1. česká hokejová liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Zlín - 7. ledna 2023   17:00

Přerov
Přerov
07:26' Jak. Svoboda (Chroboček, Březina) • 24:15' Březina (Jak. Svoboda, Pechanec) • 59:12' Pechanec (Doležal, Jak. Svoboda)
3:4
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Zlín
Zlín
13:58' Honejsek  (Mrázek) • 22:20' Köhler  (Mrázek, Gazda) • 36:59' Heš  (Kindl, Pospíšil) • 64:18' Gago
Přerov
Jaroš, Mejzlík – Bezděk, Kučera
MEO Arena, Přerov
Zlín

64:18'
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci podruhé v této sezóně vítězí na přerovském ledě v prodloužení! Do útočného pásma nabral rychlost MICHAL GAGO, který prostřelil Michala Postavu ranou z pravého kruhu pod lapačku! Bez asistence.
63:31'
Březina velmi chytrou přihrávkou vyslal do souboje proti Honzíkovi Pechance, ten ale obloučkem letící přihrávku nedokázal na poprvé zpracovat a přišel tak o drahocenný čas, kvůli kterému už nemohl soupeřovu branku výrazněji ohrozit.
62:28'
Kotouče se zmocnil Gago, který počkal na prostřídání spoluhráčů. Do útočného pásma se brzy zkusí vydat zase Zlín.
61:41'
Okál se neúspěšně pokoušel obkroužit branku, puk ale zůstává na hokejkách Přerova.
61:16'
Honejsek se dostal do úniku s Chrobočkem na zádech, nastřelil ale jen pravý beton Michala Postavy!
60:05'
Puk mají v držení Zubři, konkrétně Robert Černý.
60:01'
Začalo prodloužení.
Zubři zkraje třetí třetiny hostům pořádně zavařili. Své gólovky ale neproměnil jak Černý, tak ani Okál. Na opačné straně nastřelil spojnici Gago a tempo hry paradoxně stáhla nevydařená přesilovka Hanáků a následná série icingů. Nezáživný hokej plný nepřesností, chyb a urputné obrany se táhl až do poslední minuty, kde museli být kvůli manku aktivnější domácí. Ti se nakonec prosadili při powerplay bez brankáře, kdy se po dělovce Jakuba Svobody dostal k dorážce Antonín Pechanec a poslal zápas do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:52'
Ofsajd Ševců.
59:30'
Ve hře se pokračuje i bez plexiskla za zlínskou střídačkou, puk má na hokejce Novotný.
59:12'
Za zlínskou střídačkou je rozstřelený kus plexiskla a ve hře se tak nějakou dobu nemohlo pokračovat. Těžko ovšem říci, jak k poškození plexiskla došlo. Mohlo jít o úder některé z rozčílených zlínských hokejek, ale také o radost přerovských fanoušků, kteří by po vyrovnávacím góle s tvrzeným sklem lomcovali.
59:12'
Přerov právě vstřelil branku!
MEO Aréna je na nohou, Zubři v poslední minutě dokázali srovnat! Jakub Svoboda napřáhl k prudké střele za modrou čarou a před brankou se v tu chvíli ocitali Přerované v přesile! Honzík puk vyrazil pouze před sebe, čehož se snažil využití Doležal. Byl však zaměstnán obráncem, který už nemohl pokrýt ANTONÍNA PECHANCE a ten zblízka doklepl puk za brankovou čáru! Asistence: Tomáš Doležal, Jakub Svoboda.
58:38'
Postava opouští branku, Zubři to zkusí v šesti.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Zubři by měli něco vymyslet, pokud se Zlínem nechtějí padnout také potřetí v tomto ročníku.
57:48'
Talafa střílel rychle po buly, nastřelil ale pouze vysunutého hráče Přerova, od něhož puk vyletěl do ochranné sítě.
57:43'
Hra je přerušena pro další zakázané uvolnění, nyní na straně Přerova.
