1. česká hokejová liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Sokolov - 20. září 2023   18:00

Prostějov
Prostějov
05:36' J. Veselý (Račuk, Z. Doležal) • 06:43' V. Burian (Z. Doležal) • 12:05' Hanousek (Ostřížek, Z. Doležal) • 25:29' Poledna (J. Veselý) • 44:22' Z. Doležal (Venkrbec, Hanousek) • 59:30' Šidlík
6:3
(3:2, 1:1, 2:0)
Sokolov
Sokolov
13:21' Bernovský  (Koffer) • 17:43' Csamango  (Vracovský) • 29:14' Procházka  (Osmík, Bernovský)
Prostějov
Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Pěnčík, Forman, Kloz – V. Burian (A), Ostřížek, Z. Doležal – Fronk, Venkrbec (C), Jiránek (A) – Illéš, Račuk, J. Veselý – Maruna, Hašek, Slanina.
Šudoma, Grygera – Otáhal, Vašíček
Zimní stadion, Prostějov
Sokolov
Michajlov (13. Hamalčík) – Tureček, M. Rohan (C), D. Mikyska, Krajčík, Klejna, Rulík, Mlčák – Tomeček, Kverka (A), Koffer – Procházka, Osmík, Bernovský – Csamango, Vrdlovec, Vracovský – Křemen, D. Novotný, V. Adamec.

Gólově bohaté utkání končí rozdílem 6:3 ve prospěch LHK Jestřábů Prostějov, kteří pozici favorita proti HC Baníku Sokolov dokázali využít v zisk svých prvních tří bodů v této sezóně. Vítěznou branku vsítil ve 26. minutě zápasu Aleš Poledna, který dorazil kotouč, odražený od betonů dnes výborně chytajícího Petra Hamalčíka.

Triumf domácího týmu je nepochybně zasloužený, ačkoliv Sokolov bojoval srdnatě a po stavu 3:0 se ještě dvakrát dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky, tahal přeci jen za kratší konec provazu.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům druhé nejvyšší české hokejové ligy!
59:30'
Jestřábi právě vstřelili branku! Prázdnou branku přes celé hřiště našel a tento zápas definitivně rozhodl PETR ŠIDLÍK.
58:57'
Hamalčík opouští branku!
58:57'
Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov.
58:50'
Teprve nyní začíná tlak hostujícího týmu, Hamalčík zatím zůstává v bráně.
58:00'
I dvě minuty před koncem mače pokračuje ofenziva Jestřábů, na obrat už to rozhodně nevypadá.
57:45'
Šidlíkovo razantní zakončení postrádalo přesnost.
57:05'
Račuk sám před brankou zajímavě propichoval nahození svého spoluhráče, Hamalčík si ovšem dokázal i s touto kulišárnou poradit.
56:45'
Hamalčík vychatel dalekonosnou ránu Hanouska.
56:00'
Pěnčík zastavil pronikajícího Tomečka.
55:30'
Ostřížek zaváží puk do útočné třetiny.
54:55'
Tvrdý hit na Casamanga si připsal Aleš Poledna.
54:35'
54:32'
Račuka vychytal Hamalčík.
54:20'
Ostřížek míjí branku.
54:00'
Domácí hrají především na jistotu, kontrolují pásmo soupeře i kotouč.
53:04'
Rulík vyhazuje puk.
52:35'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
Filip Krajčík – 2 min., podrážení.
52:20'
Útočná snaha Procházky končí ve středním pásmu.
52:00'
Sledujeme boj o kotouč v pásmu, kterému vévodí Pavelka.
51:15'
Tempo třetí třetiny je zatím velmi pomalé, domácím se podařilo přepnout do převážně defenzivního módu a čekají na konec zápasu.
50:50'
Hráč Baníku se dopustil velmi výrazné hry vysokou holí.
49:25'
Burian zasáhl pouze rameno Hamalčíka.
49:11'
Nepřesná rána Martina Osmíka.
48:30'
Martin Rohan zprvu svou chybou dal šanci na únik Haškovi, následně však své zaváhání odčinil.
47:48'
Kofferovu ránu lapil Pavelka.
47:21'
Adamec těsně před brankovištěm promáchl.
46:45'
Velká šance Buriana! Úspěšně obkroužil branku, zasunout do prázdného prostoru však nedokázal.
46:25'
Vracovský byl obrán a opět kombinují Jestřábi.
46:10'
Baník se dostává k puku.
45:40'
Domácí kontrolují puk v útočné třetině a to jim aktuálně samozřejmě bohatě stačí.
44:22'
Jestřábi právě vstřelili branku! ZDENĚK DOLEŽAL dokázal těsně před koncem přesilové hry skórovat a bekhendovým blafákem úspěšně zakončil svůj samostatný únik! Asistence: Matouš Venkrbec, Tomáš Hanousek.
44:05'
Hosté úspěšně vyhazují.
43:50'
Doležalova rána příklepem je měkkým oříškem pro Hamalčíka.
42:40'
Drtivou ránu vyslal Drtil.
42:31'
Adam Křemen – 2 min., krosček.
42:14'
První zákrok si úspěšně připisuje Pavelka, střílel Csamango.
42:00'
Domácí hrají zpoza vlastní branky.
41:10'
Poslední třetina základní hrací doby začíná velmi rozvážně, zatím jsme neviděli ani jeden střelecký pokus.
40:01'
Led ještě není dostatečně zamrzlý a pokračování zápasu se mírně odkládá.
Druhá třetina změnu v rozdílu ve skóre nepřinesla, oba týmy si připsali po jedné brance. Domácím se podařilo po pěti minutách odskočit na dvojbrankový rozdíl zásluhou trefy Aleše Poledny, o pouhé čtyři minuty později se ovšem Baník vrátil do kontaktu díky brance Ondřeje Procházky v jeho vůbec prvním soutěžním zápase za sokolovský Banik.

