Ústí nad Labem – V zápase 17. kola WSM Ligy hostili ústečtí hokejisté v rámci severočeského derby Litoměřice. Úvod zápasu se vydařil lépe Stadionu, který si vypracoval v zahajovacím dějství dvoubrankové vedení. Ve druhé třetině se Slovanu podařilo skóre vyrovnat a na začátku třetí dvacetiminutovky jít ve vlastním pětiminutovém oslabení do vedení. Při stejném vyloučení Vladimíra Brože, který inkasoval vyšší trest, Litoměřice stanovily vyrovnaný stav zpět. O prémiovém bodu pro Stadion rozhodl v prodloužení Ondřej Procházka.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
34. Roubík (Vrdlovec, J. Kloz), 35. Dalecký (Gengel, Přindiš), 42. D. Merta (Poulíček, Husák) – 11. Hanták (Miškář, Barák), 15. Pletka (M. Ondráček, Smetana), 45. Frühauf (Hanták, Šulc), 63. O. Procházka (Plášil).
Rozhodčí: Luczków – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 2:4, navíc Brož (UNL) 5 min. + OK [VRAŽ].
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 1 373.
Střely na branku: 37:34 (11:15, 9:7, 16:11 – 1:1).
Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
Zakázaná uvolnění: 3:6.
Ofsajdy: 2:5.
Vyhraná vhazování: 39:33 (14:11, 14:7, 11:13 – 0:2).
Nejlepší hráči: Jan Kloz – Ondřej Kacetl.
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Jan Kloz (0+1)
HC Stadion Litoměřice: Ondřej Kacetl
62:19
Litoměřice právě vstřelily branku!
Karel Plášil zahlédl nepokrytého ONDŘEJE PROCHÁZKU, který vyzrál na Jakuba Soukupa. Asistence: Karel Plášil.
61:35
Domácí kombinují v útočné třetině.
60:43
Zdeňka Doležala odváží na střídačku spoluhráč Martin Vágner a protihráč Peter Frühauf.
60:43
Po střetu zůstal ležet na ledě Zdeněk Doležal, který se drží za koleno.
60:12
60:01
Na zahajovacím vhazování prodloužení zvítězili hosté.
60:01
Statistiky řádné hrací doby:

Vyloučení:
2:4, navíc Brož (UNL) 5 min. + OK [vražení na hrazení].
Využití: 0:1
Vyhraná vhazování: 39:31 (14:11, 14:7, 11:13).

