Domácí tak zvládli vypjatý konec zápasu a získávají tři body za výhru 5:3. Hosté sahali po bodech, ale Trhači ubránili těsný náskok. To je pro dnešní večer vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
60:00
Kadaň právě vstřelila branku!
V posledních šesti setinách se do prázdné branky trefuje DAREK HEJCMAN. Asistence: Dominik Vaněk.
59:51
Kotouč ve středním pásmu.
59:42
Oba celky hrají v plném počtu.
59:11
Jeden z obránců se dostal ke kotouči, ale nepodařilo se mu vyhodit. Přerov tak stále drží Trhače v šachu.
58:40
Kadaňský icing.
58:23
Procházka kombinuje, ale nenachází skulinu v domácí obraně.
58:03
Hosté hrají bez brankáře!
Oddechový čas pro hosty.
Rozhodčí si něco vyříkává s domácím kapitánem, ale vypadá to, že se vylučovat nebude.
58:03
Palova střela skončila na hrudi domácího brankáře.
57:40
Vyloučení Hejcman(KAD) a Vágner(PRE), oba za hrubost.
57:40
57:40
A je tu první šarvátka.
57:34
Chrpa zachytil kotouč v útočném pásmu, ale nedokázal jej udržet.
57:15
Hostující hráč srazil vyhozený kotouč na trestnou lavici.
56:43
Král raději ukryl kotouč před před dotírajícími útočníky hostů.
55:57
Hlava ujel sám na Klimeše, ale hostující brankář skvělým zákrokem udržel Přerov ve hře!
55:40
Hosté drží kotouč za brankou.
55:29
Kadaňský ofsajd.
55:12
Hejcmanovo nahození ukryl Klimeš do lapačky.
54:38
Na ledě se začíná přiostřovat. Rozhodčí zatím tvrdší zákroky u mantinelu netrestá.
54:22
Zadražilovu střelu poslal Klimeš do ochranné sítě.
53:59
Přerovský icing.
53:37
Další Zbořilova střela proletěla nad domácí brankou. Hosté jsou evidentně při chuti.
53:31
Zbořilovu střelu poslal Král do ochranné sítě.
53:25
Úmyslný ofsajd Kadaně.
Domácí tým si po obdržené brance vyžádal oddechový čas.
52:43
Přerov právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a je zaděláno na drama! Pšurný našel volného VLASTIMILA DOSTÁLKA a Přerovský kanonýr střelou nad vyrážečku přidává druhou branku! Asistence: Roman Pšurný, Milan Procházka.
52:13
Kohout(KAD) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
51:55
Po nepřesné přihrávce Zadražila mohou dopředu hosté.
51:40
Zadražil vybojoval kotouč v rohu kluziště, ale na Klimeše nevyzrál.
50:41
Černého střela z ostrého úhlu proletěla vedle levé tyče.
50:18
Kůs s Chrpou ujeli do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný zkoušel překvapit Klimeše střelou, brankář hostů však včas sklapl betony.
49:26
Domácí obrana zaspala a hosté snižují! Tadeáš Král našel rozjetého JAKUBA IŽACKÉHO, který střelou mezi betony překonává domácího brankáře. Asistence: Tadeáš Král, Lukáš Chmelíř.
49:08
Klimeš raději ukryl kotouč do lapačky.
47:44
A domácí útočník přidává třetí branku! Kůs nahodil puk na branku, kde se k odraženému kotouči dostal JAKUB CHRPA, který střelou nad vyrážečku zkompletoval hattrick. Asistence: Jaroslav Kůs.
47:06
Trhači drží kotouč ve vlastním pásmu.
46:18
Po strkanici u střídačky Přerova rozhodčí přerušuje hru.
46:05
Přerov napadá domácí rozehrávku hluboko v obranném pásmu.
45:35
Vágnerovo nahození vyrazil Král do rohu kluziště.
44:40
A Trhači z první šance v poslední třetině skórují. Kůs našel rozjetého JAKUBA CHRPU. Jeho první střelu zablokoval obránce, ale kotouč se odrazil zpět na hůl domácího útočníka, který neměl problém dorazil puk do prázdné branky. Asistence: Jaroslav Kůs
44:12
Chmelířova střela skončila na Králově levém betonu.
