1. česká hokejová liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Pardubice B - 7. října 2023   17:00

Přerov
Přerov
23:29' Březina  • 41:41' Březina (Jak. Svoboda) • 43:23' Chroboček (Pechanec) • 50:54' Tomi (Jan Svoboda)
4:3
(0:1, 1:1, 3:1)
Pardubice B
14:30' Kaplan  (Lichtag, Tvrdík) • 33:28' Kaplan  (Chabada, Urban) • 55:05' Herčík  (Pochobradský)
Přerov
Kubičík, Koziol – Vašíček, Kráľ
ZS Přerov
Pardubice B

Krátce po začátku třetí části přišel rychlý obrat ve skóre. Jakub Svoboda přesným pasem našel Davida Březinu, který tvrdým nápřahem od levého kruhu překonal Vomáčku. O dvě minuty později hrál první jmenovaný roli při trefě Davida Chrobočka. Ten totiž hledal u branky právě jeho hůl, nakonec ale šťastně trefil brusli pardubického obránce, od které puk zamířil za brankovou čáru. Po ubráněném oslabení Zubři odskočili na rozdíl dvou branek, když Vojtěch Tomi parádní střelou vymetl bližší šibenici Vomáčky. Pardubice v závěru mohly zabojovat o body, jelikož šťastnou tečí je na kontakt dostal Daniel Herčík, Přerov ale vyrovnaný zápas dokázal urvat ve svůj prospěch a podruhé za sebou doma bere všechny body. Já se s vámi tímto pro dnešek loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou!
59:48'
Těsně kolem Postavovy branky prosvištěla pardubická střela! Domácí brankář ji vyškrábl hranou lapačky!
59:35'
Pardubicím na vteřinu utekl kotouč, Antonín Pechanec ale vůbec nezaváhal a okamžitě střílel přes celé hřiště na branku. Minul o centimetry!
59:15'
Bukač zkoušel vystřelit od modré, Postava ale na jeho pokus dobře viděl.
59:11'
Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.
59:11'
Postava přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Pardubice mezitím stáhly z brankoviště Vomáčku a zkoušejí to v šesti.
58:58'
Hosté hrají v plném počtu, puk se nachází v pásmu Hanáků.
58:48'
Zubři šetří čas v útočném pásmu.
58:21'
Žálčík vyslal jedovatou střelu ihned po buly, Postava ale zakročil.
58:18'
Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice B.
58:18'
Vojtěch Tomi uspěl na buly ve vlastním pásmu a dovezl kotouč až do protějšího rohu. Domácí ale o kotouč brzy přišli. Vhazovat se bude v jejich obranné třetině.
57:57'
Téměř minuta z přerovské přesilovky uplynula, následuje druhá.
57:32'
Březina by dnes rád dokonal hattrick, proto vzal situaci na pravém kruhu opět na sebe a zkusil prostřelit Vomáčku pod pravým ramenem. Buly opět v pásmu hostů.
57:22'
Březina střílel z pravého kruhu, Vomáčka zasáhl betonem. Následné dorážky Indráka a Pechance znamenají pouze přerušení hry právě hostujícím gólmanem.
57:01'
Zdráhal se nechal Doležalem zbytečně vyprovokovat a faulem v útočném pásmu svým spoluhráčům výrazně zkomplikoval situaci.
56:58'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Jan Zdráhal – 2 min., držení.
56:11'
Hostům se čas na srovnání krátí, nyní se jim navíc nedaří v rozehrávce.
55:05'
Pardubice B právě vstřelily branku!
Hosté se zničehonic dostávají zpátky na rozdíl jedné branky! Pochobradský nahodil kotouč z nulového úhlu před branku, kde se jemně otřel o DANIELA HERČÍKA! Tak poté, co jsme viděli jednu šťastnou branku na straně Přerova tu máme i pardubickou odpověď stejnou mincí! Asistence: Michal Pochobradský.
54:33'
Rákos si v útočné třetině počínal sebevědomě, přerovská defenziva ale v čele s Postavou dokázala situaci vyřešit.

52:51'
A Zubři jsou dál při chuti. První formace teď Vomáčkovi přichystala nejeden zákrok.
52:28'
Březina byl kousek od hattricku! Podruhé v zápase donutil chybovat hostující defenzivu, na Vomáčku si ale v brejku nepřišel!
