Dnešnímu utkání přihlíželo 914 diváků.
Ve třetí třetině se strhlo ještě drama hosté dokázali snížit na 4:3 zásluhou Aleše Padělka a Martina Parýzka. Domácí potom dokázali odskočit na rozdíl dvou branek zásluhou dvougólového střelce Tomáš Drtila. Hosté ale dvě minuty před koncem opět snížili stav utkání na rozdíl jediné branky, trefu zaznamenal Jakub Babka. Vteřinu před koncem ještě nebezpečně pálil Melka, ale Svoboda si tuto střelu pohlídal. Tři body tak zůstávají na domácí půdě.
Tomáš Drtil dvě minuty hrubost. Jan Platil dvě minuty sekání plus dvě minuty hrubost.
Po konci zápasu se strhla za bránou Svobody bitka, rozhodčí budou ještě rozdávat tresty na obou stranách.
60:00
59:59
Hosté se dostali ještě k jednomu zakončení. Svoboda zasahoval proti Melkovi svýma betonama.
59:57
Vhazuje se před Svobodu, hosté hrají bez gólmana.
59:57
Oddechový čas pro hosty.
59:57
Máme tu ještě jedno vyloučení. Martin Novotný dostává dvě minuty za sekání.
59:48
Marek Haas vyhodil puk z obranného pásma Šumperka.
59:28
Čeněk Novák na střídačce, hosté to zkouší se šesti hráči v poli.
59:02
Šumperk vyhazuje puk do středního pásma.
57:38
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
A opět tu máme velké drama! JAKUB BABKA dokázal nadvakrát dostat puk za záda Miroslava Svobody a snižuje tak stav utkání na 5:4. Asistence: Antonín Melka, Tomáš Rousek.
56:46
Tomáš Sedlák dostává dvě minuty za hákování. Ve stejném čase je vyloučen i hostující hráč Antonín Melka za hrubost.
56:00
Tvrdá střela Sedláka z modré končí v lapačce Nováka.
55:27
Draci právě vstřelili branku!
Souhra po ose TOMÁŠ DRTIL – Plášek – Sedlák kočí brankou na 5:3. Prvně jmenovaný dostal křižnou přihrávku a i když se mu následná střela příliš nepovedla, tak zapadla až za záda Čeňka Nováka. Asistence: Karel Plášek, Tomáš Sedlák.
55:13
Jakub Babka dostává dvě minuty za vysokou hůl.
55:13
Holík byl zasažen vysokou holí a hosté půjdou do tří!
54:58
Haasova střela z modré byla sražena Babkou.
54:44
Havlíčkův Brod se osvobozuje.
54:36
Moskalova střela byla zastavena jedním z hostujících obránců.
54:22
Klhůfek dostává dvě minuty za nesportovní chování.
54:08
Žáčík se zjevil sám před Novákem, ve velké šanci ho ovšem hostující gólman vychytal svým betonem.
53:28
Melka přenechal puk Rouskovi, ten střelou tahem z modré trefuje hruď domácího gólmana.
52:49
Jakub Slavík pálil bekhendem, Novák má puk ve své výstroji.
52:00
Nepřesná rozehrávka Skleničky vyhání Havlíčkův Brod z útočného pásma.
51:36
Z modré pálil Holík, hostující gólman si připisuje jeden z těžších zákroků.
50:51
Šance dva na jednoho v podání Slavíka a Popelky. Prvně jmenovaný zakončoval vedle brány Nováka.
50:12
Bruncova střela mířila nad bránu hostujícího gólmana.
49:54
Minárikovu střelu zastavil svou bruslí Gewiese.
48:40
Hru teď tvoří řada nepřesných přihrávek na obou stranách.
48:31
Bekhendem střílel Parýzek, rozhodčí ovšem hru přerušuje protože je opět posunutá domácí brána.
47:54
Z modré pálil Sedlák, Čeněk Novák má puk ve své výstroji.
46:27
A je zaděláno na velké drama! Od modré střílel Rousek a směr puku před domácí bránou dokázal změnit svou holí MARTIN PARÝZEK, který tak dokázal poslat kotouč až za záda Svobody. Asistence: Tomáš Rousek, Antonín Melka.
