1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Frýdek-M. - 16. září 2023   16:30

Jihlava
Jihlava
10:12' Pořízek  • 17:11' Šik (Kočí, Čachotský) • 36:31' T. Havránek (Berger) • 41:00' Kočí (Šik, Čachotský)
Frýdek-M.

Utkání je u konce. Frýdek-Místek se sice již ve druhé minutě ujal vedení, ale Dukla ještě v těže části otočila stav na 2:1 a ve zbylých dvou třetinách přidala vždy po gólu. Vcelku zaslouženě si tak připisuje výhru 4:1 a po dvou zápasech má plný počet šesti bodů.

Frýdek-Místek naopak je na nule, po domácí porážce se Sokolovem 3:4 opět inkasoval čtyři branky.
59:15'
Rána Koláře od modré prolétla opět těsně vedle branky.
58:08'
Domácí hokejisté mají nyní v útočném pásmu doslova exhibici a soupeře pořádně motají. Zatím to ale k další trefě nevede. A to i před zraky oslavence Milana Chalupy, který nyní opouští zimní stadion v Pelhřimově.
57:27'
Ke konci přesilovky se Dukla opět dostala do tlaku, ale akce byly až příliš překombinované a k ohrožení Švančary nevedly.
56:10'
Ani tentokrát se Dukle v přesilovce příliš nedaří. Frýdku-Místku se daří dobře vyhazovat kotouče. Ovšem ubráněné přesilovky asi budou to jediné, co bude svěřence trenéra Martina Janečka těšit.
54:42'
Závěrečné minuty zápasu se nám trošku kouskují, hra je nyní často přerušovaná.
53:30'
Již dobrou minutu se Dukla drží v útočném pásmu před Švančarou, kterého ale zatím výrazněji neohrozila.
52:55'
Jihlavští jsou nadále při chuti a zdá se, že se nechtějí spokojit se čtyřmi brankami.
Dnešní utkání sleduje 630 diváků.
52:00'
Také Radek Pořízek je nyní při chuti. Ránu z levého kruhu ale také neusměrnil mezi tři tyče, puk šel vedle.
51:34'
Zakázané uvolnění Frýdku-Místku přichází hned po jejich oslabení.
51:13'
Jihlava přesilovku nevyužila, hosté jsou v pěti.
51:09'
Šik svůj třetí bod v dnešním utkání nepřidal, ránu z levého kruhu poslal těsně nad branku.
49:43'
Střílenou přihrávku nyní vyslal z levého kruhu naopak Jan Berger. I tentokrát puk prolétl mimo tři tyče.
49:29'
Švančara u své levé tyče zasáhl a přerušil hru.
49:13'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
Štěpán Havránek – 2 min., nedovolené bránění.
49:13'
Hezká akce Dukly. Cachnín si najel na levý kruh, kam dostal přihrávku. Posílal ostrou přihrávku před branku, na Bergera, který ale nemohl kvůli faulu soupeře lépe zakončit.
46:40'
Nyní by byl Beran asi u své pravé tyče krátký, ale puk, který se odrazil od brusle jednoho z hráčů Frýdku-Místku, prošel těsně vedle.
46:09'
Brankové konstrukce příliš nedrží. Nyní totiž Beran kryl svou pravou tyčku a branka opět vypadla z obvyklé pozice.
45:37'
Partiks Ozols na modré ještě jednou prohodil puk pod svojí holí a vystavil tím spoluhráče do ofsajdu.
45:03'
Dukla se stále velmi pozorně brání a nepouští soupeře, aby se snížením vrátil do zápasu.
44:27'
Hra je přerušena kvůli posunuté brance za zády Berana.
43:19'
A v této přesilovce ani nepřijde, jelikož jsou hosté v pěti.
42:48'
Frýdek-Místek se zatím dobře brání a fanoušky vzývaný pátý gól Dukly nepřichází.
42:25'
Kočí chtěl opět pálit ostrými, tentokrát ale na jeho střelu, pro změnu z levého kruhu, Švančara dobře viděl a zasáhl.
41:19'
Daniel Kowalczyk – 2 min., hákování.
41:00'
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava si jde v prvním utkání v Pelhřimově této sezony za třemi body. Přesně na vrchol pravého kruhu dostal přihrávku FABIEN KOČÍ, nerozpakoval se a dělovkou propálil Švančaru. Asistence: Otakar Šik, Tomáš Čachotský.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Druhá třetina je u konce. Více ze hry měla Jihlava, což bylo dáno i třemi přesilovými hrami, přičemž jedna byla dvojnásobná a trvala 43 sekund. Ani jednu z nich sice Dukla nevyužila, ale přesto se radovala. Po výborné práci Bergera za brankou se střelu z levého kruhu prosadil Tomáš Havránek a svůj tým před třetí třetinou trošku uklidnil – 3:1.
