1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Zlín - 10. března 2024   17:00

Prostějov
Prostějov
09:03' Z. Doležal (Hanousek, Jiránek) • 32:58' Fronk (Ostřížek)
2:3
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Stav série: (0:2)
Zlín
Zlín
16:56' Riedl   • 32:08' Šlahař  (Paukku, Salonen) • 60:57' Salmio  (M. Lang)
Prostějov
Petružálek, Kostourek – Kokrment, Dědek
2115 diváků
Zlín

To je z mé strany již vše, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou!
Zatímco třetí třetina prakticky žádné šance nenabídla, prodloužení trvalo pouhých 57 sekund. Domácím prošel ostrý zákrok na Werbika, což prostějovskou pětici evidentně zaskočilo a o pár sekund později tváří v tvář brankáři Štipčákovi rozhodl zápas Mikko Salmio. Zlín tak jde v této čtvrtfinálové sérii do vedení 2:0 na zápasy a na vlastním ledě bude mít k dispozici dva mečboly.
60:57'
Zlín právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Berani po necelé minutě rozhodují prodloužení a ujímají se vedení 2:0 v sérii! Lukáš Forman dohrál u mantinelu Werbika, sudí ale nechali hru pokračovat, což prostějovští obránci zřejmě nečekali. Toho dokonale využil MIKKO SALMIO, který přízemní střelou z mezikruží překonal Štipčáka! Asistence: Martin Lang.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 19:40.
Ve třetí třetině branka nepadla. Oba týmy si především hlídaly vyrovnaný stav a šancí bylo k vidění pomálu, poslední minuty nabídly už jen udržovanou. Následovat bude přestávka na úpravu ledu a plnohodnotné 20minutové prodloužení!
60:00'
59:21'
Paukku si sám nahodil puk do útočného pásma, poté byl ale odstaven od kotouče urostlým Šidlíkem.
58:31'
Velezkušený Bedřich Köhler si zavezl kotouč do pásma a skrytou střelu přes obránce se pokusil vyzrát na Štipčáka, ale neuspěl.
58:06'
Obě pětice střídají, kotouč je za brankou Prostějova. Do konce třetí třetiny už zbývají pouze dvě minuty.
57:29'
Marek Štipčák si po delší době sáhl na kotouč a po nahození z pravé strany raději přerušil hru.
56:41'
Mikko Salmio jen vyhodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat, je znát, že zlínští hokejisté v závěru třetí třetiny především nechtějí udělat chybu.
56:10'
Dnešní utkání sleduje 2115 diváků.
55:41'
Zdeněk Doležal leží na ledě po souboji s Novotným v rohu kluziště. Hra je přerušena, vylučovat by se ale nemělo.
55:27'
Kotouč vyletěl ze hřiště a následovat bude poslední komerční přestávka tohoto utkání.
54:55'
Čáp teď krásným křižným pasem vybídl ke skórování Zdeňka Sedláka, ten si ale prudkou přihrávku v těžké pozici nezpracoval.
54:18'
Sedlákovo nahození se od zadního mantinelu odrazilo do prostoru před Štipčákem, tam ale nebyl nikdo ze zlínské pětice.
53:29'
Domácí teď pouze nahodili puk ze středního pásma směrem k Hufovi, oba týmy hrají poslední střídání spíše na jistotu.
52:36'
Na opačném konci kluziště to zkusil Illéš, jehož rána byla sražena do ochranné sítě.
52:11'
Odražený puk se v předbrankovém prostoru dostal na hokejku Langa, kterému se ale ve skvělé pozici nepodařilo kotouč zkrotit!
51:40'
Ihned po buly hosté vyhodili puk na icing.
51:33'
Domácím bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:03'
Vilém Burian ve středním pásmu přenechal kotouč z druhé vlny si najíždějícímu Krejčímu, jehož následnou střelu z levého kruhu si Huf pohlídal.
50:10'
Veselý si zavezl kotouč do pásma a bez váhání vystřelil, jeho ránu z vrcholu kruhů ale Huf viděl a přerušil hru.
49:29'
Stefan Warg to v rohu kluziště schytal od dnes velmi důrazného Zdeňka Doležala, hra ale plyne dál.
