Nejlepší hráči utkání:

Jan Kloz (UNL) – Lukáš Klimeš (PRE)
Dva body si ze severu Čech odváží Zubři z Přerova. V utkání nejprve vedli, pak doháněli jednogólové manko a nakonec vítězí po rozhodujícím samostatném nájezdu Marka Sikory.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov.
Autorem vítězné branky je MAREK SIKORA.
David Bernad se před gólmanem zastavil a už neměl, kam zakončovat.
Marek Sikora si položil gólmana a poslal puk pod břevno.
Jan Kloz trefil tyč!
Dostálek trefil výstroj Soukupa.
Zdeněk Doležal vymíchal gólmana, ale Klimeš předvedl zázračný zákrok.
Pšurný při svém nájezdu vůbec netrefil branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, nyní nás čekají samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
63:54
Domácí kouč Mach si vybral time-out.
63:54
Slovan ubránil oslabení a vrhl se do útoku, střely Brože s Přindišem byly velmi nebezpečné!
62:43
Ferenc střílel z úhlu, ale Soukup drží Ústecké.
62:15
Domácí Jaroslav Kasík vyhazuje přes všechny čáry.
61:52
Nyní posílal kotouč na branku Chmelíř, ale gólman Soukup byl znovu na místě.
61:23
Střelu Novotného od modré chytil gólman Soukup.
60:55
Přerov bude hrát přesilovku 4 na 3!
60:55
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Vlastimil Dostálek – 2 min., hrubost).
60:55
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Poulíček – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
60:55
Viděli jsme i bitku v prodloužení. Domácí Poulíček se pustil do přerovského Dostálka a pěstní souboj vyhrál. Oba pak následně putovali na trestnou lavici.
60:25
Nahození Maliny tečoval Pšurný, ale gólman Soukup byl pozorný.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině Slovan otočil skóre ve svůj prospěch, ale vedení 2:1 neudržel. Po dvou trefách domácího Kloze vyrovnal v 59. minutě Michal Popelka.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:57
Hostující Michal Popelka se ještě natlačil do branky a zakončoval bekhendem, na Soukupa si ale nepřišel.
59:24
Půlminutu před koncem třetí periody se bude vhazovat před Klimešem.
58:38
Přerov právě vstřelil branku!
V závěru třetí třetiny Zubři z Přerova vyrovnávají! MICHAL POPELKA se odhodlal k individuální akci, najel si přes obránce k brance a bekhendem o brusle domácího zadáka Vágnera propasíroval kotouč do branky. Asistence: Milan Procházka.
58:31
Domácí Marek Loskot pronikal do otevřené obrany Přerova, ale do zakončení se nedostal.
57:28
Nyní naopak domácí zachránil gólman Soukup.
57:10
Vladimír Brož tvrdě vypálil a vyprášil betony Lukáše Klimeše!
57:00
Za brankou Přerova sledujeme strkanici, ale nic velkého z toho nebude. Bylo to spíše takové hašteření na oko a oba celky už střídají.
55:44
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovan otáčí vývoj skóre ve svůj prospěch v přesilové hře! JAN KLOZ si nabruslil na hranici kruhu a svižnou ránou našel místo v brance Lukáše Klimeše. Asistence: Jaroslav Kasík.
55:05
Hostující Marek Sikora dostal puk do středního pásma, Zubři se zatím úspěšně brání v oslabení.
54:41
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., hákování).
54:09
Patrik Poulíček vyjížděl zpoza branky, ale bekhendem si na brankáře Klimeše nepřišel. Domácí jsou nyní ale velmi aktivní.
54:09
Dnešní utkání sleduje 567 diváků.
53:23
Střelu Kasíka od modré dorážel ve vzduchu Marek Loskot, ale brankář Zubrů Klimeš nyní zachránil svůj tým od inkasované branky.
53:00
Icing Přerova vrací hru před branku Zubrů.
51:03
Domácí Slovan se dočkal vyrovnání! Ještě ve středním pásmu přiťukl kotouč Marek Loskot JANU KLOZOVI, který s pukem pronikl až do mezikruží a vymetl pravý růžek přerovské branky. Asistence: Marek Loskot, Jaroslav Moučka.
50:38
Ústecký David Bernad pálil tvrdě, avšak jeho pokus skončil v ochranné síti.
50:16
Domácí Přindiš nahazoval kotouč před branku, nakonec byla hra přerušena pro postavení v brankovišti Zdeňka Doležala.
49:35
Útočník Zubrů Filip Dvořák se zjevil ve výborné pozici, už mohl střílet, ale nakonec nepřesně přihrával a Přerov přišel o puk.
48:45
Domácí Zdeněk Doležal pronikal do útoku, ale nakonec ztroskotal na mantinelu za přerovskou brankou.
47:59
Ústečtí hokejisté se tlačí do útoku, dobře zakončoval Milan Loskot, ale domácím se stále nedaří vyrovnat.
45:39
Domácí Jan Kloz z dobré pozice mířil vedle branky!
45:20
Ižacký chtěl vysunout Dvořáka, ten ale puk nezachytil, a je z toho zakázané uvolnění.
44:17
Hru přerušilo zakázané uvolnění domácího Slovanu.
44:00
Ústí se snaží hrát aktivně, ale vyložené šance nemá. Klimeš celkem v klidu drží čisté konto.
43:52
Domácí Vágner střílel od modré, ale Klimeš nastavil svůj beton.
43:13
Hostující Jiří Goiš číhal u tyčky a prověřil pozornost Soukupa.
42:32
Střelu Moučky z mezikruží pokryl gólman Klimeš.
42:00
Hra probíhá převážně ve středním pásmu, na šance čekáme.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku. Postaral se o ní přerovský útočník Marek Sikora, který pohotově dorazil střelu Lukáše Vágnera. Následně pokračoval litý boj mezi oběma soupeři, ale další útočníci se už gólově neprosadili.
40:00
39:30
Slovan ještě bojoval v útočném pásmu, ale střela Přindiše byla zablokována.
38:09
Hostující Pšurný nyní pěkně pronikal před branku a zkoušel to mezi betony, ale Soukup nyní zachránil svůj tým.
37:50
Zdeněk Doležal nahazoval kotouč do středního pásma, domácí míří do útoku.
36:50
Přerov hraje v plném počtu.
36:42
