Utkání bohaté na góly a vyloučení je u konce, Stadion bere podruhé v letošní sezóně ze zápasu všechny tři body, na vlastní půdě skolil Jestřábi z Prostějova 5:1. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera.
59:37
Kališníci zaváží puk na svou polovinu kluziště do útoku se nijak nehrnou.
59:23
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
58:45
Utkání se více méně dohrává. Zdá se, že hosté jsou s výsledkem již smíření.
57:10
Barák proklouzl bez větších obtíží do prostějovské třetiny a Stadion tak může znovu rozjet kombinaci.
56:12
Kalla nabídl kotouč připravenému Paločkovi, který ale branku hostů střelou z voleje minul.
55:32
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Protivný – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:19
Litoměřice právě vstřelily branku!
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Pátý hřebík do prostějovské rakve zatloukl po rychlé akci RADEK PILAŘ. Asistence: Ondřej Kopta, Filip Hanták.
55:07
Kolář se pokusil Rybára překvapit střelou z levého kruhu, domácí brankář byl v pozoru.
54:01
Tak tohle byl poměrně kuriózní gól. JAN VESELÝ se ve vlastním oslabení obtočil kolem svatyně soupeře a zakončil přímo do betonu prostějovského gólmana. Odražený kotouč si pak do sítě omylem doklepl jeden z bránících Jestřábů. Bez asistence.
53:39
Jestřábi se dopouští icingu, větší šanci jsme již nějakou dobu neviděli.
53:00
Rybár radši před najíždějícími hráči soupeře schoval kotouč do rukavice.
52:14
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Matúš Paločko – 2 min., hákování).
51:42
A znovu. Kališníci musí na přesilovkách ještě trochu zapracovat.
51:07
Jestřábi se osvobozují.
50:40
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Aleš Holík – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
49:58
Prostějovští kombinují a snaží se Rybára prostřelit ze všech možných úhlů, strážce litoměřické svatyně si však všechny pokusy zatím pohlídal.
49:05
I tentokrát ve hře čtyř proti čtyřem daří více hostům, kteří jsou všude o krok před Litoměřicemi.
48:33
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., nedovolené bránění).
48:09
Paločko nahodil kotouč do pásma soupeře, kde se k němu jako první ale dostali hráči Prostějova. Útočná akce Litoměřic tak rychle bere za své.
47:33
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Protivný – 2 min., nedovolené bránění).
47:22
Pletka jel sám směrem na Kantora, Šáfář ho však za pět minut dvanáct dostihl a ukázkovým zákrokem mu kotouč z hole sebral.
46:03
Rubeš se Šafářem se vrací na led, hra ve čtyřech na obou stranách více svědčila Jestřábům.
45:40
Holík s kotoučem krouží v útočném pásmu, domácím se zatím nedaří jej od puku oddělit.
45:09
Domácí mají problém se vyhrabat ven z vlastního pásma, zároveň ale ke kotouči nepouštějí hráče Prostějova.
44:03
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Rubeš – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Šafář – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
44:03
43:57
Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho, zakončující Augustin ale na Rybára nevyzrál.
43:34
U mantinelu za prostějovskou brankou probíhá dlouhá bitva o kotouč.
42:44
Kantor si do statistik připisuje další úspěšný zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.
41:59
Hosté jsou v plném počtu, tato přesilovka se domácím moc nepovedla.
40:53
Kališníci se přesunuli do útočného pásma, nebezpečnější střelu jsme však zatím neviděli.
40:11
Švec téměř okamžitě po vhazování proklouzl do litoměřického pásma, do zakončení se ale díky dotěrné domácí obraně nedostal.
40:01
Dnešní utkání sleduje 710 diváků.
Druhá dvacetiminutovka nabídla po gólu na každé straně kluziště, litoměřičtí hokejisté tak jdou i do druhé přestávky s dvoubrankovým náskokem. Skóre na 3:0 nejprve upravil v osmadvacáté minutě Lukáš Nedvídek, pět minut před koncem prostředního dějství pak zkrotil domácí ambice Jan Rudovský.

