Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Rennais - 13. prosince 2020   13:00

0:1
(0:1)
Rennais
28' Niang  (Truffert)
Nice
Benítez – Lotomba, Daniliuc, N'Soki, Kamara – Danilo (63. Bambu), Schneiderlin (C) – Búdawí (75. Thuram), Reine-Adélaïde, Claude-Maurice (57. Dolberg) – Gouiri.
Delerue A
Allianz Riviera, Nice
Rennais
Salin – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Maouassa – Grenier (66. Bourigeaud), N'Zonzi – Truffert (90. Tait), Camavinga, Doku (89. Terrier) – Niang (80. Rutter).
Bonet – Bourigeaud, Hunou, Siliki, Nyamsi, Rutter, Soppy, Tait, Terrier.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:11.
Je tady konec! Hosté si odvezou z Allianz Riviera tři body za výhru 1:0, kterou Rennes vystřelil v prvním poločase Niang. Druhý poločas nám nepřinesl mnoho velkých šancí, naopak k vidění bylo mnoho nepřesnosti, které vedly k častým ztrátám balónu. Domácí se snažili prolomit obranu Rennes nákopy za obranu, které ale hosté pohlídali a odchází tak z trávníku o poznání štastnější.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Amine Gouiri (OGC Nice).
90+4'
Gouiri se na konci utkání dostal do vápna, ale nedokázal zakončit, protože byl skvěle bráněn hostujícími obránci.
90+3'
Po dalším nákopu se k rozehrávce dostane Salin. Ten už teď pokračuje v kombinaci Rennes, které je blízko k zisku třech bodů na hřišti Nice.
90+2'
Rennes kombinuje před velkým vápnem Nice, což hostům vyhovuje. Zdá se, že domácí už nemají mnoho sil na to, aby vyvinuli tlak směrem dopředu.
90+1'
Reine-Adelaide poslal míč do vápna Rennes, ale necentroval vůbec ideálně. K balónu se sice dostal jeden z jeho spoluhráčů, který ale skákavou přihrávku nezpracoval ideálně.
90'
Ve druhém poločase nastavuje hlavní arbitr utkání čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Flavien Tait.
89'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Martin Terrier.
88'
Domácí se dostali k centru z hloubi pole, ale míč opět mířil pouze k připraveným obráncům Rennes. Do konce utkání nám zbývají poslední minutky.
87'
Ani Rennes nebylo úspěšné. Hosté také centrovali, ale na rozdíl od Nice hodně nepřesné. Míč skončil za branou, ve které dnes stojí Benítez.
86'
Nice se mohlo dostat do velké šance po centru z pravé strany, na který nedosáhl Salin. Na zadní tyč však nebyl připraven ani jeden z domácích zakončovat, takže hráč mohou hosté.
85'
Rennes se dostal na levé straně k centru, který mířil do vápna Nice po zemi. Tam byli obránci domácího týmu připraveni a z první poslali míč do středu.
84'
Camavinga opět poslán k zemi. Rennes bude rozehrávat pár metrů za půlící čárou. Hosté už se snaží získat každou vteřinu.
82'
Domácí kombinují na útočné polovině, ale zatím se nedostávají do zakončení, nedokáží ohrozit branku, což je pro ně v současné situaci nejdůležitější.
81'
Camavinga poslán k zemi Schneiderlinem tesně před velkým vápnem. Rennes má k dispozici standardní situaci zpoza rohu velkého vápna.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Georginio Rutter.
79'
Dlouhý balón do vápna Rennes nebyl nijak nebezpečný. Domácí obránci si s centrem poradili.
78'
Hra je plná nepřesností na středu hřiště. Míč se nakonec se štěstím odráží k domácím fotbalistům, kterým už se čas na vyrovnání krátí.
76'
Rennes vybojovalo autové vhazování v blízkosti velkého vápna Nice. Po následném centru byl ve vápně domácích viděn útočný faul, což znamená další šanci pro domácí.
