Třebíč vítězí v tomto bojovném utkání a po pěti porážkách se raduje z výhry. Hezký zbytek večera přeje Lukáš Rousek.
60:00
59:37
Chlapík tečoval Šulcovu ránu vysoko nad branku. Vhazuje se ve středním pásmu, Král se vrací do branky.
58:54
Hrbasovo nahození přes clonu hráčů má Falter ve výstroji.
58:46
Král zůstává na střídačce.
58:46
Oddechový čas pro hosty.
58:46
Wasserbauer (TRE) – 2 minuty vysoká hůl.
57:55
Jaroš vystřelil po vhazování, rychle objel branku a snažil se dorážet, Tomáš Král byl se svým betonem u levé tyčky včas.
57:49
Úmyslný ofsajd hostů.
57:12
Domácí koncentrovaně brání. Chtějí konečně ukončit černou sérii proher.
56:43
Švagrovský v ofsajdu. Nestihl puk jedoucí z útočného pásma zachytit včas.
55:43
Icing Litoměřic.
55:22
Raškovo nahození sebral Král před dojíždějícím Wasserbauerem.
54:40
Litoměřice se nevzdávají a ještě více zvyšují svou snahu.
52:29
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Domácí zvyšují vedení. Po faulu na Čecha, se k zakončení se dostal Paták, ten byl znovu tvrdě sražen na hostujícího brankáře. Třebíčští neztratili koncentraci, puk se dostal zpoza brány na MARTINA ČECHA, který neměl problém trefit prázdnou bránu, protože Tomáš Král byl mimo své postavení. Asistence: Lukáš Paták.
51:27
Hosté kostrbatě přešli útočnou modrou a Plášil vyprášil Faltrovu lapačku. Domácí pak zahráli na icing.
50:07
Pekr svou dělovkou zprava minul, z druhé strany napálil puk Jan Zdráhal do horní tyčky!
49:11
Erat našel dobrým pasem Míru Holce, ten zakončoval bekendem, ale lapačka Krále byla včas na místě! Třebíčské sedmnáctce to v poslední době nelepí, Holec svou spálenou šanci zakončil gestem rezignace.
48:52
Třebíč se ve středním pásmu snaží vlákat hosty do pasti.
46:16
Ránu Plášila zblokoval Wasserbauer. Třebíčští se snaží vymanit z narůstajícího tlaku hostů. Jejich útok zastavilo postavení mimo hru.
44:57
Eratovi vložil do střely hůl D. Bílek. Hosté otáčejí hru.
44:23
Stadion zvyšuje obrátky a tlačí se za vyrovnáním.
44:05
V. Bílek v jasné pozici před brankou minul levou tyčku o milimetry!
43:58
Paták si nebral servítky s Procházkou, zahrál mu tvrdě do těla a oba skončili na Faltrovi v třebíčské bráně. Buly po pravici domácího golmana.
43:33
Icing hostů. Litoměřice se snaží využít nové pravidlo o zakázaném uvolnění. Zatím neúspěšně.
42:28
Ofsajd Litoměřic.
41:27
Tvrdá rána Čuříka končí v Králově náručí.
40:40
Vysoký oblouk Erata proskákal až za obranu Litoměřic! Puku se zmocnil Pekr, jenže tentokrát tváří v tvář Královi neuspěl. Kotouč se odrazil od betonu hostující brankáře mimo nebezpečí.
40:01
40 minut je za námi. Pokračovalo se v taktickém boji. Domácí se ujali vedení po skvělé střele Králíkově, která zvedla úroveň střetnutí.
Rozuzlení zápasu se začne odehrávat od 19:23.
40:00
39:55
Před koncem třetiny ještě hosté zle zatopili domácí obraně, ale stav se nemění.
37:39
Jaroš, který dnes hraje netypicky v útoku, zavezl kotouč a vybojoval vhazování po Králově levici.
37:21
35:28
Malenovu nabídku na teč vyslyšel Zdráhal, kotouč jen o kousek minul hostující klec. Litoměřice pak vyhodily.
35:21
Z. Doležal (LTM) – 2 minuty podražení.
34:59
Tomáš Král přerušuje hru po Dolníčkově nahození.
33:47
Třebíčským branka hodně pomohla a nalila jim krev do žil. Král se měl znovu co ohánět, aby neinkasoval po tečované střele Lukáše Králíka.
32:38
Eratovu střelu tečoval Dolníček těsně vedle! Domácí kapitán pak ještě nahrnul puk do brankoviště a Tomáš Král měl co dělat, aby si puk nesrazil za svá záda.
30:50
Jako blesk z čistého nebe přichází gól Bílých hvězd. Raška zatáhl puk do útočné třetiny, přihrál mezi kruhy LUKÁŠI KRÁLÍKOVI, který z jedničky napálil puk přesně k pravé tyči litoměřické branky. Asistence: Adam Raška.
29:25
Švagrovský chtěl ohrozit bránu Třebíče, do jeho pokusu mu vložil hůl Malena.
29:06
Eratovu střelu z levého křídla zachytil Král do lapačky a raději nerozehrál.
28:13
Hráči zašlápli kotouč u mantinelu v obranném pásmu hostů, hlavní sudí nařídil buly ve středním pásmu.
27:33
