1. česká hokejová liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Kolín - 13. listopadu 2023   18:00

Sokolov
Sokolov
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Kolín
Kolín
17:40' Pajer  (D. Šedivý, J. Šedivý) • 32:39' Koukal  (Piegl, Pajer)
Sokolov
K. Zavřel, J. Barek – O. Malý, J. Teršíp
Zimní stadion Sokolov, Sokolov
531 diváků
Kolín

Sokolov se marně snažil ve třetí třetině dosáhnout kontaktní branky a něco se zápasem ještě udělat. Kolín dnes sehrál dobrou partii, zejména v defenzívě podpořené dobrým výkonem Soukupa. Sokolov dnes nenavázal na dobré výkony před reprezentační pauzou, naopak Kolín si odváží z jejich ledu cenné tři body!
Sokolov ve středu zajíždí na horký led Vsetína a bude muset zlepšit hru v útoku, jestliže chce uspět. Kolín na svém ledě přivítá Frýdek-Místek, a v tomto zápase bude lehkým favoritem.
59:23'
Sokolov se provinil dokonce zakázaným uvolněním a to je nejspíše tečka za dnešním nepříliš dobrým výkonem.
59:19'
Kolín vyhazuje do středního pásma a už to pro něj vypadá velmi nadějně.
58:49'
Síla se pokusil dojet vyhozený puk, ale nakonec se k němu sjeli tři hráči Sokolova a rychle otáčí hru před Soukupa.
58:26'
Domácí kombinují v pásmu Kolína. Zatím bez střelby na Soukupa.
58:13'
Sokolov to zkusí bez svého brankáře!
57:54'
U střídačky Kolína zůstal ležet Piegl, který se horko těžko zvedal z ledu. Nakonec odchází na střídačku.
57:30'
Kolín kritickou chvíli zvládl a stále drží nadějné vedení. Sokolov s nabídnutou šancí dobře nenaložil.
57:10'
Rohanovo nahození minulo branku a Kolín vyhazuje puk až za branku Habala.
56:41'
Domácí mají problémy s přechodem středního pásma.
56:12'
Martin Weinhold nezpracoval na modré čáře a opět se Kolín dostává k vystřídání svých hráčů.
55:45'
Začátek přesilové hry se Sokolovu nevydařil a Kolín pohodlně vyhazuje a střídá.
55:27'
Sokolov má velkou šanci ke kontaktní brance. Vrhel je vyloučen za hákování.
55:26'
Přikryl nejprve přihrál, poté se k němu puk opět dostal a jeho ránu Soukup bezpečně chytá.
54:56'
Sokolov je v šesti a snaží se využít signalizovanou výhodu.
54:28'
Po delší době Habal musel přikrýt puk, kdy se k němu puk sotva došoural, ale raději jej přikryl svou lapačkou.
53:58'
Rohan nahodil puk na Soukupa. Kofroň neměl žádnou šanci k dorážce, neboť Soukup udržel puk ve své výstroji.
53:29'
Signalizovaný ofsajd byl nakonec odpískán. Časté přerušování hry způsobilo, že hra ztratila spád a určitý náboj.
52:30'
Ouřada byl dříve v pásmu soupeře, než Moravec s pukem na holi. Ofsajd Kolína.
52:02'
Ani Daniel Kružík nedokázal zvednout puk nad betony Soukupa, který měl nyní i trochu štěstí. Asi největší šance Sokolova ke vstřelení branky!
51:49'
Soukup nyní ve vzduchu dokázal zasáhnout puk svou holí a dostal jej mimo hrací plochu. Sokolovští hráči zatím marně hledají cestu ke kontaktní brance.
51:31'
Habal ukryl puk na své hrudi, kdy jej prověřil Ouřada.
50:27'
Tomeček, Osmík a Kverka. Přes tyto hráče šla rychlá útočná akce a na jejím konci Soukup svou holí vytečoval puk na plexisklo.
49:52'
Dobrá střela, kterou Soukup jen vyrazil před sebe a poté se ocitl bez své hole. Kolín vzápětí vyhodil na zákazané uvolnění.
49:08'
Zakázané uvolnění Kolína. Ten se postupem času soustředí čím dál více na vyhazování puku a defenzívu.
48:34'
531 diváků přihlíží tomu, jak se domácí celek snaží o kontaktní trefu.
47:20'
Pinkasův pokus zamířil nad branku Habala.
46:45'
Kofroň poslal puk na teč, ale puk se odrazil ve skrumáži před Soukupem do bezpečného prostoru pro Kolín.
46:19'
Kofroň tečoval puk, který nakonec zamířil do ochranné sítě.
45:49'
Když už se Sokolov dostane k dobré střele, trefí svého spoluhráče. Nyní Martin Weinhold, který trefil před brankou Bernovského.
45:31'
Kverka nabral dobrou rychlost, ovšem Piegl mu vystavěl stopku a překazil jeho tažení k brance Soukupa.
44:30'
Brankář hostí měl opět práci. Po jeho zásahu přišla menší rozmíška mezi oběma celky. Rozhodčí nakonec vše včas uklidnili.
44:03'
Soukup dnes podává výborný výkon a nyní s přehledem zasáhl lapačkou proti zakončení Sokolova.
43:51'
Soukup na nic nečekal a rychle rozehrál puk do středního pásma.
43:14'
Na Tomečka mířila prudká přihrávka, se kterou měl problémy.
42:27'
Petr Gajda zkusil štěstí, ale spíše hledal před brankou Vrhela. Habal nakonec má puk ve své moci.
41:53'
Kolín se snaží hrát aktivně a nyní operuje v útočném pásmu.
40:45'
Kolín nakonec dohrávané oslabení zvládl a opět potvrdil svá dobrá čísla při hře v oslabení.
40:23'
Sokolov se ujmul puku a pokračuje ve zbytku přesilové hry z konce druhé třetiny.
40:01'
Sokolov se ve druhé třetině pokoušel vyrovnat, ale k velkým šancím se nedostával. Ve 25. minutě měl Sokolov trestné střílení, které Štěpán Csamango nedokázal proměnit. V době, kdy se zápas překlopil do své druhé poloviny, se podruhé dokázal prosadit Kolín a to díky využité přesilové hře a kapitán Petr Koukal zajistil pohodlný dvou brankový náskok. Domácí měli další snahu o kontaktní branku, ale ani další dvě přesilové hry nedokázal zatím využít, neboť druhou ještě budou dohrávat na začátku druhé třetiny.
40:00'
39:58'
Martin Weinhold ještě stačil vystřelit, ale trefil jen Kverku před brankou.
39:27'
Kombinace Sokolova končí postavením hráče v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.
39:07'
Sokolov se drží v pásmu, ale zatím se nedostává k žádnému nebezpečnému zakončení.
38:38'
Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
Lukáš Pajer – 2 min., podrážení.
38:08'
Hosté zvládli své první dnešní oslabení a jejich soupeř si velkou šanci nevytvořil.
37:45'
Sokolov to nyní spíše překombinoval a opět se Kolín dokázal vysvobodit.
37:25'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
Martin Weinhold – 2 min., hrubost.

