Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Lille - 19. února 2023   13:00

Paris SG
11' Mbappé (Neymar) • 17' Neymar (Vitinha) • 87' Mbappé (Bernat) • 90+5' Messi
4:3
(2:1)
Lille
24' B. Diakité  (And. Gomes) • 58' David   • 69' J. Bamba  (And. Gomes)
Paris SG
Donnarumma – Pembélé (75. Soler), Ramos, Kimpembe (C), N. Mendes (31. Bernat) – Vitinha (75. Zaire-Emery), Verratti, Ruiz (75. Danilo) – Neymar (51. Ekitiké) – Messi, Mbappé.
Rico, Letellier – Bitshiabu, Gharbi.
W. Delajod – P. Jeanne, E. Finjean
Parc des Princes, Paříž
Lille
Chevalier – B. Diakité (67. Gudmundsson), Fonte (C) (14. Yoro), Djaló, Weah – Ang. Gomes (88. Virginius), André – And. Gomes, Cabella (88. Baleba), J. Bamba – David.
Jakubech, Costil – Alexsandro, Martin, Žegrova.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:19.
Neuvěřitelný zápas, především pak druhý poločas. Lille v něm dosáhlo obratu, vedlo 3:2 ještě v 87. minutě, pak se však domácím povedlo vyrovnat a vše směřovalo k remíze, jenže to ještě nebylo vše, v nastavení se k přímému kopu postavil Lionel Messi a stal se hrdinou dnešku, když parádně zahranou standardkou rozhodl o důležitém vítězství svého mančaftu. Kaňkou pro domácí zůstává zranění Neymara. Hosté mohou litovat, přišli minimálně o bod, který by si možná i zasloužili, ovšem fotbal takový někdy bývá.
90+8'
90+5'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, je tu druhý obrat, ovšem tentokrát domácího mužstva. LIONEL MESSI odehrál míč levačkou do ze svého pohledu pravé tyče brány, od kterého se balón odrazil do sítě. Lucas Chevalier se sice natahoval co to šlo, avšak na míč nedosáhl.
90+5'
Domácí budou zahrávat přímý kop z hodně dobré pozice, k míči se staví Messi.
90+3'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Benjamin André).
90+2'
Málem se dostal do šance hostující tým, avšak obrana PSG dobře zapracovala.
89'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Jonathan David).
88'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Alan Virginius,
ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Carlos Baleba.
87'
Jak je důležité míti v týmu KYLIANA MBAPPÉHO může domácí tým vyprávět. Domácí sedmička si udělala prostor v pokutovém území a skluzem tečovala míč po zemi k bližší tyči, kde byl Lucas Chevalier pozdě.
85'
Kylian Mbappé střílel po zemi na bližší tyč, dobrou možnost však nevyužil, neboť mířil jen do míst, kde stál připravený gólman Lille.
84'
Gianluigi Donnarumma byl vyběhnutý z brány, jeden z protihráčů jej zkoušel překvapit střelou z dálky, avšak nepovedlo se.
83'
Menší strkanice u středového kruhu, emoce pracují, pro PSG by to byla po úterní porážce v LM od Bayernu další těžká rána.
81'
Hosté se málem dostali do další šance, ovšem Sergio Ramos stačil pravačkou tečovat míč do bezpečí. Následuje roh.
78'
Ofsajd a v něm hostující tým.
77'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Kylian Mbappé). Střelec úvodního gólu zápasu pyká za faul na Bambu.
75'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Timothée Pembélé, přichází Carlos Soler.
75'
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Warren Zaire-Emery.
75'
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Danilo.
72'
Nepřesná kombinace PSG končí míčem v zámezí, Lucas Chevalier s rozehrávkou pospíchat nebude.
69'
Lille právě vstřelilo branku!
Obrat je dokonán, nyní je to PSG, které musí dotahovat. JONATHAN BAMBA naběhl za míčem do pokutového území a tvrdě pálil do odkryté části domácí svatyně na bližší straně. Gianluigi Donnarumma byl v tomto případě bezmocný.
