1. česká hokejová liga - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Slavia - 3. ledna 2019   18:00

Slavia
21:44' J. Veselý  (J. Doležal, Brož) • 52:51' Procházka  (Kverka)
Frýdek-M.
Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík
Hala Polárka, Frýdek-Místek
1267 diváků
Slavia

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Dnešní zápas v hale Polárce tak vyhrála Slavia 2:1. Naprosto famózní formu předvedl při svém debutu brankář Jan Růžička.
Ve třetí třetině byla Slavia opět o něco lepším týmem a v 53. minutě vrátil vedení na hostující stranu Procházka. Ke konci zápasu se rysi snažili něco vymyslet, ale přesilovku rysi nevyužili.
Krátce po siréně se do sebe ještě pustili Vít Christov a Jan Štibingr a byla z toho tak regulérní bitka, kterou nakonec vyhrál domácí hráč, ovšem to výsledek nezmění!
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vít Christov – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Štibingr – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
59:57'
Martynek vystřelil od modré, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.
59:45'
Posléze si Růžička připsal další úspěšný zákrok.
59:37'
Novotný napálil z levé strany pouze pravou tyč slávistické brány!
59:08'
Domácí mají problém s rozehrávkou ve své třetině.
58:48'
Posléze bylo odpískáno postavení domácího hráče v brankovišti a následuje buly ve středním pásmu.
58:27'
Husák vypálil od modré, ale v chumlu hráčů se nakonec nedostali domácí k dorážce.
58:07'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., hákování).
58:02'
Klimšova rána byla zblokována a skončila tak v ochranné síti. Frýdek-Místek se sice snaží něco vymyslet ke konci zápasu, ale Slavia předvádí dobrý výkon.
57:05'
Štibingr se nedostal kolem obránce Frýdku-Místku, ale Slavia drží kotouč.
56:14'
Rysi nevyužili přesilovou hru 5 na 3 a posléze ani 5 na 4 a následně přišlo zakázané uvolnění právě domácího týmu.
56:05'
55:29'
Adámek se ocitl s pukem ve středním pásmu a následně se dopustil ofsajdu.
55:11'
Hosté hrají ve čtyřech.
55:04'
Lukáš Kovář to zkusil z levého kruhu, ale jeho pokus skončil opět jen v moci Růžičky.
54:49'
Kovařčík byl nachystán u pravé tyče, ale posléze netrefil kotouč.
54:26'
Kovář si nezpracoval lehkou přihrávku na modré a Frýdek-Místek musí z pásma ven.
54:05'
Frýdeckomístečtí budou mít něco málo přes minutu přesilovku 5 na 3 a budou chtít srovnat stav utkání.
54:05'
Oddechový čas pro domácí.
54:05'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., podrážení).
53:41'
Co k tomu dodat, Jan Růžička dnes předvádí naprosto excelentní výkon, který by se rozhodně neztratil v extralize. Tentokrát si poradil se střelou Martynka.
53:12'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 2 min., podrážení).
52:51'
Slavia právě vstřelila branku!
Nyní už je to gól a sešívaní tak jdou v přesilovce zpátky do vedení! I napotřetí se dostal ke střele osamocený MARTIN PROCHÁZKA a tentokrát už Malíka překonal. Asistence: Jaromír Kverka.
52:45'
Slavia ovšem nadále zůstává v pásmu soupeře a je ve velkém tlaku.
52:06'
A další velká šance Procházky, který se dostal naprosto osamocen ke střele, ale Malík se tentokrát předvedl!
51:34'
Martin Procházka mohl poslat hosty do vedení, ale po skvělé přihrávce před bránu vypálil těsně vedle pravé tyče!
51:16'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., držení).
51:08'
Veselý skvěle odebral kotouč domácímu hráči a založil tak nový útok Slavie, který ovšem skončil střelou do lapačky Malíka.
50:07'
Adámkova rána z první skončila opět jen v lapačce Růžičky.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a stav je stále 1:1.
49:47'
Mikulíkova střela skončila jen v ochranné síti a Růžička tentokrát zasahovat nemusel. Následuje buly ve středním pásmu.
48:31'
David Klimša se snažil procpat kotouč za záda Růžičky, ale ani nadvakrát se mu to nakonec nepovedlo.
48:06'
Domácí se nyní dopustili ofsajdu, ovšem ten byl hodně na hraně.
47:38'
47:29'
Malík si věděl rady se střelou z levé strany a následuje buly před bránou Frýdku-Místku.
46:42'
Posléze se sice Frýdeckomístečtí dostali dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
45:59'
Nyní puk skončil jen mimo hrací plochu a následuje vhazování v pásmu rysů.
45:38'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., hákování).
Dnešní utkání sleduje 1267 diváků.
44:57'
Procházka vypálil z pravé strany jen do míst, kde byl připraven Nick Malík.
44:12'
Mikulík skvěle posunul kotouč Novotnému, ale jeho zakončení bekhendem skončilo na zákroku Růžičky.
43:42'
Momentálně je hra velice vyrovnaná a hraje se především ve středu hrací plochy.
42:04'
Nyní se Frýdek-Místek dopustil ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.
41:38'
Vlčkova střela byla zblokována vedle domácí svatyně.
41:02'
Následně se dopředu sice dostala Slavia, ale rána z pravé strany letěla vedle brány.
40:27'
Filip Haman vypálil z pravé strany jen do tyče Růžičkovy brány!

