Dámy a pánové, je za námi dramatické třetí dějství zápasu mezi Prostějovem a Českými Budějovicemi. Domácí Jestřábi v něm zahodili velkou možnost odskočit na 3:0. Radek Meidl nedal trestné střílení, protože si na Bláhu blafákem nepřišel. Poté už iniciativu převzali Jihočeši. Nakonec však byli odměněni pouze jednou, v přesilovce se prosadil jejich kapitán Josef Straka. Další gól již hosté ze své převahy nevsítili a Hanáci si za překvapení favorita připisují cenné tři body!
Ode mne je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost, doufám, že vám z těch nervů nepraskla žádná žilka a že jste vše ve zdraví a bez infarktu ustáli. :) Přeji vám krásný a klidný zbytek pondělního večera.
60:00
59:50
Hosté ale už nestihnou srovnat! Domácí si připisují důležité tři body!
59:35
Čtvrt minuty do konce bude se hrát 4 na 4. Radek Meidl (PRO) 2 minuty za nedovolené bránění.
59:00
Motor si vyžádal oddechový čas.
59:00
Hosté ale hráli v šesti a k tomu i s gólmanem. Jsou tak potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě na 2 minuty.
59:00
Hosté jsou v šesti a Valerij Kňazev teď zazdil velkou šanci. Trefil tyč prázdné brány!
57:56
Prostějovští drží touš daleko od své branky.
57:23
Nahrávka rukou od prostějovské hráče.
57:08
Domácí jsou kompletní.
56:32
Vráblík s Nozou teď měli slušné palebné pozice. Puk však v obou případech poslali vedle levé tyčky Šimbochovy klece!
55:55
Husák se dostává ke kýženému vyhození.
55:42
Postavení útočícího budějovického hráče v brankovišti.
55:02
Motoru se naskýtá velká šance na srovnání. Vyloučen je na dvě minuty Marek Indra (PRO) za zdržování hry.
54:10
Motor Prostějovské hezky zatlačil. Šimbocha ale podruhé nikdo nepřekonal.
52:47
Hosté jsou v plném počtu, Šimboch přikrývá puk.
51:54
Jestřábi se nemohli dostat před Bláhu, až se před ním ocitl Venkrbec, jenže puk do sítě přes všechnu snahu nedostal.
50:36
Sednout si půjdou i Českobudějovičtí. Jakub Suchánek (CEB) zalehl puk a vysloužil si za to dvě minuty za zdržování hry.
50:23
České Budějovice právě vstřelily branku!

Motor se přeci jen dočkává snížení. Nouza nahrál JOSEFU STRAKOVI, který se napřáhl a prostřelil Šimbocha. Asistence: Tomáš Nouza.
50:04
Početní převaha hostí. Patrik Husák (PRO) dostal dvě minuty za držení.
50:04
Tomáš Nouza pálil hned po vhazování, Juraj Šimboch jeho jedovku vytáhl lapačkou!
49:50
Boháčovu nahrávku do brankoviště vzal do své moci Šimboch.
49:27
Trochu otřesený Rob za pomoci spoluhráče opouští hřiště, vhazování ve středním pásmu.
48:40
Josef Straka po Nouzově ráně nebezpečně dorážel, pouze do Šimbochova levého betonu!
48:13
Straka střílel bekhednem z mezikruží a hráči Motoru se ještě snažili dorážet – marně.
47:50
Látal od modré čáry netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.
47:15
Vaniš to opět zkoušel z úhlu, tentokrát z druhé strany. Juraj Šimboch v klidu zasáhl.
47:01
Dalekonosný pokus jednoho z hostů Šimboch vyráží vyrážečkou od ochranné sítě.
46:48
Buly před Šimbochem.
46:05
Skvělá příležitost Jestřábů! Lukáš Luňák se dostal k puku přímo před hostující klecí. Nemá však střelecké štěstí a třetí domácí trefu nedokázal přidat.
45:23
Vaniš si obhodil obránce. Se střelou z úhlu na Šimbocha nevyzrál.
44:43
Hostující Ladislav Marek se trochu těžce zvedá ze země, ale bude v pořádku.
44:26
Ofsajd hostí.
43:45
Jenže ani on nemůže slavit. Bláha jeho bekhendový blafák vyrazil levým betonem!
43:45
Radek Meidl byl faulován před brankou a sudí nařizuje trestné střílení i na druhé straně!
43:15
Radim Matuš mohl střílet, ale ještě přihrával a nikoho ze spoluhráčů nenašel.
42:00
Švihálek vyjel zpoza branky, ale na Šimbocha si nepřišel.
40:01
Hráči jsou už na ledě. Za chvilku startuje třetí část.
Je za námi druhá dvacetiminutovka zápasu. Hosté spálili velkou šanci jít do vedení, když Marek Vaniš neproměnil trestné střílení. A tak skórovali domácí, a to hned dvakrát. Nejprve Valerij Kňazev doklepl v přesilovce puk do prázdné branky. Druhou prostějovskou trefu přidal ranou do šibenice Radek Meidl. Utkání tak má překvapivý průběh, protože favorit prohrává. Poslední třetina začne přibližně v 19.41.
40:00
39:47
Počet sil na ledě se srovná. Radek Meidl (PRO) obdržel 2 minuty za hákování.
39:10
Běží poslední minuta druhé periody a Budějovice půjdou do čtyř. Marek Vaniš (CEB) dostává dvě mnuty za sekání.
37:54
Nyní měl ovšem pěknou porci štěstí. Venkrbec předával zpoza branky Lukáši Luňákovi, jenže ten touš netrefil zrovna ideálně.
37:39
Prostějovští si přenechávali puk, až se k němu dostal Bláha.
37:19
Musí však zasahovat i Juraj Šimboch, který po ošemetné situaci raději přikryl puk.
36:51
Domácí teď svého soupeře tlačí a odstřelují Bláhu.
35:14
Jestřábi právě vstřelili branku!