43:38
Malinova střela proletěla vedle levé tyčky Královy branky.
43:10
Pšurný zavezl kotouč až před Královu branku, ale tam jej obrala domácí obrana.
42:34
Trefný neudržel kotouč na modré čáře a hra se stěhuje do středního pásma.
41:49
Vaněk vyjel zpoza branky a zkusil zasunout kotouč k tyči, ale Klimeš si bližší tyč pohlídal.
41:01
Vágner dostal přihrávku na modrou čáru, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
40:18
Úvodní vhazování vyhráli hosté, vzápětí však odehráli na zakázané uvolnění.
40:01
Druhá třetina branku nepřinesla. Přesto se hrál hezký hokej ve svižném tempu, které paradoxně zpomalovaly přesilové hry. Ani jeden z týmů nedokáže udržet kotouč v útočném pásmu. Ve hře pět na pět mají drobně navrch domácí, Klimeš však drží svůj tým. Také Král na druhé straně musel předvést několik nelehkých zákroků. Třetí třetina začne přibližně v 19:47.
40:00
39:16
Šnajarova prudká střela skončila na Králově betonu.
38:34
Berger hledal rozjetého Veselého, ale domácí útočník promáchl.
37:55
Vágner zaváhal na modré čáře a Vaněk jej obral o kotouč. Následnou střelu Kohouta ukryl Klimeš do lapačky.
36:52
Kohout našel na levém křídle rozjetého Zadražila, ale jeho prudká střela trefila pouze zadní mantinel.
36:42
Král raději přikryl kotouč před dojíždějícím Tadeášem Králem.
36:16
Ringlerova rychlá střela z levého kruhu skončila ve Klimešově lapačce.
35:54
Osmík se natlačil až před Klimeše, ale nedostal se k zakončení.
34:18
Přerov drží kotouč za brankou, Král zatím nemusel zasahovat.
33:51
Berger zavezl kotouč do útočného pásma a šetří cenné vteřiny.
33:21
Černý(KAD) si počínal při bránění brankáře příliš agresivně a obdržel menší trest za vysokou hůl.
33:01
Palova střela od modré čáry skončila na Králově betonu.
32:53
Kohoutova rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.
32:20
Zadražilova samostatná akce skončila na Klimešově betonu.
31:48
Přerov zavezl kotouč do obranného pásma domácích, ale zde se kotouče ujala domácí obrana.
31:02
Na ledě zůstává ležet jeden z hráčů hostí.
30:46
Kratochvílovu střelu srazil Ringler do středního pásma.
30:15
Berger vyjel zpoza branky, jeho střelu na bližší tyč Klimeš ukryl do lapačky.
29:39
29:38
Puk skončil v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.
29:17
Hosté znovu vyhazují. Domácím se v přesilové hře nedaří.
Trefný už se zvedá z ledu a vypadá, že bude v pořádku. Vhazovat se bude před Králem.
28:54
Na ledě zůstává ležet jeden z domácích hráčů.
28:40
Ne však na dlouho. Zubři vyhazují.
28:22
Hejcman zavezl kotouč do pásma a domácí kolotoč se rozjíždí.
28:03
Hosté vyhazují.
27:39
Dlouhá výhoda je u konce. Dvořák(PRE) vyloučen na dvě minuty za hrubost.
27:36
Osmík si sjel mezi kruhy, ale přestřelil.
27:04
Výhoda pro Trhače.
26:59
Hlava zkoušel vystřelit přes obránce, ale jeho střela šla daleko od branky.
26:21
Po sérii nepřesností drží domácí kotouč ve vlastním pásmu.
25:14
24:40
Přerov vyhazuje a může střídat.
24:01
Černý si sjel až k levé tyči Klimešovy branky, ale kotouč mu přeskočil hůl.
23:37
Přerov vyhazuje.
23:14
První přesilová hra pro Trhače. Na dvě minuty vyloučen Milan Procházka(PRE) za hákování.
23:01
Beránek zkoušel střílet z pravého kruhu, ale jeho střela šla daleko od branky.