Vhazování: 14:13
Druhá dvacetiminutovka je u konce a stav je stále srovnán, ovšem tentokráte 1:1. Ve 22. minutě nepředvedl domácí brankář zrovna dobrý zákrok a Jan Veselý tak zakončoval do prázdné brány a poslal Slavii do vedení. Následně byli hosté v tlaku, ale ve 32. minutě srovnal na 1:1 Filip Haman, když dnes fantastickému Růžičkovi přepadl kotouč z lapačky do brány. Pět minut před koncem třetiny měla Slavia dlouhou přesilovku, ovšem tu nevyužila hlavně díky zákrokům Malíka.
40:00'
39:44'
39:29'
Poté se dostal do velké šance hostující hráč, ale ten v úniku Malíka nepřekonal!
39:15'
Rysi nyní drží puk v útočné třetině.
38:49'
Domácí brankář nyní drží Frýdeckomístecké v dlouhém oslabení.
38:15'
Milan Mikulík mohl ve vypjaté atmosféře poslat domácí do vedení, ale Růžičku nepřekonal!
37:56'
Barákova rána z pravé strany prosvištěla vedle levé tyče.
37:26'
Opět se Slezané vysvobodili ze svého pásma, ale Slavia se posléze už dostala do útočného pásma.
37:08'
Nick Malík se opět předvedl a pohlídal si ránu od modré, která mířila k pravé tyči.
36:50'
Malík schytal ránu do masky a posléze Kovařčík vyhodil kotouč.
36:16'
Hosté drží kotouč v útočném pásmu, ale posléze se Frýdku-Místku podařilo vyhodit.
35:49'
Na ledě to nyní vře a Slavia jde do přesilovky 5 na 3!
35:44'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vít Christov – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
35:14'
Frýdek-Místek se dostal do přečíslení 2 na 1, kdy Mikulík posunul kotouč na Kofroně, ale jeho rána skončila na dalším naprosto perfektním zákroku Růžičky!
35:07'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kaukič – 2 min., napadení).
34:36'
Jan Bartko byl v obrovské šanci, ale jeho pokus do pravé šibenice skončil na famózním zákroku Růžičky, který dnes drží Slavii!
34:15'
Slavia se snažila něco vytvořit na levé straně, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího a následně přišel ofsajd domácích.
33:03'
Tentokrát se Slezané dopustili ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
32:38'
Rána Šagáta z mezikruží skončila jen na vyrážečce Malíka.
32:23'
Nyní se Slavia dostala ke dvěma nebezpečným střelám, ale Malík byl připraven.
31:39'
Vstřelená branka domácí nakopla a málem šel Frýdek-Místek do vedení, ovšem střela nakonec skončila na betonu hostujícího gólmana.
31:07'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Martynek viděl volného FILIPA HAMANA, který se tak dostal s kotoučem do volného prostoru před bránou a posléze vypálil k pravé tyči, kdy Růžičkovi přepadl kotouč lapačku a skončil v síti. Asistence: Rostislav Martynek.
30:29'
Lukáš Krejčík mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení, ale v dobré šanci nakonec Malíka nepřekonal!
30:12'
Kofroňova rána letěla pouze vedle levé tyče hostující svatyně.
29:53'
Posléze se dopředu sice vydali domácí, ale Jan Růžička opět chytil puk do své lapačky.
29:36'
Nyní se hraje stále v pásmu Frýdeckomísteckých a Slavia se snaží vstřelit druhý gól.
28:58'
Jan Štibingr se ocitl v dobré šanci, ale Malík jeho pokus chytil do lapačky.
28:45'
Rysi se nemohou dostat do pásma soupeře a druhá třetině tak zatím patří sešívaným.
27:33'
27:14'
Slavia je v oslabení hodně nebezpečná a ve velké šanci se ocitl Jaromír Kverka, ovšem toho Nick Malík nakonec dokázal vychytat a odčinil tak chybu při první brance!
26:46'
Posléze skončil kotouč v ochranné síti a následuje tak vhazování před domácí svatyní.
26:32'
Zatím se hraje překvapivě v domácí třetině a Malík následně musel likvidovat střelu z pravé strany.
25:33'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., podrážení).
25:09'
Lukáš Krejčík tentokrát prověřil domácího gólmana z levé strany, ovšem Malík druhou chybu neudělal.
24:42'
Neuvěřitelnou formu zatím prokazuje gólman Růžička, který zlikvidoval další nebezpečnou střelu z pravé strany.
24:05'
A další úspěšný zákrok si připsal hostující gólman a následuje tak buly před svatyní Slavie.
23:41'
Poté měl Jan Růžička opět plno práce, ale i tentokrát chytil kotouč do své lapačky.
23:32'
Martynek sice nabral slušnou rychlost, ale posléze jen šlápl na kotouč a spadl.
22:18'
Sešívané vstřelený gól nabudil a opět se snaží něco vymyslet ve třetině soupeře.
21:44'
Hosté jdou do vedení po chybě domácího brankáře! Jiří Doležal vypálil z levé strany, ovšem Malíkovi se nepodařilo uchytit kotouč betony a do prázdné svatyně tak zakončoval JAN VESELÝ. Asistence: Jiří Doležal a Jaroslav Brož.
21:35'
Nyní se rysi dopustili zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Slavie.
20:52'
Štěpán Novotný se dostal do úniku, ale bekhendem nepřekonal slávistického gólmana Růžičku!
20:14'
Christov se krátce po začátku druhé třetiny dostal ke střele, ale Růžička má další zákrok na svém kontě.