Vojtěch Síla – 2 min., hrubost.
36:58'
Kofroňova střela skončila na brusli Piegla. I další střela skončila na stejnojmenném hráči.
36:26'
Špatná přihrávka a Kolín se osvobozuje vyhozením až k brance Habala.
36:13'
Martin Weinhold si dobře našel pozici ke střele, ale Soukup dobře proti němu povyjel a zneškodnil tuto šanci.
35:53'
Jestliže Kolínu nejdou přesilovky, tak oslabení mají nejlepší v lize.
35:52'
Petr Koukal – 2 min., nedovolené bránění.
35:31'
Adamec rozehrával na modrou, ovšem spoluhráči utekl puk až k vlastní brance.
34:32'
Štěpán Csamango se rozjel na levé straně, ale jeho střelu Soukup dobře viděl a včas zareagoval.
33:53'
Martin Weinhold střílel na Soukupa, před kterým byl velký provoz, puk se nakonec ocitl za brankou Kolína.
32:39'
Kozlové právě vstřelili branku!
Kolín svou třetí přesilovku v zápase nakonec využil ke své druhé trefě. Piegl střílel od modré a před Habalem šikovně tečoval puk PETR KOUKAL. Asistence: René Piegl a Lukáš Pajer.
31:55'
Sokolov dokázal vyhodit puk a rychle střídá.
31:11'
Přikryl před vhazováním dlouho diskutoval s rozhodčím a poměrně zbytečně oslabuje svůj celek.
31:09'
Zakázané uvolnění Sokolova a v krátké době již třetí přerušení hry.
31:02'
Habal si pokryl puk od modré čáry a zaměstnal svou lapačku.
30:57'
Tomeček byl v hlubokém ofsajdu a vhazovat se bude v obranném pásmu Sokolova.
30:16'
Soukup dobře viděl pokus Adamce a vyrážečkou vyrazil puk.
29:27'
Sokolov nyní trápí přesnost rozehrávky a dlouho se jim nedaří dostat do delší kombinace s pukem.
28:45'
Rulík zachytil puk na modré a nahazoval směrem na branku. Nakonec trefil nejblíže stojícího Skořepu.
28:06'
Moravec měl na druhé straně Langa, ale rozhodl se pro dalekonosnou střelu, kterou gólman Baníku vyrazil.
27:24'
Pajer byl chvíli osamocený a ihned vyslal dobrou střelu. Habal opět pokryl!
26:54'
Stanislav Vrhel střílel přes obránce Sokolova a Habal bezpečně zasáhl proti letícímu puku.
26:29'
Tureček střílel z pravé strany a pro brankáře Kolína jeden z pohodlnějších zákroků.
26:01'
Habal po střele puk jen vyrazil a ještě čelil dorážce, která však nebyla příliš razantní a Habal se včas přesunul a opětovně vyrazil puk.
25:11'
Kverka hledal Tomečka, ale přihrávka nebyla přesná. Sokolov od začátku druhé třetiny hledá cestu k vyrovnání.
24:45'
Štěpán Csamango momentálně osmou branku nepřidá. Soukup jeho pokus dokázal zlikvidovat!
24:44'
Protiútok dva na jednoho, kdy přihrávku dostal Štěpán Csamango, který v zakončení byl seknut a rozhodčí nařídil trestné střílení!
24:02'
Až ve druhé části přesilovky se hostům podařilo rozestavit vzorec a pokouší se ohrozit branku Habala.
23:30'
Štěpán Csamango se v oslabení dostal ke střele z mezikruží, ale minul branku Kolína.
22:50'
10,77% je úspěšnost Kolína v přesilových hrách a v této statistice jim patří předposlední místo v Chance lize.
22:50'
Sokolov nyní hrál v šesti hráčích a budou pykat za tento technický přestupek.
22:18'
Na druhé straně se pokoušel Habala překonat Dlouhý, který taktéž neuspěl.
21:50'
Soukup ramenem ztlumil puk a následně jej přikryl pod sebe.
21:36'
Další útok Sokolova se vůbec nepovedl a domácí musí pro puk až ke své brance.
20:48'
Středočeský klub vyhazuje na zakázané uvolnění.
20:26'
Kverka hledal před brankou Tomečka, ke kterému se puk nakonec nedostal.
20:01'
První třetina příliš mnoho šancí nepřinesla. Opticky byli domácí aktivnější a více se tlačili na branku Habala. Kolín měl šancí poskrovnu. Nicméně krátce před koncem první třetiny vyšel Kolínu rychlý protiútok, ve kterém skóroval Lukáš Pajer.
