1. česká hokejová liga - 44. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Frýdek-M. - 19. února 2024   17:30

Přerov
Přerov
03:25' Hejcman (Březina, Pospíšil) • 51:48' Indrák (Ministr, Krisl)
2:3
(1:0, 0:3, 1:0)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
25:53' Výtisk  (Svačina, Haas) • 29:40' Hotěk  (Krajč, Haman) • 32:10' Walega  (Marosz)
Přerov
Barek, Grygera – Hanzlík, Bezděk
ZS Přerov
1 165 diváků
Frýdek-M.

Ve třetí třetině Zubrům nešla upřít snaha, o záchranu bojující Frýdek-Místek však zaparkoval své hráče v obranném pásmu a do útoku se příliš nehrnul. Proti jednoduché a účelné hře Přerov hledal recept dlouho, nakonec ho ale našel v 52. minutě paradoxně v oslabení. Trojice hráčů v červeném upřela oči na Daniela Indráka, za zády jí ale pronikl Ministr, který si puk právě s Indrákem v krásné kombinaci vyměnil, a Mokry neměl v odkryté brance jedinou šanci. Hanáci zatlačili a v závěru hráli dvě a půl minuty bez brankáře, ztrátu po nedobře sehrané druhé třetině už ale nedohnali. Na domácím ledě tak padli poprvé v novém roce. Frýdek-Místek tak udělal velmi důležitý krok v bojích o záchranu, 14. pozici se vzdálil na 7 bodů a může ještě pomýšlet na předkolo play-off! Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou!
59:49'
Krislovu střelu povyjetý Mokry vyrazil před sebe, Zubři ale ze skrumáže puk do odkryté branky nedopravili!
59:42'
Puk letí na další zakázané uvolnění, Zubři už mnoho času na srovnání nemají.
59:02'
Další vyhrané buly letí mezi beky, puk ve středním pásmu.
59:00'
Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.
58:48'
Krisl vystřelil zápěstím od modré, Mokry ale na jeho pokus viděl. Další vhazování po jeho levici.
58:37'
Další přetlačovaná v rohu kluziště.
58:25'
Na buly domácí uspěli, kotouč ale projel mezi obránci.
58:17'
Březina z rohu našel Indráka, tomu ale střela v dobré pozici nesedla. Buly po levici Mokreho.
57:37'
Na buly ovšem nezačal dobře. O puk se bojuje u střídaček.
57:28'
Přerov to zkusí v šesti bez brankáře.
57:28'
Indrákovo nahození od modré čáry bylo přizvednuto do ochranné sítě, Zubři budou chtít v posledních 150 vteřinách zatlačit a srovnat. Jejich lavička si nyní vyžádala oddechový čas.
56:53'
Zubři teď soupeře dokázali zatlačit, tvrdá rána Černého ale letěla mimo tři tyče.
56:00'
Zubři sice vybojovali útočné pásmo, Březinovi ale kotouč na modré proklouzl.
55:37'
Indrákovo počínání před brankou posouzeno jako postavení v brankovišti.
55:10'
V rohu pásma hostů probíhá přetlačovaná o kotouč.
54:01'
Za vlastní brankou čeká s kotoučem Výtisk.
53:48'
Frýdek toho z přesilovky moc neměl, Přerov v plném počtu.
52:44'
V pásmu hostů se rýsoval další propad, když se před branku stěhoval jeden ze soupeřů, obránce s rysem na hrudi ale dokázal přihrávku zablokovat.
51:48'
Přerov právě vstřelil branku!
Tak tohle může být ještě zajímavé, Zubři přišli s kontaktní brankou ve vlastním oslabení! Frýdecká obrana teď ve třech lidech hrubě chybovala, když upřela své oči na osamoceného Indráka, za zády jí ale pronikl Daniel Ministr, který inkasoval kotouč a skvělou přihrávkou našel uvolněného DANIELA INDRÁKA! Ten završil velmi pohlednou akci do prázdné branky. Asistence: Daniel Ministr, Jiří Krisl.
51:33'
Zubrům zbývá necelých devět minut na to, aby s výsledkem něco udělal, teď měl ale smůlu. Dobrou práci v útočném pásmu odvedl Březina, který našel v dobré pozici Adámka, ten ale při střele zlomil hůl. Ze všeho se urodil následný frýdecký brejk, ve kterém právě David Březina zahákoval soupeře.
50:37'
Ofsajd Přerova.
50:14'
Chrobočkovu ránu tečoval Indrák mimo. Domácí teď sice strávili nějaký čas v útočném pásmu, kompaktní frýdecká obrana je ale do ničeho nepouští.