75'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Khéphren Thuram.
75'
Další centr z kopaček domácích končí v náruči Salina, pro kterého to nebyl vůbec těžká práce, protože nebyl nikým atakován.
74'
Nice nyní dominuje kombinaci. Zdá se, že hosté se dokonce zatáhli a začínají hrát hodně defenzivně.
73'
To se může změnit, protože se Nice dostane k rozehrávce od rohového praporku. Centr z pravé strany srazil za vlastní branku jeden z beků.
72'
Nice kombinuje těsně za půlící čárou, ale hosté rychle dostupují, takže je pro domácí obtížné dostat se do blízkosti Salina.
71'
Hra se v posledních minutách hodně mění. Začíná se hodně přitvrzovat, což vzhledem k těsnému vedení Rennes dává smysl. Na obrazu hry to však příliš nepřidává.
70'
Žlutou kartu dostává Stanley N'Soki (OGC Nice).
69'
Traoré se dostal překvapivě lehce do vápna Nice, odkud mohl rozhodnout, ale nezakončil ideálně, takže Nice má stále šanci na vyrovnání.
68'
Na druhé straně Doku po kombinaci pálil zpoza velkého vápna. Jeremy Doku se snažil míč nasměrovat ke vzdálenější tyč, kde byl včas Benítez, který míč svírá v rukavicích.
66'
Nice se dostal na levém křídle k nebezpečné přihrávce, po které zblkoval míč jeden z hostů. Rozhodčí nakonec nechá rozehrávat Salina, protože vyhodnotil, že byl míč tečován.
66'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Benjamin Bourigeaud.
65'
Doku se dostal z pravé strany do vápna, odkud nejspíše hledal někoho na zadní tyči, což bylo zbytečné, protože tam ani jeden z jeho spoluhráčů nebyl.
64'
Hra je teď hodně rozkouskovaná, což ocení spíše hosté, kteří také budou poprvé střídat. Nyní však útočí.
63'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Danilo, přichází Robson Bambu.
63'
Žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Stade Rennes FC).
62'
Danilo míří rovnou do kabiny, takže ho v dnešním zápase už neuvidíme. Na to, kdo ho na hřišti vystřídá si ještě musíme počkat.
60'
Danilo pálil z velké dálky mimo, nyní zůstává ležet na trávníku a potřeguje ošetření. Nejspíše se jedná o zranění, ke kterému došlo právě při exekuci přímého kopu.
59'
Nice bude mít k dispozici přímý kop z velké dálky. Stane se tak po faulu na Reine-Adelaideho, který byl tvrdě poslán k zemi.
58'
Zatím se mladý útočník k ničemu dostat nemohl, protože se hraje na druhé straně. Tam jsou však domácí obránci připraveni, a tak větší šanci Rennes nevidíme.
57'
Kasper Dolberg nakonec na hřišti nahrazuje Claude-Maurice. Pomůže talentovaný Seveřan trápícím se domácím pomoci v útočné snaze?
57'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Alexis Claude-Maurice, přichází Kasper Dolberg.
56'
Salin po dlouhé době zasahoval proti přímé střele. Tu na branku vyslal Claude-Maurice, jenž ale zakončoval ze záklonu, takže mířil pouze do náruče gólmana Rennes.
55'
Na lavičce Nice se připravuje první střídání. V dresu je připraven Kasper Dolberg, který nejspíše vystřídá Gouiri, ale musíme si počkat.
54'
Míč po delší době drží rukavicích Salin, jenž vybíhal proti centrovanému míči. Gólman Rennes s tímto pokusem neměl žádný problém.
53'
Nice se pokusilo o nákop za obranu Rennes, kam nabíhal jeden z forvardů, který možnosti nevyužil, protože nedokázal ideálně zpracovat těžkou přihrávku ve vzduchu.