Další třetina začne přibližně v 19:46.
Střely ve druhé třetině: 10:8.
40:00
39:59
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., hrubost).
39:49
Kopta vyváží puk ven z litoměřického pásma, prostějovská přesilovka nabírá rychlého konce. Bude se vylučovat.
39:16
Ondráček si obětavě lehl do střely jednoho z hráčů hostí, kotouč se však rázem vrátil zpět na hole Prostějova.
38:47
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., podražení).
38:30
Hanták – Kantor 0:1, strážce prostějovské svatyně na pokus domácího útočníka vrátit kališníkům dvoubrankový náskok vyzrál.
37:34
Venkrbec proklouzl až před Rybára, rodák ze slovenské Skalice byl však ve střehu
36:58
Pavlas je zpět na ledě, Hanákům se tato přesilovka moc nevydařila.
36:33
Kališníci vyhazují znovu, litoměřičtí hokejisté zatím pečlivě brání.
35:55
Dlouhá kombinace Jestřábů ke střele nevedla, místo toho musí hosté nyní po vyhození kotouč vylovit zpoza jejich vlastní klece.
35:13
Bránící Ondráček tečoval Holíkovu střelu do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce Patrika Rybára.
34:58
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., hákování).
34:20
Jestřábi právě vstřelili branku!
Na modré čáře zachytil skákavý kotouč na svou hokejku JAN RUDOVSKÝ, který litoměřickou obranou projel jako nůž máslem a zakončil do pravého rohu domácí branky. Bez asistence.
33:34
Pletka se rozhodl své štěstí zkusit z mezikruží, prostějovský gólman však byl připraven.
33:15
Kališníci drží kotouč ve vlastním pásmu a snaží se najít skulinku v zatím pohotové defenzívě Prostějova.
32:34
Smetana střelou od modré zasáhl pravý beton Pavla Kantora.
32:08
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., sekání).
31:51
Hosté se nyní blýskli hezkou akcí, po ose Krejčík – Korhoň – Šlahař se kotouč dostal na hůl posledního jmenovaného, který ale na Rybára střelou z těsné blízkosti brankoviště nevyzrál.
30:50
U puku jsou nyní častěji Jestřábi. Zdá se, že tříbrankový náskok je zatím pro domácí dostatečný.
29:50
Václav Pletka se uvolnil obraně hostů a z mezikruží pouze těsně přestřelil prostějovskou klec.
29:08
Prostějovští se snaží na třetí gól domácích odpovědět, zatím se jim ale vůbec nedaří. Pravidelně totiž naráží totiž na slovenskou zeď v litoměřické brance, Patrik Rybár je dnes ve formě.
27:47
Tak tahle akce byla hodně rychlá! Po střele Frühaufa se kotouč od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl LUKÁŠE NEDVÍDKA, který naprosto dezorientovaného Kantora překonal prudkou střelou z voleje. Asistence: Peter Frühauf, Jindřich Barák.
27:16
Stadion se vlastní chybou vyhnal z pásma, početní výhoda kališníků se chýlí ke konci.
26:22
Prostějovští se už nějakou dobu nepodívali ven z pásma, Kantor ale zatím v přesilovce zasahovat nemusel.
25:57
Domácí se usadili v útočném pásmu a rozjíždí kombinaci.
25:29
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Švec – 2 min., sekání).
25:06
Litoměřičtí se z vlastní obrané třetiny rychle vysunuli do útoku, střelu Nedvídka z bezprostřední blízkosti zblokoval jeden z beků Prostějova.
24:30
24:20
Moskal zkusil své štěstí téměř z devadesátistupňového úhlu, Rybárův štít je však stále čistý.
23:24
Skákavý kotouč se zastavil někde před Rybárem, jedna z litoměřických holí jej pak vyprovodila rychlým pohybem ven z pásma.
22:30
Martin Bača (LTM) je vyloučen za držení, Prostějov má ideální příležitost snížit.
22:06
Beránek pronikl přes prostějovskou obranu a vyjel sám proti Kantorovi! V souboji muže proti muži ale byl úspěšnější hostující gólman, který jeho pokus vykryl lapačkou.
21:50
Rybár schoval kotouč před najíždějícím Husákem pod rukavici, vhazovat se bude po levici litoměřického brankáře.
21:10
Zdá se, že litoměřičtí hokejisté začátek druhé části trochu zaspali. Mnohem aktivnější jsou nyní hosté z Hané.
20:21
Z velké dálky nahodil na Rybára kotouč Kvapil, domácí kotouč jej hokejkou usměrnil do rohu kluziště.
20:01
Hráči obou týmů krouží po ledě a netrpělivě čekají na začátek druhé části.
První třetina střetu mezi Litoměřicemi a Prostějovem je za námi, domácí po ní díky dvěma rychlým gólům vedou 2:0. Skóre otevřel v patnácté minutě Martin Ondráček, o čtyřicet sekund později pak přidal druhý zásah Peter Frühauf.

