1. česká hokejová liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Frýdek-M. - 29. prosince 2023   18:00

Prostějov
Prostějov
11:03' Z. Doležal (Hanousek, Illéš) • 23:18' Hanousek (Pohl, Fronk) • 27:14' Venkrbec (Ostřížek, Drtil)
3:1
(1:1, 2:0, 0:0)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
18:46' D. Kowalczyk  (Svačina, R. Veselý)
Prostějov
Martin Rapák, Lukáš Květoň – Milan Jindra, Jan Vašíšek
ZS Prostějov
1634 diváků
Frýdek-M.

Je konec. LHK Jestřábi Prostějov doma ve 33. kole poráží tým HC Frýdek-Místek poměrem 3:1. Domácí dostal do vedení v přesilovce Zdeněk Doležal, ale Rysi srovnali v závěru taktéž v přesilovce Kowalczykem. Jestřábi šli do dvoubrankového vedení ve druhé periodě díky gólům Tomáše Hanouska a Matouše Venkrbce. Ve třetí periodě už oba gólmani svá brankoviště uzavřeli. Rysi se touto prohrou propadli na předposlední místo v tabulce.
59:53'
Marek Račuk na pravé straně tahá čas.
59:33'
Rysi dostali touš do středního pásma a jdou střídat.
59:08'
David Klimša poslal puk do středního pásma a hosté se osvobozují.
58:54'
Jakub Illéš byl volný na pravé straně, ale touš se k němu nedostal.
58:37'
Jiří Fronk ztratil za brankou puk, ten se odrazil před Mokrého, který jenom přiklopil touš svou lapačkou.
58:05'
Jestřábi jsou na puku a dobře tahají čas.
57:54'
Vojtěch Mokry má další úspěšný zákrok a domácí jdou střídat.
57:38'
Marek Račuk dostával na pravý kruh dobrou přihrávku, ale puk dostal jenom na brusle.
57:24'
Jakub Illéš to zkusil z první, ale trefil jenom Mokrého. No a fantom hostů mu poté zablokoval dorážku.
57:06'
Domácí roztahují přesilovkový deštník.
56:47'
David Ostřížek se po několika odrazech dostal ke střele, ale trefil jenom střed branky Mokrého.
56:37'
Jan Výtisk zablokoval ránu Marka Račuka. Domácí ale mají pásmo.
56:18'
Domácí ztratili pásmo, Radek Veselý jde tahat čas.
55:40'
Rysi poslali touš za branku Marka Štipčáka v oslabení.
55:29'
Jan Veselý se nedostal na ose k dorážce po bombě z levé strany.
55:10'
Jestřábi jsou na buly a nikam nespěchají.
54:56'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
Rostislav Marosz – 5 min. + OK, podkopnutí, odpyká Vojtěch Šuhaj.
54:37'
Jestřábi se dostali po buly na puk a dobře tahají čas.
54:19'
Rysi zahráli jenom na zakázané uvolnění, hra se vrací před Mokrého.
53:58'
Hosté ztratili pásmo a musí se rychle vracet.
53:35'
Svačina byl natlačen do útočného pásma. Je tady další ofsajd hostů.
53:26'
Rysi při pokusu o rychlý brejk byli nachytáni v ofsajdu.
53:20'
Tomáš Hanousek střílenou přihrávkou nenašel na zadní tyčce volného Račuka.
52:47'
Adam Cedzo přes tři hráče na pravé straně poslal touš na Štipčáka, ale ten byl trefen do levého betonu.
52:27'
Rysi pobyli v pásmu Jestřábů patnáct vteřin, ale bylo to bez střely na branku.
51:58'
Tomáš Drtil byl volný na vrcholu kruhu, ale jeho pokus zápěstím byl velmi nepřesný.
51:35'
Vojtěch Mokry za brankou zastavil puk a hosté jdou útočit do zformované obrany.
51:12'
Jestřábi byli při pokusu o rychlý přesun pásma nachytáni v ofsajdu.