Vhazování: 9:11
První třetina je u konce a branky jsme se zatím nedočkali, ovšem k vidění je skvělý a atraktivní hokej. Začátek utkání patřil naprosto jasně domácím, ale ani Martynek, či Bartko nepřekonali brankáře Růžičku, který zatím prožívá úspěšný debut v dresu sešívaných. Ve druhé polovině dvacetiminutovky se hra vyrovnala a ke konci zápasu měla Slavia přesilovku, ovšem gól nepadl.
20:00'
19:55'
Frýdek-Místek se pár vteřin před koncem dostal ke střele, ale Růžička si s ní opět poradil.
19:50'
19:18'
Hosté se dostali do zakončení, ale posléze se domácímu hráči povedlo vyhodit puk.
18:36'
Následně navíc přišel ofsajd Slavie a bude to tak vhazování ve středním pásmu.
18:20'
Rysi se ovšem zatím v prvním oslabení tohoto roku brání skvěle a už podruhé se jim povedlo vyhodit puk.
17:50'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Filip Haman – 2 min., držení).
17:39'
Slavia bude hrát přesilovku, ovšem nyní to ještě zkouší v šesti bez brankáře.
16:25'
Nyní si úspěšný zákrok připsal Nick Malík.
16:02'
Tohle se Růžičkovi moc nepovedlo, jelikož vypustil kotouč po střele domácího hráče, ale dorážka frýdeckomísteckého borce skončila vedle brány soupeře.
15:40'
Slezané posléze vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a domácí hráč odkulhal na lavičku, kde je momentálně ošetřován.
15:09'
Hra se ve druhé polovině periody poněkud srovnala a nyní je to opět Slavia, která se snaží vstřelit vedoucí branku.
14:38'
Martin Ondráček dostal puk před bránou soupeře naprosto zadarmo, ale vystřelit nakonec nedokázal.
14:00'
Přesně šest minut před koncem první třetiny se Slavia dopustila zakázaného uvolnění.
13:36'
Hosté se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale přihrávka z levé strany jen prosvištěla brankovištěm Malíka.
12:47'
Martin Procházka se prosmýkl domácí obranou, až ke střele, kterou ale vyrazil do ochranné sítě Malík.
11:50'
11:12'
Posléze musel Jan Růžička opět zasahovat a připsal si další zákrok do svých osobních statistik.
10:55'
Bartko si nezpracoval přihrávku, jelikož mu kotouč přeskočil hůl a posléze hostující obránce vyhodil puk ze své třetiny.
10:35'
Patrik Husák to zkusil od modré, ale Růžička nepustil kotouč ze své lapačky před dotírajícím se Kovařčíkem.
10:09'
První přesilovku dnešního zápasu mají domácí, ovšem ti se po špatné přihrávce vyhnali z útočného pásma.
09:50'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Veselý – 2 min., podrážení).
09:22'
Michal Kovařčík sice vypíchl kotouč, ale rychlostně se nakonec nedostal přes obránce soupeře.
08:42'
David Kofroň to zkusil z mezikruží, ovšem brána Slavie je zatím nedobytná a Růžička má hodně práce při své premiéře.
08:02'
Tentokrát se Slavia dopustila zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před svatyní Pražanů.
07:53'
Nyní zahrozila Slavia a Malík měl hodně práce ve svém brankovišti.
07:36'
Množství střel domácích na začátku utkání je velké, ale ani Adam Flok nevstřelil branku.
07:12'
Bartko dostal nabito a od modré vystřelil tvrdou ránu, ale s tou si opět poradil Růžička.
06:45'
A další nebezpečná přihrávka před bránu hostů, která byla tečována a skončila jen vedle tyče.
05:48'
Slezané nepouštějí soupeře k puku a Jan Růžička má hodně práce.
04:58'
Christov si udělal místo na pravé straně a vypálil, ovšem Růžička si připsal další zákrok a posléze se vytáhl také proti dorážce Bartka!
04:12'
Jan Rudovský to zkusil z pravé strany, ale jeho střela byla zblokována. Posléze se Frýdek-Místek dostal k puku, ale odkrytou bránu domácí netrefili.
02:47'
Frýdeckomístečtí se dostali do první obrovské šance, ale Růžička předvedl naprosto excelentní zákrok! Po Husákově přihrávce pálil naprosto osamocený z pravé strany Rostislav Martynek, ale hostující gólman vyšvihl svou lapačku, do které chytil kotouč!
02:06'
Krátce po buly vyslali domácí další střelu, ale ta byla pouze zblokována do ochranné sítě.
01:56'
Rysi se dostali do zakončení, se kterým si ovšem při premiérovém startu v dresu Slavie brankář Jan Růžička poradil.
01:03'
Hostující svatyně se lehce posunula a hra je tak přerušena.
00:37'
Slavia se na začátku utkání dopustila ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.
00:01'

