1. česká hokejová liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Havířov - 7. prosince 2019   16:00

Chomutov
Chomutov
04:44' Rýgl (Pitule) • 17:20' Stloukal  • 44:13' Doktor (Piché)
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)
Havířov
Havířov
29:40' Cihlář  (Fridrich, Kachyňa) • 55:09' L. Bednář  (R. Veselý)
Chomutov
Kostourek, Valenta – Votrubec, Šimáň
ROCKNET ARÉNA
Havířov
Matoušek (45. Stezka) – Mrowiec, Rašner, Matai, Kachyňa, Malina, Chroboček, Nepokoj – Kotala, Starý, Dvořák – L. Bednář, R. Veselý, Toman – Bambula, Maruna, Fridrich – Danielčák, Cihlář, O. Procházka.

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Vyrovnané utkání mezi Chomutovem a Havířovem je za námi. Domácí položili základy výhry v první třetině, kdy se trefili Martin Rýgl a Petr Stloukal. Hosté v prostřední části snížili pomocí Dominika Cihláře. Ve třetí třetině se prosadili Jakub Doktor a Lukáš Bednář, těsnou výhru tak berou Chomutovští.

Střely na branku: 27:29
59:59'
V poslední sekundě poslal pumelici od modré čáry Lubomír Malina, který ale netrefil branku a Piráti berou tři body.
59:36'
Prvotní snahu hostujícího celku ukončil Marek Tomica, který vybojoval kotouč a o mantinel jej poslal pryč z obranné třetiny.
59:23'
Oddechový čas pro hosty.
59:23'
Situace, která v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ rozpoutala menší vášně. Radek Havel putuje na trestnou lavici a hosté budou hrát přesilovku šest na čtyři!
59:08'
Hosté si nyní vybojovali útočné pásmo a Aleš Stezka je na střídačce Havířova!
58:22'
Taková nahazovaná od obou celků je nyní k vidění. Už se čeká jen na útočnou situaci, při které by hosté mohli odvolat Aleše Stezku.
57:30'
Posledních stopadesát vteřin třetí třetiny. Hraje se urputný hokej a čeká se, co se stane. Havířov se pokouší dostávat do útoku, ale jejich snaha v posledních sekundách je lehce nepovedená.
56:22'
Dominik Pavlát následně nezachytil nahození od modré ideálně a v brankovišti se strhla menší mela. Domácí brankář vedení uhájil a ze strkanice nic nebylo.
56:00'
Ani jeden celek nechce v závěru utkání chybovat a nějak to tak vypadá. Útok Chomutova bez zakončení střídala akce AZetu, která skončila na vestě připraveného Pavláta.
55:09'
Havířov právě vstřelil branku!
A právě nyní hostující celek dramatizuje závěr duelu! Hned po vhazování se do kotouče mezi kruhy opřel LUKÁŠ BEDNÁŘ, jenž překvapil Dominika Pavláta v chomutovské brance: Asistence: Radek Veselý.
54:45'
Jakub Doktor dostal přihrávku před branku, kde mohl přidat druhou branku utkání. Jeho klička mu ovšem nevyšla a Havířov más stále šanci na zdramatizování.
53:58'
Darby Llewellyn chtěl napodobit kolegu Stloukala a před brankou zakončoval také kličkou Tomáše Hertla. Americký útočník ale zakončil jen vedle branky.
53:27'
Jozef Danielčák z pravé strany a Jakub Matai z levé. Dominik Pavlát si poradil s dvěma pokusy za sebou a nadále drží Piráty nad vodou.
52:58'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Rudovský – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
52:58'
Jan Rudovský se pokoušel Piráty osvobodit vyhozením o mantinel. Puk ale netrefil ideálně a ten skončil na domácí střídačce. Domácí hráč následně něco pronesl a dostává osobní trest.
52:05'
