1. česká hokejová liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Prostějov - 19. září 2020   17:00

Havířov
Havířov
04:50' Cihlář (Doktor) • 29:30' Kotala  • 32:58' Doktor (Cihlář) • 58:12' Rašner (Chroboček)
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
Prostějov
Prostějov
11:12' Chlán  (Sova, Žálčík)
Havířov
Stezka (Štipčák) – L. Rutar, Kachyňa, Lytvynov, Rašner, Ševěček, Chroboček – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Mrva, L. Bednář (A), Adamský – D. Sklenář, Cihlář, Doktor – Petriska, Maruna (C), Fridrich.
Cabák, Pilný – Bartek, Bohuněk
Gascontrol Aréna, Havířov
869 diváků
Prostějov
Bláha (Wolf) – Sova, Hefka, Staněk, Drtil, Hrdinka, Piegl – Motloch, Bartoš (A), Mrázek – Vachutka, T. Kaut (C), T. Jandus – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Ouřada, M. Novák, Wojnar – Janeček.

Viděli jsme krásný hokej, oba celky hrály až do konce naplno. Jestřábi si výborným pohybem vytvořili dobré šance, ale ztroskotali na výborném Stezkovi. AZ dnes bere tři body hlavně díky svému brankáři a své střelecké produktivitě. To je ode mne pro dnešek vše, těším se u dalších onlajnů.
59:18'
Domácí Cihlář s Procházkou se dostali do přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný zakončil sám, ale netrefil se mezi tyče.
58:12'
Havířov právě vstřelil branku!
ALEX RAŠNER trefuje přes celé hřiště prázdnou branku Jestřábů. Asistence: David Chroboček.
57:40'
57:02'
Bláha se vrátil na střídačku a hosté hrají opět vabank.
56:27'
Puk je ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu a Bláha se vrací do branky Jestřábů.
55:57'
Kotala s červené čáry netrefil prázdnou branku Jestřábů!
55:40'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., držení).
54:38'
Adamský krásně našel najetého Kotalu, ale tomu puk odskočil od hole mimo tyče, jinak by zakončoval do odkryté branky Prostějova.
52:47'
Hosté si vytvořili velký tlak, poslední pálil Piegl, ale Stezka se štěstím puk udržel. Vhazuje se po pravici gólmana AZetu.
52:14'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Dominik Sklenář – 2 min., krosček).
52:14'
Prostějov se osvobodil.
51:40'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Aleš Sova – 2 min., podrážení).
51:24'
Zakázané uvolnění AZetu.
49:57'
Hostující Vachutka pálil od modré, ale netrefil Stezkovu branku.
48:27'
Domácí Bednář nahazoval od modré čáry, ale Doktor před brankou minul puk.
47:27'
Na druhé straně zahrozil Kotala, ale jeho žabička minula pravou tyč Bláhovy branky.
46:32'
Po Bednářově chybě se před Stezku dostal opět Novák, ale ani tentokrát na domácího gólmana nevyzrál.
45:14'
Novák měl dvě gólovky – nejprve z mezikruží trefil boční konstrukci branky AZetu, poté šikovně tečoval před Stezkou, ale ten puk zastavil a podržel. Vhazuje se po pravé ruce gólmana AZetu.
44:29'
AZ se osvobodil.
43:39'
Dobrý zámek Prostějova zakončil tvrdou ranou z první Mrázek, Stezka vytáhl zákrok vyrážečkou a poslal puk do ochranné sítě. Vhazuje se po jeho pravici.
43:11'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., hákování).
42:43'
41:32'
Hosté vystihli rozehrávku domácích, Vachutka našel volného Janduse, ale tomu do střely padl jeden z domácích obránců. Teď to AZ hasil v poslední chvíli!
41:02'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.
40:01'
Hráči obou celků i rozhodčí jsou na ledě, za chvíli začne třetí třetina dnešního utkání.
I ve druhé třetině byl k vidění parádní hokej se šancemi na obou stranách, nedá se říct, že by některý z celků měl herně navrch. Ale AZ se prosadil dvakrát, zatímco Jestřábi ani jednou, což je určující pro skóre utkání. Hraje se ve výborné atmosféře, kromě domácích fanoušků se o ni starají také fanoušci Prostějova. Uvidíme, co přinese třetí třetina. Ta začne asi v 18:46.
