Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Štrasburk - 19. ledna 2019   20:00

Monaco
22' Falcao (Tielemans)
1:5
(1:2)
Štrasburk
12' Ajorque  (Lala) • 17' Thomasson  (Fofana) • 64' Sissoko  (Ajorque) • 68' Ajorque  (Sissoko) • 90+4' Fofana  (Da Costa)
Monaco
Benaglio – Glik, Naldo, Badiashile – Henrichs (55. Sidibé), Tielemans, Fàbregas, Ballo-Touré – Rony Lopes, Golovin (66. Moussa Sylla) – Falcao (C).
Badiashile – Jemerson, Aït Bennasser, Sidibé, Serrano, Pelé, Moussa Sylla.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade Louis-II, Monaco
Štrasburk
Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Lala, Martin (81. Liénard), Sissoko, Fofana, Caci – Ajorque (78. Da Costa), Thomasson (73. Carole).
Kamara – Liénard, Mothiba, Gonçalves, Zohi, Da Costa, Carole.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:9.
Je dobojováno. Krize Monaca se ještě prohlubuje, i po 21. kole zůstane ambiciózní celek přikován v sestupovém pásmu. Štrasburští fotbalisté o svém vítězství rozhodli už na začátku prvního poločasu, když brzké vyloučení Nalda rychle potrestali Ludovic Ajorque a Adrien Thomasson. Falcaovi se sice vzápětí podařilo snížit, po změně stran ale Sissoko, Ajorque a Fofana postupně navýšili náskok hostů až na drtivých 5:1.
90+4'
90+4'
Štrasburg právě vstřelil branku!
Debakl je dokonán. Nuno Da Costa vyslal na zteč YOUSSOUFA FOFANU, kterého obrana Monaca nechala projít až do šestnáctky a střídající středopolař poté přesnou přízemní střelou překonal Benaglia!
90+2'
Pablo Martinez před dotírajícím Ronym Lopesem zakopl balon až k Benagliovi, diváci už se začínají zvedat ze svých sedaček.
90+1'
Na monackém stadionu už běží čtyřminutové nastavení a štrasburští fotbalisté si nyní vyměňují míč nedaleko půlící čáry.
90'
Cesc Fàbregas to zkusil z ostrého úhlu, Matz Sels se ale nenechal zaskočit a snadno zasáhl.
89'
Ofsajd a v něm Djibril Sidibé, hosté s rozehrávkou pochopitelně spěchat nebudou.
88'
Ani protiakce Monaca ale příliš povedená nebyla, domácí prakticky jen odevzdali balon brankáři Selsovi.
87'
Nákop Lionela Caroleho v pokutovém území žádného z jeho spoluhráčů nenašel. A ani nemohl, nikdo v dresu Štrasburku tam totiž ani nebyl.
86'
Utkání už se dohrává jen z povinnosti, ani jeden tým už se za rozhodnutého stavu nikam nežene.
84'
Střídající Dimitri Liénard zachytil prudkou přihrávku až v autu, domácí se tak snadno dostávají k vhazování na útočné polovině.
83'
Moussa Sylla se dostal do zakončení po hezké přihrávce od Sidibého, v pádu se mu ale nepodařilo trefit balon podle představ.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Dimitri Liénard.
80'
Radamel Falcao to zkusil ze střední vzdálenosti a míč před Selsem neposedně poskočil, gólman Štrasburku si ale nakonec bez problémů poradil.
79'
Pablo Martinez nic nevymýšlel a jen zakopl míč za půlící čáru, štrasburští fotbalisté už se za rozhodnutého stavu nikam neženou.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Nuno Da Costa.
77'
Radamel Falcao na útočné polovině zbytečně fauloval, za což si vykoledoval žluté napomenutí.
75'
Nařízený roh se bude opakovat, Martinovu ránu z levé strany totiž Radamel Falcao zblokoval do zámezí.