48:10'
Po nepřehledném závaru před ležícím Danielem Hufem se nikdo v bílo-červeném nedostal k dorážce, hosté vyhodili kotouč do bezpečí.
47:41'
Nepřesná rozehrávka Šlahaře končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Hufem.
47:05'
Holík se dostával k dorážce odraženého puku na levém kruhu, zakončit podle představ se mu ale nepodařilo.
46:13'
Ve třetí třetině se zatím hraje s minimem přerušení, Jiránkovo bekhendové nahození z ostrého úhlu se neujalo.
45:20'
Prostějovské nahození ze středního pásma Huf rychle vyklepal z lapačky a hosté již rozehrávají protiakci.
44:26'
Hašek našel v mezikruží volného Veselého, jehož prudkou střelu Huf jen tak tak vyrazil!
43:54'
Aleksi Salonen pálil od modré, rána finského zadáka ve službách Zlína ale byla zblokována.
43:20'
Na opačném konci kluziště to zkoušel Tomáš Drtil, jeho rána golfákem ale postrádala přesnost.
42:44'
Jakub Šlahař zavezl puk do pásma a vystřelil, Marek Štipčák si ale s jeho pokusem bez potíží poradil.
41:57'
Salonen pod tlakem jen vyhodil kotouč do útočné třetiny, domácí nyní mají spoustu času na rozehrávku.
41:02'
Zbytek přesilové hry Beranům vůbec nevyšel, Zdeněk Doležal před pár okamžiky již opustil trestnou lavici.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:55.
Druhá třetina je za námi a skončila stejným výsledkem jako ta první. Góly tentokrát padaly v opačném gardu – Zlín se ve 33. minutě dostal do vedení zásluhou Šlahaře, vedení Beranů ale vydrželo pouze 50 sekund, než nenápadným nahozením od modré vyrovnal Jiří Fronk.
40:00'
39:45'
Paukku nyní umně tečoval vzduchem letící puk, na Štipčáka si ale nepřišel.
39:24'
Holík náramně přenesl hru na levý kruh, žádná střela z toho ale nakonec nepramenila.
39:00'
Sedlák z ledu odjel po svých a Berani si zahrají přesilovou hru. Doležal (PRO) vyfasoval dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.
39:00'
Zdeněk Sedlák zůstal po srážce s Doležalem ve středním pásmu ležet na ledě, doufejme, že se nejedná o nic vážného.
38:49'
Daniel Huf po střele Krejčího od modré přerušuje hru, dotírající Zdeněk Doležal už se k dorážce nedostal.
37:45'
Nicolas Werbik to vzal na sebe z levého kruhu, rána zlínského útočníka byla zblokována do ochranné sítě.
36:48'
Ztečované nahození Salonena od modré k prostějovskému brankáři nedoskotačilo, domácí nyní mají čas na založení protiútoku.
36:07'
Marek Štipčák po střele od modré přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.
35:05'
Jakub Illéš už mohl střílet, místo toho ale z levého kruhu ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů, a Huf tak nakonec zasahovat nemusel.
34:48'
Hosté teď pod tlakem vyhodili puk jen do středního pásma, Jestřábi jsou po vyrovnávacím gólu Fronka jasně lepším týmem.
34:12'
Doležal to nyní zkusil prakticky z nulového úhlu, jeho rána ale minula vzdálenější tyč.
33:33'
Vilém Burian hledal jednoho ze svých spoluhráčů v předbrankovém prostoru, zlínská defenzíva si ale tentokrát poradila.
32:58'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Domácí ale okamžitě vyrovnávají! Daniel Huf teď vůbec nic neviděl, a nečekané nahození JIŘÍHO FRONKA od modré mu proto propadl až do sítě! Asistence: David Ostřížek.
32:08'
Hosté v polovině zápasu otáčejí vývoj ve svůj prospěch! Salonen vyzval ke střele od modré Paukkua, jehož dělovka byla sražena pouze k JAKUBU ŠLAHAŘOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Jesse Paukku a Aleksi Salonen.
31:46'
Illéšovu střelu bekhendem Huf vyrazil a hosté okamžitě založili rychlou protiakci, kterou zakončoval Werbik, jenž si ale na Štipčáka nepřišel.
