1. česká hokejová liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Kadaň - 25. listopadu 2019   18:00

Ústí n. Labem
06:25' Müller (Vildumetz) • 12:32' Pšenička (Kružík) • 58:03' Ma. Svoboda (Smetana)
Kadaň

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já děkuji za pozornost.
Slovan přidal ve třetí části jednu branku a nakonec bere tři body za vítězství 3:0! Nulu vychytal domácí fantom Adam Brízgala a Slovan se posouvá po dnešním vítězství opět před sokolovský Baník na 14. místo.
59:36'
Ještě jeden zákrok pro Adama Brízgalu, který je blízko své první nule v dresu Slovan v této sezoně.
59:17'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Tůma – 2 min., nedovolené bránění).
58:03'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Pět vteřin stačilo Slovanu k využití přesilové hry! Po vyhraném buly vystřelil Ondřej Smetana a chirurgicky přesnou tečí se prezentoval MATYÁŠ SVOBODA – 3:0! Asistence: Ondřej Smetana.
57:58'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., držení).
56:59'
Opět jistý Brízgala v brance Slovanu, když si našel střelu švihem z hokejky Lukáše Chalupy.
56:21'
Ondřej Smetana zpět na ledě a Slovan v plném počtu.
55:45'
Trhači se na závěr přesilovky usadili v útočné třetině a střela kapitána Jakuba Trefného byla lehce tečována, přesto si ji Adam Brízgala našel a schoval v lapačce.
55:02'
Slovan se zatím pohodlně brání, Tomáš Pšenička vyvezl kotouč a poslal jej obloučkem na Neužila.
54:21'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., podrážení).
53:04'
Daniel Kružík čekal u pravé tyče marně. Jakub Müller zvolil od modré přímou ránu, která však minula brankový prostor.
52:28'
Brízgalovo pohodlný zákrok lapačkou je důvodem přerušení hry.
Dnešní utkání sleduje 516 diváků.
51:13'
Trhači trochu vycítili šanci, že by dnešní utkání mohli zdramatizovat, ale přečíslení, které vedl Matěj Morong zakončením neskončilo. Každopádně hosté jsou čím dál, tím víc odvážnější.
50:34'
Kadaň bez větších potíží přežila své oslabení a je kompletní.
49:34'
Slovan dlouho kombinoval ve své přesilové hře, nakonec nabil Ondřej Smetana na hůl Tomáše Pšeničky, ale jeho rána prolétla kolem pravé tyč a kotouč podél mantinelu opustil útočné pásmo Slovanu.
48:34'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Dubský – 2 min., podrážení).
47:25'
Jakub Trefný vyhodil kotouč na icing, a ač signalizoval na všechny rozhodčí, že domácí mohli hrát, zakázané uvolnění odpískáno bylo.
46:17'
Adam Brízgala se musel zaskvět v oslabení ještě jednou! Matěj Zabloudil si počkal na brankovišti na přihrávku zpoza branky, ale střelou z první trefil skvěle reagujícího brankáře Slovanu!
45:09'
V přesilovce mohl vstřelit kontaktní branku Denis Zeman, který zůstal osamocený mezi kruhy, ale vyjel si proti němu Adam Brízgala a koncem své hole vyrazil jeho pokus!
44:17'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., držení).
43:45'
Matyáš Filip mohl zvýšit na tří brankový rozdíl pro domácí, ale jeho jemná tyč lízla pouze o pravou tyč!
43:02'
František Wágner nevyřešil přečíslení dvou proti jednomu a z protiútoku musel likvidovat střelu Pavla Korduleho Jakub Neužil.
42:10'
Jakub Müller zahrál na icing. Vhazovat se bude tentokrát před Adamem Brízgalou.
41:36'
Ofsajdem skončila další akce Kadaně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:58'
Dvě rány od modré vyslal Jakub Trefný, ale ani jedna jeho jedovka si nenašla cestu mezi tři tyče a hosté jsou kompletní.
40:01'
Kadaň zahajuje třetí třetinu zkrácenou přesilovou hrou, která může trvat 58 vteřin.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:49 .
Ve druhé třetině jsme v Ústí nad Labem branku neviděli. Největším smolařem prostřední periody se stal domácí Tomáš Pšenička, jenž hned třikrát rozezvučel tyč! Hostující Kadaň je směrem dopředu absolutně bezzubá a těžko dnes utkání bude dramatizovat, ale nechme se překvapit co uvidíme ve třetí třetině.
40:00'
39:29'
Tomáš Pšenička využil obrovskou chybu hostující obrany, ale ani jeho snad čtvrtá šance během druhé třetiny neznamenala branku! Tentokrát mu radost překazil dobrým zákrokem Jakub Neužil!
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny. Slovan vyhodil ve svém oslabení přes všechny čáry.