40:00'
39:30'
Pořízek projel do útočného pásma jako nůž máslem, ovšem jeho zpětnou přihrávku nepochopil spoluhráč a domácí o puk přišli.
39:00'
Hlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
Hosté hrají v pěti.
38:20'
Hosté se zatím bez problémů brání a Dukla nemá příliš šancí, jak ohrozit Švančaru.
37:16'
Ozolsova dělovka od modré byla sražena a Švančara si se změnou dráhy letu puku poradil.
36:39'
Dukla bude mít další možnost přesilovky za nedovolené bránění v podání Matěje Kozlíka.
36:31'
Je to již o dvě branky. Jan Berger předvedl výbornou práci za brankou, kde si poradil se Štěpánem Havránkem. Vyslal přesný pas na levý kruh pro TOMÁŠE HAVRÁNKA a ten se s novým číslem 98 poprvé raduje. Nekompromisní zavěšení. Asistence: Jan Berger.
36:14'
Dukla se nyní také natlačila do útoku, hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
34:59'
Puk poskakoval u Berana na brankové čáře, jihlavský strážce svatyně ho ale udržel ve výstroji a nedovolil hostům radost ze srovnání.
33:54'
Dukla, stejně jako na ledě Znojma, zvládla oslabení bez problémů a je v pěti.
33:41'
Dukla má na sražené puky zatím štěstí, také nyní se dostal na její hokejky a domácí znovu vyhazují.
33:18'
Po jihlavském vyhození jsou hosté opět před brankou Berana.
32:40'
Dukla se i díky odraženému puku první minutu oslabení ubránila a vyhazuje kotouč na druhou stranu.
31:54'
První přesilovku si zahrají i hosté, jelikož Marcel Štefančík jde ven na dvě minuty za hákování.
30:31'
Frýdek-Místek hraje v plném počtu.
29:58'
Hosté jsou už hodně unavení. Po pár Čachotského kličkách mířil z kruhů Otakar Šik a jeho druhou radost v dnešním utkání zastavila tyčka. Puk se poté odrazil právě k Čachotskému, který nadvakrát Švančaru neprostřelil.
29:20'
Patriks Ozols si na modré řekl o puk, ovšem jeho táhlý projektil brankář hostí pokryl. Tou dobou již jsou hosté ve čtyřech.
29:01'
Čachotský kombinoval zejména s Bergerem a Bartošem. Druhého jmenovaného se snažil najít mezi kruhy, ale jeho střela byla ještě lehce zblokována a Švančara zasáhl.
28:31'
Jenže je to pouze za zdržování hry, jelikož puk mimo hrací plochu vystřelil bez doteku plexi útočník Radim Toman.
28:31'
Hosté se ale rychle osvobozují.
28:20'
Dukla se až nyní po více jak minutě přesilovky dokázala usadit před brankou Švančary.
27:14'
Vladimír Svačina – 2 min., vysoká hůl.
26:47'
A na druhé straně bylo také nebezpečno. Střela Matěje Kozlíka prošla jen těsně nad vzdálenější šibenicí Berana.
26:13'
Dukla hýří aktivitou a gólman hostí má nyní pořádně napiln.
26:03'
Domácí šli do protiútoku tři na dva. Krajč na ose hřiště přihrál Cachnínovi, jehož přízemní ránu z pravého kruhu zneškodnil Švančara.
25:33'
Krajč si u jihlavské střídačky něco dost důrazně vyříkává s Danielem Kowalczykem, bývalým hráčem Dukly, kterého ale v jedné kabině nepotkal. Vše se obejde bez trestů.
24:08'
V Dukle jsou spoluhráči zvyklí, že zadovky zpoza klece před brankáře soupeře spíš dostávají od Tomáše Čachotského. Nyní hrající jihlavskou legendu našel takto před brankou David Bartoš, ovšem "Čagy" neměl dostatek prostoru na to, aby procpal puk do sítě. Švancara si tyčku pokryl.
23:44'
Bilčíkova střela od modré nebyla nikým tečována a projela těsně vedle levé tyče brankáře hostí.
22:57'
Beran zastavil puk za brankou a pomohl svým parťákům s rozehrávkou.
22:27'
Jihlavští hokejisté se nyní zaměřují spíše na defenzívu a nechtějí udělat nějakou zbytečnou chybu. Zápas se ale v těchto chvílích určitě lámat nebude.
20:38'
První střelu na branku tentokrát měli Frýdeckomístečtí, ale Beran byl připraven. Na druhé straně Švančara zasahovat nemusel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:24.