Přihrávku do luxusní pozice před brankou dostal Jan Starý, jenž měl na holi snížení. Jeho pokus byl ale ještě sražen mimo branku, Piráti měli teď štěstí.
51:34'
Jan Bambula dostal přihrávku před branku, kde byl tísněn, ale výborně se uvolnil. Dostal se až do zakončení, ale jeho bekhend po ledě skončil vedle branky.
50:46'
Chomutovští hokejisté se pokoušeli vybojovat útočné pásmo, ale vystavili se do ofsajdu. Hra tak bude pokračovat vhazováním ve střední třetině.
49:50'
Krásná akce chomutovského útoku číslo tři. Jan Svoboda vybojoval puk u mantinelu a dal jej vedle sebe stojícímu Tomicovi. Ten ještě posunul na Llewellyna, ale jeho rána z levého kruhu byla zablokovaná.
49:32'
Volný kotouč vybojoval na pravém kruhu Jakub Kotala, jenž hned zakončoval. Pokus ale šel jen do vesty připraveného Pavláta v chomutovské brance.
49:06'
Radek Havel se dostal ke kotouči na modré čáře a z první jej posílal na Stezku. Ten si poradil i s dalším nepříjemným zakončením.
47:43'
Po vhazování dostal přihrávku na modrou Dušan Žovinec, ale jeho svižné zakončení na první tyčku zvládla havířovská jednička vyrazit betony.
47:32'
Jakub Doktor se přes obranu dostal do zakončení a nadvakrát se pokoušel prosadit. Aleš Stezka ovšem oba střelecké pokusy pochytal.
46:38'
Viktor Lang a Nicolas Hlava se dostali do přečíslení. První jmenovaný nabíjel Hlavovi, ale ten nedokázal zakončit.
46:10'
Radek Havel si najel do útočné třetiny a před kruhem zakončoval. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou Aleše Stezky.
46:00'
Domácí se nyní dostali pod tlak a museli se vysvobodit vyhození o mantinel. Puk se nakonec dostal na střídačku Pirátů, pokračuje se tak vhazováním po levici Pavláta.
45:11'
Petr Stloukal poslal žabičku před branku, kde se měl prosadit Tomáš Pitule. Tomu se ale nakonec nepovedlo dojet puk a ten je tak u brankáře Stezky.
44:13'
Střídání v týmu AZ RESIDOMO Havířov: ze hřiště odchází Jiří Matoušek, přichází Aleš Stezka.
44:13'
Piráti právě vstřelili branku!
Gólové trápení JAKUBA DOKTORA je u konce! Chomutovský centr čtvrté lajny se dostal s kotoučem na levou stranu a z otočky překonal Jiřího Matouška zakončením po ledě. Pro něj je to druhá smolná branka v utkání, přichází střídání. Asistence: Sébastien Piché.
43:45'
43:14'
Jakub Černý se následně dostal společně se třemi spoluhráči do protiakce. Lukáš Blaha dostal nabídku na branku, ale puk nesmyslně vracel a bylo tak po akci.
42:34'
S dalším zakončením přispěchal Ondřej Kachyňa, který ale trefil jen bránící hráče před sebou. Piráti se tak mohli opět osvobodit.
41:53'
Lukáš Bednář hned po vhazování zakončoval, ale trefil Viktora Langa. Ten si kotouč zpracoval a pořádným obloučkem jej poslal za branku Jiřího Matouška.
41:44'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marek Tomica – 2 min., podrážení).
41:30'
Následně se hraje takový bojovný hokej bez útočných akcí. Přerušuje se až nyní, kdy Havířov vyhazuje na icing.
40:23'
Jan Starý se dostal do útočné třetiny a pořádně zatopil Pavlátovi v brance. Svižnou ránu zachytil ramenem a kotouč následně ukryl ve své lapačce.
40:01'
Je za námi druhá třetina, která nabídla jedinou branku. Dominik Cihlář se totiž prosadil a přivolal drama. Na kotouči byli o něco aktivnější domácí, ale Havířov přecházel do nebezpečných situací a zatápěl pirátskému celku. Třetí třetina tedy nabídne pořádné drama.

