1. česká hokejová liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Jihlava - 13. ledna 2024   17:00

Sokolov
Sokolov
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Jihlava
Jihlava
11:55' Strejček  (R. Toman) • 27:26' Báťa  (Jungwirth) • 53:00' Jelínek  (T. Havránek)
Sokolov
Michajlov (Schmid) – Mlčák, Tureček, Bulka, Weinhold, Rulík, Niko, Krajčík – Vracovský, Kverka, Tomeček – V. Adamec, Bernovský, Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta.
Horák, Valenta – Belko, Kotlík
621 diváků
Jihlava

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.
Jihlava tedy ve třetí třetině nedopustila žádné drama, když si Dukla už své vítězství pohlídala a hostům se ještě podařilo vstřelit i třetí branku, kterou obstaral Jelínek.

Sokolov byl v tomto utkání víceméně nebezpečný pouze v první třetině, kdy Maláč musel několikrát podržet svůj tým, ale v dalších čtyřiceti minutách už nic vážnějšího řešit nemusel, a tak si nakonec zapisuje čisté konto.
59:50'
A tak je tu ještě jedna rána Weinholda z modré čáry, jenž trefil jednoho z hráčů Jihlavy.
59:22'
Domácí se ještě pokusili o jeden ofenzivní výpad, který však Jihlava bez větších potíží odrazila.
58:56'
Havránkova zblokovaná střela se odrazila ke Koštovalovi, jenž však taktéž pouze trefil hráče stojícího před sebou.
58:33'
Jelínek vyslal svou ránu příklepem z modré čáry a Michajalov má na svém kontě další úspěšný zákrok.
57:58'
Mlčák se vydal na ofenzivní výlet, jenže u útočné modré si už kotouč posunul příliš dopředu a puk si pohodlně přebral Strejček.
57:24'
Vrdlovec poslal puk na modrou čáru Weinholdovi, jehož střela byla tečována mimo bránu Jihlavy.
56:54'
Kočí vyslal svou střelu z otočky a Michajlov pouze vyrazil puk před sebe.
56:44'
Štefančík se pokoušel nahrát kotouč Báťovi, ale tento pas nakonec svou holí zblokoval Tomeček do ochranné sítě.
56:24'
Michajlov si poradil se střelou z modré čáry a tentokrát ihned rozehrává puk svým spoluhráčům.
55:57'
Báťa jen protečoval puk do útočné třetiny, kde si puk rychle přebírají domácí, jenže jejich následná přihrávka končí u Strejčka.
55:36'
Hostující hokejisté dokázali vyhodit kotouč do středního pásma.
55:08'
Weinhold se snažil prokličkovat až před bránu Jihlavy, což se samozřejmě nelíbilo obráncům Jihlavy, kteří jej o kotouč obrali.
54:45'
Postavení mimo hru Jihlavy.
54:13'
Z modré čáry nyní vyslal svou tvrdou ránu Štefančík a puk zaletěl přesně do lapačky Michajlova.
53:48'
Hosté nahodili puk do svého útočného pásma, kde se o něj následně bojuje o mantinelu.
53:00'
Dukla právě vstřelila branku!
Tak to byla obrovská chyba Sokolova, když domácí ztratili puk na obranné modré, kde jej ukořistil Havránek, který následně nahrál ŠIMONU JELÍNKOVI, jenž překonal přesunujícího se Michajlova. Tohle je zřejmě definitivní razítko na výhru Jihlavy. Asistence: Tomáš Havránek.
52:40'
Dnešní utkání sleduje 621 diváků.
52:40'
Hostující hokejisté zahráli puk v útočném pásmu vysokou holí, čehož si rozhodčí všimnuli a po reklamní pauze proběhne vhazování ve střední části kluziště.
52:21'
Čachotský po pravé straně projel do útočného pásma a následně přihrával před bránu Sokolova najíždějícímu Cachnínovi, ale ten byl dobře bráněn.
51:42'
Tomeček vyslal svou navštívenku z levého kruhu, která však mířila přímo do připraveného Maláče.
