1. česká hokejová liga - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kolín : Poruba 2011 - 22. ledna 2024   18:00

Kolín
Kolín
25:00' Chalupa (Piegl, Ouřada) • 25:14' Skořepa (Chalupa, K. Lang)
2:4
(0:1, 2:1, 0:2)
Poruba 2011
12:52' Gřeš  (Klímek, Hlaváč) • 36:20' Vachovec  (Lemcke, Prčík) • 57:47' Gřeš  (Střondala, Doudera) • 59:51' P. Mrázek  (Střondala)
Kolín
Horák, Kosnar – Roischel, Štěpánek
Zimní stadion, Kolín
690 diváků
Poruba 2011

Střely na branku – 29:36 (13:10, 11:14, 5:12)
Vedoucí Poruba nakonec v Kolíně nezaváhala a veze si domů vítězství 4:2! Domácí neodehráli špatný zápas a byli suverénovi základní části prakticky vyrovnaným soupeřem.

Hosté po první třetině vedli, ovšem Kozlové ve druhé části góly Matěje Chalupy a Josefa Skořepy během 14 sekund otočili skóre. Poruba pak ve 37. minutě srovnala trefou Michala Vachovce. Ve třetí části to bylo s postupujícím časem stále více pravděpodobnější, že kdo dá gól, zvítězí. Klíčovým momentem bylo vyloučení domácího obránce Piegla, které v čase 57:47 potrestal Tomáš Gřeš. Středočeši to pak zkusili bez gólmana, ovšem 9 sekund před koncem dovezli kotouč do jejich opuštěné svatyně Střondala a skórující Petr Mrázek.
59:51'
Poruba právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Na útočné modré chyboval Zdeněk Král, který odevzdal puk Vojtěchovi Střondalovi. Ten najížděl na prázdnou branku, ale ještě nesobecky přenechal snadný gól PETROVI MRÁZKOVI, který to měl už snadné – 2:4. Asistence: Vojtěch Střondala.
59:28'
Zakázané uvolnění Poruby. Domácí to ještě mají šanci zkusit po buly v útočném pásmu.
59:06'
Běží už poslední minuta. Domácí teď přišli o pásmo.
58:13'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Poruby. Vhazovat se bude v útočném pásmu Kolína, který to už zkusí bez gólmana!
57:47'
Domácí reagují oddechovým časem.
57:47'
Hosté přesilovku využívají a strhávají vedení na svou stranu! Vojtěch Střondala tentokrát z pravé strany nahrával před branku. Našel hůl TOMÁŠE GŘEŠE, který zblízka poslal kotouč za záda Soukupa – 2:3. Asistence: Vojtěch Střondala a Lukáš Doudera.
57:28'
Další střela Střondaly. Soukup ji pokryl a přerušil hru.
57:11'
Ránu Vojtěcha Střondaly vyráží Soukup. Hosté pokračují v tlaku.
56:50'
Dvouminutový trest za vražení dostává domácí René Piegl! Hosté si berou oddechový čas. Cítí, že mohou rozhodnout.
56:46'
Z pravé strany hřiště to zkoušel Vít Christov a jedovatou střelu vyrážel lapačkou Soukup.
56:12'
Nahození ze středního pásma podržel Bláha. Ani jeden z týmů už nechce v tomto čase moc riskovat.
55:55'
Antonín Honejsek posílal z rohu puk před domácí branku. Soukup ho raději přikryl.
55:10'
Nahození Daniela Klímka schoval v lapačce Soukup. Vhazuje se po jeho levé ruce.
54:58'
Do konce třetí třetiny schází pět minut. Stále platí nerozhodný stav.
53:57'
Matěj Chalupa vypíchl puk Razgalsovi a mohl uhnět sám na branku Poruby. Kotouč se ale odrazil příliš daleko od něho a situaci dobře přečetl brankář Bláha. Ten vyjel z branky a odpálil puk před Chalupou.
53:27'
Po Vachovcově nahození od levého mantinelu podržel puk Soukup. Následuje reklamní přestávka.
