1. česká hokejová liga - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Pardubice B - 14. února 2024   18:00

Poruba 2011
09:29' Střondala (Christov) • 16:55' P. Mrázek (Tvrdoň) • 29:18' Klímek (Razgals, Klimíček) • 39:51' Christov (Střondala, Lemcke)
4:3
(2:1, 2:1, 0:1)
Pardubice B
17:32' Žálčík  (Herčík) • 33:08' Herčík  (Rákos) • 53:14' Rákos  (Zeman, Hrádek)
Poruba 2011
Kubičík, Šico – Hanzlík, Mikšík
RT Torax Aréna, Ostrava.
2153 diváků
Pardubice B

Poruba i přes prohru v poslední části dokázala svůj první zápas ve své aréně ovládnout. Ostravané vyhráli 4:3 a připsali si tak svůj 104.bod v letošní Chance ligové sezóně. Děkujeme, že jste sledovali zápas v rámci našeho textového přenosu a budeme se na vás těšit při dalších zápasech.
Dnešní utkání sleduje 2153 diváků.
59:11'
Mrázek dostal nabito na levém kruhu a vyslal na Vomáčku pořádnou bombu. Hostující brankář si s ní poradil a navíc opět posunul bránu.
58:28'
Berisha byl ve velké šanci, když prověřil Vomáčku. Kanadský forvard se nedokázal prosadit a totéž se nepovedlo ani Lednickému.
57:58'
Mrázek znova poslal střelu směrem na bránu. Tentokrát ji však chytil Vomáčka.
57:45'
Hrádek dokázal zblokovat tvrdou ránu Mrázka a Poruba tak musela kombinovat od znova.
57:08'
Vomáčka skvěle skočil po střele Berishy a kotouč obdržel do masky. Rozhodčí tak neváhal a přerušil hru.
56:59'
Lemckemu přeskočil kotouč hokejku přímo před prázdnou bránou.
56:27'
Poruba si zahraje přesilovku proti třem. Trest obdržel Vomáčka, který posunul bránu a dává tak šanci domácím na zvýšení náskoku. Trest odpyký Rouha.
54:46'
Na zemi zůstali ležet dva hráči Poruby. Jmenovitě jsou jimi Klimíček, který schytal zákrok do hlavy. Druhým hráčem je Střondala, který byl tvrdě přišpendlen k mantinelu. Hřiště tak opouští Nedbal, který dostal trest na 5 minut s osobním trestem do konce utkání. Trest odpyká Zeman.
54:23'
Christov zkusil obkroužit bránu a překvapit Vomáčku. Bránu sice obkroužil avšak jeho pokus zamířil mimo bránu.
53:14'
Pardubice B právě vstřelily branku!
Skóre ve třetí třetině otevírá dnes svým druhým gólem DANIEL RÁKOS. Kotouč, který letěl od modré čáry se zasekl právě u zkušeného forvarda, který už před sebou měl prázdnou bránu. Asistence: Tomáš Zeman, Michal Hrádek.
52:23'
52:04'
Zdráhaů prověřil Dolejše až ze středního pásma, avšak ostravský gólman neměl s nahozením žádný problém.
51:25'
51:22'
Gutwald dokázal vybojovat kotouč a následně skvěle zdržet čas jeho podržením a zajetím za bránu.
50:23'
Razgals zbytečně připravil své spoluhráče o přesilovku. Ve středu pásma totiž rozsekl hůl jednomu z hostů a odpyká si tak dvě minuty.
49:25'
Právě Pochobradský si odpyká dvouminutový trest za krosček, kterým poslal k zemi Lednického.
49:25'
Lednický se v průniku dostal k zakončení, které však skončilo jen u Vomáčky. Následně byl domácí hráč sestřelen Pochobradským k zemi.
49:02'
Na druhé straně si zákrok připsal Dolejš, kterého prověřil Lichtag.
48:45'
Razgals se dostal ke kotouči a i trochu v tísni dokázal vystřelit. Jeho pokus však zamířil vedle brány Vomáčky.
48:06'
47:32'
Hrníčko s Douderou si sice půjdou sednout za katr, kvůli hrubosti, avšak se bude pokračovat ve steném počtu.
47:32'
Zdráhal od modré čáry vyslal prudkou ránu, kterou si Dolejš pokryl. Po zákroku domácího gólmana se strhla mela v brankovišti kvůli osekávání.
47:03'
Skvělý blok teď předvedl Gutwald, který se vložil do rány Nedbala.
46:06'