51'
Maouassa po přihrávce zkusil vyslat na branku střelu ze střední vzdálenosti, která na první pohled vypadala hodně nebezpečně. Jeho pokus ale nakonec skončil nad břevnem a Benítez žádnou práci neměl.
50'
S dalším, tentokrát stříleným centrem si domácí opět poradili. Rennes ale zatím ve druhém poločase diktuje tempo hry.
49'
Truffer hledal ve vápně Doku, ale ten byl bráněn domácími, takže se k míči vůbec nedostal. Nice se dostane k balónu.
48'
S míčem nyní už hrají hosté, kteří vstoupili do druhého poločas aktivně. Balón v kombinaci opět až k Salinovi, jenž otáčí hru.
47'
Tentokrát míč ze vzduchu sbírá Benítez, centr Greniera totiž mířil pouze do míst, kde se domácí gólman nacházel.
46'
Domácí po přestávce začali s míčem vzadu, ale hosté aktivně vybojovali balón a centrovali do vápna. Následuje rohový kop Rennes.
46'
Střely na branku po prvním poločase:
OGC Nice – 2
tade Rennes FC – 5
Domácí po prvním poločase prohrávají s hostujícím Rennes 0:1. O jedinou branku prvního poločase se po velké chybě v domácí obraně postaral Niang, který tvrdou střelou velkou nepřesnost bez problémů potrestal. Hosté jsou střelecky aktivnějším celkem a mohli vést klidně více, domácí však také měli několik zajímavých šancí, které ale mezi třemi tyčemi neskončily.
45+1'
44'
Nice opět zkoušelo hostující defenzivu překvapit dlouhým nákopem, ale hosté si poradili. Následně do vápna po přihrávce Reine-Adelaideho mířil Kamara, ale míč byl příliš dlouhý.
43'
Lotomba ve středu pole poslal k zemi jednoho z protihráčů, čehož si všiml i hlavní rozhodčí, který hru pozastavuje. Rennes rozehraje zhruba z půlící čáry.
41'
Gouiri mohl vyrovnávat, po centru z levé strany a hlavičce Reine-Adelaideho se k němu dostal míč. Útočník Nice byl včas atakován obránci Rennes a poslal míč vysoko nad branku Salina!
41'
Claude-Maurice dostal přihrávku na levé straně před velkým vápnem Rennes, ale neuspěl v souboji jeden na jednoho, takže se míče opět zmocňují hostující fotbalisté Rennes.
39'
Hráči v bílém se dostanou k autovému vhazování těsně za půlící čárou. Hosté se však dopředu neženou a posílají míč z vhazování na vlastní polovinu.
38'
Gouiri se dostal po centru k hlavičce za hranicí vápna, gólman Salin situaci nevyhodnotil ideálně a mířil rovněž pro centrovaný míč. Nakonec byl gólman domácím útočníkem postrčen, což rozhodčí vyhodnotil jako faul.
37'
Rennes kombinuje na hranici obranné a útočné poloviny, hosté teď nikam nespěchají a raději se snaží před poločasem udržet balón na kopačkách a neudělat žádnou chybu.
36'
Dlouhý balón na pravé křídlo hosté nezachytili. Nejrychleji byl u míče Nsoki, jenž odkopem posílá kulatý nesmysl do středu hřiště.
34'
Doku ve středu pole poslán k zemi, rozhodčí signalizoval výhodu pro Rennes, ale nakonec se hra vrací do středového kruhu, odkud fotbalisté Stade Rennes rozehrají.
33'
Nyní si zahraje i brankář Salin, který je zapojen do kombinace hostující defenzivy, která až na pár okamžiků zatím funguje skvěle.
32'
Aktivní domácí mohli vyrovnat po centru z rohového kopu, ale proti byli obránci Rennes, kteří pohotově míč odhlavičkovali do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
31'
Do další šance se mohl dostat Gouiri, ale jeho příležitost je po přihrávce na hranici vápna zastavena čárovým rozhodčím, jenž signalizuje ofsajdové postavení.
