1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Znojmo - 16. září 2023   17:00

Přerov
Přerov
13:34' J. Adámek (Pechanec, Březina) • 23:25' Březina (Pechanec) • 24:08' Hejcman (Goiš, Kudělka)
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Znojmo
Znojmo
04:22' L. Adámek  (Špaček, Šťovíček) • 38:43' Šťovíček  (Hruška)
Přerov
Skopal, Šudoma – Mikšík, Bezděk
ZS Přerov
Znojmo
Durný (Žajdlík) – Bartko, Mareš, Stránský, Tejnor, Zukal, J. Jenáček, Fajmon – T. Svoboda, Hruška, Sklenář – Špaček, Šťovíček, L. Adámek – Karlsson, Matuš, Beránek – Pigl, Kučera, J. Sedláček.

Já se vámi z přerovského zimního stadionu loučím a u dalšího přenosu se budu těšit zase příště. Na počtenou!
Ve dnešním utkání jsme sledovali bitvu Přerova se Znojmem, přičemž první jmenovaný si došel pro první body do ligové tabulky. Hosté z jižní Moravy si budou muset na svůj první zisk ještě počkat. Ve třetí třetině ozdobil pětačtyřicátou minutu Krisl pořádnou bombou z levého kruhu přímo do masky Durného. Ten si ji ale bezdůvodně sundal, čímž věnoval Zubrům přesilovku, ve které dokázali zatlačit, nikoliv však skórovat. Přerov si poté komplikoval situaci vyloučeními a musel se bránit ve třech, Postava ho ale podržel nad vodou. Znojmo se ve třetím dějství nebálo útočit a dralo se za srovnáním, brankový účet se však ve třetí třetině vůbec neotevřel.
59:58'
Poslední vhazování se koná ve středovém kruhu, Zubři dnes berou tři body.
59:50'
Zubři vyhazují, kotouč ale na brankovou čáru nedojede a zakázané uvolnění se pískat nebude.
59:28'
Ofsajd Orlů.
58:55'
Rychle sehraná akce Znojma končí na Postavově tyči! Teď měli hosté velkou smůlu!

58:48'
Oddechový čas pro tým HC LERAM Orli Znojmo.
58:48'
Zakázané uvolnění Přerova, vhazovat se bude v pásmu Zubrů, přičemž Durný míří na střídačku.
58:11'
Indrák prchal s Janem Svobodou do přečíslení, jeho zakončení ale zblokoval holí Tejnor. Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se bude po levici Durného.
58:00'
Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21'
Buly před Durným.
57:05'
Znojmo se v celém průběhu třetí třetiny nebojí útočit, nyní už se mu ale čas krátí.
55:27'
Tomáš Svoboda měl dobrou pozici v mezikruží a vyslal neméně dobrou střelu, Postava se ale znovu skvěle roztáhl a jeho pokus o srovnání vytěsnil!
54:44'
Hostující brankář raději přikryl kotouč, který nedokázal polapit po přerovském nahození napoprvé. Vhazovat se bude v pásmu Znojma.
54:20'
Za brankou Durného proběhla přetlačovaná u mantinelu, ze které vyšli lépe domácí.
53:04'
Druhý icing Zubrů v krátkém sledu.
52:12'
Erik Mareš nahodil puk do skrumáže před Postavou, mladý přerovský gólman si však výhled udělal.
51:22'
Znojmo svůj tlak v početní výhodě ve srovnávací branku nepřetavilo, Hanáci hrají v plném počtu.
50:58'
Petr Beránek promarnil velkou tutovku, když mohl střílet do odkryté části branky, puk mu ale v rychlosti sjel!
50:43'
Černý odpálil puk k Durnému, Zubři hrají ve čtyřech.
50:36'
A další skvělý zákrok Michala Postavy, který drží Zubry ve vedení!
50:23'
Hruška střílel, Postava opět vyrazil, Zubři ale dokázali kotouč z nebezpečného místa odpálit!