A vzápětí Prostějovští odskakují Motoru na rozdíl dvou branek. Krejčík nahrál RADKU MEIDLOVI a ten si vybruslil z rohu a vymetl šibenici hostující svatyně! Asistence: Lukáš Krejčík.
34:23

Konečně to tam domácím v přesilovce spadlo! Venkrbec nahodil zleva na Bláhu a trefil tyčku. K odraženému kotouči se však dostal VALERIJ KŇAZEV, který neměl problém jej bekhendem zasunout od odkryté branky. Asistence: Matouš Venkrbec, Robin Malý.
33:51
Luňák nevěděl ani jak, ale puk se od jeho bruslí odrazil k tyči budějovické branky a Bláha musel rychle na zem.
33:25
Velká šance Jestřábů! Ke Kňazevovi se odrazil puk přímu před branku. Bláhu ale neprostřelil, obrovská škoda pro domácí.
32:35
Domácí přesilovka. Marek Vaniš (CEB) dostal 2 minuty za hákování.
32:18
Nejistý Bláha! Nejprve lapačkou nezachytil nahození ze středního pásma a pak chvíli nemohl najít puk se své výstroji.
31:25
Kotouč se ocitl na jedné ze střídaček.
30:05
Boháč jel zprava na Šimbocha, ale nedokázal jej střelou zápěstím překonat. V dobré příležitosti selhal také Marek Vaniš, který prostějovského muže s maskou pěkně protáhl.
28:58
Hosté jsou již v pěti. Prostějov zahodil dobrou příležitost dát první branku.
27:56
Prostějovu se nedaří dostat se do pořádné šance.
27:48
Látal střílel nejprve nad a posléze jen do Bláhy.
26:59
A teď si Jestřábi zahrají přesilovku 5 na 3. Lukáš Bohunický (CEB) dostává trest na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
26:44
Roupcovu ránu od modré Bláha vyráží.
26:28
A teď přesilovka pro domácí. Vyloučen je Marek Vaniš (CEB) na 2 minuty za sekání.
26:07
A měli i dobou šanci, ale jeden z útočníků puk před Bláhou netrefil.
26:07
25:21
Motoru se nedaří přechod do útočného pásma.
24:19
Domácí se osvobozují a vyhazují!
24:06
Jestřábí kapitán Lukáš Duba (PRO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
23:05
Puk si vzal Marek Vaniš, ale jeho bekhendový blafák zneškodnil famózní Juraj Šimboch, jenž zasáhl betonem!
23:05
Malý fauloval v úniku jednoho z Budějovických – rozhodčí nařídil trestné střílení!
22:33
Domácí kompletní a navrátilec z trestné Radek Meidl hned potrápil Bláhu.
21:15
Teď Šimboch vyrazil ránu Muchy od modré.
20:43
Dvakrát teď střely hostí zneškodnil Šimboch.
20:19
Další trest pro Prostějov. Radek Meidl (PRO) obdržel dvě minuty za sekání.
20:12
Vhazování tentokrát pro Motor.
20:01
Hráči již nad nerozhodným stavem dorokovali v kabinách. Za chvliku začne druhá třetina.
Přestávkový program vyplňuje talentovaná krasobruslařka Natálie Vykydalová.
Je za námi první dějství dnešního mače. Prostějov málem hned zkraje poslal o gól napřed Lukáš Kužel, ale jeho nahození zastavila horní tyč budějovické branky. Poté si šance vytvořili i hosté. Tomáš Nouza však puk tesně před Šimbochem tečoval jen do domácího gólmana. Neuspěl ani Josef Straka, kterému zneškodnil Šimboch jeho bekhendový blafák. Druhá třetina začne asi v 18.48.
20:00
19:15
Nouza nepropálil hradbu těl.
18:47
A znovu, a znovu.
18:00
Domácím se daří v oslabení již poněkolikáté vyhodit.
17:27
A znovu skvělý Šimboch. Zneškodnil ránu Punčocháře a dokázal ji udržet.
17:08
Další trest pro domácí, a tentokrát vyšší. Patrik Husák (PRO) dostává 2 minuty za podražení + 10 minut za nesportovní chování.
16:20
16:03
A nyní výtečný Juraj Šimboch, který zneškodnil tváří v tvář bekhendový blafák Josefa Straky.
15:35
Motor kombinoval tak dlouho, až domácí vyhodili.
14:41
Dopředu se však dostal Prostějov a Krejčík bekhendem prověřil Bláhu.
14:12
Přesilovku si zahraje i Motor. Jan Kolibár (PRO) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
13:54
Icing Jestřábů.
13:40
Hosté jsou kompletní.
13:23
Hosté vyhodili a vzápětí se posunula domácí klec. Buly před Šimbochem.
12:33
Robin Malý od modré míjí.
12:05
Ránu Radka Meidla Bláha vykryl.
11:40
Poprvé se bude vylučovat. Za katr jde sedět Petr Škopek (CEB) na 2 minuty za podražení.
10:35
Kňazev střílel a Bláha vyrážel do rohu. Vzápětí gólman Motoru musel znovu zasahovat.
09:44
Velká šance i na straně hostí. Tomáš Nouza tečoval touš těsně před Šimbochem, naštěstí pro domácí jen do jeho výstroje.
09:20
Pumelici Tomáše Nouzy zprava vyráží Juraj Šimboch do ochranné sítě.
08:26
Chmelířovu ránu z mezikruží nohou zblokoval Matouš Venkrbec.
07:20
Střelu Josefa Straky skryl Juraj Šimboch rychle ve své lapačce.
06:29
Patrik Husák pálí z levého kruhu, Bláha vyráží.
05:55
Puk hráči utěsnili v prostějovském obranném pásmu k mantinelu, buly před Šimbochem.
05:24
A znovu slovenský brankář musí zasahovat.
05:20
Punčochářovu střelu chytá do výstroje Šimboch.
05:00
Oba týmy střídají, puk má v držení Motor.
04:19
Lukáš Luňák z první míjí hostující klec.
03:36
Kňazev si vybruslil před branku, jenže k zakončení jej Budějovičtí nepustili.
02:00
Hostující Rob se po otočce zpoza branky netrefil přesně.
01:45
První útočnou akci Motoru zastavuje pohotově gólman domácích Juraj Šimboch.
01:04
Kužel od modré čáry zápěstím trefuje horní tyčku! Domácí mohli jít brzy a nečekaně do vedení.
00:14
Úvodní buly vyhrál Prostějov
00:01
Do začátku zápasu zbývá pár minut, stadionem zní jestřábí hymna.
Pozici gólmanské dvojky na prostějovské straně dnes zaujme Ondřej Kocián, který na tomto postu střídá Lukáše Vydržela.
Jihočeši přijeli do Prostějova s kompletními čtyřmi útoky, to Jestřábi budou mít k dispozici ofenzivních hráčů jedenáct.
Domácí forvard Lukáš Krejčík si ještě dává na ledě speciální rozcvičku. Uvidíme, jak moc bude proti Motoru vidět
Jestřábi nastoupí v tomto duelu i s nečekanou posilou z kádru třineckých Ocelářů. Za Hanáky bude po delší době hrát znovu útočník Radim Matuš!
Oba týmy se rozcvičují na ledové ploše. Domácí nastoupí v bíločervených dresech, hosté v kombinaci modrožluté.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kužel, Látal, Roupec, Husák, Malý, Kolibár, Hawlík – R. Meidl, Krejčík, Matuš – Luňák, Venkrbec, Kňazev – Moučka, Duba (C), Indra – Kajaba, Stejskal.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Bohunický, Suchánek – Nouza, Straka (C), Švihálek – Kuchejda, Přibyl, Boháč – Marek, Rob, Vaniš – Trummer, Bárta, Pašek.

