Jestřábi celý zápas dotahovali, nakonec však berou dva body za výhru v prodloužení! Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.
63:34
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov rozhoduje v prodloužení! Protivný napřáhl na modré a místo střely volil střílenou nahrávku a našel LUKÁŠE LUŇÁKA a ten rozhodl do odkryté branky! Asistence: Tomáš Protivný a Matouš Venkrbec.
62:11
Kloz střílel z kruhů, ale Horčička jeho střelu dobře viděl.
61:10
Venkrbec ujel se Zacharem dva na jednoho, druhý jmenovaný zakončoval, ale přes hole obránce to nešlo.
60:01
Po základní hrací době je stav nerozhodný. Hosté se ve třetí třetině dostali do dvoubrankového vedení, které ale Jestřábi zásluhou Šlahaře a Venkrbce dokázali opět stáhnout. Můžeme se tak znovu těšit na prodloužení, případně nájezdy.
60:00
58:38
Merta byl sám před Horčičkou, ten jeho bekhendový blafák vystihl vyrážečkou a nenechal dorazit ani dojíždějícího Melku!
58:15
Hosté jsou kompletní.
58:04
Jestřábi si otevřeli před Soukupem střelnici, prostějovští střelci ale zatím branku obstřelují!
57:03
Tlak Prostějova končí na Soukupovi.
56:35
Protivného střela se několikrát před brankou odrazila, ale nakonec končí na zadním mantinelu.
56:15
Hosté budou hrát oslabení a Jestřábi budou mít možnost rozhodnout. Vyloučen David Merta (UNL) za hákování.
55:32
Janák prostřelil Horčičku mezi betony a kotouč končí na tyči! Domácí obrana už dorážku za zmateného Horčičku nepřipustila.
54:41
Jestřábi vyrovnávají! Sympaťák WSM Ligy prokličkoval před Soukupa a kotouč trefuje přesně pod horní tyčku. Asistence: Petrik Husák a Tomáš Protivný.
53:56
Tenkrát mohl zřejmě rozhodnout, už byl sám před Horčičkou, jenže nedokázal zvednout kotouč do odkryté branky!
50:42
Venkrbec vystihl hostující rozehrávku a hledal dobře najetého Luňáka, toho musel faulovat Ondřej Smetana (UNL) – hákování.
50:08
Zachar (PRO) oslabuje svůj tým a brzdí jej tak v rozletu. Dvě minuty si odpyká za nedovolené bránění.
49:35
Jestřábi se vrací do zápasu. Zpoza branky našel JAKUBA ŠLAHAŘE a ten v pádu překonává Soukupa. Asistence: Lukáš Krejčík a Patrik Husák.
48:18
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení a s Jestřáby to vypadá špatně. Prosadil se JAROSLAV ROUBÍK krásnou střelou nad rameno Horčičky. Asistence: David Tůma a Jan Kloz.
47:33
47:29
Krejčík byl ve vyložené šanci, do které ho vybídl Illéš, Soukup jej však dobře vybruslil.
47:09
Střela Protivného od modré mířila do středu branky.
46:01
Moskal se prokličkoval a zkoušel to sám, Soukup dobře zasáhl.
45:32
Petr Tenkrát (UNL) vyloučen za podražení.
44:08
Čuřík vystihl rozehrávku hostů, dostal se však do velkého úhlu a Soukup si jej dobře pohlídal.
43:31
Janák se ocitl s pukem před Horčičkou, jeho pokus končí mimo branku.
42:49
Tenkrát si vybruslil zpoza branky a z otočky pálil, na Horčičku si nepřišel.
42:06
Zmatek před Horčičkou končí brankou v jeho síti. Poslední kdo se dotkl puku byl bekhendem DAVID TŮMA. Asistence: Jaroslav Roubík a Jan Kloz.
40:58
Vágnerovu střelu od modré Horčička dobře viděl.
40:01
Jestřábům se ve druhé třetině podařilo srovnat stav, hlavně i předváděná hra ze strany domácího celku je na vyšší úrovni a vyrovnání si zasloužili. O výsledku tak může rozhodnout třetí třetina, na kterou se můžeme těšit zhruba v 19:32.
40:00
39:48
Oba týmy jsou v plném počtu.
37:48
Stav hráčů na ledové ploše se srovná. Vyloučen Jakub Illéš (PRO) za hákování.
37:22
Za podražení vyloučen Holomek (UNL).
37:13
Venkrbec našel z rohu samotného Čuříka před Soukupem, ten z první trefuje jen připraveného brankáře!
36:23
Domácí jsou kompletní.
35:44
Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, hraje se spíše v jejich obranném pásmu.
35:04
Jestřábi se zatím dobře brání.
34:23
Za lehký háček, kterých je v zápase několik, vyloučen Pavel Mojžíš (PRO).
33:21
Z ničeho nic je znovu vyrovnáno! Matouš Venkrbec našel vedle sebe lépe postaveného DAVIDA ZACHARA a ten svou druhou trefou v zápase znovu vyrovnává. Asistence: Matouš Venkrbec a Lukáš Luňák.
33:04
Protivný nahazoval od modré křížnou přihrávku, nikdo ji ale netečoval.
30:29
Hosté v tlaku, ale hra je přerušena pro postavení hráče v brankovišti.
29:01
Tůma se dostal z ničeho nic k puku před Horčičkou a z první pálil, Horčička se štěstím chytá.
27:46
26:23
Dvě střely od modré vyslal Drtina, kotouč poskakoval před Soukupem, ale z branky se Jestřábi neradují.
25:46
Za nedovolené bránění vyloučen David Bernard (UNL).
25:10
Čuřík byl v obrovské šanci, jenže střelou do protipohybu minul branku.
