1. česká hokejová liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Zlín - 29. prosince 2023   18:00

Slavia
Slavia
18:10' Matě. Beran (Guman, Kremláček) • 21:46' Strnad (Všetečka, Slavík) • 37:52' Kulda (Křepelka, Žovinec) • 49:43' Průžek (Žovinec, Křepelka)
Zlín

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou.
Hokejisté Slavie v posledním utkání roku 2023 porážejí Zlín 4:1. Skóre otevřeli na konci vyrovnané první třetiny, v dalším průběhu utkání už ale až několik okamžiků hru kontrolovali. Po druhé trefě sice Berani několikrát zahrozili a vyznamenat se musel brankář Pražanů Volevecký, sešívaní pak ale přidali další dvě branky. O tu čtvrtou se v 50. minutě díky dobré práci okolo brankoviště postaral Jiří Průžek, v závěru ještě snížil a Voleveckého o čisté konto připravil Nicolas Werbik. Pražané se tak díky třem bodům odpoutali od posledního místa Chance ligy.
59:22'
Slavíčkovi klička nevyšla, Knotkovu prudkou nahrávku pak Hrdinka sbírá ve středním pásmu.
58:24'
Berani nakonec přinutili Voleveckého k zákroku, vhazovat se bude po jeho levici.
57:41'
Zlín právě vstřelil branku!
Berani nakonec Voleveckého překonávají a dvě minuty před koncem snižují na rozdíl tří gólů. Ránu od modré jako první před brankou sebral NICOLAS WERBIK a dostal puk do sítě. Asistence: Jesse Paukku a Aleksi Salonen.
57:30'
A další jistý zákrok strážce domácí svatyně, který si povyjel proti ráně Pospíšila z vrcholu kruhů.
56:51'
Volevecký vytáhl lapačku proti střele Süsse, poté zastavuje ránu Šlahaře.
56:01'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Robin Všetečka – 2 min., podrážení.
55:43'
55:03'
Sešívaní nikam nespěchají, a i když jsou ve středním pásmu, tak hru bez problému kontrolují.
53:43'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Stefan Mikael Warg – 2 min., vysoká hůl.
52:46'
Beran s Kuldou ujeli do brejku dvou proti jednomu, lotyšský útočník ale prudký pas nezachytil.
51:29'
Jako pro třešničku ze stromu si Volevecký sáhl pro střelu Köhlera z pravé strany.
50:42'
Strnad sice puk mířící na icing dojel jako první, jeho zpětnou nahrávku ale Polák nezachytil.
49:43'
Slavia právě vstřelila branku!
A naopak, sešívaní přidávají čtvrtý gól a výrazně se přibližují vítězství. Po chaosu v brankovišti se nejrychleji zorientoval JIŘÍ PRŮŽEK, a přestože byl na ledě na kolenou, tak dokázal nadvakrát dostat puk do sítě. Asistence: Dušan Žovinec a Karel Křepelka.
49:20'
Slávisté zatím mohou být se třetí třetinou spokojení. Hru převážně kontrolují a Berani naopak žádné šance nemají.
47:50'
Všetečka se rozjel po levém křídle a mířil na Strnada, kterého ale pozorně hlídali zlínští beci.
47:30'
Dnešní utkání sleduje 1208 diváků.
46:37'
Kremláček za brankou na chvíli ztratil puk, naštěstí pro něj Hrbas rychlou otočku proti Voleveckému nevyužil.
46:08'
Průžek centroval do brankoviště na Knotka, puk nakonec sbírá Huf.
44:35'
44:22'
Köhler ve vlastním oslabení útočí, jeho prudký bekhend vyrazil Volevecký do rohu.
43:34'
Průžek ztratil puk a Zlínští se mohou znovu osvobodit.
42:35'
Berani půjdou znovu do čtyř, za hákování jde na trestnou lavici Michal Gago (ZLN).
42:00'
41:29'
Nejprve Strnad, pak Guman nebezpečně stříleli z levé strany, slávisté ale zůstávají v útočném pásmu.
40:34'
Holý na modré čáře nezachytil vyhození Beranů, hosté se osvobozují.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:39.
Sešívaní přidali v prostřední periodě dvě branky a vedou už 3:0. Po necelých dvou minutách druhé části skóroval rychlou a prudkou střelou Lukáš Strnad , dvě minuty před sirénou se zase přesnou tečí prosadil Edgars Kulda. Šance byly k vidění i v mezidobí, řadu z nich měli na holi Berani, kteří ale stále narážejí na Tomáše Voleveckého. Právě efektivita bude jejich největší výzvou v závěrečné třetině, do níž navíc vstupují dvouminutovým oslabením.
40:00'
40:00'