40:00'
39:58'
Před brankou Prostějova teď bylo pořádně horko, ale hosté to nakonec ustáli, když jeden z domácích útočníků zůstal ležet v brankovišti a rozhodčí přerušili hru ve chvíli, když Procházka trefil tyč odkryté branky.
39:31'
38:27'
Domácí při vlastním oslabení dvakrát ohrozili Bláhu, nejprve vyvezl puk Kotala a snažil se jej po objetí branky dostat k levé tyči. Poté ten samý hráč vybídl ke střele Lytvynova, jenž chytrým odrazem dostal puk před odkrytou branku, kde byl Adamský, ale nedokázal se včas zorientovat.
38:02'
AZ se osvobozuje.
37:41'
Hostující Kaut byl blízko vstřelení gólu, ale Stezka dokázal puk po jeho střele z bezprostřední blízkosti vyrazil a zastavil i následnou dorážku.
37:31'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Filip Seman – 2 min., podrážení).
36:57'
Vachutka pálil od modré, ale netrefil branku AZetu.
36:31'
Hosté se hnali do rychlého brejku a byl to opět Novák, kdo zakončoval. Tentokrát z levého kruhu, ale Stezka má puk ve své moci. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.
36:07'
Zakázané uvolnění Azetu.
35:26'
Šanci na druhé straně měl Sklenář, ale z dobré pozice netrefil branku Prostějova.
34:52'
Teď měl Novák na holi snížení, když se z pravé strany dostal před Stezku a pokusil se jej překonat střelou ke vzdálenější tyči, ale gólman AZetu se rychle přesunul a puk vyrazil.
34:01'
Šanci Prostějova měl Novák, ale Stezka bravurně zasáhl lapačkou, za což byl oceněn potleskem domácích fanoušků.
32:58'
Po rychlém protiútoku se střelou z první prosazuje JAKUB DOKTOR, jenž střelou těsně nad ledem k pravé tyči překvapil Bláhu. Ten se na sebe zlobí. Asistence: Dominik Cihlář.
32:33'
Hosté teď ostřelují Stezkovu branku, nejprve se pěkně uvolnil kličkou do středu Piegl, ale jeho ránu domácí gólman vyrazil, po něm pálil Žálčík, ale puk šel těsně vedle pravé tyče branky AZetu.
30:49'
Puk je na domácí střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.
29:54'
Hostující Hrdinka poslal nahození od modré čáry, ale jen do připravené Stezkovy lapačky. Vhazuje se po levé ruce gólmana AZetu.
29:30'
JAKUB KOTALA se z trestného střílení nemýlil a střelou mezi betony překonal Bláhu.
29:30'
Domácí Kotala se dostal do brejku, byl faulován, přesto dokázal zakončit, ale Bláha puk vyrazil. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
28:09'
28:07'
Z mezikruží pálil Adamský, ale Bláha předvedl jistý zákrok lapačkou. Vhazuje se po levici gólmana hostí.
27:25'
Rašner pálil od modré, ale nepřesně a Havířov musí zakládat útok od své branky.
26:59'
Žálcík vyvezl puk a dostal se ke střele, ale poslal puk přímo do ochranné sítě. Vhazuje se ve středním pásmu.
26:36'
26:09'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Mrázek – 2 min., hákování).
25:49'
Domácí Kotala se dostal ke střele z levého kruhu, mířil na teploměr Bláhy, ale ten se překonat nenechal. Vhazuje se po pravé ruce brankáře Jestřábů.
24:49'
Hostující Jandus teď předvedl důraz v útočném pásmu, vybojoval puk a vypálil z otočky, ale jeho střela byla zblokovaná.
24:22'
Bláha raději podržel nahozený puk, vhazuje se po levici brankáře Jestřábů.
23:38'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočného a hlavně se tam udržet.
22:15'
Domácí Seman vystřelil na Bláhu z pravého kruhu, dostal se i k dorážce, ale pak byl poslán k ledu obránci hostí. Do malé rozmíšky se přidal i Kotala, ale rozhodčí nevylučuje.
21:38'
Hostující Žálčík se zjevil sám před Stezkou, ale ten jeho pokus vyrazil lapačkou.
20:44'
20:22'
Adamský vyvezl puk z obranného pásma a dokonce vystřelil na Bláhu, ale ten jeho pokus vyrazil pravým betonem.
20:01'
Hráči obou týmu i čtveřice rozhodčích jsou na ledě, za malou chvíli začne druhá třetina.