HC Frýdek-Místek: Malík (Ochman) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Novotný, M. Kovařčík – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Przybyla, Motloch.

HC Slavia Praha: J. Růžička (Šorf) – J. Novák (C), Duda, Saňa, J. Drtina (A), Štibingr, Barák, Valík – M. Ondráček, Šagát (A), L. Krejčík – Vlček, Kverka, Procházka – Brož, J. Veselý, J. Doležal – Furch, Kohút, Heldák.

Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Slavia Praha 6:2 Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 19. L. Krejčík (M. Ondráček, Barák), 20. Kubica (Šmerha, Kverka), 25. Kverka (Kubica, Štibingr), 46. Šmerha (Kubica, Kverka), 57. L. Krejčík (M. Ondráček), 59. J. Drtina (Kverka) – 11. Hladonik (Kofroň, Adámek), 55. Machala (Adámek, Klimša). Rozhodčí:Souček, Šindel – Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 471.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, Štibingr, J. Drtina, Hejda, Barák, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Vlček, J. Doležal – Tejral, Pochobradský, Furch.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Machala, Klimša, Martynek – Raška, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch.
POSLEDNÍ UTKÁNÍ FRÝDKU-MÍSTKU

HC Dukla Jihlava 3:4p HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 7. Klíma (J. Holý), 24. Harkabus (M. Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Bartko), 48. Flok (Kaukič), 61. M. Kovařčík. Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, 10. min. Mareš (JIH), 10. min. Kuťák (JFM). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, D. Stránský, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Martynek (C), Klimša (A), Kofroň – Kaukič, Przybyla, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok – Kafka, M. Kovařčík.
SLEZANÉ BY SI TAKÉ RÁDI BODOVĚ POLEPŠILI

Poslední loňský zápas se Frýdku opravdu povedl. Jako první skóroval Michal Kovařčík v šesté minutě. Ani ne do minuty odpověděl Lukáš Klíma. Kdo ale šel do vedení, byli znovu hosté. Druhou branku v tomto utkání zaznamenal Kovařčík. Za tohoto stavu skončila první třetina. Po třech minutách druhé dvacetiminutovky Jihlava opět dorovnala. A před zazněním druhé sirény šla poprvé do vedení.

Ve čtyřicáté osmé minutě Flok vyrovnal a oba týmy chtěly navýšit za každou cenu. Do konce základní hrací doby to ale nestihli. Takže došlo na prodloužení. To trvalo pouze třicet osm vteřin. Michal Kovařčík skvěle překonal Brože, když naznačil objetí branky, ale pak se vrátil a Brož, který se přesouval, se nestihl vrátit a Kovařčík zasunul puk za čáru kolem tyče a blýskl se tak hattrickem.