50:55'
Rysi už otevřeli obranu a toho domácí patřičně využívají.
50:30'
Petr Krejčí podpořil domácí útok, ale Jestřábi se k zakončení nakonec nedostali.
49:47'
Jan Veselý prošel po pravé straně do pásma a pak našel na druhé straně bekhendem na zadní tyči volného kolegu. Jenže Tomáš Jiránek v tísni odkrytou část branky netrefil.
49:16'
Jan Výtisk našel jenom hokejku Doležala, ale domácí šikula přišel vzápětí o touš.
48:52'
Hosté po buly přišli o puk a nyní si přihrávají před brankou Mokrého.
48:41'
Marek Štipčák jistě dostal pod svou lapačku nahození od modré. Následuje komerční přestávka.
48:07'
Patrik Urbanec zablokoval na levé straně pokus Jestřábů. Rysi jdou zlobit.
47:47'
Burian dostal nabídku na levou stranu, ale neprošel přes obránce Rysů. Domácí ale drží pásmo.
47:19'
Jan Maruna jenom odevzdal Hamanovi puk a Jestřábi jdou střídat.
46:57'
Jestřábi jsou na puku a vůbec se nikam neženou.
46:28'
Rostislav Marosz to zkusil z dálky na teč, ale Doktor nestihl černou gumu zasáhnout.
46:04'
Marek Štipčák má problémy se svou maskou, hra je přerušena.
45:45'
Kamil Walega vystřelil na Štipčáka, ale ten jeho pokus poslal do rohu. Polský útočník o něj nyní srdnatě bojuje.
45:30'
David Ostřížek musel zpátky z pásma hostů a Rysi jdou útočit.
44:50'
David Klimša z boku rozvlnil síť branky Štipčáka. Hostům chybí moment překvapení.
44:38'
Marek Račuk chyběl na ledě na modré a domácí ztratili pásmo.
44:16'
Domácí Veselý zacouval za branku a Jestřábi střídají.
44:00'
Matouš Ćmiel srdnatě bojuje za brankou domácích a Jestřábi nemohou střídat.
43:44'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily držení puku, ale bylo to bez střely na branku.
43:17'
Zdeněk Doležal si sice připravoval dlouhou střelu zápěstím, ale trefil jenom vyrážečku Mokrého.
42:42'
David Ostřížek přišel o touš v pásmu hostů, ale teď o něj srdnatě bojuje.
42:04'
Marunu dohrál Homola u mantinelu a hosté se osvobodili z vlastní třetiny.
41:52'
Ofajd zastavil pokus domácího celku o rychlý brejk.
41:38'
Prostějov je za brankou Štipčáka a střída.
41:14'
Rysi na ledě ve třetím dějství přitvrdili.
40:41'
Zdeněk Doležal si potáhl puk proti bránícímu obránci hostů a poté vyslal ostrý projektil na branku Mokrého, ale trefil jenom boční síťku.
40:17'
Svačina zachytil puk za brankou Prostějova, ale k pořádnému zakončení se nedostal.
40:01'
40:01'
Druhá třetina je minulostí. LHK Jestřábi Prostějov po ní doma vedou ve 33. kole nad týmem HC Frýdek-Místek 3:1. Jestřábi šli do dvoubrankového vedení ve druhé periodě díky gólům Tomáše Hanouska a Matouše Venkrbce. Třetí dvacetiminutovka začne v 19:43.
40:00'
39:56'
Ofsajd zastavil čtyři vteřiny před koncem druhé periody útočné snažení Prostějova.
39:38'
Tomáš Hanousek ztratil kvůli Doktorovi pásmo a domácí se musí rychle vracet.
39:04'
Domácí jsou v pásmu a vůbec nikam nespěchají.
38:29'
Zdeněk Doležal dostal loženku před brankoviště, ale trefil jenom beton Mokrého. Po něm se ani neprosadil Jiránek s dorážkou.
38:08'
Puk ze za brankou Štipčáka a hosté jdou střídat.
