1. česká hokejová liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice B : Kolín - 23. září 2023   18:00

Pardubice B
23:12' Urban (Voženílek, Zeman) • 32:07' Herčík (Pochobradský, Pavlata)
2:3
(0:1, 2:2, 0:0)
Kolín
Kolín
05:00' K. Lang  (Morong, Gaspar) • 35:43' Dlouhý  (P. Moravec, Ouřada) • 36:16' Skořepa  (Naar, Pajer)
Pardubice B
Zubzanda, Kosnar – Kotlík, Polák
Zimní stadion Chrudim
512 diváků
Kolín

Tímto se s vámi loučím a budu se těšit někdy příště u dalších přenosů.
Utkání je u konce, ve třetí třetině už další gól nepadl a Kolín si z Chrudimi odveze vítězství 3:2. Po vedoucí brance Langa z 5. minuty padly ve druhé třetině další čtyři branky – po dvou na obou stranách. Ve třetí třetině už hosté utkání udržovali, zbytečně se nikam nehnali. Nutno ale dodat, že jím do domácí Dynamo značně usnadnilo tím, že nebylo schopné využít několik přesilových her, které nezahráli vůbec dobře. Dá se tak říct, že i přes optickou převahu soupeře berou hosté zasloužené tři body.
59:58'
Dynamo už dohraje utkání v rohu.
59:48'
Zdráhal napálil prvního hráče před sebou, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
59:20'
Lukáš Žálčík netrefuje ideálně z kruhu.
58:53'
Domácí bez brankáře!
58:53'
Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice B.
58:45'
Soukup lehce zariskoval za bránou, měl štěstí, že byl Herčík ještě kus za ním.
57:48'
Žálčík už neudržel puk na modré.
57:19'
Kubíček napálil jen vlastního spoluhráče před sebou.
56:35'
Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
Kryštof Ouřada – 2 min., podrážení.
56:35'
Hosté si duel ještě komplikují zbytečným faulem v útočném pásmu, další přesilovková možnost pro Dynamo.
56:17'
Nahození Voženílka se odrazilo od zadního mantinelu až před Soukupa, který přikrývá puk.
55:33'
Další ztráta na modré čáře vyústila až v zákrok Tomáše Vomáčky, který ještě drží naději na srovnání!
54:46'
Kolínští už puky jen vyhaují, Dynamo si nějaký souvislejší tlak nevytváří.
54:41'
S vypršením trestu poslal Zeman zajímavou střelu, kterou se snažil do sítě nahrnout vší silou Lichtag! Rozhodčí mezitím hru přerušili, pardubičtí hráči se ještě domnívají, že byl puk úmyslně sevřený na brankovišti.
53:00'
Dynamo zahajuje další akci od vlastní brány.
52:41'
Střela Lukáše Žálčíka přišla brzo po vyhraném buly, ale Soukup dal k sobě betony včas.
52:20'
Štěpán Němec – 2 min., podrážení.
52:02'
Střelu od modré čáry Soukup vyráží, problémy mu nezpůsobili ani dva tečující hráči.
51:31'
Tomáš Zeman dorážel bekhendem, Soukup si ale přední tyč pohlídal.
50:18'
Voženílek obětavě zalehl proti střele Ouřady, bude se i tak vhazovat před Vomáčkou.
49:13'
Dynamo se v přesilovkách vyloženě trápí, opět z toho nebyly téměř žádné střely a Vrhel je zpět na ledě.
47:26'
Žálčík si nenápadně sjížděl před bránu, ale byl až moc blízko tyče a Soukup prostor pokryl!
47:13'
Stanislav Vrhel – 2 min., vysoká hůl.
47:13'
Jan Zdráhal zůstal v bolestivé poloze ležet na ledové ploše, rozhodčí se domlouvají na výši trestu.
46:59'
Tomáš Kaut vyhrál buly tak čistě, až se obránci musí vracet pro puk.
