Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni:

LHK Jestřábi Prostějov – Václav Meidl
Salith Šumperk – Tomáš Brunec
Ve třetí třetině domácí museli pokaždé dotahovat jednogólovou ztrátu, obzvláště poslední branka byla velmi dramatická a to když se jen půl minuty před závěrečnou sirénou dokázal prosadit Daniel Vrdlovec. Do prodloužení šli draci s výhodu přesilové hry kterou dokázali po necelé minutě využít.
60:41
Draci právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Šumperk využívá svou přesilovou hru a dva body tak zůstávají na domácím ledě. Moskal poslal puk na ALEŠE STAŇKA, který rozvlnil síť za zády Šimbocha. Asistence: Patrik Moskal, Tomáš Sedlák.
60:01
60:00
59:56
Čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny se bude vylučovat na straně hostů, Václav Meidl dostává dvě minuty za nedovolené bránění plus desetiminutový osobní trest, plus osobní trest do konce utkání.
59:31
Tak to je neskutečný závěr domácích kteří půl minuty před závěrečnou sirénou srovnávají skóre zápasu. Sedlákovu střelu z modré dokázal před bránou tečoval DANIEL VRDLOVEC a puk tak zapadl až za záda bezmocného Šimbocha. Asistence: Tomáš Sedlák, Patrik Moskal.
59:00
Sedlák dostal nabito od Moskala, jeho střela končí na betonech Šimbocha.
58:39
Holík poslal moc prudkou přihrávku na Sedláka, ta nakonec končí v hledišti, hra se stěhuje do středního pásma.
58:28
Oddechový čas pro domácí.
58:28
David Roupec usedá na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry. Šumperku se tak naskytá přesilovka pět na tři a možnost vyrovnání.
58:06
Hosté vyhodili puk do středního pásma.
57:54
Holíkovu střelu vyrazil Šimboch na hůl Haase, ten následnou dorážkou trefuje betony hostujícího gólmana.
57:29
Hostující gólman Šimboch dostává menší trest za podražení. Trest odpykává René Kajaba.
56:56
Hra se teď hodně odehrává u mantinelu kde hráči obou celků bojují o kotouč. Rozhodčí nakonec hru přerušuje a stěhuje ji do středního pásma.
55:45
Indrovu střelu zneškodnil Koutský svou vyrážečkou.
55:15
Holík projel s pukem celé kluziště, na modré se napřáhl ke střele která byla zblokovaná do ochranné sítě.
54:43
Zakázané uvolnění Prostějova, hra se stěhuje před Šimbocha.
54:37
Ofsajd domácího celku.
54:34
Sedlákova tvrdá střela z modré orazítkovala betony hostujícího gólmana.
54:22
Staňkův pokus končí ve výstroji Šimbocha.
54:00
Drtilova nepřesná rozehrávka končí na hostujících hokejkách.
53:13
Koutského brána není ve svém obvyklém postavením, rozhodčí proto přerušují hru.
53:06
52:36
Nahození ze středního pásma podržel Koutský ve své lapačce.
52:28
Domácí se osvobozují.
52:12
Roupcovu střelu vyráží Koutský svým pravým betonem.
51:18
Brunec po buly posílá puk do bezpečí.
51:06
Jeřábek opět vylučuje na domácí straně, dvě minuty za hákování dostává Martin Novotný.
50:54
Jestřábi právě vstřelili branku!
K trestnému střílení se postavil VÁCLAV MEIDL, který střelou mezi betony posílá svůj tým zpět do vedení.
50:54
Nicméně Staněk zalehl puk v brankovišti a je nařízeno trestné střílení.
50:54
Koutský teď podržel svůj tým a to když nejdříve vystavil skvělý zákrok lapačkou proti Kajabovi aby na to poté čelil dalším několika dorážkám hostujícího celku.
50:28
Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti (SUM), vhazuje se ve středním pásmu.
50:16
Puk se po buly dostal na hůl Holíka, jeho následná střela byla sražena do rohu kluziště.
49:55
Zakázané uvolnění Jestřábů, vhazuje se po pravici Šimbocha.
48:43
Šumperk využívá svou přesilovou hru a srovnává skóre zápasu na 3:3. Puk se dostal na hůl MICHALA VELECKÉHO, který střelou k pravé tyčce překonává hostujícího gólmana. Asistence: Jan Berger, Marek Haas.