37:29'
David Homola pracoval na Račukovi a získal na něm puk. Jenže hosté jdou zase útočit do plných.
37:14'
Lukáš Forman nahodil puk po pásma Rysů a jde střídat.
36:42'
Vladimír Svačina poslal touš do pásma Jestřábů a Rysi jdou střídat.
36:28'
Hanousek nabil Poledna, ale jeho bomba od modré nebyla přesná.
36:14'
Matouš Venkrbec dobře napadal za brankou Rysů, ale k puku se nedostal.
35:55'
Veselý zblízka trefil jenom masku Marka Štipčáka. Hra je přerušena.
35:38'
Tempo hry nám opadlo, domácí si jsou vědomi náskoku a nikam nespěchají.
35:08'
Rostislav Marosz vybojoval touš pro hosty a ti jdou útočit do zformované obrany.
34:47'
Urbanec tečoval puk na frýdeckou střídačku. Bude se vhazovat na středovém kruhu.
34:24'
Vojtěch Mokrý si připsal další zákrok, Prostějov má buly v útočném pásmu. Následuje komerční přestávka.
34:14'
Hanousek dostal přihrávku od Buriana, ale zblízka už mu jeho klička nevyšla.
33:27'
Domácí nahodili puk do pásma Rysů a čekají na to, s čím hosté přijdou.
32:57'
Rysi jsou sice v pásmu hostů dvacet vteřin, ale je to bez střely na branku.
32:24'
Černou gumu vybojovali nakonec domácí, kteří ji drží za brankou Štipčáka, a střídají.
31:58'
Šest hráčů bojuje v pásmu domácích o puk na delším mantinelu.
31:28'
Marek Račuk se rval k dorážce, ale k puku měl blíže Mokrý, který jej vyrazil do rohu.
31:01'
Až Maruna osvobodil domácí a ti mohou jít střídat.
30:27'
Adam Cedzo se po chybě domácích nedostal ke střele na pravém kruhu, ale Rysi drží pásmo.
30:08'
Matouš Venkrbec za brankou sice ztratil hokejku, ale domácí se dostali ke střele díky Polednovi. Tu ale zablokoval levou nohou Jan Výtisk.
29:42'
Jenže to netrvalo dlouho, hraje se ve středním pásmu.
29:25'
Vojtěch Šuhaj byl na pravém kruhu zablokován Šuhajem, ale hosté drží pásmo.
29:03'
Puk se dotkl po teči ochranné sítě za svatyní Štipčáka. Rysi mají alespoň buly v útočné třetině.
28:49'
Jan Pohl se dostal k příklepu z pravé strany a Mokrý poslal puk od svého ramene do ochranné sítě.
28:33'
Domácí stále drží puk v pásmu a Rysi už jsou zataveni.
28:15'
Domácí jsou v útočné třetině přes dvacet vteřin, ale je to bez střely na branku.
27:51'
Jakub Illéš si srovnal touš na ose, ale zastavil jej hostující Haman.
27:14'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Domácí odskakují v rovnovážném stavu do dvoubrankového vedení.
MATOUŠ VENKRBEC dostal nabito do jízdy a z vrcholu pravého kruhu poslal touš nad beton na zadní tyčku branky Mokrého, 3:1. Asistence: David Ostřížek a Tomáš Drtil.
26:57'
26:36'
Tohle není dobrá přesilovka pro Prostějov. Rysi poslali touš až za Štipčáka.
26:16'
Ani napotřetí se domácí nedostali v přesilovce do pásma na delší dobu.
25:57'
Kamil Walega dobře tahá čas pro hosty u branky Štipčáka.
25:48'
Marek Račuk byl nachytán v úmyslném ofsajdu. Hra se vrací před Štipčáka.
25:31'
Filip Haman poslal touš po buly přes všechny čáry.
25:20'
Doležal se dostal dvakrát ke střele v přesilovce na levé straně, ale Mokrý ukázal svou třídu a puk za svá záda nepustil.
25:07'
Hosté se rychle osvobodili.
