1. česká hokejová liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šumperk : Frýdek-M. - 9. ledna 2023   18:00

Šumperk
Šumperk
06:30' Vildumetz (Vachutka, Bernat) • 31:53' Bartoš (Průžek, Eliáš)
2:4
(1:1, 1:1, 0:2)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
16:56' Ramik   • 25:10' A. Zeman  (Svačina) • 46:40' Lyszczarczyk  (Vrdlovec, Teper) • 49:04' Teper  (Lyszczarczyk, Macháček)
Šumperk
Zavřel, Svoboda – Maštalíř, Roischel.
ŠKODA aréna, Šumperk
1 082. diváků
Frýdek-M.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Střely na branku: 35 – 27.
Škoda aréna hlásí dohráno! Šumperk dnes ve třetí třetině ztratil utkání s Frýdkem-Místkem a protahuje svou sérii porážek na čtyři zápasy, naopak hosté poprvé v novém kalendářním roce slaví zisk tří bodů! O osudu střetnutí rozhodl sporný moment v polovině periody, po kterém se na trestnou odebral Dudycha a Rysi jeho vyloučení přetavili v branku. Když se pak o pár minut později prosadili počtvrté, bylo vymalováno.
59:56'
Hosté ani na dva pokusy netrefili opuštěnou šumeperskou svatyni, což je ale vůbec mrzet nemusí. Máme hotovo, tři body dnes poputují do Slezska.
59:26'
Domácí teď místo střel jen dlouze kombinovali, nahození z hranice pásma pak šlo mimo tři tyče.
58:59'
Znovu Drtil, hostující gólman tentokrát pryž vytěsnil vyrážečkou. Hosté vyhazují puk ven z pásma.
58:29'
Bartoš vyhrál vhazování a pár sekund nato z modré čáry na Švančaru nahodil puk Drtil, brankář Frýdku-Místku měl ale celou akci přečtenou.
58:19'
Šumperští jsou na hrací ploše v šesti, Hamalčík během pauzy opouští brankoviště!
58:19'
Sudí signalizoval krosček a ze střídačky si vytáhl Adama Zemana (FRM), Draky čeká ještě přesilovka.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:29'
Hamalčík si na své konto připisuje úspěšný zákrok, po krátké pauze se bude vhazovat u jeho branky.
56:56'
Dovolím si říct, že ve Škoda aréně je už o vítězi dnešního střetnutí rozhodnuto. Domácí se na ledě trápí a nedaří se jim se usadit před Švančarou.
56:16'
Eliáš vystartoval z vlastního pásma. Jeho rozehrávka pak sice našla spoluhráče na straně, frýdecká obrana ale následnou akci zastavila už v zárodku.
55:32'
Střela Sovy z modré čáry zasáhla jen bránícího Kunsta, Šumperk se dostává ke kotouči a vzhledem ke skóre až překvapivě pomalu střídá formace.
54:45'
Lyszczarczyk si odpykal svůj trest a míří zpět na led, hosté oslabení bez větších obtíží ubránili a hned přesouvají hru před Hamalčíkovo brankoviště.
54:24'
Sova se obětavě postavil do trajektorie rány z pravého kruhu, hosté kráčí vstříc tříbodovému zisku.
Dnešní utkání sleduje 1 082 diváků.
53:58'
Frýdecký brankář rutinní střelu zachytil do rukavice, máme tu nejspíš poslední komerční přestávku.
53:43'
Sledujeme dlouhou kombinaci Šumperka, Švančara je takřka bez práce. Domácí jsou v křeči a nedaří se jim frýdeckou svatyni vážněji ohrozit.
52:45'
V posledních minutách byl Alana Lyszczarczyka (FRM) plný led, nyní se ale odebírá na lavici hanby. Tam ho rozhodčí poslal na dvě minuty za faul kolenem.
52:22'
Svačina krátkou přihrávkou našel volného Lyszczarczyka na mezikruží, jehož rychlou střelu připravený Hamalčík vykryl. Odražený puk míří do rohu.
51:43'
Kadeřávek si říkal o přihrávku na modrou čáru, spoluhráč na kruhu ale místo toho zvolil střelu. Švančara zasahovat nemusel, kotouč byl totiž zblokován.
50:55'
Draci sbírají síly na další tažení a operují s kotoučem ve vlastní obranné třetině, hosté ale zavřeli své pásmo a nepouští protihráče za modrou čáru.
