A další. Motor chce zjevně udržet čisté konto svého gólmana.
Tauš nedokázal ztečovat Procházkovu střelu od modré.
Hosté jsou kompletní, vypadá to, že Most dnes nedosáhne ani na čestný úspěch.
57:42
Most dohrává 5/4, le už je to zase o ničem.
56:59
V obrovské šanci byl před brankou Havlíček, následně ještě pálil od modré mimo Čeerný.
56:28
Další faul Motoru, Suchánek vys. hůl. Most 28 vteřin 5/3.
55:40
Most není schopen se usadit před brankou soupeře.
54:56
Za faul loktem je vyloučen Vráblík (CEB).
54:19
Horák si připisuje další zákrok.
53:22
Most už hraje pěti, přežil celé 2 minuty oslabení 3/5.
52:49
Suchánek nastřelil prvního bránícího hráče a puk se dostává do středního pásma.
52:05
Ještě stále pokračuje přesilovka Motoru 5/3. Domácí jsou pod velkým tlakem.
51:39
Stříleli postupně Punčochář, Švihálek, Pajič a znovu Punčochář. Horák vše dokázal vyřešit, bravo!
50:59
Time out pro Petra Rosola.
50:59
Další trest pro Most – Písařík podražení. Motor celé 2 minuty 5/3.
48:02
Domácí Nedrda dostává 5 minut + OT za zásah do oblasti hlavy a krku a k tomu 2+2 minuty za hrubost. Nouza dostává 2+2 minuty za hrubost.
48:02
Bitka domácího Nedrdy s Nouzou končí zhruba nerozhodně, ale bude se vylučovat.
47:12
Domácí vybojovali útočné vhazování.
46:38
Další kombinace Motoru končí nezdarem, ale Motor je hodně aktivní.
45:40
Vaniš se protáhl přes Kříže až před Horáka, který měl při jeho střele velké štěstí.
44:44
Nouza předložil od modré jenom takový lehký puk před branku do jízdy Heřmanovi, ten však byl tísněn domácím obráncem a nezakončil.
43:50
Švihálek našel před brankou pouze Kuchejdovu brusli, od které se puk odráží na hůl domácího Kokeše.
43:16
Obdobně se zadařilo i Motoru.
42:56
Icing domácích barev.
42:33
Gula od modré prověřil Bláhu, který stále hájí čisté konto.
41:49
Tauš nedostal přihrávku na Smolku před branku.
40:43
Kokeš střílel od modré, ale minimálně 3 metry mimo.
40:01
V Mostě si dnes našlo cestu na zimní stadion 319 diváků, včetně cca 30 fans hostujícího celku.
Ve druhé třetině měli Jihočeši opět herně mírně navrch, což podpořili další brankou v mostecké síti.
40:00
39:36
Ještě ofsajd Motoru.
39:06
Kokeš od modré pouze do Bláhovy lapačky.
38:24
Bojer dvakrát dobře zasáhl proti pronikajícímu Vanišovi.
37:41
Písaříkovu střelu vyráží Bláha na plexisklo.
37:20
Hosté šli 3/2, Nouza místo rychlejšího Heřmana zvolil přihrávku na Straku, mezitím se Heřman dostal do útočného pásma a pískal se ofsajd.
37:01
Od mantinelu zkusil štěstí Přeučil. Bláha si připisuje další lehký zákrok.
36:38
Tauš to zkusil sám, neprosadil se.
35:40
Nejdříve Alinč, po něm ještě Slavíček. Solidní dvě střely na branku, ale nic z toho.
34:57
Procházkovo zaváhání nepotrestala dvojice Heřman – Straka.
34:01
Vypadá to, že ani při hře 5/4 se Most neprosadí.
33:15
Chmelíř bere puk Písaříkovi a vyhazuje.
33:05
Jedinou střelu v přesilovce 5/3 vyslal od modré Gula, to je hodně málo.
