Děkuji Vám za pozornost a u dalšího přenosu z WSM ligy na počtenou.
Severočeské derby skončilo lépe pro domácí hokejisty. Litoměřice vyhrály po trefách Švagrovského, Kally, Nedvídka a Baráka. Celkově byl tento souboj velmi vyrovnaný. O tom svědčí i skóre ze všech tří třetin. Za hosty se prosadili Doležal, Roubík a Poulíček. Hosté i domácí však zůstávají na svých původních pozicích. Ústí na osmém a Litoměřice na desátém místě. Dělí je od sebe pouhé dva body. Hosté přivítají v pondělí na svém ledě přerovské Zubry a domácí se vydají do pražského Edenu sehrát souboj se zdejší Slavii. Jako nejlepší hráči byli vyhlášeni: Za Stadion Litoměřice Aleš Pavlas a za Slovan Ústí n.L. Martin Vágner.
61:06
Litoměřice právě vstřelily branku!
Po úporném boji o kotouč v rohu kluziště vyjel jako vítěz Radek Pilař, který nahrál na JINDŘICHA BARÁKA, který velmi pěkně překonal Volkeho Asistence: Radek Pilař, Filip Hanták.
60:10
Puk v prodloužení vybojovali hosté, kteří pokračují v náporu z konce třetí třetiny.
60:01
Ve třetí třetině jsme mohli opět vidět jednu trefu na každé straně. Po vyrovnávací trefě Ústí si hosté vytvořili obrovský nápor, který však nedokázali přetavit v gól a utkání směřuje do prodloužení.
60:00
59:52
Dvě gólové šance měli na svých hokejkách hokejisté Ústí, Pavelku však ani z jednoho pokusu nepřekonali.
58:54
Tomáš Rubeš vyslal prudkou přihrávku na Václava Pletku, který ji bohužel pro domácí nezachytil, čímž se mu nepodařilo překonat Volkeho.
57:50
Martin Ondráček přejal puk na modré a ve spolupráci s Fililpem Hantákem se dostal až k Volkemu, kde však selhal.
57:23
Kališníci se snaží zmírnit nápor ústečanů, to se jim konečně podařilo. Puk vyslali na zakázané uvolnění.
56:42
Marek Loskot vyjel přes celé hřiště. Na úrovni modré čáry však pustil puk obrovským obloučkem.
54:40
Ani Gengelovo ostřelování branky Pavelky nebylo úspěšně, naopak do šance se dostali domácí po delší době.
54:02
Do pěkné šance se dostal Daniel Vrdlovec. Narazil však na neoblomného brankáře Pavelku, který jeho pokus chytil do lapačky.
53:39
53:39
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hostům se povedlo využít přesilovku. Po několika neúspěšných pokusech se dokázal prosadit přes Pavelku PATRIK POULÍČEK. Asistence: Jaroslav Roubík, Antonín Melka
53:21
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Kalla – 2 min., podražení).
52:36
Střela Patrika Husáka mířila přesně do lapačky Jaroslava Pavelky, který se skácel k zemi při chycení.
52:28
Střelu z otočky od Jaroslava Kasíka od modré Pavelka vychytal.
51:55
Ani pro tentokrát nezvýšili kališníci svůj náskok. Brankář hostí si tak stále drží celkem velkou úspěšnost.
51:08
Lukáš Nedvídek jel znovu osamocen přes celé kluziště. V závěrečném momentu však nedokázal Volkeho překonat.
50:24
Hosté se pokoušejí rozehrát zpoza branky.
49:52
Ondřej Kopta převzal puk po nepovedené střele hostů. Nedostal se s ním však přes střední pásmo.
49:15
Rozjíždí se akce domácích. Se střelou Radka Pilaře od modré si však Martin Volke dokázal poradit.
48:27
Patrik Poulíček převzal puk po vhazování, přejel s ním přes tři protihráče. Ke střele se však nedostal.
