Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Stade Brest - 28. září 2019   20:00

Monaco
26' Ben Yedder (Slímání) • 62' Slímání  • 73' G. Martins (Slímání) • 90' K. Baldé (Slímání)
4:1
(1:0)
Stade Brest
77' A. Mendy  (Autret)
Monaco
Lecomte – Jemerson, Glik (C), Badiashile – G. Martins (90+1. Aguilar), Bakayoko, Fàbregas, Golovin (78. Adrien Silva), Ballo-Touré – Ben Yedder (86. K. Baldé), Slímání.
Benaglio – Aguilar, Augustin, K. Baldé, Maripán, Adrien Silva, Onyekuru.
Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Julien Pacelli
Stade Louis-II, Monaco
Stade Brest
Larsonneur (58. Léon) – Faussurier, Castelletto, Bain, Perraud – Diallo, Belkebla (66. Grandsir) – Court, Autret (C) (24. A. Mendy), Lasne – Charbonnier.
Léon – Battocchio, Belaud, Cardona, Duverne, Grandsir, A. Mendy.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 6:15.
Je konec. Monako v dnešním zápase naprosto jasně zvítězilo nad Brestem 4:1. Od úvodu zápasu za nitky tahají především domácí hráči. V 20. minutě přišla nebezpečná střela Ben Yeddera, která ale gólem neskončila. O šest minut později se už ale právě Ben Yedder dočkal a vstřelil úvodním branku zápasu. V 62. minutě získali domácí pokutový kop, který proměnil Slímání. V 73. minutě zvýšil vedení na tři branky Martins. V 77. minutě sice snížil parádní trefou Mendy, ale v 90. minutě pojistil jasnou výhru Monaka Baldé.
90+4'
90+3'
Nyní se Slímání sice diví, ale nakonec byl jeho zákrok na brankáře odpískán jako faul.
90+1'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Ruben Aguilar.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Monaco právě vstřelilo branku!
Nyní už je definitivně rozhodnuto, protože Monako vede už 4:1! Fantastický centr Slímáního do vápna našel KEITU BALDÉHO, který z voleje překonal brankáře Larsonneura. Asistence: Islám Slímání.
89'
Dénys Bain uviděl za svůj faul žlutou kartu.
88'
Keita Baldé to zkusil z dálky, ale jeho střela končí pouze bezpečně v moci gólmana Larsonneura.
87'
Jean-Charles Castelletto sice vyhrál osobní souboj se Slímáním, ale Monako získalo autové vhazování.
86'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Keita Baldé.
85'
Už to vypadalo na šanci Brestu, ale nakonec se pouze odpískal ofsajd.
84'
Nyní sice přišla střela hostujícího hráče, ale ta byla nepřesná a skončila daleko vedle domácí svatyně.
83'
Monako se sice dostalo dopředu z levé strany, ale následná přihrávka byla zblokována.
82'
Hosté jsou v tlaku, ale Monako se ubránilo centru z pravé strany, po kterém míč skákal na hranici malého vápna a nakonec skončil v rukou gólmana Lecomteho.
81'
Ovšem Brest u míče nezůstal příliš dlouho, jelikož se hostující hráč dopustil nedovoleného zákroku.
80'
Jean-Charles Castelletto vybojoval autové vhazování na polovině soupeře.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Adrien Silva.
77'
Brest právě vstřelil branku!
No pozor! Hosté snižují na 1:3 a možná tak bude ještě dramatický závěr tohoto utkání. Centr Autreta z pravé strany letěl do vápna, kde se do míče z voleje opřel ALEXANDRE MENDY, jehož střela letěla do pravé šibenice a Lecomte byl bez šance. Asistence: Mathias Autret.
76'
Následný roh Monaka ale nepřinesl nic nebezpečného a u balónu tak je opět Brest.
75'
No a málem to bylo už 4:0, ovšem gólman Donovan Léon nakonec dokázal vyrazit nepříjemnou střelu Golovina na rohový kop.
73'
Je rozhodnuto, jelikož domácí celek jde už do tříbrankového vedení! GELSON MARTINS dostal excelentní přihrávku Isláma Slímáního za obranu a řítil se tak sám na bránu soupeře, kdy si poradil skvěle a zakončil precizně k pravé tyči. Asistence: Islám Slímání.
71'
Monako nyní získalo autové vhazování na své polovině a bude tak u míče.
69'
Fantastický zákrok tentokrát předvedl hostující gólman Gautier Larsonneur proti hlavičce Isláma Slímáního!
67'
Nyní skončil míč pouze v zámezí za domácí svatyní a následuje tak odkop brankáře Lecomteho.
66'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Samuel Grandsir.
65'
Haris Belkebla tentokrát přidal další faul na straně hostujícího celku.
64'
Monako je dál u balónu a zkouší něco vymyslet středem hrací plochy.
62'
Domácí celek jde po hodině hry do dvoubrankového vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil ISLÁM SLÍMÁNÍ, který vypálil razantně do levé strany pod horní tyč, zatímco brankář Donovan Léon šel na druhou stranu.
61'
Byla nařízena penalta pro Monako! Wissam Ben Yedder se dostal za obranu, ovšem uvnitř vápna jej poslal k zemi brankář Donovan Léon a tohle je velká šance jít do dvoubrankového vedení!
60'
Hodina hry je u svého konce a Monako stále vede nad Brestem v poměru 1:0.
59'
Gaëtan Charbonnier tvrdým zákrokem naprosto sejmul k zemi Tiemouého Bakayoka a sudí opět foukl do píšťalky.
58'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Gautier Larsonneur, přichází Donovan Léon.
56'
Hra je ale opět přerušená, jelikož brankář Gautier Larsonneur stále není stoprocentně fit a má po zásahu míče do obličeje problém s jedním okem.