57:22'
Chroboček odvedl dobrou práci před pásmem, kde uhájil držení kotouče a následně jej prostrčil na Březinu, jehož prudká střela vypadla Honzíkovi vedle tyče!
56:25'
Ofsajd svěřenců Roberta Svobody.
56:17'
Hra se nadále odehrává především ve středním pásmu, kde urputná obrana modré čáry Zlína odráží přerovské nájezdníky.
54:51'
Domácí se pokoušeli něco vymyslet v útočné třetině, hosté se ale dostali k puku. K jejich smůle opět vyhazují pouze přes všechny čáry.
53:52'
Od šancí v úvodu třetí třetiny jsme toho mnoho zajímavého neviděli, čas na srovnání se však Zubrům krátí.
52:56'
Přerov dobrou defenzivní činností znovu vylepšuje své statistiky v oslabení.
52:25'
Stejně bídnou přesilovku, jakou před chvíli předvedl domácí Přerov, nyní sehrávají také hosté.
51:53'
A další pokus Beranů obsadit pásmo maří Chroboček.
51:15'
Dvořák i v pokleku dokázal odpálit kotouč k Honzíkovi.
50:56'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Jiří Goiš – 2 min., faul kolenem.
50:30'
V posledních minutách sledujeme výrazně nezáživnou pasáž. Spousta nepřesností nedovoluje ani jedné straně dostat se na dostřel soupeře.
48:14'
Gazdově myšlence zřejmě rozuměl pouze on sám, puk končí na dalším zakázaném uvolnění.
47:22'
Zakázané uvolnění Beranů.
47:04'
Ševci hrají v plném počtu, Honzík neměl žádné starosti.
46:37'
Minuta a půl z trestu Kubiše je minulostí, Hanáci nadále bez jediného pokusu.
46:10'
A další pokus o obydlení pásma Zlína Zubry je zmařen. Ševci si vlastní modrou dobře hlídají.
45:54'
A nepodařilo se jim to ani teď. Krisl opět řídí rozehrávku.
45:38'
Krisl je s pukem za vlastní brankou, Zubři se zatím v přesilovce vůbec k ničemu nedostali.
45:10'
Puk míří rychle po buly mezi dva přerovské obránce a následně opouští zlínské pásmo.
45:04'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Pavel Kubiš – 2 min., sekání.
43:18'
Třetí třetina začala pěkně zhurta! Na opačné straně se po pravém mantinelu kolem Dluhoše prosmýkl Gago a poté nastřelil spojnici Postavovy kasy!
42:18'
Zubři v tlaku pokračují, obrovskou příležitost měl osamocený Okál v mezikruží, povyjetého Honzíka ale nepřekonal a na první zářez za MEO nadále čeká!
41:41'
Velkou šanci měl Robert Černý, který předvedl krásnou souhru s Doležalem, jenž mu zadovkou hodil puk před branku! Domácí bek si ale na Honzíka nepřišel!
41:09'
Ofsajd Přerova.
40:34'
Březina se díky vypíchnutí Jakuba Svobody dostal do útočného pásma, kde se šikovně vyhnul Gazdovi a následně otestoval Honzíkovu vyrážečku.
40:06'
Na buly ve středovém kruhu opět uspěli hosté.
40:01'
Ve 22. minutě zamířili do prvního oslabení také hráči Přerova a ani oni se neubránili. Mrázek velmi podobně jako při první brance našel volnou hůl před brankou, která tentokráte patřila Bedřichu Köhlerovi, a od které puk zaplul mezi Postavovy betony. Zlín si však vedení dlouho neužil, Přerov za dvě minuty srovnal. Obrana Ševců si neporozuměla, čehož rychle využil Jakub Svoboda a zpoza branky našel hokejku Davida Březiny. Obrátit mohl rychle Goiš, vzápětí se ale MEO Aréna stala svědkem mrazivých momentů, kdy Ševčík inkasoval střelu Ondráčka přímo na nekrytou část ucha a kluziště opustil na nosítkách. Ztracené tempo hry se brzy vrátilo, hrozil Dobša, na opačné straně zase Mrázek, pátá branka večera ale přišla až ke konci třetiny, kdy Ševci vychytali domácí rozehrávku a z rychlého kontru se prosadil Lukáš Heš. Třetí třetina začne přibližně v 18:58.