49:48'
Jan Hruška několikrát naznačil střelu, až ji ve třetím případě skutečně vyslal. Postava schoval puk na hrudi, buly v pásmu Přerova.
49:22'
Jiří Krisl – 2 min., krosček.
49:22'
Postava skvěle vychytal ránu Tomáše Svobody, puk ale vypadl před něj a na brankovišti se tak strhla pořádná mela. Zubři kvůli ní zažijí krušné chvilky, Krisl totiž míří na trestnou. Znojmo si zahraje minutu a 21 vteřin proti třem.
48:43'
Darek Hejcman – 2 min., držení.
48:05'
Březinův příklep končí v lapačce Durného, vhazovat se bude po jeho pravici.
47:30'
Znojmo teď zažilo velmi hektické momenty, Jan Svoboda ale chaosu u červených dresů nedokázal využít.
46:20'
46:17'
Zubři v přesilové hře dobře zatlačili, čtyři dobré pokusy jim však k překonání Durného nestačily. Pátý už končí v jeho lapačce, Adámek bude zpátky na ledě za 3 vteřiny.
46:08'
Další rána Hejcmana už však Hanáky z pásma vyhnala.
45:25'
Tomi pálil z prvního doteku mimo, domácí drží kotouč na svých holích.
45:08'
Úvodní část přesilovky Přerovu nevyšla. Teď se opět vhazuje před Durným.
44:20'
Roman Durný – 2 min., zdržování hry / brankář – sejmutí masky, odpyká Lukáš Adámek.
44:20'
Krisl dostal nabito na levý kruh a jeho rána mu teda pořádně sedla! Tuhle bombu ovšem vyslal přímo do masky Durného, který, aniž by musel, si masku sundal a tím přerušil hru. Zubři, kteří celou akci dohráli, dokázali dopravit puk do branky, jenže po přerušení!
43:53'
Špaček vyslal nebezpečnou střelu z levého kruhu, Postava nezakročil příliš jistě.
42:58'
Březina se pokoušel stahovačkou prosmýknout k Durnému, přes Bartka ale nepřešel.
41:54'
V prvních dvou minutách třetího dějství jsme zatím nic zajímavého neviděli. Znojemští opět rozehrávají zpoza vlastní branky.
41:14'
Ofsajd hostujícího celku.
40:41'
Zpoza vlastní branky rozehrává znojemský Jan Bartko.
40:06'
Buly vybojovalo Znojmo.
40:01'
Po startu druhé třetiny se znojemský Adámek dral k další brance, trefil ale pouze Postavu a o chvíli později to byli Zubři, kdo šel do vedení. Pechancova střela vypadla před Durného, kde se činil David Březina a zblízka přidal k asistenci také branku. Už o půl minuty později Přerov slavil potřetí. Goiš si uhlídal puk na levém mantinelu a přes zcela prázdnou obranu Znojma našel před branku najíždějícího Darka Hejcmana. Ten na Durného vytáhl kličku do bekhendu a ladně zavěsil. Zubři se dostali do role nebezpečnějšího celku, k vidění však byly šance na obou stranách včetně Pechancem řízeného přečíslení nebo po bravurní stahovačce nastřelené tyči znojemského Hrušky. Právě ten se dočkal asistence u snížení z 39. minuty. Přerov své oslabení bránil dobře, Hruškova přihrávka se ale odrazila k volnému Martinu Šťovíčkovi a ten zavěsil pod horní tyč. Třetí třetina začne přibližně v 18:49.
40:00'
39:18'
Hra se přerušila kvůli ležícímu Goišovi na ledové ploše. Ten se po vhazování dostal do klinče se soupeřem a následně inkasoval holí do obličeje, sudí ale z mírně nepřehledné situace vylučovat nebudou.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
Orli právě vstřelili branku!
Jako bych to ale zakřikl, přerovské oslabení teď totiž končí inkasovanou brankou! Hruška se stejně jako před ním Šťovíček snažil o křížnou přihrávku. Domácí obránci ji opět dokázali zablokovat, ke vší smůle se však odrazil puk právě k MARTINU ŠŤOVÍČKOVI, jenž do puku plácl bez přípravy a zblízka se trefil pod horní tyč! Asistence: Jan Hruška.