Po tříminutové přestávce začne prodloužení se systémem náhlá smrt.
60:00
59:32
Kloz z mezikruží trefil výstroj Kacetla.
59:07
Vrdlovec z mezikruží neuspěl.
58:18
Pokus Bernada chytá Kacetl.
58:12
Obrovská příležitost pro domácí v podobě přesilovky.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
Vyloučení celkem v zápase: 2:4, navíc Brož (UNL) 5 min. + OK [vražení na hrazení].
57:36
Po menším tlaku se ke střele odhodlal Husák, gólman Litoměřic připraven.
56:55
Pátý ofsajd Stadionu (na ofsajdy 2:5).
56:32
Kloz vybojoval vhazování v ofenzivní třetině.
55:49
Tvrdé ráně Gengela nedovolil Smetana dojít k vlastní brance.
55:34
55:15
Slovan dobře brání své obranné území a nepouští Stadion do brankových příležitostí.
54:37
Poulíčka provizorní střela skončila na betonu Kacetla.
53:34
Přesilová hra ve prospěch hostů. Antonín Melka (UNL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
53:33
Daleckého ránu Kacetl vyrazil.
52:55
Ústí nad Labem kombinuje ve středním pásmu.
51:36
Litoměřice dnes počtvrté v postavení mimo hru (na ofsajdy 2:4).
51:28
Ondráček zkoušel střelecké štěstí z otočky, Soukup připraven.
51:13
Paločkova střela zblokována do ochranné sítě.
50:48
Dělovku Gengela zneškodnil Kacetl vyrážečkou.
49:13
Icing také na straně Ústí nad Labem (na icingy 3:6).
49:03
Ondráčkova skákavá střela končí v moci ústeckého hájce svatyně.
48:38
Ondřej Smetana se zasloužil o šesté zakázané uvolnění Litoměřic (na icingy 2:6).
Dnešní utkání sledují 1 373 diváci.
47:21
Efektivním semaforem se Soukup blýskl proti pokusu Miškáře.
46:34
Kloz nemířil přesně.
46:04
Naštěstí pro domácí Matúš Poločko z přečíslení dva na jednoho netrefil kotouč ideálně.
45:02
Na Patrika Miškáře zívala dvakrát odkrytá branka, domácí se štěstím neinkasovali.
44:50
44:42
Využitá přesilovka! Odražená střela Filipa Hantáka (2+5; dnes 1+1) se dostala na čepel PETERA FRÜHAUFA (4+1), který prostřelil z levé strany vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Hanták (2+5; dnes 1+1).
44:25
Pletka promáchl před odkrytou brankou!
43:53
Třetí ofsajd Stadionu (na ofsajdy 2:3).
43:27
Domácí mohli opět skórovat v oslabení! Jan Kloz zahlédl v ofenzivní fázi volného Jaroslava Roubíka, který v samostatném úniku ztroskotal na betonu Ondřeje Kacetla.
43:09
Kopta minul.
42:39
Roubík vyhazuje puk do útočné třetiny.
41:31
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Gól v oslabení! Patrik Poulíček (5+7) vyslal do brejku DAVIDA MERTU (5+5), který se k pravé tyči nemýlil. Asistence: Patrik Poulíček (5+7).
40:47
Koptovu ránu s menšími problémy Soukup vyrazil.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části šťastnější hosté.
40:01
Slovan se ve druhé polovině druhé třetiny probudil a díky brankám uzdraveného Jaroslava Roubíka a také Jana Daleckého během osmdesáti jedné sekundy vyrovnal na 2:2. Litoměřice začnou třetí část v početní převaze, čtyři minuty a padesát sekund ještě stráví na trestné lavici Marek Macek za Vladimíra Brože, který byl hlavním sudím předčasně odeslán do sprch.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 7;
Ondřej Kacetl – 7.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Vyloučení:
1:3, navíc Brož (UNL) 5 min. + OK [vražení na hrazení].
Bez využití.
V oslabení:
0:0.
Zakázaná uvolnění: 1:2, 1:3.
Ofsajdy: 1:2, 1:0.
Vyhraná vhazování: 14:11, 14:7.

