1. česká hokejová liga - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Prostějov - 24. ledna 2024   18:00

Prostějov
01:07' Ostřížek  (Pohl, Drtil) • 38:13' Krejčí  (Hašek, Illéš)
Sokolov
Čáp, Micka – Belko, Baxa
Zimní stadion Sokolov
501 diváků
Prostějov

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký zbytek večera a mějte se fajn.
Třetí třetina je za námi. Prostějov už v ní žádnou branku nepřidal. Sokolov měl v této fázi zápasu více ze hry a vytvořil si více šancí, ale jeho dobývání Štipčákovy brány bylo neúspěšné. Hostům pomohl také výborným výkonem v brance brankář Štipčák. I Habal na domácí straně několika dobrými zásahy podržel svůj tým a zřejmě jen díky němu nedostal Sokolov více gólů. Ze souboje tabulkových sousedů tak lépe vyšli hosté, kteří si upevnili třetí pozici v tabulce a navýšili svůj náskok na svého dnešního soupeře. Jinak to ale bylo velmi vyrovnané utkání. Sokolov to pak v závěru utkání ještě zkoušel při hře bez brankáře, ale i přes závěrečný tlak se mu vyrovnat už nepovedlo.
Domácí hrají v šesti bez brankáře! Habal zůstává na střídačce.
Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov.
59:31'
Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Štipčákem.
58:57'
Mlčákův dobrý pokus zablokoval Hanousek.
58:37'
Ostřížkovo nahození srazil Habal holí vedle branky.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:18'
57:02'
Weinholdovu ránu vyrazil Štipčák. Osmík už se k následné dorážce nedostal.
56:21'
Burianovi se nepovedlo vyhodit. S pukem stále hrají domácí.
55:18'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
Tomáš Hanousek – 2 min., vražení na hrazení.
Dnešní utkání sleduje 501 diváků.
54:25'
Další zakázané uvolnění, tentokrát se ho dopustili Jestřábi. Hra se stěhuje před branku Štipčáka, kde proběhne vhazování.
53:40'
Po zakázaném uvolnění Sokolova se vhazuje před Habalem.
52:50'
Hašek se protáhl přes střední pásmo až do toho útočného, kde přišel o kotouč díky tomu, že se srazil s Mlčákem.
51:21'
Zakázané uvolnění Prostějova. Buly před Štipčákem.
50:45'
Prostějovu odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
50:26'
Tomeček dostal nahrávku na pravý kruh a vypálil. Střela ale proletěla jen kolem brány Štipčáka a puk skončil v rohu hřiště.
50:00'
Z protiútoku hrozil domácí Šlechta, který si vzal zakončení celé akce na sebe, ale trefil jenom lapačku Štipčáka. Buly před jeho brankou.
49:38'
Poledna nahazoval od modré čáry a před brankou čekal na případnou teč Illéš, ale k puku se ani nedostal.
49:13'
Štipčák je teď častěji v permanenci a nyní musel vytáhnout zákrok lapačkou. Buly před jeho brankou.
48:31'
Sokolov marně dobývá Štipčákovu bránu. Nedaří se mu to, jednak díky dobrému brankáři Štipčákovi, a také díky dobré práci obrany.
47:23'
Ránu Mlčáka zablokoval obětavě Krejčí.
47:17'
Štipčák lapil do rukavice ránu Bernovského a přerušil hru. Další buly před jeho brankou.
47:11'
Po úmyslném ofsajdu Prostějova se vhazuje před Markem Štipčákem.
46:48'
Prostějov se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění, a tak se vhazuje před Štipčákem.
46:36'
Weinhold pálil hned po vyhraném buly, ale mířil jen nad bránu.
46:33'
Střelu Adamce z pravého kruhu raději ukryl Štipčák do své lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
45:11'
Puk skončil na hostující střídačce a hra je přerušena. Vhazování ve středním pásmu.
44:10'
Puk skončil v ochranné síti nad brankou Habala. Vhazování před Vladislavem Habalem.