38:24'
Šťovíček ani na vícero pokusů nedokázal přes kompaktní přerovskou čtveřici dostat kotouč. Dobrá práce Přerova na oslabení.
37:38'
Jakub Adámek – 2 min., podrážení.
36:29'
Zakázané uvolnění domácích.
34:51'
Jan Hruška se bravurně provedenou stahovačkou dostal přes dva beky a na Postavu vytáhl kličku do bekhendu! Domácí gólman byl zcela bezmocný, Hruška však k jeho štěstí ze zcela odkryté branky trefil pouze tyč!
34:32'
Hejcman mířil v protiútoku na vzdálenější tyč, o kousek však minul.
33:55'
Sklenář se Šťovíčkem předvedli nebezpečné přečíslení, se kterým si ovšem domácí brankář poradil hbitým přesunem. První jmenovaný do něj následně narazil, ve hře se ale bude normálně pokračovat, nikdo totiž naštěstí žádná zranění neutrpěl.
33:23'
Durný sbalil přerovské nahození do lapačky a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
32:02'
Pechanec vzal rychlé přečíslení sám na sebe a zkusil Durného vymíchat, hostující brankář byl ale v tomto souboji úspěšnější!
31:08'
Znojemská přesilovka už sice skončila, hosté však sehráli velmi dobrou kombinaci, kterou z mezikruží zakončoval ránou bez přípravy Lukáš Adámek. Postava se skvěle roztáhl a kotouč polapil!
30:17'
Goiš se i v oslabení nebojí hrát ofenzivně. Kromě toho, že ukrojil čas se znojemské přesilovky, teď zavařil také soupeřově obraně, kam se musel vrátit i Anton Karlsson.
29:44'
Tentýž znojemský obránce se nyní dostal ke dvojici střel, Postava vždy přesně zasáhl.
29:10'
Orli sice uspěli na buly, Bartko ale na puk nedosáhl. Znojmo musí pásmo dobývat nanovo.
29:03'
Jiří Krisl – 2 min., sekání.
28:54'
Pechanec přichystal pozici ke střele Březinovi, jedovatou ránu vytěsnil Durný ramenem.
28:39'
Přerov se v průběhu zápasu dostal do pozice nebezpečnějšího celku, byl to ale znojemský Karlsson, kdo střílel nyní.
27:21'
Ofsajd Přerova, který už chvíli hraje v plném počtu.
26:54'
Bartko tentokrát pásmo udržel, Postava zakročil betonem proti Špačkovi.
26:15'
Pas Tomáše Svobody končí pouze na hokejce Krisla, Přerov opět vyhazuje.
25:56'
Vyhození Černého oddaluje znojemské nastěhování do pásma Zubrů.
25:34'
Karlsson pálil mimo, Stránský už nestihl dojet kotouč před modrou čárou a Znojmo přichází o pásmo.
25:05'
František Němec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
24:08'
Přerov právě vstřelil branku!
A domácí rychle odskakují na rozdíl dvou branek! Jiří Goiš ustál osobní souboj u mantinelu, udržel kotouč na holi a poslal jej přes zcela vyprázdněnou znojemskou obranu až před Durného, kam si sjel DAREK HEJCMAN. Ten se příležitosti 1 proti 1 chopil bekhendovou kličkou a ladným zakončením přes pravý beton znojemského gólmana! Krásný gól! Asistence: Jiří Goiš, Tomáš Kudělka.
23:25'
Jsou to ale Zubři, kdo jde ve 24. minutě zápasu do vedení! Domácí se v rychlém útoku nastěhovali ke znojemské brance, přičemž Pechancova střela vypadla před Durného. Poblíž byl ale DAVID BŘEZINA, který posílá Přerov do vedení! Asistence: Antonín Pechanec.