Další třetina začne přibližně v 18:46 hod.
40:00
39:50
Po zákroku na Milana Valáška sudí udělují vyšší trest. Utkání dnes dohrál Vladimír Brož (UNL), kterému hlavní arbitr Tomáš Luczków udělil trest pět minut + automaticky osobní trest do konce utkání za vražení na hrazení.
Pětiminutový trest odpyká Marek Macek (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 35.
39:50
Za pomoci spoluhráče a lékaře opouští Milan Valášek ledovou plochu. Následuje porada rozhodčích s kapitány.
39:50
V rohu hřiště zůstal ležet Milan Valášek, přivolán je lékař.
39:38
39:10
38:57
Hanták svou akci před brankou Soukupa překombinoval.
37:38
Poměr sil na ledě se srovná. Jaroslav Kasík (UNL) si musí jít odsedět menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
Vyloučení celkem v zápase: 1:3.
37:10
Třetí početní výhoda pro Slovan. Karel Plášil (LTM) vyfasoval dvouminutový trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
Vyloučení celkem v zápase: 0:3.
36:17
Páté zakázané uvolnění hostů (na icingy 2:5).
35:22
Kloz z prostoru mezi kruhy přestřelil.
35:07
Litoměřice vyhazují na čtvrtý icing (na icingy 2:4).
34:49
Zakázané uvolnění Stadionu (na icingy 2:3).
34:31
JAN DALECKÝ (5+3) si zpoza branky vybruslil do předbrankového prostoru, odkud nalezl pravý křídelní útočník třetí formace místo u vzdálenější tyče. Asistence: Ladislav Gengel (5+3), Petr Přindiš (1+2).
33:10
JAROSLAV ROUBÍK (4+1) si vybruslil od pravého mantinelu ke středu, odkud vyzrál na Ondřeje Kacetla. Asistence: Daniel Vrdlovec (2+13), Jan Kloz (11+8)
32:20
Švagrovský zamířil nad.
31:37
Stadion oslabení bez úhony přečkal, domácí takřka nevystřelili na branku.
31:36
30:35
Ústí nad Labem se nedaří usadit v útočném pásmu, Litoměřicím stačí vyhazovat puky co nejdále od vlastní branky.
29:36
Druhá přesilová hra pro domácí. Jakub Šulc (LTM) obdržel menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
29:00
Martin Vágner brejku nevyužil, Ondřej Kacetl zůstává nepřekonán.
28:52
Ondřej Kopta hledal v přečíslení Tomáše Rubeše, který na kotouč nedosáhl.
27:47
Vrdlovec předal přihrávku do mezikruží Klozovi, který nedokázal trefit puk podle svých představ.
27:14
Smetana ihned po vhazování minul.
27:11
Slovan se zmohl pouze na druhý icing (na icingy 2:2).
26:19
David Švagrovský po menším ošetření odjíždí na střídačku po svých.
26:19
Na ledě zůstal ležet kapitán David Švagrovský, přivolán je lékař.
25:35
Slovanu se dnes téměř vůbec nic nedaří, rozehrávku ve střední třetině sbírají protihráči.
24:57
24:37
Hanták v oslabení ze středu vystřelil na Soukupa.
23:59
Sám brankář hostů vyhazuje touš k brance domácích.
23:35
Kacetl si s pokusem Merty poradil.
22:57
Šance pro domácí v podobě přesilové hry. Ondřej Kopta (LTM) inkasoval menší trest za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
22:20
Druhý ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 2:2).
22:08
Na Kacetlovi si vylámal zuby také Loskot, jehož pokus z pravé strany brankář Litoměřic vyrazil.
21:27
Střelu Merty zblokoval do bezpečí pro hosty Šulc.
20:52
Slovan vyčkává na vlastní polovině.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.
20:01
V úvodní dvacetiminutovce derby se více dařilo Litoměřicím, které Slovan jednoznačně přehrávají. Skóre otevřel v jedenácté minutě Filip Hanták, za pět minut se do černého trefil Václav Pletka. Pokud chtějí domácí s výsledkem něco udělat, budou muset změnit hru.
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 13;
Ondřej Kacetl – 11.
Změněn střelec první branky na původní verzi, kterou jsme Vám původně přinesli správně. Rozhodčí nahlásili špatné jméno.
Doplněna také druhá asistence u druhé branky.

Vyhraná vhazování: 14:11.