20:00'
19:42'
Mlčákovo nahození minulo branku Kolína a vypadá to, že hosté udrží své vedení v první třetině.
18:17'
Habal si připsal další zákrok a krátce před koncem první třetiny se bude vhazovat před jeho svatyní.
18:04'
Sokolov se pokoušel rychle odpovědět, ale po kontru tři na dva si Soukup poradil a podržel nyní svůj celek.
17:40'
Zničehonic je tu vedení Kolína! Šedivý zavezl puk po levé straně a perfektně přihrál před branku, kde dorážel LUKÁŠ PAJER. Asistence: Daniel Šedivý a Jakub Šedivý.
17:02'
Od modré to nyní zkoušel další hráč Kolína, Habal si opět poradil na výbornou.
16:10'
René Piegl zkusil střelu od modré čáry, kterou Habal dobře viděl a bez větších problémů vyrazil puk betony.
15:10'
Soukup si pohlídal slibnou střelu na jeho vyrážečku a bezpečně vyrazil puk k mantinelu.
14:40'
Rychlý protiútok Kolína přinesl ofsajd. Zatím nesledujeme utkání s velkými šancemi.
14:19'
Tomeček si dobře nabruslil, ale místo zakončení volil přihrávku, která však nepřinesla šanci.
13:54'
Kofroň si nepohlídal ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
12:57'
Osmík nezachytil puk u modré čáry a Sokolov musí opustit útočné pásmo.
12:30'
Benda riskantně rozehrál na osu hřiště a moc nechybělo, aby soupeř tuto chybu mohl potrestat.
11:48'
Hosté se snaží něco vymyslet v útoku, ale vinou špatné přihrávky se připravili o slibnou kombinaci.
11:10'
Sokolov se rychle vrátil do pásma, ale Kolín vzápětí dostal hru pod svou kontrolu a rozehrává od své branky.
10:44'
Tureček od modré nahazoval na branku, Bernovský se k teči před brankou nedostal.
09:40'
Vrhel obešel dva protihráče, ale přes Bendu se mu zakončit už nepodařilo.
08:34'
Šedivý vyslal nepříliš nebezpečnou střelu, o dorážku se pokoušel Lang.
08:04'
Přikryl si vzal velké sousto a po přechodu modré čáry byl o puk připraven. Na druhé straně se pokoušel Habala překvapit střelou mezi betony Moravec.
07:43'
Ouřada nedokázal ve středním pásmu zpracovat těžkou přihrávku a vhazovat se bude před brankou Kolína.
07:12'
Sokolov měl nyní dobrý pohyb v útočném pásmu Kolína, ovšem střelu na branku z toho nevyprodukoval.
06:13'
Od modré čáry vystřelil Rulík, Soukup jeho pokus bezpečně zachytil.
06:09'
Šlechta prověřil bekhendovou střelou lapačku Soukupa.
05:34'
Dobrá přihrávka na Štěpána Csamanga, který mohl pálit z dobré pozice, ale podklouzl a Kolín dostal puk do své moci.
04:54'
Kružík si dobře nabruslil na střed hrací plochy a sám šel na Soukupa. Ten dokázal vyrazit jeho ránu! Nejproduktivnější hráč Sokolova nyní v koncovce selhal.
03:49'
Hosté svou první přesilovou hru nedokázali využít. Sokolov nyní hledá cestu do útoku.
02:55'
Po chybě hráče Kolína se do samostatného úniku dostal Kofroň, ovšem neměl dostatek času k lepšímu zakončení.
02:33'
Pajer dostal přihrávku na střelu z první, Habal byl úspěšný a vyrazil puk svými betony.
02:00'
Nakonec hra vykázána do středního pásma, hosté následně rychle nahazují puk do útočného pásma.
01:51'
Štěpán Csamango nedokázal vyhodit puk a přesilovkový tlak Kolína může pokračovat.
01:31'
Z vrcholu levého kruh vystřelil Lang, puk se následně odrazil za branku Sokolova.
01:19'
Jan Bernovský – 2 min., podrážení.
00:58'
Kolín si nakonec poradil a vyvezl puk ze svého obranného pásma.
00:27'
Tomeček dokázal za brankou udržet puk a rozehrát k modré čáře. Sokolov se jako první dostává ke kombinaci v útočném pásmu.
00:01'