50:24'
Bitvu o kotouč za hostující svatyní vyhráli Šumperští. Následnou šňůru přihrávek pak z kruhu uzavřel Hrachovský, Švančara byl připraven.
49:45'
Drtil s Hotkěm se za pár sekund vrátí na led. Hosté kontrolují kotouč, domácí teď působí opařeně.
49:04'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
V šumperské hale zavládlo ticho, frýdečtí odskakují na rozdíl dvou branek! Utkání dostává další zápletku poté, co se hosté rychle protáhli do útočného pásma a z bezprostřední blízkosti brankoviště následně pryž za Hamalčíka dorážkou poslal JAKUB TEPER – 2:4! Asistence: Alan Lyszczarczyk, Štěpán Macháček.
48:00'
Shodné tresty za hrubost si do statistik zapisují Tomáš Drtil (SUM) a Michal Hotěk (FRM), ve Škoda aréně tak budeme sledovat hru čtyři na čtyři.
47:55'
Žurkovu odraženou střelu se za Hamalčíka ještě pokoušel doklepnout Haas, což se domácím obráncům vůbec nelíbilo. Vidíme další kočkovanou, sudí už tentokrát pošlou někoho na trestnou.
46:40'
Před trestnými lavicemi ještě došlo k drobné potyčce mezi slavícím Lyszczarczykem a propuštěným Dudychou. Oba kapitáni následně dlouho diskutovali s rozhodčími, další vyloučení ale aspoň prozatím padat nebudou.
46:40'
Polák ALAN LYSZCZARCZYK bude po dnešku v Šumperku nepřítelem číslo jedna! Poté, co naprosto objektivně řečeno přehrál Dudychův zákrok, nyní přetavil frýdeckou kombinaci v gól a posílá hosty do vedení! Hamalčík na jeho zakončení z kruhu nezvládl zareagovat – 2:3! Asistence: Daniel Vrdlovec, Jakub Teper.
45:48'
No, nutno podotknout, že Lyszczarczyk na led opravdu padl až moc jednoduše. Štěpán Dudycha (SUM) nicméně tak jako tak míří na trestnou za podrážení.
45:48'
Alan Lyszczarczyk padl na led po kontaktu s Dudychou, bude se vylučovat! Domácí útočník neudržel nervy na uzdě, frýdecký hráč podle něj filmoval, ale ten trestán už nebude!
45:08'
Polský útočník obrovskou šanci úplně promrhal a Hamalčíkovu svatyni minul, jeho zakončení jen rozdunělo hrazení za brankovištěm!
45:08'
Pozor, uvidíme trestné střílení! Daniel Jouza (SUM) zatáhl za záchranou brzdu a sekl rozjetého Lyszczarczyka, který kvůli němu nezakončil!
44:20'
Prudké zakončení jen prosvištělo kolem vzdálenější tyče hostující svatyně. Švančara je pod mírným tlakem a teď musí mít konstantně oči na stopkách.
43:43'
Rychlou akci frýdeckých hráčů zhatila nepřesná přihrávka, po které si domácí berou puk zpátky.
43:03'
Jeden z Draků ztratil hokejku a jede střídat, na ledě se tak teď hraje ve formátu čtyři na čtyři. Drtil pálil z pravé strany, Švančarovu branku ale přestřelil.
42:34'
Domácí si zatím v přesilovce počínají celkem opatrně. Švančara sice musí být ve střehu, hra se drží před jeho klecí, ale dosud čelil snad jen jedné střele.
42:06'
Vildumetz sice z prostoru pro vhazování přestřelil, puk se ale následně odrazil zpět na jeho hůl. Šumperský útočník to tak může zkusit znovu.
41:41'
Šumperk třetí třetinu odstartuje početní výhodou, Daniel Vrdlovec (SUM) jde ven za faul loktem.
41:32'
Tohle mohl Kunst vymyslet lépe. Z hranice pásma zkusil střelu, kterou ale trefil jen clonícího protihráče.
40:43'
Jelínek chtěl z pravé strany posunout puk před branku, kam najížděl Svoboda, rozjetý domácí forvard ale na jedoucí pryž nakonec nedosáhl.
40:17'
Teper nahodil puk do útočného pásma, momentálně se o něj bojuje v rohu za Hamalčíkem.
