Dnes jsme viděli opravdu parádní vyrovnaný hokej, který nabídl hodně šancí a nakonec i branek. Šťastnější byli nakonec hosté, kteří vyhráli v prodloužení a vezou si domů bod navíc. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek večera.
61:52
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava nakonec vítězí v prodloužení a veze domů dva body. Daneček nejprve předvedl parádní zákrok ve stylu Dominika Haška, na dorážku TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO však už nestačil. Asistence: Josef Skořepa.
61:15
Klimša s Chmielewskim šli do přečíslení dva na jednoho, tuto situaci ale nevyřešili nejlíp.
60:34
Domácí se usadili v pásmu, Chmielewski nahodil puk na Svobodu, ten však poslal puk do rohu.
60:01
Začalo prodloužení.
Infarktovou třetí třetinu prožili všichni přítomní! Nejdříve se Dukle podařilo srovnat, vzápětí si však domácí vzali vedení zpět. V čase 55:43 však Jihlava opět srovnala a o půl minuty později otočili vedení na svoji stranu. Necelé dvě minuty před koncem však vyrovnal Antonín Pechanec a teď nás čeká prodloužení tři na tři!
60:00
Třetí třetina skončila.
59:25
Michal Kovařčík našel před brankou svého bratra Ondřeje, který mohl rozhodnout. Svobodu však nepřekonal.
58:10
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Je tady další vyrovnání, domácí se zaslouženě prosazují! Chmielewski přihrál volnému ANTONÍNU PECHANCOVI, který parádně prostřelil Svobodu! Asistence: Aron Chmielewski, Lukáš Jašek.
57:49
Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Danečka.
57:30
Štebih zase pálil od modré, tento puk ale Svoboda dobře viděl.
57:25
Domácí se tlačí dopředu, střela Ciencialy teď ale skončila jen v ochranné síti.
56:15
Tak tohle je studená sprcha pro domácí. Hosté nečekaně otáčejí skóre na svoji stranu. MICHAL DŮRAS sám ujel na bránu a doslova procpal puk mezi Danečkovými betony. Asistence: Bez asistence.
55:43
Hosté však dramatizují a opět srovnávají! Po nepřehledné situaci před Danečkovou brankou našel Zeman volného TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO, který využil situaci. Asistence: Adam Zeman, Josef Skořepa.
55:24
Kotouč skončil mimo hrací plochu a hra je tak přerušena.
54:34
Daneček vyjel daleko z brány a zastavil puk už na pravém kruhu.
54:01
Domácí zastavil ofsajd.
53:38
53:32
Ondřej Kovařčík našel volného Ciencialu, který mohl zakončovat do odkryté brány, puk ale nedokázal zpracovat.
53:22
Štebih opět velmi nebezpečně pálil od modré, jihlavský gólman má však přehled.
53:06
Děkovka Janka od modré skončila v náruči Svobody!
52:40
Zpoza branky přihrával Pechanec Jaškovi, který nebezpečně vypálil.
52:07
Hostům se na chvilku podařilo vyhodit puk do bezpečí, teď už jsou domácí zase v útočném pásmu.
51:38
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Kajínek – 2 min., hákování).
50:57
Domácí využívají přesilovku a berou si vedení zpět! MIHA ŠTEBIH napřáhl zpoza pravého kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Aron Chmielewski, Adam Rufer.
50:11
Rozhodčí přerušili hru kvůli postavení útočícího hráče v domácím brankovišti.
50:02
49:36
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., podražení).
48:57
Čachotský se dostal do samostatného úniku, Daneček se před něj však vrhl a ve střele mu zabránil.
48:30
Domácí se ve vlastním oslabení dostali ke střele, ránu Rufera však Svoboda vyrazil maskou.
48:14
Střelu Kajínka tečoval Daneček až do ochranné sítě.
48:02
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marian Adámek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
48:02
K individuální akci se dostal Franek, jeho střela však letěla mimo.
47:00
Po Jaškově přihrávce mohl střílet Chmielewski, ten však promáchl a odkrytou bránu netrefil.
46:30
Jihlavě se podařilo vyrovnat! Krátce po vhazování se k puku dostal TOMÁŠ KALÁB, který prostřelil Danečka. Asistence: Filip Dundáček Richard Diviš.
46:26
Na ledě zůstal ležet Ondřej Kovařčík, který se po chvíli naštěstí zvedá a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.
46:05
45:43