51:57'
První formace Pardubic rozehrávku přečetla a Žálčík se dostal do zajímavé pozice. Jeho zakončení napřed neprošlo přes Krisla, puk ale vyplaval na Rákose, který se z ideální pozice v mezikruží vůbec netrefil!
51:42'
Zubři rozehrávají zpoza vlastní branky.
51:01'
Icing Pardubic.
50:54'
Přerov právě vstřelil branku!
A domácí odskakují na rozdíl dvou branek! VOJTĚCH TOMI se dostal ke kotouči u pravého mantinelu, odkud vyslal parádní střelu do bližší šibenice Tomáše Vomáčky! Bez asistence.
50:23'
Hru přerušuje další přihrávka rukou, tentokráte se provinili hosté.
50:00'
Polovina třetího dějství je minulostí.
49:16'
Krisl nakonec v souboji zahrál kotouč rukou, hra se bude stěhovat mimo obranné pásmo Východočechů.
49:01'
V rohu pardubického pásma probíhá přetlačovaná Krisla se Zdráhalem o kotouč.
48:07'
Ofsajd modrožlutých.
47:41'
Chabada střílel z pravého kruhu, Zubři už hrají v pěti.
47:13'
Krisl dobrým blokem a následným vyvezením kotouče pošetřil cenné vteřiny pro Zubry.
46:21'
Bukač se snažil najít stříleným pasem dva spoluhráče před brankou, namísto dorážky však přichází přerovské vyhození.
46:01'
Zeleňákovi se nepodařilo vyhodit, hosté dál hrají s pukem v útočném pásmu.
45:34'
David Dobša – 2 min., krosček.
45:18'
Vomáčka za vlastní brankou chyboval, z čehož se urodila šance pro Dobšu! Ten, byť se ocital mezi čtveřicí hráčů v červeném, nasměroval puk ke vzdálenější tyči! Těsně minul!
44:45'
Ofsajd Pardubic.
43:23'
A Zubři bleskově otáčejí vývoj utkání ve svůj prospěch! Po vyhraném buly dobrého rozestavení využil DAVID CHROBOČEK, který od mantinelu hledal na opačné straně Jakuba Svobodu, namísto jeho hole ale nastřelil pouze brusli pardubického obránce! Od ní se puk – smolně pro Pardubice, šťastně pro Přerov – odrazil do Vomáčkovy branky! Asistence: Antonín Pechanec.
43:15'
Vomáčka raději přikryl puk lapačkou, vhazování se odehraje po jeho levici.
42:54'
Dynamo se v pásmu nedostalo k zakončení, puk vyváží Adámek.
41:41'
Tak hned v úvodu třetí třetiny Zubři podruhé v zápase dotahují ztrátu! A stejně jako zapsal dva góly pardubický Kaplan, se to daří také domácímu DAVIDU BŘEZINOVI! Jakub Svoboda přesným pasem do jízdy našel právě hráče s číslem 19 na zádech a ten tvrdou ranou od levého kruhu překonal Vomáčku! Asistence: Jakub Svoboda.
41:04'
Dynamo obsadilo útočné pásmo, dvojice prudkých ran až od modré čáry doletěla na Postavu, ten se musel ohánět.
40:29'
Z krátké přesilovky Přerova nic nebude, hosté v plném počtu.
40:01'
Na startu druhé třetiny zamířil Přerov do čtyř, s oslabením si však poradil bez problémů a hned po jeho konci srovnal. David Březina totiž dokázal přebruslit chybujícího obránce, Vomáčku si v úniku položil kličkou do forhendu a trefil odkrytou část branky. Zubři byli ve druhém dějství lépe hrajícím celkem. Dobré šance měli Tarnoczy s Doležalem, poté ale také Pochobradský, který pro Mikysku vybojoval trestné střílení. Postava mu kotouč vypíchl. Od té doby se ale výkon hostů zvedl zpět. Jejich přesilovka vedla ve 34. minutě ke druhé brance, kterou střelou příklepem zakončil opět Robin Kaplan. Třetí třetina začne přibližně v 18:59.
40:00'
39:48'
Kotouč v hledišti, buly v pásmu hostů.
