Zakázané uvolnění Kladna, tři vteřiny před koncem.
59:43
Kladno na modré výtečně zabojovalo a následně poslalo kotouč do bezpečí.
59:32
Další velký závar před kladenskou brankou, ale Cikánek také nyní skočil po puku a přerušil hru.
59:23
Petran výtečně zakročil na modré a chytil puk, poslal poté gólový pas na Kanka, ale ten se nestal hrdinou.
59:03
Petranova dobrá rána končí přesně v lapačce Cikánka.
58:37
Havířov hraje v šesti bez brankáře!
58:37
Oddechový čas pro domácí.
58:37
Petran se dostal do střelecké pozice, jenže trefil jen dnes výtečného Cikánka.
58:13
Hubáček byl sám proti třem, ale přesto stačil dobře vypálit.
57:30
Jenže Strnad následně Laca nepříjemně zasáhl a tak mu Kalus ukázal, že takto tedy ne. Vylučovat se však nebude, rozhodčí celou situaci zvládli.
57:30
Strnad měl dobře našlápnuto a dostal se až před Laca, kde však nedokázal vyjetého Laca přehodit.
57:15
AZ získal alespoň útočné pásmo, vhazovat se bude po pravici Cikánka.
56:32
Při signalizovaném vyloučení Kladna se domácí provinili faulem a tak se bude hrát ve čtyřech.
56:32
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Tomáš Gřeš – 2 min., vysoká hůl).
56:32
56:11
Toto oslabení Havířov zvládl, na vyrovnání však zbývá již jen méně než čtyři minuty.
55:36
Domácí opět vyhazují puk ze svého obranného pásma.
54:37
Burger netrefil branku, kotouč míří z pásma Kladna.
54:11
Gřeš je vyloučen za nedovolené bránění a AZ tak jde do čtyř.
54:11
Po souboji za brankou končí na ledě kladenský brankář a nyní jsou znát na ledě emoce.
53:45
Kladno právě vstřelilo branku!
Špatné rozebrání hráčů v obranném pásmu zapříčinilo inkasovanou branku Havířova. Zpoza branky přišel přesný pas na JIŘÍ CETKOVSKÝ. Ten na nic nečekal a rychlou ranou překonal Laca. Asistence: Roman Přikryl, Jakub Strnad
53:05
Sice je z toho pouze zakázané uvolnění, ale alespoň budou domácí s pěti ozbrojenými hráči v poli.
52:48
Bednář je bez hole a hosté toho využívají k tlaku.
52:12
Cikánek chyboval a nabídl domácím velkou šanci, ale první střelu a nakonec ani žádná z dorážek gólem nekončí.
51:14
Laco vystrčil beton na poslední chvíli a právě do něj mířilo zakončení Rytířů.
51:02
Kladno nyní zatlačilo domácí a Laco má plné nohy a ruce práce.
50:46
Tůma to zkusil z otočky, Laco vyrazil do ochranné sítě.
50:26
Oddechový čas pro hosty.
50:26
Kotala zabojoval a poslal puk na modrou, okamžitě letěl na Cikánka pokus od modré čáry, jenže kladenský brankář si nadvakrát poradil.
49:39
Sztefek tentokrát na levém křídle, neměl už moc sil a tak pouze vypálil – pokus byl nepřesný.
48:52
Domácí jsou v plném počtu, toto oslabení zvládli na jedničku.
48:29
Sztefek zavezl puk a pak jej poslal přes celou šířku kluziště a získal další cenné vteřinky.
47:55
Kladno má zatím velký problém se založením přesilovkové akce.
47:21
Domácí dvakrát v řadě pohodlně vyhodili puk přes všechny čáry.
46:52
Po souboji u mantinelu je vyloučen Chroboček, který si odpyká trest za hákování.
45:53
Domácí nahodili do pásma a míří střídat, třetí třetina se hraje ve velmi dobrém tempu.
44:27
Gřeš nezpracoval těžký puk a tak přišel o velkou šanci, jinak by uháněl sám na kladenskou svatyni.
43:57
Štumpf se dostal z čista jasna do samostatného úniku, ale jeho rána na lapačku nebyla dobře umístěna a tak Cikánek schoval puk právě do své rukavice.