Domácí Vachovec si usedne za katr. Vloučen byl za nedovolené bránění proti Zdráhalovi.
45:58'
Vachovec kroužil útočným pásmem až do té doby, než upadl a kotouč ztratil. Na druhou stranu se tak mohl dostat Zdráhal, který však skončil v bráně místo puku.
44:25'
Dolejš si připisuje další zákrok, když svou lapačkou dokázal vykrýt střelu Rákose.
43:57'
Krenželok prověřil Vomáčku, kterému kotouč ještě vypadl. Před brankářem hostí však nebyl nikdo, kdo by dokázal dorazit kotouč do brány.
43:07'
Urban konečně prošel do útočného pásma, kde se dokázal zorientovat a povedlo se mu i zakončit. Jeho pokus ale Dolejš chytil.
41:17'
Klimíček také chtěl prověři Vomáčku hned na začátku třetiny. Jeho střela byla ale lehko vidět a tak si s ní hostující brankář bez problému poradil.
41:05'
Honejsek se dostával do šance, když už dokázal vystřelit. Vomáčka byl však opět připraven.
40:45'
Tvrdoň mohl jěště zvýšit skóre, když před bránu dostal skvělý pas od Střondaly. Domácí 71 ale vychytal Vomáčka.
40:05'
Buly se bude opakovat, jelikož se kotouč dostal mimo hřiště ještě ze středního pásma.
40:01'
40:00'
39:51'
Poruba právě vstřelila branku!
Nádherný gól mohli vidět fanoušci v RT Torax Aréně. Skvělý lob Střondaly z vlastního pásma doskákal až k VÍTU CHRISTOVOVI, který se natlačil před Zdráhala a dokázal skórovat. Asistence: Vojtěch Střondala, Justin Lemcke.
39:14'
Gřeš nahazoval kotouč před bránu, kde byl připravený Berisha. Hokejka se kanadskému centrovi však zasekla mezi obránci Pardubic a z akce nic nebylo.
38:19'
Honejsek se řítil společně s Klimkem do velké šance. První jmenovaný se s kotoučem vezl tak dlouho až byl ve špatné střelecké pozici a bránu ještě přestřelil.
38:05'
Aktivní Pochobradský obral o kotouč Honejska, avšak následně nedokázal udržet pásmo a Chabada musel hrát z vlastní třetiny.
37:37'
Rouha mohl vyrovnat skóre, když se kotouč objevil před Dolejšem, který jej ještě popíchnul dále do hřiště. Pardubický hráč naštěstí pro domácí nedokázal zpracovat kotouč a bylo tak po akci.
37:04'
36:51'
Gřeš byl nyní hráčem, který blokoval ránu. Tentokrát ji schytal od Rákose.
36:09'
Nepovedená přihrávka Pardubic znamená vyhozený kotouč a Nedbal tak musel začínat znovu zpoza vlastní brány.
35:36'
Herčík už se dostal ke střele, avšak do ní skvěle zaklekl Sedlák, který tak zblokoval kotouč.
35:04'
Klimíček sekl jednoho ze soupeřů a Pardubice po využité přesilovce dostávají možnost další.
34:49'
Nádherný pas Kubíčka přímo na najíždějícího Žálčíka ohrozil Dolejše. Domácí brankář si musel dávat pozor na pokus již dnes gólem obdařeného hráče.
33:08'
Východočeši opět snižují na rozdíl jedině branky. DANIEL HERČÍK vyslal střelu od modré čáry, která proletěla až za záda Dolejše a ten s pukem nemohl nic dělat. Asistence: Daniel Rákos.
32:11'
Urban byl první, kdo v přesilovce prověřil Dolejše. Z kruhu, bližšího střídačkám, vyslal pardubický forvard prudkou ránu, která Dolejše zasáhla do masky.
31:52'
Pardubice si taktéž zahrají druhou přesilovku. Za katr již usedl Michal Gutwald, který si přidržel svého soupeře.
31:24'
Vomáčka by se teď dokázal popsat jedním slovem a to jako NESKUTEČNÝ. Střondala si skvěle najel před bránu, kde málem střílel do prázdné brány. Vomáčka se však dokázal roztáhnout a vychytat další tutovku.
30:02'
Herčík ztratil kotouč v rohu, z čehož následně těžil Vachovec. Domácí forvard se trochu netradičně dostal ke střele od modré čáry, se kterou si ale hosté poradili.
29:18'