Zlín na konci třetiny dostává dvouminutový faul, za vysokou hůl proti Slavíkovi půjde sedět Zdeněk Čáp (ZLN).
39:17'
Rodící se brejk Beranů zastavil Kremláček, slávisté mohou jít střídat.
37:52'
Dvě minuty před druhou sirénou přidávají Pražané třetí gól. Guman, který zachytil nepřesnou rozehrávku Beranů, přenesl hru na modrou čáru. Žovinec nahrál na pravou stranu Křepelkovi, jehož ladné nahození přesně a mimo dosah Hufa tečoval EDGARS KULDA. Asistence: Karel Křepelka a Dušan Žovinec.
36:48'
36:05'
Na třetí pokus to domácím vyšlo, ránu Slavíka ale hosté zblokovali a vyhazují.
35:36'
Sešívaným se nedaří dostat do útočného pásma, s individuálními akcemi neuspěli Guman ani Křepelka.
34:48'
Domácí útočník Beran nebezpečně dorážel před Hufem, až faulem ho zastavil Stefan Mikael Warg (ZLN).
34:14'
Na levé straně ujel do minibrejku Novák, Volevecký jeho střelu na bližší tyč přečetl.
33:36'
David Kajínek (SLA) a Bedřich Köhler (ZLN) se vzájemně osekávali, rozhodčí je poslali se uklidnit na trestnou lavici.
33:15'
Kremláček nahrál přímo před vlastní branku Žovinci, od něhož se puk málem odrazil za Voleveckého.
32:27'
32:25'
Všetečka po hezké kombinaci sešívaných střílel z pravého kruhu, trefil boční síť Hufovy klece.
31:55'
Tlak slávistů pokračuje. Strnad z pravého kruhu trefil tyčku, o několik okamžiků později Huf likviduje ránu Kuldy ze stejného místa.
31:25'
Guman možná ani nečekal, že Kuldův prudký křižný pas na něj projde, takže nakonec nestřílel. Nebezpečně ale z mezikruží zakončoval Křepelka.
30:27'
Mikuláš Zbořil (ZLN) půjde na trestnou lavici za podrážení Marka Slavíka. Faul to byl poměrně jasný, přestože se Zlín na rozhodčí zlobí.
30:00'
Hra je teď hodně jednostranná – Zlín útočí, Slavia brání. A nechybělo málo, aby Berani snížili, puk ale po Šlahařově střele vyplaval těsně vedle tyčky.
28:50'
Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.
28:50'
Nápor Zlínu nakonec gólem nekončí. Zejména Novák s Werbikem, který po objetí brány nahrnul puk do brankoviště. se snažili kotouč vyšťourat a dorazit ho za čáru. Volevecký ale i s pomocí obránců pozici uhájil.
27:54'
O chvíli později puk nebezpečně poskakoval kolem a nad Voleveckým po dorážkách zlínského kapitána Köhlera.
27:01'
Doslova za pár vteřin po vhazování v obranném pásmu Berani bleskově přesunuli hru do útoku a Martin Lang ujížděl sám na Voleveckého. Ten jeho střelu vyrazil do rohu!
26:29'
Slavíček obral o puk zlínského beka a nabil na modrou čáru Kajínkovi. Ten vystřelil nepřesně a hlavně tak prudce, že se kotouč odrazil do středního pásma.
26:11'
26:03'
Guman se o chvíli později k zakončení přece jenom dostal, Berani puk ztečovali do ochranné sítě.
25:36'
Teď se sešívaní, konkrétně nepřesně nahrávající Guman, vyhnali z útočné třetiny sami.
25:13'
Další nepřesnost v rozehrávce sešívaných, kteří posílají na led druhou útočnou formaci.
24:48'
Berani se ale brání dobře a po Beranově nahození, které Průžek nestihl dojet, se znovu osvobozují.
24:20'
Knotkova křižná nahrávka i přes několik holí Zlínských prošla, Všetečka si však puk chvíli zpracovával a Huf se stihl proti jeho střele připravit.
24:11'
Střelec druhé branky Lukáš Strnad vybojoval první přesilovku pro Slavii. Dvě minuty za podrážení si odpyká obránce Jiří Suhrada (ZLN).
24:06'
Podobně jako před chvíli Strnad střílel Žovinec, jeho nahození ale tak prudké ani přesné nebylo.
23:22'
Na druhé straně kontruje tvrdým projektilem od modré čáry obránce Čáp, Volevecký má puk pevně ve své moci.
22:50'
Třetí gól slávistů měl na holi Jiří Průžek, v samostatném úniku ale mezeru mezi Hufovými betony nenašel. Důležitý zákrok zlínského gólmana.
21:46'
Sešívaní na začátku druhé třetiny odskakují do dvougólového vedení! Celá akce začala nepřesnou střelou Všetečky, která se odrazila na levý mantinel k LUKÁŠI STRNADOVI. Ten na nic nečekal a prudkou ranou zaskočil Hufa. Asistence: Robin Všetečka a Marek Slavík.