43:27
Další tlak domácích, před Cikánkem clonili hned dva hráči, ale puk se ani tentokrát do cíle nepadl.
43:08
Nebezpečná teč Dvořáčka, kotouč se od jeho hole odrazil těsně vedle.
42:20
Další střela, tentokrát od modré čáry – kladenský gólman byl opět v pozoru.
42:09
Bednář si dobře potáhl kotouč podél těla a nakonec vystřelil, Cikánek na jeho pokus viděl.
41:08
Laco pokryl veškeré mezírky u své levé tyče a vyrazil tak prudkou střelu z úhlu.
40:12
Hned ve dvanácté vteřině třetí třetiny musel Laco skočit po volném kotouči před svou brankou.
40:01
Ve druhé třetině branka nepadla, domácí rozhodně nebyli horším týmem a před závěrečnou periodou nás tak čeká zajímavé rozuzlení utkání.

Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
40:00
39:51
Domácí dohrávají druhou třetinu v útočném pásmu.
39:21
Kladno je v pěti.
38:47
Rychlý pas zpoza branky dostal Hlinka, který z první nezamířil přesně. Následně byl právě Hlinka poslán k ledu u hrazení, ale rozhodčí tento zákrok pustili.
37:32
Hosté dostali kotouč až za havířovskou branku, domácí pětice tak musí začít znova.
37:21
Další faul na kladenské straně, za vlastní brankou si nedovoleně počínal Martin Kehar.
36:04
Pořízek vystřelil a získal vhazování v útočném pásmu.
35:36
Kotala získal puk, ale byl sám proti trojici soupeřů a tak neměl příliš šancí jak zakončit.
35:24
Další icing hráčů s AZ na hrudi.
35:16
Zakázané uvolnění Havířova, to vše ve chvíli, kdy je počet hráčů na ledě vyrovnán.
34:45
Sztefek obral soupeře o puk a ujížděl tak sám na Cikánka. Byl však zezadu stíhán obráncem, který mu kotouč hraničním zákrokem odebral. Pokračuje se ve hře.
34:07
AZ vyhazuje a kompletní kvarteto střídá.
33:40
Hlinka je bez hokejky a nyní tak hrají domácí jen s trojicí ozbrojených bojovníků.
33:13
Kanko dobře napadal, obral soupeře o puk a získal cenné vteřinky.
32:54
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Jakub Kotala – 2 min., faul loktem).
32:42
Repe nedokázal obstřelit clonícího hráče a po jeho nastřelení Kladno přišlo o pásmo.
31:20
Kladno je v plném počtu.
31:06
V závěru přesilové hry domácí ještě jednou vypálili, vhazovat se bude v útočném pásmu AZetu.
30:58
Vyhozený kotouč byl tečován havířovským hráčem a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
30:11
Po několika odrazech se k puku dostali Rytíři a tak se ve čtyřech osvobozují.
29:58
Korím zabojoval, sprintem zabránil zakázanému uvolnění a AZ následně udržel pásmo. Vhazovat se bude po levici Cikánka.
29:36
Kankovi nevyšla zpětná přihrávka a AZ přichází o pásmo.
29:20
Ve stoprocentní šanci zatáhl za záchranou brzdu Růžička, který podrazil Kanka a dostává dvě minuty. Kanko by jinak dorážel do odkryté branky.
29:10
Sztefkova rána z levé strany byla velmi nebezpečná, ale Cikánek se štěstím kotouč vyrazil.
28:47
Havířov byl aktivní v útočném pásmu, k výraznější šanci to však nevedlo.
27:22
Zakázané uvolnění Kladna, AZ je nyní i díky přesilovým hrám aktivnějším týmem.
26:17
Kladno je dokonce kompletní a toto oslabení tak zvládlo ubránit.
25:54
Kotala zachytil vyhození hostů, ale puk nakonec na svého spoluhráče neposunul.
25:00
Kladno je již ve čtyřech a to nejhorší tak přežilo bez inkasované branky.
24:55
Kanko mohl dorážet odražený puk, ale v rozhodující chvíli nezasáhl kotouč.
24:29
Cikánek odražený puk na poslední chvíli zastavil puk v lapačce, ten už už padal za jeho záda, ale kladenský brankář ukázal své kvality.