67'
ze hřiště odchází Bafodé Diakité, přichází Gabriel Gudmundsson.
66'
Možnosti na obou stranách, ovšem v obou případech vše překazila nepřesná finální přihrávka.
64'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Jonathan Bamba).
62'
Málem se hosté dostali do další příležitosti, ovšem nepřesná přihrávka doputovala k brankáři PSG.
60'
Hugo Ekitiké nezasáhl míč hlavou tak, jak by si představoval, a ten doputoval do rukou brankáře Lille.
58'
JONATHAN DAVID pokutový kop s přehledem proměnil, míč odehrál ze svého pohledu do pravého dolního rohu brány, zatímco Gianluigi Donnarumma volil opačnou stranu.
56'
Je tu pokutový kop, potrestaný Verratti zatáhl protihráče zcela jasně za dres a hlavní arbitr situaci dobře posoudil.
56'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Marco Verratti).
55'
Odvrácený míč letí do zámezí a hosté budou zahrávat roh.
53'
Znovu musel být brankář Lille ve střehu, když vyběhl z brány, sklouzl se po trávníku a volný balón sebral do náruče.
52'
Kylian Mbappé tvrdě pálil na bližší tyč, kde ovšem stál připravený Lucas Chevalier.
51'
ze hřiště odchází Neymar, přichází Hugo Ekitiké.
51'
Domácí hráč je odnášen na nosítkách a to znamená, že tento mač pro něj skončil.
49'
Brazilskému hráči se na nohy moc nechce, možná bude nutné střídání.
48'
Neymar končí ve středovém kruhu na trávníku, hra je přerušena.
47'
Timothy Weah pálil před hranicí vápna vysoko nad bránu.
46'
Velmi slušný první poločas, o což se zasloužila obě mužstva. Hosté začali aktivně, žádnou z šancí ale nevyužili a přišel trest v podobě dvou inkasovaných branek. Lille však zbraně nesložilo a dokázalo snížit, další možnosti na obou stranách už zůstaly nevyužity, pokud však bude hra v tomto trendu pokračovat, máme se ve druhém dějství na co těšit.
45+4'
45+3'
Hosté si faul u vápna domácího týmu nevynutili, hra se otáčí.
45+2'
Presnel Kimpembe se sice dostal k hlavičce, ovšem ta byla velmi nepřesná, míč letí daleko do zámezí.
45+2'
Roh si v závěru zkusí i tým z hlavního města.
45'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Bafodé Diakité). Hráč hostů fauloval Ruize.
45'
Rohový kop pro hostující tým, jenž v závěru první půle má poměrně tlak.
44'
Další střela Lille, tentokrát se o ni postaral Jonathan David, ovšem zblokoval ji Sergio Ramos.
42'
Rémy Cabella pálil z pravé strany pouze do boční sítě domácí svatyně.
41'
Kylian Mbappé se snažil, podobně jako při první brance, protlačit do zakončení, ovšem míč mu utekl od kopačky a jako první u něj byl Lucas Chevalier, jenž to tentokrát stihl.
40'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, ovšem bez možností. První spíše nudná pasáž zápasu.
37'
Angel Gomes pálil před hranicí vápna příliš vysoko nad. S touto střelou neměl domácí brankář žádné potíže.
35'
Na druhé straně skončil zblokovaný balón v náruči vyběhnutého brankáře PSG.
35'
Kombinace na jeden dotek domácím nevyšla, hra se otáčí.
33'
Neymar rozehrával od levé postranní lajny, jeho centr do pokutového území byl odvrácen do bezpečí.
31'
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Juan Bernat. Vypadá to, že se jedná o vážnější problém, už tedy druhé střídání a to ještě v prvním poločase.
30'
U postranní lajny zůstává ležet Nuno Mendes, jenž inkasoval zřejmě nepříjemný úder míčem do citlivých míst.
28'
Hodně vehementně se hosté dožadovali penalty poté, co na trávníku skončil Jonathan Bamba, penalta to však není.