20:41'
Knotek dojel k Hufovi a ve chvíli, kdy sbíral do lapačky puk z ledu, do něj ještě mírně šťouchl. To se pochopitelně nelíbilo zlínské obraně.
20:13'
Salonen si sjel od modré čáry a střelou z velkého úhlu prověřil Voleveckého.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:45.
Hokejisté Slavie odcházejí do šaten s vedením 1:0, které jim v 19. minutě zařídil Matěj Beran. Jinak je ale hlavní hvězdou sešívaných v první třetině brankář Tomáš Volevecký, jenž chytil řadu šancí Beranů. Ti zahrozili především v přesilovce po faulu Žovince – celé dvě minuty v podstatě strávili v útočném pásmu, Šlahař pak trefil horní tyčku. I červenobílí ovšem mohli přidat další gól, konkrétně už ve třetí minutě Všetečka nebo v brejku ve 14. minutě Strnad.
20:00'
19:25'
Další šance sešívaných, nebezpečně stříleli Slavík a od modré čáry Kajínek. Naopak dorážku Brože hosté zblokovali.
18:10'
Už to vypadalo, že slávisté půjdou po střídání, ve kterém Zlín několikrát zahrozil, rádi střídat. Berani ale na levé straně ztratili puk a Pražané přečíslení čtyř proti jednomu využívají. Guman předložil puk k levé tyčce MATĚJI BERANOVI, který našel skulinku v postavení Hufa. Asistence: Tomáš Guman a Vladimír Kremláček.
15:57'
Dva důležité zákroky Voleveckého a ještě důležitější blok jednoho ze slávistů proti Nicolasu Werbikovi, který zakončoval sám z mezikruží, zachránily sešívané od první inkasované branky.
15:07'
Hrdinka s Kremláčkem zabránili v kličce zlínskému kapitánovi Köhlerovi, ten pak prvního jmenovaného srazil na led. O faul podle rozhodčích nejde.
13:32'
Nejblíže prvnímu gólu teď ale byla Slavia, konkrétně mladý útočník Lukáš Strnad, který ujížděl sám na Hufa. Ten vystrčil rameno a jeho ránu směřující do pravého horního růžku chytil.
13:19'
Chybu Holého, který v podstatě odevzdal puk Šlahaři, mohl potrestat Jesse Paukku. Volevecký si ale proti němu povyjel a šanci mu zastavil.
12:36'
12:24'
A brankář sešívaných svůj tým v oslabení drží. Pokračující tlak zakončoval z pravé strany Pospíšil, trefil jen střed domácí branky.
11:44'
Ze stejné pozice střílel po dalším úspěšném buly Denis Kindl, skvělý a rychlý zákrok předvedl Volevecký.
11:29'
Berani vyhráli i další vhazování a Šlahař nastřelil z levého kruhu horní tyčku!
11:13'
Slávisté zblokovali nejméně tři rány zlínských hráčů, kteří v trojúhelníkovém vrcholu ostřelovali branku Voleveckého. Zejména střela Süsse musela blokujícího Holého pořádně bolet.
10:36'
Dušan Žovinec – 2 min., krosček.
09:19'
Slavík nabil na pravou stranu obránci Hrdinkovi, jehož nahození Huf vyrazil do rohu. Zlín následně vyhazuje na icing.
07:35'
Vakua po střídání Beranů chtěl využít kapitán Slavie Knotek, trefil blokujícího obránce.
07:20'
Daleko za hrou zůstali sešívaný bek Kajínek a zlínský útočník Čáp, jejich pošťuchovaná však v bitku nepřerostla.
06:52'
Po několika nepřesnostech na obou stranách střílel z mezikruží Paukku, jeho ránu ale domácí zblokovali.
05:23'
Naopak už na bránu střílel obránce Křepelka, který mířil mezi betony zlínského gólmana.
04:57'
Nenápadnou, ale zato prudkou střelu vyslal Marek Slavík. Huf nicméně zasahovat nemusel.
03:55'
Kulda na pravém křídle uvolnil Gumana, ten byl ovšem v útočné třetině rychleji než kotouč. Píská se ofsajd.
02:57'
Polák našel před brankou volného Robina Všetečku, který se odpoutal od zlínského obránce a bekhendem se snažil zasunout puk za beton Hufa. Ten mu v tom zabránil, stejně jako poté zasáhl proti dorážce Strnada.
02:22'
Teď už ale musel zasahovat i Huf, zlikvidoval útočný výpad obránce Kajínka.
01:53'
Pražané dlouho v útočném pásmu nekombinovali, Brož totiž kotouč za brankou neudržel.
01:15'
První střelu vyprodukoval hostující Lang, Volevecký puk vyráží.
00:35'
Nahození Zlína u mantinelu nakonec sbírají slávisté a Žovinec rozjíždí první akci domácích.
00:01'