52:16'
Domácí hledali cestu, kudy se dostat do útočného pásma. Nakonec tam nahodil kotouč Lang.
50:53'
Pro Kolín by by jakýkoliv bodový zisk z tohoto zápasu velmi cenný v boji o play-off. Domácí by si ho za dosavadní výkon určitě zasloužili.
Dnešní utkání sleduje 690 diváků.
50:22'
Střelecký pokus Petra Moravce srazil do ochranné sítě Prčík.
50:03'
Stanislav Vrhel se snažil vrátit před branku Matějovi Chalupovi. Dobře se však stáhl do obrany Petr Mrázek, který tuhle přihrávku pokryl.
49:31'
Protiútok domácích! Stanislav Vrhel obdržel přihrávku před branku, ale zblízka puk nedostal za Bláhu. Ten pak skončil bez masky a hra byla přerušena.
49:01'
Nyní střílel od modré čáry Lukáš Doudera. Soukup připraven.
48:48'
Domácí měli velké štěstí! Antonín Honejsek trefil z levé strany horní tyčku!
47:40'
Hned po buly přišla dělovka Petra Kolmanna, která trefila Bláhu do masky. Hra byla přerušena, aby si mohl gólman Poruby svou ochranu hlavy upravit.
47:30'
Příležitost domácích! Matěj Chalupa převzal na pravém kruhu puk od Davida Sýkory, kterému ho vracel před odkrytou branku. Obránce Kozlů nedokázal usměrnit kotouč mezi tyče!
47:15'
Od modré čáry vypálil Jakub Stehlík. Puk je v lapačce Soukupa a tak tu máme reklamní přestávku.
46:24'
Nádherně to udělal Frenks Razgals! Lotyšský útočník hostí převzal v rychlosti puk, obhodil si obránce a byl sám před Soukupem. Ten jeho bekhendovou kličku pokryl levým betonem!
45:41'
A další zakázané uvolnění Kolína.
45:29'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Soukupa.
44:14'
Střela Střondaly se nevešla do domácí branky. Tam naopak skončil Petr Mrázek, který nedobrzdil a narazil do brankáře Soukupa.
43:50'
Morong nakonec odjel na střídačku po svých. Bude se pokračovat, Prčíkův zákrok prošel bez vyloučení.
43:50'
Na hrací ploše skončil Matěj Morong, kterého za brankou atakoval Matěj Prčík. Domácí hokejista se nezvedal a sudí raději přerušili hru.
42:41'
42:29'
Po nahození Kolmanna propadl puk před branku na Josefa Skořepu. Zkušenému útočníkovi však hrací předmět napoprvé sjel a místo zakončení se s ním dostal k zadnímu mantinelu.
42:01'
Hosté se po následném vhazování osvobodili.
41:54'
Z pravého kruhu to zkoušel Zdeněk Král. Našel hruď připraveného brankáře Bláhy.
41:20'
Domácí se zatím nemohou usadit v útočném pásmu. Poruba dobře brání svou modrou čáru.
40:40'
Matěj Prčík zasáhl protihráče vysokou holí. Kolín bude hrát přesilovku.
40:01'
Domácí celek přišel o zkušeného útočníka a kapitána Petra Koukala. Ten v úvodu druhé třetiny zamířil do útrob stadionu a pravděpodobně má zlomené zápěstí.
Třetí třetina začne přibližně v 19:49.
Střely na branku – 24:24 (13:10, 11:14)
Po druhé třetině se jde do šaten za stavu 2:2. Kolínu se nejprve podařilo otočit skóre dvěma slepenými zásahy. Přesně po 25 minutách hry srovnal v přesilovce Matěj Chalupa a o pouhých 14 sekund později se z přečíslení 2 na 1 prosadil Josef Skořepa. Poruba pak s blížícím se závěrem třetiny zvýšila aktivitu a ve 37. minutě stanovil stávající stav Michal Vachovec.
