Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Reims - 13. prosince 2020   15:00

Stade Brest
30' Honorat (Perraud) • 77' Mounié
2:1
(1:0)
Reims
65' Zeneli
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel (46. Hérelle), Chardonnet, Duverne (C), Perraud – Honorat (81. Mbock), Belkebla, Lasne, Faivre (90+3. Battocchio) – Mounié, Cardona (70. Charbonnier).
Petit – Pages, Parinet Le Tellier
Stade Francis-Le Ble
Reims
P. Rajković – Konan, Abdulhamíd (C), Faes, Foket – Kutesa (58. Zeneli), Valon Beriša, Munetsi (59. Cassama), Mbuku (84. Doumbia) – Touré (67. Sierhuis), Dia.

Stade Brestois se dostala do úzkých po vyrovnání přímo z rohu od Zeneliho , jenže vítězství na domácí stranu strhl snadnou dorážkou Mounié a nahradil tak zahozenou penaltu. Mějte hezký zbytek dne.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:11.
90+4'
90+4'
Nakopávané míče odvrácí s přehledem do bezpečí připravená obrana Stade Brestois.
90+3'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Christian Battocchio.
90+2'
Neurovnaná kombinace Stade de Reims končí pouze za postranní čárou.
90+1'
Faivremu prošel zápasnický faul na pronikajícího Doumbiu poblíž pokutového území.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Zeneliho střelu z voleje s předhledem kryje do náručí připravený brankář Larsonneur.
88'
Stade de Reim se nemůže žádným způsobem dostta přes přehuštěný střed hřiště.
87'
Zeneliho narážečku na spoluhráče lehce přečetla soustředená obrana Stade Brestois 29.
86'
Po levé straně hřiště útočná akce týmu Stade de Reims rozhodně nevyšla dle představ.
85'
Dia vyslal střelu, která byla sražena obranou se štěstím, ne do branky, ale pouze na rohový kop pro Stade Reims..
84'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Moussa Doumbia.
83'
Konan dostal pěkně nabito od druhé vlny, jenže poslal míč nepatřičně vysoko nad branku Stade Brestois.
83'
Lavička Stade de Reims chystá další střídání.
82'
Perraud se již s míčem dostal do autu.
81'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Hianga'a Mbock.
79'
Jak pronesl legendární trenér Pospíchal:" Fotbal nemá logiku".
77'
Brest právě vstřelil branku!
Vše začalo špatným odkopem obránce na levé straně. Následně si Faivre narazil ze svým spoluhráčem, dostal se tak za obranu, jeho střelu Rajkovič pouze vyrazil a zcela volný STEVE MOUNIÉ jen vyražený balon doklepl do opuštěné branyk – 2:1!
75'
Thomas Fokert ukázkovým skluzem odehrál míč na další, rohový kop pro Stade Brestois 29.
74'
Dia byl sice faulován v pokutovém území, ale všemu předcházel jeho těsný ofsajd.
73'
Stade de Reims je i nadále výrazně lepším týmem než Stade Brestois 29.
71'
Na konci pěkné akce byl Dia, ale jeho polocentr dokázal byť s obtížemi zkrotiti brtankář Larsonneur.
70'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Gaëtan Charbonnier.
68'
Chardonnet dnes již podruhé inkasoval nepříjemný úder ruky soupeře do svého obličeje.
67'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Kaj Sierhuis.
65'
Reims právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ARBËR ZENELI a přesným zakončením přímo z rohovéhjo kopu vyrovnává na 1:1! Tento hráč přinesl velkou sílu do hry Stade de Reims.
63'
Dia v ofsajdu, jinak by bylo s domácími velmi zle. Vyrovnávací gól visí na vlásku.
62'
Hostující hráči nedokázali překonat hostující hustý, obranný val konkrétně Zeneli. Když za chybujícího Duverne zaskočil na brankové čáře kolega Charbonnet!
60'
Po rohovém kopu Stade Brestois následovalo pouze nepřesné zakončení nad brankou v případě padajícího Mouniého.
59'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Marshall Munetsi, přichází Moreto Cassama.
58'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Dereck Germano Kutesa, přichází Arbër Zeneli.
57'
Domácího hráče Perrauda připravilo o lepší výsledek velmi zlé zpracování míče, který následně opustil hřiště.
55'
Ve středu hřiště byl pískán přímý kop pro Stade Brestois 29.
54'
Nathanael Mbuku sice posílal nebezpečný míč před branku, jenže na ten si nikdo v bílomodrém dresu do pokutového území nenaběhl.
53'
Ve vzdušném souboji se lépe prezentoval hráč Stade Brestois, ale jeho spoluhráč Cardona z toho následně nedokázal nic vytěžit.
51'
Žlutou kartu dostává Marshall Munetsi (Stade de Reims).
51'
Irvina Cardonu doslova k zemi nešetrně sestřelil bránící Munetsí.
51'
Larsonneur přežil přímý kop bez větších problémů a míč skončil v jeho rukavicích.
50'
Žlutou kartu dostává Christophe Hérelle (Stade Brestois 29).
50'
Valon Berisha to s míčem zkrátka velice dobře umí, pro což neměl vůbec žádné pochopení Hérelle a tvrdým skluzem ho sundal.
49'
Romain Faivre dokázal dostta míč na útočnou polovinu hřiště.
48'
Aktivita Stade de Reims je zřejmá, jelikož s etento celek snaží aktivní hrou o vyrovnání nepříznivého stavu.
47'
Centr z přímého kopu na rohový kop pro Reims odvrátil bránící hráč Cardona.
46'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Christophe Hérelle.
46'