43:30'
43:18'
Bernovský ztratil puk, čehož využil Hašek, který se řítil sám na gólmana Habala a snažil se zakončit mezi betony. Ani nadvakrát ale Habala nepřekonal, protože ten včas sklapl své betony.
42:58'
Vracovský se dostal až před Štipčáka a hledal Tomečka, ale do jeho nahrávky se obětavě položil Poledna a kotouč tak na Tomečka neprošel.
42:07'
Střelu jednoho z domácích hráčů od modré lapil Štipčák. Ještě se strhla menší potyčka, ale ta se obešla bez vyloučení. Vhazuje se před Štipčákem.
41:30'
Jan Maruna – 2 min., krosček.
41:06'
Po dalším ofsajdu hostů se vhazuje ve středním pásmu.
40:35'
Vrdlovcovu střelu vyrazil Štipčák. Vrdlovec se poté ještě dostal k dorážce, ale ani nyní bránu netrefil.
40:16'
Ofsajd Prostějova. Buly ve středním pásmu.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. Moc šancí jsme v jejím průběhu neviděli, ale dočkali jsme se branky, kterou dal ve 39. Krejčí rychlou střelou z levého kruhu po křížné nahrávce Haška. Sokolov si sice některé příležitosti vytvořil, ale na Štipčáka v téhle třetině nevyzrál. Domácí se také bez problémů ubránili přesilovce Prostějova, který v ní sice několikrát vypálil, ale Habala překonat nedokázal. Do třetí třetiny tak půjdou hosté s jednobrankovým náskokem, ale průběh zápasu je stále otevřený na obě strany. Třetí třetina začne zhruba v 19:33.
40:00'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:13'
Jestřábi právě vstřelili branku! Krátce před koncem druhé třetiny se dostávají Jestřábi do vedení. Hosté kombinovali v útočném pásmu, až se puk od mantinelu dostal k Haškovi, který z pravého kruhu našel na levém kruhu, PETRA KREJČÍHO, který rychlou ranou překonal Habala. Asistence: Petr Hašek a Jakub Illéš.
37:05'
Prostějovu odpískána přihrávka rukou a bude se vhazovat ve středním pásmu.
36:47'
Zakázané uvolnění Sokolova. Hra se znovu vrací před Habalovu branku, kde se bude vhazovat.
36:22'
36:08'
Habal sebral puk do lapačky a vhazuje se před jeho bránou.
35:56'
Doležal neměl na útočné modré dobrou rychlost a k puku se nedostal, i proto, že ho obral o kotouč Bulka.
34:50'
Bulka na hranici faulu poslal k ledu jednoho ze svých protihráčů, ale u rozhodčích mu to prošlo a vylučovat se nebude.
34:06'
Zakázané uvolnění Sokolova. Buly před brankou Habala.
33:51'
Vlachovu střelu ze strany vyrazil vyrážečkou brankář Habal.
32:45'
Tureček našel Vrdlovce, který už se ale dál nedostal, protože ho dobře odstavil hostující Drtil.
32:09'
Vhazování ve středním pásmu po komerční pauze. Puk totiž předtím vyletěl z hrací plochy.
31:42'
Kverka si po hezké individuální akci nabruslil až před Štipčáka, ale ten jeho střelu dokázal vyrazit.
30:29'
30:16'
Sokolovu se podařilo vyhodit puk až k brance Štipčáka.
29:45'
Habal před malou chvilkou dobře vytáhl střelu Fronka a teď se po jeho dalším zásahu vhazuje před jeho bránou.
29:37'
Vhazování před Habalem poté, co puk vyletěl mimo hrací plochu.
29:23'
Doležal během této početní výhody pálil už třikrát, ale ani jednou bez úspěchu.
29:02'
Z levého kruhu pálil Doležal, ale netrefil branku.
28:29'
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
Jan Mlčák – 2 min., podrážení.
28:17'
Po komerční pauze se vhazovalo před Štipčákem.
27:42'
Další dobrou příležitost měli hráči Sokolova, ale Štipčák dalším zásahem podržel svůj tým.
26:50'
Z celé útočné akce Prostějova ale nakonec nebylo žádné střelecké zakončení.