51:14'
Dukla dokázala odrazit útočnou snahu Baníku a hosté alespoň dostali touš do středního pásma.
50:29'
Třetí třetina se tedy postupně přelila do své druhé poloviny a Jihlava i nadále směřuje ke svému vítězství.
49:57'
Kružík dostal přihrávku mezi kruhy, ale domácí útočník zde s pukem hodně bojoval a Maláče následně ani nedokázal ohrozit.
49:22'
Toman zpoza klece dobře vracel puk na bližší tyč, jenže tuto jeho myšlenku nepochopil žádný z jeho spoluhráčů.
49:02'
Štefančík střílel z levé strany útočného pásma, ale do jeho střely ihned vložil svou hůl obránce Sokolova a puk míří až do ochranné sítě.
48:25'
Rauš vyvezl puk do útočné třetiny, kde následně odevzdal puk domácím, což za současného stavu Jihlavě zcela stačí.
47:56'
Tureček dostal puk na modrou čáru a jeho následná střela mířila mimo bránu Jihlavy.
47:40'
Domácí hokejisté jsou zastaveni na útočné modré, kde se dostali do zcela jasného ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
47:04'
Jelínek obdržel přihrávku na útočnou modrou a před sebou už měl posledního hráče Sokolova, na kterého si však se svou kličkou nepřišel.
46:21'
Maláč si musel poradit s nahozením z modré čáry, které jen vyrazil před sebe a puk zde následně přebrali jeho spoluhráči.
45:55'
Jihlavě se nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.
45:28'
Vrdlovec dostal hodně prostoru na pravé straně a místo střely ještě volil křižnou přihrávku, kterou však jeho spoluhráč neukořistil.
44:46'
Křemen se dostával do celkem zajímavé příležitosti, když už byl s pukem ve slotu, ale do jeho střely ještě stihl vložit svou hůl Bilčík.
43:51'
Rozhodčí sice odpískali zakázané uvolnění Jihlavy, ale vzhledem k tomu, že Michajlov jel pro puk za svou klec, tak se rozhodčí omlouvají a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
43:11'
Po nahození z modré čáry se kotouč příhodně odrazil pro Tomana, který měl vzápětí před sebou prázdnou klec, jenže jeho nevýrazné zakončení zastavil jeden z hráčů Sokolova a druhý pokus skončil na boční síti domácí klece.
42:45'
Kočí chtěl střílet zpoza obránce, ale puk mu ujel z hole, a tak z toho nakonec nic nebylo.
42:12'
Vrdlovec z rohu kluziště poslal bekhendem puk směrem na Maláče, který jej chytil na svou hruď.
41:53'
Hosté trochu zapomněli bránit pravou stranu, jelikož zde byl zcela volný Csamango, jenž následně napřáhl a jeho rána jen lehce minula vzdálenější tyč.
41:01'
Taktéž Michajlov už má svůj první zákrok ve třetí třetině za sebou, když jej z celkem dobré pozice otestoval Jelínek.
40:49'
Jihlava nyní pouze vyslala kotouč na zakázané uvolnění.
40:39'
Ihned v první minutě závěrečné části se domácí nacpali do útočného pásma, kde Vracovský poslal touš směrem na Maláče, který jej vyrazil pouze před sebe.
40:01'
Podaří se Sokolovu nějak vrátit do utkání nebo si už Jihlava pohlídá své vítětzsví? To se dozvíme ve třetí části, která už za malý moment začne.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 11:21
Vyhraná vhazování: 26:21
Ve druhé třetině byla jasně lepším týmem Jihlava, která měla rozhodně více ze hry. Nicméně svou druhou branku Dukla vstřelila po rychlém protiútoku, kde Jungwirth vybídl k skórování Báťu, pro kterého to byla jeho první trefa v Chance lize.

Sokolov se v druhé třetině příliš do útoku nedostával a Maláč si snad do šatny odnese plnou láhev, když se ve druhé dvacetiminutovce ani moc nezapotil.