Fauly: 7:7
Stade Brestois 29 trpělivou hrou nechali, více s míčem hrát soupeře z Reimse a v příhodný čas udeřili. Po půlhodině se ukázkově trefil Honorat. Vedení mohl navýšit Mounié, ale jeho zpackaný, penaltový pokus nechla vyniknout brankáře Rajkoviće. První poločas tak skončil 1:0. Druhé dějství započne cca v 16:03 hodin.
45+2'
45+2'
To byl přespříliš dlouhý míč, který hledal útočníka Cardonu.
45+1'
Přímý kop hostí nebyl dobře zahrán a znamená ztrátu míče.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Po zaváhání obránce a kapitáne Reimse Junise Abdulhamída se řítil zcela sám na brankáře Irvin Cardona, ale vyběhnutého Rajkoviće nedokázal správně přelobovat a trefit branku!
42'
Tvrdý souboj mlevo od pokutového území nechal nyní sudího překvapivě naprosto chladným.
41'
Nedovoleně byl v souboji k zemi odeslán Romain Faivre.
40'
Chardonneta úderem ruky do obličeje trefil útočným faulem Nathanael Mbuku.
38'
Ve středu hřiště se do větší aktivity pomalu opět dostávají hráči Stade de Reims.
37'
Mounié penaltu kopl nejhůře jak mohl, naopak brankář Rajković se blýskl perfektním zásahem rukou a míč vyrazil do bezpečí!
35'
Sudí posoudil velmi přísně souboj Konana s pronikajícím Pierre-Gabriel jako pokutový kop!
34'
Stade Brestois produkuje hru na útočné polovině hřiště.
32'
Valon Berisha vypomohl při defenzivní činnosti svého týmu Stade de Reims.
31'
Vedoucí branka buď hru Stade Brestois uklidní nebo uspí. Uvidíme co nastane za variantu.
30'
Parádně to udělal FRANCK HONORAT, když si míč zleva posunul na lepší pozici do středu hřiště a ze střední vzdálenosti vyslal ukázkové zakončení k pravé tyči – 1:0! Asistence: Romain Perraud.
27'
Ostrý skluz jen zásluhou štětsí minul cíleného soupeře.
26'
Finální přihrávka skončila bohužel pro hráče Stade de Reims na připravené obraně soupeře.
25'
Boulaye Dia ukázal hodně dobré zrychlení něco na způsob Bolta, ale přesto nedokázal udržet míč na hrací ploše.
24'
Obětí útočného faulu se před pokutovým území stal Haris Belkebla.
23'
Rozhodčí si po dlouhém času vše dobře rozmyslel a pokutový kop se nekoná.
22'
Bude to pokutový kop? Sudí zkoumá video velmi dlouho.
21'
Sudí se jde sám přesvědčit k videu a je to tak rukou zahrál v pokutovém území Marshall Munetsi.
20'
A do akce přichází VAR systém pro hru rukou jendoho z bránících hráčů v pokutovém území.
20'
Rohový kop pro Stade Brestois.
19'
Centr zprava nepřesným koníčkem nad branku zakončoval Steve Mounié.
17'
Hráči Stade Brestois se snaží dlouhou kombinací ve středu hřiště zklidnit nepřesnou hru.
16'
Těžké podmínky dnes rozhodně nepřejí technickému stylu fotbalu.
15'
Centr zleva odvrátila mimo pokutové území pozorná obrana Stade de Reims.
13'
Kapitán Duverne předvedl čistý skluz v pokutovém území. Kdyby si to hosté lepé připravili, mohla to být dobrá šance, vše je nakonec předčasně přerušeno na pokyn asistenta rozhodčího.
12'
S menšími komplikacemi se pod tlakem snaží rozehrát další akci obránci Stade Brestois 29.
11'
El Bilal Touré s ev souboji jeden na jendoho u levé postranní čáry neprobil přes velmi dobře pozičně hrajícího Ronaëla Pierre-Gabriela.
10'
Přihrávka na osu hřiště před pokutové území nedokázala překvapit bránící hráče Stade de Reims.
9'
Po delší odmlce se do hry dostávají také hráči Stade Brestois 29.
8'
Narážečku hostujících hráčů v pokutovém území zhatil včasným výběhem brankář Larsonneur.
7'
Přihrávka z levé strany od Ghislaina Konana nijka neohrozila soupeřův předbrankový prostor.
5'
Thomas Foket se snaží u pravé postranní čáry založit útočnou akci Stade de Reims.
3'
Hraje se ve velmi nepřiznivém počasí.
1'
Hned na úvod utkání byl k vidění rohový kop po odvrácení přihrávky před branku pozornou obranou
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne (C), Perraud – Honorat, Belkebla, Lasne, Faivre – Mounié, Cardona.
Náhradníci: Cibois – Hérelle, Ludovic Baal, Battocchio, Philippoteaux, Mbock, Magnetti, Tavares, Charbonnier.