Nádherná přihrávka Razgalse přes celé pásmo na DANIELA KLIMKA znamená návrat dvougólového vedení. Druhý zmiňovaný hráč už neměl moc problému Vomáčku překonat a posílá Ostravany do vedení 3:1. Asistence: Frenks Razgals, Jiří Klimíček.
28:08'
Mrázek nahazoval kotouč na Vomáčku, který jej dokázal vyrazit ke svým spoluhráčům. Žádná akce Pardubic však nevznikla.
27:25'
Naopak na druhé straně si Dolejš připsal další zákrok, když ho prověřil Žálčík.
27:18'
Marek Tvrdoň se dostal k další ráně, která ale zamířila mimo Vomáčkovu bránu.
26:50'
Lichtag byl sice rychlejší než domácí obránci, avšak následně se mu nepovedlo předat kotouč a akce Pardubic tak skončila.
26:26'
Vomáčka si dokázal poradit i s dalším nahozením domácích. Před bránu si potom ještě sjížděl Berisha, jehož chování se však nelíbilo obráncům v červeném a tak si spolu hráči vyřídili účty.
26:17'
Lichtag nedostal od Zdráhala úplně nejlepší přihrávku a kotouč tak přejel všechny čáry, což znamená jediné, icing.
25:43'
Chabada chtěl také prověřit Dolejše, avšak jeho pokus byl zblokován již na modré čáře.
25:05'
Krenželok si pokryl kotouč a chtěl se natlačit před Kaštánka. Hostující bek však kapitána Poruby vytlačil pouze na Vomáčku a Krenželok tak nedokázal ani zakončit.
24:25'
Vomáčka si opět připisuje zákrok, když mu práci vytvořil Voráček, jenž nahazoval kotouč od modré čáry.
23:40'
Pardubice se nemohou dostat ze svého pásma a Ostravané tak mohli ohrozit Vomáčku. Byl to Christov s Tvrdoněm, kteří se dostali ke střele. Ani jeden však nevstřelil branku.
22:35'
Sedlák dostal přihrávku na modrou čáru, odkud chtěl nahodit kotouč na bránu, avšak jeho pokus byl zblokován a Poruba tak musela zpátky do středního pásma.
22:21'
21:40'
Střondala tvrdě pálil z pravého kruhu, avšak jeho střela zamířila vedle brány.
20:50'
Klimíček nahazoval kotouč od modré čáry a jeho pokus prošel až k brankáři. Vomáčkovi však puk opět vypadl, ale obránci Pardubic mu pomohli a dokázali kotouč vyhodit ven z pásma.
20:21'
Ihned po začátku třetiny musel hlavní sudí zvednout svou pravačku. Provinil se totiž opět Zdráhal, který tentokrát kročekoval Christova.
20:01'
V první třetině v nové RT Torax Aréně se vedení ujali domácí, kteří také začali aktivněji. Po 9.minutách hry se trefil nejbodovější hráč Poruby Vojtěch Střondala, který se tak trefil již po čtrnácté. Druhý gól domácích přidal na konci minuty sedmnácté Petr Mrázek, jenž svou skrytou střelou nedal Vomáčkovi prostor. Radost z dvoubrankového rozdílu však domácím nevydržela dlouho, neboť se dokázal prosadit pardubický Žalčík. Velkou šanci měl v první třetině ještě třeba Hrníčko, který se v jemu dobře známém prostředí nedokázal prosadit ze samostatného úniku. První dějství nám tak nabídlo velmi zajímavý hokej se spoustou šancí a skvělými zákroky.
20:00'
19:10'
Razgals mohl poslat Porubu opět do dvoubrankového vedení, když se k němu dostal kotouč po šťastném odrazu. Vomáčka se ale dokázal roztáhnout jak jen mohl a vychytal tak nádherným zákorkem lotyšského reprezentanta.
18:47'
Klimkovo nahození zblokoval Nedbal, avšak ani to nepomohlo Pardubicím k přerušení tlaku domácích.
18:24'
Gřeš prověřil Vomáčku od modré čáry a byla to velmi tvrdá rána. Hostujícímu brankáři vypadl kotouč a před jeho bránou byl opravdu velký zmatek.
17:32'
Dvoubrankové vedení porubští nedokázali udržet dlouho. Po chybě obránců Ostravy se prosadil LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který nedal Dolejšovi prakticky šanci. Asistence: Daniel Herčík.
16:55'