74'
K další střele se teď odhodlal Ibrahima Sissoko, naštěstí pro domácí ale napáílil míč pouze do Kamila Glika.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Lionel Carole.
72'
Cesc Fàbregas si v souboji s Jonasem Martinem počínal nedovolenými prostředky a za svůj zákrok si vykoledoval žlutou kartu.
71'
Dvacet minut před koncem už je prakticky rozhodnuto, nechme se překvapit, zdali se domácím podaří alespoň nějakým způsobem potrestat Mitrovićovo vyloučení.
69'
Ani Štrasburk nebude dohrávat zápas v plném počtu. Stefan Mitrović ošklivým šlapákem zastavil Ronyho Lopese a vyfasoval za to červenou kartu!
68'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, LUDOVIC AJORQUE teď zatloukl další hřebíček do monacké rakve! Forvard Štrasburku se zmocnil míče po rohovém kopu soupeře, přesprintoval přes celé hřiště a zakončil přesně k tyči.
68'
Střídající Djibril Sidibé se skácel k zemi v pokutovém území soupeře po souboji s Fofanou, penalta se ale kopat nebude a místo toho bude následovat roh.
67'
Hráči v červeno-bílých dresech se nyní dopustili dalšího ofsajdu, Monaco je pod dekou a Štrasburk má skvěle nakročeno k posunu na páté místo tabulky.
66'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Moussa Sylla.
65'
Monačtí fotbalisté se vydali do rychlé protiakce, ten byl ale nakonec zastaven kvůli ofsajdu.
64'
Po obrovské chybě Cesca Fàbregase se Monacu bodový zisk ještě více vzdaluje! Španělský veterán ztratil míč na hranici vlastního pokutového území, načež ho Ajorque nabil na střelu volnému IBRAHIMOVI SISSOKOVI a ten z první propálil vše, co mu stálo v cestě.
62'
Centr Anthonyho Caciho z levé strany byl značně přetažený, Kenny Lala ale ještě stihl zachytit balon na hrací ploše.
61'
Z nařízeného rohového kopu už hosté nezahrozili, svěřencům Thierryho Henryho už ale zbývá na vyrovnání jen půlhodina.
59'
Kenny Lala se na pravém křídle zbavil Benoîta Badiashileho a poté zkoušel najít v předbrankovém prostoru Ajorqueho, jeho přihrávku ale na poslední chvíli zblokoval Glik!
58'
Golovinův centr z levé strany skončil jen u Stefana Mitroviće, další akci Monaca už ale pomalu zakládá Rony Lopes.
57'
Ve druhém poločase se zatím hraje ve velmi pomalém tempu, fotbalisté Štrasburku už se v podstatě jen brání.
55'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Djibril Sidibé.
54'
Domácí fotbalisté teď zbrkle zakopli míč do zámezí, Matz Sels s rozehrávkou ze své šestnáctky pochopitelně spěchat nebude.
53'
Z nějakých dvaceti metrů to vzal nyní na sebe Jonas Martin, jeho přízemní projektil si však Diego Benaglio zkušeně pohlídal.
51'
Fodé Ballo-Touré ztratil míč ještě před půlící čarou, hosté se velmi účelně brání a nepouštějí Monaco k vlastní šestnáctce.
50'
Adrien Thomasson neměl dostatečnou rychlost a Lalovu kolmici si zpracoval až v zámezí, následovat tak bude jen odkop od branky Diega Benaglia.
48'
Radamel Falcao to přehnal s agresivitou při napadání a fauloval Pabla Martineze.
47'
Průnik Cesca Fàbregase neměl dlouhého trvání, v akci domácího celku ale ještě může pokračovat Henrichs.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Utkání proti Štrasburku začalo pro Monaco hrůzostrašně. Už v sedmé minutě se totiž nechal vyloučit Naldo a hosté přesilovou hru vzápětí hned dvakrát využili: ve dvanácté minutě otevřel skóre Ajorque a o pouhých pět minut později se trefil i Thomasson. Partě Thierryho Henryho vykřesal naději kontaktním gólem Radamel Falcao, Štrasburk má ale k vítězství stále o něco blíž.
