VÁCLAV PLETKA jako jediný z dnešních exekutorů proměnil svůj nájezd a získal tak pro Benátky bod navíc. Jeho forhendový pokus prošel Lacovi někde mezi betonem a vyrážečkou do sítě.
Pletka proměňuje.
Okál neproměňuje.
Jonák neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Šedesátpět minut nestačilo k tomu, abychom znali vítěze dnešního utkání. Proto budou po úpravě ledu následovat nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Pechanec našel na kruhu Krisla, ale jeho ránu srazil jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě.
64:24
Hraje se ve středním pásmu.
63:18
Boj o puk v útočném pásmu AZetu.
62:25
Domácí Kalus zavezl puk do útočného pásma, ale ke střele se nedostal.
61:32
Sztefek pálil z mezikruží, ale Lukáš jeho ránu vyrazil.
60:53
Hosté se usadili v útočném pásmu, s pukem na holi dlouho kroužil Pletka, nakonec se hosté vystavili do ofsajdu.
60:01
Pauza skončila, prodloužení za chvíli začne.
Zápas hubený na branky, ale ne na šance, dospěl do prodloužení. Po dvouminutové pauze bude utkání pokračovat prodloužením.
Benátky právě vstřelily branku!
Hostům risk vyšel a zásluhou VÁCLAVA PLETKY, který mířil po Jonákově nahrávce do odkryté Lacovy branky, vyrovnávají. Asistence: Vít Jonák.
55:52
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Meidl – 2 min., držení hole).
55:29
Hostující Hrníčko trefil tyč!
Tato přesilovka se domácím poměrně povedla, málo chybělo ke vstřelení druhé branky.
54:17
53:17
Pechanec nebezpečně tečoval mezi Lukášovy betony, ale gólman hostí je dnes velmi jistý.
52:33
Šestnáct vteřin se bude hrát ve 4, pak začne přesilovka AZetu.
52:17
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Špaček – 2 min., podražení).
51:56
Domácí se osvobodili, před tím měli hosté drtivý tlak, ale chyběly jim centimetry ke gólu.
50:33
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Okál – 2 min., hákování).
50:02
Další závar před Lukášem, ale i tuto situaci se hostům povedlo vyřešit. Vhazuje se po pravici Lukáše.
49:26
Kalus nebezpečně pálil z mezikruží, Lukášovi puk vypadl, ale Sztefek se k dorážce nedostal, protože obránce hostí puk odpálil.
48:32
Laco raději přikryl puk, vhazuje se po jeho levici.
48:07
Tempo zápasu šlo rapidně dolů, hra se hodně kouskuje.
Dnešní utkání sleduje 1893 diváků.
V této přesilovce si domácí moc příležitostí nevytvořili.
47:28
47:04
Hosté se osvobodili a dokonce získali útočné pásmo.
46:24
Hosté se osvobodili.
45:28
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ulrych – 2 min., nedovolené bránění).
44:42
Domácí Gřeš předvedl parádní individuální akci, kdy se dostal přes dva hráče, ale forhendovou kličku mu Lukáš vyčapal.
44:10
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na ledě, pak se zvedl a odjel na střídačku, ale rozhodčí přesto přerušili hru.
Hosté přesilovku sehráli poměrně dobře, ale chyběl tomu moment překvapení.
43:32
Začíná zkrácená přesilovka Benátek.
42:26
Opět se síly vyrovnají a bude se hrát ve 4.
41:32
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Pechanec – 2 min., nedovolené bránění).
Začíná zkrácená přesilovka AZetu.
41:15
Hraje se ve 4.
40:26
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Špaček – 2 min.).
Pokračuje přesilovka hostí.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:32.
Ve druhé třetině jsme viděli mnoho šancí na obou stranách, ale branku žádnou. Zápas je tak stále otevřený.
40:00
39:36
Domácí při vlastním oslabení ujeli do situace 2 na 1, Okál našel přesně Kanka, ale jeho ránu Lukáš vyrazil.
39:15
38:45
Hosté se drží v útočném pásmu, vhazuje se po Lacově pravici.
37:44
Dvě nebezpečné střely od modré teď vyslal hostující Plutnar, Laco toho moc neviděl, ale puk jej trefil.
37:21
Další zakázané uvolnění Havířova. Vhazuje se po levici Laca.
37:01
Zakázané uvolnění Havířova. Vhazuje se po levici Laca.
36:27
Zakázané uvolnění Benátek. Vhazuje se po levici Lukáše.
36:20
Akci AZetu zastavil ofsajd.
