Je za námi infarktové derby. První a druhá třetina přinesly po gólu z holí třebíčského týmu. Nutno podoktnout, že se tak stalo vždy v přesilovce 5 na 3. Změna nastala ve třetí třetině, kdy domácí početní výhodu stejné hodnoty nedokázali využít. Naopak Dukle se podařilo vyrovnat a i po početní nevýhodě v prodloužení dovedla utkání k samostatným nájezdům, které rozhodl poslední střelou Adam Zeman.
63:54
Zdráhalova střela na Svobodu. Tomu spadla helma.
63:27
Zdráhalovu přihrávku od levého kruhu zakončuje dělovkou Pekr. Svoboda vyráží maskou.
63:25
Vyloučen hráč Aleš Jergl (JIH) – 2 minuty držení hole.
62:00
Mrázek se snaží protlačit do mezikruží, teď bojuje v rohu. Nyní se Dukla dostává do třetiny domácích, kde stětlu Diviše likviduje Karel Vejmelka.
61:45
Březinovu dorážku s notnou dávkou štěstí likviduje Vejmelka. Na druhé straně hřiště měl pěkný sólo nájezd Matěj Pekr. Byl však zastaven.
60:41
Zeman teď našel Šidlíka, který z bezprostřední blízkosti pálil na Velmelku. Je vidět, že domácí jsou ze zvratu utkání překvapeni.
59:36
Ještě jeden pohledný trhák Richarda Kristla, ale stav utkání se už nezmění.
58:28
Silvester Kusko dostal na modrou krásnou přihrávku, přihrál volnému Zohornovi, ale ten přihrávku nezpracoval.
58:10
Václav Čejka při střele na Svobodu zlomil hůl a musel bránit bez hokejky.
57:49
57:16
Jihlava získala na pohodě. Třebíč se brání zuby nehty.
56:11
Napodruhé se to JIŘÍMU ŘÍHOVI povedlo. Dostal parádní přihrávku a těsně před kruhy propálil překvapeného Vejmelku.
55:50
Vhazování bere Jihlava. Poprvé pálil Říha.
55:48
Těžká minuta pro domácí.
55:46
Tentokrát bude mít výhodu 5 na 3 Jihlava. Jan Zdráhal – 2 minuty za podražení. Oddechový čas Třebíče.
55:01
Na dvě minuty si jde sedmout Václav Čejka – 2 minuty hákování.
54:56
Projížějící Mrázek našel od levého kruhu zcela volného Kuska, který si puk špatně zpracoval. Svoboda měl štěstí.
54:19
Bilčík nahodil puk do třetiny hostů, aby mohla Dukla vystřídat.
53:37
Po vhazování před Svobodou si ne přihrávku ce středním pásmu počkal Jergl, který se pokusil vypálit. Střela mu nesedla. Následně páli z mezikruží Březina.
53:07
Jihlava se tentokrát přesilovce 5 na 3 ubránila. Od vyrovnání ji dělí jediný gól.
52:52
52:08
Trojlístek Dolníček, Mrázek a Zdráhal opět úřadoval. Těžké chvilky pro Duklu.
51:51
Miroslav Svoboda teď drží svůj tým. Pěkný zákrok.
51:09
Vhazování před Svobodou berou domácí. Dolníček, Zdráhal a Mrázek pálí od modré.
51:04
Třebíč má opět přesilovku 5 na 3. Využije více než minutovou výhodu?
50:50
Hra přitvrzuje. Je tu další vyloučení Tomáč Čachotský (JIH) – 2 minuty – držení protihráče.
50:22
Projíždějícího Kristla podrazil David Kajínek – 2 minuty podražení
48:15
Jihlava snižuje. Po chybě za zády Vejmelky se k puku dostal u pravé tyče PATRIK DANIŠOVSKÝ, který puk propasíroval do sítě. Asistence: Anatolij Protasenja, Lukáš Jícha.
47:43
Podél mantinelu poslal puk Šidlík na Jergla, Dukla se však dostala pouze na modrou.
47:20
Krásnou přihrávku dostal od Kuska najíždějící Mrázek. Svoboda střelu likviduje. Vhazuje se před hosty.