48:20
Robert Jedlička usedá na trestnou lavici za sekání.
47:47
Roupcovu střelu vyrazil Koutský před sebe přímo na hůl ROBERTA JEDLIČKY, ten poté puk uklidil k pravé tyčce brány domácího gólmana. Asistence: David Roupec, Lukáš Luňák.
46:48
Domácí vyhazují a odjíždí střídat.
46:29
Meidl nahazoval puk na bránu, tam se od některého hráče odrazil do rohu kluziště.
46:01
Jakub Slavík dostává dvě minuty za hrubost.
45:51
Kolibárův pokus vyrazil Koutský betonem.
Rozhodčí si ještě něco vysvětlují s kapitány obou mužstev, vypadá to že hra bude pokračovat dále.
Teď se chvíli nehraje kvůli potyčce diváku v hledišti. Pořadatelé se snaží vše uklidnit.
45:24
Icing hostů.
45:13
Žálčík s Luňákem v souboji o puk u mantinelu, úspěšnější byl hostující hráč.
44:49
Žálčíkův pokus sražen do ochranné sítě.
44:40
Úmyslný ofsajd hostů, vhazuje se po pravici Šimbocha.
44:16
Kovaříkova střela z modré šla vedle pravé tyčky Koutského brány.
43:49
Holík nahodil puk za bránu Šimbocha, oba týmy střídají.
43:04
43:01
Novotný nabil Pláškovi, ten trefil prvního bránícího hráče.
42:18
Ofsajd Šumperka.
41:40
Indra drží puk na své hokejce a šetří tak čas pro hosty.
41:31
Holíkova střela mířila mimo tři tyče.
41:14
Hosté hrají ve čtyřech.
41:14
Sedlák dostal nabito od Holíka a následnou střelou oprášil výstroj hostujícího gólmana.
41:08
Sedlákova střela změnila ještě trochu směr po teči jednoho z hostujících hráčů, Šimboch si ale s pukem poradil a schoval jej do lapačky.
40:57
Šumperk bude hrát čtvrt minuty přesilovku pět na tři. Václav Meidl dostává dvě minuty za zdržování hry.
40:28
Bergerova střela končí v ochranné síti.
40:06
Holík u puku, domácí dohrávají přesilovou hru.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40
Ve druhé třetině se domácím naskytla čtyřminutová přesilová hra, tu ovšem nedokázali využít. Ovšem o dvanáct minut později se Tomáš Brunec dostal do samostatného úniku ve kterém byl faulován a rozhodčí tak nařídil trestné střílení, které domácí hráč dokázal forhendovou kličkou proměnit. Draci budou v druhé třetině dohrávat přesilovou hru která bude trvat něco málo přes minutu.
40:00
39:49
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
39:38
Další střela Holíka, tentokrát ji Šimboch vyrazil před sebe.
39:24
Holíkova střela z modré končí na hrudi Šimbocha.
39:20
Domácí si ke konci druhé třetiny zahrají přesilovou hru, dvě minuty za sekání si odpykává Michal Černý.
38:25
Luňákova střela z modré skončila v lapačce domácího gólmana.
37:57
Domácí v plném počtu, hostům se početní výhoda vůbec nepovedla.
37:34
Holík vyhazuje puk až za bránu Šimbocha, domácí odjíždí rychle střídat.
36:40
Hosté kombinují v útočném pásmu ale nemohou se dostat ke střele.
36:11
35:57
Plášek podrazil Luňáka a bude za to i potrestán, dvě minuty si jde odpykat za podražení.
35:42
Sedlova střela šla mimo a hosté následně vyhazují.
35:15
Holíkovu střelu před bránou tečoval Žálčík, Šimboch na poslední chvíli vytasil svou lapačku.
34:48
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
34:38
Staňkův pokus vyrazil Šimboch před sebe, následně hosté poslali puk do bezpečí.
34:02
Jan Kolibár dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
34:02
Holíkovu střelu schoval Šimboch do své výstroje.
33:49
Velecký byl faulován, Koutský odjíždí na střídačku, domácím je ponechaná výhoda.
33:20
TOMÁŠ BRUNEC svůj nájezd proměňuje. Forhendovou kličkou vyzrál na hostujícího gólmana Juraje Šimbocha.
33:20
Brunec jel sám na gólmana a byl faulován, rozhodčí nařídili trestné střílení.