V první třetině byl k vidění atraktivní hokej z obou stran, trochu více ze hry měli domácí hráči, ale góly padly jen dva, po jednom na každé straně a skóre je tak vyrovnané. Můžeme se těšit na druhou třetinu, která začne asi v 17:51. Prostějov v ní bude mít ještě 44 vteřin přesilovky.
20:00'
19:51'
19:04'
Domácí zachytili rozehrávku Prostějova, Adamský jel sám na Bláhu, ale střelou mezi betony jej nedokázal překonat!
18:44'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Dominik Sklenář – 2 min., držení).
18:27'
AZ hraje aktivně, ale nemůže se udržet v útočném pásmu.
17:00'
16:31'
Hosté se dostali do konce do útoku, Jandus se prohnal do útočného pásma, ale jeho střelu Stezka vyrazil.
15:46'
Teď se domácí sami nepřesnou rozehrávkou připravili o útočné pásmo.
15:32'
Lytvynov pálil od modré, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se po Bláhově pravici.
15:17'
Prostějov zahrál vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu.
15:12'
15:00'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Robin Staněk – 2 min., podrážení).
14:48'
13:53'
Přesilovka se AZetu zatím daří, Adamský vyslal dvě pumelice příklepem z první, první šla nad horní tyč, druhou vyrazil Bláha vyrážečkou nad branku a poté Kotala z otočky trefil levou tyč branky Prostějova.
12:48'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Drtil – 2 min., nedovolené bránění).
12:03'
Domácí se rozjeli do útoku, Kotala hledal Mrvu, ale přihrávku zablokoval jeden z hostujících obránců.
11:12'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Teď bylo rušno před domácím brankářem, domácím se nedařilo vyhodit puk ze třetiny a nakonec z toho těží PETR CHLÁN, jenž dorazil puk do odkryté branky po Žálčíkově střele. Asistence: Aleš Sova a Lukáš Žálčík.
10:32'
Další ofsajd Havířova, přechod modré čáry dnes dělá domácím hráčům problémy.
09:15'
Slibně vypadající akci AZetu zastavil ofsajd.
08:51'
Domácí Petriska se prosmýkl mezi obránci hostí a zkusil překonat Bláhu bekhendem mezi betony, ale gólman Prostějova scvakl své chrániče včas.
08:19'
AZ se drží v útočném pásmu, ale nemůže se dostat ke střele.
06:32'
Hostující Hefka vybojoval puk za brankou Havířova a předložil jej Bartošovi, kterého Stezka bravurně vychytal.
06:01'
Útok AZetu zastavil ofsajd.
05:41'
Hostující Piegl nahodil puk od modré, Stezka má puk v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.
04:50'
AZ se dostává do vedení zásluhou DOMINIKA CIHLÁŘE, jenž před Bláhou tečoval Doktorovo nahození od modré čáry. Asistence: Jakub Doktor.
03:55'
Prostějov vyhrál buly, ale nemůže se vymanit ze svého obranného pásma.
03:55'
Domácí jsou v útočném pásmu, Procházka hledal spoluhráče před brankou, ale jeden z hostujících obránců puk srazil k Bláhovi, ten kus černé gumy přikryl. Vhazuje se po levici gólmana hostí.
Prostějovu přesilovka moc nevyšla, vyslal jen dvě střely na branku.
03:24'
02:52'
Další vyhození Havířova.
02:12'
01:38'
Jestřábi hned pálí, konkrétně Novák, ale Stezka proti jeho ráně vyjel a puk chytá.
01:24'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Mrva – 2 min., držení).
00:45'
Za hostující brankou zůstal ležet Staněk, rozhodčí přerušili hru, ale obránce hostí nakonec odjel sám na střídačku.
00:33'
První střelu utkání vyslal hostující Motloch, Stezka zasáhl pravým betonem.
00:01'
Původně se v sobotu 19.9.2020 měl AZ v rámci 3. kola Chance ligy doma utkat s Vrchlabím, ale tento tým je v karanténě. Ve stejný den měli Jestřábi sehrát své utkání na ledě Rysů ve Frýdku-Místku, jenže i tento celek je v karanténě. Havířov s Prostějovem se tedy domluvili na předehrávce utkání 14. kola a my díky tomu můžeme vidět velmi zajímavý souboj.

LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi mají omlazený kádr, který vedou hlavní trenér Jiří Šejba a jeho asistent Ivo Peštuka. Brankářskou jedničkou je Ondřej Bláha, záda mu budou krýt Adam Wolf a Kryštof Rochla.

V obraně se mohou Jestřábi spolehnout na Robina Staňka a Tomáše Drtila, které si můžete pamatovat z jejich působení v Havířově. Zaujmout může František Hrdinka, jenž má za sebou starty v extraligové Mladé Boleslavi a byl účastníkem dvou mistrovství světa juniorů. Zkušenosti z EBEL ligy má osmadvacetiletý Aleš Sova, který si zahrál i ve Francii, Dánsku, USA a dva zápasy odehrál také v Itálii.

V týmu už nenajdeme Tomáše Nouzu, Marka Račuka ani Tomáše Divíška, o které se Prostějov opíral v minulé sezóně. Novým kapitánem je Tomáš Kaut, v týmu zůstali tahouni Dominik Hrníčko a Lukáš Žálčík. Plnit roli střelce by měl Daniel Vachutka, jenž loni v dresu Šumperka nasázel 33 branek, letos se trefil v obou dosud odehraných utkáních.

Jestřábi po úvodní těsné prohře plně bodovali
K utkání 1. kola jel Prostějov na horký led Jihlavy. Tam Dukle podlehl těsně 3:2, když prohrával 1:0, ale dokázal otočit na 1:2. O branky Jestřábů se postarali Vachutka a Hrníčko. Všechny góly padly ve druhé třetině. V závěru utkání hrál Prostějov bez brankáře a s výhodou přesilovky navíc, ale vyrovnání se nedočkali.

Kaňkou na utkání bylo zranění prostějovského Michala Gaga, jenž se zranil hned při prvním střídání a musel čekat na ošetření hodinu, jelikož na zápase nebyl přítomen lékař. Vedení Prostějova proto bude žádat kontumaci utkání a náhradu škody.

Ve 2. kole si Jestřábi spravili chuť, když na domácím ledě porazili Třebíč 6:3. Domácí vedli na začátku druhé třetiny už 4:1, když se prosadili Novák, Žálčík, Mrázek a Vachutka. Třebíč následně snížila, ale ve třetí části vedení domácích navýšil Chlán. Hosté sice dokázali reagovat a snížit na 5:3, ale poslední slovo měli jestřábi, konkrétně Novák, jenž svým druhým gólem určit konečnou podobu výsledku.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov v minulém utkání:
Bláha – Matyáš, Sova, Drtil, Staněk, Piegl, Hrdinka – Mrázek, Bartoš, T. Jandus – Motloch, T. Kaut, Vachutka – Hrníčko, Chlán, Žálčík – M. Novák, Ouřada, Hefka – Wojnar

AZ Heimstaden Havířov
AZ v úvodních kolech získal 2 body
Hokejisté AZetu Havířov vstoupili do soutěže v roli favorita, ale v prvním utkání se jim nepodařilo ji naplnit. Proti aktivně hrajícímu Sokolovu se nemohli dlouho prosadit, když už nějakou šanci měli, zhatil ji výborně chytající Cichoň. Toho dokázal překonat jen Jakub Doktor, který vyrovnával na 1:1. Hosté se prosadili dvakrát, vždy to byl Kverka, jenž poslal hosty na začátku druhé třetiny do vedení a ve třetí části vstřelil rozhodující gól. Havířovu nepomohla ani hra bez brankáře.

Ke druhému utkání jeli naši borci do Šumperka, kde o gól prohrávali i vedli a nakonec vyhráli v prodloužení. Na všech třech gólech AZetu se podílel Roman Szturc, jenž na jeden nahrál Lukášovi Bednářovi a dva sám vstřelil, včetně toho vítězného v prodloužení.

Hlavní trenér AZetu Jiří Režnar byl po zápase spokojen: „ Možná si někdo myslí, že dva body ze Šumperku jsou málo, ale já si myslím, že soutěž bude zpočátku velmi vyrovnaná a nikdo vám nedá nic zadarmo. Dneska to byl kvalitní zápas, bylo to hodně o prvním gólu. Podařilo se nám otočit skóre na naši stranu, ale po drobné chybě jsme inkasovali. V prodloužení jsme byli šťastnějším týmem my, a proto bereme dva body. Doufám, že z kluků konečně spadla určitá nervozita a tlak, který na ně vznikl jako na favorita a v sobotu už to bude ten starý, dobrý AZ jako minulé sezóny.”