První třetina je u konce. Frýdek-Místek se dostal již po 104 sekundách do vedení parádní trefou Michala Hoťka, ovšem Dukla druhou polovinu úvodního dějství ovládla. V 11. minutě si našel odražený puk Radek Pořízek a nekompromisně zavěsil. V osmnácté minutě pak získal puk po Kočího střele Otakar Šik a Jihlava tak vede po první třetině 2:1.
20:00'
19:20'
A nyní je tomu tak i na druhé straně.
19:02'
V ohlášené poslední minutě první třetiny je pískáno jihlavské zakázané uvolnění.
18:11'
Samuel Krajč byl při přechodu do útočného pásma až příliš rychlý a je tak pískán ofsajd.
17:11'
Zdá se, že OTAKAR ŠIK je na začátku sezony ve velmi dobré formě. Jihlavský šikula si počkal, kam se odrazí puk po střele Kočího, kterému na modrou přihrával Čachotský. Ke kotouči se rychle dostal a nekompromisně zavěsil. Asistence: Fabien Kočí, Tomáš Čachotský.
15:30'
Akce Frýdku-Místku nemůže pokračovat kvůli ofsajdu.
14:52'
Štěpán Havránek se v útočném pásmu dostal ke střele, ovšem také Švančara byl hodně pozorný.
13:57'
Do slibné šance se dostal i jeden z hráčů hostí. Beran proti jeho střele z kruhů vytasil povedený zákrok.
12:17'
Frýdek-Místek nyní trošku hoří v obraně. Hosté měli nyní štěstí, že jihlavské přečíslení tři na dva skončilo nešťastným odrazem puku.
11:32'
Další slibná šance Dukly. Čtvrtá lajna ještě zůstala na ledě a proti ráně Jelínka z kruhů se měl Švančara opět co otáčet.
10:48'
Kolář dostal dobrou přihrávku na modrou. Počkal si na vhodný okamžik ke střele a spíše čekal, že jeho pokus bude někdo tečovat, ale nestalo se tak.
10:12'
Pouze osm a půl minuty v nové sezoně Dukla prohrávala. O vyrovnání se postaral přesnou střelou z osy hřiště RADEK POŘÍZEK, který na modré čáře uzmul odražený puk, najel si mezi kruhy a nekompromisně zavěsil kolem vyrážečky Švančary.
08:01'
Vladimír Svačina našel mezi kruhy zcela volného Radima Tomana, který ale dlouho otálel se střelou a Beran se stihl přemístit. Na druhé straně byl v zakončení u levé tyče Švančary jihlavský rutinér Tomáš Čachotský, ale z ostrého úhlu neměl příliš možností, jak procedit puk do branky.
07:19'
Na ledě je nyní čtvrtý útok Dukly, napadání Vítězslava Brože ovšem skončilo úmyslným ofsajdem.
06:31'
A následně si poradil i s nahozením Valy od modré.
06:08'
Tempo hry zatím není bůhvíjak velké, ovšem nyní měla Dukla největší šanci zápasu. Cachnín si ve středním pásmu šikovně počkal na puk. Rozjel se sám na ŠVančaru, kterého se snažil rozhýbat, ale jeho zakončení nebylo nikterak razantní a frýdeckomístecký gólman udržel svému týmu vedení.
04:41'
Další jihlavský útok končí ofsajdem.
04:10'
Dukla zatím v útoku nikterak nebezpečná není, Švančara zatím nemusel ani jednou zasahovat.
02:52'
Kolorit loňské sezony už je také dodržen, na obou stranách už jednou vypadly branky ze svých typických míst.
02:35'
Další nebezpečný pokus hostí. Od modré vystřelil Jakub Doktor a zkušený Vladimír Svačina číhal, zda Beranovi kotouč nikde nevypadne. To se nestalo, nicméně jihlavský brankář raději lapačkou kryl prostor za svými betony.
01:44'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají po minutě a 44 sekundách do vedení. Haas přihrál na levou stranu útočného pásma MICHALU HOŤKOVI, který se nerozpakoval a poslal kotouč nad rameno Berana pod horní tyčku. Zde byl jihlavský brankář bezmocný. Asistence: Oskar Haas, Štěpán Havránek.
00:56'
Oboustranné nepřesnosti. Dulka zahrála ofsajdem, poté přišla nepřesná kombinace i na straně Rysů.
00:27'
Hned z prvního útoku Dukly mohlo být nebezpečno. Šik se protáhl po pravé straně před branku a směřoval puk mezi kruhy na Bartoše, který se k němu ale nedostal.
00:01'
Čestnou buly vhodil právě Milan Chalupa.
Ještě před zápasem proběhla gratulace legendě Dukly Jihlava Milanu Chalupovi, jednomu z nejlepších obránců české hokejové historie. V Detroitu na něj jistě ještě velmi vzpomínají! Hodně zdraví, legendo!