22:27
Druhá Kovaříkova střela trefila domácího brankáře do masky. Hra se nebude přerušovat.
22:18
Kovařík dostal přihrávku před branku Kadaně, ale z bezprostřední blízkosti promáchl.
21:32
Rozhodčí přerušil hru pro zašlápnutí kotouče. Vhazovat se bude před Klimešem.
20:39
Na úvodním vhazování byli úspěšnější domácí, kteří drží kotouč ve vlastním pásmu.
20:01
První třetina dopadla lépe pro Trhače. Už po dvaadvaceti vteřinách se prosadil Chrpa Hosté dokázali vyrovnat zásluhou Dostálka, pro kterého je to jeho čtvrtá branka ve třech zápasech. Poté se hra vyrovnala, vzrušení přinesla až 16. minuta, když po vyloučení Tejnora skóroval ve vlastním oslabení Tomeček. Druhá třetina začne přibližně v 18:57.
20:00
19:29
Z akce Přerova nic nebylo a Kadaň je znovu u kotouče.
19:15
Zadražilovi přeskočil puk hokejku a dopředu mohou hosté.
18:34
Kadaňští drží kotouč za vlastní brankou.
17:57
Černého střela šla daleko od branky Přerova.
17:17
16:38
A Trhači jdou znovu do vedení! Ve vlastním oslabení ujel Kohout s Zadražilem, druhý jmenovaný našel mezi kruhy nikým nebráněného JANA TOMEČKA, který ukázkovou střelou pod břevno nedal Klimešovi šanci. Asistence: Matěj Zadražil, Martin Kohout.
16:22
Chmelíř hledal u branky postaveného Pšurného, ale jeden z bránících hráčů mu vypíchl kotouč.
15:54
Ferencovu střelu od modré čáry ukryl Král do lapačky.
15:17
První vyloučení dnešního duelu. Za držení hole vyloučen na dvě minuty Tejnor(KAD).
14:49
Na druhé straně zkoušel ujet domácí obraně Plášek, ale na poslední chvíli mu jeden z obránců zablokoval hokejku.
14:37
Na Tomečkovu střelu od modré čáry nemohl Klimeš vůbec vidět, přesto dokázal vyrazit kotouč betonem.
13:58
Tomeček pálil od modré čáry, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.
13:31
Berger se hlásil o puk ve středním pásmu, ale okamžitě k němu přistoupil jeden z obránců. Hra se tak vrací do obranného pásma domácích.
12:47
Ferencova rychlá střela od modré čáry se nevešla mezi tři tyče.
12:07
Okamžitě po vhazování vypálil Tejnor, ale s jeho střelou doprostřed branky si brankář poradil.
12:02
Ferenc špatně rozehrál a je z toho vhazování před Klimešem.
11:37
Vaněk poslal kotouč do středního pásma a míří střídat.
11:10
Přerovský útok zastavil ofsajd.
10:18
10:07
Klimeš raději přikryl kotouč před dotírajícím Bergerem.
09:31
Po překombinovaném přečíslení tři na dva přijel z druhé vlny Trefný, ale jeho střelu srazil jeden z obránců mimo Klimešovu branku.
08:38
A je vyrovnáno. Milan Procházka našel před brankou volného VLASTIMILA DOSTÁLKA, který střelou mezi betony vyrovnává. Asistence Milan Procházka, Roman Pšurný.
08:22
Palovo nahození od modré čáry šlo daleko od domácí branky.
07:48
Beránkova střela od modré čáry se nevešla mezi tři tyče.
07:07
Puk se dotkl dřevěné konstrukce nad ledovou plochou. Vhazovat se bude znovu po Králově pravici.
07:01
Úmyslný ofsajd Trhačů posílá hru do obranného pásma domácích.
06:35
Pláškovo nahození skončilo ve Králově lapačce.
05:39
05:10
Hejcmanovu střelu ukryl Klimeš do lapačky.
04:44
Klidnější chvíle hry. Trhači drží puk a kombinují ve vlastním pásmu.
03:57
03:46
Veselý se natlačil až před Klimeše, ale brankář hostů si s jeho střelou poradil.
03:08
Po sérii nepřesností získal puk Vaněk, ale po nepřesné přihrávce následoval úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude před Králem.