47:49
Lukáš Nedvídek vytvořil skvělou příležitost. Vyslal puk dozadu na Jaroslava Kallu, který neomylně vystřelil na Volkeho. Strážce hostující branky však kotouč vyrazil.
47:29
Oba týmy v plném počtu.
46:39
Přihrávku Vladimíra Brože převzal Jindřich Barák místo některého z jeho spoluhráčů.
Dnešní utkání sleduje 1420 diváků.
46:11
Jaroslav Pavelka předvedl další pěkný zákrok proti Davidu Mertovi, čímž si vysloužil uznání od fanoušků.
45:41
Při hře čtyři na čtyři jsou zatím aktivnější domácí. Ondráčkovu střelu však Volke s přehledem vykryl.
45:29
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Milan Valášek – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., hrubost).
45:29
44:05
Ondřej Kopta vyslal křižnou přihrávku na Václava Pletku, ten se na úrovni kruhu snažil najít Tomáše Rubeše stojícího na druhé straně. K Rubešovi však přijeli dva obránci hostů, kteří jej obrali o puk.
43:41
Antonín Melka se pokusil kličkou překonat Aleše Pavlase, ten mu však cestu zkřížil a puk převzal.
42:53
Patrik Miškář se snažil dostat do další slibné šance. Byl však zblokován Martinem Vágnerem.
41:45
Z rohu kluziště vyslal přesný pass Jaroslav Kalla. Našel jím LUKÁŠE NEDVÍDKA, který neomylně poslal puk mezi betony Martina Volkeho. Asistence: Jaroslav Kalla, Jindřich Barák
41:01
40:53
Jakub Šulc vypálil na Volkeho. Těsně před brankářem stál Tomáš Rubeš a ani jemu se nepovedlo prosadit se.
Úvodní buly poprvé vybojovali domácí. Puk se dostal dozadu k Ondřeji Smetanovi, který rozehrál.
40:01
Druhá třetina byla stejně atraktivní jako ta přechozí. Předváděl se rychlý hokej nahoru dolu. Oba dva týmy se jednou střelecky prosadily. Litoměřice měly velkou šanci o vstřelení třetí branky v dlouhé přesilovce pět na tři. Pokusu však nevyužily, naopak hned poté vstřelilo Ústí branku vyrovnávací.
40:00
39:55
Následující akce domácích končí ofsajdem.
39:12
Tomáš Rubeš poslal přihrávku do kruhu na Václava Pletku, který se snažil tvrdou střelou překonat Volkeho, avšak neúspěšně.
39:01
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ladislav Gengel – 2 min., vysoká hůl).
38:09
K útoku se dostali i domácí. Aleš Pavlas nastřelil puk obloučkem do útočného pásma. Zde však u něj byli rychleji ústečtí.
37:09
Hosté znovu rozehrávají zpoza branky. Tentokrát se i dostali ke střele. Pokus Romana Navarry však Pavelka vyrazil.
36:34
Důsledná obrana Litoměřic zastavuje každou šanci ústeckých hokejistů.
36:11
Ústí se vrátilo s pukem za vlastní branku.
35:53
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Kalla – 2 min., sekání).
35:33
Smetana s Pavlasem se i přes napadání hostujícími útočníky snaží rozehrát.
35:23
Střelu obloučkem od Milana Valáška chytil Volke do lapačky.
34:46
Patriku Miškářovi se povedlo vyvézt puk z hloučku hráčů těsně před Pavelkou a dostal domácí do útoku. Jejich slibně se rozvíjející akce byla zastavena ofsajdem.
34:06
David Švagrovský projel přes celou ledovou plochu až k Volkemu. Zde však vypustil celkem nevýraznou střelu se kterou brankář neměl vůbec problém.
33:54
Jaroslav Pavelka vykouzlil krásný zákrok proti Davidu Mertovi.
33:12
32:46
Hosté se tímto gólem po dvou dvojnásobných oslabeních nabudili a pokoušejí se přidat třetí branku. Obrana Litoměřic však dělá vše možné i nemožné a zvládá bránit.