24:02
23:38
Hosté se znovu osvobozují a střídají.
23:11
Nyní je hra vykázána do středního pásma pro přihrávku rukou Jestřábů.
22:47
Šlahař chyboval a hostům se podařilo vyhodit.
22:02
Vyloučen Vladimír Brož (UNL), ten musel zatáhnout za poslední brzdu záchrany, když podrazil Krejčíka, který se už dostával do vyložené střelecké pozice.
20:50
Mojžíš tvrdě pálil z kruhů, Soukup vyrazil betonem.
20:01
Je za námi první třetina ve které jsme viděli vcelku rychlý a pohledný hokej. Viděli jsme také tři branky, na tu první ještě Jestřábi dokázali reagovat, na druhou už ne a proto do šatny zaslouženě odchází spokojenější hosté. Druhá třetina začne zhruba v 18:47.
20:00
19:26
Kloz už jel sám na Horčičku, avšak jeden ze spoluhráčů mu vjel do pásma dříve a hosté toto propadnutí prostějovské obrany nemohli využít pro ofsajd.
18:33
Novák mohl vzápětí srovnat, jenže sám před Soukupem tak dlouho míchal s pukem až neměl prostor k zakončení.
17:29
Nakonec chybu dělají Prostějovští. Nejprve byl v obrovské šanci Roubík, ale Horčička dobře chytil. Poté se ale hostující hráč dostal znovu k puku, nahrál na šířku kluziště na LUKÁŠE CHALUPU a ten střelou z první trefuje pod horní tyčku. Asistence: Jaroslav Roubík.
16:41
Nyní se hra vcelku uklidnila, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
14:42
Venkrbec byl v dobré střelecké pozici a po přihrávce od Luňáka do volného prostoru jen těsně míjí horní růžek.
14:17
Další nájezd, tentokrát střílel k tyči Tůma, ale domácí brankář dobře zasáhl.
13:54
Hosté znovu tlačí a jsou aktivnější, domácí obrana tak tak stíhá nájezdy Slovanu.
13:01
Zakázané uvolnění Jestřábů.
12:23
12:02
Kuchlerovu přihrávku se snažil z úhlu usměrnit do branky Tenkrát, branku netrefil.
11:27
Obrovský tlak Slovanu! Kloz několikrát střílel z předbrankového prostoru, ale ani jednou přesně.
10:38
Roubík tečoval Smetanovu střelu od modré mimo tři tyče.
10:23
Za hákování vyloučen prostějovský Patrik Moskal (PRO).
09:43
Seidler byl úplně sám před brankou, jenže trestuhodně trefuje jen připravenou lapačku hostujícího brankáře.
08:27
A je vyrovnáno! Hosté udělali chybu v rozehrávce a z rychlého přenesení hry se prosazuje bekhendovým blafákem prostějovský odchovanec DAVID ZACHAR. Asistence: Marek Drtina a Daniel Kolář.
07:52
Křivohlávek ujel do rychlého protiútoku nakonec však zakončoval bekhendem po ledě a to nemohlo Horčičku ohrozit.
07:27
Jestřábi zabírají, nejprve před brankou tečoval mimo Seidler, poté byl v dobré příležitosti Novák, toho ale hostující brankář s přehledem vychytal.
06:47
Zakázané uvolnění Slovanu.
05:54
Šlahař si nabruslil před Soukupa a střílel, hostující brankář kotouč vyrazil těsně mimo branku.
04:46
A po mírném tlaku se nakonec hosté prosazují. Melka našel od levé tyčky na kruzích PETRA TENKRÁTA a ten nekompromisně trefuje k tyči. Asistence: Antonín Melka.
04:11
Kuchler dostal kotouč zpoza branky a střílel z velkého úhlu, nakonec jeho pokus skončil jen na jednom z obránců.
03:46
Jestřábi vyhazují a střídají.
02:19
Merta prověřil pozornost Horčičky, když jej nechala obrana Prostějova sjet až mezi kruhy, střelou po ledové ploše se neprosadil.
02:00
Rudl nahazoval před branku od modré, tam nikdo z prostějovských na dorážku nestál.
00:37
Moskal hledal z rohu Zachara před brankou, ten neměl na zakončení dostatek prostoru.
00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Kolář, Mojžíš, Husák, Rudl, Protivný – Luňák, Venkrbec, Zachar – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Illéš, Krejčík – Seidler, Voženílek, Augustin. Trenér: K. Přecechtěl.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Chalupa, Smetana, Brož, Vágner, Bernard, Holomek, Macek – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Čurda, Kuchler – Křivohlávek, Melka, Merta – Janák. Trenér: T. Mareš.

Rozhodčí: R. Trombík – Barteček, Poruba.
Prostějovští hokejisté se dnes střetnou s týmem ústeckých Lvů. Ti se pohybují na hraně mezi postupem do předkola play-off a bojích v play-out. Proto tento zápas bude mít rozhodně jiskru a ani jeden tým nedostane nic zadarmo.

Jestřáby v minulém týdnu ochromila chřipka, kvůli které muselo dojít k odložení utkání s Havířovem. V sobotu již v oslabené sestavě prostějovská letka zamířila do Litoměřic a tento dlouhý výlet znamenal tři body.

I hokejisté Ústí nad Labem v minulém kole naplno bodovali, s Benátkami neinkasovali a pohodlně dokráčeli k vítězství 4:0. Na prostějovském ledě to však nebudou mít jednoduché, domácí stále bojují o přímý postup do play-off a ztrátu bodů si nepřipouští.