40:00'
39:32'
Ševci se nastěhovali do útočného pásma, Zubři je ale do žádné akce pustit nechtějí a obětavě brání.
39:00'
Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny.
36:59'
Ševci si ve 37. minutě berou vedení zpět! Domácí chybovali při rozehrávce, kdy puk nedokázali dostat ani ven z pásma a z toho se zrodil rychlý kontr. Do krátkého přečíslení se pokusil ještě zasáhnout vleže Černý, Kindl ale propasíroval puk na Pospíšila a ten ještě u volné tyče našel LUKÁŠE HEŠE, jenž doklepával puk za přesouvajícího se Postavu. Asistence: Denis Kindl, Tomáš Pospíšil.
35:23'
Ofsajd Zlína.
35:02'
Čtvrtý útok Zubrů se teď v útočném pásmu prezentoval dobrou hrou, hosté jej ale nenechali přímo ohrožovat branku Honzíka. Buly se odehraje po jeho pravé ruce.
34:33'
Další Dluhošův pokus dobře tečoval Indrák, puk proletěl kolem Honzíkovy branky.
33:52'
Dluhoš střílel zápěstím od modré čáry, Honzík ale na jeho pokus dobře viděl.
33:20'
V plném počtu už nějakou chvíli hrají také hosté ze Zlína.
32:42'
Přerov hraje v plném počtu, Dvořák teď dobrým pohybem shodil puk pod sebe na Chrobočka a vzápětí zamířil clonit před branku. Dobře sehraná akce této dvojice.
31:15'
Přečíslení tři na dva, které, nutno podotknout, nevypadalo příliš nebezpečně, končí pokusem Kubiše od mantinelu a následným zákrokem Postavy.
30:54'
Bedřich Köhler – 2 min., hákování.
30:49'
Zubři vyčistili prostor před Postavou, ten si na start druhého oslabení sjel pro kotouč a přikryl jej lapačkou.
30:42'
Tomáš Doležal – 2 min., krosček.
30:24'
Vhazování po levici Michala Postavy.
29:22'
Honejsek skvěle našel Mrázka, který si zkoušel vymíchat Postavu, domácí brankář ale zůstal skálopevně na své pozici a z tohoto souboje vyšel úspěšně!
28:25'
Gazda se ocitl velmi blízko Postavově brance, domácího brankáře ale pozdravil pouze bekhendovým pokusem do betonu.
27:45'
A zakázané uvolnění padlo také na druhou stranu.
27:24'
Nepřesná rozehrávka Hanáků končí icingem.
27:15'
Další ofsajd hostujícího celku.
26:25'
Nyní už byl ale Dobša úspěchu blíž! Puk si chystal před brankou v dobré pozici, trefil ale jen povyjetého Honzíka!
26:14'
Dobša vyvezl puk do útočného pásma, jeho rána poté mířila mimo.
25:45'
Hra pokračuje vhazováním před Postavou a následným ofsajdem Zlína.
25:36'
Ševčík už na nosítkách opustil led, aplaudující MEO Aréně ještě zamával a palcem nahoru podal jasné gesto. Doufejme, že bude brzy v pořádku.
25:36'
A na kluzišti sledujeme velmi mrazivý moment. Do tvrdé střely Ondráčka se obětavě položil Ševčík, ránu však schytal zboku hlavy přímo na nechráněné ucho. Na ledě už jsou nosítka a celá MEO Aréna včetně zlínského kotle vyprovází domácího obránce tleskotem.
25:09'
Jiří Goiš měl rychlý obrat téměř na hokejce! Prudkou střelu z přerovského kontru vyrazil Honzík pouze před sebe, kam sjížděl právě Goiš, puk mu ale hůl přeskočil!