46:40
Ve velké šanci byl Wasserbauer. Před Svobodou však upadl.
45:42
45:02
David Dolníček (HST) – 2 minuty napadení.
45:02
Jiří Říha (JIH) – 3x 2 minuty – hrubost
45:02
Bitka Říhy a Nika před střídačkou domácích. Zapojil se i Dolníček a Pekr.
44:39
Po přihrávce od Zohorny do jihlavského mezikruží pálil, Mrázek, ale po teči končí puk v ochranné síti.
43:36
Vlastimil Bilčík (JIH) – 2 minuty držení protihráče.
43:04
Vhazování před Vejmelkou berou hosté, vzápětí jsou vytlačeni do středního pásma. Nyní Wasserbauer předvedl parádní průjezd středem hřiště a po parádičce před Svobodou je faulován.
42:50
42:35
Diviš se snažil proklouznout podél levého mantinelu. Nevyšlo to.
42:10
Zatím se Jihlavě přesilovka příliš nedaří. Teď se nevíc dopistila icingu. Vhazovat se bude před Svobodou.
42:01
Diviš v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
41:52
Po Vejmelkově zásahu se vhazuje před bránou domácích.
41:14
Zeman po kombinaci se Šidlíkem pálí od modré.
40:50
A do čtveřice. Vyloučení Matěje Pekra (HST) – 2 minuty
40:38
40:02
Třetí třetina začala oslabením Třebíče.
40:01
Druhá třetina opět měnila stav utkání. Podobně jako v první části hry v přesilovce domácích 5 na 3 prostřelil dnes velmi zaměstnaného Miroslava Svobodu Jan Zdráhal. Za zmínku také stojí, že dnes již po třetí se na trestnou lavici posadil Matěj Pekr. Hosté vyvíjejí velký tlak na kompaktnost třebíčské obrany, ale zatím se jim především díky faulům, kterým oslabují svůj tým, nedaří otočit vývoj utkání. Třetí třetina začne přibližně v 19:17.
40:00
38:37
Matěj Pekr (HST) – 2 minuty hákování.
38:28
Po přihrávce od Zemana teď těsně před pravým rohem domácích pálil Čachotský.
37:53
Jihlava opět pod tlakem. Na dvakrát teď před svatyní hostů dorážel Dolníček.
37:22
Vhazování ve středním pásmu berou hosté. Za zády Svobody zakládají akci. Po průjezdu středem hřiště střílí těsně za modrou Jergl.
37:07
Paták uhájil domácím útočné pásmo.
36:57
Icing hostů.
36:38
36:03
Domácí trestají po sérii dorážek jihlavské fauly. JAN ZDRÁHAL rozbouřil třebíčské ochozy. Asistence: David Dolníček, Petr Mrázek
35:08
Hosté ve své třetině čelí přesilovce 5 na 3. Třebíči se zatím nedaří v kombinaci. Až teď z mezikruží pálil Mrázek.
34:37
Michal Důras (JIH) oslabuje svůj tým. 2 minuty – hrubost.
34:17
Na dvě minuty za hrubost Tomáš Čachotský.
34:00
Od modré teď pálil jeden z jihlavských.
33:22
O střelu se po průjezdu kolem pravého mantinelu pokusil Jícha.
32:56
Hezký Vejmelkův zásah. Na vhazování Dolníček a Protasenja.
31:55
Kristl za zády Svobody hledal některého ze spoluhráčů. Slavia pásmo neudržela. Nyní opět Kristl v akci. V mezikruží Dukly neskóroval.
31:32
30:23
Domácí zakotvili ve třetině hostů. Teď měl těsně před Svobodou velkou šanci Wasserbauer. S hokejkou v jedné ruce to nevyšlo.
30:00
Jsme v polovině utkání a sledujeme velmi pohledné derby.
29:32
Vyloučení na straně hostů. Za hákování na 2 minuty David Kajínek
29:26
Mrázek vyrazil z trestné lavice, našel najíždějícího Kuska, ten před Svobodou vracel zpět na Mrázka, ale ten střelu nezvládá.