32:31
V oslabení se podařilo hostům vyrovnat. Mezi nohy Jaroslava Pavelky se střelecky prosadil JAROSLAV ROUBÍK. Asistence: Antonín Melka
31:56
Hosté ve čtyřech hráčích.
31:39
Jakub Šulc orazítkoval tyčku Volkeho branky.
31:21
Úlohu trojice Pavlas, Kalla, Jebavý převzala trojice Smetana, Šulc a Švagrovský. Rovněž byla proti Volkemu bezmocná.
31:12
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Zdeněk Doležal – 2 min., hákování).
30:56
30:54
Nápor domácích pokračuje. Střídavé střely Pavlase, Kally a Jebavého však Volke zvládá.
30:10
Souhra Kally s Pavlasem byla neúspěšná. Aleš Pavlas vypálil na Volkeho, který puk vyrazil.
29:56
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., sekání).
29:36
Chaosu před Volkem se snažil využít Jakub Šulc, který na něj vystřelil. Ani s dorážkou Milana Valáška se však tato akce nepovedla.
29:06
Jaroslav Kalla prověřil střelou od modré Volkeho. Ten byl však pozorný.
28:56
28:26
Filip Hanták byl i hlavním strůjcem této akce, převzal přihrávku od Davida Švagrovského a vypálil prudce na branku. Obránce hostů zastavil však puk vlastním tělem.
27:44
Filip Hanták cestou z trestné lavice převzal puk a poslal jej před branku na JAROSLAVA KALLU, který posílá domácí do vedení. Asistence: Filip Hanták
27:37
27:12
Martin Ondráček měl krásný pokus. Místo do branky mířil však těsně vedle.
26:40
Ve hře čtyři na čtyři jsou aktivnější domácí. Martin Volke však zatím vše vychytal.
25:37
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Poulíček – 2 min., držení hole).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Hanták – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Kopta – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
25:37
25:37
25:32
25:20
Ústí se dostalo do protiútoku. Jejich střelu však Pavelka znovu vychytal.
24:46
Nápor hostů nepolevuje, hráči hostů jsou však soustavně napadáni litoměřickou obranou.
24:26
Prudká střela Jaroslava Kasíka na Jaroslava Pavelku. Domácí brankář však věděl, co dělat a puk vyrazil.
23:42
Ve své první přesilovce si drží ústečtí převahu v útočném pásmu. Obrana Litoměřic se však zuby, nehty brání.
23:32
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min., sekání).
23:03
René Piegl měl zatím nejvýraznější akci této třetiny. Martin Volke však stále udržuje svou svatyni neprostupnou.
22:05
Ani na podruhé se nedokázali domácí prosadit. Znovu Volke zakryl střelu tělem, tým nešťastlivcem byl pro tentokrát Milan Valášek.
21:59
Kališníci se konečně dostali do útočné šance. Pokus Hantáka však svým tělem Volke přikryl.
21:26
Puk se stále drží v útočném pásmu hostů. Obrana Litoměřic se však drží.
20:56
I následující akce byla zastavena zakázaným uvolněním.
20:32
Domácí se snažili vyjet ven. Puk však převzali hosté a udeřili na kališníky. Ti jejich nápor však zlomili zakázaným uvolněním.
20:05
I úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté. O puk byli však rychle obráni.
20:01
Mohli jsme být svědky velice atraktivního hokeje s velkým množstvím šancí na obou stranách. Po většinu třetiny si převahu udržovali ústečtí, kteří nedovolili Litoměřicím nevyužít ani jednu z přesilovek. Stav utkání je také udržován díky oběma brankářům, kteří předvádějí skvělou práci.
20:00
19:26
Ondřej Smetana se dostal znovu ke střele. Znovu šla jeho střela vysoko nad branku, tentokrát však přestřelil i ochranou síť.
18:43
Marek Loskot se pokoušel projít přes modrou. Byl ale zastaven obranným valem domácích.
17:46
Jaroslav Roubík vyslal střelu na Pavelku, která však svou razancí spíše připomínala nahození na branku, kde však neměl podporu nikoho ze spoluhráčů.