02:35
Poprvé v útoku také hosté Dostálkovu střelu ukryl Král do lapačky.
02:14
Nepřesná rozehrávka Kadaně končí zakázaným uvolněním.
01:52
Wágner hledal před brankou volného Hlavu, ale domácí útočník na přihrávku nedosáhl.
01:09
Hlavovu střelu z mezikruží zablokovala obrana.
00:45
Další útok černožlutých zastavil ofsajd.
00:22
A Trhači jdou do vedení! Kůs našel před brankou volného JAKUBA CHRPU, který střelou k tyči otevírá skóre. Asistence: Jaroslav Kůs, Darek Hejcman.
00:10
Na úvodním vhazování byli úspěšnější domácí, Hejcmanovu akci zastavila obrana.
00:01
Před zápasem bude minutou ticha uctěna památka Pavla Lainky.
A už přicházejí hráči Trhačů.
Na led přicházejí hráči hostů, domácí jsou stále v kabině.

Sportovní klub Kadaň: Král (Lukeš) – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, D. Šimek, Tejnor, R. Havel, Weinhold – Chrpa, Hejcman, Kůs – Vaněk, M. Zadražil, Kohout – O. Beránek, Berger, R. Veselý – Osmík, Wágner, Ringler – Hlava.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Horčička) – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Dostálek, Pšurný, Milan Procházka – Sikora, Š. Kratochvíl, Plášek – Kovařík, Popelka, Goiš – Ižacký, F. Dvořák, Tadeáš Král..
Vzájemné zápasy

1. kolo
HC ZUBR Přerov 3:2 Sportovní klub Kadaň(8. Chmelíř, 24. Dostálek, 38. Grof – 21. Mrázek, 42. Chlouba.)
14. kolo
Sportovní klub Kadaň 5:1 HC ZUBR Přerov(13. Račuk, 29. Kverka, 35. Charousek, 40. Vaněk, 57. Trefný – 57. Kovařík)
27. kolo
HC ZUBR Přerov 5:3 Sportovní klub Kadaň(5. Sikora, 16. Grof , 31. Popelka, 38. Pšurný, 52. Dostálek – 28. a 44. D. Kaše, 51. Szathmáry)
40. kolo
Sportovní klub Kadaň 3:4p HC ZUBR Přerov(18. Kverka, 29. Veselý, 55. Blaha – 5., 59. a 65. Pšurný (Procházka), 11. Blinka)
Sportovní klub Kadaň

Také Trhači mohou být spokojeni. Do úvodního zápasu s Frýdkem-Místkem nevstupovali jako favorité, přesto se dostali do rychlého dvoubrankového vedení. V polovině druhé části sice hosté vyrovnali, využitá přesilová hra v poslední minutě však vrátila vedení Trhačům. Kadaň vedení udržela a zvítězila 6:4. To druhý zápas v Ústí nad Labem nedopadl podle představ černožlutých. V polovině druhé třetiny sice drželi stav 1:2, ovšem ve druhé polovině dominovali domácí. Do konce druhé části svítilo na světelné tabuli skóre 4:1, v poslední části poté Slovan přidal pět branek. Trhači pouze snížili na konečných 9:3.

Nejproduktivnější hráči:
Jaroslav Kůs(2+1), Radek Veselý(2+1)
Sestava z posledního utkání:
Strmeň (53 Tadeáš Dvořák) – Trefný (C), R. Černý, Tejnor, Szathmáry, J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel – Kůs, Hejcman, Chrpa – Kohout, Osmík, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Wágner, Hlava.
HC ZUBR Přerov

Přerov nezažívá špatný vstup do sezóny. V prvním zápase sahali po bodech v Třebíči, ale nakonec podlehli Bílým Hvězdám 3:5. Zato domácí premiéra dopadla úspěšně. Po 40. minutách vedli domácí 1:0, v poslední části pak třemi brankami v rozmezí pěti minut připravili Most o bodové naděje. V závěru upravili Rod s Pšurným na konečných 5:1.

Vlastimil Dostálek(3+1), Milan Procházka(0+4)
Horčička – Chmelíř, Pala, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.