Třetí třetina startuje v 17:47
Střely na branku: 21:19
40:00'
39:49'
39:41'
Individuálně se mezi obránce dostal Nicolas Hlava, jenž šel do bekhendové kličky. Jiří Matoušek ale zneškodnil tuto akci i následnou dorážku!
39:22'
Darby Llewellyn se nejdříve neprosadil u pravé tyčky, a tak akci vracel na modrou čáru. Jeden z obránců ale kotouč nezachytil a Piráti se musí vrátit.
38:08'
Radek Veselý mohl poslat v oslabení spoluhráče do samostatného úniku, ale Martin Rýgl obětavým zákrokem zamezil této situaci.
37:49'
Jakub Sklenář poslal puk od levého mantinelu do brankoviště, kde přišly dvě zakončení. David Chroboček nakonec fauloval a Piráti si zahrají přesilovku.
36:09'
Martin Rýgl přihrával od levého mantinelu na vzdálenější tyčku, kam si dobře najížděl Darby Llewellyn. Tomu se ale ankonec nepovedlo puk tečovat a poslat jej tak do branky.
35:33'
Pirátská kombinace na pokraji ofsajdu byla zakončena pokusem od modré čáry. Viktor Lang zakončoval od modré čáry, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
35:00'
Dlouhé snaženáí před Pavlátem zakončoval na pravém kruhu Petr Fridrich. Jeho pokus po ledě skončil ovšem jen na betonu připraveného Dominika Pavláta.
33:33'
Hra byla nyní přerušena kvůli Procházkovi. Ten zůstal s bolestivou grimasou na ledě a po pár vteřinách ledovou plochu opustil za potlesku domácích tribun.
33:17'
Pod tlakem hrající AZet se nyní osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění. Pokračovat se tak bude před brankou Jiřího Matouška.
32:42'
Marek Tomica se nyní dostal do samostatného úniku, ale zakončit se mu nakonec nepovedlo. Bránící hráči jej dojeli a tutovou šanci přerušili včasným zásahem.
32:20'
Lubomír Malina dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho zakončení skončilo jen na bránícím hráči. Jan Maruna se pak na pravém kruhu dostal k dorážce, ale místo střely vylepšoval pozici. Spoluhráč u volné levé tyčky ovšem nestál.
31:49'
Petr Stloukal nyní připravil střeleckou pozici pro Filipa Sucého na pravém kruhu. Pirátský útočník ale nadále čeká na protržení střelecké smůly, Matoušek chytá!
31:00'
Jaroslav Mrowiec se dostal na modré čáře k volnému kotouči a hned se jej pokoušel dostat ho na bránu. Jeho zakončení ale skončilo jen nad brankou Chomutova.
30:44'
Uvidíme, jaký vliv bude mít branka hostujícího celku na vývoj duelu. Pirátům se nyní nepovedlo vymyslet útočnou akci a píská se tak icing.
29:40'
Nyní se ale už skóre mění a Havířov se dostává na dostřel! První akce Petra Fridricha nevyšla, ale DOMINIK CIHLÁŘ se dostal k volnému kotouči a zeď před sebou dokázal prostřelit! Asistence: Petr Fridrich a Ondřej Kachyňa.
29:30'
Pohodově zakročil také Jiří Matoušek, kterého z levé strany ohrozil Darby Llewellyn. Také brankář AZetu si ale připsal dobrý zákrok.
29:00'
Po delší době se do útoku dostali také hosté. Lubomír Malina to zkoušel z levého kruhu na první tyčku, ale Dominik Pavlát pohodovým zákrokem puk vyráží.
28:10'
Mnohem aktivnější Piráti nadále diktují tempo hry. Jakub Sklenář se teď obtočil kolem branky a z levého kruhu zakončoval, jeho pokus ale šel jen do středu branky.
27:40'
Jakub Černý se nyní dostal po levé straně do útoku a zkoušel to ledě. Jeho rána byla ale lehce blokovaná a kotouč skončil jen na boční síti.
27:21'
Po delší době se hra přerušila a pokračovat se tak bude komerční přestávkou. Vhazovat se bude ve střední třetině.
26:22'
Tohle se ze strany AZetu moc nepovedlo. Piráti opět vyhodili a jejich oslabení je u konce. První početní výhoda skončila neúspěchem.
25:45'
Stále se Havířov nedostal do útočné třetiny. Až nyní, kdy po domácím výpadu šli hosté do přečíslení, ale finální přihrávka byla naprosto špatná.
25:00'
Domácí zatím zvládají oslabení na jedničku. Jakub Černý nyní dokonce dostal přihrávku před branku, ale trestuhodně se mu nepovedlo trefit kotouč.
24:33'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Sébastien Piché – 2 min., nedovolené bránění).
24:06'
Ondřej Procházka nyní ujel domácí obraně a z levého kruhu zakončoval. Jeho svižná rána ale skončila na připraveném Pavlátovi.
23:47'
Martin Rýgl chtěl jen dostřídat, a tak na branku poslal nahazovanou ránu. Ta nakonec skončila nad brankou a u kotouče je tak hostující celek.
22:48'
Hned vzápětí byl v další ložence Tomáš Pitule, ale Jiří Matoušek se proti jeho zakončení zblízka vytáhl dalším výborným zákrokem!
22:38'
Radek Havel si vyměnil kotouč s Petrem Stloukalem. Chomutovský bek následně dostal přihrávku k pravé tyčce, ale tam nezakončil ideálně.
22:17'
Sébastien Piché dostal přihrávku před levý kruh, aby následně tvrdě pálil ke vzdálenější tyčce. Vyjetý brankář Jiří Matoušek ale jeho ránu dokázal vyrazit.
21:51'
21:23'
Kombinace domácích byla přerušena poté, co se jeden z bránících hráčů dostal do klinče a zůstal ležet na ledové ploše. Brzy ale ledovou plochu opustil po svých.
20:33'
Piráti nevstoupili do druhé třetiny v přesilovce ideálně a hned je z toho zakázané uvolnění. Pokračovat se bude po levici Dominika Pavláta.
20:01'
Piráti v prvním třetině předvedli velice dobrý výkon a po zásluze vedou nad Havířovem 2:0. Nejdříve se trochu kuriozně prosadil Martin Rýgl, kterého doplnil po parádní kličce Petr Stloukal. Druhá třetina začne cv 16:54.