48:53'
Další frýdecký lob přes celé kluziště, který teď ale icingem nekončí. Hosté hrají ve třetí třetině jednoduše a účelně.
48:08'
Pechanec byl v rohu kluziště sám proti třem soupeřům, Frýdek si drží kotouč vzadu na svých holích.
47:23'
Hosté jsou teď pohotoví hlavně směrem dozadu, z jejich strany však přichází další zakázané uvolnění.
46:15'
Ministr obkroužil branku a před ní hledal Pšurného, ten se však k zakončení nedostal.
45:52'
Hanáci na svém ledě neprohráli už sedm zápasů v řadě, dnes to ale navzdory další frýdecké rozehrávce končící icingem na prodloužení šňůry příliš nevypadá.
44:26'
Další zakázané uvolnění Frýdku.
43:58'
Přerov zvítězil na buly, hosté je ale zanedlouho v rohu kluziště odzbrojili. Nyní přichází pro změnu jejich ofsajd.
43:40'
Icing hostů.
43:21'
Zpátky na modrou čáru se odrazil puk k Adámkovi, jeho rána zápěstím ale neměla gólové parametry. Mokry navíc na střelu dobře viděl.
42:51'
Na opačné straně napřáhl ke střele od modré čáry Výtisk, jeho ránu srazil Mácha.
41:29'
Úvodní minuta posledního dějství nám toho mnoho nenabídla, teď se ale velmi šikovně mezi dvěma obránci prosmýkl Pospíšil! Jeho zakončení na vzdálenější tyč ale scházela vyšší přesnost!
40:01'
Druhou třetinu rozehrál Přerov v přesilové hře, Březina ale velmi dobrou pozici v gól nepřetavil a tempo začal diktovat Frýdek, který ve 26. minutě nastartoval rychlý obrat. Přerovská obrana nejprve nedokázala vyčistit brankoviště, kde se díky cloně ujala střela Jana Výtiska od modré a o pár minut později Zubři litovali nevyužité šance Goiše. Znovu se totiž ujala střela od modré, které znovu pomohl clonící hráč. Samuel Krajčo ji protečoval za záda Postavy. Kolaps Zubrů pokračoval frýdeckým tlakem, následnou přesilovkou a využitím z hole Kamila Walegy v čase 32:10. Patrně nejhorší přerovská dvacetiminutovka za poslední dva měsíce nakonec skončila „jen“ třemi inkasovanými góly. Frýdek tedy bojuje o záchranu zuby nehty a zda v dohrávce 44. kola uspěje, odkryje třetí třetina, která začne přibližně v 19:13.
40:00'
39:55'
Přerov je rád, že druhá třetina končí. Za poslední minuty jsme z jeho strany viděli několik rozehrávek končících na zakázaném uvolnění.
39:00'
Rozehrána poslední minutě druhé třetiny.
38:20'
Indrák nabral rychlost po pravém mantinelu, branku však přestřelil.
37:17'
V dobrém pohybu hrající rysi nemají se stojící defenzivou Přerova přílišné problémy. Ladně se dostal k zakončení Oskar Haas, kterého však parádním semaforem vychytal Michal Postava!
37:08'
Hamanova střela se otřela o hůl některého z hráčů před brankou, puk letěl mimo.
36:37'
Zakázané uvolnění Přerova.
36:03'
Čtvrtá formace Přerova se dostala do gólové příležitosti! Zembol dostal kotouč na osu hřiště, povyjetého Mokreho ale nepřesnou střelou nemohl překonat!
35:23'
Mokry si po dlouhé době sáhl na kotouč. Pšurného formace obsadila útočné pásmo, střílel pak Jakub Adámek.
34:52'
MEO sehrává rozhodně nejhorší třetinu za poslední dva měsíce. Kdykoliv se jejich hole potkají s pukem, nevyplyne z toho ani vyvezení za vlastní modrou čáru. Do karet jim rozhodně nehraje ani fakt, že při prakticky nepřetržité hře pod tlakem ve vlastním pásmu to mají ve druhé třetině na střídačku daleko.
33:12'
Hraje se dál pouze na jednu branku. Zubři se dál nemohou vymanit ze sevření Frýdku, který si je velmi dobře vědom váhy souboje, v němž dnes pokračuje jeho hra o záchranu v Chance lize.
32:10'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Zubři se po inkasované brance naprosto sesypali a během přibližně šesti minut loví z brány třetí kotouč! Stejným způsobem jako jsem popisoval před chvílí šanci Haase, se nyní prosadil KAMIL WALEGA, tedy ranou z levého kruhu po křížné přihrávce. Asistence: Rostislav Marosz.