32:24
Ned. bránění se píská Švihálkovi. Most 37 vteřin 5/3.
32:19
Bojer tečoval Kokešovu střelu od modré.
32:03
Začala se zkrácená přesilovka domácích.
31:22
Gulovu střelu od modré Bláha bezpečně kryje.
31:01
Trest i na druhé straně, Heřman za hrubost.
29:57
Kuchejda vyškolil domácí obránce Kokeše a po něm i Charouska. Zastavil ho až Nedrda hákováním.
29:00
Vaniš úplně sám před Horákem, až se té šance zalekl, jeho střela byla hodně nepovedená.
28:25
Heřman s Nouzou operovali před domácí brankou, dobrou defenzivní práci odvedl Havelka.
27:55
Gula kazí přihrávku, dopředu jde Motor.
27:27
Tauš nevystřelil špatně z pravého kruhu, Bláha se ale zaskočit nenechal.
27:03
Budinský prověřil Bláhu z levého kruhu.
26:16
Další špatná přesilovka v podání domácích.
25:54
Straka se dostával do brejku, ale neměl rychlost, takže volil střelu z kruhu, kterou Horák chytá.
25:05
Most sice drží pásmo, ale zatím vyslal pouze jednu bekhendovou střelu z hole Smolky.
24:07
Suchánek (CEB) vyloučen za podažení.
23:24
České Budějovice právě vstřelily branku!
Nouza zatáhl puk do pásma, nahrál mezi kruhy MARTINU HEŘMANOVI, který zvednul Alinčovi hokejku, aby se k té přihrávce vůbec dostal, následně ho tělem odstavil a střelou do horní poloviny branky zvyšuje na 0:4. Asistence: Tomáš Nouza, Ján Mucha.
22:33
Kuchejdovu střelu blokuje Charousek do stropní konstrukce.
21:49
Havlíček trefuje Bláhovo rameno, puk následně končí v ochranné síti.
21:27
Heřman vystřelil po odpískaném ofsajdu, což se nelíbí domácímu kapitánovi Taušovi, dochází k pošťuchování, ale vylučovat se nebude.
20:46
Most stejně jako v první třetině začal aktivně.
20:01
V domácí brance to vypadá na začátku druhé třetiny na změnu v brance, na ledě se začíná rozcvičovat Horák.
Most aspoň 15 minut hrál s Motorem vyrovnanou partii, přestože prohrával 0:2. Potom Jihočeši vystupňovali tempo, přidali třetí branku, a vypadá to, že v Mostě by mohlo být rozhodnuto už po 20 minutách.
20:00
19:43
Motor ještě v závěru třetiny roztočil kolotoč před Soukupem.
19:02
Vanišova střela z pravého kruhu minula domácí branku.
17:59
Možný Alinčův brejk velice rychle končí.
17:27
Straka byl v další šanci, ale Soukup si teď s jeho střelou poradil.
16:16
TOMÁŠ NOUZA překonává Soukupa střelou z levého kruhu, která směřovala mezi jeho betony, domácí gólman sice puk ztlumil, ale puk se přesto pomalu došoural za brankovou čáru 0:3. Asistence: Martin Heřman, Dušan Žovinec.
15:43
Budinský zpětnou přihrávkou hledal Smolku, ale našel pouze hůl Muchy.
14:53
Most není zatím horší, ale přesto prohrává o dvě branky.
13:36
Most je v pěti.
13:13
Straka ztratil puk v souboji se Slavíčkem a Motor vyklízí útočné pásmo.
12:41
Vráblík od modré trefuje Soukupa do ramena.
12:10
Špatná rozehrávka Motoru značí jeho icing.
11:36
Tauš (MST) vyloučen za hákování.
11:07
Most to zase zkouší před brankou Motoru, ale branka zatím z jeho strany nehrozí.
10:15
Ofsajd se píská i na druhé straně.
09:56
Hosté jsou kompletní a Mostu se píská ofsajd.