40:00'
39:53'
Rohan ihned po přejetí útočné modré zkoušel střílet zpoza obránce, jenže svůj pokus zamířil právě do jihlavského hráče.
39:33'
Čachotský obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud poté přihrával přes brankoviště, jenže zde nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Puk se tedy dostal až k mantinelu, odkud už střílel Cachnín a jeho pokus končí v lapačce Michajlova.
39:02'
Poslední minutu druhé dvacetiminutovky zahájil Sokolov ofsajdem.
38:37'
Dundáček nedokázal udržet puk v útočném pásmu a navíc to bylo přímo před čárovým, takže jeho snaha jít zpět do útoku končí odpískaným ofsajdem.
38:01'
Tak Niko trochu oplatil minci, protože si vyhlédl ve středním pásmu Havránka, který následně skončil na ledové ploše.
37:21'
Jenže Baník poté znova poslal puk na zakázané uvolnění a domácí tedy opět nemohou vystřídat.
37:14'
Kolář vyslal svou ránu z modré čáry a jeho pokus skončil na posledním bránícím hráči Sokolova.
36:55'
Následné vhazování vyhrál Toman směrem na Mareše, jehož nahození dokázal ještě centr Jihlavy tečovat, avšak Michajlov má puk ve své moci.
36:52'
Domácí hokejisté poslali puk na zakázané uvolnění.
36:33'
Hostující hokejisté si v útočném pásmu přihráli kotouč rukou, takže je hra přerušena a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
35:58'
Vracovský se snažil přihrát na střelu z první Rulíkovi, jenže tomu pouze projel touš mezi jeho bruslemi.
35:08'
Sokolovu se nevydařila útočná rozehrávka, jelikož kotouč letí přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
34:45'
Kolář si ve středním pásmu vyhlédl Vrdlovce, kterého tvrdě seslal k ledu.
34:08'
Weinholdovu střelu už musel řešit Maláč a jihlavský brankář možná trochu překvapivě jen vyrazil touš před sebe.
33:51'
Krajčík příliš otálel svou střelou z modré čáry a následně jen trefil jednoho z hráčů Dukly.
33:25'
Ani Jihlava tedy svou první početní výhodu nedokázala využít a pokračujeme v plném počtu hráčů na obou stranách.
33:14'
Strejček jen nahodil touš směrem na Michajlova, který ho vyrazil před sebe a hosté se ihned snažili dorážet, avšak domácí brankář rychle přikryl puk pod svou lapačku.
33:00'
Strejček nahrál na levou stranu Tomanovi, kterému však jeho střela vůbec nesedla.
32:28'
Vracovský skvěle zastavil přihrávku Čachotského a domácí se následně osvobozují.
32:08'
Čachotský se odhodlal ke střele, jenže trefil jednoho z bránících hráčů.
31:41'
Hosté zatím drží puk na svých hokejkách, ale zatím je to bez střely.
31:25'
Jihlava bude hrát svou první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za sekání dostává Martin Weinhold (SOK).
31:07'
O pár vteřin později dostal Mlčák ještě jednu šanci a tentokrát jeho pokus doletěl až k Maláčovi, který zapisuje snadný zákrok, protože měl zcela volný výhled.
30:59'
Mlčák se svou střelou z modré čáry trefuje hned prvního bránícího hráče Jihlavy.
30:42'
Akce Jihlavy je zastavena hvizdem čárového rozhodčího, jelikož se hostující hokejisté dostali do zcela jasného ofsajdu.
30:02'
Báťa se s pukem dostal za bránu Sokolova, odkud se chytře snažil vyslat zpětnou přihrávku, jenže u tyče zrovna nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
29:28'
Mareš vyslal svůj dlouhý pas z obranného pásma, který se však hostům nepodařilo ani tečovat, a tak je Jihlavě odpískáno zakázané uvolnění.
28:42'
Marešova střela z modré čáry nyní pouze proletěla kolem domácí klece.
