blas, Didot, Benezet – Julan.
Náhradníci: Petrić – Koita, Fofana, Coco, Traoré, Phiri, Phaeton.

RC Štrasburk Alsace: Sels – L. Koné, P. Martinez, S. Mitrović (C) – Lala, Martin, Sissoko, Carole, Thomasson – Da Costa, Mothiba.
Náhradníci: Kamara – Caci, Corgnet, Grimm, Zemzemi, Zohi, Liénard.

Rozhodčí: Delajod – Henninot, Jeanne.
Vzájemné zápasy:

Ze vzájemných utkání minulé sezóny vzešel lépe Guingamp, který jak venku, tak doma triumfoval 2:0.
RC Štrasburk Alsace:

Ačkoliv se v posledním ročníku Štrasburk paradoxně umístil až za Guingamp se ztrátou 9 bodů na svého nejbližšího soka, letos hraje tabulka francouzské ligy úplně jinou písničku. V utkáních se jim daří pravidelně sbírat body a přestože se neperou o tu úplnou špičku, společně s Lille a Montpellier se zasluhují o lehkou revoluci v Ligue 1.

Anthony Goncalves (zranění lýtka)
Ludovic Ajorque (zranění stehna, nejistý start)
Abdallah Ndour (nejistý start)
Lebo Mothiba (zranění kotníku, nejistý start)
Idriss Saadi (zranění kolena, nejistý start)

Postavení v tabuĺce:

10 zápasů, 7. místo, 15 bodů (4-3-3)
EA Guingamp:

Guingamp po loňském jasném udržení z 12. místa rozhodně neprožívá ideální vstup do této sezóny. Vše začalo hroznou šňůrou šesti porážek, poslední zápasy ale svěřenci Antoineho Kombouareho zaznamenávají zlepšení, když v posledních čtyř duelech po třech remízách a jedno vítězství zaznamenali všechny své body.

Marcus Coco (nemoc, nejistý start)
Lucas Deaux (svalové zranění, nejistý start)

Postavení v tabulce:

10 zápasů, 20. místo, 6 bodů (1-3-6)
Dobrý den a vítejte u přenosu utkání 11. kola Ligue 1 mezi EA Guingamp a RC Štrasburk Alsace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.