38:59'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Pavel Kordule – 2 min., hákování).
38:01'
Tomáš Vildumetz spolu s Martinem Tůmou nezhodnotili situaci dvou proti jednomu a jejich kombinaci zastavil zkušený Jakub Trefný.
37:33'
Daniel Kružík nestihl kotouč v útočné třetině a čárový rozhodčí viděl milimetrový ofsajd domácích.
36:41'
Jakub Wojnar, bývalý ústecký svěřenec, se nedostal tělem před Vladimíra Brože a kotouč se od jeho hole pouze doklouzal k Brígalovi, jenž jej pokryl pod svou lapačku.
35:15'
Oba týmy jsou kompletní a hraje se v pěti na obou stranách.
34:31'
Tomáš Vildumetz je opravdový šikula. Oklamal svým pohybem kompletní čtveřici hostů, ale sám před Neužilem selhal! Ten jeho střelu švihem schoval do své lapačky!
33:48'
Adam Brízgala odčinil své vyloučení a lapil pokus Michaela Foltýna od modré do své lapačky.
33:15'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Adam Brízgala – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
32:33'
Smolař druhé třetiny je jasný! Tomáš Pšenička tečoval nabídku Daniela Kružíka a potřetí se po jeho zakončení ve druhé třetině rozezvučela tyč!
31:40'
Smetanovu ránu vyrazil Neužil pravým betonem a poté se Kadani podařilo osvobodit vyhozením přes všechny čáry.
31:05'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Denis Zeman – 2+2 min., vysoká hůl).
30:19'
Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny a tato část začala ofsajdem domácího Slovanu.
29:30'
Adam Brízgala máchl lapačkou a předvedl rutinní zákrok proti střele Davida Homera.
29:01'
Matyáš Filip ujel do situace dvou proti jednomu s Josefem Zajícem, ale druhý jmenovaný výborně předloženou situaci zakončil pouze do přesouvajícího se Neužila!
28:40'
Po icingu Slovanu se bude vhazovat po dlouhé době před Brízgalou.
27:52'
V závěru přesilové hry označkoval podruhé ve druhé třetině brankovou konstrukci ranou z první Tomáš Pšenička!
27:19'
Vladimír Brož na ledě, Slovan krátce opět v přesilové hře.
26:48'
Jakub Neužil drží Kadaň nad vodou. Slovan při hře ve čtyřech dominoval a vše zakončil ranou Jakub Müller, brankář Kadaně byl však proti navýšení skóre.
26:05'
Jan Havel krásným sólem potěšil fanoušky, ale jeho krasojízda skončila ranou, jenž olízla pouze boční síť, a ač se za Jakubem Neužilem rozsvítilo červené světlo, o branku se opravdu nejednalo!
25:19'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., podrážení).
25:11'
Vladimír Brož si sjel před branku a snažil se tečovat, ale kotouč ideálně nezasáhl, následně fauloval a poměr sil na ledě se srovná.
24:43'
Daniel Krejčí jako první vypálil v dlouhé přesilové hře Slovanu, ale Jakub Neužil měl vyrážečku na svém místě.
23:53'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (David Homer – 2+2 min, vysoká hůl).
23:45'
První návštěva Kadaně v obranné třetině Slovanu skončila ranou Jakuba Trefného vedle pravé tyče.
23:13'
Jakub Neužil podržel ve své výstroji lehký oblouček z hole kapitána Slovanu Ondřeje Smetany.
22:17'
Ve druhé třetině se hraje de facto pouze v obranné třetině Kadaně, ale domácí nejsou schopni si vypracovat dobrou střeleckou pozici. Pokus Pavla Kordule byl sražen a sotva doklouzal k Neužilovi.
21:04'
Trhači zahráli na icing, vhazovat se bude před Neužilem.
20:43'
Tomáš Pšenička se dostal velmi šťastně k odraženému kotouči mezi kruhy a jeho rychlý bekhend orazítkoval pravou tyč!
20:01'
Matěj Morong vyhrál úvodní buly druhé periody.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:56 .
První třetina patřila jednoznačně domácímu Slovanu, který přehrával Trhače ve všech směrech a potvrdil to dvěma brankami. O ty se postarali Jakub Müller a Tomáš Pšenička. Hosté měli přeci jen šanci v první periodě korigovat stav, ale nařízené trestné střílení nepřetavil v branku Albert Michnáč.
20:00'
19:55'
Ještě jeden zákrok pro Jakuba Neužila v rámci první třetiny a hostující brankář podržel kotouč na své hrudi.
19:16'
Ondřej Smetana na ledě, Slovan v plném počtu.
19:01'
Poslední minuta první třetiny, Kadaň dohrává svou přesilovou hru ve své obranné třetině.
17:54'
Albert Michnáč se postavil k trestnému střílení, ale jeho bekhendový blafák vychytal betonem Adam Brízgala!