HC Dukla Jihlava: Beran (Maláč) – Bilčík, Kolář, Ozolš, Kočí, Chvátal, Vala, Dudycha – Čachotský, D. Bartoš, Šik – Krajč, Štefančík, Cachnín – T. Havránek, Handl, Berger – Jelínek, Pořízek, V. Brož.
Trenér: Viktor Ujčík

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek – Doktor, Toman, Svačina – Cedzo, R. Veselý, Ramik – Hotěk, Haas, Šuhaj – Geidl, Hudeček, Kozlík.
Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Roman Svoboda, Daniel Jechoutek – Petr Kotlík, Milan Jindra.
Krásný večer ze zimního stadionu v Pelhřimově. Po dlouhé pauze, konkrétně od března, se na západ Vysočiny vrací Chance liga. Domácí Dukla Jihlava zde vyzve ve druhém kole Frýdek-Místek.
HC Dukla Jihlava

Minulá sezona byla pro Duklu velkou neznámou. Poprvé od roku 1957 musela kvůli demolici stadionu hrát mimo Jihlavu. Oproti předchozím úspěšným sezonám se Dukla propadla tabulkou, na domácích stadionech v Pelhřimově a Jindřichově Hradci se jí nedařilo sbírat pravidelně body a do play-off musela ze sedmého místa přes předkolo. V něm porazila Slavii 2:0 na zápasy, následně ve čtvrtfinále se Vsetínem padla 0:3 na zápasy.

Letošní letní příprava ale byla pro Duklu úspěšná. Z devíti přípravných utkání dokázala vyhrát celkem šest, dvakrát porazila Tábor i Znojmo a do vítězného konce dotáhla také venkovní zápas v Nitře a domácí s Bratislavou B. Porážky pak vezla z Banské Bystrice a Českých Budějovic a doma podlehla v odvetě Nitře.

Herní pohodu se Dukle podařilo přenést i do úvodního kola soutěže, ve kterém nastoupila na ledě nováčka ze Znojma. V polovině zápasu vedla Jihlava o dva góly, na druhý gól ovšem Orli dokázali rychle odpovědět. Dukla v posledních deseti minutách zápasu přidala Dukla třetí gól, na ten už Znojmo odpověď nenašlo a Jihlava si tak přivezla ze Znojma výhru 3:2.
HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek se dlouhodobě umisťuje na příčkách kolem hranice postupu do play-off a ani loňský ročník Chance ligy nebyl výjimkou. O konečném postavení na 9. až 11. místě definitivně rozhodovalo až poslední kolo, ve kterém si Frýdek-Místek sám zkomplikoval situaci prohrou v Litomeřicích. Body v posledním kole nakonec ztratili i nejbližší vyzyvatelé a Rysi tak šli do předkola z devátého místa. To pro ně skončilo nejrychleji, jak mohlo, Přerovu podlehli 0:2 na zápasy.

Frýdek-Místek nastoupil také do devíti přípravných zápasů, ze kterých vyhrál pouze čtyři. Vyzdvihnout lze například druhé místo na Memoriálu Pavola Zábojníka, kde Rysi brali v zajímavé mezinárodní konkurenci druhé místo. Na ligu se pak Frýdek-Místek naladil výhrou 1:0 proti Přerovu.

Na tu ale v prvním kole nedokázal navázat. V domácím utkání se Sokolovem šel v závěru základní hrací doby do vedení, které ovšem minutu poté ztratil. Následné prodloužení pak rozhodl Sokolov až v jeho závěru a Frýdek-Místek nakonec bral jen bod za porážku 3:4 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.