Další třetina začne přibližně v 17:53 hod.
20:00
19:41
Do tutové šance se dostal Kasík, jenž z bezprostřední blízkosti před odkrytou bránou promáchl.
19:09
Kasíkova střela od hranice útočného pásma končí v náruči Kacetla.
18:04
Po chybě Bernada v rozehrávce se do šance dostal Miškář, jenž si vylámal zuby na skvělém Soukupovi.
17:23
Ránu Radka Pilaře z pravého kruhu gólman Ústí nad Labem chytá.
17:12
Patrik Husák od pravého mantinelu prověřil Kacetla.
16:29
Druhé zakázané uvolnění v podání svěřenců Miloše Říhy ml. (na icingy 1:2).
16:21
Kloz z prostoru mezi kruhy vystřelil vedle.
15:49
Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 1:1).
15:01
Pro změnu pískán ofsajd hostům (na ofsajdy 1:2).
14:54
Ofsajd Slovanu (na ofsajdy 1:1).
14:03
Martin Ondráček (2+5) nalezl zpoza branky v předbrankovém prostoru zcela nepokrytého VÁCLAVA PLETKU (3+1), který se štěstím dopravil puk do sítě. Asistence: Martin Ondráček (2+5), Ondřej Smetana (1+6).
13:51
Vágner hledal dlouhou přihrávkou Poulíčka, obrana hostů nedovolila centru druhé útočné formace pokračovat.
13:29
Domácí se snaží hrozit z protiútoků, defenziva Stadionu se má na pozoru.
12:14
Zakázané uvolnění Litoměřic (na icingy 0:1).
10:55
FILIP HANTÁK (2+4) zužitkoval přihrávku od Patrika Miškáře (0+4) a zcela osamocený si smlsl na Jakubu Soukupovi, kterého obelstil zblízka kličkou. Asistence: Patrik Miškář (0+4), Jindřich Barák (1+5).
10:09
Z pravé strany najížděl před Soukupa s černou gumou Valášek, maskovaný muž Slovanu připraven.
09:57
Kloz předal v ofenzivní třetině kotouč Roubíkovi, který nejprve naznačil střelu, následně byl ale druhý jmenovaný o puk oloupen.
08:48
Domácí drží touš v obranném pásmu a vyčkávají na dostřídání formace.
07:59
Před hostující bránou vznikla menší potyčka mezi Patrikem Poulíčkem a Jakubem Šulcem, vylučovat se nebude.
07:04
Valášek trefil jen boční síť.
06:09
Kopta z dálky nezastrašil Soukupa.
05:35
Macek zprava nepřekvapil brankáře hostů.
04:51
Do ofenzivy se dostal také Slovan, Dalecký ani Moučka ale recept na Kacetla nenalezli.
04:20
Postavení mimo hru Stadionu (na ofsajdy 0:1).
03:52
Střelecká muška Hantáka nebyla přesná.
03:19
Litoměřice do zápasu vlétly, další střelecký pokus Jaroslava Kally skončil nad.
02:50
Opět na hlavní scénu míří místní ledař.
02:50
Branka domácího gólmana posunuta potřetí, hra opět přerušena.
02:37
Švagrovský z pravé strany minul.
02:18
Podruhé v zápase posunul Jakub Soukup branku, avšak se svatyní u hostujícího kotle jsou potíže déle. Na led je přivolán ledař, jenž si plní svůj tradiční úlohu. Tuto branku spravuje snad každý mistrovský zápas.
01:35
Po menším tlaku se Slovanu podařilo dostat Stadion z vlastního obranného pásma.
00:50
Branka domácích posunuta.
00:42
O první střelu se postaral Paločko, jehož ránu z levého kruhu Soukup vyrazil.
00:01
Na úvodním vhazování uspěli hosté.
00:01
Domácí nastupují v dresech tmavě modrých, hosté v bílomodrých.
Porovnání obou týmů v aktuálním ročníku:

18,99 % využitých přesilových her (3. místo)
86,36 % ubráněných oslabení (7. místo)
33,19 průměrně vyslaných střel za zápas (6. místo)
35,94 průměrně vyslaných střel proti za zápas (13. místo)
199 trestných minut (8. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 807 diváků (11. místo)

HC Stadion Litoměřice:
15,71 % využitých přesilových her (7. místo)
87,36 % ubráněných oslabení (4. místo)
32,69 průměrně vyslaných střel za zápas (7. místo)
32,63 průměrně vyslaných střel proti za zápas (8. místo)
233 trestné minuty (2. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 933 diváci (10. místo)
Druhou čtvrtinu letošní základní části WSM Ligy zahájil Slovan stejně jako čtvrtinu první, a to dvěma výhrami a jednou porážkou. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše zdolali 4:1 Most a v minulém kole přetlačili v poměru 3:1 Frýdek-Místek. Ústečtí hokejisté naopak nebodovali v Kadani, kde padli 3:4, avšak stále drží domácí neporazitelnost v řádné hrací době, neboť před vlastním publikem letos vždy alespoň minimálně bodovali.
Na programu je severočeské derby proti Litoměřicím, které druhou čtvrtinu v aktuálním ročníku začaly výhrou 3:1 proti Havířovu. Rady si Stadion nevěděl ve Frýdku-Místku, odkud odjížděl s porážkou 0:2 (výsledek z pohledu Litoměřic) a ani doma nenalezl recept na kladenské Rytíře, kterým podlehl 3:5.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (12 zápasů; 7 výher; 35 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 92,06 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,85; 0 asistencí; 0 trestných minut).