45+2'
45+1'
Štrasburští z poloviny hřiště vrátili míč vlastnímu brankáři, Matz Sels s rozehrávkou vůbec nespěchá.
45'
První půle bude ještě o dvě nastavené minuty delší!
44'
Kenny Lala nic nevymýšlel a vrátil balon stoperům, Štrasburští už se snaží pouze udržet vedení 2:1 do poločasového hvizdu.
42'
Henrichsův centr sice našel zamýšleného adresáta Radamela Falcaa, ten byl ale velmi dobře pokryt hostujícím kapitánem Mitrovićem.
41'
Fodé Ballo-Touré měl před sebou spoustu volného prostoru po levém křídle, na individuální průnik si ale netroufl a místo toho přenechal balon Golovinovi.
40'
Po rohovém kopu vznikla před Benagliem nepřehledná trma-vrma, z níž Stefan Mitrović nakonec hlavou poslal míč do břevna!
38'
Lalův centr z pravé strany byl zblokován do zámezí, hráči alsaského celku tak budou zahrávat další rohový kop.
37'
Benoît Badiashile teď na útočné polovině naprosto zbytečně podrazil Fofanu a ani on se žlutému napomenutí nevyhne.
36'
Stefan Mitrović zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl k zemi unikajícího Falcaa, za což si vykoledoval žlutou kartu.
34'
Štrasburští fotbalisté ztratili balon na útočné polovině, svěřenci Thierryho Henryho už mohou založit další rychlou protiakci.
33'
Dnes velmi aktivní Ludovic Ajorque to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, jeho propagační projektil ale nechal Benaglia ledově klidným.
31'
V posledních minutách se hra přeci jen trochu uklidnila, i tak se ale ještě máme na co těšit – díky kontaktní trefě Falcaa je stále o co hrát!
30'
Rony Lopes hledal v šestnáctce Falcaa, jeho nákop byl ale příliš prudký a skončil až v náruči Matze Selse.
29'
Jonas Martin fauloval Benjamina Henrichse a poté mu navíc šlápl přímo do rozkroku! Středopolař Racing Clubu může být rád, že z toho vyvázl jen se žlutou kartou.
27'
Nic. Hostující středopolař si balon příliš předkopl a zákonitě o něj přišel, Henryho svěřenci se opět vydávají kupředu.
26'
Protiútok Monaca skončil těsně za půlící čarou, co teď ukáže Ibrahima Sissoko?
25'
Štrasburští fotbalisté vybojovali roh, Lalův centr z pravé strany ale Youri Tielemans odhlavičkoval do bezpečí.
23'
Nu, v první polovině úvodní pětačtyřicetiminutovky se hraje zcela bez obran. Nechme se překvapit, co dalšího nabídne tato nevídaně ofenzivní partie.
22'
Monaco právě vstřelilo branku!
Třetí šanci v krátkém časovém sledu už domácí proměňují a snižují na rozdíl jediného gólu. Youri Tielemans našel povedenou kolmicí na hranici šestnáctky volného RADAMELA FALCAA a ten z pádu usměrnil balon za Selsova záda.
21'
A další šance Henryho party: Alexandr Golovin se uvolnil na levém křídle a poté poslal míč do předbrankového prostoru, odkud Radamel Falcao pálil těsně vedle!
20'
Mohlo být sníženo: Benjamin Henrichs z ostrého úhlu trefil tyč!
18'
Monacká obrana naprosto hoří. Adrien Thomasson našel uvnitř pokutového území úplně volného Ajorqueho, který ale napálil míč jen do nicnetušícího Tielemanse!
17'
A už je to o dva góly, to jsou věci! Nákop Youssoufa Fofany z pravé strany si v závaru uvnitř pokutového území našel ADRIEN THOMASSON a hlavou usměrnil míč k tyči.