Kalla velice lehce obelstil Bartoně, vypálil však mimo.
26:36
Šulcova střela od modré byla sražena do rohu, pak pálil tvrdě Hrbas. Falter udržel puk ve výstroji.
25:16
Holcova skrytá střela byla sražena nad Královu branku.
24:19
Pokračujeme ve hře. Dolníček prověřil pozornost Krále, na druhé straně trefil Kalla tyčku!
24:06
Na zimním stadionu problikla světla a některá z nich nesvítí na plný výkon. Rozhodčí čekají na lepší světelné podmínky.
24:06
Další technický přestupek, Litoměřice zahrály icing.
23:31
Pro změnu v ofsajdu Horácká Slavia. Hodně se bojuje. Pro oko diváka tento zápas je velmi náročný ke koukání.
21:35
Hosté v postavení mimo hru.
20:59
Plášil chtěl tvrdě zastavil Wasserbauera u mantinelu, ale ublížil si sám. Litoměřický hráč odjel za asistence spoluhřáčů na střídačku.
20:30
20:13
Pekr si nerozuměl se Zdráhalem a Třebíč musí začít od vlastní branky.
20:01
První třetina skončila. Po divokém úvodu se hra zklidnila a změnila v taktický boj. Třebíč se ujala vedení díky Pekrovu proměněnému trestného střílení, hosté vyrovnali zásluhou Chlapíka v početní výhodě.
Druhá část hry začne asi v 18:28.
20:00
19:10
Malenovu křížnou přihrávku sebral Hrbas a dostal se až k ohrožení třebíčské branky se slušné pozice.
18:30
Šulc (LTM) – 2 minuty sekání.
17:18
Oba týmy předvádí spoustu nepřesností při přehodu do útoku.
16:10
15:47
Wasserbauer vystihl rozehrávku hostů, najel z úhlu před Krále, ale branku nevstřelil.
15:09
Střídání na obou stránách, hosté na puku.
13:53
Martin Falter si počínal velice takticky. Střelu Krsteva od modré vyrazil do ochranné sítě, aby umožnil střídání svého týmu.
13:39
Hosté podnikli další rychlý kontr, Falter předvedl dobrý zákrok a Křivohlávek raději puk odpálil na icing.
12:54
Z. Doležal podnikl rychlý protiútok, který zakončil střelou pod horní tyčku – Falter vytěsnil kotouč ramenem mimo nebezpečí.
11:51
Pekr napálil z pravého křídla bližší tyčku!
10:39
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté srovnávají krok v přesilovce. Třebíčským divákům se to nelíbí, protože tomu předcházelo několik velice hraničních zákroků na domácí hráče. Přihrávku Šulce se štěstím usměrnil za Faltrova záda ADAM CHLAPÍK. Asistence: Jakub Šulc, Angel Krstev.
09:30
Míkova nahození po ledě zachytil dobře postavený Zdráhal a vyhodil puk za branku Krále.
09:07
Šaur (TRE) – 2 minuty podražení.
08:29
Hrbasovo nahození od modré čáry chtěl tečoval volný Chlapík. Máchnul do prázdna, jinak by měl třebíčský brankář horké chvilky.
08:19
07:15
V. Bílek se dostal k zakončení. Falter dostal levý beton včas do správné pozice. Domácí vyhazují.
06:19
Zdráhal (TRE) – 2 minuty sekání.
05:36
Kolářova žabka končí ve Faltrově lapačce, vhazování proběhne po pravici domácího brankáře.
05:16
Čuřík poslal krásným pasem do sóla Holce, ten se ale kličkou po ruce neprosadil!
04:38
Do dobré pozice se dostal Holec, ale minul horní roh. Bartoň pak nestihl puk v útočném pásmu – ofsajd.
03:55
Hosté zavařili domácím před Faltrem. Několik střel minulo jen o pár centimetrů třebíčskou klec.
03:32
Erat nahodil puk ještě před červenou čárou, Krstev by byl u puku dříve než Pekr – icing.
03:04
Martin Falter si připsal svůj úvodní zákrok. Nahození Šulce šlo kolem hráčů, třebíčský gólman si pro letící touš sáhnul lapačkou.
02:26
MATĚJ PEKR se rozjel, naznačil střelu a poslal puk mezi Královými betony do sítě.
02:26
Pekr prchnul do brejku, udělal Královi krásný blafák, ale ten ho stihl podrazit – trestné střílení pro Bílé hvězdy!
01:45
Holec vyjel od mantinelu mezi kruhy, jeho střela prosvištěla těsně kolem pravé tyčky Královy svatyně.
01:24
Litoměřice při svém prvním pobytu v útočném pásmu neohrozily branku soupeře.
00:15
Domácí začali ostře. Dolníček dorážel zblízka na Krále, za chvíli hledal Malena volného Pekra, ale přihrávka byla zablokována.
00:01
Začátek zápasu se posouvá na 17:40. Není známo z jakého důvodu.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Pekr – Wasserbauer, Holec, Čuřík – Jaroš, Raška, Králík – Čech, Křivohlávek, Paták