17:25
16:28
16:23
Ondřej Smetana vypáli dělovku na Volkeho. Jeho střela však šla vysoko nad branku hostů.
15:35
Kterou se snaží rychle využít. Ústecká obrana je však jako beton a nedovolí kališníkům vůbec nic.
15:25
Domácí mají přes minutu dvojnásobnou přesilovku.
15:25
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ladislav Gengel – 2 min., sekání).
14:37
Domácí rozehrávají zpoza branky, rychle se dostali do útočného pásma, kde se znovu snaží překonat Volkeho.
14:28
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., nedovolené bránění).
14:01
Patrik Miškář jel sám přes celé hřiště. V cíli cesty však jeho pokus o překonání Volkeho brankář vyrazil do rohu kluziště.
13:10
Ve hře pět na pět rychle získali převahu ústečtí. Střela Antonína Melky však mířila vysoko nad hlavu Jaroslava Pavelky.
12:51
12:28
Prudká střela Jakuba Šulce od modré byla zastavena až Martinem Volkem, který ji odrazil, čímž dovolil litoměřickým další střelecké příležitosti.
11:35
Nápor kališníků nepolevuje. Obrana Ústí však je velmi pozorná a každou střelu odrazí.
11:08
Domácí drží puk v útočném pásmu. Hosté však tvrdě bojují v rohu kluziště a nedovolí Litoměřicím dostat se do šance.
10:51
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Petr Přindiš – 2 min., podražení).
10:36
Hra se přesunula před Volkeho. Střelu Kally však gólman hostů vyrazil.
10:08
Puk se stále drží v obranném pásmu Litoměřic. Po delším napadání hostů se domácím povedlo uvolnit napětí díky zakázanému uvolnění.
09:19
Antonín Melka převzal puk od chybujícího Jindřicha Baráka. Následovala kombinace s Poulíčkem a Roubíkem, který zakončoval. Mířil však mimo Pavelkovu branku.
08:13
David Merta se snažil dostat ke střele, byl však zblokován Milanem Valáškem.
07:42
Jakub Šulc přerušil útočnou souhru soupeřů v obranném pásmu Litoměřic.
06:53
Domácí však ukazují, že nejsou jen sparing partnerem a i oni se pokoušejí prověřit Volkeho. Střelu Lukáše Nedvídka však brankář očekával, tudíž s ní neměl nejmenší problém.
06:36
Po vhazování se do slibné šance dostal Zdeněk Doležal, napodruhé se mu zatím však Pavelku překonat nepodařilo.
06:00
Hosté se pokoušejí poslat svůj tým znovu do vedení. Litoměřická obrana však zvládla tento nápor se spoustou lvích šancí a vypustila puk na icing.
05:06
Je vyrovnáno! Stejně jako minule, i tento gól padl z rychlého protiútoku po akci soupeře. Jaroslav Dvořák vyjel s pukem do útočného pásma, kde přihrál před branku na osamoceného DAVIDA ŠVAGROVSKÉHO, který prudkou střelou překonal brankáře Volkeho. Asistence: Jaroslav Dvořák, Ondřej Smetana.
04:10
Po prohraném buly se ústečtí dostali opět do rychlého protiútoku. Šanci Daniela Vrdlovce však těsně před Pavelkou zmařil Jakub Šulc.
03:45
Střela Ondřeje Kopty byla zblokována jedním z obráncům.
03:08
Aleš Pavlas se snažil nahodit puk do útočného pásma. Trefil jen lapačku Martina Volkeho.
02:20
Kališníci se snaží o vyrovnání, přes ústeckou obranu se však nedaří Miškářovi s Dvořákem projít.
01:32
Rychlý úvodní gól hostí. Uplatnilo se pravidlo nedáš, nedostaneš. Z rychlého brejku se prosadil ZDENĚK DOLEŽAL, který pronikl přes celé hřiště. Asistence: David Merta
00:39
Ústečtí se stále drží v útočném pásmu. Kališníci se však souhře Roubíčka, Poulíčka a Merty sveřepě brání.