24:54'
Ondřej Hrachovský se provinil v obranném pásmu podrážením a jde si na dvě minuty odpočinout.
24:54'
Domácí budou zahrávat přesilovku, Štipčák je venku z branky.
24:26'
Prostějov je s pukem za brankou Rysů a domácím střídají beci.
24:02'
Domácí to zkusili z ose, ale přihrávka Haška nebyla přesná.
23:50'
Rysi ztratili pásmo a musí se rychle vracet.
23:18'
Domácí jdou do vedení v úvodu druhého poločasu.
TOMÁŠ HANOUSEK se dostal s pukem na osu, zamíchal pukem v mezikruží a pak jej forhendem poslal k tyčce branky Mokrého, 2:1. Asistence: Jan Pohl a Jiří Fronk.
22:54'
Maruna se dostal s pukem blízko branky hostů a nedostal ke střele.
20:37'
Oba týmy si vyměnily držení touše, ale bylo to bez střely na branku.
20:01'
První třetina je minulostí. LHK Jestřábi Prostějov hrají doma po dvaceti minutách hry s týmem HC Frýdek-Místek 1:1. Domácí dostal do vedení v přesilovce Zdeněk Doležal, ale Rysi srovnali v závěru taktéž v přesilovce Kowalczykem. Druhá perioda začne v 18:53.
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté ale srovnávají v dvojnásobné přesilovce po pěkné souhře.
Svačina poslal černou gumu na levý kruh, tam se nacházel volný DANIEL KOWALCZYK. No a ten po ledě forhendem z první uklidil puk k pravé tyčce, 1:1. Asistence: Vladimír Svačina a Radek Veselý.
18:37'
Rysi jsou na touši a roztahují přesilovkový deštník.
18:11'
Vilém Burian se dostal po sprintu na puk v pásmu hostů a dobře tahá čas.
18:09'
Petr Krejčí trefil Jakuba Doktora vysokou holí před brankou Štipčáka. Domácí jdou do tří.
17:57'
Daniel Kowalczyk to zkusil od modré forhendem poslat do ohně, ale Radek Veselý se před Štipčákem nedostal k teči. Domácí gólman puk uklidil ve své lapačce.
17:50'
Rostislav Marosz dostal touš na osu do jízdy, vyjel si před brankáře, ale byl seknut Jiránkem. Domácí budou dvě minuty oslabeni.
17:06'
David Ostřížek dostal nabito na pravou stranu, ale Mokrý jeho pokus dostal vyrážečkou do rohu kluziště.
16:44'
Marek Štipčák se tygřím skokem po teči dostal na puk svou lapačkou. Rysi mají alespoň buly v útočném pásmu.
16:30'
Ondřej Hrachovský na pravé straně zachytil přihrávku Prostějova a hosté jdou útočit do plných.
16:01'
Daniel Kowalczyk předvedl jenom nepřesné nahození a hosté poté museli rychle vyklidit pozice.
15:44'
Puk je za brankou Morkého a hosté střídají.
15:06'
Patrik Urbanec to zkusil z dálky, ale trefil jenom vyrážečku Štipčáka.
14:38'
Domácí Jan Maruna se snažil na levé straně dostat na puk, ale neměl potřebnou rychlost.
14:05'
Rysi už hráli ve středním pásmu a musí rychle vyklidit pozice.
13:28'
Jan Pohl zachytil nepřesnou přihrávku hostů a domácí jdou útočit do zformované obrany.
12:44'
Rysi se dostali ze středního pásma na chvíli do pásma Prostějova. Jenže z toho nic nebylo.
11:03'
Domácí jdou do vedení v přesilovce po pěkné souhře.
Illéš z pravého kruhu poslal puk na osu, tam byl Hanousek, který hned posunul černou gumu na levou stranu. Tam byl volný ZDENĚK DOLEŽAL, který poslal puk do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Hanousek a Jakub Illéš.
10:44'
Doležal dostal nabito na levé straně, ale trefil jenom náruč gólmana hostů. Poté došlo před brankou Rysů na emoce, ale vylučovat se nebude.