Ondřej Kacetl (Tipsport extraliga – Mountfield HK: 7 zápasů; 2 výhry; 16 inkasovaných gólů; 1 shut-out; úspěšnost zákroků 90,75 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,42; 0 asistencí; 2 trestné minuty).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Tomáš Luczków.
Čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner (C), Bernad, Přindiš, Zajíc – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Loskot, Moučka – Macek, Melka, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Stadion Litoměřice: Kacetl (J. Pavelka) – Barák, Smetana, J. Šulc, Jebavý, Frühauf, Plášil, Piegl – Paločko, Valášek, Jaroslav Kalla – M. Ondráček, Hanták, Pletka – Miškář, R. Pilař, O. Procházka – Švagrovský (C), Rubeš, O. Kopta I. Trenéři: Miloš Říha ml., Daniel Tvrzník.

Poslední ligový duel obou mužstev (16. kolo WSM Ligy,
19. 10. 2016):

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek

3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Melka (M. Vágner, Moučka), 28. Kloz (Vrdlovec, Kasík), 59. Z. Doležal (Poulíček, Zajíc) – 10. M. Kovařčík (Chmielewski, O. Kovařčík).
Rozhodčí: Grech – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 6:6, navíc Husák – Miloš Roman oba 10 min. OT [NESP], Zahradníček TS [HÁK].
Diváci:
796.
Střely na branku: 38:31 (10:11, 17:3, 11:17).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno
3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 12. Bulík (Valášek, Barák), 23. Bulík (Smetana, Kalla), 43. Valášek (Kalla, Bulík) – 2. Machač (Burger, Tenkrát), 18. Jánský (R. Přikryl, Strnad), 41. J. Drtina (Burger), 54. Strnad (Kehar, Tenkrát), 60. P. Ton (R. Přikryl).
Rozhodčí: Smitka – T. Svoboda, Maštalíř.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:2.
Diváci: 1 320.
Střely na branku: 32:28 (10:11, 9:4, 13:13).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

5:4 (2:4, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Paločko (J. Veselý), 11. Pletka (M. Ondráček), 24. Frühauf (Paločko, J. Veselý), 38. P. Beránek (Smetana, O. Kopta I), 49. O. Kopta I (Pilař, P. Beránek) – 4. J. Kloz (Vrdlovec, Kasík), 7. J. Kloz (Vrdlovec), 10. Loskot (J. Kloz), 14. Dalecký (Gengel, Moučka).
Rozhodčí: P. Würtherle – Smika, Springl .
Vyloučení: 3:4, navíc Málek (LTM) TS [HÁK].
Diváci: 1 140.
Střely na branku: 38:28 (16:9, 12:7, 10:12).
Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.
Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří HC Slovan Ústí nad Labem.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

23 zápasy: 12 výher, 3 výhry po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 6 porážek, skóre 85:69.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhry Slovanu 4:3 a 6:2 (obojí 2x).
Letošní bilance obou týmů v základní části:

16 zápasů: 6 výher, 3 výhry po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 5 porážek; skóre 56:48, 26 bodů, v tabulce 5. místo.

16 zápasů: 6 výher, 1 výhra po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 7 porážek; skóre 36:39, 22 body, v tabulce 9. místo.
Příjemné sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 17. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí HC Stadion Litoměřice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.