40:00'
39:24'
Aaron Berisha posílal puk k domácímu brankovišti. Tam operoval Frenks Razgals, který nedokázal překonat brankáře Kolína.
39:00'
Přesně minutu před koncem druhé části zastavil Soukup lapačkou střelu Lukáše Doudery od modré čáry.
38:40'
Petr Moravec dojel u modré čáry volný puk, vjel s ním do útočného pásma a zkusil to švihem. Bláha má kotouč v lapačce.
38:25'
Zkušený Petr Kolmann nepospíchá s rozehrávkou. Raději uklidňuje hru.
38:02'
Po delší době zahrozil Kolín. Matěj Chalupa získal kotouč díky důraznému forčekinku a střílel z dobré pozice. Našel alel jen připraveného gólmana Ondřeje Bláhu.
37:55'
Lemcke nyní vracel puk do útočného pásma už těsně za modrou čarou. Hostím je tedy pískáno postavení mimo hru.
37:07'
Závěr druhé třetiny patří Porubě, která je teď aktivnějším týmem.
36:20'
Hosté vyrovnávají! MICHAL VACHOVEC se nejprve srazil s Kryštofem Ouřadou, kterého vyřadil ze hry. Zatímco se kolínský hokejista těžce sbíral z ledu, dojel si Vachovec před branku, kde usměrnil za Soukupa střílenou přihrávku Justina Lemckeho. Asistence: Justin Lemcke a Matěj Prčík
35:52'
Ránu Lemckeho domácí zablokovali. K puku se pak dostal Ouřada, který rozjíždí protiútok Kolína.
34:42'
Po buly v útočném pásmu střílel od levého mantinelu Lukáš Doudera. Soukup hru přerušuje. Hosté zvyšují tlak.
33:37'
Žádná kontrola u videa ale neproběhla. Po reklamní přestávce se pokračuje.
33:37'
Tak teď bylo málem vyrovnáno! Michal Vachovec vypálil od modré čáry. Soukup puk lapačkou jen škrtl a přizvedl ho do horní tyčky, odkud se hrací předmět odrazil do brankoviště, kde zůstal ležet. Po následné dorážce jednoho z porubských hokejistů pak domácí gólman vyškraboval holí kotouč někde z úrovně brankové čáry! Tohle by si skoro zasloužilo kontrolu u videa, zda puk náhodou už nebyl v brance...
33:11'
Tomáš Gřeš se dostal k puku po chybě domácích. Ještě se snažil přihrávat před prázdnou branku spoluhráči, ale nahrávku zablokoval obránce Šedivý!
32:36'
Od modré čáry vystřelil Justin Lemcke. Letící puk zřejmě ještě tečoval clonící Aaron Berisha, ale Soukup dokázal výborně zasáhnout!
31:56'
Hosté jsou již kompletní. Kolín nyní zastavil ofsajd.
31:29'
Z osy hřiště střílel Petr Kolmann. Puk zůstal ležet u brankoviště, odkud ho hosté nakonec odpálili.
30:23'
Nyní musel Bláha reagovat na střelu Kryštofa Langa. Hosté pak vyhodili.
30:08'
Král nahrál Josefovi Skořepovi, který zkoušel z velkého úhlu překvapit brankáře Bláhu. Ten byl ale natlačen u své bližší tyčky.
29:52'
Hostující tým hrál v šesti! Trest odsedí Matěj Přibyl.
28:48'
Soukup nakonec bude pokračovat s maskou kolegy Jakuba Tichého. To nemusí být pro jeho komfort úplně ideální.
28:48'
Tvrdá rána Filipa Hlaváče trefila Jakuba Soukupa do masky, kterou puk poškodil. Soukup to nějakou dobu reklamoval, ale rozhodčím trvalo, než hru přerušili, což se nelíbí divákům. Domácí brankář odjíždí ke střídačce, kde bude muset dojít k opravě.
28:07'
Lukáš Pajer našel krásnou zadovkou zpoza branky Vojtěcha Sílu. Tomu ale střela ze slotu nesedla a puk mu odskočil k brankáři Bláhovi, který přerušil hru.