Půhoný si najel k pravému kruhu a bekhendem zkoušel překonat Svobodu. Ten byl ale opět pozorný.
44:47
Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují. Zatím však Svobodu nepřekonali.
44:05
43:52
Frankova střela byla tečována až do ochranné sítě.
43:24
Rufer střelou z mezikruží prověřil Svobodu.
42:49
Stoklasa nahodil puk na Danečkovu bránu, domácí gólman byl však pozorný.
42:08
Hra už pokračuje. Domácí teď v přechodu přes modrou zatavil ofsajd.
41:54
V Polárce opět došlo k vysklení mantinelu! Po srážce dvou hráčů u trestné lavice domácích to malé plexisklo nevydrželo a teď tak musíme počkat na jeho výměnu. Hráči si prozatím krátí nečekanou přestávku bruslením kolem hřiště.
Dnešní utkání sleduje 1388 diváků.
40:56
Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky. Přechod přes modrou jim ale následně nevyšel a dopustili se ofsajdu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
Druhá třetina už byla o dost zábavnější než ta první. Viděli jsme mnohem víc šancí a domácí fanoušci už se dočkali dokonce i branky. V 35. minutě otevřel přesnou trefou skóre Aron Chmielewski. Poté hru oživila dokonce i bitka, ze které mohli mít frýdecko-místečtí fanoušci také radost, jelikož byl jejím vítězem Lukáš Jašek.
40:00
39:30
Kajínek tvrdou ránou od modré čáry přestřelil Danečkovu bránu.
39:08
Daneček parádně vychytal střelu Zemana, který poté z frustrace práskl svou hokejkou o led.
38:38
Daneček si pohlídal nahození jednoho z hostů. Ti se teď usadili v pásmu a snaží se kombinovat.
38:00
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Václav Půža – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Jašek – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
38:00
38:00
Po obrovské šanci domácích se u branky Svobody strhla bitka, kterou vyhráli domácí. Lukáš Jašek parádně složil k zemi Václava Půžu.
37:57
Zakázané uvolnění domácích.
37:30
37:10
Hosté se chtěli vrátit do útočného pásma, zastavil je ale ofsajd.
36:59
Jank se dostal ke střele ve vlastním oslabení, Svoboda jeho ránu od modré vyrazil.
36:29
Po přihrávce Čachotského se ke střele dostal Zeman, který z blízkosti přestřelil bránu.
36:16
Frýdek-Místek se zatím zvládá bránit a vyhazovat puky, Jihlava se zatím do větší šance nedostala.
35:40
Domácím se hned ze startu oslabení podařil vyhodit puk do bezpečí.
35:30
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Miloslav Jáchym – 2 min., podražení).
35:14
Franek poslal puk z vlastního obranného pásma až na Svobodu, který rozehrává.
35:07
Zakázané uvolnění domácích vrací hru zpět před Danečka.
34:29
Domácí konečně otevírají skóre dnešního zápasu! Jašek vybojoval puk ve středním pásmu a s parádním přehledem našel volného ARONA CHMIELEWSKÉHO, který přesně trefil pravý horní roh Svobodovy brány! Asistence: Lukáš Jašek, Antonín Pechanec.
34:13
Po střele Bilčíka vznikla před bránou Danečka menší potyčka, tu však rozhodčí stihli včas uklidnit a hra bude pokračovat.
33:47
Daneček si pohlídal střelu Čachotského a přerušil hru.
33:08
Frankovu ránu z osy hřiště dokázal Svoboda opět s přehledem srazit do rohu.
32:44
32:14
Domácí se sice usadili v pásmu, Svobodu ale zatím překonat nedokázali. Hostující gólman teď předvedl dva parádní zákroky, nejprve vychytal tečovanou ránu Janka a poté i dorážku Jaška.
30:49
Ondřej Kovařčík už překonal Svobodův beton, puk ale následně dopadl mimo bránu.
30:25
Přesnou střelu od modré vypálil Jank, Svoboda ji však opět vyrazil.
29:37
Domácí se usadili v útočném pásmu a předvádějí přesilovkovou kombinaci. Štebihovu střelu teď Svoboda vyrazil až do ochranné sítě a hra je přerušena.
28:44
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Kajínek – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
28:18
Štebihovu střelu dorážel Jašek, Svoboda však opět předvádí velice jisté výkony.
26:36
Dundáčkovu nebezpečnou střelu vyrazil Daneček před sebe a do protiútoku se pak dostali domácí.
26:18
Důras pálil od modré, Daneček si však tuto ránu s přehledem pohlídal.
25:55
Hra nabírá na tempu, oba týmy si teď vytvářejí parádní šance. Gólmani však zatím své týmy drží.