30'
Na druhé straně se dostali k rohovému kopu domácí. Nice se dostalo také do nebezpečného zakončení, které ale nakonec skončilo v připraveném bloku Rennes.
28'
Rennes právě vstřelilo branku!
Hosté jdou zaslouženě do vedení! Po hrubce v domácí obraně míč ve vápně vybojoval Truffert, který ihned poslal míč na osamoceného M'BAYE NIANGA, jenž tvrdou střelou poprvé překonává bezmocného Beníteze. Asistence: Truffert A.
27'
Reine-Adelaide se dostal ke střele, která byla zblokována a míč putuje k postranní čáře. Domácí budou vhazovat.
26'
Po další gólové šanci se hra přelévá na druhou stranu, kde ve snaze překvapit Rennes kombinují fotbalisté Nice.
25'
Aguerd po rohovém kopu hlavičkoval Aguerd, ale tentokrát mu v cestě stál Benítez, který pohotovým zákrokem vytěsnil míč z prostoru tří tyčí.
24'
Maouassa se probojoval středem pole až před velké vápno Nice, odkud se snažil překvapit Beníteze, ale ten vyrazil pouze na rohový kop.
23'
Nice kombinuje s míčem na vlastní polovině. U míče je nyní Reine-Adelaide, který patří mezi nejaktivnější hráče Nice.
22'
Další rohový kop změnu skóre nepřinesl. Centr nevypadal nebezpečně, i když po něm hosté ještě zakončovali z hranice vápna. Skákavý míč ale netrefili ideálně, takže to nebyla těžká práce pro Beníteze.
21'
Hosté se dostali k centru z pravé strany, po kterém byl míč sražen za branku Nice. Rennes ještě reklamovalo hru rukou od jednoho z domácích, ale rozhodčí pískat nebude.
20'
A teď si to domácí dokonce zopakují. Po důrazném přistrčení následuje další rozehrávka Nice.
19'
Hodně důrazu jsme nyní mohli vidět u postranní čáry, kde probíhal souboj o míč. Nakonec hlavní arbitr přerušuje hru, rozehrávat budou z poloviny hrací plochy fotbalisté Nice.
18'
Kamara z pozice obránce centroval z pravé křídla na zadní tyč. Jeho centr vypadal nebezpečně, ale nakonec končí za brankou Rennes. Vykopávat bude Benítez.
17'
Reine-Adelaide dostal míč na pravé křídlo po individuální akci. Následně přišel centr do vápna Rennes, kde míč dlouho poskakoval, ale hosté nakonec včas odkopli.
16'
Naopak ten další rohový kop už nic velkého pro Rennes nepřinesl. Po delší odmlce si tak s míčem zahrají domácí.
15'
Uvidíme další rohový kop. Ten první přinesl další obrovskou možnost. Míč už byl skoro v brance po hlavičce Aguerda, ale nakonec ho z brankové čáry vykopl pryč jeden z domácích obránců.
14'
Rennes bude mít k dispozici další rozehrávku od rohového praporku. Doku se dostal po centru do zakončení na zadní tyči z velké blízkosti, ale pálil pouze do jednoho z obránců, který míč srazil za branku.
13'
Na druhé straně jeden z hostujících zkoušel překvapit patičkou, ale obrana Nice si dala pozor.
11'
Maurice mohl opět změnit skóre. Tentokrát se po protiútoku dostal k míči před vápnem Rennes, kde nebyl atakován. Jeho rána mířila k pravé tyči z pohledu Beníteze, jenž byl opět skvěle připraven a vyráží tvrdou ránu.
10'
Ani teď míč nevydržel dlouho na kopačkách hráčů Rennes. Hosté ve středu pole ztrácí a hrát tak opět můžou domácí.
9'
Rennes se po nepřesném zakončení domácích tlačí do útoku na druhé straně. Oba týmy zatím selhávají na nepřesné kombinaci.