24:15'
Zlín si ale dlouho své vedení neužije, Zubři rychle srovnávají! Poté, co hosté chybovali ve vlastní rozehrávce se puku za brankou zmocnil Jakub Svoboda, který přesným pasem před branku našel dojíždějícího DAVIDA BŘEZINU! Ten Honzíkovi nedal žádnou šanci zasáhnout, jelikož svoji střelu bez přípravy nasměroval do míst, kam už se přesunout nestíhal! Asistence: Jakub Svoboda, Antonín Pechanec.
23:52'
22:55'
Přerovští fanoušci jsou značně rozhořčení, další hraniční zákrok na hráče ve žlutém totiž probíhá bez zdvižené paže.
22:20'
A také Ševci svoji první přesilovou hru využívají, čímž se dostávají do vedení! Druhý gól Zlína se semlel velmi podobně jako ten první – Petr Mrázek nahrával před branku přesně na hůl nehlídaného BEDŘICHA KÖHLERA, který jemným přiklepnutím nasměroval puk mezi betony Postavy! Asistence: Petr Mrázek, Daniel Gazda.
21:57'
Zubři se hned na začátek prvního oslabení osvobozují. Zlín se snaží dostat zpět do útočné třetiny.
21:26'
V útočném pásmu inkasoval holí do tváře Filip Dvořák, tento zákrok však proběhl bez povšimnutí. Naopak na opačné straně je záhy pro vysokou hůl vyloučen domácí Tomáš Doležal.
20:06'
Na buly uspěli hosté.
20:01'
Už ve třetí minutě mohli skóre otevírat domácí Zubři. Jakub Svoboda se šikovně protáhl po pravém křídle až před Honzíka, kterého si také položil, vzápětí však do odkryté části branky puk nezasunul. Domácí byli v úvodu aktivnější, čímž si vybojovali přesilovou hru a v ní po minutě slavili otevření skóre. Jakub Svoboda už byl tentokráte úspěšný, když si sjel od mantinelu na jeho oblíbenou pozici na pravém kruhu a prudkou střelou zápěstím vymetl vzdálenější horní roh branky. Solidně zaplněná MEO Aréna čekala na další branku do 14. minuty. Mrázek objel branku a z otočky na kruhu přesně našel čekající hůl Antonína Honejska. Ve velké šanci se poté ocitl Okál, další změnu skóre už však první perioda nepřinesla. Druhá třetina začne přibližně v 17:54.
20:00'
19:33'
Mrázek nastřelil bližší tyč z ostrého úhlu, tento pokus však Postavu výrazně ohrozit nemohl. Následovalo přerovské vyhození na zakázané uvolnění.
19:06'
S ohlášením poslední minuty prvního dějství vyslal prudkou střelu přes Zbořilovu hůl David Březina. Honzík si připsal obtížný zákrok, když mu puk mířil mezi vyrážečku a pravý beton.
18:50'
Odpískaný ofsajd hovoří proti straně Přerova.
18:26'
Ševci uspěli na buly ve vlastním pásmu a chtěli předvést rychlý útok, couvající beci Přerova jej nakonec zažehnali.
18:11'
A ochranná síť se rozvlnila také na druhé straně. Puk se do ní odlepil z hole Roberta Černého.
17:48'
Po srovnávacím gólu vykazují větší ofenzivní chuť zase Ševci. Husova rána ovšem končí na přerovském bloku a následně v ochranné síti.
17:18'
Ovace sklízí na druhé straně Michal Postava, s prudším pokusem si opět poradil lapačkou.
15:59'
A velmi podobnou situaci před Honzíkem sehráli Zubři i podruhé! Přihrávka zpoza branky však nakonec nekončí domácí střelou, nýbrž promáchnutím! Velká škoda pro přerovský celek.