Závěrečná třetina začne zhruba v 19:38.
40:00'
39:59'
Zajímavý pokus zpoza branky vyslal Illéš, Hamalčík chytá.
39:35'
Formanovu ránu od modré Hamalčík dokázal lapit.
39:22'
Doležalova rána jde těsně mimo.
38:54'
Icing Baníku Sokolov.
38:14'
Skrytou ránu Šidlíka od modré Hamalčík tlumí.
38:10'
38:00'
Velká šance volného Davida Ostřížka, jeho zakončení bohužel pro domácí neodpovídalo kvalitě získané pozice.
37:40'
Ostřížek pálí mimo.
37:20'
Drtilova rána končí pouze na tělech bruslařů před bránou.
35:55'
Koffer s Tomečkem řešili teď svou ofenzivní akci až příliš nesobecky a ani jeden z nich se nedokázal odhodlat k zakončení.
35:10'
Racovského těsně před střelou dokázal o kotouč obrat Petr Šidlík.
34:45'
Nahození Osmíka před branku nedokázal zpracovat Bernovský.
34:16'
Dalekonosnou ránu hostí tlumí Jaroslav Pavelka.
33:55'
Jan Slanina se točil za brankou, Hamalčík si dokázal poradit.
33:14'
Pokračuje se ve stavu 5 na 5, oba tresty jsou pouze osobní.
33:14'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
Jan Veselý – 2 min., hrubost.

