1. česká hokejová liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Slavia - 20. listopadu 2017   18:00

Přerov
Přerov
36:31' Pšurný (Berger, Milan Procházka) • 45:24' Pala (Chmelíř, T. Sýkora)
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Slavia
Slavia
01:02' J. Holý  (Jankovský) • 25:38' M. Kadlec  (Kubica, Šagát) • 36:17' M. Kadlec  (Kasík, Endál)
Přerov
Fiala, Kašík – Lukš, Gančarčík
MEO Aréna
2104 diváků
Slavia

Ještě jeden závar před brankou, ale ten již gólem neskončil a hosté tak po o něco lepším výkonu vezou z Přerova všechny tři body. Viděli jsme hodně bojovný hokej, kdy domácí zabrali hlavně v poslední třetině, ale na srovnání to již nestačilo.
59:41'
Zajímavý pokus z úhlu Polívka dokázal udržet, ale domácí vybojovali ještě jedno vhazování, podaří se jim ještě vyrovnat? Oddechový čas i pro hosty.
59:24'
Zubři se usadili v útoku a Slavia musel rozehrát jen na zakázané uvolnění. přichází oddechový čas domácích.
58:56'
Dorážka Přerova zamířila mimo, domácí stupňují tlak a to již hrají v šesti.
58:38'
DO protiútoku se dostal Krliš, ale na brankáře domácích si nepřišel.
58:11'
Krliš se ocitl v ofsajdu. Hra je tak přerušena, ale oddechový čas ještě nepřijde.
57:48'
Pražané opět vyhodili, daří se jim tak kouskovat možný tlak soupeře.
57:18'
A opět, nahození získali hosté a pospíchají do protiútoku, střelu Endála ale Klimeš vyrazil.
56:51'
Slavia dobře brání a všechny útočné snahy eliminuje. Zubři to budou mít velmi složité.
56:18'
Přerovu už moc času nezbývá, nedaří se mu navíc udržet se v pásmu.
55:43'
A opět posunutá branka, ta teď moc nedrží a bude potřeba náprava.
55:17'
Branka Klimeše byla posunuta, následuje komerční přestávka.
54:58'
Nedaří se mu ale dostat se přes obranný val, hosté jsou opět v útoku.
54:28'
Slavia se usadila ve třetině soupeře, ale střely létaly pouze mimo a Přerov se nakonec dostal ke kotouči.
53:51'
Zubrům se nedaří usadit se s pukem v útoku a navíc přichází další zakázané uvolnění.
53:11'
Hostům se podařilo dostat puk daleko od branky a drží soupeře v jeho obranném pásmu.
52:48'
Teď už to bylo o něco lepší a domácí vybojovali alespoň vhazování v útočné třetině.
52:28'
Zubrům se navíc nepovedla rozehrávka a ta tak skončila pouze na holích obránců.
52:00'
Hosté buly vyhráli a poslali puk ke Klimešovi, díky tomu mají dost času na prostřídání.
51:27'
Goiš měl na hokejce srovnání, před prázdnou brankou ale selhal a Slavia stále žije. Ihned získal kotouč a vyhodila na zakázané uvolnění.
50:53'
Hned po vhazování přišla třela, kterou Klimeš vyrazil a Přerov poté dokázal získat kotouč.
50:33'
Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce domácího týmu.
Dnešní utkání sleduje 2104 diváků.
50:14'
Polívka kryje střelu od pravého mantinelu a drží svůj tým nad vodou.
49:57'
Oba celky také trápí četné nepřesnosti, které kazí kombinaci na obou stranách.
49:33'
Hraje se opět hlavně ve středu hřiště, tlak domácích poněkud opadl.
48:59'
Slavia se dostala před branku Klimeše, ke střele ale snaha nevedla a soupeř pospíchá na druhou stranu.
48:24'
Komerční přestávka a následovat bude vhazování v útočné třetině Přerova.
47:59'
Hosté získali kotouč a snaží se uklidnit hru, domácí jsou ale zpět.
47:28'
Tlak je opravdu enormní, ani další střela z mezikruží se ale neujala a polívka kryje.
46:52'
Slavia vyrazila do protiútoku, ale zastavilo ji ofsajdové postavení.
46:36'
Polívka se musí otáčet, léta na něj jedna střela za druhou, zatím ale odolává.
45:58'
Přerov přidal na tempu, fanoušci jej ženou dopředu.
45:24'
Přerov právě vstřelil branku!
Tak dlouho se to zkoušelo, až to vyšlo. Dvě pumelice od modré do branky nespadly, ale ta třetí, ta už byla naprosto přesná. RADOMÍR PALA tak dramatizuje dnešní utkání. Asistence: Lukáš Chmelíř a Tomáš Sýkora.
44:54'
Zdá se, že ne. Slavia dokázala vyhodit kotouč do bezpečí.
44:42'
Zubři se usadili ve třetině, podaří se jim něco vymyslet?
44:24'
Polívka pokryl střelu a následně se před jeho brankou začali pošťuchovat hráči, rozhodčí ale vše řeší bez trestů.
44:01'
Přerov dobře rozehrál přesilovku, ale poté soupeř vyhodil a Zubři rozehráli jen na zakázané uvolnění.
43:27'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Nedvídek – 2 min., vysoká hůl).
43:22'
Hra je přerušena pro další ofsajd. Zubrů se nedaří přechod přes modrou čáru.
42:59'
Teď je ale zastavilo ofsajdové postavení.
42:28'