15:01'
S odpovědí však mohli brzy přijít domácí hokejisté! Zdeněk Okál, který dnes nastupuje po dlouhém zranění, mohl zapsat první branku v dresu Přerova, Honzíkovu branku však z dobré pozice v mezikruží těsně minul!
13:58'
Je srovnáno! Petr Mrázek šikovnou přihrávkou z pravého kruhu našel čekající hůl ANTONÍNA HONEJSKA, od které puk zamířil přímo za beton Michala Postavy! Asistence: Petr Mrázek.
13:33'
Kotouč letí z hole Krisla do ochranné sítě, bylo to však s přispěním teče zlínského hráče, proto se buly odehraje před Honzíkem.
12:45'
Postava si připisuje dobrý zákrok, kdy se před ním vynořil puk ze zahuštěného mezikruží.
12:27'
Zubři ladně přešli střední pásmo, kdy puk vyvážel Černý. Následnou situaci ovšem Doležal zahodil přihrávkou naslepo, která skončila na hokejkách Zlína.
10:45'
Novotný mohl puk hrát ještě před brankovou čarou, sudí však celou situaci pro icing zastavili. Svůj verdikt brzy přehodnotili a buly se nakonec odehraje ve středovém kruhu, nikoliv v pásmu Přerova.
10:37'
Michal Postava si připisuje další zákrok lapačkou, na kruhu po jeho levé ruce se tak odehraje i následující vhazování.
09:58'
Buly po levici Postavy.
09:31'
Do MEO Arény si dnes našlo cestu mnoho diváků, po delší době tak na Hané sledujeme zaplněné ochozy ze všech stran. Velké množství fanoušků přijelo také z nedalekého Zlína, ti se však svými hlasivkami zatím do aktivní podpory Beranů nezapojují.
09:14'
Macuhovi sedl puk na "placku", jeho rána od levého mantinelu tak končí hodně vysoko v ochranné síti.
08:20'
Fencl myslel nahrávku zpoza branky velmi dobře, nikdo z jeho spoluhráčů na ni ovšem nedosáhl.
07:26'
Zubři sice v přesilové hře nerozmístili své síly do klasického rozestavení, to ale nakonec ani nepotřebovali, jelikož Jakub Svoboda na levém kruhu využil dostatek prostoru k prudké střele a ta zamířila přímo do vzdálenější šibenice Honzíkovy branky! Asistence: David Chroboček, David Březina.
06:58'
Pokus o zabydlení se před Honzíkem Zubrům nevyšel, Ševci vyhazují a mohou prostřídat síly na ledě.
06:36'
Zubři dostali kotouč pouze na hůl Ondráčka. Ten v doprovodu Hejcmana vyváží puk z obranné třetiny.
06:23'
Pavel Sedláček – 2 min., hákování.
06:01'
V uplynulých šesti minutách se zatím aktivněji prezentuje domácí MEO.
05:27'
Pechanec dobře vybojoval kotouč u mantinelu a přehodil hokejku Gaga, aby puk dostal k Březinovi, pohotově ovšem reagoval Novotný.
04:57'
Postava raději přikryl kotouč, který se k němu doklouzal z levého kruhu. Vhazovat se bude v pásmu Přerova.
04:01'
Třetí formace Přerova odvedla v útočném pásmu dobrou práci. Svojí aktivitou však zaměstnala pouze zlínskou defenzivu, nikoliv brankáře Honzíka.
03:29'
02:40'
Zubři se dostali k první větší šanci! Po pravé straně se protáhl před Honzíka Jakub Svoboda, který si hostujícího brankáře i položil, odkrytou branku poté ovšem minul!
01:41'
A David Honzík si připisuje první zákrok, krátce po překročení modré čáry otestoval jeho pozornost Goiš.
01:24'
V úvodní minutě jsme mohli vidět aktivní vstup obou celků do utkání. Buly před Honzíkem.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – R. Černý, Krisl, Chroboček, Dluhoš, Ševčík, Gréč – Jak. Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, F. Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Macuh, Goiš – Dobša, Indrák, Fencl – Hradil.