40:01'
Vyrovnané skóre ve Škoda aréně platí i po dvou třetinách, ta třetí tedy bude nejspíš pěkně napínavá. Stejně jako v první části byla v uplynulých dvaceti minutách k vidění jedna branka na obou koncích hrací plochy, pod tu domácí se podepsal Bartoš a tu hostující má na svědomí zase Zeman. Uvidíme, jestli se jednomu celku podaří rozhodnout už po této přestávce, čí zdali bude dnes v Šumperku potřeba prodloužení.
Další třetina začne přibližně v 19:43.
40:00'
39:40'
První část nám toho už nejspíš moc nenabídne. Hraje se v domácím pásmu, Šumperk ale drží protihráče u mantinelu a nepouští je do zakončení.
39:15'
Zakázané uvolnění teď pro změnu spáchali zase hosté, buly proběhne po Švančarově pravici.
39:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
38:56'
Drtil se blýskl prudkou ranou z první, přičemž Švančara dělovku z mezikruží vyrazil do ochranné sítě.
38:33'
Necelou minutu a půl před koncem dějství se bude vhazovat u Hamalčíka, Šumperk vyhodil na icing.
37:42'
Ve Škoda aréně se teď neděje nic moc zajímavého. Oba celky se střídají na kotouči, ani jednomu se teď nedaří ho na delší dobu dostat pod kontrolu.
36:55'
Hosté se až nyní, v samotném závěru početní výhody, usadili zpět před Hamalčíkem. Sledujeme sérii přihrávek, která zatím k zakončení nevedla.
36:07'
Draci po vyhození kotouče teď zavřeli svou třetinu a nehodlají do ní pustit protihráče. Frýdek tak většinu vlastní přesilovky tráví v neutrální zóně.
35:50'
Po Kowalczykově střele z modré se ještě snažil puk za Hamalčíka dorazit Klimša, nicméně neúspěšně.
35:19'
Na trestnou lavici se na dvě minuty přesouvá útočník Lukáš Nedvídek (SUM), a to za podrážení.
35:10'
Ruka jednoho z hlavních rozhodčích znovu vystřelila nahoru, při nejbližším přerušení se bude vylučovat.
34:48'
Bitva se přelila na druhý konec hrací plochy, Draci se snaží něco vymyslet před Švančarou.
33:56'
Hosté teď už několik minut působí celkem bezzubě. Ač se hra momentálně drží převážně před Hamalčíkem, gólman Šumperka má ale minimum práce.
33:30'
Frýdečtí malou chvíli operovali v útočném pásmu. Domácí ovšem jejich akci rozebrali ještě předtím, než jí Janečkovi svěřenci zvládli přetavit v zakončení.
32:53'
Šuhaj poslal puk na pravou stranu na Průžka, který následně projel na mezikruží a zkusil vystřelit. Projektil mu ale teď vůbec nesedl.
31:53'
Draci právě vstřelili branku!
Tichý pískot z ochozů se obratem proměnil ve výbuch radosti, začínáme zase od začátku! Eliáš nahozením z pravé strany odšpuntoval velmi chaotickou skrumáž před Švančarou, kterou ve druhou trefu Šumperka z hranice brankoviště proměnil produktivní DAVID BARTOŠ – 2:2! Asistence: Jiří Průžek, Filip Eliáš.
31:01'
Kadeřávek zajíždí za své brankoviště pro puk. Ne, tahle přesilovka se opravdu nebude řadit k těm povedenějším. Hosté mají dění pod kontrolou.
30:35'
Kotouč se znovu šourá až k domácímu brankáři, hosté oslabení brání naprosto bezchybně.
30:05'
Vildumetz nahozením na pravou stranu na malý moment přesunul hru do útočného pásma, Frýdek se ale následně dostal k puku a vyhodil ho za Hamalčíka.
29:41'
Uvidíme druhou domácí přesilovku, Antonín Kareš (FRM) totiž před Švančarou sekl dotěrného protihráče.
28:58'
Rysi složitou situaci před svou klecí řeší vyhozením kotouče na zakázané uvolnění, přerušuje se.
28:40'
Žálčík operuje s kotoučem za hostujícím brankovištěm a hledá někoho, komu by ho mohl předat, aktuálně ale nemá ani jednoho volného spoluhráče.
27:58'
Hraje se nahoru dolu, na ledě momentálně vynikají hlavně obě defenzívy. Hamalčík už delší dobu nebyl nucen zasahovat, to samé lze říct o Švančarovi.