28:10'
Nyní byl Maláč v menších potížích střelu Vracovského z levého kruhu totiž brankář Jihlavy neudržel, a tak se domácí útočník poté pokoušel protlačit puk do hostující klece, ale ten jen skončil pod betony Maláče.
27:53'
Sokolov se po inkasované brance pokoušel ihned reagovat, jenže akce domácích opět končí u Maláče.
27:26'
Jihlava odskakuje na rozdíl dvou branek! Hosté jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Jungwirth nahrál kotouč ŠIMONU BÁŤOVI, jenž ihned vystřelil a poslal touš do sokolovské brány. Pro Báťu je to jeho vůbec první trefa v Chance lize. Asistence: Jonáš Jungwirth.
27:11'
Domácím se nevydařil přechod přes útočnou modrou, protože Koštoval zde s pukem hodně otálel a Novotný už byl následně v útočném pásmu dřív.
26:41'
Nicméně útok Dukly pokračoval dál a puk se opět dostal k Bilčíkovi a jeho ránu příklepem chytá Michajlov svou lapačkou.
26:27'
Čachotský poslal puk na modrou k Bilčíkovi, jehož následné nahození bylo zastaveno ještě před Michajlovem.
25:31'
Sokolov vzápětí pouze vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
25:23'
Jungwirth se s pukem dostal až za bránu Sokolova a následně se jej pokusil zasunout za Michajlova, ale ten měl beton u tyče připravený.
24:39'
Jihlava drží svého soupeře ve svém útočném pásmu, ale Dukla se zde nedostává do nějakého zakončení.
24:02'
Čachotský vyslal křižnou přihrávku na Dundáčka, jehož následnou střelu Michajlov vyrazil pouze za svou klec.
23:20'
Koštoval vyslal svou tvrdou ránu z modré čáry a puk zaletěl přesně do lapačky Michajlova.
22:45'
Marešova přihrávka po modré čáře vyjela až do středního pásma, a tak se Jihlava musí z útoku vystěhovat.
22:12'
Sokolov se přesunul do svého útočného pásma, kde od modré střílel Niko a jeho rána skončila na jednom z hostujících hráčů.
21:48'
Báťa zkoušel překvapit Michajlova svou střelou z velkého úhlu a kotouč se jen odrazil od domácího brankáře.
21:34'
Po souboji u mantinelu v obranném pásmu Sokolova se kotouč odrazil na hostující střídačku. Vhazovat se bude po levici Michajlova.
21:10'
Kružík po přejezdu do útočného pásma přenechal touš za sebou Bernovskému, jehož střela však byla zblokována do ochranné sítě.
20:38'
Maláč si zapisuje první úspěšný zákrok druhé části, když si poradil s velmi snadnou střelou Tomečka z velkého úhlu.
20:12'
První vhazování druhé části sice vyhráli domácí, jenže Sokolov se ihned ocitl pod aktivním forčekingem Jihlavy.
20:01'
Oba celky se nám už pomalu šinou ze svých šaten, a tak druhá třetina za malý moment vypukne.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 8:11
Zblokované střely: 0:1
Střely mimo bránu: 4:1
Vyhraná vhazování: 11:12
Prvních dvacet minut tohoto zápasu je tedy minulostí. V první části jsme mohli sledovat poměrně vyrovnanou hru a nakonec byla k vidění i jedna přesná trefa.

Tu obstarali hosté z Jihlavy, když se po vyhraném vhazování dostal k ráně Strejček a Michajlov už následně jen vytáhl touš ze své sítě. Sokolov poté mohl vyrovnat, jenže všechny příležitosti domácích pochytal Maláč.
20:00'
19:48'
Jihlava sice držela puk ve svém útočném pásmu, jenže přihrávka na modrou přeskočila Koštovalovi přes jeho hůl, a tak se už zřejmě nic zajímavého nestane.
19:11'
Jihlava poslední minutu otevřela svým útokem, kde Jungwirth nahrál kotouč Jelínkovi a jeho následná střela letí do výstroje Michajlova.
19:00'
Otevíráme poslední minutu první třetiny.