22:26'
Znojmo v dobré šanci! Domácí si při couvání horko těžko rozebírali najíždějící soupeře, z čehož vyplynul dostatek prostoru pro Lukáše Adámka! Postava si však proti jeho střele dobře povyjel a pokus o druhou trefu svého soupeře zneškodnil.
21:09'
Dlouhovlasý Švéd Karlsson zkoušel Postavu nachytat na bližší tyči, domácí brankář ale zasáhl.
20:58'
A vhazovat se před brankou Hanáků bude ještě jednou. Další icing.
20:50'
Zubři se nedokázali dostat z obranného pásma, Krislovo vyhození po mantinelu pak skončilo na střídačkách. Buly znovu před Michalem Postavou.
20:15'
Přerov nerozehrál dobře, zakázané uvolnění.
20:05'
Kotouč na buly získali hráči domácího celku.
20:01'
Obě mužstva vstoupila do zápasu aktivně, na první branku se tak nečekalo dlouho. Znojemské napadání v 5. minutě vyústilo v přerovskou rozehrávku, která se zastavila o nohy jednoho z rozhodčích a Orli rychle využili momentu překvapení. Před Postavu se prosmýkl Lukáš Adámek a zblízka jej překonal. Po Znojemském Adámkovi se však prosadil také ten přerovský. Březinova střela spadla pod nohy Pechancovi, který jej mírně prostrčil dál na Jakuba Adámka a ten překonal Durného na bližší tyči. Relativně svižný a dobrý hokej mohli Zubři okořenit další brankou ve hře čtyři na čtyři, Chrobočka ale hosté dokázali zablokovat a Ministr mířil v přečíslení pouze do výstroje hostujícího brankáře. Druhé dějství začne přibližně v 17:51.
20:00'
19:55'
Jan Svoboda – 2 min., hrubost.

Martin Šťovíček – 2 min., hrubost.
19:50'
První třetina se dohraje zřejmě v pásmu Přerova. Orli zde zkoušeli ostřelovat Postavu, domácí je ale nakonec odzbrojili.
19:05'
Rozeběhla se poslední minuta první třetiny, buly před Durným.
18:38'
A v pěti hraje už také Přerov.
18:04'
17:56'
Obrana Znojma teď dvakrát po sobě rychle propadla! Další přečíslení řešil Ministr ovšem pouze střelou, která nemohla hostujícího gólmana nijak ohrozit.
17:40'
Chroboček dostal dobrou příležitost v přečíslení, jeden z hostů jej ale dojel a zakončení mu překazil.
17:08'
Černý rozjel dobrou akci z vlastního pásma, kdy se, přestože je obránce, nastěhoval až před Durného, kde dorážel svoji vlastní střelu. Znojemští hokejisté mu samozřejmě dali jasně najevo, že před Durným není vítán. Buly v pásmu Znojma.
16:38'
Tomáš Doležal – 2 min., hákování.
16:32'
Březinův příklep mířil mimo, jeho následnou ránu pak Durný zneškodnil vyrážečkou.
16:04'
Erik Mareš – 2 min., nedovolené bránění.
15:59'
Hejcman dojel přerovskou vyhození podél mantinelu, následná střela Tomiho těsně minula levý horní rožek branky Durného.
15:21'
Stránského nahození zaplulo do Postavovy lapačky, Znojmo vybojovalo vhazování v útočné třetině.
14:48'
Jan Svoboda byl v rohu kluziště dvakrát tvrdě atakován zezadu, rozhodčí však nechali hru běžet dál. Na opačné straně vyrazil Postava do ochranné sítě střelu Lukáše Adámka.
14:05'
Zakázané uvolnění hostů.
13:34'
Tak po znojemském Adámkovi se trefuje také ten přerovský! Březina poslal puk na branku, v předbrankovém prostoru však spadl pod nohy Pechancovi a ten jej jemně přistrčil JAKUBU ADÁMKOVI, který zblízka poslal kotouč do odkryté části branky! Po středečním výsledku 0:2 v Kolíně tak Přerov slaví první branku v nové sezoně! Asistence: Antonín Pechanec, David Březina.