27:33'
Šumperk se rychle dostal přes střední pásmo, jeho akci ale následně zhatila nepřesná přihrávka.
26:54'
Svoboda zavezl puk až do rohu za Švančarovo brankoviště, kde se o něj nyní bojuje.
26:35'
Sledujeme kombinaci Frýdku. Draci aktivně brání, drží dění u hrazení a nepouští protihráče do zakončení.
25:51'
Macháček se chtěl dostat do nebezpečné pozice před domácí klecí, kde ale ztratil balanc a srazil se s brankou, kterou vychýlil z její předepsané pozice.
25:10'
Tak tohle je pro domácí, kteří měli dosud na ledě jasnou převahu, hodně hořký zásah! Svačina sebral puk protihráči v útočném pásmu a obratem ho předal ADAMU ZEMANOVI, jenž z bezprostřední blízkosti brankoviště poslal pryž přesně pod víko! Hosté dokonávají obrat – 1:2! Asistence: Vladimír Svačina.
24:58'
Hamalčík bude muset po delší době zpozornět, po icingu se bude vhazovat před jeho klecí.
24:26'
Nedvídek sice vyhrál vhazování po Švančarově pravici, Frýdek ovšem následně bleskově vybojoval kotouč a vyhodil ho za hranici své třetiny.
23:54'
Hosté oproti tomu v útočném pásmu nic moc nevymysleli a během pár sekund znovu ztratili puk.
23:01'
Draci teď nedokázali skórovat ani z přečíslení dva na jednoho! Jeden z hráčů na kruhu netrefil puk, a Švančara tak nemusel vůbec zasahovat!
22:38'
Domácí spálili obrovskou šanci! Puk se od mantinelu odrazil na kruh k Žálčíkovi, který před naprosto prázdnou brankou jen promáchl!
22:14'
Matěj obehrál bránícího Drtila a zpoza branky se pokusil posunout puk na spoluhráče na kruh, což se mu ovšem nepodařilo. Kotouč si berou Draci.
21:39'
Na druhém konci hrací plochy vzápětí jedovaté zakončení z hranice brankoviště vykouzlil Dudycha, Švančara ale opět zakročil včas!
21:17'
Frýdek teď překombinoval celkem slibně se rozvíjející akci. Haas nezvládl zachytit puk v prostoru mezi kruhy, což musí hostující borce hodně mrzet.
20:33'
Puk po souboji u jedné ze střídaček vyletěl vysoko nad mantinel, hra bude pokračovat vhazováním před hranicí hostujícího obranného pásma.
20:15'
Šumperk se hned zkraje druhé části blýskl přímo dělovkou z voleje, Švančara byl ale připraven a zakončení z kruhu vyrazil mimo tři tyče.
20:01'
První třetina je v Šumperku minulostí! Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří už v sedmé minutě přetavili svou aktivitu v úvodní trefu zásluhou Tomáše Vildumetze. Hosté pak ovšem postupně srovnali krok a chvíli před koncem po skvělé individuální akci skóroval Michal Ramik. Stav je tak před druhou části vyrovnaný. Uvidíme, co jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
Další třetina začne přibližně v 18:51.
20:00'
19:58'
Šumperk vyhazuje puk daleko od svého brankoviště, úvodní perioda je ve Škoda aréně minulostí.
19:45'
Bleskový protiútok Rysů chtěl uzavřít Haas, kterému ale střela z pravé strany vůbec nesedla.
19:00'
18:49'
Sotva jsem poslední příspěvek dopsal a Šumperk se hned dostal do útoku, jeho poměrně dlouhý pobyt před Švančarou ale střelu nakonec nepřinesl.
18:07'
Domácí teď už nějakou dobu bezúspěšně hledají cestu zpět ke Švančarově brankovišti, Frýdečtí zahustili svou obranu a nepouští protihráče dopředu.
17:40'
Zeman vjel do pásma po pravém křídle a poslal puk na střed, kde číhal Svačina. Ten neváhal a zakončil, Hamalčík byl ale tentokrát ve střehu.
16:56'
Slezané vyrovnávají a obrovský podíl na jejich úvodním gólu nese MICHAL RAMIK! Hostující útočník vybojoval puk u pravého mantinelu, projel před brankoviště jako nůž máslem a zaskočil Hamalčíka. Ten sice letící pryž částečně vykryl, od jeho výstroje se ale pak odrazila za brankovou čáru – 1:1! Bez asistence.