Střely na branku: 12:7
20:00'
19:50'
Přesně s návratem Kachyni inkasují hotsté další dvouminutový trest, nyní jej vyfasoval Jan Starý. Ten hákoval.
19:10'
Petr Stloukal zakončoval před pravým kruhem na vzdálenější tyčku takovou střílenou přihrávkou po ledě. Nikdo z hráčů se ale neprosadil.
18:30'
Domácímu celku se na startu druhé přesilovky moc nedaří. Piráti hrají spíše v obranné třetině a hosté se nyní velice dobře brání.
17:50'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., podrážení).
17:20'
Tak tohle byla nevídaná paráda od PETRA STLOUKALA. Chomutovský útočník jel sám na Jiřího Matouška, kterého překonal kličkou Marka Malíka či Tomáše Hertla – to bylo naprosto něco luxusního! Bez asistence.
16:12'
Jakub Chrpa v dobré útočné situaci dostal přihrávku k pravé tyčce, kde se mu ale zblízka nepovedlo přidat svou třetí branku v letošním ročníku Chance ligy.
15:45'
Ondřej Procházka šel po levé straně do útočné třetiny, ale Sébastien Piché jej parádně obral o kotouč a poslal své spoluhráče do útočné třetiny.
15:06'
14:40'
Po dlouhém obléhání se havířovskému celku konečně povedlo vyhodit. A vypadá to, že tohle AZet již přežije.
13:59'
Nejdříve dostal puk před branku Černý, ale tomu není přáno v pirátském skórovat. Následně Pitule tečoval ránu od modré čáry do betonů Matouška.
13:30'
O první přesilovkou ránu se postaral Petr Stloukal, který to kzoušel před pravým kruhem. Jeho pokus byl ovšem zablokován.
13:05'
Máme tu první vyloučení utkání a přesilovku si zahrají domácí. Jakub Kotala dostává dvě minuty za krosček.
12:56'
Martin Rýgl po vhazování dostal nabito na modrou čáru, aby hned zakončoval. Jeho rána nyní ale v brance neskončila, Jiří Matoušek kotouč kryje ve vsýtroji.
12:48'
Jakub Sklenář dostal přihrávku od Černého, kterou mu následně vracel k pravé tyčce. Zde se druhý jmenovaný pokoušel puk zastrčit do branky, ale nakonec úspěšný nebyl!
11:46'
Domácí lajna číslo čtyři šla následně do rychlé akce, ale otevřená obrana nakonec nemusela zasahovat. Jeden z Pirátů si totiž najel do ofsajdové pozice.
11:35'
Radim Toman si poté najel do velké šance havířovského AZ! Mladý útočník se dostal do zakončení před brankou, ale Pavlát jeho šikovný bekhend dokázal pokrýt!
11:21'
Ve středu kluziště byla pak hra přerušena a pokračovat se bude vhazováním. Hostující mužstvo si pomohlo přihrávkou rukou.
10:55'
Marek Tomica dojel puk na levém křídle a následně jej připravil mezi kruhy. Jan Svoboda zakončoval z první, ale jeho rána nakonec skončila jen na betonech pozorného Matouška!
10:00'
Přesně v polovině první třetiny si připsal po delší době zákrok také domácí brankář, jemuž pokus z dálky problém neudělal. Vhazovat se bude po jeho levici.
09:26'
Mezi kruhy se ke kotouči dostal Jakub Sklenář, který to zkoušel mezi kruhy. Jeho přízemní zakončení bylo ovšem zablokováno a puk skončil v rohu kluziště.