31:09'
Zdeněk Doležal to zkoušel z otočky, při pokusu o zakončení ale ztratil rovnováhu.
30:13'
Slanina vyvezl puk do útočné třetiny, to už Jestřábi hrají v plném pásmu.
29:40'
Ani Petr Holík na prostějovského gólmana nevyzrál, hra je přerušena a vhazovat se bude po Štipčákově levé ruce.
29:04'
Tentokrát od modré čáry pálil Jan Süss, Marek Štipčák si i tentokrát poradil a nepustil dotírajícího Sedláka k dorážce.
28:30'
Salonenovu ránu od modré Marek Štipčák zastavil a přerušuje hru.
27:55'
Domácí kapitán Matouš Venkrbec (PRO) za svůj zákrok vyfasoval dvě minuty za hrubost.
27:55'
Čáp to ve vlastním pásmu schytal od Venkrbce, hra je přerušena a před námi je komerční přestávka.
27:27'
Ani Tomáš Jáchym z pravého kruhu na Hufa nevyzrál, to už Zlín hraje v plném počtu.
26:31'
Doležal přenesl hru na volného Illéše, jehož pokus z pravé strany si ale Daniel Huf pohlídal.
25:44'
Zdeněk Doležal nabil na modrou Hanouskovi, jehož pokus Huf vyrážečkou přizvedl do ochranné sítě.
25:17'
Aleksi Salonen (ZLN) u mantinelu tvrdě dohrál jednoho z domácích – dvě minuty, krosček.
24:39'
Jakub Kubeš vybojoval v útočném pásmu kotouč pro domácí, ti o něj ale vzápětí přišli a na opačnou stranu vyráží Bedřich Köhler.
23:55'
Illéš nabil na modrou Pohlovi, Huf byl ale i tentokrát připraven.
22:55'
Daniel Huf po nahození ze středního pásma pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
22:31'
Domácí se opět usadili v útočném pásmu, tentokrát to ale k žádné střele nevedlo.
21:37'
Na konci prostějovského přečíslení stál Jan Pohl, který ale z mezikruží neuspěl!
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:58.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Do zápasu lépe vstoupili domácí a za svou aktivitu byli odměněni krásnou vedoucí brankou Doležala. Beranům se ale po chybě Venkrbce a následném úniku obránce Riedla podařilo vyrovnat ve vlastním oslabení a těsně před sirénou navíc skóroval Köhler, ten ale dokopl puk do sítě bruslí, a po první třetině tak platí stav 1:1.
20:00'
19:34'
BEDŘICH KÖHLER těsně před sirénou rozjásal kotel Zlína, jeho gól ale nemůže být uznán – kapitán Beranů totiž kotouč do prostějovské branky dokopl bruslí!
18:24'
Petr Hašek se sám dostal do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:58'
Zdeněk Sedlák objel prostějovskou branku a zkusil to z otočky, z ostrého úhlu ale na Štipčáka nevyzrál.
16:56'
Je vyrovnáno, Berani se prosadili ve vlastním oslabení! VOJTĚCH RIEDL u mantinelu obral o puk Venkrbce, rozjel se přes celé hřiště a střelou mezi betony dostal puk za záda Marka Štipčáka! Bez asistence.
16:10'
Marek Štipčák zaváhal při rozehrávce a málem toho využil Jan Süss, domácí brankář ale své zaváhání napravil.
15:47'
Hosté se osvobozují a upalují na střídačku.
15:17'
Bedřich Köhler (ZLN) vyfasoval dvě minuty za podrážení, toto byl zcela zbytečný faul v útočném pásmu.
14:45'
Domácí se na chvilku usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale tentokrát nepramenila.
14:07'
Kotouč teď po hlušší pasáži vyletěl do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.
12:48'
Hráči v modrožlutých dresech vyčkávají s rozehrávkou, oba týmy nyní v klidu střídají.
11:53'
Marunovu ránu z pravého kruhu Huf vykopl betonem, to už Berani hrají v plném počtu.
11:26'
Z pravého kruhu to vzal na sebe Tomáš Jáchym, Daniel Huf ale navzdory zakrytému výhledu jistě zasáhl.
10:51'
Jan Veselý přenesl hru na volného Doležala, jeho střelu z levé strany si ale Huf pohlídal.
