1. česká hokejová liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Kadaň - 10. ledna 2018   18:00

Ústí n. Labem
53:59' Vrdlovec (Kružík, Husák)
1:3
(0:1, 0:0, 1:2)
Kadaň
Kadaň
08:01' Polák  (Tupý, J. Müller) • 44:12' Wágner  (O. Procházka, Kadeřávek) • 59:06' Kůs
Volke (J. Dlouhý) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Vaněk, Husák, Bernad – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, M. Chalupa, Melka – Najman, Vrdlovec, Severa – D. Merta, Kružík, Smolka.
Matěj Sýkora, Jakub Valenta – Ondřej Kokrment Michal Rubáš
Zimní stadion Ústí nad Labem
620 diváků
Kadaň
Pavlát (Tadeáš Dvořák) – Blaha, Kadeřávek, Trefný, Szathmáry, R. Černý, Šesták, Cestr – Wágner, Krejčiřík, Tůma – Tupý, Hejcman, Chrpa – Kůs, Chlán, Rindoš – Polák, O. Procházka, J. Müller.

Utkání končí. Dnes byla lepším týmem Kadaň. Nejdříve se trochu nešťastně pro Slovan trefila v první třetině. V druhé třetině hráli týmy vyrovnaně a ani jeden nepřidal branku. Ve třetí se Kadaň prosadila podruhé. Slovan však skóre ještě stáhl. V poslední minutě se však do prázdné branky trefil Jaroslav Kůs a Kadaň bere tři body a vítězství na ledě Slovanu 3:1.
59:37'
V závěru utkání se Kadaň dostala do brejku. Volke byl však připraven a vykryl pokus kadaňského útočníka lapačkou.
59:06'
Kadaň právě vstřelila branku!
Slovan ztratil v útočném pásmu puk a přes celé hřiště se do prázdné branky trefil JAROSLAV KŮS.
58:10'
Volke jede na střídačku a Slovan hraje v šesti.
58:02'
Oddechový čas pro domácí.
56:55'
Slovan tlačí a snaží se o vyrovnání zápasu. Pavlát však kryje a drží svému týmu tříbodový zisk.
53:59'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Puk se dostal k před bránou volnému DANIELOVI VRDLOVCI. Ten si s touto šancí poradil a Slovan tak stahuje náskok Kadaně. Asistence: Daniel Kružík a Patrik Husák.
52:44'
52:10'
Pavlát teď měl napilno a musel krýt několik nepříjemných střel hráčů Slovanu za sebou.
Dnešní utkání sleduje 620 diváků.
51:21'
Slovan drží pásmo, ale nedostává se k žádné výraznější střele.
50:01'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., hákování).
49:33'
Slovan teď jde do přesilovky 5 na 3 a má tak velkou šanci udělat něco se stavem tohoto utkání. Uvidíme jak si s touto početní převahou poradí.
49:02'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Patrik Kadeřávek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
48:43'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Robert Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
46:56'
A další Bernadův pokus! Pavláta teď trochu podrželo štěstí a puk lízl jen pravou tyč.
46:32'
Bernad to teď zkusil od modré. Netrefuje však branku.
45:41'
Pavlát teď vykryl Melkovu tvrdou střelu. Kadaň tak stále drží vedení 2:0.
44:12'
Puk se dostal k volnému FRANTIŠKOVI WÁGNEROVI a ten zakončil do levého horního růžku. Asistence: Ondřej Procházka a Patrik Kadeřávek.
43:15'
Volke vykryl nepříjemnou střelu od modré a podržel tak svůj tým při oslabení.
42:08'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Zdvořáček – 2 min., nedovolené bránění).
41:20'
Po hře vysokou holí se hra přesouvá do středního pásma.
40:45'
Slovan se na začátku třetiny dostává do útočného pásma a Kadaň musí bránit.
40:01'
Druhá třetina byla pomalá a pro divácké oko nezáživná. Jediné co snad mohlo zvednout diváky ze sedaček byl jen neproměněný nájezd hostí. Do třetí třetiny jde Kadaň s jednobrankovým vedením, tak uvidíme, jestli Slovan dokáže ještě obrátit stav utkání.
40:00'
39:23'
Ke konci třetiny tlačí Kadaň v útočném pásmu. Slovan ale situaci hlídá a Kadaň nepouští k výraznější akci.
36:30'
Slovan teď tlačí v útočném pásmu. Pavlát tak musí krýt nepříjemné pokusy hráčů Slovanu.
33:40'
Hosté nájezd neproměnili.
33:40'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – trestné střílení, hákování).
33:40'
Hráč Kadaně jel sám na Volkeho. Toho však na poslední chvíli fauloval domácí obránce. Pojede se tak samostatný nájezd.
31:37'
Kadaň teď nepříjemně tlačí v útočném pásmu. Obrana Slovanu s podporou Volkeho však situaci zvládá.
28:03'
Jeden z hráčů Kadaně teď vybojoval puk ve středním pásmu a jel sám na Volkeho. Volke však svými betony kryje.
26:51'
Kadaň se teď probojovala do útočného pásma a vyslala tvrdou středu na Volkeho. Ten však vytasil svoji lapačku a s přehledem kryje.
24:37'
Slovan teď vyvezl puk do útočného pásma. Kadaňští obránci byli však na pozoru a akci Slovanu rychle zmařili.
22:28'
Kadaň teď ztratila útočné pásmo kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
21:00'
Kadaň teď těsně zachránila útočné pásmo a Volkeho musel vykrýt pokus od modré.
20:01'
První třetina nám skončila a po ní máme skóre 0:1, pro domácí tým. Hra v první periodě byla ze strany na stranu a ani jeden z celků si nedokázal vytvořit víc větších akcí. Uvidíme co nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 18:47.
20:00'
19:05'
Kadaň sice při přesilové hře pásmo drží, k žádným výrazným šancím se však nedostává.
18:10'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Macek – 2 min., podražení).
17:45'
Slovan ke konci třetiny začal tlačit. Teď to od modré zkusil Vaněk. Pavlát však s přehledem kryje.
16:41'
Odražený puk teď málem do prázdné branky dorazil jeden z hráčů Kadaně. Vágner měl však hokejku na pravém místě a této akci zabránil.
15:41'
Vrdlovec se teď prokličkoval mezi dvěma hráči a málo nechybělo aby přehodil beton ležícího Pavláta.
15:00'
Kadaň jde do početní výhody a má šanci jít do dvoubrankového vedení.
14:57'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min., podražení).
14:21'
Kadaň teď vybojovala pásmo a nepříjemně nacpala kotouč před Volkeho branku. Ten si však s touto nepříjemnou situací poradil a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
11:05'
První útočná formace Slovanu se teď pokoušela vytvořit akci. Jednoho z ústeckých však zastavila obrana Kadaně na modré čáře a Slovan tak musí začít od znova.
08:52'
Kadaň tento gól zřejmě hodně povzbudil a domácí gólman musel krýt už pár dalších pokusů.
08:01'
Hráči Kadaně se teď nepříjemně nacpali před Volkeho branku. Na brankáře domácích Kadaň vyslala střelu, ten ji sice vykryl, ale pak nevěděl kde se puk nachází. V domnění, že Volke puk zalehl, ho našel kadaňský TOM POLÁK a otevírá dnešní skóre. Asistence: Jiří Tupý a Jan Müller.
06:06'
Slovan je teď aktivní v útočném pásmu, Kadaň však vzdoruje a pěkně brání.
05:32'
05:00'
Slovanu se tato přesilová hra nedaří, už po několikáté ztrácí pásmo a tak o něj musí bojovat znovu a znovu.
03:30'
Slovan drží pásmo, k žádné výraznější střele se však nedostává.
02:00'
Slovan teď bude mít přesilovku 5 na 4 celé čtyři minuty. Uvidíme jestli se mu podaří tuto šanci využít o otevřít dnešní skóre.
01:32'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Chrpa – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
00:25'
Kadaň po úvodní buly začala agresivní hrou. Vybojovala si dobrou pozici v útočném pásmu a Volke tak musel krýt první střelu.
00:01'
SK Trhači Kadaň