32:44
Slavíkův pokus mířil hodně vedle svatyně Šimbocha.
32:05
Černého střela proletěla kolem pravé tyče Koutského brány.
31:40
31:38
Roupcovu střelu z modré vyrazil Koutský před sebe a musel tak čelit dorážce z hole Luňáka.
31:06
Holík obral o puk Kajabu a vyhazuje.
30:32
Plášek držel puk na své holi poté jej poslal Martinu Novotnému který se střelu snažil ohrozit Juraje Šimbocha.
30:02
Rozhodčí přerušuje hru z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
29:40
Bude se vylučovat na domácí straně. Petr Gewiese usedá na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
29:20
Staňkův pokus byl sražen do rohu kluziště.
28:57
Drtilovu střelu srazil do ochranné sítě Kovařík.
28:22
Jedlička zavezl puk do útočného pásma, to bylo ale vše co dokázal, tam byl totiž o puk obrán jedním z domácích hráčů.
27:28
Novotného nepřesná rozehrávka končí na hostujících hokejkách.
26:43
Ofsajd hostujícího celku.
26:34
Moskalův bekhend zlikvidoval Šimboch vyrážečkou.
26:21
26:12
Skřivánek vyhazuje a hosté odjíždí střídat.
25:27
Plášek nabil puk na modrou Sedlákovi, ten oprášil výstroj hostujícího gólmana.
25:05
Vrdlovcova tvrdá střela minula bránu o pár centimetrů.
24:49
Sedlákovo nahození málem propadlo až za záda Šimbocha.
24:12
Nakonec ale o puk přišli a hosté se osvobozují.
24:01
Šumperk kombinuje v útočném pásmu jestřábů...
23:26
Holík nabil puk Haasovi a ten orazítkoval horní tyč Šimbochovi klece.
23:11
Berger nahodil puk do útočného pásma, domácí se ho teď snaží vybojovat na své hole.
22:38
Řezáč posílá puk až za bránu Koutského.
22:25
Sedlák byl zasažen vysokou holí a rozhodčí bude vylučovat. Viktor Coufal si jde odpykat dvojitý menší trest za vysokou hůl.
22:15
Koutský prosti střele Skřivánka zasahuje lapačkou.
21:55
Slavík teď nepřesně rozehrál, naštěstí pro Šumperk jednomu z hostujících hráčů podjela brusle a tak se nemohl vydat do protiútoku.
21:06
Staňkova střela z modré mířila nad bránu Šimbocha.
20:48
Kovaříkovu střelu zastavil Koutské svým levým betonem.
20:02
Luňák vyhrál úvodní vhazování a hosté se vydali ihned do útoku.
20:01
Hráči i rozhodčí jsou již na ledě, za chvíli nám začne druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:50
Domácí se dostali již ve druhé minutě do vedení a to když se v oslabení dokázal prosadit Karel Plášek, jenomže hosté ještě v té samé přesilovce dokázali srovnat zásluhou Reného Kajaby. V šesté minutě se již Jestřábi dostali do vedení a to když dokázali využít svou další přesilovou hru.
20:00
19:16
Coufal to zkoušel z velkého úhlu, jeho střela trefila boční síť Koutského brány.
18:59
Drtil odstavil Kajabu od puku, ten se již řídil do nebezpečné šance.
17:43
Slavíkova střela tahem z modré končí vedle pravé tyčky Šimbocha.
17:25
Zakázané uvolnění Prostějova.
17:18
Žálčíkův pokus končí v lapačce hostujícího gólmana.
17:06
16:44
Staněk hledal volného Bergera, ten se nakonec dostal do zakončení které bylo ovšem nepřesné.
16:05
Haasova přihrávka nebyla přesná a domácí tak vyhání do středního pásma.
15:10
Hosté se po buly ihned osvobozují.
15:06
Poprvé se bude vylučovat i na straně hostů. Dvě minuty za podražení si jde odpykat Jakub Matyáš.
14:36
Vrdlovcova střela minula Šimbchovu klec o pár centimetrů.
14:22
Roupovo nahození ze středního pásma vyrazil Koutský do rohu kluziště.
14:04
Puk mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.
13:19
Moskal posílal puk před bránu, tam ale nebyl nikdo z domácích hráčů který by dokázal ohrozit Šimbochovu bránu.
12:41
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
12:36
12:25
Jestřábům se přesilovka vůbec nedaří, Holík vyhazuje puk přes všechny čáry.