39:31'
Přesilová hra Přerova nevypadala špatně, Pechancovi ale nakonec ujel kotouč a hosté vyhazují až k Postavovi.
39:00'
Střelu Chrobočka zblokoval Kaut, ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Zubři uspěli na buly, s pukem kombinují v útočném pásmu.
38:29'
Tak po nekonečné vložené pauze se jde konečně hrát.
38:29'
Lidmi se to hemží nejen v ochozech, ale už také na ledě, kde se právě hráči snaží vyhnout tomu, aby na závěr druhé třetiny ztuhli.
38:29'
Nadále stojíme a už tomu bude bezmála 8 minut, co se hra naposledy zastavila. Toto je opravdu zbytečná prodleva vzhledem k tomu, že po 91 sekundách hry si studení a vychladlí hráči půjdou zase na 18 minut od hry odpočinout do šaten...
38:29'
Časomíra ale nadále stojí, hráči taky. Stále čekáme, až se plexisklo povede pořádně ukotvit a možná by bylo lepší, kdyby se minuta a půl druhé třetiny doopravdy přenesla až za přestávku.
38:29'
Hra se podobně jako na začátku zápasu přerušila na dlouhou dobu. Hlasatel už zahlásil, že se druhá třetina předčasně ukončí, problém s plexisklem se ale rychle vyřešil. Kuriózní moment nakonec vyústil v běžné pokračování hry. Brzy začne přerovská přesilovka.
38:27'
Michal Pochobradský – 2 min., držení.
38:21'
Pochobradský si rychle vyměnil kotouč se spoluhráčem a vyslal nebezpečnou střelu. Postava na ni vytáhl vyrážečku.
37:39'
A v pásmu Pardubic se odehraje další buly po zakázaném uvolnění.
37:19'
Hanáci se opět dostali pod mírný tlak Dynama způsobený aktivním forčekingem. Nyní se však bude vhazovat po pravé ruce Vomáčky.
36:02'
Zubři dokázali být v přesilovce nebezpeční, série střel a dorážek však ke druhému dnešnímu srovnání nevedla. Pardubice v plném počtu.
34:02'
Josef Mikyska – 2 min., podrážení.
33:28'
Hosté přesně v moment, kdy se Jiří Krisl začal vracet na led, využívají přesilu v útočném pásmu! ROBIN KAPLAN dostal nabito ke střele z prvního doteku, která přes několik hráčů prošla až do branky Michala Postavy pod pravou paží! Kaplan je prozatím pardubickým hrdinou! Asistence: Ondřej Chabada, Tomáš Urban.
33:06'
Tato přesilová hra hostů už vypadá trochu slibněji, nejedná se ale o žádný stálý tlak.
32:21'
Rákos se stáhl ze strany otočkou až před Postavu, toho ale nepřekonal! Skvělým pohybem teď pořádně překvapil přerovské beky!
31:34'
Naivní přihrávka z rohu středem hřiště nemohla projít, Zubři rychle vyhazují.
31:28'
Jiří Krisl – 2 min., podrážení.
31:12'
Pardubice hrají v signalizované početní výhodě. Puk mají na svých holích v útočném pásmu.
30:53'
Goišovo nahození Vomáčka raději schoval pod lapačku, buly v pásmu Pardubic.
29:57'
29:46'
Až nyní se domácí dostali do útočného pásma.
29:23'
Zubrům dál běží přesilová hra, ta však byla trestným střílením značně rozbita.
28:59'
Mikyska si zkoušel Postavu rychle vymíchat při kličce do bekhendu, Postava ale skvěle zasáhl vypíchnutím kotouče!
28:59'
Pochobradský se dostal do samostatného úniku! Před tím než zakončil, byl Zubry zastaven, dle sudích však nedovoleně a bylo odpískáno trestné střílení!
28:40'
Buly před Vomáčkou.
28:21'
Hosté už hrají ve čtyřech, kritické chvíle dokázali zvládnout bez větších obtíží.
27:57'
Vojtěch Tvrdík – 2 min., sekání.
27:57'
Doležal se prodral až před Vomáčku, než zakončil, byl ale zfaulován! Hanáci si zahrají 25 sekund proti třem!
27:30'
První přesilovková formace Zubrů se v útočné třetině snažila něco vymyslet, Pardubice ale nakonec vyhazují.