17:54'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Krejčí – trestné střílení, zdržování hry / padnutí na puk).
17:54'
Daniel Krejčí hasil v brankoviště obrovskou šanci Františka Wágnera a kotouč podržel rukou v brankovišti, je z toho trestné střílení pro Kadaň!
17:16'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., držení).
16:17'
Jakub Neužil zatím drží Trhače. Šimon Jelínek dvakrát dorážel z před brankového prostoru, ale brankář Kadaně je zatím jeden z mála hráčů v černém dresu, kdo si zaslouží přísnější měřítko.
15:19'
Slovan přežil i své druhé oslabení a hraje v plném počtu.
14:15'
Naopak v oslabení ujel do samostatného úniku Jiří Severa, ale jeho bekhendovou kličku zlikvidoval skvělý Neužil!
14:02'
Trhači se ani napodruhé neudrželi v útočném pásmu a Slovan opět vyhodil.
13:40'
Daniel Kružík vyhodil kotouč přes všechny čáry, Kadaň musí zakládat přesilovou hru od své branky.
13:19'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Havel – 2 min., krosček).
13:11'
Obrovský závar vznikl před Brízgalovou, ten nakonec v leže pokryl pokus Štěpána Čecha, ale domácí budou potrestání vyloučením.
12:32'
Ve dvojnásobné přesilové hře už to TOMÁŠ PŠENIČKA nestihl, ale to zas, až tolik domácí mrzet nemusí. Jeho rána cinkla o pravou tyč a zapadla za bezmocného Neužila – 2:0! Asistence: Daniel Kružík.
12:11'
Devatenáct vteřin přesilové hry pěti proti třem pro domácí Slovan. Dvě minuty za krosček obdržel Michael Foltýn (Kadaň).
11:32'
Rána Tomáše Vildumetze goflem z vrcholu kruhu měla brankové parametry, ale nakonec byla jemně sražena nad horní tyč.
11:01'
Radek Procházka skvělým obraným zákrokem zachránil hosty a ještě stihl puk poslat přes všechny čáry.
10:31'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (David Homer – 2 min., podrážení).
10:18'
Od Adama Brízgaly se kotouč odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude před domácí brankou.
09:54'
Tomáš Pšenička využil chybnou rozehrávku Kadaně, ale sám před Neužilem ranou k levé tyči neuspěl, jelikož brankový prostor minul.
09:27'
Slovan hraje v plném počtu. Vladimír Brož zpět na ledové ploše po odpykání celých dvou minut trestu.
09:10'
Pokus hradeckého a mládežnického reprezentanta Matěje Moronga zastavil před brankou svými bruslemi jeho spoluhráč Denis Zeman.
08:32'
Kadaň mohla v přesilové hře srovnat! Jakub Trefný potáhl kotouč po modré, našel přihrávkou na pravé straně Františka Wágnera a jeho rána orazítkovala pravou tyč Brízgalovy branky!
07:27'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., hákování).
07:15'
Do akce musel dvakrát v krátkém sledu i domácí Adam Brízgala, ale střelu Daniela Poizla i Michaela Foltýna pokryl a kotouč nakonec podržel pod svou lapačkou.
06:25'
Slovan měl ponechanou výhodu a doslova mučil Trhače v jeho obranné třetině. Tento tlak nakonec zužitkoval ranou z mezikruží JAKUB MÜLLER, jehož hůl našel dokonalou přihrávkou Tomáš Vildumetz – 1:0! Asistence: Tomáš Vildumetz.
04:45'
Daniel Poizl se z pozice obránce pustil do útočné akce, ale jeho svižná rána od modré pouze orazítkovala zadní mantinel. Poté si sáhl pro kotouč svou lapačkou Adam Brízgala.
03:26'
Matyáš Filip ranou švihem prozkoušel Neužila, ten vyrazil pouze před sebe, tam však zasáhla dobře obrana hostů. Na domácích je vidět obrovská touha otevřít skóre.
02:18'
Trhači se rychle dostali z obranné třetiny a Matěj Zabloudil předvedl dobrý sprint po levém mantinelu, jeho následnou střelu po ledě musel vytěsnit betonem Adam Brízgala.
02:07'
Další akci Slovanu už zastavil Jakub Neužil úspěšným zákrokem a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
01:10'
Slovan začal obrovským tlakem! Tomáš Vildumetz našel mezi kruhy Martina Tůmu a jeho pokus zaplachtil těsně vedle pravé tyče. Poté ještě pálil od modré Vladimír Brož a s jeho pokusem si s potížemi poradil Jakub Neužil!
00:27'
Jiří Severa se jako první pokoušel ohrozit branku Jakuba Neužila,ale jeho pokus byl zablokován.
00:01'
Úvodní buly vyzněla pro domácí Slovan.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Klikorka, D. Krejčí (A), Vl. Brož (A), Zajíc, Müller, Zukal – Severa, Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – Ma. Svoboda, J. Havel, Kordule – Filip, Houška, Jelínek.