12:05
Nepřesnou rozehrávku Roupce mohl potrestat Michal Velecký, jeho střelu vyrazil hostující gólman do ochranné sítě.
11:37
11:03
V oslabení pálil Moskal, jeho střela si to namířila rovnou na hruď Juraje Šimbocha.
10:54
Staněk vyhazuje a odjíždí střídat.
10:32
Další trest pro Šumperk. Jan Berger dostává dvě minuty za vražení.
10:21
Šimboch ujíždí na střídačku, hostům je ponechána výhoda.
09:27
09:25
Střelu Skřivánka vyráží Koutský betony.
09:13
Berger s Drtilem to zkusili i v oslabení, střela Bergera šla nad bránu hostujícího gólmana.
08:12
Šumperk se osvobozuje a rychle střídá.
07:46
Roupec dostal nabito na modrou, jeho střelu vyráží Koutský ramenem.
07:25
Rozhodčí opět vylučuje na domácí straně. Dvě minuty si jde odpykat Martin Novotný.
07:11
Plášek nabil puk Vrdlovcovi, ten trefil přesouvajícího se Šimbocha.
06:22
Po buly to ihned zkusil Coufal, jeho pokus byl ovšem nepřesný.
06:11
Slavíkova nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po levici Koutského.
05:38
Žálčíkův pokus schoval Šimboch do lapačky.
05:01
Hosté jsou v dnešních přesilovkách zatím stoprocentní. Václav Meidl poslal puk na JANA KOLIBÁRA, ten jej usměrnil nad betony přesouvajícího se Koutského. Asistence: Václav Meidl.
03:58
Hosté kombinují v obraném pásmu Šumperka, ke střele se ale zatím nemohou dostat.
03:08
Tomáš Sedlák podruhé usedá na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za nedovolené Bránění.
02:34
Hosté ovšem vzápětí svoji přesilovou hru využívají. Zdeněk Kubica nahodil puk na bránu, ten se odrazil k volnému RENÉMU KAJABOVI, který puk usměrnil k pravé tyčce Koutského Brány. Asistence: Zdeněk Kubica, Václav Meidl.
01:34
Draci se dokázali prosadit ve vlastním oslabení. KAREL PLÁŠEK s Tomášem Bruncem měli šanci dva na jednoho, prvně jmenovaný zakončoval puk již za záda bezmocného Šimbocha. Asistence: Tomáš Brunec.
01:10
Tomáš Sedlák je prvním vyloučený hráčem dnešního utkání. Dve minuty dostává za hákování.
00:45
Haas odzbrojil Meidla od puku.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.
00:01
Oba celky jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Půhoný

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kolibár, Roupec, Řezáč, Skřivánek, Matyáš, Jedlička, Malý – Kubica, Meidl, Kajaba – Coufal, Luňák, Kovařík – Stejskal, Duba, Černý – Indra, Poulíček, Kuncek

Rozhodčí: Jeřábek ml. – Adamec, Poruba.
První vzájemný zápas v sezóně ovládli svěřenci Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha, ti dokázali Prostějov na jejich ledě udolat výsledkem 5:2.
LHK Jestřábi Prostějov po sedmi prohrách v řadě přišlo vítězství na domácím ledě proti Jihlavské Dukle, aby na to hned přišla venkovní prohra na ledě vedoucí Třebíče. V prozatím posledním kole první ligy se Jestřábi utkali na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu, v souboji dvou posledních týmů tabulky dokázal Prostějov zdolat Rebely 3:2.
Jestřábům v tabulce náleží předposlední příčka se ziskem čtrnácti bodů.
Nejaktivnějším hráčem Prostějova je David Roupec se ziskem deseti bodů (4+6), stejným počtem branek se pyšní i dvojce René Kajaba a Michal Černý.
Salith Šumperk po čtyřech vítězstvích v řadě přišly dvě prohry, nejdříve doma proti Havířovu a v sedmnáctém kole první ligy nestačili draci na tým z Budějovic, kterému podlehli na venkovním ledě 6:3.
Šumperk se v tabulce drží stále na osmém místě se ziskem pětadvaceti bodů.
Nejaktivnějším hráčem Šumperka je Patrik Moskal který má na svém kontě třiadvacet bodů (7+16). Titul nejlepšího střelce týmu si zatím drží Lukáš Žálčík který se pyšní devíti přesnými zásahy.