31:49'
Haas se dostal do velké šance po křížném pasu na levý kruh, Postava se ale bravurně přesunul a vychytal jej!
30:47'
Zubři by si měli velmi brzy nastavit budíček, soupeř je totiž znovu zatlačil v jejich pásmu. Vše vyústilo v roztržku u domácí branky, po které si vysloužil dvouminutový trest za hrubost přerovský bek Robert Černý.
29:40'
Nedáš – dostaneš, Frýdek jde po zásluze do vedení! Rysi se po chybě vzadu navrátili k ofenzivnímu tlaku a prakticky podle stejného scénáře jako u branky Výtiska překonávají Postavu podruhé! Od modré přišla tentokrát střela MICHALA HOTĚKA! Asistence: Samuel Krajč a Filip Haman.
28:50'
Zubři si teď ale mohli vzít vedení zpět! Směrem na Mokreho teď předvedli bleskový brejk, který zakončoval Goiš, ten ale zaváhal a velkou šanci nepřetavil v zakončení včas!
28:29'
Frýdecký tlak nevyústil v nic většího než sraženou střelu do ochranné sítě.
27:59'
Rysi jsou srovnávací brankou hodně nabuzení. Domácí tlačí v útočné třetině, kteří si ale do sevření hráčů v červeném nabíhají řadou nepřesností sami.
27:08'
Hosté uspěli na buly v útočném pásmu, Martynek přišel opět se střelou od modré a tu do protipohybu Postavy těsně kolem tyčky tečoval Doktor!
27:06'
Doktor se dostal do zakončení po domácí chybě v útočném pásmu, Postava vyrazil kotouč ramenem.
25:53'
Je srovnáno! Frýdek-Místek toho tentokrát v útočném pásmu mnoho nevymýšlel, Svačina předal puk na modrou JANU VÝTISKOVI a ten si nemohl nevšimnout velmi těsné clony před Michalem Postavou. Jeho přízemní střela od modré zaplula ke vzdálenější tyči. Asistence: Vladimír Svačina, Oskar Haas.
25:39'
Dnešní souboj Přerova a Frýdku-Místku by prozatím vystihl termín "šermovaná". Z jedné takové ve středním pásmu dokázal buly v útočném pásmu vybojovat Geidl.
24:04'
Frýdek-Místek teď Zubry v jejich pásmu mírně rozhodil, Kowalczyk si ale horlivě klepal o kotouč a jeho rána z velké dálky doprostřed brány byla zbytečně uspěchaným řešením.
23:19'
Chroboček se šikovně zbavil napadajícího útočníka soupeře a nabruslil si blíže ke střele ze zákrytu. Mokry bližší tyč uzavřel.
21:46'
Hosté hrají v plném počtu.
21:18'
Přerov to teď sehrál skvěle! Hejcman výbornou přihrávkou našel Březinu, ten ale z mezikruží branku minul!
21:03'
Březina měl výhodnou pozici ke střele, kotouč ale nezpracoval včas. Předal jej pod tlakem Černému, na jehož ránu už Mokry dobře viděl.
20:37'
Geidl vystihl domácí nepřesnost a vyváží kotouč ven.
20:08'
Druhé dějství začíná rozehranou přerovskou přesilovkou. Puk mají domácí na holích za svojí bránou.
20:01'
Přerovským hokejistům se v posledních kolech daří skórovat jako první a s brankami často přijdou v úvodních minutách. Nejinak tomu bylo i v dohrávce 44. kola. Zubři se po odrazu od brusle nejprve dostali do protiútoku, který skončil zatlačením Pospíšila do rohu kluziště. Odtud ale přišel přesný pas do jízdy Březinovi, jehož vyraženou střelu procedil mezi betony Mokreho Darek Hejcman. Nepříliš pohledná první třetina dále nabídla sice nepovedenou domácí přesilovku, Pospíšil v ní ale přesto nastřelil tyč. Na opačné straně zase Postava vychytal Macháčka a nepřekonal jej ani Haas. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
18:49'
Doktor obkroužil pásmo, jeho střela s přispěním domácí obrany končí v ochranné síti za brankou Michala Postavy.
18:05'
Puk se zamotal ve skrumáži těsně před Mokrym, ani tato následná roztržka nebude končit tresty.
17:23'
Haas byl v obrovské šanci, když obtočil Postavův beton a posílal puk do z ostrého úhlu k brankové čáře, velmi pohotově se zde ale zjevil Daniel Indrák, který puk odpálil do bezpečí!