Od modré pálil domácí kapitán Martin Vágner, ale Klimeš jeho střelu zastavil.
36:06
Domácí zatlačili Přerov k vlastní brance, nakonec je hra přerušena po posunutí branky hostujícího Klimeše.
34:51
Ústí bude zahrávat již čtvrtou přesilovku. Ty tři předchozí byly z domácí strany velmi chabé. Uvidíme, zda čtvrtá bude lepší.
34:50
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šimon Kratochvíl – 2 min., podražení).
34:23
Branka byla posunuta, bude se vhazovat v obranném pásmu Přerova.
34:18
Přindiš si sjel mezi kruhy a bekhendem zakončoval nad branku.
33:08
Přerov nyní hrozí, domácí Slovan je v útlumu.
32:49
Soukup musel vytáhnout nyní důležitý zákrok, poradil si i s dorážkou.
31:46
Sledujeme velmi urputnou a bojovnou hru, ale v posledních okamžicích na šance čekáme.
30:31
Ústí bylo při přesilovce hodně marné, až v samém konci početní výhody dobře pálil Jan Kloz a protáhl gólmana Klimeše.
29:20
Slovan byl vytlačen do středního pásma, Přerov se dobře brání v oslabení.
28:31
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Karel Plášek – 2 min., držení protihráče).
28:19
Hostující Vladimír Dostálek mohl přidat druhý gól Přerova, zjevil se sám před brankou, ale přesnou přihrávku nezužitkoval, Soukup jeho střelu kryl.
26:50
Nyní se už hosté dostávají do vedení. Střelu Lukáše Vágnera dorazil zblízka MAREK SIKORA. Asistence: Lukáš Vágner, Lubomír Malina.
26:15
Sikora se s Pláškem dostali do přečíslení 2 na 1 a přerovský veterán Plášek z jasné pozice minul branku!
25:35
Další nadějný útok Přerova zastavil ofsajd.
25:16
Klimeš si připsal další důležitý zákrok.
24:52
Hra znovu přerušena, oba celky bojují o každý centimetr ledu, ale hra vypadá spíše úporně a bojovně. Hokejovou krásnu bychom dnes na ledě hledali marně.
24:06
Útok Přerova zastavil ofsajd.
23:25
Hostující Milan Procházka dostal výborný pas před branku a pálil k tyči, ale gólman Soukup jeho střelu zázračně vytáhl!
22:56
Slovan se snaží útočit, ale hraje spíše po mantinelech. Přerov aktivně napadá domácí hráče.
21:08
Hosté jsou již na ledě v plném počtu.
20:01
V první třetině jsme branku neviděli, oba brankáři chytají velmi úspěšně a drží svoje týmy. V dresu Ústí mohl otevřít skóre Merta, ale i Přerov několikrát zahrozil. Do druhé třetiny si domácí ještě berou minutu z přesilové hry.
20:00
19:40
Přerov vyhazuje přes všechny čáry.
19:08
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Chmelíř – 2 min., sekání).
18:49
Slovan útočí, ale zatím domácím chybí větší přesnost na hokejkách.
17:27
Merta dostal skvělou přihrávku před branku a tvrdě pálil, puk proskotačil mezi betony Klimeše až na tyčku a následně poskakující puk gólman zastavil. Dosud největší šance domácích v zápase.
17:11
16:25
Hostující gólman Klimeš svižně vyhodil puk přes všechny hráče.
15:55
Vágner číhal u pravé tyčky, ale z jasné pozice promáchl puk!
15:21
Ústí bude hrát první přesilovku v utkání a už rozehrává svou kombinaci.
15:11
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lubomír Malina – 2 min., podražení).
15:01
Domácí zadák Jaroslav Kasík dostal pukem do hlavy a s krvavým šrámem míří do kabiny.
14:30
Dostálek při přečíslení 2 na 1 našel Procházku, ten ale nezamířil přesně!
12:55
Domácí Zdeněk Doležal dostal krásnou přihrávku před branku, ale netrefil ideálně puk!
12:15
Soukup musel znovu zasahovat, ale u tyčky byl včas.
11:52
Ústí vyhodilo puk ze třetiny, zakázané uvolnění to ale nebude.
11:04
Přerov nyní přitlačil domácí ke své brance, nebezpečně pálil třeba Dostálek. Přerov nadále drží kotouč.
09:58
Přerov je v držení kotouče a kombinuje ve středním pásmu.
08:29
Domácí Husák pěkně vypálil, ale lapačka Klimeše v brance Přerova byla na místě včas.
07:48
Po buly střílel hostující Tadeáš Král, jeho pokus byl ale tečován až do ochranné sítě.
07:44
Další icing domácích.
07:34
Hru přerušuje zakázané uvolnění domácího Slovanu.
06:40
Slovan Ústí hraje v plném počtu.
06:04
Přerovským se zatím hra v přesilovce příliš nedaří, hosté snadno ztrácí kotouče.
05:34
Domácí Merta zavezl puk do pásma a ještě přes obránce nebezpečně střílel na branku!
05:07
Přerov zakládá útočnou kombinaci od vlastní branky.
04:40
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Zdeněk Doležal – 2 min., hákování).
03:45
Domácí Kloz na útočné modré čáře chtěl rozdat puk, ale trefil obránce soupeře a hra se překlopila do středního pásma.
03:35
Nyní zahrozil Slovan, Klimeš musel poprvé vážněji zasahovat.
02:31
Přerov nyní bojuje v útočném pásmu, ale hraje se po rozích, hosté se zatím nedostali do koncovky z tohoto náporu.
01:44
První zákrok si připisuje Soukup, vhazovat se bude po jeho pravici.
01:25
Přerov vyhrál buly v obranném pásmu, kotouč vyváží hostující Ferenc.
01:02
Ústí se rychle dostalo do útočné třetiny, jeho nápor pak přerušil icing Přerova.
00:01
Hráči obou týmů za sebou mají rozbruslení, před utkáním je ještě na programu pieta za zesnulého bývalého hráče Slovanu a trenéra mládeže Jiřího Sochora.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Kasík, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Přindiš, Brož, Hes – Kloz, Vrdlovec, Dalecký – Poulíček, Loskot, Z. Doležal – Merta, Gengel, Moučka – Navarra, Melka, Komárek.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Horčička) – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Š. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Tadeáš Král, F. Dvořák, Ižacký.
HC Slovan Ústí nad Labem