Adam Rulík – 2 min., hrubost.
33:14'
Veselý osprchoval sněhem Hamalčíka a po následné potyčce se bude vylučovat.
33:05'
Pas na Viléma Buriana byl mírně nepřesný.
32:50'
32:25'
Přihrávka Procházky na Bernovského, domácí vyhazují.
31:55'
Vojtěch Klos úspěšně vyhazuje, zatím jsou obránci domácího týmu v oslabení dobří.
31:10'
Vyhození Šidlíka je nakonec posouzeno jako trestné a my tak sledujeme tlak hostí v přesilové hře.
30:50'
Petr Šidlík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
30:50'
Ofsajd zastavuje protentokrát akci Baníku.
30:30'
Tlak hostujícího týmu pokračuje, vyrovnání bylo blízko zvláště po pokusu Osmíka.
29:14'
Baník právě vstřelil branku! První sokolovskou branku dává ONDŘEJ PROCHÁZKA. Kontry dnes hostům jdou na jedničku, díky jednomu z nich je tu debut snů. Asistence: Martin Osmík, Jan Bernovský.
28:50'
Osmíkovu ránu nedokázal dorazit Procházka.
28:40'
Rána Martina Osmíka postrádala přesnost, následuje komerční přestávka.
28:05'
Další úspěšný zákrok Pavelky, tentokráte zasáhl výtečně lapačkou.
27:50'
Duo Kverka-Koffer prověřilo Pavelku.
27:05'
Sokolovští drzí kotouč za vlastní brankou.
26:31'
Zakázané uvolnění Baníku po nepřesné přihrávce ve středním pásmu.
25:29'
Jestřábi právě vstřelili branku! ALEŠ POLEDNA.dává čtvrtou branku Prostějova, který si skvěle vyčíhal odraz po ráně Veselého a především díky své rychlé reakci Hamalčíka překonává. Asistence: Jan Veselý.
24:45'
Sám ujel Veselý, Petr Hamalčík ovšem předvedl další nádherný zákrok a jeho bekhendovou kličku zlikvidoval.
24:15'
Fronkův pokus o michigan nebyl úspěšný.
24:03'
Z velkého úhlu pálil Ostřížek. Ačkoliv Burian dobře clonil, Hamalčík si dokázal poradit.
23:00'
Parádní zákrok předvedl Hamalčík proti dorážce Maruny.
22:36'
Po přímočarém zakončení Martina Pěnčíka tlumí Hamalčík puk.
22:00'
Krátké přečíslení 3 na 2 nedokázali využít hosté.
21:30'
Dvakrát kotouč zajímavě klouzal poblíž Hamalčíkovy brány, nikdo ho ale nedokázal úspěšně tečovat.
21:10'
Útok Jestřábů stále pokračuje, žádná střela však zatím na Hamalčíka neprošla.
20:35'
Druhou periodu zahajují svou ofenzívou Jestřábi.
20:01'
Z posledního vhazování už nic není, jelikož kotouč získali hosté. Sledujeme parádní dramatický zápas a věříme, že bude ve stejném gardu toto fascinující utkání pokračovat i nadále. Baník Sokolov prokazuje zatím ohromnou psychickou sílu, když se nenechal odradit tříbrankovou ztrátou a stáhl už na 2:3, kterýžto stav je pro něj o poznání nadějnější.