45:40'
To netrvalo dlouho, na druhé straně ale pardubický hráč zastaven u mantinelu z důvodu ofsajdu.
45:14'
Soukup vyráží puk na Pinkase, který zakládá útočné snažení.
44:32'
Soukup má puk pod sebou, Dynamo ale postupně přitápí a nehodlá se s nepříznivým stavem smířit.
43:37'
Střela Urbana z rohu mířila těsně vedle levé tyče.
42:34'
Střelu do protipohybu od Langa brankář Pardubice vyráží.
42:10'
Tomáš Kaut si odstavoval obránce před Soukupem a ještě stačil vystřelit, ale jen do jeho hrudi.
41:50'
Robin Kaplan sebral puk z hole Gasparovi a uháněl si to dopředu. Střela byla zblokována.
40:36'
Zdráhal s Kautem se do toho s koncem přesilovky opřeli, ale nebyli přesní.
40:01'
40:00'
39:54'
Zdráhalova střela od modré čáry byla ještě tečována, ještě dojde na jedno buly.
39:18'
Zdráhal se musí vracet pro puk do pásma.
38:53'
René Piegl – 2 min., vysoká hůl.
36:16'
Kozlové právě vstřelili branku! Po vyhraném buly Dynama následovala nepřesná přihrávka, hosté se na chvíli udrželi v pásmu a opět tak trochu šťastně se dostal puk tentokrát před JOSEFA SKOŘEPU, který doklepl puk do brány – 2:3! Asistence: Jakub Naar a Lukáš Pajer
35:43'
Kozlové právě vstřelili branku! První využitá přesilová hra v zápase je ta hostující! Po několika odrazech se dostal puk na kruh k Moravcovi a ten ho přesně vrátil před bránu na ADAMA DLOUHÉHO, kterému stačilo nastavit hokejku do dráhy letu – 2:2! Asistence: Petr Moravec a Kryštof Ouřada
34:44'
Zeman výborně zapracoval do obrany a ještě pozdržel obránce.
34:17'
Vomáčka kryje střelu z mezikruží.
33:51'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Jakub Lichtag – 2 min., sekání.
32:07'
Pardubice B právě vstřelily branku! Téměř identický gól jako ten první a Dynamo poprvé vede! Pochobadský přebruslil a přetlačil svého hráče, poslal puk před bránu na volného DANIELA HERČÍKA, který přehodil beton Soukupa – 2:1! Asistence: Michal Pochobradský a Dominik Pavlata
31:46'
Teď se na puku více drží hosté, domácí ale dobře vykrývají volné prostory.
31:17'
Po delší době jsme opět v pěti.
30:28'
Také Kolín hrozil ve vlastní oslabení. Síla vybídl Kryštofa Ouřadu, jehož střela křížem minula bránu!
29:51'
Dynamo má téměř minutovou výhodu přesilovky.
28:17'
Adam Dlouhý – 2 min., krosček.
28:12'
Pochobradský dobře zaklekl proti tvrdé Pajerově střele.
27:42'
Pochobradský vyvezl puk z pásma.
27:32'
Vít Kaštánek – 2 min., podrážení.
26:33'
A puk znovu skončil v ochranné síti nad Vomáčkou.
26:29'
Před bránou Vomáčky puk poskakoval, ale Síla ho netrefil ideálně.
26:09'
Dlouhý to měl na dlouhou hůl a nezakončil.
25:19'
Obrana hostů byla rozhozená, Soukup proto raději kotouč přikryl.
24:33'
Dynamo naložilo s oslabením skvěle a dál už se ubránilo.
23:12'
Pardubice B právě vstřelily branku! A je srovnáno, Dynamo skóruje ve vlastním oslabení po ledabylé rozehrávce hostů! Marek Voženílek dobře vyřešil protiútok, předložil puk před prázdnou bránu TOMÁŠI URBANOVI a ten se nemýlil – 1:1! Asistence: Marek Voženílek a Tomáš Zeman
23:04'
Dynamo už je ve čtyřech a dokonce se hrne do útoku.