Slavia je častěji na puku, ale obranný val domácích je pevný. TI ale musí myslet i na útok.
41:46'
Zajímavý protiútok, do kterého se hnal Přerov neskončil gólem, obrana soupeře to nakonec zvládla a ubránila se. Vypadalo to ale hodně nebezpečně.
41:22'
Zakázané uvolnění domácích Zubrů.
41:06'
Klimeš drží puk ve výstroji. Hosté začali hodně aktivně.
40:43'
Slavia se usadila v útoku, ale zatím ne a ne dostat se ke střele.
40:01'
Je to tak, ve druhé třetině jsme viděli další tři branky, Přerov korigoval rychle po obdržení třetího gólu a od té doby hraje daleko aktivněji. Poslední třetina tak bude jistě ještě hodně zajímavá. Začne zhruba v 19:49.
40:00'
39:42'
Hraje se ve středním pásmu, druhá třetina již branku nejspíše nenabídne.
39:12'
Na druhé straně pokryl Klimeš nahození zpoza modré.
38:58'
Slavii se podařilo dostat hru ke Klimešovi, ale nakonec prohrála souboj a Kovařík z protiútoku provětral lapačku brankáře hostů.
38:26'
Navíc se jim teď nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
37:59'
Moc nechybělo a Berger by se dostal k tečování skákavé přihrávky, to se ale nepovedlo a domácí přišli o pásmo.
37:30'
Hostům se daří vyhodit kotouč a na chvíli se tak vymanit z tlaku soupeře.
36:59'
Domácí najednou ožili a snaží se odpovědět, polívka ale drží puk.
36:31'
ROMAN PŠURNÝ se ale s výsledkem nehodlá smířit. Ihned po vhazování se dostal do akce a rozproudil krev v ochozech přerovského stadionu. Asistence: Jan Berger a Milan Procházka
36:17'
Slavia právě vstřelila branku!
A Slavia přidává další gól. Využila nekoncentrovanosti obrany soupeře, získala místečko k přesné střele a MARTIN KADLEC zvyšuje vedení. Asistence: Jaroslav Kasík a Lukáš Endál
36:16'
Klimeš pro jistotu ukryl zbloudilý puk pod lapačkou a bude se tak vhazovat po jeho levačce.
35:47'
Zastavilo je ovšem ofsajdové postavení.
35:24'
Střela od modré trefila pouze hráče Slavie a ti urychleně postupují do útoku.
34:58'
Krásná zadovka našla Chmelíře, ale ten z vrcholu kruhů minul pravou tyč branky Slavie.
34:28'
Hosté opět v útoku, podaří se jim něco vymyslet?
33:59'
Slavia čeká s pukem na prostřídání formací.
33:30'
33:22'
Hostům se v přesilovce vůbec nedaří a ne a ne dostat se k tlaku.
32:54'
Opět pozorný Pšurný, ten už v situaci dva na jednoho nemohl nahrávat, tak zkusil střelu, která sice vylétla brankáři z lapačky, ale poté ji přeci jen zkrotil.
32:17'
Pšurný vystihl rozehrávku a přes obránce poslal na Polívku pořádnou pumelici, ten ale s přehledem puk chytá.
31:58'
Hosté se usadili ve třetině, ale Přerov vybojoval u mantinelu puk a poslal jej na druhou stranu ledové plochy.
31:30'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., krosček).
30:52'
Hosté jsou zpět v útoku, Přerov se ale dobře brání.
30:19'
Před Polívkou vznikla pořádná skrumáž poté, co Goiš z úhlu vracel puk na branku, odražený kotouč ale dokázala obrana soupeře odpálit.
29:48'
Po dalším úspěšném zákroku Klimeše se strhla trochu mela, ale nakonec to rozhodčí rychle rozhánějí.
29:27'
Hráč Slavie skončil po souboji v brance, hra je tak přerušena a přesunuta do středního pásma.
28:57'
Další střela končí na pozorném brankáři, hosté jsou stále v mírném tlaku.
28:21'
Střelu od modré Klimeš ukryl v lapačce a vynutil si tak vhazování.
27:42'
Zakázané uvolněná Slavie, které nevyšla rozehrávka podél mantinelu.
27:08'
Hosté již přišli o puk a musí se rychle stahovat. Přerov ale jen nahodil puk o který rychle přišel.
26:32'
Slavia pokračuje v aktivitě, domácí ne a ne dostat se k puku.
26:04'
Hra je opět přerušena, následuje komerční přestávka.
25:38'
Hosté využívají o něco větší aktivity a zaslouženě přidávají další branku. Dokázali si udělat dostatek prostoru a MARTIN KADLEC se trefil naprosto přesně. Domácí se tak dostávají do velmi složité situace. Asistence: Zdeněk Kubica a Martin Šagát
24:49'
Pšurný konečně rozproudil fanoušky. Dostal se k puku a z kruhu pro vhazování pořádně potrápil polívku.
24:33'
Slavia se dostala do útočného pásma, ale tma přišla o puk a musí se zase vracet.
23:52'
Pokračují boje o puk ve středu hřiště, zatím ale bez většího výsledku. Nyní jsou domácí za brankou a čekají na prostřídání.
23:17'
Sledujeme poměrně poklidnou pasáž, ve které se týmy ne a ne k něčemu dostat.
22:24'
Žádné velké tempo k vidění není, aktivnější jsou hosté, ale je to zatím beze střel.
21:57'
Nahození od modré pokryl Klimeš a bude se tak vhazovat po jeho levici.