Ústeckému Slovanu se vstup do nové sezóny příliš nepovedl. V prvním kole sice Slovan vyhrál v Mostě 4:3 po samostatných nájezdech a následně doma rozstřílel Kadaň 9:3, ale následně prohrál ve Frýdku-Místku 6:7 a v Litoměřicích 4:5. Po čtyřech kolech má proto na kontě jen 5 bodů a aktuálně drží 9. místo v tabulce.

Navrch se Ústeckým zranil kanonýr Jaroslav Roubík, na což vedení klubu zareagovalo příchodem Marka Loskota. Jak dlouho Roubík bude chybět, není zatím jasné.
HC ZUBR Přerov

Zubři z Přerova mají podobnou bilanci jako hokejisté z Ústí nad Labem. Rovněž mají po čtyřech kolech 5 bodů a vinou horšího skóre s Ústím a Jihlavou jim aktuálně patří 11. místo.

“Ústí se drží už od loňska na dobré vlně a jeho kádr je pravidelně hodně produktivní. Od úvodu letošní sezóny navíc dává najevo, že se chce pohybovat v horních patrech tabulky. Nebude to jednoduché, ale pokud budeme disciplinovaní a vyvarujeme se osobních chyb, tak bychom mohli bodovat. Venku se to prozatím nepovedlo, ale my opravdu už chceme začít bodovat i ve venkovních zápasech. Trip do Ústí a Litoměřic bude takovou první větší prověrkou, jestli dokážeme konkurovat těmto technicky zdatným a sehraným týmům," uvedl David Kudělka, asistent trenéra Přerova.

Přerov čeká dvouzápasový trip na severu Čech, po souboji v Ústí totiž Zubři budou hrát v neděli v Litoměřicích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.