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý (A), Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Slavíček, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Všetečka, V. Polák II, Strnad.
Trenér: Aleš Totter

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Pospíšil – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.

BERANI ZLÍN

Zlínští od konce listopadu doslova střídají výhry s prohrami. V minulém týdnu tak po triumfu nad Frýdkem-Místkem prohráli po nájezdech v Prostějově, ve středečním duelu ale tentokrát loterii trestných střílení zvládli a porazili 4:3 Kolín. Berani s 49 body balancují na hraně čtvrtfinále a předkola, na jedenácté nepostupové místo ale mají pouze devítibodový náskok. V jejich prospěch hraje kromě už zmíněného i bilance v Edenu, kde od sestupu sešívaných z extraligy neprohráli. Natáhnou vítěznou sérii?

HC SLAVIA PRAHA

Slávistům dvě předvánoční utkání proti Porubě a Sokolovu nevyšla, o to důležitější byl ale jejich první duel po svátcích. Na ledě Pardubic B sice inkasovali první gól, pak ale skóre otočili a i přes přetahovanou ve třetí třetině zvítězili 6:4. Přesto se ale svěřenci trenéra Tottera stále nacházejí na posledním místě tabulky a budou proto potřebovat každý bod. Proti Zlínu se ovšem Pražanům od sestupu Beranů do Chance ligy nedaří – ze šesti duelů vyhráli jediný, prohráli i oba dosavadní zápasy v letošním ročníku. Jak si povedou tentokrát?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 33. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a Berani Zlín. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.