16:36'
Frýdečtí se dostali do postavení mimo hru. Žálčík je zpět na ledě, domácí jsou v plném počtu.
16:09'
Domácí gólman zneškodnil Vrdlovcovu střelu. Hostující útočník se pak před brankou natahoval po dorážce, na odraženou pryž ale nakonec nedosáhl.
15:38'
Na strážce domácí klece nevyzrál ani Haas, který pálil z kruhu. Šumperk následně vyhazuje puk ven.
15:15'
Hamalčík se může těšit z dalšího úspěšného zákroku, projektil z modré vyrazil do rohu kluziště.
14:41'
Kunst se už postavil a v předklonu opustil bojiště. Zřejmě si nějak poranil nohu, přes kterou mu přepadl Zeman. Můžeme jen doufat, že bude v pořádku.
14:41'
Vachutka sice souboj s protihráčem před malou chvílí rozdýchal, další šumperský hráč ovšem nyní bezvládně leží u mantinelu. Trestat se ani teď nebude.
14:28'
Početní výhodu si nyní vyzkouší hosté, dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Lukáš Žálčík (SUM).
13:56'
Domácí střeží kotouč za Hamalčíkem a sbírají síly na další ofenzivní výpad na Švančaru.
13:25'
Bernat zkusil štěstí nahozením od mantinelu, proti kterému Švančara předvedl naprosto rutinní zákrok a letící pryž lapil do rukavice. Přerušuje se.
12:32'
David Bartoš měl na hokejce gól na 2:0, z úniku ale nakonec Švančarovu svatyni trestuhodně přestřelil! Velká škoda pro domácí!
11:38'
Vachutka se po hitu Kareše jen pomalu zvedá z ledu, vylučovat se podle všeho nebude. Šumperští teď i ve čtyřech drží dění před Švančarou.
10:57'
Jouza zachytil přihrávku protihráče a krátkou přihrávkou následně poslal dopředu Jelínka, který byl pár sekund nato odzbrojen těsně za hranicí útočné třetiny.
10:28'
Průžek se po pravém křídle protáhl do útočného pásma a zakončil, Švančara jeho střele nastavil do cesty rukavici. Míříme do první komerční pauzy.
09:55'
Zeleňák předává kotouč spoluhráči a odjíždí na střídačku, Rysi se teď snaží rychle vyměnit formace.
09:16'
Haas nyní operoval v bezprostřední blízkosti šumperského brankoviště, Hamalčíka ale nakonec kvůli dotěrnému protihráči nezvládl ohrozit.
08:46'
Hostující nahození z modré skončilo za Hamalčíkem, kde se ke kotouči následně dostal jeden z domácích. Šumperští tlačí hru ven ze své obranné třetiny.
08:15'
Frýdek-Místek drží kotouč za svou klecí a snaží se trochu zklidnit divokou pasáž první třetiny.
07:36'
Draci mají na ledě velkou převahu a snaží se hned vykouzlit i branku číslo dvě, její pobyt před Švančarou ale zatím větší gólovou šanci nepřinesl.
06:30'
Nedáš? Dostaneš! Šumperk se prosazuje hned z následujícího protiútoku a v polovině sedmé minuty jde do vedení! Střeleckou listinu utkání otevírá TOMÁŠ VILDUMETZ, jenž Švančaru prostřelil z takřka devadesátistupňového úhlu! Asistence: Daniel Vachutka, Tomáš Bernat.
05:48'
Hamalčík předvedl obrovský kiks na svou klecí, když puk rozehrál jen na hůl útočícího protihráče. Následovalo zakončení Haase, brankář Draků se ale stihl se vrátit zpět do brankoviště včas!
05:23'
Před hostujícím brankovištěm nyní číhal Svoboda, který ale nezvládl zachytit přihrávku z rohu.
04:52'
Sledujeme zárodek dalšího domácího výpadu, dění se momentálně přelévá ze strany na stranu.
04:26'
Nyní musel zákrok z rukávu vytáhnout pro změnu Hamalčík, který si poradil s ranou z voleje. Tu na něj z modré čáry vyslal najíždějící Sova.
03:59'
Draci prostřídali a znovu míří do útočného pásma, zatím jsou na hrací ploše výrazně aktivnějším celkem.