26:30'
Prostějov vyváží puk od vlastní brány a míří směrem dopředu.
25:23'
Fronkovo dobré zakončení neskončilo v brance, protože ho Habal vyrazil mimo.
23:35'
Vracovský ani natřikrát nedokázal překonat Štipčáka. Hostující brankář podržel svůj tým.
23:15'
Drtilovu ránu sice nemusel Habal vyrážet, ale nakonec vytěsnil puk za svou branku.
22:56'
Sokolov zastavuje ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
22:18'
Prostějovští se dostali do přečíslení 4 proti 2, ale nepodařilo se jim vystřelit a puk se dostal znovu do středního pásma.
21:39'
Mlčákovo nahození podél mantinelu nenašlo nikoho z jeho spoluhráčů.
21:15'
Nyní pro změnu ofsajd Sokolova. Buly znovu ve středním pásmu.
20:49'
20:18'
Illéš se tlačil dopředu, přebruslil Nika, ale k puku se posléze nedostal.
20:01'
Začátek druhé třetiny se opozdí, protože byla nějaká díra v ledu, ale vše je vyřešeno.
Je za námi první třetina, která nenabídla až tolik šancí, ale viděli jsme hned dvě branky. Jako první se prosadili hosté. Ve 2. minutě tečoval Pohlovu ránu od modré čáry před brankou Ostřížek a Habal nedosáhl na jeho teč. Sokolov ale srovnal v 6. minutě zásluhou Nika, který v přečíslení zužitkoval nahrávku Adamce a zamířil přesně pod břevno Štipčákovy branky. Jinak sledujeme celkem vyrovnané utkání a oba týmy drží brankáři. Druhá třetina začne zhruba v 18:45.
20:00'
19:33'
Prostějov si chvilku vytvořil tlak v útočném pásmu a Habal musel vytáhnout hned dva zásahy, ve druhém případě už přerušil hru a vhazuje se před jeho brankou.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:46'
Jeden z domácích hráčů pálil z levého kruhu, ale Štipčák udržel puk ve své výstroji a přerušil hru. Buly před jeho brankou.
17:27'
Burian dostal přihrávku od Veselého v přečíslení 2 proti 1 do prostoru mezi kruhy, ale hostující útočník nedokázal trefit puk ideálně, a tak o něj Jestřábi přišli.
16:16'
Kverka se hezky uvolnil, proskočil hostující obranou a vypálil. Štipčák sice chvíli nevěděl, kde má puk, ale nakonec zřejmě zasáhl, protože puk skončil za jeho brankou.
15:30'
Novotný se snažil protlačit puk do středního pásma, ale obrana Prostějova udržela puk v útočné třetině.
14:44'
A znovu domácí střídají. Baník bude moct začít novou akci zpoza vlastní brány.
14:00'
Sokolovští střídají a čekají u své branky, odkud rozjedou další akci.
13:04'
Tureček pouze nahodil puk za Štipčákovu branku, čímž odevzdal puk hostujícím Jestřábům.
12:24'
Štipčák teď předvedl důležitý zákrok, když zmenšil střelecký úhel Bernovskému při jeho ráně z bezprostřední blízkosti a lapil jeho pokus do lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
11:58'
Maruna pouze nahodil puk za branku Habala a míří střídat.
11:07'
Puk opět na domácí střídačce. Hra přerušena a vhazuje se ve středním pásmu.
10:01'
Domácí se dostali do přečíslení 3 proti 1 a celou situaci zakončoval Vrdlovec, jehož střelu srazil Štipčák betonem do slotu, kam si pro puk sjížděl Tomeček, ale nedostal se k němu.
09:25'
Prostějovu odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.
08:38'
Před Habalem se vytvořila skrumáž a puk byl chvíli volný na brankovišti, ale nikdo z hráčů Prostějova nedokázal dostat puk za jeho záda. Hra je nakonec přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
08:18'
Individuální akci předvedl hostující Fronk, jehož tvrdou střelu sebral do lapačky Habal. Po komerční přestávce se bude vhazovat před domácí brankou.