17:00'
Ofsajd rysů.
16:13'
A s ohrožením vyrukoval na Zubry při vyloučení Černého také Frýdek. Ten se hodně činí hlavně v předbrankovém prostoru, kde jedna ze střel těsně přeletěla břevno, druhá z hole Macháčka pak skončila v Postavově lapačce!
15:26'
Indrák s Pechancem se vydali do přečíslení, jehož zakončení Mokry vykopl pouze před sebe. Zubrům scházely centimetry od tutovky!
15:12'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Robert Černý – 2 min., nedovolené bránění.
14:42'
Tomáš Pospíšil nastřelil velmi tvrdou ranou po pasu Pšurného tyč!
14:13'
Nakonec se urodilo přečíslení po šťastném odrazu, Březina puk spoluhráči ale nepředal přesně.
13:52'
Zubři si v přesilovce na vlastní modré hodně zahrávají. Dvojice individuálních chyb je však stála pouze ztrátu kotouče, nikoli vedení.
13:30'
Další přerušení. Puk skončíl v ochranné síti, vhazovat se bude před pásmem hostů.
13:17'
Máchova střela z levého kruhu skončila pouze v bloku hráčů, a tak mohl Frýdek-Místek vyhodit. Domácím se nezdařila ani následná rozehrávka, která končí až na zakázaném uvolnění.
12:47'
Kamil Walega – 2 min., podrážení.
12:29'
Oproti plynulému úvodu jsou poslední minuty hry hodně rozkouskované. Další ofsajd Přerova.
12:18'
Walega clonil u branky při střele Hamana, puk se ztratil někde ve výstroji jednoho z hráčů v trajektorii rány letící od modré čáry.
11:32'
Veselý byl hodně aktivní při dotírání na přerovského gólmana, za což si vysloužil velmi pohotové jednání Františka Němce. Šarvátku ukončili rozhodčí, vylučovat se nebude.
11:12'
Další ofsajd Zubrů.
11:02'
Hraje se poměrně svižný hokej z obou stran, opticky se na kotouči o něco více daří Zubrům. Ti momentálně působí mírně tvořivěji, teď je ovšem zastavil milimetrový ofsajd, do kterého své spoluhráče při zpracování přihrávky vystavil Cubo.
08:53'
Kudělka zajíždí za svoji bránu, domácí pustí na led čerstvé síly.
07:56'
Přerov teď předvedl pěknou souhru v útočné třetině, Indrák se ale na samotném konci akce k dorážce nedostal.
06:19'
Kowalczyk už se chystal ke střele od modré čáry, v pokračování mu však zabránilo postavení spoluhráče v brankovišti Michala Postavy.
04:57'
Hosté se pokoušeli na inkasovanou branku odpovědět, v útočném pásmu ale nic nevymysleli. Naopak Zubři se na opačné straně usadit dokázali a vyplynulo z toho špatné frýdecké postavení! Černému se zcela uvolnil prostor k brance od levého mantinelu, švih mířený na bližší šibenici ale končí pouze na ramenu frýdeckého gólmana!
03:25'
Mokry si sice na kotouč ještě nesáhl, Zubři jdou ale hned z první šance do vedení! Frýdku nezahrál do karet odraz od brusle ve středním pásmu, ze kterého zaútočil Přerov. Pospíšil byl zatlačen na mantinel v rohu kluziště, i tak ale dokázal poslat kotouč do jízdy přijíždějícímu Březinovi. Ten vypálil z prvního doteku do výstroje Mokreho, poblíž byl ale na dorážku DAREK HEJCMAN, který uspěl mezi betony! Asistence: David Březina, Tomáš Pospíšil.
02:22'
Od Havránka přišla dobrá rána od modré čáry na Postavův beton. Kotouč se odrazil do skrumáže před přerovskou brankou, odtud jej ale na svoji hůl nedostal ani jeden ze tří operujících hostů.
01:52'
To už nyní neplatí. Letmé frýdecké nahození vyrazil do ochranné sítě Michal Postava.
01:22'
Úvodní minuta přinesla zatím pouze pokusy o usazení v útočném pásmu. Ani jeden z brankářů si na kotouč neměl možnost sáhnout.
00:05'
Úvodní buly dopadlo lépe pro Zubry.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Domácí Přerov hraje jako obvykle ve žlutých dresech, o záchranu bojující Frýdek dnes obléká trikoty červené.