03:27'
Drtil poslal puk za sebe na Svobodu, jehož střela z prostoru pro vhazování zmizela ve Švančarově výstroji. Přerušuje se, přesilovka Šumperku je minulostí.
02:42'
Po zakončení z kruhu se k odraženému kotouči těsně před brankovištěm dostal David Bartoš a Švančara to následně měl hodně těžké! Kotouč nicméně udržel mimo branku.
02:02'
Domácí nezačali svou první přesilovku úplně nejlépe, Drtil sbírá vyhozenou pryž za svou svatyní.
01:24'
Hosté se včas dostali ke kotouči a nedovolili soupeřům zakončit, Daniel Kowalczyk (FRM) tak nakonec na trestnou za podražení opravdu zamíří.
01:18'
Kowalczyk na pravém kruhu podrazil Svobodu, Draci mají ponechanou výhodu. Při nejbližším přerušení se bude vylučovat na straně Frýdku.
00:58'
Jeden z hostujících beků nyní drží puk za svou klecí a čeká, až se na led dostane nová formace Rysů.
00:23'
Šumperští se nyní rychle protlačili do útočného pásma, nahození z modré čáry bylo zblokováno. Frýdečtí se dostávají ke kotouči a míří před Hamalčíka.
00:01'
Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!
Oba celky vyráží na led, kde už na ně čeká čtveřice rozhodčích. Za malou chvíli startujeme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný pondělní večer, duel mezi Šumperkem a Frýdkem-Místkem začíná za pár minut! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy obou výběrů.

DRACI PARS ŠUMPERK: Hamalčík (Lackovič) – Drtil (A), Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Vachutka – Křemen, Bernat, Jouza.
Trenér: Lukáš Majer.

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Žůrek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Kareš, Homola – Lyszczarczyk, A. Zeman, Svačina (A) – Macháček, Vrdlovec (A), Doktor – Hotěk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik.
Trenér: Martin Janeček.

Rozhodčí: Zavřel, Svoboda – Maštalíř, Roischel.
DOSAVADNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Vzájemná bilance dnešních soupeřů v aktuální sezóně hovoří ve prospěch Šumperku, který v polovině října na domácím ledě přetlačil Frýdek v nájezdech a na konci listopadu následně díky dobrému vstupu do utkání vybojoval výhru 5:3. Bude se radovat i potřetí?

10. 10.: Šumperk – Frýdek-Místek 5:4sn.
Branky a nahrávky: 8. Hrachovský (Šuhaj), 17. Žálčík (Bartoš), 32. Jelínek, Svoboda), 33. Drtil (Bartoš, Průžek), rozh. náj. Šuhaj – 1. Lyszczarczyk (Vrdlovec), 30. Dostálek (Vrdlovec, Teper), 35. Lyszczarczyk (Adámek), 45. Dostálek (Teper, Hotěk).
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

23. 11.: Frýdek-Místek – Šumperk 3:5
Branky a nahrávky: 25. Dostálek (Svačina, Teper), 37. Hotěk (Haas), 47. Dostálek (Klimša, Teper) – 1. Žálčík (Bartoš, Průžek), 3. Jouza (Bernat), 26. Svoboda (Žálčík), 45. Šuhaj (Dudycha, Jelínek), 60. Rutar.
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
HC FRÝDEK-MÍSTEK (8. místo)
35 Z, 11–5–4–15, 87:91 (-4), 47 bodů

Forma frýdeckých hokejistů je ještě o něco bídnější než ta domácí, ti si totiž za poslední měsíc na své konto připsali jen šest bodů z celkem osmi utkání. Zatím je sice může uklidňovat, že navzdory dlouhému trápení jsou v tabulce stále relativně vysoko, vzhledem k vyrovnanosti soutěže se ale mohou velmi brzy ocitnout mimo příčky zajišťující postup do play-off.

Po konci sobotního kola nebylo veselo ani v kabině Rysů. Třinecká farma na svém ledě přivítala suverénně poslední pardubické béčko, kterému navzdory mohutné střelecké převaze podlehla 2:4, a ztratila tak další potenciálně důležitý zápas. Pod domácí góly se tehdy podepsali Kowalczyk se Zemanem.

Nejproduktivnější hráči
Oskar HAAS – 30 Z, 25 bodů (13+12)
Vlastimil DOSTÁLEK – 35 Z, 21 bodů (12+9)