07:17'
Osmík se šikovně protáhl až před Štipčáka, ale jeho pokus v poslední chvíli vyrazil Štipčák. Puk by jinak šel do odkryté branky.
06:44'
Hra přerušena, protože puk skončil na domácí střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.
05:16'
Baník právě vstřelil branku! V Sokolově je ale rychle vyrovnáno! Domácí ujeli do přečíslení do útočného pásma a Adamec pak krásnou nahrávkou od levého mantinelu našel mezi kruhy obránce JÁNA NIKA, který zamířil přesně pod břevno Štipčákovy brány. Asistence: Václav Adamec a Roman Přikryl.
04:25'
Sokolov se usadil poprvé výrazněji před Štipčákem, ale rána Mlčáka skončila jen vedle jeho branky.
03:54'
Sokolov střídá a vyčkává za svou brankou.
02:30'
Domácí vybojovali kotouč a Martin Rohan může rozehrát další akci.
01:07'
Jestřábi právě vstřelili branku! Jestřábi se velmi rychle dostávají do vedení. Střelu Pohla od modré tečoval před brankou Habala DAVID OSTŘÍŽEK a domácí gólman na jeho teč nedokázal zareagovat. Asistence: Jan Pohl a Tomáš Drtil.
00:14'
Hašek hned v úvodu hledal Illéše, který byl chvilku volný před Habalem, ale z téhle šance nakonec nic nebylo.
00:01'
Sokolov nastoupí ve žlutých dresech, hosté z Prostějova v červených.

HC Baník Sokolov: Habal (Michajlov) – M. Rohan (A), Niko, Bulka, Weinhold, Mlčák, Tureček, Dorot – Vracovský, Kverka (A), Bernovský – Osmík, Vrdlovec, Tomeček – V. Adamec, Přikryl, Křemen – D. Novotný, T. Rohan (C), Šlechta.
Trenér: Tomáš Mariška

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Poledna, Pohl, Drtil, Pěnčík, Kubeš, Krejčí – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Ostřížek, J. Veselý – Fronk, Vlach, Antoníček – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.
Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Čáp, Micka – Belko, Baxa.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Chance liga pokračuje dalšími zápasy a v rámci 42. kola se podíváme na souboj Sokolova s Prostějovem. Sokolovu zatím sezóna vychází velmi dobře, protože se drží na 4. místě tabulky se ziskem 65 bodů. Naposledy vyhráli svěřenci trenéra Marišky ve Zlíně 3:2 a šlo o velmi důležitou výhru a pro Sokolov šlo o druhou výhru v řadě, když předtím doma porazili Frýdek-Místek 2:0. Proti Zlínu se střelecky prosadili Vojtěch Tomeček a dvakrát Martin Osmík. Dvě ze tří branek navíc dal Baník v přesilovkách. Nejproduktivnějším hráčem Západočechů je útočník Daniel Kružík s 29 body (10+19). Kružík má v letošní sezoně za sebou i 14 utkání v extralize za Karlovy Vary s bilancí 2+1. Také Prostějov prožívá dobrou sezónu a v tabulce Chance ligy je na třetím místě se ziskem 69 bodů a na svého dnešního soupeře má náskok 4 bodů. V minulém kole ale Jestřábi na svém ledě prohráli s Litoměřicemi 1:4. Prostějov sice v první třetině poslal do vedení Jan Maruna, ale Stadion dvěma góly ve zbytku třetiny skóre otočil a nakonec přidal ještě dvě branky a i díky hattricku finského útočníka Markuse Korkiakoskiho si odvezli hosté všechny body. Jeden gól inkasoval Prostějov při vlastním oslabení a v jednom případě využili Litoměřice jednu přesilovku. Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je útočník Zdeněk Doležal s 37 body (21+16), což ho řadí na třetí místo bodování celé soutěže. Vzhledem k postavení v tabulce je favoritem utkání Prostějov, ale Sokolov určitě bude chtít natáhnout vítěznou sérii. Úvodní buly bude na Zimním stadionu v Sokolově vhozeno v 18 hodin.