54'
Haris Belkebla skvěle zasáhl, když odkopl balón před Ben Yedderem.
52'
Následně se hra přerušila, jelikož právě hostující brankář Gautier Larsonneur potřeboval ošetření po zásahu míčem do obličeje.
51'
Monako se sice dostalo do šance, ale gólman Gautier Larsonneur byl připraven.
51'
Žlutou kartu dostává Alexandre Mendy (Stade Brestois 29).
49'
Brest to tentokrát zkoušel středem hrací plochy, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného.
47'
Alexandr Golovin se dopustil faulu, když naprosto jasně stáhl k zemi Lasneho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
První poločas je u svého konce a Monako zaslouženě vede na domácí půdě 1:0 proti Brestu. Od úvodu zápasu za nitky tahají především domácí hráči. V 20. minutě přišla nebezpečná střela Ben Yeddera, která ale gólem neskončila. O šest minut později se už ale právě Ben Yedder dočkal a vstřelil úvodním branku zápasu. Brest se zatím do nějaké větší šance nedostal.
45+2'
45+1'
Další útok hostů tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
44'
Gólman Gautier Larsonneu musel ven z brány, aby byl u míče jako první a odkopl balón.
43'
Už se zdálo, že se domácí hráč Fodé Ballo-Touré dostane do zakončení uvnitř vápna, ale jeho pokus byl opět zblokován.
42'
Yoann Court se po levé straně dostal k centru, který ale zblokoval Jemerson a následuje rohový kop Brestu.
40'
Domácí se opět snažili něco vymyslet z levé strany, ale přihrávka směrem do vápna byla opět zblokována obráncem Brestu.
39'
Bohužel atmosféra na Stade Louis-II v Monaku není nijak skvělá a vypadá to, jakoby se hrálo spíše přátelské utkání.
37'
Centr hostujícího hráče z pravé strany sice letěl do vápna domácího celku, ale míč posléze skončil jen v zámezí a Benjamin Lecomte tak bude mít odkop od své svatyně.
36'
Wissam Ben Yedder se tentokrát dostal ke střele, ovšem ta skončila zblokována na hranici vápna.
35'
Momentálně nám toho hra moc nenabízí. Brest se snaží přímočarými přihrávkami něco vymyslet, ale zatím se mu to nedaří.
33'
Hosté byli blízko srovnání na 1:1! Gaëtan Charbonnier si sběhl za obranu, ale jeho následná střela prosvištěla kolem brankové konstrukce!
32'
Fodé Ballo-Touré opět předvedl svou rychlost a posléze odcentroval z levé strany do vápna, kde se nacházel Islám Slímání, ale jeho zakončení hlavou skončilo vedle brány.
31'
Wissam Ben Yedder se nyní dopustil faulu proti Ibrahimu Diallovi ve středu hrací plochy a Stade Brestois tak bude u míče.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Monako vede nad Brestem zaslouženě 1:0.
29'
Islám Slímání si už balón zpracoval za lajnou a následuje tak autové vhazování pro hostující mužstvo.
28'
Nyní je to po dlouhé době Brest, ovšem Monaku patří úvodní půlhodinka hry.
27'
Opět se Monako řítilo směrem dopředu, ale tentokrát přihrávka nepřinesla nic nebezpečného.
26'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává zaslouženě domácí celek! Slímání nejprve vyhrál hlavičkový souboj uvnitř vápna a posléze se tak k míči dostal WISSAM BEN YEDDER, který zakončil ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Islám Slímání.
24'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Alexandre Mendy.
22'
Fodé Ballo-Touré si sběhl za obranu a následně se dokázal dostat ke střele, která ale letěla pouze doprostřed brány.
21'
Následný rohový kop Monaka nebyl špatný, ale bude následovat ještě jeden.
20'
Další šance domácích, která opět nekončí gólem! Wissam Ben Yedder se dostal ke střele, kterou mířil mezi nohy brankáře Larsonneura, ale ten předvedl jistý zákrok!
18'
Yoann Court byl v souboji s protihráčem příliš důrazný a rozhodčí Ruddy Buquet mu tak odpískal faul.
17'
Další pokus domácího hráče, který ale končí pouze bezpečně v moci brankáře Gautiera Larsonneura.
16'
Brestu se zatím daří dobře bránit, ale Monako je směrem dopředu čím dál víc aktivnější.
14'
Žlutou kartu dostává Fodé Ballo-Touré (AS Monaco FC).
14'
Do velké šance se dostal Kamil Glik, ale jeho zakončení po centru z pravé strany končí pouze v moci gólmana!
12'
Wissam Ben Yedder se dostal k odraženému míči uvnitř vápna a vystřelil přízemní střelu, která končí v moci gólmana Gautiera Larsonneua.
11'
Tiemoué Bakayoko chtěl opět něco vymyslet, ale jeho nynější přihrávka nenašla adresáta.
10'
Hosté u balónu moc dlouho nezůstali a tlak Monaka tak pokračuje i nadále, ovšem zatím to jsou pouze krátké přihrávky ze strany na stranu.
8'
Cesc Fàbregas si sklepl míč s Ben Yedderem, ale jeho následná přihrávka před bránu byla zblokována.
7'
Od začátku zápasu je ale k vidění velký tlak ze strany Monaka, který se pomalu blíží k bráně soupeře.
6'
Domácí se snažili něco vymyslet po levé straně, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.
5'
Jean-Charles Castelletto si poradil s nákopem soupeře, ale u míče je opět Monako.
3'
Nyní byl k vidění útok Brestu, ale nakonec z toho bude pouze autové vhazování pro domácí mužstvo.
2'
Monako se snažilo něco vymyslet po pravé straně, ale nakonec byl pokus o centr zblokován.
1'