HC ZUBR Přerov: Postava (Schnattinger) – F. Němec, Kudělka (A), Chroboček, R. Černý, Krisl (C), Cubo, J. Adámek – Březina, Pechanec, Mácha – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Zembol, Dobša.
Trenér: M. Mikeska

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Haman (A), Urbanec (A), Homola, Výtisk (C), D. Kowalczyk, Hrachovský – Walega, Haas, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Hotěk, R. Veselý, Krajč – Geidl, Macháček, Ramik.
Trenér: M. Hrnčár

Rozhodčí: Barek, Grygera – Hanzlík, Bezděk.
Přerov vs. Frýdek-Místek
Hokejisté Přerova mají v tabulce Chance ligy ve srovnání s většinou soupeřů o zápas méně. Na konci ledna totiž měli nastoupit proti Frýdku-Místku, jejich domácí utkání se však v původním termínu kvůli početné marodce v týmu rysů neuskutečnilo. Zubři tak na Slezany počtvrté v aktuální sezoně narazí až dnes od 17:30 hodin. Pokud vyhrají, definitivně si po záchraně zajistí také účast minimálně v předkole play-off.

Udržení prvoligové příslušnosti pro příští ročník měl Přerov zaručené už před sobotním duelem s Pardubicemi B. (Tehdy) předposlední Slavia a poslední Znojmo se o víkendu utkaly mezi sebou a bez ohledu na výsledek tohoto souboje bylo předem jasné, že alespoň jeden z těchto celků už Zubry v tabulce nepředežene. Modrožlutým výrazně pomohla bilance ze vzájemných zápasů, kterou mají v probíhající sezoně lepší jak s Pražany, tak s Orly. Nakonec se ale Přerov po 52 kolech základní části umístí výše než oba jeho do záchranářských potíží namočení protivníci. Nad rezervou Dynama totiž vyhrál za tři body a momentálně výrazně sahá po jisté vstupence do vyřazovací fáze.

Vítězstvím 4:3 na východě Čech pod sebe vedle Znojma a Slavie stoprocentně stlačil právě také pardubické béčko. To se na něj sice ještě teoreticky může bodově dotáhnout, pro Hanáky však opět hovoří lepší výsledky ze vzájemných duelů. Na v současnosti třináctý Frýdek-Místek pak mají k dobru třináct bodů. Matematické vyhlídky tak vypadají jasně: v případě, že Zubři porazí rysy minimálně za dva body, pozici mezi prvními deseti mužstvy Chance ligy jim už nebude mít kdo vzít.

Pokud by Přerov z pondělního představení na své půdě bral bod, rovnal by se bodový rozdíl mezi ním a Frýdkem přesně dvanácti bodům. Tedy počtu bodů, který lze uhrát v posledních čtyřech kompletních kolech základní části. Pak by záleželo i na zaváhání svěřenců hlavního trenéra Martina Hrnčára, které doma čekají Slavia a Poruba a venku Vsetín s Litoměřicemi. Na bilanci ze vzájemných zápasů by Zubři v tomto případě spoléhat nemohli (zatím 4:3, 2:3p, 1:3 z jejich pohledu).

Frýdek ale reálně musí řešit i starosti se záchranou. V tabulce se pod ním nachází jen Znojmo, od kterého ho dělí čtyři body. Předešlá dvě utkání se navíc rysům vůbec nepovedla. Na stadionu Kolína schytali sedmigólový debakl (0:7) a poté v Polárce rozdílem čtyř branek podlehli Třebíči (1:5). Předtím nicméně čtyřikrát v řadě uspěli, když na chrudimském ledě vyzráli na rezervu Pardubic (3:2p) a v rámci tří po sobě jdoucích domácích zápasů porazili Zlín (5:2), Znojmo (4:3) a Prostějov (5:1).