44:19
Hosté snižují stav utkání na rozdíl dvou branek. Puk se volně pohyboval před domácí bránou, jako první si ho všiml ALEŠ PADĚLEK, který kus černé gumy dokázal protlačit za brankovou čáru mezi tyčí a Svobodovým betonem. Asistence: Roman Maliník.
43:58
Svoboda nedosáhl na puk lapačkou a tak se k puku dostal volný Melka, který si kotouč stáhl rukou na hokejku, aby následně prověřil reflexy domácího gólmana.
42:58
Parýzek nepřesně přihrával a domácí se hnali do nebezpečné šance.
42:24
Bruncova střela z pravého kruhu končí nad brankou Čeňka Nováka.
41:54
Aleš Padělek vyslal střelu na Svobodu, ten proti němu předvedl zákrok betony.
40:58
Žálčíkovi nevyšla stahovačka a hosté tak mohou zakládat útok.
40:29
Rousek protečoval puk do útočného pásma, tam se ale hosté moc dlouho neohřáli.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:42.
Ve druhé třetině domácí navýšili svůj náskok na čtyři góly a to když tvrdou střelou dokázal Tomáš Drtil prostřelit Nováka. Hosté dokázali snížit stav utkání v čtyřiatřicáté minutě. V přesilové hře se dokázal trefit Jan Milfait.
40:00
39:15
Aleš Padělek na ledě, hosté jsou kompletní.
38:41
Tomek ujížděl v oslabení sám na Svobodu, ten jeho pokus dokázal vychytat svým pravým betonem.
37:20
Hosté se po buly dokázali osvobodit.
37:15
Dvě minuty za podražení si vyfasoval Aleš Padělek.
36:27
Plášek nabil puk Bailovi, ten z první pálil do výstroje hostujícího gólmana.
35:54
Rimmelova tvrdá střela z velkého úhlu trefuje Novákův beton.
33:31
Hosté se dočkali branky, která padla v přesilové hře. Melka poslal puk zpoza branky na JANA MILFAITA, který měl před sebou odkrytou branku, kterou dokázal trefit. Asistence: Antonín Melka, Jan Platil.
32:59
Rousek pálil z modré, Svoboda vyrazil puk betony.
32:13
Šumperk jde do čtyř. Tomáš Drtil dnes již podruhé na trestné lavici, tentokrát za faul kolenem.
31:45
Berger nahazoval puk před bránu, tam ho dokázal jako první najít Milfait, který kus černé gumy vyvezl do středního pásma.
30:54
Slavík pálil z modré, Novák vyrazil puk pouze před sebe a Vachutka z dorážky trefuje boční síť hostující brány.
30:01
Novotný pálil z modré, Novák schoval puk do lapačky.
29:45
Sedlák dokázal obejít dva hostující hráče a následnou střelou trefil výstroj Čeňka Nováka.
29:02
Puk v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
28:57
Pláškův střelecký pokus minul Novákovu klec o pár centimetrů. Následně hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
28:35
Svoboda si připisuje úspěšný zákrok betonem proti střele Skleničky.
28:11
Drtil vystihl rozehrávku hostů, následně poslal puk na Jana Bergera, který jej vypálil na Nováka. Ten kus černé gumy schoval do své lapačky.
27:25
Nepřesná rozehrávka draků končí na zakázaném uvolnění.
26:59
Bláha posílal puk naslepo před hostující bránu, tam nebyl ale ani jeden jeho spoluhráč, u puku jsou tak hosté.
26:20
Ofsajd domácího celku.
26:06
Svoboda si připisuje zákrok lapačkou po střele Pavlíčka.
24:51
Zakázané uvolnění Šumperka.
23:31
TOMÁŠ DRTIL se zrovna vracel z trestné lavice, když mu na hůl přiletěl přesný pas od Patrika Moskala, který dokázal využít tvrdou střelou k pravé tyči Novákovy brány: Asistence: Patrik Moskal.
22:58
Žálčík s Rouskem na ledě, pokračuje klasická přesilovka pro Havlíčkův Brod.
22:06
Hostům se přesilovka vůbec nedaří, nedokážou se usadit v útočném pásmu. Draci opět vyhazují.
21:51
Šumperku se podařilo dvakrát po sobě vyhodit puk z obranného pásma.