22:23'
Tomáš Vomáčka – 2 min., nedovolené bránění, odpyká Robin Kaplan.
22:12'
Lukáš Pajer před prázdnou bránou minul!
21:04'
Vomáčka měl dobře přiložený beton u tyče a nečekaný odraz přečetl.
20:37'
Lukáš Žálčík – 2 min., sekání.
20:13'
Domácí se hrnuli hned do první šance, ale obránci Mikysku včas dostoupili.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
Do první přestávky půjdou určitě spokojenější hosté, kteří dokázali i v minimu šancí skórovat a pokaždé byli nebezpeční. Naopak zejména ve druhé desetiminutovce mělo domácí Dynamo optickou převahu, ze které ale žádná větší gólovka nevznikla. Většina střel byla zblokována soupeřem.
20:00'
19:33'
Herčikovi utekl kotouč a můžou pokračovat hosté, konkrétně Jan Hampl.
18:40'
Střela Tomáše Zemana byla zastavena ještě před Soukupem, to je zatím v dnešním duelu častý jev.
17:59'
Hra vysokou holí znamená, že Pochobradský nemůže v akci pokračovat.
17:54'
Dominik Pavlata to zkoušel individuálně, ale narazil do Gaspara.
17:25'
Teď se do pásma podívali i hosté, ale Moravec proti přesile nebyl úspěšný.
16:47'
Rána hned po vhazování míří mimo.
16:41'
Další tvrdá střela na Soukupa mířila z hokejky Tomáše Urbana.
16:10'
Jakub Koudelka si sjel před bránu a měl dost prostoru prostřelit Soukupa, to se mu nepodařilo a před dojíždějícím Rouhou už brankář puk zkrotil!
14:57'
Kaplan si žádal puk před bránu, ale Herčík nebyl přesný.
13:39'
Domácí je zpět v pásmu, ale zatím žádná vážnější šance se nezrodila.
13:06'
Urban za bránou nezpracoval skákající puk a může hrát Matěj Pinkas.
11:31'
Pochobradský měl před bránou neobsazeného spoluhráče, ale přihrávka přišla pozdě.
11:05'
Ani druhá přesilová hra Pardubice nebyla o moc lepší.
10:24'
Po střele Kubíčka ještě před kasou dorážel Urban, ale na Soukupa si nepřišel.
09:27'
Zdráhal si nerouzměl se spoluhráčem, kterého očekával úplně jinde. Dynamo tak musí začít od znovu.
09:05'
René Piegl – 2 min., podrážení.
08:21'
A navíc mohlo být hůř, protože po vypršení trestu ujel Adam Dlouhý, který ani nadvakrát mezi betony nedostal puk pod brankáře!
07:52'
Hosté zatím s bráněním nemají sebemenší problémy, domácím se vůbec nic nedaří.
06:58'
Puk zůstal někde ve výstroji Piegla, nuceně se přerušuje.
06:25'
Hosté se však hned po buly osvobozují.
06:14'
Adam Dlouhý – 2 min., hákování.
05:00'
Kozlové právě vstřelili branku! Hosté soupeře snad poprvé uzamkli svého soupeře a přes několik těl skončila střela KRYŠTOFA LANGA až v bráně – 0:1! Asistence: Matěj Morong a Michael Gaspar
04:21'
Souboj u pardubické střídačky, ale zatím se nikomu nepodařilo vyšťourat puk.
03:57'
Kryštof Ouřada švihem přestřelil horní tyč, kam mířil.
03:30'
A na druhé straně okamžitě hrozili kolínští, ale na Vomáčku ani z dorážek nevyzráli.
03:19'
Voženílkovo nahozená se otřelo o boční tyč.
03:07'
Kaštánek nejprve připravil pozici pro Žálčíka, ten mu puk ještě vrátil, ale následně vyletěl po bloku do ochranné sítě.