35:13
Hosté se dostali do protiútoku, v dobré příležitosti pálil Havlas, ale netrefil branku.
33:02
AZet teď zatlačil benátecké, ale neujal se pokus Meidla ani Kanka.
32:16
Okál se vydal na zteč a jeho rána prosvištěla nad brankou Benátek.
30:36
Sztefek v situaci 2 na 1 našel volného Kaluse, ale ten nedokázal vystřelit z první a následnou střelu zablokoval jeden z benáteckých hráčů.
29:41
29:15
Hosté vyhazují až za Laca.
27:41
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Dlouhý – 2 min., hákování).
27:24
Domácí Gřeš se dostal za obranu Benátek a, ač tísněn obráncem, se dostal k zakončení, ale Lukáše nepřekonal.
26:04
Nahození hostí Laco raději podržel v lapačce, vhazuje se po jeho levici.
25:42
Benátky trochu přidaly na obrátkách a drží se v útočném pásmu.
24:15
Obrovská šance domácího Pechance, který pálil do odkryté branky, ale Lukáš vymrštil svůj pravý beton a šanci zhatil.
23:17
23:07
21:17
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Okál – 2 min., napadení).
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:45.
Začátek utkání patřil Benátkám, kterým chybělo málo ke vstřelení branky. Pak se však domácí otřepali a dali úvodní gól utkání, ke kterému mohli přidat další. Závěr třetiny opět lépe vyšel hostujícím hráčům, ale gól se jim vstřelit nepodařilo.
20:00
19:13
Hosté se teď dostali do dobré příležitosti, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
17:57
17:57
Hosté vyhodili puk, ale domácí obrana rychle zareagovala a do samostatného úniku se dostal Sedláček, který ale tváří v tvář Lukášovi neuspěl.
16:53
15:57
Po signalizované výhodě je vyloučen Rys (BEN) na 2 minuty za podražení.
14:24
Domácí Kalus tvrdě narazil do Kajínka, který tak zastavil jeho útočnou akci.
13:19
Útočnou akci AZetu zastavil ofsajd.
12:46
AZet se usadil v útočném pásmu, ale nedostal ke střele.
11:16
Domácí kapitán Krisl předvedl krásný bodyček, jeho tvrdost pocítil Jonák.
AZetu se přesilovka příliš nepovedla.
10:45
10:20
Hosté se opět osvobodili.
09:52
08:45
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ordoš – 2 min., vysoká hůl).
08:35
Havířov právě vstřelil branku!
PETR KANKO tečoval Lenďákovo nahození od modré do levého horního růžku Lukášovy branky.
08:10
Ofsajd zastavil akci Benátek.
07:29
Benátky se usadily v útočném pásmu, ale chybí střelba.
06:02
Domácí Kalus se dostal ke střele, ale jeho ránu tečoval do ochranné sítě obránce hostí.
04:48
04:43
Dvě velké šance hostujícího Ryse – nejprve jej vychytal Laco, poté netrefil bránu.
03:10
Černoch tečoval Piskáčkovo nahození do tyče!
02:48
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Meidl – 2 min., sekání).
01:30
První střela utkání vzešla z hole kapitána hostí Víška.
01:08
Zatím jsme žádnou šanci neviděli, hraje se opatrně.
00:01
Hráči obou týmů i rozhodčí jsou na ledě, za malou chvíli utkání začne.

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Lenďák, Krisl "C", Korím, Bahounek, Punčochář, Graca, Mazanec – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko "A", Meidl, Okál – Kalus, Sedláček, Sztefek "A" – Jašek, Bednář, Maliník.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Vacek) – Piskáček, Plutnar, Kajínek, Říha, Ulrych, Kalina, Kurka – Pletka, Černoch, Jonák – Víšek "C", Hrníčko, Rys – Špaček "A", Volf, Dlouhý – Ordoš, Havlas, Ďurač.

Rozhodčí: Fiala – Barteček, Vengřín.
Již 46. kolo WSM ligy nás čeká tuto sobotu. Los přidělil AZetu Havířov soupeře z Benátek nad Jizerou. První vzájemné střetnutí vyhrály Benátky 4:0, ale pak se dvakrát radovali havířovští, nejprve na svém ledě po samostatných nájezdech a poté vyloupili Kalich Arénu, když brali tři body za výhru 2:1. Jenže pozor: Benátky jedou na vítězné vlně, vyhrály poslední tři zápasy, naposledy na svém ledě porazily Duklu Jihlava. Naopak vítězná série AZetu je přerušena, po domácí prohře v prodloužení s Přerovem přišla porážka v Kladně.