21:02
Domácí jdou do tří. Tomáš Drtil dostává dvě minuty za vysokou hůl.
20:26
Tomáš Rousek a Lukáš Žálčík odchází na trestnou lavici za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.
20:03
Domácí vyhráli buly, ale o puk vzápětí přišli pokaženou přihrávkou.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:53.
Je za námi první třetina která skončila výsledkem 3:0. V dvanácté minutě se v oslabení dokázal prosadit Lukáš Žálčík. O minutu později Šumperk skóroval již v početní výhodě, branku vsítil Karel Plášek. Další přesilovku dokázali domácí využít v patnácté minutě a to když se trefil Michal Velecký.
20:00
19:28
Sklenička posílal puk před bránu, tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by dokázal puk nasměrovat na domácí bránu.
18:40
18:20
V oslabení prozkoušel pozornost Svobody Platil. Domácí gólman schoval puk do své výstroje.
18:00
Hosté vyhazují puk až za Svobodovu branku a odjíždí střídat.
17:19
Další střela v podání Moskala, tentokrát končí pod betony Čeňka Nováka.
17:01
Moskalova střela mířila do ochranné sítě, ovšem s tečí jednoho z hostujících hráčů.
16:40
Havlíčkův Brod jde již potřetí do čtyř. Pavel Sedláček dostává dvě minuty za sekání.
14:39
Domácí využívají i svoji druhou přesilovou hru. Karel Plášek viděl volného MICHALA VELECKÉHO, který následnou střelou k levé tyči posílá Šumperk do tříbrankového vedení: Asistence: Karel Plášek, Patrik Moskal.
14:07
Pavel Klhůfek dostává dvě minuty za napadení.
13:54
Svoboda na střídačce domácím je ponechaná výhoda.
12:46
Ke gólu v oslabení přibývá i gól v přesilové hře. KAREL PLÁŠEK se dokázal dobře zorientovat před bránou a poslal puk nad levý beton hostujícího gólmana. Asistence: Marek Haas, Marek Bail.
12:22
Hosté jsou do čtyř. Dvě minuty za podražení dostává Antonín Melka .
11:26
11:22
Šumperk se dokázal prosadit ve vlastním oslabení. LUKÁŠ ŽÁLČÍK s Michalem Veleckým ujížděli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný pak bekhendovým blafákem dokázal překonat Čeňka Nováka. Asistence: Michal Velecký.
11:20
Maliníkovu střelu zablokoval Novotný.
10:54
Domácím se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
10:12
Parýzkova tvrdá střela z modré minula domácí svatyni o pár centimetrů.
09:48
Milfaitovu střelu vyrazil Svoboda do rohu kluziště.
09:38
Hostům se nabízí další přesilová hra v krátkém sledu. Tomáš Brunec vyloučen za podražení.
09:11
Jakub Slavík na ledě, domácí jsou kompletní.
09:01
Před branku se s pukem nacpal Sedláček, jeho následnou střelu zlikvidoval Svoboda betony.
08:08
Staněk vyvezl puk až za bránu Nováka a šetří tak čas pro Šumperk, který hraje stále v oslabení.
07:51
Útočnou akci Havlíčkova Brodu zastavuje ofsajd.
07:24
Parýzek to zkoušel z velkého úhlu, Svoboda vyrazil puk před sebe na hůl Antonína Melky, který dokázal překonat domácího gólmana. Tato branka ovšem nemohla být uznána, protože ještě dříve byla svatyně Miroslava Svobody vychýlena ze svého postavení.
07:11
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění si jede odpykat Jakub Slavík.
06:51
Klhůfek nabil puk Semrádovi, tomu střela z první vůbec nevyšla.
06:23
Ofsajd hostujícího celku, oba týmy toto přerušení využili ke střídání.
05:58
Milfaitova střela mířila hodně nad bránu Svobody.
05:40
Před domácí bránu se nebezpečně cpal Maliník, celou akci ukončil zákrok domácího gólmana betony.
05:26
Skvělá souhra hostů na jejímž konci stál Václav Tomek. Tomu ale střela nevyšla a Svoboda předvedl lehký zákrok lapačkou.
04:21
Žálčík přihrával puk Staňkovi, ten následnou střelou provětral beton Nováka.