27:20'
A hosté jsou v plném počtu.
27:03'
Domácí přesilovka zatím není příliš povedená. Poruba se v pohodě brání.
25:18'
Lukáš Doudera hned po buly ve středovém kruhu trefil jednoho z protihráčů do hlavy! Domácí požadovali i větší trest, nakonec přišly dvě minuty.
25:14'
Kozlové právě vstřelili branku!
Bleskový obrat domácích! Kozlové se dostali do přečíslení 2 na 1. To vyřešil JOSEF SKOŘEPA sám střelou z pravé strany do bližšího horního růžku, kam Bláha lapačkou nedosáhl – 2:1. Asistence: Matěj Chalupa a Kryštof Lang.
25:00'
Domácí vyrovnávají! René Piegl od levého mantinelu skvěle přenesl hru doprava na MATĚJE CHALUPU, který střelou z jedničky překonal přesouvajícího se Bláhu. Asistence: René Piegl a Kryštof Ouřada.
24:11'
Vít Christov sekl domácího brankáře Soukupa a přesilovku si zahraje také Kolín.
24:00'
Domácí dlouhé oslabení přestáli a už jsou v plném počtu.
23:23'
Domácí pak vyrazili do brejku. Matěj Chalupa se dobře zbavil protihráče a už to vypadalo na dobrou šanci pro Kolín. Nakonec byl ale pískán ofsajd!
23:13'
Od modré čáry vypálil Matěj Prčík. Soukup vyráží.
21:39'
Střelecký pokus Petra Mrázka zablokoval Gajda, který pal navíc vytlačil hráče hostí do středního pásma. Poruba navíc vzápětí zahrála na icing.
20:58'
Nahození od modré čáry tečoval Vít Christov vedle domácí branky.
20:02'
Domácí budou muset v úvodu druhé části ubránit téměř čtyřminutové oslabení.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Střely na branku – 13:10
Po první třetině prohrává Kolín s Porubou 0:1. Domácí přitom začali aktivněji, v úvodu měli více střel na branku a Ouřada trefil z úniku dokonce tyčku. Ve 13. minutě však skórovali hosté, když se nad lapačku trefil Tomáš Gřeš. V poslední sekundě úvodní části pak přišlo čtyřminutové vyloučení Petra Moravce a Porubští si tak přenesou přesilovou hru do úvodu druhé periody.
20:00'
19:59'
Faul domácích v úplném závěru úvodní části. Petr Moravec zasáhl holí do obličeje Tomáše Gřeše a dostává trest na 2+2 minuty.
19:36'
Zakázané uvolnění Poruby.
19:22'
Po souboji v rohu se puk dostal k Jakubovi Naarovi, který vystřelil. Do rány mu však vložil hůl protihráč a hrací předmět vylétl až do ochranné sítě.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:53'
Pokus Kryštofa Ouřady srazil mimo hostující branku bránící Tomáš Voráček.
18:12'
Štěpán Němec nahodil ze středního pásma puk na hostující branku. Bláha ho raději podržel v lapačce.
17:28'
Po nahození Matěje Přibyla sebral před brankou volný puk Aaron Berisha, který stihl i zakončit. Soukup byl ale připraven.
16:41'
Jan Hampl střílel od modré čáry. Bláha měl dobrý výhled a sáhl si pro puk lapačkou.
15:53'
Hra se nyní vcelku uklidnila a brankáři nemají další práci.
14:02'
Další domácí vyhození dokázal tečovat Matěj Chalupa a porubský obránce Lukáš Doudera tak musí hrát.
13:40'
Domácí Naar odpálil puk až na zakázané uvolnění.
13:32'
Petr Mrázek si hezky obhodil protihráče a z pravé strany se dostal před Soukupa, který jeho zakončení pokryl. Reklamní přestávka.