25:04
Michal Kovařčík zkoušel bekhendový blafák. Svoboda však rychle zakročil a vypíchl mu puk.
24:25
Chmielewského ránu zblokoval Diviš a Svoboda si bez problémů pohlídal pomalu letící puk.
23:35
Skořepa střílel z blízkosti, Daneček byl však připraven a přerušil hru.
22:45
Puk trefil otevřená dvířka hostující střídačky, a proto se vhazuje ve středním pásmu.
21:57
Michal Kovařčík přihrál svému bratrovi Ondřejovi, tomu však puk sjel z čepele.
21:27
Hosté jeli do přečíslení dva na jednoho, Anděl vypálil a Daneček jeho střelu zastavil. Myslel si, že má puk pod kontrolou, ten mu však vypadl a hra pokračuje.
20:41
Chmielewski dostal nabídku před branku, bohužel pro domácí ale promáchl.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 18:47.
Prvních pár minut úvodní třetiny byli aktivnější hosté, poté se však hra vyrovnala a do šancí se dostávaly oba týmy. Domácí i hosté však dopláceli na nepřesné přihrávky a nikdo se tak nedokázal prosadit.
20:00
19:26
Adámek vystřelil z pravého kruhu, Svoboda měl však připravenou svoji lapačku.
19:00
Běží poslední minuta první třetiny.
18:58
Půhoný střílel z otočky v mezikruží, Svoboda byl ale opět pozorný.
18:25
Přesilovka se Jihlavě moc nepovedla, na bránu vystřelili sotva třikrát.
18:12
17:59
Domácí se dobře brání, opět se jim podařilo vyhodit puk do bezpečí.
17:45
Jaroš obětavě zblokoval silnou ránu jednoho z hostů a teď odkulhává na střídačku.
17:04
Hráči bojovali o puk u mantinelu tak dlouho, až jej rozhodčí ztratil z dohledu a musel přerušit hru. Vhazuje se ve středovém kruhu.
16:47
Diviš si nabruslil mezi kruhy, vypálil ale mimo bránu. Domácí se poté osvobodili.
16:12
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondřej Kovařčík – 2 min., podražení).
14:52
Chmielewski se dostal do pěkné šance, jeho střelu Svoboda jen vyrazil před sebe, tam však ale nebyl nikdo z domácích, kdo by se dostal k dorážce.
14:16
Anděl pálil z levého kruhu, Jank však tuto střelu úspěšně zablokoval.
13:44
Jaroš se pokoušel střílet z osy hřiště, trefil ale pouze blokujícího beka soupeře.
13:20
Zeman tečoval ránu Bilčíka, který zamířil vedle pravé tyče Danečkovy brány.
12:36
Franek vystřelil z pravého kruhu v pádu, bránu ale minul. Poté se ke střele dostal Rufer, ten byl ale také neúspěšný.
12:16
Jihlavu zastavil v útočné akci ofsajd.
11:34
Jank pálil pravého kruhu, Svoboda ale chytil puk do své moci a přerušil hru.
10:55
Anděl pálil z mezikruží, Daneček byl však připraven.
10:13
Jaroš si najel do útočného pásma a vypálil z mezikruží, puk však letěl mimo bránu.
09:16
Hra se přesouvá ze strany na stranu, oba týmy trápí nepřesné přihrávky.
07:50
Domácí se na chvilku usadili v útočném pásmu, hosté poté vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
07:13
Jihlavské zastavil ofsajd, hra je tedy přerušena.
06:48
06:25
Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru před Danečka.
06:03
Ondřej Kovařčík našel před bránou Ciencialu, ten ale nedokázal zakončit.
05:27
Od modré čáry vypálil tvrdě Jank, bohužel pro domácí však bránu těsně minul. Poté se hosté osvobodili.
04:48
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Jícha.
04:43
Domácí teď vyvinuli obrovský tlak na bránu hostů! Ve více šancích se ocitl Chmielewski, jeho střelu pak dorážel Franek, Svoboda však neztratil přehled a dokázal dostat puk pod kontrolu.
03:52
Střela Půhoného byla tečována až do ochranné sítě.
03:21
Ciencialova střela byla zblokována, kotouče se ujímají hosté a jdou do útoku.
02:43
Chmielewski přihrával Jaškovi před bránu, ten pálil z pravého kruhu, Svobodu ale neprostřelil. Toto byla však první šance domácích.
01:57
Jergl střílel těsně vedle, poté puk vyletěl z pásma a hosté se dostali do ofsajdu.
01:00
Čachotský se dostal do samostatného úniku, skvěle jej ale dojel Franek a čistě jej zbavil kotouče.
00:29
Hosté se hned v úvodu dostali do šance. Nejprve pálil Skořepa, jehož střelu Daneček jen vyrazil. K dorážce se dostal Jergl, domácí gólman však stihl zkrotit skákající kotouč a přerušit hru.
00:01