26:51'
Půlminuta z přerovské přesilovky je pryč, puk se nachází mimo pásmo hostů.
26:21'
Martin Kubíček – 2 min., hákování.
26:10'
Tomáš Vomáčka zasáhl proti Goišovi, buly se odehraje po jeho pravici.
25:08'
Chludil založil dobrou akci po levém křídle, do které se posléze zapojili Dobša s Tarnoczym! Druhý jmenovaný dostal přihrávku do zajímavé pozice, Vomáčka ale zakročil! Úvod druhé třetiny zatím patří Zubrům.
24:37'
Tarnoczy s Krislem zahrozili blízko Vomáčkovi, hosté se zmohli pouze na zakázané uvolnění.
23:29'
A Zubři jdou bleskově do vedení! Poblíž trestné lavice odpálil jeden z přerovských hráčů puk dál za sebe. Ten mířil k pardubickému obránci, který si ovšem se skákavým kotoučem nedokázal poradit a bleskově jej přebruslil DAVID BŘEZINA. Nejlepší přerovský střelec se rázem řítil na Vomáčku sám a pohybem do strany si jej ladně položil, aby mohl zakončit do odkryté části branky! Skvěle provedené zakončení! Bez asistence.
23:25'
Špatnou statistiku z oslabení si Pardubice nevylepší, Přerov v pěti.
22:56'
Černý ve spolupráci s Indrákem obstarávají další vyhození, Pardubice v přesilovce zatím nic nepředvedly.
22:13'
Hrníčkovo zakončení nemělo dostačující parametry, Přerov vyhazuje.
21:56'
Zubři prostřídají obrannou čtveřici, v první půlminutě díky úspěšnému vhazování soupeři nic nepovolili.
21:25'
Darek Hejcman – 2 min., faul kolenem.
21:13'
První střelecký pokus druhé třetiny si připisuje Jiří Goiš.
20:07'
Puku se ve středovém kruhu zmocnili hosté.
20:01'
V rozkouskovaném startu zápasu měli navrch Zubři. Do velké šance se dostal Březina, Vomáčka se ale stihl přesunout. Na opačné straně se v 5. minutě před Postavu prodral Robin Kaplan, který sice neuspěl, od té doby však Dynamo začalo být aktivnějším celkem. Zubři sice kontrovali dvojicí dobrých šancí, zákroky však ale přibývaly hlavně Postavovi, který právě na Kaplana v 15. minutě nestačil. Hosté sehráli velmi dobrou akci přes Tvrdíka s Lichtagem, jehož zadovka vybídla prvního střelce k otevření skóre. Mírnou převahu si Pardubice udržely až do sirény. Druhá třetina začne přibližně v 17:54.
20:00'
19:18'
Buly po pravici Vomáčky.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:14'
Hra nadále v pásmu modrožlutých. Za brankou vybojovali puk hosté pro Zdráhala, který střílel od modré čáry. Postava si připisuje další zákrok.
17:35'
Další zákrok pro Postavu, který má po většinu první třetiny více práce než jeho konkurent na opačné straně kluziště Tomáš Vomáčka.
16:32'
Březina se mohl dostat za soupeřovu obranu, na hraně pravidel byl ovšem posledním obráncem sražen k ledu. Hra se přerušovat nebude, vyloučení signalizováno také není.
15:54'
Dynamo se s první brankou nespokojilo, hraje se v pásmu Přerova.
14:30'
A odvolaný trest pro Zubry se Kaplanovi náležitě vrací! Hosté předvedli skvělou akci, kterou přesnou nahrávkou přes celé střední pásmo započal Tvrdík. Ten našel hůl Lichtaga, který se dral k Postavovi a nakonec zvolil zadovku na ROBINA KAPLANA, který překonal domácího brankáře! Asistence: Jakub Lichtag, Vojtěch Tvrdík.
14:00'
Daniel Indrák měl zamířit na trestnou lavici poté, co se za tvář chytil pravděpodobně Robin Kaplan, ten však trest pro Zubry odvolal s tím, že se jednalo o úder kotoučem, nikoli holí. Skvělé gesto fair-play!
13:18'
Březina dobře odzbrojil soupeřovy obránce před Vomáčkou! Toho ozkoušel složitým pokusem bekhendem, hostující gólman měl svoji vyrážečku na správném místě.