Stade de Reims: P. Rajković – Konan, Abdulhamíd (C), Faes, Foket – Kutesa, Valon Beriša, Munetsi, Mbuku – Touré, Dia.
Náhradníci: Diouf – Maresic, F. Doucouré, De Smet, Hornby, Cassama, Zeneli, Doumbia, Sierhuis.

Rozhodčí: Petit – Pages, Parinet Le Tellier.
Předpokládané absence:

Stade Brestois

Brassier, Philippoteaux (oba poranění třísel)
Bain (poranění kolena)

Stade Reims

Chavalerin, Donis (oba svalové zranění)
Poslední utkání Stade Brestois:

Girondins Bordeaux – Stade Brestois 1:0 (0:0)

Branka. 84. Ben Arfa

ŽK: 43. Puerre-Gabriel, 60. Duverne, 71. Belkebla (všichni Bordeaux)

Brestois: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne (C), Perraud – Honorat (77. Le Douaron), Belkebla, Lasne (90+1. Tavares), Faivre – Mounié (74. Charbonnier), Cardona (77. Battocchio).
Poslední utkání Stade Reims:

Stade Reims – OGC Nice 0:0

ŽK: 60. Dia – 16. Búdawí, 85. Danilo

Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cafaro (66. Touré), Munetsi, Valon Beriša, Doumbia (66. Kutesa) – Dia (82. Sierhuis), Zeneli (66. Mbuku).
Stade Brestois 29 si vede o poznání lépe. Listopad byl pro tento tým velmi úspěšný, zaznamenal v něm hned tři výhry a byl tak 100%. Postupně porazil Lille 3:2, Saint Etienne 4:1 a Méty 2:0. Jenže na úvod měsíce prosince přišla porážka od Bordeaux v poměru 0:1.
Stade De Reims tahá již čtyři zápasy bez výhry. S Lens (4:4) a Nice (0:0) to stačilo na remízu. Proti Nimes (0:1) a následně Lyonu (0:3) to na body nestačilo.
Stade Brestois 29 (12) se na domácím pažitu střetne s celkem, který je na tom v ligové tabulce ještě hůře a sice se Stade De Reims (18). Rozdíl činí mezi soupeři osm bodů v tabulce.