kadaň se nachází na posledním, čtrnáctém místě. Na Benátky o příčku výš, ztrácí 7 bodů. Na Slovan, který je ale jen 2 příčky před ní ztrácí bodů pětadvacet. Kadaň odehrála tuto sezónu devatenáct utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží nepříznivou bilanci 2:17.

Nejproduktivnější hráč Kadaně je Darek Hejcman, který je až na 78. místě. Za tuto sezónu stihl dát šest gólů a na deset přihrát.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na dvanácté příčce. Pokud dokáže porazit na domácím ledě Kadaň, přiblíží se na dosah jedenáctým Litoměřicím. Slovan prohrál čtyři zápasy v řadě a potřeboval by tedy nějakou sérii výher, aby se dostal mezi kádry postupující do play-off. Slovan odehrál z 37 kol pouze sedmnáct doma, což je nejméně z celé WSM ligy.

Ač se ústeckému kádru aktuálně moc nedaří, má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy na sedmém místě Jaroslava Roubíka s 33 body a na dvanácté příčce Antonína Melku s 30 body.

Havířov – Ústí nad Labem 4:2
Prostějov – Ústí nad Labem 4:3
Ústí nad Labem – České Budějovice 1:4
Ústí nad Labem – Slavia Praha 2:5
Ústí nad Labem – Litoměřice 4:1