Velmi dobrým se zdá tah Tomáše Marišky, který vyměnil nepřesvědčivého Michajlova již po třinácti minutách v brance hostí Petrem Hamalčíkem, ten je zatím bezchybný.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.
20:00'
19:52'
Venkrbec vyhrál buly na Formana, ten však nedokázal vystřelil a čeká nás ještě jedno buly před Hamalčíkem.
19:40'
Překvapivou ránu vyslal Račuk, Hamalčík byl připraven.
19:00'
Minutu před koncem první třetiny jsou na puku domácí hráči.
18:19'
Nepříjemnou ránu Drtiny tlumí Hamalčík.
17:43'
Baník právě vstřelil branku! ŠTĚPÁN CSAMANGO dává druhou branku Sokolova! Neskutečné, po třetí prostějovské brance se zdálo, že je dnes takřka jistě rozhodnuto, hosté ovšem předvádějí famózní snahu o obrat a i díky této teči Csamanga jsou v kontaktu. Asistence: Tomáš Vracovský.
17:02'
Po Mikyskově pokažené rozehrávce prověřil hostujícího brankáře Illéš.
16:40'
Polednovu ránu od modré zblokoval Bernovský.
16:00'
Dobrou práci s kotoučem předvedl teď Zdeněk Doležal, který výborným pohybem a rychlou otočkou získal útočné pásmo pro domácí tým.
15:10'
Krátce po konci powerplay prověřil ještě Hamalčíka Fronk, hostující gólman však nezaváhal.
15:07'
14:30'
Dramatičnost powerplay se stupňuje, kvalita střel Prostějova se zvyšuje.
14:00'
Domácí drží pásmo, hosté ale díky dobré obraně nepouští na Petra Hamalčíka příliš nebezpečná zakončení.
13:21'
Baník právě vstřelil branku! Tak pozor, to je nečekaný zvrat! Filip Koffer vymyslel skvělý únik, který zakončil JAN BERNOVSKÝ! Asistence: Filip Koffer.
13:07'
Přesilou hru si vyzkoušejí také domácí a Hamalčíka tak hned v úvodu jeho dnešního působení čeká náročná zatěžkávací zkouška. Novotný je vyloučen za podražení.
12:05'
Michajlova střídá Hamalčík.
12:05'
Jestřábi právě vstřelili branku! TOMÁŠ HANOUSEK dělovou ranou od modré přidává třetí branku! Hosté jsou nuceni reagovat změnou gólmana. Asistence: David Ostřížek, Zdeněk Doležal.
11:40'
V boji o kotouč poblíž Pavelky byli úspěšnější domácí hráči.
11:13'
11:05'
Pavelka tlumí kotouč, hosté získávají ještě jednou buly v útočném pásmu v rámci powerplay.
10:45'
Zajímavá zakončení přidal Štěpán Csamango, Pavelka si v obou případech dokázal poradit.
10:00'
Zatím sledujeme velmi dobrou přesilovou hru, Baník drží útočné pásmo.
09:13'
Je tu první vyloučení dnešního zápasu, krosčeku se dopustil Petr Šidlík.
08:56'
Opět dominují domácí, ránu Doležala dokázal hostující gólman ztlumit.
08:28'
Prostějov se vyhání z pásma ofsajdem, následuje komerční přestávka.
07:40'
Díky skvělému zachycení ze strany na modré čáře stojícího Drtiny se do útoku mohou tlačit hráči domácího týmu.
07:20'
Po ztrátách na obou stranách se kotouč drží ve středním pásmu.
06:43'
Jestřábi právě vstřelili branku! A Martin Michajlov vzápětí opět inkasuje! VILÉM BURIAN využil přihrávku Doležala a fanoušci Prostějova mohou bujaře slavit, vstup do zápasu mají Jestřábi famózní. Asistence: Zdeněk Doležal.
05:36'
Jestřábi právě vstřelili branku! Marek Račuk našel volného JANA VESELÉHO, který zajišťuje domácímu týmu úspěšný vstup do utkání! Nechytatelná rána pod horní tyč tak hned po pěti minutách a 36 vteřinách zápasu ruší bezbrankový stav! Asistence: Marek Račuk, Zdeněk Doležal.
00:01'
Vážení, hlásí se hokejové Chance liga, konkrétně její třetí kolo. Jeho los svedl proti sobě prostějovské Jestřáby a sokolovský Baník, hrát se bude na Moravě.

Favority zápasu jsou jednoznačně Jestřábi, kteří loni prošli až do semifinále bojů o postup do nejvyšší soutěže. Pro Baník skončila letošní sezóny již po její základní část, umístil se totiž až na dvanácté pozici.

Co se aktuální formy týče, jsou na tom ovšem překvapivě lépe hosté. Těm se hned na úvod sezóny podařilo po prodloužení porazit Frýdek-Místek a následně si připsali dokonce zisk všech tří bodů po výhře 5:2 proti velkým favoritům ze Zlína.

Prostějov sehrál zatím jediný mač, jelikož jeho předpokládaný duel s béčkem Pardubic musel být po první třetině odložen, chladící systém ledu totiž dostečně dobře nefungoval. Kromě toho mají za sebou Prostějovští prohru 2:4 s Litoměřicemi a musí doufat, že se sezóna vychýlí jejich směrem dřív, než bude pozdě.