SK Trhači Kadaň: Neužil (Wolf) – Trefný (C), Procházka, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – Zabloudil, Morong, Poppel – Zd. Zabloudil, Rindoš (A), J. Müller – Wojnar, Čech, Michnáč – Homer (A), Wágner, Dubský.

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Šimánek, Štofa.
 Slovan – Kadaň

Ústecké hokejisty po nepovedeném venkovním tripu, kdy prohrál postupně ve Frýdku – Místku, Havířove a nakonec i v Sokolově, čeká domácí duel s Kadaní. Slovan v posledních deseti zápasech prohrál, ze třiceti možných bodů vybojoval jeden za prohru v prodloužení se Vsetínem. Žlutomodří proti pondělnímu soupeři ale umí, posledních čtyři vzájemné zápasy vyhráli. Navíc vždy rozdílem tří a více branek. Aktuálně patří Slovanu předposlední 15 místo se ziskem patnácti bodů.

Kadaň z odehraných 25 zápasů vyhrála pouze tři. Porazila Jihlavu 2:1, Porubu 3:2 a Sokolov 4:3. Všechny tyto výhry zaznamenal tým, který od poloviny listopadu trénuje Petr Rosol, v domácím prostředí. Na ledě soupeře v letošním ročníku Kadaň nevyhrála a získala jediný bod. Aktuálně je Kadaň na posledním místě a na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body.

Dnešní utkání bude 70. vzájemným střetnutím v rámci severočeského derby.