29:16
28:44
Vhazování před Vejmelkou. Kajínek na Důrase. Niko se teď před Vejmelkou pustil do jednoho z jihlavských.
28:27
Hezký průnik předvedl Jergl. Neprotáhl se dvojicí bránících Horáků.
27:47
Hraje se 5 na 4. Domácí odolovávají vysokému tlaku hostů
27:16
Petr Mrázek (HST) – 2 minuty – vysoká hůl. Domácí čeká 13 s 3 na 5.
26:55
Říha od modré pálí. U pravého kruhu pumelice. Další vyloučení Třebíče.
25:49
Hosté stále v pásmu, první třebíčská formace se zatím úspěšně brání. Nyní se dokonce podařilo Mrázkovi prověřit Svobodu.
25:29
Čechotský našel na modré Šidlíka. Ten poslal puk před Vejmelku. Roj hostů se pokouší dorazit.
25:25
A znovu si jde sednout Matěj Pekr (HST) – 2 minuty podražení.
25:08
24:37
Důras kombinoval za zády Vejmelky. Gól z toho není.
23:38
Čachotský v levém domácím rohu bojuje o puk. Hra se na chvíli přesovouvá do třetiny hostů. Následně po zásahu Vejmelky se vhazuje před domácími.
23:12
Dukla kombinuje v pásmu Slavie. Nyní se domácí na chvíli osvobozují.
23:08
22:37
Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu. Buly lépe zvládli domácí.
22:06
Po vhazování Filip Král posílá puk do třetiny hostů. Ti vracejí hru do středního pásma.
21:34
Po Šidlíkově nahrávce od modré ve skrumáži před svou svatyní čelí Vejmelka jihlavským dorážkám. Icing Třebíče.
21:09
U levého třebíčského kruhu si na přihrávku počkal Březina. Vejmelkovu bránu míjí.
20:26
Wasserbauer s Dolníčkem v levém jihlavském rohu bojují o puk, ale pásmo se jim nedaří udržet.
20:04
Úvodní buly berou domácí.
20:01
První třetina přinesla na obou stranách kluziště vyrovnané a pohledné utkání. Hosté si vše zkomplikovali dvojnásobným vyloučením v polovině třetiny. To Horáci potrestali gólem z hole kapitána Horácké Slavie Davida Dolníčka. Naopak Dukla měla před vyloučením Dolníčka v šestnácté minutě k dobru nezvykle dlouhou výhodu a navazující dvě minuty přesilové hry. Početní výhohu nezužitkovali a tak budou přibližně v 18:23 vstupovat do druhé třetiny s jednogólovým mankem.
20:00
19:47
Seman u levého třebíčského kruhu po otočce do dozadu našel těsně za modrou Kajínka. Jeho tvrdá střela míjí Vejmelkovu bránu.
18:28
Přestože se hosté stále pokouší o změnu stavu, naráží na rychle bruslící a efektivně bránící hráče Horácké Slavie. Nemají potřebný klid na kombinaci.
18:17
Icing domácích.
17:58
17:04
Jihlava zakládá další akci. Seman následně v rohu za zády Vejmelky bojuje o puk. Nakonec Jihlava přichází o pásmo.
16:23
Třebíč se zatím slušně brání. Nyní od modré Vejmelku prověřil Šidlík.
15:56
Kapitán Horácke Slavie David Dolníček – 2 min podražení.
14:30
První třebíčská formace se snaží o další branku, ale znova budou domácí hrát v oslabení. Ponechána výhoda.
14:25
Až v tuto chvíli dal domácím vydechnout Milfait, který vyvezl puk do středního pásma. Po ofsajdu se bude vhazovat tamtéž.
13:49
Vhazování před Vejmelkou berou hosté, Slavia se osvobozuje na zákjladě zakázaného uvolnění. Hosté teď Horákům slušně zatápí.
13:48
13:10
Jihlava je stále neodbytná. Prakticky celé dvě přesilovkové minuty pokouší Vejmelkovu pozornost.
12:19
Dukla drží pásmo, od modré pálil Šidlík. Následně Vejmelka likviduje další nebezpečnou střelu.
11:46
Tomáš Havránek (HST) – 2 minuty sekání
11:28
Po vzrušených chvílích se teď hra uklidňuje, ale bude se opět vylučovat.