8'
Maurice se po chybě v obraně Rennes dostal do obrovské šance, ale nedokázal vůbec zakončit ideálně. Domácí mohli jít do vedení, tohle byla obrovská příležitost!
8'
Po další nepřesnosti se k autovému vhazování dostanou hosté. Rennes posílá míč až k vlastnímu brankáři.
7'
Fotbalisté Nice kombinují na vlastní polovině, ale zatím se jim nedaří přesně přihrávat, natož pak ohrozit Rennes.
6'
Přetažený centr si ve vápně našel jeden z hráčů Rennes, ale k ohrožení branky vůbec nedošlo. Míč končí mimo prostor tří tyči, protože střela byla hodně nepřesná.
5'
Uvidíme první rohový kop. Rozehrávat ho budou hosté po zblokované přihrávce Doku.
4'
Domácí se snažili dostat na útočnou polovinu po prvé straně, ale skluzem zakročil Aguerd, jenž poslal míč za postranní čárou. Autové vhazování pro Nice.
3'
U míče opět Benítez, který musel odkopávat hodně daleko, protože po dlouhém nákopu se ho snažili hráči Rennes rychle napadat.
2'
První střelu na bránu vyslal Gouiri, jenž Benítezovu pozornost testoval zpoza vápna. Útočník hostujícího týmu mířil pouze do středu branky, takže domácí brankář neměl větší problémy.
2'
Balónu se poprvé dotkl gólman Rennes Salin, kterého zaměstnali jeho spoluhráči, kteří si nevěděli rady s rozehrávkou.
1'
První balón na levé křídlo domácí nezachytili. Naopak se k míči dostalo Rennes, které rozehraje od postranní čáry.
1'
Úvodní výkop si vzali na starost domácí fotbalisté, kteří nastupují v černé variantě dresů, hosté pak oblékli dresy bílé.
1'
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu! Utkání 14. kola francouzské Ligue 1 startuje za několik okamžiků!

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Daniliuc, N'Soki, Kamara – Danilo, Schneiderlin (C) – Búdawí, Reine-Adélaïde, Claude-Maurice – Gouiri.
Náhradníci: Cardinale – Dolberg, Ndoye, Pelmard, Bambu, Rony Lopes, Seghir, Thuram, Trouillet.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Maouassa – Grenier, N'Zonzi – Truffert, Camavinga, Doku – Niang.
Náhradníci: Bonet – Bourigeaud, Hunou, Siliki, Nyamsi, Rutter, Soppy, Tait, Terrier.

Stade Rennes FC

Hosté mají na kontě o jeden bod více. Rennes se však v poslední době také nedaří. V posledních pěti zápasech získali hosté pouze jeden bod za remízu proti Štrasburku. Rennes v uplynulé části ročníku nastřílelo devatenáct branek, inkasovalo o jeden gól méně. O nejvíce přesných zásahů se postaral aktuálně zraněný forvard Sehrou Guirassy, jenž se trefil třikrát.

Poslední odehraná ligová utkání:
Rennes – Lens 0:2
Štrasburk – Rennes 1:1
Rennes – Bordeaux 0:1
OGC Nice

Nice se nachází na jedenáctém místě v tabulce francouzské Ligue 1. Domácí mají na kontě po dvanácti odehraných zápasech osmnáct bodů, které získali za pět výher a tři remízy. V probíhajícím ročníku fotbalisté Nice prozatím nastříleli šestnáct branek, naopak jich inkasovali patnáct. V posledních třech zápasech domácí nevyhráli, naposledy remizovali 0:0 na hřišti Reims. Nejlepším střelce mužstva je se čtyřmi přesnými zásahy dvacetiletý útočník Amine Gouiri.

Reims – Nice 0:0
Nice – Dijon 1:3
Nice – Monako 1:2
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu 14. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se střetne domácí OGC Nice proti hostům z Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.