09:10
Budinský pálil z levé strany, jeden z obránců dokázal puk srazit mimo branku.
08:14
Žovinec vyhazuje puk po špatné Nedrdovo přihrávce.
07:52
Chmelíř (CEB) vyloučen za hákování.
06:07
Nedrda trefil z levého kruhu Bláhovu masku, následně se puk odrazil k dojíždějícímu Alinčovi, který dokázal nemožné, ze tří metrů, zcela sám, místo prázdné branky trefil pouze vnější oblouk branky!
05:20
Závar před svou brankou Soukup řeší.
04:18
Kuchejda poslal zpoza branky přihrávku před branku na ROKA PAJIČE, který jenom lehce přehodil ležícího Soukupa 0:2. Asistence: David Kuchejda.
03:50
Další zákrok si teď připisuje Soukup.
03:10
Písařík vybojoval puk, podal ho před branku Přeučilovi, jehož střelu sráží budějovická obrana.
02:15
Smolka z pravé strany zahrozil znovu brance Motoru, Bláha opět pozorný.
01:37
Havlíčkovo střelu vyrazil Bláha do ochranné sítě.
01:12
Straka posunul puk po zadním mantinelu na Heřmana, jenž ho okamžitě adresoval před branku na TOMÁŠE NOUZU, který zůstal nekrytý mezi dvěma obránci a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu 0:1. Asistence: Martin Heřman, Josef Straka.
00:50
Mostecký Černý je vyloučen za hákování.
00:38
Most zahájil ofenzivně, Motor vyhodil na icing.
00:01
46. kolo 1. hokejové ligy zavede do Mostu druhý tým tabulky ČEZ Motor České Budějovice. Jihočechům půjde v závěru základní části ještě o hodně. Rozhodně se pokusí uhájit svojí druhou příčku, aby měli výhodné nasazení do play off a vyhnuli se případně v rozhodující semifinálové sérii suverénnímu Chomutovu. Motor dosud nasbíral 86 bodů, což mu dává k dobru tři body na Kladno, respektive čtyři na Třebíč, což jsou jeho největší konkurenti v boji o konečnou druhou příčku. V posledních pěti utkáních Motor vyhrál třikrát, pokaždé však doma. Oba poslední venkovní zápasy prohrál dokonce bez vstřelené branky (v Havl .Brodu 1:0, na Kladně 5:0). V tom úplně posledním utkání však doma smetl Kadaň 6:1. Proti Mostu se Jihočechům letos ale mimořádně daří, všechny tři utkání vyhráli s velkou převahou (6:0, 7:2 a 5:1). Jedničkou na brankovišti je Ondřej Bláha, který si udržuje skvělý průměr 2,09 branky na zápas a úspěšnost 93,28%. Nejproduktivnějším bekem je s 19 body (7+12) Roman Vráblík. Klubovou produktivitu ovládá jednoznačně dvojice Tomáš Nouza se 70 body (30+40) a Josef Straka se 67 body (27+40).

Most prohrál v sobotu v hodně kombinované sestavě v Havířově 3:1. V tabulce mu však stále patří 12. místo za 46 získaných bodů. Mužstvo trápí značná marodka, takže sestava se lepí, jak se dá. Proti Motoru by se měl do branky opět postavit Jakub Soukup, je otázkou, kdo pomůže mužstvu z Litvínova. Ale je předpoklad, že vedle skoro jistého Písaříka, by mohla dorazit i dvojice Šrámek – Jurčík. Pokud bude chtít Most proti Jihočechům uspět, bude muset v první řadě uhlídat útočnou řadu Nouza – Straka – Heřman, což bude mimořádně obtížný úkol. Je třeba si uvědomit, že i přes náskok 15 bodů na poslední Havl. Brod, není ještě záchrana v soutěži ani zdaleka jistá. Po skončení zákl. části bude čtyři poslední týmy totiž čekat ještě šestikolové play out. Proto každý získaný bod v základní části může mít svou cenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.