11:15
09:52
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
DOmácí trestají dvě provinění hostů z hole dorážejícího DAVIDA DOLNÍČKA. Asistence: Jan Zdráhal, Matěj Pekr.
09:14
Tomáš Čachtský (JIH) – 2 minuty zdržování hry.
08:20
Horácká Slavia bude mít první početní výhodu v doposud relativně férovém utkání. Anatolij Protasenja (JIH) – 2 minuty vysoká hůl.
07:30
Psota našel zpoza branky hostů mezi kruhy Malce, který pálí z bezprostřední blízkosti. Následu jej Lojek. Svoboda odolal.
06:48
Tentokrát Matěj Psota. Puk ale nestihl a je z toho icing domácích.
05:51
Matěj Peškr po průjezdu k levému kruhu hostů našel jednoho ze spoluhráčů. Tomu přihrávka nesedla.
05:06
Kajínek obdržel přihávku zpoza vejmelkových zad. Pálil tvrdě od modré.
04:39
Karel Vejmelka teď u své pravé tyče likvidu v rozštěpu nebezpečnou střelu.
04:38
03:48
Šidlík s Čechotským se snaží přesunout hru ze středního do útočného pásma. Nedaří se.
03:16
Dukla drží pásmo, Třebíč se však zdatně brání.
02:36
První přesilovka hostů Matěj Pekr (HST) – dve minuty hákování.
01:44
Slavia založila za zády Vejmelky přesun do třetiny hostů, ti je zastavili ve středním pásmu. Následně se Horáci do pásma Jihlavy a vynutili si icing.
00:57
Mrázek před jihlavskou brankou našel Zohornu. ten však kotouč nezpracoval. Hra se vrací do středního pásma.
00:27
První formace Třebíče donutila Svobodu sáhnout si poprvné na puk. Vhazuje se před Jihlavou.
00:03
Úvodní vhazování brali domácí.
00:01
Hezký hokejový podvečer z Třebíče. Přibližně za čtvrt hodiny vyjedou na led MANN+HUMMEL Arény dva tradiční rivalové. Dukla Jihlava si v závěru hlavní části přijela pro cenné body, které jim však domácí nebudou chtít dát. Kolik jich nakonec pustí a jestli vůbec nějaké, bude jasné před dvacátou hodinou. Co je však jisté už v tuto chvíli je, že děti z dětských domovů si v rámci charitatavní akce "Dvakrát v roce Vánoce" přijdou na pěknou dávku plyšáků, kterým bude ledová plocha patřit o druhé přestávce.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, Lojek, Čejka, F. Král, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček, Pekr – Kusko, R. Zohorna, Mrázek – Malec, Psota, Milfait – Paták, T. Havránek, Kristl – Matěj Novák.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, Skořepa, F. Seman – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský, Zeman, Jergl – Danišovský, Jícha, Protasenja.

Rozhodčí: Sýkora,Valenta – Krátký, Šmika.
Dne 30.1. se odehraje hokejové derby Horácké Slavie Třebíč s HC Duklou Jihlava . Jedná se tak o poslední derby základní části. Dukla si v letošní sezóně vede velmi dobře a drží se tak na druhé příčce tabulky, přičemž si své postavení ještě více utvrdila výhrou nad Litoměřicemi 4:1. Horácká Slavia ukázala velký obrat, kdy se z jedenácté příčky dostala na páté místo. Ve svém posledním zápase však nedokázala udolat pražskou Slavii, se kterou prohrála v prodloužení 2:3p. V jihlavském repertoáru nesmíme zapomenout na Jiřího Říhu (17+19), který se jako obránce stal i nejlepším střelcem. V třebíčských řadách vykukuje například Roman Erat (7+27), který je momentálně zraněný, za kterým se ale tlačí David Dolníček (7+24) se 31 body. V případě Třebíče a Jihlavy šlo ve vzájemném derby vždy o zajímavý a rychlý hokej. Budeme svědky divokého zápasu, ve kterém budou padat góly? To vše a ještě více se dozvíme již v 17:30, kdy padne úvodní vhazování.