24:17
Kladno půjde do tří! Lenďák se skvěle uvolňoval a Jiří Cetkovský mu doslova přerazil hůl a již usedá na trestnou lavici.
23:42
Hlinka se snažil dorážet, ale bekhendem kotouč nezasunul do branky.
23:17
Nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu, Cikánek ji pokryl po jejím odraze.
23:00
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Havlůj – 2 min., nedovolené bránění).
22:33
Haas byl blízko druhé brance, jeho první střelu Cikánek jen vyrazil a tak měl hráč s číslem 17 možnost dorážet. Také dorážku však kladenský brankář dokázal ustát a tak z toho byl pouze tlak před brankou hostů.
22:02
Kotala si kotouč potáhl sám a dostal se až k zakončení, to však Cikánek měl pod kontrolou.
21:17
Kubík si dobře sjížděl do prostoru před branky, jenže Laco stačil hokejkou puk vypíchnout.
20:37
Zakázané uvolnění Kladna na úvod druhé třetiny.
20:01
Kladno začalo velmi dobře a nakonec se dostalo také k úvodní brance zápasu. Domácí však postupně zlepšili hru a také oni se dostávali k šancím. V samém závěru se nakonec Haasovi podařilo srovnat a tak je stav utkání po dvaceti minutách zastaven na skóre 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
19:50
Havířov se na závěr první třetiny nastěhoval do útočného pásma, ale více než nahození Bednáře z toho nebylo.
19:05
Laco zariskoval a vyjel z branky, kotouč se pod ním dostal až na zadní mantinel, ale Kladno jej nestačilo vyslat rychle mezi tři tyče.
18:52
Havířov právě vstřelil branku!
V samém závěru první třetiny se domácím přece jen podařilo vyrovnat! MAREK HAAS se ukázal jako nový kapitán a využil zpětné přihrávky Kaluse a následně bekhendem překonal Cikánka. Asistence: Marek Kalus
18:35
Sedlák to zkoušel dobře, Cikánek toho moc neviděl, ale nakonec stačil zakročit.
18:00
Nebezpečně se kotouč dostal k pravé tyčce Laca, který asi sám nevěděl, jak se tam puk dostal. Havířovská jednička si prostor ale nakonec pohlídala.
17:53
Icing AZetu, to se sice nelíbí domácím fanouškům, ale toto k hybridnímu zakázanému uvolnění mělo daleko.
17:14
Z ničeho nic kotouč zpoza branky dostal na hůl Bednář, ale jeho plácnutí stačil kladenský gólman zastavit.
16:16
Zakázané uvolnění Kladna vrací hru před Cikánka.
16:10
AZ je již v pěti, Gřeš dojel k vyhozenému puku a tak nemohl Cikánek rozehrát.
15:20
Laco nebyl ve snadné pozici, ale tzv. teploměr dokázal pokrýt a tak pravým ramenem pokus z mezikruží vyrazil.
14:47
Začíná zkrácená přesilovka Rytířů.
13:51
Přesilovka Havířova právě skončila, Štumpf si evidentně ve středním pásmu pomohl nedovoleně a tak se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
12:47
Tvrdým zákrokem u branky si pomohl Matyáš Zelingr, který již usedá na trestnou lavici za sekání.
12:04
Také Cikánek musel být v pohotovosti, po rychlé a nečekané akci AZetu se ukázala připravená jeho lapačka.
11:21
Kanko nečekal kličku spoluhráče na druhé straně a tak přejel do útočného pásma – píská se ofsajd.
10:57
Laco opět kryje střelu od modré čáry, znovu vyrážečkou nasměroval puk do ochranné sítě.
10:25
Domácí fanoušci vytahují choreografii pro dnešní zápas a nijak jim v tom nebrání skóre 0:1, které svítí na tabuli.
09:48
Domácí si komplikují život ve vlastním obranném pásmu, nakonec se však Kladno ke kotouči neprodralo.
09:16
08:08
Sedlák nemířil přesně, odražený puk se dostal do nebezpečného prostoru, ale kladenská obrana byla na svém místě.
07:42
Kladno se okamžitě dostalo do pásma a opět moc nechybělo a mohlo to být v krátkém sledu už 0:2. Tentokrát Laco s obránci tlak ustál.