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Kania (A), Adámek, Štebih, Michal Roman, M. Jáchym, Jank, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Jašek – M. Kovařčík, Cienciala (A), O. Kovařčík – Půhoný, Rufer, Franek – Samiec, Jaroš, Klimša (C) – Christov.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Sáblík) – Říha, Kajínek, Bilčík, Půža, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný (C), Szathmáry – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, F. Seman (A), Anděl – Čachotský (A), Zeman, Diviš – Jícha, Stoklasa.

Rozhodčí: Dědek – Reich, Měkýš.
Vzájemná utkání

03.10.2016 Frýdek-Místek – Jihlava 0:4
Branky a nahrávky: 3. Čachotský (Říha, Skořepa), 20. Zeman (Stoklasa, Šidlík), 30. Protasenja (Bilčík, Čachotský), 57. Seman (Diviš, Důras).

14.11.2016 Jihlava – Frýdek-Místek 1:2 po prodl.
Branky a nahrávky: 10. Protasenja (Kaláb, Zeman) – 57. M. Kovařčík (Matyáš, O. Kovařčík), 64. Cienciala (Klimša, Růžička).
HC Dukla Jihlava

Historicky nejúspěšnější český hokejový klub dělá všechno pro to, aby ve WSM lize obhájil loňský titul a na druhý pokus se po dlouhých letech probojoval zpět mezi extraligovou elitu. Tento plán po čtyřiceti odehraných kolech rozhodně nevypadá nereálně. Dukla po vlažném startu do sezóny nabrala skvělou formu, aktuálně má za sebou čtrnáct výher z předchozích patnácti zápasů a zaslouženě se posunula před Kladno na druhé místo v tabulce.

Nejproduktivnější hráči:
• T. Čachotský – 40 bodů (11+29)
• J. Říha – 31 bodů (15+16)
• J. Skořepa – 23 bodů (12+11),
HC Frýdek-Místek

Frýdecko-místečtí dnes ukončí svou sérii čtyř domácích utkání v řadě. První dvě z nich zvládli výborně když nejprve udolali Most a posléze v prodloužení i Kadaň. Na pozicích zaručující účast v předkole play-off ale nováček WSM ligy dlouho nevydržel, v sobotu totiž nestačil v poměru 2:5 na Litoměřice a vrátil se zpět na aktuální jedenáctou pozici, ze které však ztrácí na osmé Benátky pouze tři body.