00:06
Úvodní vhazování získali hokejisté Ústí, s pukem se však vrátili k Volkemu, odkud se vydali do útoku. Jejich útok skončil zakázaným uvolněním.
00:01
Dnešní utkání bude zahájeno čestným buly, které provede zástupce ředitelky litoměřického Klokánku Jan Prudký.
Toto utkání se bude hrát v rámci Charitativního týdne WSM ligy. Pro litoměřický Klokánek proběhne sbírka oblečení a hraček. Rovněž bude na webu sportovniaukce.cz probíhat aukce, jejichž výtěžek půjde na dobrou věc. Účastníci této dražby mohou vyhrát podepsanou hokejku Davida Švagrovského, večeři s Jaroslavem Pavelkou a den s A-týmem Stadionu Litoměřice. Do akce se navíc zapojí i samotní hráči. Za každý vstřelený gól a asistenci přibude na kontě Klokánku drobná finanční částka. Po skončení celé akce předá klub Klokánku šek na vybranou částku a sami hráči předají vybrané předměty dětem.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas, Piegl, Barák, Bažant – Pletka, Rubeš, Kopta – Jaroslav Kalla, Nedvídek, Valášek – M. Ondráček, Hanták, Švagrovský – J. Dvořák, Miškář, R. Pilař.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Husák, Zajíc – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Gengel, Loskot, Dalecký – Navarra, Macek, Markulinec.

Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Bosák.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně

14.9.2016 Litoměřice – Ústí n. L. 5:4 (2. Paločko, 11. Pletka, 24. Frühauf, 38. Beránek, 49. Kopta – 4. Kloz, 7. Kloz, 10. Loskot, 14. Dalecký)

22.10.2016 Ústí n.L. – Litoměřice 3:4 pp. (34. Roubík, 35. Dalecký, 42. Merta – 11. Hanták, 15. Pletka, 45. Frühauf, 63. Procházka)

Z tohoto přehledu vyplývá stoprocentní bilance kališníků. Pokusí se lvi o její narušení?
HC Slovan Ústí nad Labem
(9-6-3-11, 8. místo)
Ústečtí lvi mají podobnou bilanci jako kališníci. Jsou však daleko blíže přímému postupu do play-off. V posledních pěti utkáních Ústí jednou vyhrálo, dvakrát si odvezlo dva body a dvakrát přenechalo soupeři plný bodový zisk. Do druhé poloviny měsíce listopadu vstoupili ústečtí výhrou 2:0 nad jihlavskou Duklou. Poté se vydali na Vysočinu utkat se s Třebíčem. Cesta zpět byla jistě veselá, Ústí zvládlo lépe gólovou přestřelku a zvítězilo 4:3 v prodloužení. Následoval první ze dvou soubojů s týmy z podkrušnohoří, ústečtí zavítali na led v Mostě. Hráči Mostu však nenechali nic náhodě a nedovolili lvům zvítězit. Naopak je vyprovodil domů porážkou 3:2. O to lépe se však ústečtí připravili na druhý podkrušnorský souboj, v němž do Zlatopramen areny zavítala Kadaň. Tento zápas byl opět střeleckou přestřelku, jak již bylo napovězeno, lépe ji zvládli domácí a lvi Trhače roztrhali 3:2 v prodloužení.

Slovan však na tento bodový zisk nedokázal navázal v Frýdku-Místku na jeho ledě podlehl 2:4. Ústí se v 27. minutě ujalo vedení zásluhou Marka Loskota. Domácí však rychle strhli vítězství na svou stranu po trefách Arona Chmielewskiho v 30. minutě a Jakuba Matyáše v 33.. O 14 vteřin později se však hosté dočkali vyrovnání. Šťastným střelcem byl pro tentokrát Patrik Poulíček. Ve třetí třetině se však Slovan na nic nezmohl a jen sledoval trefy Ondřeje Kovařčíka a Lukáše Jaška za záda Kuba Soukupa.