10:25'
Hanouskova střela od modré zaduněla jen o zadní mantinel, tlak Jestřábů ale ještě pokračuje.
09:40'
Prostějov si navíc zahraje přesilovku, Michal Gago (ZLN) vyfasoval dvě minuty za podrážení.
09:03'
Z další šance už ale gól padl a domácí se ujímají vedení! Náramně to udělal ZDENĚK DOLEŽAL, který nabral rychlost ve středním pásmo, objel bránícího hráče Zlína, vylákal Hufa z brankoviště a poté mazácky zakončil do odkryté branky. Asistence: Tomáš Hanousek, Tomáš Jiránek.
08:51'
Ve velké šanci se zjevil Tomáš Jiránek, domácí útočník ale bekhendem nepřehodil Hufa!
08:24'
Po Süssově pokusu Marek Štipčák raději přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
07:47'
Vylučovat se ovšem nebude, Krejčí už za asistence svých spoluhráčů odkulhal mimo hrací plochu.
07:47'
Au! Petr Krejčí to teď schytal v souboji koleno na koleno a zůstal ležet v bolestech na ledě.
06:37'
Po rozkouskovaném úvodu se nyní hraje delší dobu bez přerušení, zlínský forvard Jesse Paukku nyní z levé strany pálil mimo.
05:50'
Diváci se po hraničním zákroku ve středním pásmu zlobí, sudí ale nechávají hru plynout.
04:56'
Salmio po rychlé protiakci pálil nepřesně a kupředu opět míří domácí hokejisté.
04:20'
Illéšovo nahození od pravého mantinelu bylo sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude před Hufem.
03:43'
Nyní se vhazovalo pro změnu před Štipčákem a ihned po buly to zkusil Jakub Šlahař, jeho pokus si ale domácí brankář pohlídal.
03:18'
Berani pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění.
02:40'
Jestřábi se usadili v útočném pásmu, ohrozit zlínského brankáře Hufa se ale domácím zatím nedaří.
01:49'
K odraženému puku se na vrcholu kruhů dostal Martin Novotný, jehož střelu ale domácí brankář Marek Štipčák vyrazil.
01:22'
Domácí vyvolali šarvátku, ve které se nejvíce činili Petr Krejčí (PRO) a Stefan Warg (ZLN). Oba vyfasovali dvě minuty za hrubost.
00:53'
Prostějovští začali aktivněji, s pokusy Hanouska i Haška si ale hostující gólman Daniel Huf poradil.
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Šidlík, Hanousek, Forman, Pohl, Krejčí, Kubeš, Drtil – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – Illéš, Hašek, J. Veselý – Slanina, Ostřížek, Fronk – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.
Trenér: Martin Janeček

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Šlahař, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Salmio – Novák, Süss, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).
Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Kokrment, Dědek.
První utkání play off čtvrtfinále

Berani nevstoupili do utkání nejlépe a až do třetí třetiny museli dotahovat náskok soupeře. Litoměřice po dvou třetinách měly slibný náskok dvou branek a vedly 3:1. Ovšem ve třetí části (i díky dvěma využitým přesilovým hrám) se podařilo Zlínu utkání zcela překlopit na svou stranu a mohli se radovat z prvního vítězství v sérii po výsledku 5:3.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov obhajuje z minulé sezóny semifinále play off. I tehdy startoval až ve čtvrtfinále, kde hladce porazil Litoměřice 3:0 na zápasy. V semifinále dokázal potrápit favorizovaný Vsetín, se kterým padl po sérii 2:4. V letošním ročníku mají ve čtvrtfinále o poznání těžšího soupeře a zopakovat přinejmenším semifinále z minulého ročníku bude těžší oříšek.

Berani Zlín

Zlín se stejně jako v minulé sezóně spíše trápil v základní části. Nakonec dokázal v závěru uhrát poslední místenku do čtvrtfinále. Zajímavé bude sledovat, zda Zlín nasadí stejný play off mód a po roce dokáže vyhrát Chance ligu a zkusit v baráži o Extraligu přehrát čekající Kladno. První možnost je reálná, ta druhá už spíše ne, vzhledem k nevyrovnanosti výkonů a stabilitě zlínského celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.