10:17'
Račuk našel na levém kruhu volného Jáchyma, ale domácí gólman našel jenom lapačku Morkého. Na led jde domácí první útočná lajna.
09:52'
Hosté se podruhé v krátkém čase osvobodili.
09:23'
Rysi dokázali poslat touš za branku Štipčáka.
09:15'
Hosté hráli v šesti a budou za to pykat menším trestem.
08:57'
Lukáš Forman to zkusil od modré forhendem, ale jeho nahození bylo zablokováno.
08:38'
Hosté se provinili rukou, hra se vrací před Mokrého.
08:27'
Zdeněk Doležal se dostal na levém kruhu ke střele forhendem, ale Mokrý si bližší tyčku rychle stihl utěsnit.
08:13'
Tomáš Drtil se dostal na pravé straně ke střele na svého bývalého kolegu ze Šumperka Mokrého. Jenže ten na jeho pokus viděl. Následuje komerční pauza.
07:49'
Doktor si sice vybojoval puk na pravé straně, ale pak o něj po špatném zpracování přišel.
07:16'
Petr Krejčí si najel z druhé vlny na osu, ale v dobré šanci minul forhendem klec hostů.
06:28'
Kamil Walega dostal nabito na pravý kruh, ale jeho forhend minul branku Mokrého.
06:07'
Lukáš Forman na levé straně zastavil pokus hostů o rychlý brejk. Prostějov šel po pravé straně do útoku, jenže domácí byli v jasném ofsajdu.
05:32'
05:19'
Marek Štipčák se nestihl dostat na dorážku hostů, ale Klimša měl k touši daleko.
04:54'
Adam Cedzo si sjel z levé strany před branku, ale jeho pokus trefil jenom beton Mokdrého.
04:27'
Tohle není dobrá přesilovka pro hosty, domácí se opět osvobozují.
04:12'
Rysi se dostali do pásma, ale hned o něj na modré přišli.
03:38'
Jestřábi se ale rychle osvobodili nahozením na Mokrého.
03:31'
Petr Krejčí se provinil podrážením na ose a půjde si na dvě minuty odpočinout.
03:17'
Prostějov souboj nakonec vyhrál, ale Vojtěch Mokry předvedl jistý zákrok.
03:07'
Bojuje se o puk na mantinelu za brankou Mokrého.
02:44'
Rysi při pokusu o rychlý brejk na pravé straně zahráli jenom na zakázané uvolnění.
02:24'
David Klimša srdnatě bojoval před brankovištěm domácích. Jenže Marek Štipčák se dostal po pěti vteřinách na puk.
01:42'
Jiří Fronk dostal nabito do jízdy na ose a byl trestuhodně volný. Jenže zakončení domácího šikuly bylo nepřesné.
00:54'
Rysi to zkusili po pravé straně, ale na touši se neudrželi. Tomáš Hanousek na druhé straně pak dostal puk do jízdy na osu hřiště, ale jeho zakončení našlo jenom beton Mokrého.
00:10'
Marek Štipčák si poprvé osahal touš po nahození hostů z dálky.
00:01'
Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Poledna, Forman, Pohl, Kubeš, Krejčí, Drtil – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Maruna, Račuk, Fronk – V. Burian, Venkrbec (C), Ostřížek.
Trenér: Martin Janeček

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Haman (A), Urbanec (A), D. Kowalczyk, Výtisk (C), Hrachovský, Homola – Svačina, Walega, R. Veselý – Martynek, Marosz, Cedzo – Klimša, Ćmiel, Doktor – R. Toman, Šuhaj, Geidl – Matěj.
Trenér: Martin Hrnčár

Rozhodčí: Martin Rapák, Lukáš Květoň – Milan Jindra, Jan Vašíšek.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. Druhá nejvyšší tuzemská soutěž má v pátek 29. prosince na programu 33. kolo. V něm na sebe narazí týmy LHK Jestřábi Prostějov a HC Frýdek-Místek. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.