15'
Vzápětí se na útočné polovině usadili znovu hosté, Monaco v obraně po vyloučení Nalda působí velmi nejistě.
13'
Rony Lopes si vyměnil míč s Henrichsem a poté ho poslal do šestnáctky, kam si seběhl Fodé Ballo-Touré, jeho hlavička ale postrádala razanci.
12'
V jednoduchosti je krása. Kenny Lala z pravé strany posadil milimetrově přesný centr na hlavu LUDOVICE AJORQUEHO, který usměrnil míč nechytatelně do Benagliova protipohybu. Hosté se ze své první šance dostávají do vedení!
12'
Lopesův pas na Benjamina Henrichse byl příliš prudký a bývalý hráč německého Leverkusenu už si nedokázal balon zpracovat.
10'
Radamel Falcao už si chystal míč k zakončení, když vtom k němu přistoupil Stefan Mitrović a nedovolil mu vypálit.
9'
Až nyní se štrasburští fotbalisté dostali k exekuci nařízeného přímého kopu, Youssouf Fofana ale poslal balon přímo do zdi.
8'
Frustrovaný Kamil Glik se pustil do debaty se sudím, za kterou byl potrestán žlutou kartou.
7'
Tak pozor. Hlavní arbitr Letexier si ještě nechal celou situaci zkontrolovat u videa a nakonec je z toho červená karta pro Nalda!
5'
Ludovic Ajorque se skácel k zemi na hranici monacké šestnáctky, ještě předtím ale uvízl v ofsajdu, a tak je veškerý vzruch bezpředmětný.
4'
Tielemans se poctivě vrátil a čistým skluzem na Kennyho Lalu ukončil rodící se protiakci Štrasburku ještě na útočné polovině.
3'
První míč do pokutového území Monaca poslal z pravé strany Adrien Thomasson, ve vápně ale ze všech nejvýše vyskočil brankář Diego Benaglio.
2'
Alexandr Golovin si došel pro faul na polovině hřiště, svěřenci Thierryho Henryho si tak budou moci rozehrávku zopakovat.
1'

AS Monaco FC: Benaglio – Glik, Naldo, Badiashile – Henrichs, Tielemans, Fàbregas, Ballo-Touré – Rony Lopes, Golovin – Falcao (C).
Náhradníci: Badiashile – Jemerson, Aït Bennasser, Sidibé, Serrano, Pelé, Moussa Sylla.

RC Štrasburk Alsace: Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Lala, Martin, Sissoko, Fofana, Caci – Ajorque, Thomasson.
Náhradníci: Kamara – Liénard, Mothiba, Gonçalves, Zohi, Da Costa, Carole.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
RC ŠTRASBURK ALSCAE

To Štrasburk zatím patří k příjemným překvapením tohoto ročníku a v tabulce je nyní sedmý – tedy o dvanáct pozic nad Monacem. Celek z města nedaleko německých hranic v lize vyhrál dvakrát v řadě, a to nad Nice a Toulouse. Alsaskému klubu se navíc daří i v obou domácích pohárech: v Coupe de La Ligue Štrasburk začátkem ledna postoupil do semifinále díky vyřazení Lyonu, v Coupe de France čeká sedmý tým Ligue 1 měření sil se slavným PSG.
AS MONACO FC

Monacu se po úspěšné několikaletce zcela přestalo dařit. Knížecí celek se pohybuje u samotného dna tabulky, momentálně je až předposlední a na jaře ho ještě čeká tuhý boj o záchranu. Trenér Thierry Henry může nově počítat se zvučnou posilou Cescem Fàbregasem, příchod útočníka Michyho Batshuayiho na hostování ale jeho kmenový klub Chelsea zamítl. Ve Fàbregasově debutu za Monaco červeno-bílí uhráli remízu 1:1 s Nice.
Srdečně vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování textového přenosu z duelu 21. kola francouzské Ligue 1, v němž AS Monaco FC změří síly s RC Štrasburkem Alsace. Tak si to od 20 hodin nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.