Na předních příčkách bodování rysů se nacházejí zkušená jména. Rovné čtyři desítky bodů nasbíral Vladimír Svačina (11+29), 31 body ve 38 prvoligových utkáních se zase blýskl Rostislav Marosz (12+19). Střetnutí ve druhé nejvyšší soutěži v různých fázích sezon dobře znají Radek Veselý a Jakub Doktor. Oba si dosud přišli na 23 bodů – shodně za deset branek a třináct asistencí.
Utkání 44. kola Chance ligy HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek je z důvodu velké marodky v hostujícím týmu odloženo. Kluby se již dohodly na náhradním termínu, kterým bude pondělí 19. února. Začátek utkání bude v 17:30.
Není to tak dávno, co se hokejisté prvoligového Přerova po čerstvé změně trenéra nacházeli se 40 body na jedenáctém místě. Od sestupové čtrnáctky je dělilo pouze osm bodů a sledovali, jak se zbylí soupeři pod nimi v tabulce postupně přibližovali. Uplynul měsíc a Zubři se ocitají v naprosto jiné situaci. Léčba trenérem Michalem Mikeskou začala účinkovat, Přerov znovu okusil chuť vítězství a nyní se po devíti výhrách z posledních deseti zápasů o skóre nachází na sedmém místě. Z něj se může posunout až na pátou pozici po středečním duelu, ve kterém na domácím ledě od 17:30 hodin vyzve Frýdek-Místek. Proti tomu budou cílit na prodloužení vítězné šňůry na číslovku osm.

Frýdek-Místek, přestože se v průběhu celé sezony potácí okolo dna tabulky, umí být značně nepříjemným soupeřem. V prvním duelu ubránili Zubři hubený náskok 4:3 a o jeden gól se hrálo také v odvetě na Hané. V prodloužení tehdy rozhodl polský útočník Kamil Walega (20 zápasů, 8+10), který nasbíral za poslední dvě kola bilanci 2+3. Také třetí souboj skončil vítězně pro rysy. Zubři před Vánocemi na moravsko-slezské hranici prohrávali po brankách Daniela Kowalczyka (9+9), Vladimíra Svačiny (11+26) a Radka Veselého (8+14) 3:0, a tak trefa Jiřího Goiše (4+2) v závěru byla už pouze kosmetickou úpravou.

Forma Přerova? Výkony zlepšili také Frýdečtí

Vstup svěřenců Martina Hrnčára a Jozefa Daňa do ligového ročníku byl přímo tragický. Po sedmnácti zápasech měli na kontě pouhých 7 bodů, od začátku listopadu – právě na ledě Zubrů – se ale vzepjali a po 26 kolech operují s bilancí 16 výher (z toho 4 v prodloužení) a 11 proher (1 v prodloužení). Zajímavostí je, že červenobílý celek v sezóně ani jednou nepodstoupil samostatné nájezdy. Suma sumárum, také Frýdku-Místku se daří a jeho lednová bilance, která činí 7 vítězství z 10 kol, je rovněž povedená. Naposledy uhráli důležitou bitvu na domácí ploše Pardubic B (3:2p) a uspěli proti Zlínu (5:2).

Tahounem, na kterého mohou u řeky Ostravice spoléhat, je bezesporu zmíněný Vladimír Svačina. S 11 brankami a 26 asistencemi je pátý v ligové produktivitě, a to i přestože má Frýdek-Místek výrazné ofenzivní nedostatky. Nastřílel třetí nejnižší počet gólů (105), o to víc ale musí blikat kontrolka u Svačiny – 36letý pravák se totiž přímo podílel na třetině z nich. Co týmu od řeky Ostravice pomohlo, jsou pak jednoznačně přesilovky. Ty mají s úspěšností 26,56 % (1. v lize) takřka smrtící a nezřídka kdy, obzvláště v poslední době, se jim podaří v zápase využít více než jednu. Naproti tomu bude v případě vyloučení stát zase silné přerovské oslabení (84,52 %, 2. v lize).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.