26'
Kylian Mbappé fauloval hodně tvrdě, klidně mohl vidět žlutou kartu, ovšem nestalo se.
24'
Nyní už se hosté radují a nutno říct, že zaslouženě. Centr André Gomese do pokutového území odehrál hlavou do vzdálenějšího dolního rohu BAFODÉ DIAKITÉ a tady se i takový obr jako Gianluigi Donnarumma natahoval marně.
21'
Jonathan David měl na hlavě snížení, ovšem jeho zakončení na bližší tyč stačil Gianluigi Donnarumma vyrazit. Hráč Lille se hodně rozčiloval, že nevyužil další možnost.
19'
Angel Gomes inkasoval nepříjemný úder od soupeře, karta z toho není.
17'
Pařížský klub vede už o dvě branky. Jeho hráči zcela rozebrali obranu Lille, ve finále přihrával Vitinha těsně před vyběhnutým gólmanem na levou stranu NEYMAROVI, který stačil těžký míč tečovat do odkryté hostující svatyně.
14'
ze hřiště odchází José Fonte, přichází Leny Yoro.
13'
José Fonte je ošetřován a není vyloučeno, že bude muset střídat.
11'
Nedáš – dostaneš. KYLIAN MBAPPÉ ukázal své kvality, prošel skrz dva obránce Lille, dostal se do zakončení a z hranice malého vápna propálil vyběhnutého gólmana střelou po zemi.
11'
Domácí rozehrávají od svého pokutového území.
10'
Gianluigi Donnarumma musel nyní využít svých centimetrů, když po zaváhání svého spoluhráče Kimpembeho vytěsnil mimo nepříjemnou střelu Davida z bezprostřední blízkosti.
8'
Míč končí opět u gólmana Lille, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
5'
Ovšem nyní jsme byli svědky možnosti PSG, kdy Messi zakončoval z pravé strany na hranici malého vápna a Lucas Chevalier musel zasáhnout, míč vyrazil do zámezí.
4'
Po počáteční šanci se hra uklidnila a odehrává se daleko od obou branek.
1'
První obrovská možnost utkání a v ní Lille. Timothy Weah nebezpečně střílel v pokutovém území, míč ještě tečoval Nuno Mendes a jen fantastický zásah brankáře PSG zabránil gólu. Gianluigi Donnarumma využil svých dlouhých nohou a míč jimi vyrazil.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Pembélé, Ramos, Kimpembe (C), N. Mendes – Vitinha, Verratti, Ruiz – Neymar – Messi, Mbappé.
Náhradníci: Rico, Letellier – Bitshiabu, Danilo, Zaire-Emery, Gharbi, Soler, Ekitiké.
Trenér: C. Galtier.

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, Fonte (C), Djaló, Weah – Ang. Gomes, André – And. Gomes, Cabella, J. Bamba – David.
Náhradníci: Jakubech, Costil – Alexsandro, Gudmundsson, Yoro, Martin, Baleba, Žegrova, Virginius.
Trenér: Paulo Fonseca.

Rozhodčí: W. Delajod – P. Jeanne, E. Finjean.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Paris Saint-Germain se nachází na prvním místě, když v dosavadním průběhu získala čtyřiapadesát bodů. Domácí celek má na čele náskok pěti bodů před druhou Marseilleí. V tabulce domácích týmů se PSG nachází na třetí pozici, když získalo deětadvacet bodů – lépe je na tom už Rennes a Lens. Naopak Lille je aktuálně na páté příčce, kde bojuje o pohárovou Evropu v příští sezoně. Hostující mužstvo do tabulky zapsalo jednačtyřicet bodů, a tak na svého dnešního konkurenta ztrácí už třináct bodů. Ve venkovních duelech získalo OSC pouze sedmnáct bodů.
Francouzská Ligue 1 Uber Eats se znovu hlásí o slovo, a tak vás vítám u čtyřiadvacátého kola, v němž na sebe narazí Paris Saint-Germain a Lille OSC. Souboj posledních šampiónů začne už ve 13 hodin a favoritem bude PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.