Další třetina začne přibližně v 18:51.
20:00
19:43
Peter Frühauf si nestihl zpracovat Pilařovu přihrávku, kališníci tak musí z pásma ven.
18:58
Po nějaké době se teď znovu dostali ke slovu domácí. Bača poslal z mezikruží pryž přímo mezi Kantorovy betony.
18:26
Moskal poslal pěknou přihrávkou do útoku Kvapila, který následně pokusem z levého kruhu vymetl lapačku Patrika Rybára.
17:15
Prostějovští borci mají zatím problém si mířením, po Kolářovi nedokázal přesně zamířit na branku domácích Hozák.
16:35
Kolářova střela od modré čáry vypadala nebezpečně, nakonec ale klec slovenského gólmana ve službách Severočechů úplně minula.
15:53
Stadion si do statistik připisuje první icing, hra se po delší době vrátí před Rybára.
15:05
A už to je o dvě branky! Litoměřice překonaly Kantora podruhé v průběhu čtyřiceti sekund, tentokrát byl úspěšným střelcem slovenský bek PETER FRÜHAUF. Asistence: Matúš Paločko, Jaroslav Kalla.
14:25
Stadion využil třetí přesilovku v první dvacetiminutovce a jde do vedení! V chaosu před brankou hostí se nejlépe zorientoval MARTIN ONDRÁČEK, který neměl nejmenší problém s překonáním Kantora. Asistence: Jakub Šulc, Tomáš Rubeš.
13:41
Další vyloučení, znovu pro Prostějov. Daniel Kolář (PRO) si od sudích vysloužil dvě minuty za držení.
12:56
12:37
Krejčík odzbrojil jednoho z litoměřických hráčů ještě před vstupem do útočné třetiny, domácím zatím v přesilovce pšenka moc nekvete.
11:42
Smetana poslal na Kantora prudkou střelu z modré čáry, prostějovský gólman byl připraven jeho pokusu čelit.
11:31
Protivný se za brankou chopil kotouče a pokusil se jej vyhodit, těsně před modrou čárou jej však zachytil pohotový Pavlas.
10:56
09:41
Hráči Stadionu na malý moment zamkli hosty v obranném pásmu, Jestřábi se ale po chvilce dostali ke kotouči a vyhodili jej do litoměřické třetiny kluziště.
09:02
Pět sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak čeká Litoměřice první přesilovka. Za katr putuje Lubomír Korhoň (PRO), provinil se nedovoleným bráněním.
08:26
Holík hledal u pravé tyče připraveného Nováka, jeho nabídka však hůl bývalého litoměřického kapitána minula. Prostějov se tak vlastní chybou vyvádí ven z útočného pásma.
07:53
Hosté kombinují, domácím se nedaří rychle kombinující Jestřábi od puku oddělit.
07:05
Litoměřičtí si hru pět na pět moc dlouho neužili, Matúš Paločko (LTM) si jede na dvě minuty zchladit hlavu za podražení.
06:18
06:16
Tvrdou střelu Holíka z pravého kruhu vykryl Rybár lapačkou.
05:37
Po dlouhé kombinaci hostů se kotouč dostal na hůl Bači, který jej rychle poslal na druhou stranu ledu.
05:04
Protivného střela od modré šla vysoko nad Rybárovu branku.
04:28
Domácí se však velmi rychle osvobozují, Jestřábi budou muset kotouč lovit až zpoza Kantorovy branky.
04:18
Prostějov má šanci s domácími srovnat krok, čeká je první přesilovka. Jan Veselý (LTM) byl vyloučen za vysokou hůl.
04:12
Litoměřický vpád do útočné třetiny brzdí postavení mimo hru, vhazovat se bude před Rybárem.
03:13
Hostům se podařilo zpevnit obranu, kališníci se do střeleckých šancí už moc nedostávají. Stále ale mají na ledě znatelnou převahu.
02:13
Kopta našel na opačné straně kluziště Baču, ten se ale ke střele nedostal. Momentálně bojuje o kotouč u mantinelu s jedním z prostějovských beků.
01:29
Úvod zápasu patří domácím, kteří tlačí na prostějovskou svatyni. Kantor je však stále stoprocentní.
00:46
Veselý si od modré čáry vybruslil do bezprostřední blízkosti prostějovské svatyně a vystřelil, Kantor však nakonec nemusel zasahovat. Střela šla totiž moc vysoko.
00:05
Úvodní buly vyhrál litoměřický Rubeš, kališníci jdou do útoku.
00:01
Hráči obou celků už nervózně krouží kolem středového kruhu.