08:44'
Hosté si mohou oddechnout až nyní. Lukáš Blaha to zkoušel od levého mantinelu z první, ale Jiří Matoušek jeho ránu parádním zákrokem lapačkou zlikvidoval.
08:01'
V pokračující snaze se domácí dostali k několika střelám od modré čáry, ale všechny byly zablokované. Havířovští následně poslali kotouč mimo své pásmo.
07:29'
Pirátská aktivita byla zakončena pokusem Marka Tomici, který byl mezi kruhy. Jeho bekhend šel ovšem jen vedle branky a domácím kotlem to jen zahučelo.
06:15'
Ondřej Kachyňa to zkoušel hned po vhazování ke vzdálenější tyčce. Jeho rána se ovšem do branky nedostala. Následně byl šrumec před brankou a sudí hru přerušili.
06:00'
Přesně po šesti minutách odehraných z první třetiny zakončoval od levého mantinelu Jakub Matai. Pro Dominika Pavláta šla ovšem o rutinní záležitost, pokračovat se bude po komerční pauze.
05:27'
Darby Llewellyn si nyní najel s kotoučem do útočné třetiny a před pravým kruhem jej přenechal Chrpovi. Ten střílel k levé tyčce, ale jeho pokus byl sražen na zadní mantinel.
04:44'
A nyní už se úvodní branky dočkáváme, trefují se domácí Piráti! MARTIN RÝGL nahodil na branku z nulového úhlu a kotouč zapadl k překvapení všech do branky, toto si Jiří Matoušek za rámeček nedá. Asistence: Tomáš Pitule.
04:12'
Mezi kruhy se poté zjevil Jan Rudovský, kterému hostující obrana dala dost prostoru. Chomutovský útočník dlouho mířil a jeho rána byla nakonec tečovaná.
03:54'
Radek Veselý v dalším střeleckém pokusu aktivní první třetiny. Produktivní havířovský střelec to zkoušel z levého kruhu, ale pravý růžek branky se mu nepovedlo trefit.
03:13'
Na druhé straně v první velké šanci Jakub Černý. Chomutovský křídelník si sjel od levého mantinelu před branku, ale jeho bekhendová klička v brance neskončila!
02:59'
Jakub Kotala se dostal po vhazování do útočné třetiny a od levého mantinelu poslal takové svižné nahození na zadní tyčku. Dominik Pavlát však kotouč snadno schoval v rukavici.
02:30'
Borci ve tmavě modrém ale nic nevymysleli a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravici Jiřího Matouška.
02:03'
Postavou malý Jan Svoboda se pokoušel dostat kličkami před Chrobočka, ale ten jej tělem odstavil a do dobré šance jej tak nepustil. Hrají hosté od své branky.
01:18'
Aktivita AZETu pokračovala. Jakub Matai zakončoval hned po vhazování do tyčky, mladá chomutovská jednička si poté poradila i se střelou z mezikruží.
00:57'
Střelecký pokus číslo jedna ovšem vymyslel Jan Bambula. Ten se od pravého mantinelu natlačil před obránce, zblízka ovšem zakončoval jen do připraveného Pavláta.
00:27'
První vhazování vyhráli domácí, kteří se nějakou dobu nemohli dostat ven z pásma. Nakonec je ale u kotouče Dušan Žovinec, která jde s gumou do útočné třetiny.
00:01'

Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, R. Havel, Blaha, Piché, Lang, Štochl – J. Sklenář, Suchý, J. Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava.

AZ RESIDOMO Havířov: Matoušek (Stezka) – Mrowiec, Rašner, Matai, Kachyňa, Malina, Chroboček, Nepokoj – Kotala, Starý, Dvořák – L. Bednář, R. Veselý, Toman – Bambula, Maruna, Fridrich – Danielčák, Cihlář, O. Procházka.

Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Votrubec, Šimáň.
AZ HAVÍŘOV

AZet je na osmém fleku Chance ligy a zahraje si tu část v horní polovině tabulky. Havířovští ovšem poslední dva duely prohráli, celkově nasbírali 48 bodů a tříbodovým vítězstvím by se dnes dotáhli na Piráty. Tým Jiřího Režnara ve středečním kole padl doma s Přerovem 1:2.

Jednička týmu: Aleš Stezka – 25 startů, 91,50%,
Nejproduktivnější hráč: Radek Veselý – 24 (13+11)
Nejlepší střelec: Radek Veselý – 13 gólů
Nejlepší nahrávač: Alex Rašner – 14 asistencí
Nejproduktivnější bek: Alex Rašner – 16 bodů (2+14)
Nejlepší +/-: Jaroslav Mrowiec, Alex Rašner a Jaroslav Mrowiec +10
Nejtrestanější hráč: Jakub Kotala a Ondřej Kachyňa 24 tr. minut.

PIRÁTI CHOMUTOV

Piráti jsou aktuálně na pátém fleku Chance ligy s jistým postupem do osmičky, zahrají si tedy play-off. Chomutovští jsou čtvrtým nejlepším týmem v produktivitě, ale většinu svých bodů získali na svém ledě. Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je Petr Stloukal, který je na osmém místě produktivity Chance ligy, naposledy Piráti padli na ledě Frýdku-Místku 2:3.

Jednička týmu: Dominik Pavlát – 26 startů, 92,55%,
Nejproduktivnější hráč: Petr Stloukal – 28 (15+13)
Nejlepší střelec: Petr Stloukal – 15 gólů
Nejlepší nahrávač: Filip Suchý – 14 asistencí
Nejproduktivnější bek: Dušan Žovinec – 13 bodů (3+10)
Nejlepší +/-: Darby Llewellyn +11
Nejtrestanější hráč: Darby Llewellyn 66 tr. minut.

POSLEDNÍCH PĚT DUELŮ CHOMUTOVA:

Frýdek-Místek 3:2 Chomutov
Chomutov 6:2 Vsetín
Poruba 4:5 Chomutov
Litoměřice 8:3 Chomutov
Chomutov 5:2 Přerov
Krásný den všem fanouškům Chance ligy. Sledovat budeme poslední kolo první části ligy. Pátý Chomutov zve na domácím ledě osmý Havířov, oba celky mají již jistou osmičku a zahrají si o umístění do play-off. Úvodní vhazování je naplánováno v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.