21:36'
Zatím se hraje hodně vyrovnaně, ani jeden tým nemá větší převahu.
20:58'
Ta přišla na druhé straně, ale minula branku.
20:28'
Slavia zatlačila soupeře, ale nedostala se ani ke střele.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která toho moc nepřinesla. Slavia šla rychle do vedení po střele Holého a to zatím určuje stav dnešního zápasu. Hosté jsou o něco lepší a vytvořili si ještě několik zajímavých šancí, ty však neproměnili a skóre se již nezměnilo. Zdali se to stane ve druhé třetině se dozvíme zhruba od 18:54.
20:00'
19:26'
Domácí drží kotouč, ale po špatné rozehrávce se dopustili zakázaného uvolnění.
18:49'
Přerovu se nepovedla kombinace v útočné třetině a musí se tak stahovat.
18:17'
Kasík to na dvakrát zkoušel z úhlu, ale Klimeš dokázal zakročit. Dalo mu to ale opravdu hodně práce. Kasík to z otočky zkoušel velmi nebezpečně.
17:46'
Ti se ale dopustili v ofsajdu, komerční přestávka.
17:24'
Za brankou Slavie se strhla mela o puk, která nakonec dopadla lépe právě pro hosty.
16:58'
Střela z levé strany neměla potřebné parametry, Polívka si s ní dokázal poradit.
16:24'
Zubři rychle odehráli na zakázané uvolnění.
16:18'
Moc nechybělo a hosté mohli vést o dvě branky. Již ve hře pět na pět dostali puk za Klimeše, ale ten jen těsně projel kolem pravé tyče.
15:46'
Klimeš vyrazil střelu z vrcholu kruhů do ochranné sítě.
15:27'
Zubři znova vybojovali kotouč a poslali jej až k Polívkovi.
14:58'
Přerov opět vyhodil a zatím se mu daří se bránit.
14:31'
Přerov vyhodil a Slavia se až nyní dostala do pásma. Střela od modré ovšem skončila v ochranné síti.
14:01'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Šlahař – 2 min., podražení).
13:38'
Tvrdou střelu z vrcholu kruhů Polívka zneškodnil a následná dorážka již nepřišla.
13:29'
Přerov drží kotouč za brankou a čeká na prostřídání formací.
12:58'
Hosté pokračují v aktivitě, nedaří se jim ale dostat se ke střele přes pozorný obranný faul soupeře.
12:32'
Pasáž bez přerušení končí zakázaným uvolněním domácího týmu.
12:07'
Hraje se teď hodně nahoru dolu, ale bez nějaké šanci či střely.
11:28'
Slavia se po delší době usadila v útočné třetině, soupeř ale získal puk a míří na druhou stranu.
11:00'
Ofsajd domácích hokejistů.
10:17'
Domácí ale trochu ožili a hrají daleko aktivněji, povede to k ohrožení branky či dokonce k vyrovnání?
09:43'
Václavek střílel z mezikruží, ale svou pumelicí trefil pouze tvář soupeře. Doufejme, že bude v pořádku.
09:10'
Střela od modré trefila pouze obránce a hosté znova vyhazují.
08:55'
Až teď se domácí usadili v pásmu, podaří se jim něco vymyslet?
08:37'
Zatím je to poměrně zmar domácích hokejistů, soupeř opět vyhodil.
08:17'
Zubři jsou zpět v pásmu, podaří se jim něco vymyslet?
07:46'
Ofsajd kazí snažení přerovských hokejistů.
07:17'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Marek Račuk – 2 min., nedovolené bránění).
07:02'
Tentokráte se Přerovu podařilo dobře vyhodit a Polívka pro jistotu podržel puk.
06:46'
Další zakázané uvolnění Zubrů.
06:28'
Slavia je usazena ve třetině Přerova, ke střele se ale ne a ne dostat.
05:58'
Domácí tým ne a ne dostat se na dostřel brány soupeře a všechny jeho útoky končí ještě před modrou čárou.
05:24'
Aktivně hrající Slavia se dopustila ofsajdu.
05:07'
04:53'
Přerov dokázal vyhodit kotouč.
04:37'
Endál zkusil štěstí zpoza brány a jen tak tak, že Klimešovi zůstal puk ležet na betonech.
04:22'
Slavii se nepovedla rozehrávka a tentokráte se vyhnala sama, přesilovka se jí zatím moc nedaří.
03:58'
Domácí dokázali vyvézt puk a ještě jej chvíli udržet v obranném pásmu soupeře, ušetřili tak několik cenných vteřin.
03:23'
Brankář Přerova kryje střelu od modré a připisuje si tak další úspěšný zákrok. Bude se vhazovat po jeho levici.
03:07'
Klimeš (PRE) podrazil projíždějícího soupeře a inkasuje za to dvě minuty. Trest za něj odpyká Šlahař.
02:59'
Nahození před bránu skončilo na obránci, hosté rychle vyjeli do útoku, ovšem dopustili se pouze ofsajdového postavení.
02:28'
Domácí tým ne a ne dostat se na dostřel branky Polívky. Slavia skvěle bruslí a nepouští soupeře k ničemu.
01:52'
Špatná rozehrávka Zubrů končí zakázaným uvolněním.
01:33'
Hosté pokračují v aktivitě. Klimeš ale tentokráte střelu pokryl.
01:02'
Slavia začala v opravdu vysokém tempu, zatlačila soupeře a JAN HOLÝ se trefil přesně mezi betony Klimeše. Asistence: Václav Jankovský
00:01'