Krásná spolupráce Tvrdoně s Mrázkem a následná střela zpoza obránce znamená náskok dvou gólů. PETR MRÁZEK poslal svou střelou do horního růžku Ostravany do dvoubrankového vedení a lepší začátek v nově zrekonstruované aréně si tak nemohli domácí přát. Asistence: Marek Tvrdoň .
16:05'
Střondala je dnes hodně vidět. Do šance se nyní řítil s Lemckem, kterému předal kotouč. Kanadský bek však Vomáčku nepřekonal.
15:22'
Hostující hráči teď dvakrát vypálili z úhlu. Poprvé si Dolejš připsal zákrok, když vychytal Pavlatu, následná střela letěla mimo bránu.
14:19'
13:05'
Žalčík se ocitl v obrovské šanci, když objížděl bránu a snažil se do ní zakončit. Brána sice byla odkrytá, avšak hostující hráč trefil pouze boční síť.
12:19'
Stejný trest jako ve třetí minutě hostující Zdráhal obdržel teď Jakub Stehlík, který si tak odpyká dvě minuty za podrážení a nabídne přesilovku i Pardubicím.
11:51'
Gřeš před bránou promáchl Gutwaldovu přihrávku a kotouč tak doklouzal až k brankáři Dolejšovi.
10:34'
Krenželokovi při snaze dostat se do útoku utekl kotouč, který následně přikryl Vomáčka, a tak se vhazovalo po pravici gólmana v červeném.
09:29'
Nevyšlo to sice Christovovi, ale VOJTĚCH STŘONDALA už Vomáčku překonal. První zmiňovaný poslal pas přímo před bránu, kde svou hokejku natáhl právě mladý Střondala a kotouč tak skončil v síti. Asistence: Vít Christov.
09:05'
Christov se po pravé straně dostával do útočného pásma, avšak jej při kličce zradily brusle. Domácí útočník totiž upadl a ztratil kotouč.
08:15'
Vomáčkovi vypadl kotouč z lapačky, když před ním číhal Vachovec. Doudera byl hráčem, který Vomáčku prověřoval od modré čáry.
07:50'
Klimíčkovi se nepovedla přihrávka na Voráčka, který však naštěstí pro Ostravany zareagoval dobře a vše vyřešil.
07:26'
Pardubickému Pavlatovi se zasekla hokejka ve střídačce domácích a rozhodčí tak musel přerušit hru.
06:38'
Rákos nedokázal zachytit křižný pas svého spoluhráče a kotouč tak získali Ostravané.
06:10'
Dolejš zachytil za bránou kotouč, který nahazoval Rákos. Domácí brankář jej podél mantinelu poslal až k modré čáře, kde o něj svedli souboj Vachovec s Urbanem. Nakonec se kotouč dostal do středního pásma a pískal se tak ofsajd.
05:05'
Gřeš se ihned na druhé straně dostal taktéž do velké šance. Jeho pokus ale vychytal Vomáčka.
04:40'
Urban se řítil sám na bránu, kterou střeží Daniel Dolejš. Brankář Poruby si však s nájezdem poradil.
04:25'
04:24'
V souboji Berishy s Vomáčkou byl opět úspěšnější hostující brankář.
04:15'
Stehlík vyslal tvrdou ránu od modré čáry, avšak s ní trefil pouze Hrníčka, od kterého se kotouč odrazil mimo hřiště.
04:05'
Sedlák od modré čáry prověřil Vomáčku, který však pokryl i střelu domácího beka.
03:20'
Berisha se dostal ke střele z kruhu, avšak v souboji s Vomáčkou byl úspěšnější právě brankář hostů.
02:40'
Hrníčko dokázal i ve vlastním oslabení vyvést kotouč, který následně však ztratil.
02:25'
Poruba začíná svůj první zápas na svém stadionu přesilovkou. Dvě minuty obdržel Zdráhal, který podrazil svého soupeře.
01:50'
Berisha se dostal ke kotouči těsně před Vomáčkou, který však situaci zahránil a vypíchl domácímu hráči kotouč od hole.
01:30'
Mikyska zajímavě prověřil Dolejše tak, aby se kotouč ještě odrazil před bránu. Přesně to se povedlo, avšak nikdo z hostů před ní nebyl.
00:54'
Chybná přihrávka Klimíčka znamenala útok Pardubic. Pochobradský na modré ale promáchl.
00:20'
Domácí vyhráli buly a ihned se vrhli do útoku, kde o kotouč přišli.
00:01'