03:56
Po střele Staňka má puk ve své lapačce Novák.
03:37
Milfaitova střela orazítkovala levý beton domácího gólmana.
03:26
Odpískán ofsajd Havlíčkova Brodu.
03:11
Marek Haas pálil z levého kruhu, puk byl sražen do ochranné sítě.
02:25
Sedlák nahodil puk, který se od zadního mantinelu odrazil na hůl Jana Bergera a ten ho následně poslal do lapačky hostujícího strážce svatyně.
02:01
Z modré pálil David Sklenička, Svoboda proti němu vytáhl zákrok lapačkou.
01:35
Odraz od zadního mantinelu vyřešil Novák schováním puku pod svou lapačku.
01:06
Moskal pouze nahodil puk na Novákovu bránu, ten si puk v klidu zpracoval na svou hůl a rozehrál ho svým spoluhráčům.
00:38
Nepřesná rozehrávka draků končí až na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po levici domácího gólmana.
00:29
Svoboda si připisuje první zákrok v dnešním zápase. Střelu Tomáše Rouska ukryl do lapačky.
00:01
Úvodní buly vyhrál domácí tým a ihned zakládá útok.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Svoboda (Koutský) – Bail, Holík, Gewiese, Sedlák T., Novotný, Slavík, Drtil – Haas M., Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Bláha, Vachutka – Rimmel, Berger, Popelka

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák (Barus) – Platil, Parýzek, Semrád, Kolář, Pavlíček, Sklenička, Sedlák J. – Tomek, Melka, Rousek – Maliník, Padělek, Babka – Milfait, Sedláček, Minárik – Chlubna, Klhůfek, Kozlík

Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Vengřín.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015:

1. 10. 2014 Havlíčkův Brod – Šumperk 4:2
8. 11. 2014 Šumperk – Havlíčkův Brod 5:2
15. 12. 2014 Havlíčkův Brod – Šumperk 6:5 sn
Salith Šumperk se v tabulce nachází na jedenácté pozici a pouze skóre jej dělí od desáté příčky, která zajišťuje předkolo play-off. Po nepovedeném dvojzápase, který draci odehráli proti Jihlavě, se vydali bojovat o body na Vysočinu, kde je přivítal celek z Třebíče. Tento zápas dokázali svěřenci Radka Kučery vyhrát v poměru 3:5.
Nejproduktivnějším mužem Šumperka je s pětapadesáti body (19+36) Patrik Moskal. Nejlepším střelcem mužstva se může pyšnit Lukáš Žálčík, který svým soupeřům dokázal vsítit již dvacet branek.
Mezi třemi tyčemi se v kádru draků prostřídali tři gólmani. Nejvíce z nich má odchytáno Vladislav Koutský (procentuální úspěšnost 90,37%). Po většinu sezóny mu záda kryl mladší kolega Daniel Zelenka (procentuální úspěšnost 87,66%). Ovšem Šumperk si přivedl novou posilu v podobě reprezentačního gólmana české dvacítky Miroslava Svobodu, který v bráně Salithu dostává nyní hodně prostoru, jeho procentuální úspěšnost činí 93,83%.
Havlíčkův Brod se nachází v tabulce na posledním místě se ztrátou pěti bodů na předposlední Prostějov.Tým z Vysočiny vyhrál naposledy 10. ledna. Podařilo se mu totiž zaskočit celek z Českých Budějovic a porazit ho nejtěsnějším rozdílem 1:0. Prozatím poslední zápas odehráli Havlíčkobrodští hokejisté doma, kde přivítali první celek tabulky Chomutov, kterému dlouho vzdorovali, ale nakonec mu podlehli v prodloužení 2:3.
Nejproduktivnějším mužem a zároveň i nejlepší střelcem Havlíčkova Brodu je s třiadvaceti body (13+10) Tomáš Rousek.
V bráně už celek z Vysočiny vystřídal sedm gólmanů, ovšem nejvytěžovanějším z nich je Jan Dlouhý, který odchytal devatenáct zápasů s úspěšností 90,21%. Když pomineme Filipa Baruse, který odchytal pouze patnáct minut a nepustil žádný gól, tak nejlepší procentuální úspěšnost má Čeněk Novák 90,7%