02:05'
Dynamo se snaží rychle otáčet hru do útočné třetiny, ale hráči hostů jsou zatím nesmírně pozorní a přesní.
01:25'
Hra je teď docela rozkouskovaná, na řadě je další buly.
01:16'
Kaplan s křižnou přihrávkou neuspěl, z protiakce zkoušel Vomáčku Pajer.
00:06'
Tvrdík ze středního pásma posílá puk na Mikysku.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledové ploše, za výborné atmosféry v hledišti za chvíli začínáme.

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Zdráhal (A), Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Voženílek, Koudelka, Hebek – Urban, J. Mikyska, Žálčík (A) – Kaplan, Kaut (C), Herčík – Pavlata, Pochobradský, Lichtag – Tomas, Zeman, Rouha.
Trenér: Richard Král

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Hampl, Š. Němec, Piegl, Naar, Pinkas, Gaspar – Pajer, Skořepa (A), Vrhel – Dlouhý, P. Moravec, Král (A) – Síla, Koukal (C), Ouřada – D. Šedivý, Morong, K. Lang – Bernat.
Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Zubzanda, Kosnar – Kotlík, Polák.
SC Marimex Kolín má na rozdíl od svého soupeře odehrán všechna tři utkání, ve kterých jednou vyhrál za tři body. Další dvě utkání, včetně toho minulého proti Jihlavě, prohrál. Kolínští mají zatím velké problémy se střílením branek, protože se trefili pouze pětkrát a z toho dva góly byly v přesilových hrách. S Jihlavou upravil na 1:2 pouze ke konci duelu Vrhel, na víc se nezmohli. „Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme prohráli. Musíme ale na druhou stranu uznat, že Dukla se představila ve výborné formě a dá se říci, že nás celý zápas k ničemu pořádnému nepustila. Padesát minut na kolínském ledě dominovala a my jsme pak měli v posledních deseti minutách chvilku, kdy se nám podařilo snížit a bojovali jsme o bod, ale nakonec jsme na něj nedosáhli,“ uznal sílu Jihlavy jeden z trenérů Kozlů Petr Martínek.
HC Dynamo Pardubice B v minulém kole vyjelo podruhé v sezoně ven a ve výrazně omlazené sestavě to ve Frýdku-Místku vypadalo dlouho, že by z toho mohly být i nějaké body. Vyloučení dvě minuty před koncem a následná využitá přesilovka rozhodly o tom, že Pardubice zůstanou bez bodů. Na konečných 3:1 upravil do prázdné brány Doktor. „Bylo to divoké utkání, hlavně ve druhé třetině, kde bylo hodně vyloučení. My jsme přijeli se strašně mladým týmem, věkový průměr jsme měli snad dvaadvacet let. Další problém nastal v obraně, kdy jsme nejdříve přišli o jednoho beka, který dostal do konce zápasu, a další nám během utkání odešel na šití, takže jsme hráli dost dlouhou dobu ve čtyřech obráncích. Z tohoto pohledu to bylo strašně náročné. Nicméně jsme ve Frýdku odehráli vyrovnaný zápas, možná jsme byli ve třetí třetině i lepší. Bohužel jsme udělali jednu obrovskou chybu hned na začátku, kdy jsme nepochopitelně nepokryli hráče před bránou. Pak to byl smolný faul po buly, čehož soupeř využil,“ hodnotil duel hlavní trenér Richard Král.
Zdravím vás u přenosu 4. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a SC Marimex Kolín. Druhá nejvyšší soutěž v Česku postupně pokračuje dalšími utkáními, a poprvé v sezoně se utkají geograficky dva blízké týmy, Kolín to totiž do Chrudimi nemá moc daleko. Oba týmy se zatím nachází ve spodní polovině tabulky, Dynamo však má z důvodu odloženého utkání v Prostějově o zápas méně.