AS Monaco FC: Lecomte – Jemerson, Glik (C), Badiashile – G. Martins, Bakayoko, Fàbregas, Golovin, Ballo-Touré – Ben Yedder, Slímání.
Náhradníci: Benaglio – Aguilar, Augustin, K. Baldé, Maripán, Adrien Silva, Onyekuru.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier, Castelletto, Bain, Perraud – Diallo, Belkebla – Court, Autret (C), Lasne – Charbonnier.
Náhradníci: Léon – Battocchio, Belaud, Cardona, Duverne, Grandsir, A. Mendy.

Rozhodčí: Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Julien Pacelli.
Stade Brestois 29:

Brest je na tom aktuálně o něco lépe, protože obsazuje 13. pozici s osmi body a skóre 7:9. V posledním utkání přivítal na svém hřišti před 14 472 diváky Lyon. Ve 28. minutě poslal hosty do vedení Dembélé, ale o minutu později bylo srovnáno na 1:1 po trefě Courta. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. V 69. minutě šel Lyon opět do vedení, tentokrát to byl Cornet. Konec zápasu přinesl drama, ve kterém se pět minut před koncem podruhé prosadil Court a Brest tak remizoval s Lyonem 2:2.
AC Monaco FC:

Monaku se ani na začátku této sezóny vůbec nedaří a vypadá to tak na další boj o záchranu. Momentálně je totiž až na 18. místě se šesti body a skóre 10:15. V posledním zápase přivítalo na své půdě před 9 358 diváky Nice. Ve 29. minutě poslal domácí do vedení Golovin a první poločas tak skončil 1:0 pro Monako. V 54. minutě ovšem srovnal Burner. V 74. minutě ale vrátil vedení na domácí stranu druhým gólem Golovin a o šest minut později pojistil výhru Ben Yedder. Monako tak poprvé zvítězilo a to 3:1.
V 8. kole Francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají týmy AS Monaco FC a Stade Brestois 29. Naposled se spolu tyto celky utkaly v roce 2011 na půdě Brestu, který zvítězil nad Monakem 2:0. Hrát se bude na Stade Louis-II, Monaco. Tento stadion nabídne kapacitu pro 18 523 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ruddy Buquet a jeho asistenti Guillaume Debart a Julien Pacelli. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.