HC Stadion Litoměřice: Rybár (Šindelář) – Smetana, Pavlas, Šulc, Jebavý, Barák, Frühauf, Bača – Rubeš, Pletka, M. Ondráček – J. Veselý, Jaroslav Kalla, Paločko – P. Beránek, Nedvídek, Kopta – O. Procházka, Hanták, Pilař.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Šafář, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Augustin – L. Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák, Půhoný.

Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coufal.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

6.2.2016: Litoměřice – Prostějov 2:5
28.12.2015: Prostějov – Litoměřice 5:2
14.11.2015: Litoměřice – Prostějov 5:2
30.9.2015: Prostějov – Litoměřice 3:1

Bilance od roku 2014, tedy roku postupu Jestřábů do druhé nejvyšší soutěže, hovoří ve prospěch Litoměřic, které si z osmi vzájemných zápasů odnesli výhru celkem pětkrát. Celkové skóre z těchto zápasů pak bylo 32:23, znovu ve prospěch Stadionu.
LHK Jestřábi Prostějov
(2-2-3-0, 13 b. – 3. místo)

Celek z Hané se po sedmi kolech drží v těsném závěsu Kladna a Slavie na třetím místě tabulky. Navíc se jim ve všech zápasech letošní sezóny podařilo bodovat – hořkost porážky pocítili celkem třikrát, vždy však poněkud utlumenou vybojovaným bodem v prodloužení. Co se venkovních duelů týče, Jestřábi mají vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. Zajímavé je, že hned tři z těchto zápasů dospěly do nastaveného času.

Poslední kolo bylo pro prostějovské hokejisty i fanoušky opravdu pikantní. Jednalo se totiž o hanácké derby, které do přerovské MEO Arény přitáhlo téměř tři tisícovky diváků. Vyrovnaný a vyhrocený střet dospěl až do prodloužení, ve kterém hostům z bezmála třicet kilometrů vzdáleného Prostějova zajistil vítězství přesným zásahem Jan Rudovský.