Rozhodčí: Kubičík – Lukš, Novák..
LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábí skvadra svádí boj o lepší pozici pro play-out, kterému se dozajista nevyhne. V posledních utkáních pro ni ale příliš mnoho bodíků nenasbírali. Výběr trenéra Zdeňka Čecha postupně nestačil na Benátky nad Jizerou (2:5), Ústí nad Labem (1:5) a naposledy ve vypjaté bitvě na Havířov (1:2). Nyní stojí před Prostějovskými výzva – překvapit favorita! Dopomoci by jim k tomu mohli i jejich nejproduktivnější hráči – David Roupec (10+22) a Marek Indra (10+17). Citelnou ztrátou je ale pro Hanáky absence Václava Meidla, útočníka s 28 body na kontě, pro něhož však kvůli poraněnému kolenu již zřejmě skončila sezona.

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeský tým se aktuálně nachází na třetím místě tabulky. Na druhou pozici ztrácí sice jen tři body, ale zdola se na něj tlačí čtvrtá Jihlava, před kterou je Motor pouze o skóre. Tuto situaci Budějovickým zapříčinily i jejich poslední zápasy, ve kterých se jim zrovna moc nedařilo. Vydolovali z nich pouhé tři body za výhru 3:2 nad Havířovem v prodloužení a porážku 2:3 v nájezdech v posledním duelu s Chomutovem. Nejlépe bodujícími hráči jsou Tomáš Nouza (32+43) a Josef Straka (28+46).