12:53'
Dynamo nohu z plynu nesundává. Není to zatím žádný tlak, aktivitou ale zajišťuje Postavovi stálý přísun zákroků.
12:19'
Kubíčkovo nahození Postava dobře viděl, buly se odehraje po jeho pravici.
10:56'
Postava si na střelu Herčíka lapačkou pouze sáhl. Hosté se z pomalého startu probrali a v posledních minutách jsou mírně aktivnějším celkem.
10:00'
Zajímavá příležitost se rýsovala také silné první formaci Dynama. Hrníčko našel v mezikruží Žálčíka, jeho střele však zabránili domácí obránci.
09:08'
Hejcman se po levém křídle dobře prosmýkl kolem obránců a poté hledal v mezikruží Doležala. Přihrávka na spoluhráče prošla, zakončení už si ale defenziva hráčů v červeném pohlídala!
08:15'
Zajímavá možnost se naskytla Chludilovi. Vysoko letící nahození od mantinelu zkoušel zakončit baseballovým způsobem, jenže promáchl.
07:53'
Rozehrávka hostů založená od vlastní branky k ničemu nevedla, na puku se nacházejí domácí.
05:43'
Zubři uspěli při přetahované o kotouč v pásmu Pardubic, od modré poté vyslal ránu vysoký bek Jakub Adámek. Vomáčka zasáhl bez problémů.
04:45'
S první dobrou příležitostí nyní přišly Pardubice! Po levém křídle se před branku prodral Robin Kaplan, bekhendem si ale na Postavu nepřišel!
03:53'
Zajímavá příležitost Přerova. Zeleňák se dobrým pohybem na modré zbavil napadajícího hráče a poté hledal před brankou sjíždějícího Pechance. Vomáčka nakonec zasahovat nemusel.
03:06'
A druhý útok Přerova si s rozehrávkou příliš neporadil. Icing nyní na straně domácích.
02:55'
Zpoza vlastní branky rozehrává Krisl.
02:25'
Velmi rozkouskovanému úvodu zápasu přispívá další zakázané uvolnění Dynama.
02:08'
Buly před pásmem Zubrů.
01:35'
Zeleňák vystřelil zápěstím z velké dálky, Vomáčka zakročil lapačkou.
00:42'
Ofajd hostů.
00:20'
V Přerově už se pokračuje, u puku je ve středním pásmu Tomáš Doležal.
00:16'
Hra zatím stojí, Vomáčka totiž při přesunu vyhodil branku z pevné pozice. Situaci nyní řeší přerovský ledař s vrtačkou.
00:16'
A Zubři hned ve velké šanci! Černý nahazoval kotouč od modré a ten se zpoza branky odrazil k Březinovi, který se nacházel u odkryté tyče. Vomáčka se stihl včas přesunout!
00:05'
Zápas začíná icingem Pardubic.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Domácí Přerov obléká žluté dresy, hosté z Pardubic se představí v červeném.

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Zeleňák, R. Černý, Chroboček, Krisl (C), J. Adámek, Kudělka (A), Cubo – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Goiš, Hejcman, T. Doležal (A) – Tomi, Indrák, Jan Svoboda – Tarnoczy, Chludil, Dobša.
Trenér: R. Svoboda

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bukač, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Hrníčko, Rákos, Žálčík (A) – Urban, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Zeman, J. Mikyska, Rouha.
Trenér: R. Král

Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Vašíček, Kráľ.
Přerov vs. Pardubice B
Hokejisté Přerova se podruhé během týdne představí na domácím stadionu. Na středeční výhru 3:0 nad Litoměřicemi budou chtít navázat od sobotních 17 hodin proti B-týmu Pardubic. Dynamo sice nasbíralo o deset bodů méně než Zubři, jeden debakl za druhým však rozhodně neschytává. Své zatím jediné vítězství si připsalo právě na hřišti soupeře, navíc v jeho kádru figurují útočníci se střeleckým potenciálem jako Josef Mikyska nebo nejlepší střelec základní části minulé sezony Lukáš Žálčík.
Hezký sobotní podvečer z přerovského zimního stadionu. Dnes budeme sledovat utkání 9. kola Chance ligy, ve kterém domácí HC ZUBR Přerov vyzve hostující HC Dynamo Pardubice B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.