13:27'
Hraje se poměrně svižný a sympatický hokej z obou stran, přetlačovaná o puk probíhá v pásmu Znojma.
11:49'
Sklenář hledal křížným pasem před brankou Tomáše Svobodu, pas ale skončil pouze na holi domácího obránce Roberta Černého.
11:23'
Znojmo se následně dostalo pod přerovský tlak, vše pro něj ovšem končí šťastně pukem mimo hrací plochu.
10:58'
Pechanec hledal před brankou volného Doležala, ten ale na kotouč těsně nedosáhl!
10:37'
Beránkovo nahození proplulo pásmem Přerova bezpečně daleko od branky.
09:01'
Goišovi se v předbrankovém prostoru líbí! Jeho útok teď soupeře dobře zatlačil na brankovišti, z čehož vyústil volný kotouč před odkrytou brankou. Zadovka přerovského vousáče se však nedostala na hokejku Indráka, ani Jana Svobody.
06:56'
Bartkovo nahození zblokoval jeden z přerovských beků, krátké obléhání pásma Zubrů Orly končí.
06:17'
Po vyhraném buly střílel od modré čáry domácí Kudělka, Durný opět zasáhl betonem.
06:07'
Druhý icing Znojma v tomto zápase.
05:15'
Cubo nastřelil puk od modré do skrumáže před Durným, ten se ale otřel o jednoho z hráčů a branku minul.
04:58'
Po půlminutě se vhazování ve středovém kruhu sehrává znovu.
04:22'
Do přerovské rozehrávky nešťastně zasáhl jeden z hlavních rozhodčích, z čehož Znojemští rychle těží! Puk se totiž odrazil ke Šťovíčkovi a přes Špačka se dostal až na hokejku LUKÁŠE ADÁMKA, který si rychle nabruslil před Postavu a zblízka jej překonal! Asistence: Marek Špaček, Martin Šťovíček.
03:05'
Goiš se ocitl v zajímavé pozici před Durným, kotouč ale prosvištěl dál do rohu kluziště.
02:38'
Zakázané uvolnění Znojma.
02:08'
Orli se pohybují sebejistě v útočném pásmu, Matušova lajna však nevyprodukovala žádné zakončení.
01:18'
Durný si připisuje první zákrok. Levým betonem zblokoval nahození Černého od mantinelu.
00:30'
Přetlačovaná o kotouč probíhá za brankou Postavy.
00:05'
Úvodní buly sice získali domácí, hosté jim ale nenechali žádný prostor na zpracování. Bojuje se ve středním pásmu.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva již nastupují na ledovou plochu. Domácí Přerov oblékne žluté dresy, hosté ze Znojma budou hrát v červeném.

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Chroboček, Krisl, Černý, J. Adámek, Cubo, Kudělka, F. Němec – T. Doležal, Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Jan Svoboda, Indrák, Goiš – Chludil, Ministr, Nemec.
Trenér: R. Svoboda

HC LERAM Orli Znojmo: Durný (Žajdlík) – Bartko, Mareš, Stránský, Tejnor, Zukal, J. Jenáček, Fajmon – T. Svoboda, Hruška, Sklenář – Špaček, Šťovíček, L. Adámek – Karlsson, Matuš, Beránek – Pigl, Kučera, Sedláček.
Trenér: R. Cakl

Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Mikšík, Bezděk.
Chance liga, druhá nejvyšší hokejová soutěž v Česku, rozjela svůj nabitý program ve středu prvním kolem. Celky, které v něm zahájily sezonu v roli hostů, se nyní přesunou na domácí kluziště. Mezi ně se řadí také Přerov. Hanáci v úvodním duelu nepodali dobrý výkon na ledě Kolína, když skončili jak bez bodu, tak bez vstřelených branek. První porážku mohou odčinit od sobotních 17 hodin, kdy na svém stadionu přivítají nováčka – znojemské Orly.