V kanadském bodování je stále nejlepší hráčem Rostislav Martynek s 30 (13+17) body, nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem je David Kofroň. Branku bude střežit: Lukáš Daneček (17 zápasů, 89,47% úspěšnost, 3,05 průměr) nebo Nick Malík (14 zápasů, 88,08% úspěšnost, 3,75 průměr). Do utkání dále nezasáhne Jiří Krisl, který odešel na měsíční hostování s opcí do konce sezony do Přerova.
POSLEDNÍ ZÁPAS SLAVIE

HC Slavia Praha 2:3sn HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Kohút), 49. Vlček (J. Veselý, J. Doležal) – 10. Marcel (Voženílek, Jícha), 19. Voženílek (Korkiakoski, Jícha), rozh. náj. Korkiakoski. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Oudes, Polonyi. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 968. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Ryzák, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Brož, Kverka, Martin Procházka – Heldák, Kohút, Furch.
SLAVIA MÁ VELKOU MOŽNOST SESADIT LITOMĚŘICE Z OSMÉHO MÍSTA

Litoměřice, které jsou na posledním místě top osmičky, mají padesát osm bodů. Mezi nimi a Slavií je rozdíl pouhých dvou bodů. Toto kolo ale Litoměřice nehrají, protože ho už odehrály na začátku října proti Přerovu. Proto je to pro Slavii důležitý zápas, pokud vyhraje, půjde na osmou příčku.

Právě proti již zmiňovaným Litoměřicím si v posledním loňském kole Slavia poměřila síly. V sedmé minutě skóroval domácí pražský hráč Heldák. O pár minut později Marcel odpověděl a bylo srovnáno. Do konce úvodní třetiny se ještě hostům povedlo přidat branku, 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce nedošlo k žádnému gólu, pouze k pár vyloučením a několika šancím.

Závěrečná třetina toho z gólové podívané také moc nepřinesla. Padla pouze jedna branka z hokejky domácího Vlčka. Stav 2:2 zůstal neměnný a šanci rozhodnout o vítězi dostalo prodloužení. Ačkoli ani tam nebyl vítěz známý, proto jej musely určit samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté z Litoměřic, tudíž vyhráli v prodloužení 3:2.

Nejlepším hráčem v kanadském bodování je za Slavii Jan Veselý s 30 (18+12) body, Veselý je také nejlepším střelcem. A nejlepším nahrávačem je Martin Šagát. Do branky nastoupí: David Honzík (17 zápasů, 90,84% úspěšnost, 2,68 průměr) nebo Dominik Šorf (14 zápasů, 90,53% úspěšnost, 3,03 průměr).
V rámci čtyřicátého prvního kola Chance Ligy do haly Polárky přijede Slavia Praha. Ta se nachází na devátém místě s padesáti šesti body a Frýdek je o pouhé dvě příčky pod ní s padesáti dvěma body. Zápas odstartuje v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.