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Krstev, Šulc, D. Bílek, Hrbas, Plášil, Míka, Kolář – Procházka, Kalla, V. Bílek – Chlapík, Volek, Dvořáček – T. Doležal, Švagrovský, Novák – Z. Doležal, Černoch, Schwamberger

Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Vengřín.
Třebíč – Litoměřice 3:2 PP (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0), branky: Bartoň, Dolníček, Pekr – Rys 2.

Hosté z Litoměřic začali v Třebíči aktivně a důrazně již od prvních minut zápasu a v první třetině byli o něco lepším týmem. Horácká Slavia si sice dokázala vypracovat dobré šance, ale selhala v koncovce. To hosté byli produktivnější, když v 8. minutě šli do vedení. Úspěšným střelcem byl Jiří Rys. A byl to stejný hráč, který hned na počátku druhé třetiny přidal druhou trefu. S domácími to v té chvíli nevypadalo vůbec dobře. Nutně potřebovali vstřelit kontaktní branku a dostat se zpět do zápasu. V 31. minutě se to podařilo a Jakub Bartoň snížil. Těsně před koncem druhé části pak David Dolníček v přesilovce po hezké akci vyrovnal. V poslední dvacetiminutovce domácí hokejisté hru ovládli, měli šance, tlačili se do útoku, ale vstřelit klíčovou třetí branku se jim nepodařilo. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm rozhodl o dvou bodech pro Horáckou Slavii Matěj Pekr.

Litoměřice – Třebíč 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), branky: Ostřížek, Bartoň.

Odveta na ledě Litoměřic měla zcela jiný průběh než první měření sil obou soupeřů. Málokdo tušil, že o výsledku zápasu rozhodne již úvodní třetina. Třebíčští se v ní střelecky prosadili dvakrát a vypracovali si tak velmi důležitý náskok. Byli to potom domácí hokejisté, kteří museli dotahovat. Litoměřicím nepomohlo ani množství přesilovek ke vstřelení gólu, jelikož hosté poctivě bránili a kolektivním výkonem šli celý zápas za vítězstvím. Ani druhá, ani třetí třetina už nepřinesla žádnou změnu ve skóre. Třebíčští se tak mohli radovat ze zisku tří bodů z lede velmi silného soupeře.
Třebíčským hokejistům se v posledních zápasech výsledkově nedaří. Stále je trápí především špatná koncovka. Bílé hvězdy mají aktuálně na kontě pět porážek v řadě a tuto nepříznivou bilanci chtějí samozřejmě rychle ukončit. Nejlépe již v příštím zápase. Porazit i potřetí v sezóně tým Litoměřic však nebude jednoduchý úkol. Zvláště když Kališníci zatím podávají velmi stabilní výkony a daří se jim vozit i body z ledu soupeřů. Každopádně v Třebíči uvidí fanoušci zajímavý souboj čtvrtého a třetího týmu aktuální tabulky. Oba týmy od sebe dělí jediný bod. Týmy na druhém a osmém místě tabulky dělí jen osm bodů. V tak vyrovnané tabulce se každý bodový zisk a každý ztráta rychle projeví. Třebíčští se v případě vítězství nad Litoměřicemi mohou opět dostat na třetí příčku tabulky. To je jistě pro všechny hráče velmi silná motivace.
Kališníci určitě patří k nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu základní části. Usadili se totiž mezi čtyřmi nejlepšími mužstvy v tabulce a svými výkony potvrzují, že se mohou stát černým koněm soutěže a řádně potrápit i favority. Tým táhnou svými výbornými výkony především zkušení forvardi Vítězslav Bílek a Jaroslav Kalla. Velmi dobře ale hrají i mladí hráči jako Jiří Rys nebo Martin Procházka. Mezi beky podávají spolehlivé výkony Jakub Šulc, Radek Míka nebo Lukáš Špelda. V brance se nejčastěji objevuje Tomáš Král. Připravený je ale i zkušený Petr Přikryl. Horácká Slavia v obou dosud odehraných vzájemných utkáních dokázala Litoměřice porazit. O to těžší bude tuto bilanci potvrdit i ve třetím vzájemném měření sil. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce můžeme očekávat kvalitní a zajímavý duel atraktivní i pro oko náročného diváka. Třebíčští hokejisté v minulých kolech dvakrát za sebou doma prohráli a nepochybně udělají vše pro to, aby své fanoušky potěšili nejen dobrým výkonem, ale i výsledkem a dalším potřebným bodovým ziskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.