18:43'
Jihlava tedy přežila své první oslabení v tomto utkání a hosté i nadále vedou o jednu branku.
18:39'
V závěru přesilové hry se ještě do zakončení dostal Bernovský a Maláč jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
18:07'
Maláč nyní skvěle podržel svůj tým, protože Kverka obdržel křižnou přihrávku do pravého kruhu a jeho pohotovou střelu hostující brankář zastavil.
18:01'
Weinhold zkusil vystřelit z modré čáry a jeho pokus ani k Maláčovi nedoletěl.
17:45'
Domácí hráči zatím jen kombinují ve svém útočném pásmu.
17:03'
Po neúspěšné přihrávce zpoza jihlavské brány se hostům podařilo získat puk a ihned jej vyhodit přes všechny čáry.
16:43'
Šimon Jelínek (JIH) tedy putuje na dvě minuty na trestnou lavici, kde si posedí dvě minuty za hákování.
16:43'
Novotný obdržel přihrávku za obranu Jihlavy a Maláče chtěl překonat kličkou do bekhendu, jenže tomu se puk podařilo vyrazit. Novotný však byl faulován a Sokolov čeká první přesilová hra zápasu.
16:22'
Harkabus ztratil kotouč v útočné třetině a Sokolovu se následně podařilo dostat puk do středního pásma.
13:55'
Puk je zašlápnutý za bránou Sokolova, kde se o něj velmi dlouho bojuje a nakonec jej z této změti těl vybojovali jihlavští.
13:25'
Sokolov uzavřel svého soupeře v jeho obranném pásmu, jenže Jihlavě se daří blokovat střelecké pokusy domácích hráčů.
12:34'
Sokolov však mohl rychle srovnat. Adamec za bránou Jihlavy ustál souboj a následně nahrál mezi kruhy zcela volnému Bernovskému, jehož zakončení však skvěle vyrazil Maláč.
11:55'
Sokolov doplácí na špatné vhazování ve svém obranném pásmu, protože Toman vyhrál buly přímo na JANA STREJČKA, jenž se do kotouče pořádně opřel a jeho rána skončila až za zády Michajlova. Asistence: Radim Toman.
11:52'
Čachotský dostal přihrávku do jízdy a z levého křídla se hnal směrem na Michajlova, jenž si však zkušeného jihlavského veterána vychutnal svou lapačkou.
11:37'
Domácí hráči pouze poslali kotouč za bránu Maláče a následně odcházejí střídat.
10:48'
Dukla se však rychle přesunula do svého útočného pásma, kde nakonec Jungwirth nahrával Báťovi, jehož pohotová střela končí na betonech Michajlova.
10:39'
Jihlavští hokejisté nyní pouze podél mantinelu poslali kotouč na zakázané uvolnění.
09:56'
Křižná přihrávka jihlavských hráčů byla zblokována mimo hrací plochu a jeden z fanoušků si tedy z tohoto zápasu odnese suvenýr.
09:45'
Kolář se po levé straně vydal na ofenzivní výlet, když si prohodil jednoho z domácích hráčů a následně střílel z poměrně velkého úhlu a Michajlov byl u své tyče připravený.
09:05'
Ozols obdržel přihrávku do slotu, ale parádní obranný zákrok zde předvedl Niko, který v leže vypíchl hostujícímu obránci touš z hole.
08:33'
Čachotský objel s pukem domácí klec, aby následně přihrál najíždějícímu Strejčkovi, jehož zakončení míří za bránu Baníku.
07:52'
Hosté pouze protečovali kotouč do svého útočného pásma, jenže zde si jej přebírají hráči Sokolova.
07:32'
Domácí hráči kombinovali ve svém útočném pásmu a k střeleckému zakončení se nakonec odhodlal Rulík, jenže jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
07:02'
Domácí vyhráli následné vhazování a z modré tedy poté mohl vystřelit Niko, jenže Maláč byl opět pozorný a hru znova přerušuje.