12:52'
Hosté se ujímají vedení! Kolínští nedokázali odehrát puk z obranné třetiny. Ten posunul Daniel Klimek na TOMÁŠE GŘEŠE, který vypálil z vrcholu levého kruhu do protějšího horního růžku nad lapačku brankáře Soukupa. Asistence: Daniel Klimek a Filip Hlaváč
12:23'
Ofsajd Poruby.
10:56'
Petr Koukal se snažil znesnadnit hostům rozehrávku. Poté hledal Vrhel spoluhráče z formace Krále, který však kotouč špatně zpracoval a směrem k brance se tak rozjet nemohl.
10:03'
Domácím pískán postavení mimo hru. Je tu reklamní přestávka.
09:47'
Hosté získali puk za brankou soupeře, odkud přišla přihrávka na Aarona Berishu. Ten mířil do betonů Soukupa. Domácí pak chybovali v rozehrávce a další šanci měl Tomáš Gřeš. Ten z mezikruží mířil vedle levé tyčky!
08:39'
Od modré čáry vypálil René Piegl, který netrefil branku.
08:21'
Domácí jsou zatím aktivnější. Nyní to zkoušel z pravé strany Kryštof Ouřada a zasahovat musel Bláha.
07:50'
Nahození Jana Hampla se pokusil tečovat Josef Skořepa. Bláha zakročil pravým betonem.
06:43'
Zahrozili domácí. Teč Petra Koukala skončila na betonech Bláhy. Následný pokus Jakuba Šedivého zablokovala obrana.
06:25'
Do rozehrávky se musel vložit domácí brankář Jakub Soukup, který kotouč posunul na Sýkoru.
05:10'
Kryštof Ouřada vypíchl na vlastní modré puk Prčíkovi a uháněl sám na Bláhu. Ještě ho tísnil Lemcke a domácí útočník tak musel volit střelu. Ta rozezvučela brankovou konstrukci!
04:42'
Antonín Honejsek si vyměnil puk s Berishou. Pak vypálil, alel vedle domácí branky.
03:56'
Vojtěch Střondala se chopil k puku u modré čáry a sjel si na pravý kruh, odkud vystřelil. Hrací předmět ze Soukupa vypadl, ale až v době, kdy rozhodčí pískal.
03:12'
Domácí v dalším postavení mimo hru.
02:46'
Na druhé straně střílel z dobré pozice vedle Petr Mrázek.
02:22'
Střelu od pravého mantinelu vyrážel hostující brankář Ondřej Bláha, který si připisuje první zákrok.
01:13'
René Piegl hledal Matěje Chalupu. Ten ale nestihl vyjet z útočné třetiny a Kolínu byl pískán ofsajd.
00:40'
První střídání na obou stranách nepřinesla nic zásadního. Do hry vstupují také druhé formace.
00:01'

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Hampl, J. Šedivý, Piegl, Š. Němec, Sýkora, Kolmann (A), Naar – Vrhel, Koukal (C), Z. Král (A) – K. Lang, Skořepa, Chalupa – Síla, Morong, Ouřada – Gajda, P. Moravec, Pajer.
Trenér: Jan Šťastný

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Doudera, J. Stehlík, Prčík, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Christov (C), Střondala (A), P. Mrázek – Berisha, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – Brodek, Přibyl.
Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Horák, Kosnar – Roischel, Štěpánek.
Vzájemné zápasy těchto týmů v letošní sezóně bývají poměrně vyrovnané. První dva vyhrála Poruba výsledky 3:2 doma a 5:3 v Kolíně. Naposledy v prosinci ale triumfovali Kozlové 2:1 po nájezdech v letošním porubském azylu v Kravařích.
SC Marimex Kolín:
Hokejisté Kolína se nacházejí na desátém místě tabulky. Tedy posledním, které ještě zajišťuje účast v předkole play-off. Na druhou stranu se musejí ohlížet i za sebe, protože na poslední Znojmo mají k dobru pět bodů, což také ještě nedává žádnou jistotu. Poslední tři duely navíc Kozlové prohráli a celkově v nich vstřelili jen dva góly. Naposledy v Přerově neskórovali a odjeli s porážkou 0:2.