07:20
Nedáš dostaneš v přímém přenosu! PATRIK MACHAČ si najel do předbrankového prostoru a dostal milimetrově přesnou přihrávku, kterou z voleje proměnil v úvodní gól zápasu. Asistence: Jiří Cetkovský, David Růžička
07:05
V gólové šanci se ocitl Michal Hlinka, ale sám před Cikánkem trefil pouze rychle se přesunujícího kladenského gólmana.
06:42
Laco opět v akci, tentokrát v pozoru jeho lapačka.
06:36
Jurij Repe se dostal do dobré střelecké pozice, Laco si na jeho pokus počkal a vyrážečkou jej dostal do ochranné sítě.
06:09
Další pokus Petrana, tentokrát Cikánek pouze vyrazil puk před sebe, ale domácí jej nedokázali dorazit zpět směr kladenská branka.
05:58
Petranova rána letěla těsně vedle pravé tyče.
05:34
Dvořáček se opět dostával do dobré pozice, po rychlé předávce puku však z mezikruží nedokázal Cikánka ohrozit.
04:40
Hosté se sami vyhnali z útočného pásma.
04:14
Laco musel být opět v pohotovosti, na pokus z pravého kruhu pro vhazování však dobře viděl.
02:56
Přikryl to zkoušel efektně, nahodit si kotouč na čepel a poté jej poslat do sítě, to mu však vůbec nevyšlo a tak Kladno následně přišlo i o pásmo.
02:24
Pořízek se dral do zakončení, ale výraznějšího ohrožení kladenské branky z toho nebylo. Hraje se zatím hodně rychlý hokej nahoru a dolů.
01:52
Opět zakončení Kladna, tentokrát Laco zasáhl a puk opět končí v ochranné síti za jeho svatyní.
01:21
Střelecký pokus evidujeme také na druhé straně, zablokovaná střela skončila v ochranné síti.
01:11
Lenďák zkusil vystřelit, jeho pokusu chyběla razance a tak betony Cikánka kotouč vyrazily.
00:39
Domácí se dostali až do útočného pásma, jenže zakončení nemohlo Cikánka ohrozit.
00:01

AZ Havířov: M. Laco (K. Šimeček) – Sedlák, Petran (A), Korím, Chroboček, Lenďák, D. Krenželok, Dudek – Kalus, Haas (C), Dvořáček – Gřeš, Hubáček (A), Štumpf – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala.

Rytíři Kladno: Cikánek (Ilašenko) – J. Drtina, P. Hořava, Kehar, Repe, Ulrych, F. Matula, Zelingr, D. Růžička – Machač, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Pekr – Tenkrát, Kubík, Zikmund – Redlich, Havlůj, Cetkovský.

Rozhodčí: Kopeček – Konvička, Zídek.
AZ Havířov

Havířovští pokračují v poctivém sbírání bodíků. V sobotu proti Benátkám po skvělém výkonu získali sice nakonec jen jeden, ale ve středu proti Litoměřicím další dva. Vždy se totiž rozhodovalo v prodloužení. Celkem jich tak mají 31 a pokračují v přetahování se s Frýdkem a Kadaní o 11. – 13. místo. Momentálně patří AZeťákům příčka 12., když 5 bodů ztrácejí na „play-offovou“ desítku a šest jich mají jako náskok na poslední Most.
Rytíři Kladno

Slavný český hokejový klub si kroutí svou třetí prvoligovou sezonu. Má kádr nabitý zvučnými jmény a opět se pohybuje na nejvyšších příčkách. Ještě před pár týdny to byla pozice nejvyšší. Jenže v posledních pěti kolech kladenští slavili jen dvě výhry – nad Přerovem a v Prostějově po prodloužení. Kromě toho ale přišly porážky v Ústí, s Budějovicemi a naposledy i Benátkami, a Rytíře v čele WSM ligy vystřídal Motor.
Třetím zápasem v řadě na domácím kluzišti bude pro hráče AZetu Havířov pokračovat letošní ročník WSM ligy. V rámci 28. kola jim bude velmi atraktivním soupeřem druhý tým tabulky – Rytíři Kladno. Utkání začíná v tradičních 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.