HC Baník Sokolov: Habal (Hamalčík) – M. Rohan (A), Tureček, Weinhold, Benda, Klejna, Mlčák, Rulík – Kofroň, Kverka (A), Tomeček – Bernovský, Přikryl, Kružík – Osmík, Vrdlovec, Csamango – V. Adamec, T. Rohan (C), Šlechta.
Trenér: Tomáš Mariška

SC Marimex Kolín: Soukup (Šatný) – Pinkas, J. Šedivý, Piegl (A), Naar, Hampl, Š. Němec, Häusler – D. Šedivý, Koukal (C), Pajer – Síla, P. Moravec, Ouřada – Dlouhý, Skořepa (A), K. Lang – Vrhel, Morong, Gajda.
Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: K. Zavřel, J. Barek – O. Malý, J. Teršíp.
Po první reprezentační pauze se druhá nejvyšší tuzemská soutěž opět vrací na scénu. Sokolov bude chtít navázat na svou dobrou formu a Kolín pokračovat ve zlepšených výkonech v posledních kolech.

HC Baník Sokolov

Baníkovci v posledních pěti utkáních brali celkem dvanáct bodů! Před sezónou by asi nikdo nečekal, že Sokolov po devatenácti odehraných kolech bude okupovat třetí pozici s tří bodovou ztrátou na druhý ambiciózní Vsetín.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Daniel Kružík (6+14), který navíc okupuje třetí pozici celkového bodování Chance ligy.

SC Marimex Kolín

Kolínu patří v tabulce jedenáctá pozice s celkovým počtem 22 bodů. Tři body ztrácí na desátou příčku, kterou okupuje rezerva Pardubic. Kolínu se na venkovních kluzištích moc nedaří a z devíti zápasů bral pouze osm bodů, a to za dvě výhry a dvě prohry po základní hrací době.
Nejproduktivnějším hráčem Kolína je Josef Skořepa (3+7).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.