PSG Berani Zlín: Honzík (Huf) – Talafa, Gazda, M. Novotný, Suhrada, Husa, Zbořil, Riedl – P. Sedláček, Honejsek, Mrázek – Pospíšil, Kindl, Heš – Ondráček (A), Hejcman, Kubiš (C) – Zabloudil, Gago, Köhler (A).

Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík – Bezděk, Kučera.
Přerov vs. Zlín
V minulých dnech zažívali fanoušci přerovského hokeje radostné chvíle především díky juniorskému mistrovství světa. Po trojici odchovanců Tomáši Suchánkovi, Stanislavu Svozilovi a Martinu Ryšavém se je pokusí potěšit také jejich A-tým. Podařit se mu to může podruhé v řadě: na středeční výhru na ledě Šumperku se bude snažit navázat v domácím prostředí proti Zlínu. Předchozí dva vzájemné duely vyzněly pro Berany, tentokrát by už rádi uspěli Hanáci.

Přerov v probíhajícím ročníku poprvé narazil na Zlín před téměř čtvrt rokem. Žlutomodré poslal zkraje druhé třetiny do vedení jejich aktuálně nejlepší střelec Petr Mrázek (12+5). Zubři srovnali ve 37. minutě zásluhou přečíslení dvou proti jednomu a přesné střely Tomáše Doležala do horní části branky. MEO pak ve třetí části nevyužilo pětiminutovou přesilovku a o výhře Zlína rozhodl ve třetí minutě prodloužení Pavel Sedláček (5+5). V odvetě podali Přerovští jeden z nejhorších výkonů v dosavadním průběhu sezony. Výsledkem byla porážka 1:5. Za ševce se dvakrát trefil Sedláček, jednou skórovali Bedřich Köhler (2+9), ex-přerovský Darek Hejcman (6+5) a Illéš. Jediný gól Zubrů zaznamenal Jakub Svoboda.

V Baťově městě nastaly od posledního zápasu mezi Zubry a Berany podstatné změny. Zlínskou kabinu opustil francouzský útočník Valentin Claireaux, který vinou zdravotních problémů zasáhl do Chance ligy pouze v osmi utkáních. Začátkem prosince pak na Zimním stadionu Luďka Čajky začal úřadovat nový jednatel. Stal se jím podnikatel a někdejší brankář Robert Hamrla, který u kormidla A-týmu nahradil Jiřího Marušáka s Tomášem Valáškem. Hamrla krátce po svém nástupu do funkce sáhl k razantnímu kroku. Po rozpačitých výkonech i výsledcích skončili trenéři Rostislav Vlach a Juraj Jurík, místo nich přišel do údolí řeky Dřevnice Miloš Říha mladší.

Ze změn u ševců to ale nebylo vše. Do útoku získali svého odchovance a potomka stejnojmenné přerovské legendy – dvaadvacetiletého Zdeňka Sedláka juniora (8 zápasů, 1+0). Naopak ke konkurenci zamířili obránci Daniel Bukač a Jan Bartko a útočník Jakub Illéš. Prvně jmenovaný se přesunul do rezervního mužstva Pardubic, další dva posílili Prostějov. Jinde než ve Zlíně momentálně působí i zkušený třicetiletý brankář Libor Kašík. Berani jej na měsíc vyměnili do Nitry, z týmu slovenského extraligisty naopak na východ Moravy dorazil David Honzík. Rodák z Milevska předtím v Chance lize chytal za Jihlavu, pražskou Slavii a Frýdek-Místek. Měsíční hostování už před Kašíkem absolvoval nejproduktivnější zlínský bek Daniel Gazda (8+9), jenž sbíral starty v Tipsport extralize za Motor České Budějovice.
Hezký sobotní podvečer z přerovské MEO Arény. Dnes nás čeká utkání 35. kola tuzemské Chance ligy, v němž změří síly domácí HC ZUBR Přerov a hostující PSG Berani Zlín. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.