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – A. Sedlák, Doudera, Klimíček, Voráček, Lemcke, Gutwald, J. Stehlík – Tvrdoň, Střondala (A), Christov – Klímek, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Berisha – Lednický, Krenželok (C), P. Mrázek.
Trenér: Jiří Režnar.

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Tvrdík, Chabada, Nedbal, Kaštánek, Hrádek, M. Kubíček – Lichtag, Kaut (C), Hrníčko – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Herčík, Rákos (A), Žálčík (A) – Pavlata, Rouha, Zeman.
Trenér: Tomáš Jirků.

Rozhodčí: Kubičík, Šico – Hanzlík, Mikšík.
Ve 47.kole Chance ligy se můžeme těšit na duel ostravské Poruby s rezervou Pardubic. Tento duel bude zajímavý hlavně svým prvenstvím. Poruba se totiž vrací zpět do své domácí RT TORAX Arény, která byla zrekonstruována a může tak opět sloužit nejen ostravským hokejistům.

HC RT TORAX Poruba

Domácí sice stále drží první příčku s náskokem 15 bodů na Vsetín, avšak v posledních zápasech se nečiní tak dobrou formou. V předešlých pěti utkáních získali Ostravané 5 bodů, za výhru po 60 minutách a následně za výhru po nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem Poruby je stále mladý Vojtěch Střondala, který se však se 43 body posunul až za vsetínského Roba na 3.pozici.

HC Dynamo Pardubice B

Rezerva Pardubic ještě nemá nic ztraceno. Východočeši totiž mohou stále pomýšlet na účast v play-off, minimálně tedy v předkole. Patří jim totiž 11. místo a na 10.Kolín jim schází pouhý bod. Hostující celek si v posledních pěti duelech vedl o něco lépe, než Ostravané, neboť ve čtyřech duelech bodovali a připsali si celkem 9 bodů. Nejproduktivnějším hráčem Dynama je exligista Josef Mikyska, který má na kontě 29 bodů a nachází se tak ve třetí desítce kanadského bodování v celé soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.