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Chmelíř, Gazda, M. Novotný, Zbořil, O. Horák, Pala – Goiš, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Berger – M. Kratochvíl, F. Dvořák, Kovařík – Plášek, Václavek, Gago.

HC Slavia Praha: Polívka (Frodl) – J. Drtina, J. Novák, Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička – Endál, Račuk, Nedvídek – Jankovský, Šafránek, Kubica – L. Krejčík, Šagát, M. Kadlec – Krliš, Furch, Šmerha..
Vzájemná utkání

Slavia 2:0 Přerov
Přerov 7:5 Slavia
Přerov 1:2 Slavia
Slavia 3:2 (po sn.) Přerov
HC Slavia Praha

Jak už bylo zmíněno, pražský tým je na tom o něco málo lépe. Vyhrál dvanáct utkání a jedenáct prohrál, více jich ovšem vyhrál již v základní hrací době a má díky tomu o bodík více. To vše při skóre 58:50 a bude si dnes chtít pojistit čtvrtou pozici. Každý bod je ve vyrovnané WSM lize totiž hodně znát. Zubři ale budou rozhodně proti.

Stejně jako oni, i Slavia střídá výhry s prohrami. Poslední dva zápasy na půdě soupeřů navíc prohrála. 0:2 s Třebíčí a 2:6 s Karlovými Vary. Jak si poradí s dnešní výzvou?

Slavii požene dopředu hlavně dvojice David Šafránek (5+12) a Jiří Drtina (7+10). Uvidíme, zdali se jí bude dařit i v Přerově.
HC ZUBR Přerov

Zubři mají v posledních kolech výsledky jako na houpačce. Výhra střídá prohru a výsledkem je tak šesté místo po třinácti výhrách a deseti prohrách při skóre 57:52. Zubři mají 37 bodů, o bod méně než jejich dnešní soupeř, čtvrtá Slavia. O motivaci tak budou mít domácí rozhodně postaráno.

Poslední dva domácí zápasy Zubři vyhráli nad Ústím a Kladnem, dnes tak budou chtít navázat na tyto dobré výkony, Podaří se jim to?

Domoci by tomu měl hlavně Roman Pšurný, nejlépe bodovaný hráč mužstva (4+9) či Tomáš Sýkora (7+5).
Dobrý den u dalšího kola WSM ligy. Dnes nás čeká souboj mezi Přerovem a Slavií Prahou.