06:57'
Kružík dostal trochu více prostoru na pravém křídle, a tak zde napřáhl a proti jeho ráně si Maláč velmi dobře povyjel, vyrazil touš před sebe a následně jej přikryl lapačkou.
06:33'
Jihlava se pokoušela o rychlý protiútok, jenže se přitom hosté jen dostali do ofsajdového postavení a hra se navíc přesune až do obranného pásma Dukly, odkud totiž letěla přihrávka směrem do útoku.
06:18'
Tomeček zastoupil Turečka na modré čáře a následně poslal puk směrem na hostující klec, kde jej Maláč chytá do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
06:07'
Turečkovo nahození bylo ještě před Maláčem lehce tečováno, avšak touš následně mířil mimo bránu Jihlavy.
05:32'
Po delší době se do akce dostal i Maláč, na kterého vyslal svou střelu Niko a pro jihlavského brankáře tohle byl velmi jednoduchý zákrok.
04:42'
Sokolovu se zatím nedaří na vhazování, protože i to další patřilo Jihlavě a následovala další rána z modré, kterou opět vyslal lotyšský hráč Ozols, avšak bránu tentokrát minul.
04:33'
Brankář Sokolova je v posledních momentech hodně ve hře, protože si zapisuje zákrok za zákrokem, jako poslední jej nyní odzkoušel Ozols.
04:03'
A znova se Michajlov vypořádal s dalším střeleckým zakončením z modré čáry.
03:56'
Ihned po vyhraném vhazování se kotouč dostal na modrou čáru, odkud vystřelil Strejčka končí ve výstroji Michajlova.
03:49'
Dukla se dostala do svého útočného pásma, jenže střela z pravé strany byla zblokována domácí obranou a puk letí až do ochranné sítě za bránou Michajlova.
03:36'
Hra se následně přelila na druhou stranu, kde z vcelku dobré pozice netrefil bránu Tomeček a kotouč se poté dostal na modrou čáru, odkud přiletěla rána směrem na Maláče, jenž už schoval puk do své výstroje.
02:51'
Čachovský mohl otevřít skóre tohoto zápasu, protože po chybě domácích se Dukla dostala do útoku dvou na jednoho, kde Cachnín nahrál před Michajlova Čachotskému, jehož však v obrovské příležitosti vychytal brankář Sokolova.
02:07'
Jihlava se pokusila o dlouhou rozehrávku, avšak tento pas byl příliš dlouhý a hra se po odpískaném icingu přesune před Maláče.
01:59'
Sokolovu nevyšel přechod přes útočnou modrou, kde se domácí hráči dostali do ofsajdového postavení.
00:58'
Hosté se dostávali do vcelku zajímavé pozice, avšak mezi kruhy nakonec kotouč nezpracoval Toman.
00:09'
Úvodní vhazování sice patřilo hostům z Jihlavy, avšak Sokolov ihned napadal rozehrávku svého soupeře.
00:01'
Oba celky už máme na ledové ploše, a tak nám samotný zápas za malý moment započne.

HC Baník Sokolov: Michajlov – Mlčák, Tureček, Bulka, Weinhold, Rulík, Krajčík – Vracovský, Kverka, Tomeček – V. Adamec, Bernovský, Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta.
Trenér: Tomáš Mariška

HC Dukla Jihlava: Maláč (Chaloupek) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, D. Kolář, L. Mareš, Koštoval, Kočí – Čachotský, R. Toman, Cachnín – Harkabus, T. Havránek, Jelínek – Jungwirth, Rauš, Báťa – Štefančík, V. Brož.
Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Horák, Valenta – Belko, Kotlík.

HC Baník Sokolov: Michajlov (Schmid) – Mlčák, Tureček, Bulka, Weinhold, Rulík, Krajčík, Niko – Vracovský, Kverka, Tomeček – V. Adamec, Bernovský, Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Chaloupek) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, D. Kolář, L. Mareš, Koštoval – Čachotský, R. Toman, Cachnín – Harkabus, T. Havránek, Jelínek – Jungwirth, Rauš, Báťa – Kočí, Štefančík, V. Brož.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.