1. česká hokejová liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Zlín - 6. prosince 2023   18:00

Sokolov
Sokolov
49:16' Šlechta (Kofroň) • 51:00' Kverka (Kofroň, Tomeček)
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Zlín
Zlín
03:01' Novák  (Salmio, Salonen) • 28:47' Novák  (Salmio, Werbik) • 56:52' Kindl  (Paukku, Hrbas) • 59:38' Salonen  (Werbik)
Sokolov
Svoboda, Valenta – Štěpánek, Maňák
Zimní stadion Sokolov
456 diváků
Zlín

Toto je z mé strany vše a já vám přeji příjemný zbytek středečního večera!
Závěrečná perioda nám zápas pořádně zdramatizovala. V rozmezí 50. až 52. minuty totiž Sokolovští dokázali zápas vyrovnat a zdálo se, že přebírají iniciativu tohoto klání. Ovšem nepříjemný odraz v obranné třetině je poslal zpět k zemi. Martin Weinhold nedokázal kotouč ideálně dopravit do středního pásma, a tak si na něj ve středu kruhu počkal Denis Kindl, jenž vstřelil vítěznou trefu tohoto střetnutí. Domácí to pak ještě v samotném závěru zkoušeli v šesti, to ale Berani přidali svou závěrečnou trefu. K asistenci si nakonec Aleksi Salonen připsal také trefu do odkryté klece.

Statistika střel se po 60 minutách hry zastavila na poměru 26:38.
59:38'
Zlín právě vstřelil branku!
Nepříjemný odraz z domácích hokejek se rovná nejspíš závěrečné brance tohoto zápasu. ALEKSI SALONEN stál ve správnou chvíli na správném místě, neboť mu Nicolas Werbik jen lehce přistrčil kotouč a finskému zadákovi už jen zbývalo trefit odkrytou klec – 2:4 z pohledu domácích. Asistence: Nicolas Werbik.
59:23'
Rána Martina Rohana nebezpečně poskakovala po brankovišti Daniela Hufa. Zlínský brankář i tentokrát odolal.
58:04'
Nahození Martina Weinholda se od brusle Martina Gaga odráží do středního pásma. Domácí se musí rychle zformovat a vrátit se útočné třetiny.
57:46'
Vypadá to, že domácí odvolali Martina Michajlova a o vyrovnání se budou snažit v šesti hráčích.
57:41'
Domácí střídačka si bere oddechový čas. Hlavní trenér teď kreslí svým svěřencům, jak mají sehrát závěrečné dvě minuty.
56:52'
Berani si berou vedení zpět! Ze souboje za brankou vyjel kotouč do prostoru pravého kruhu. Zde si na něj počíhal připravený DENIS KINDL, který ho z první napálil do pravého růžku branky Martina Michajlova. Asistence: Jesse Paukku, Marek Hrbas.
55:46'
Marek Hrbas od modré pálil těsně vedle. Celá letka Beranů míří na střídačku.
54:49'
Sokolovští pokračují ve své enormní aktivitě a Zlínští si budou muset dávat velký pozor, aby se jim vedení nakonec nerozpadlo jako domeček z karet.
53:41'
Sokolovští teď málem obrátili stav skóre na svoji stranu! Tomáš Vracovský z bezprostřední blízkosti jen těsně minul skákavý kotouč.
52:36'
Dnešní utkání sleduje 456 diváků.
52:20'
Z ničeho nic se ve středu útočné třetiny zjevil s pukem jedoucí Roman Přikryl. Žádný ze zlínských obránců mu nevěnoval příliš velkou pozornost, a tak se sokolovský forvard rozhodl pro střelu. Ta jen těsně minula vrchní tyčku Hufovy branky.
51:00'
Baník právě vstřelil branku!
Toto byla krásná souhra na jeden dotek! Tomeček si od modré čáry sjel do středu kluziště, odkud posílal kotouč na levou stranu David Kofroňovi. Ten pak hned z jedničky přesunul hru přes celou osu hřiště na JAROMÍRA KVERKA, který ránou mezi betony srovnává stav zápasu. Asistence: David Kofroň, Vojtěch Tomeček.
50:28'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Zdeněk Čáp – 2 min., držení hole.
49:16'
Sokolovští se po šťastném odrazu dostávají na dostřel. Po jednom ze soubojů za brankou Daniela Hufa vyplaval kotouč na hranu pravého kruhu pro vhazování. Odtud si jej šikovně stáhl ROBERT ŠLECHTA, který překonává zlínského brankáře střelou pod víko. Asistence: David Kofroň.
48:46'
Kofroň zabojoval a udržel útočné pásmo. Do odraženého kotouče se následně opřel Jan Mlčák, jeho dělovka míří mimo.
48:29'
Václav Adamec si nikým nepokryt jen tak probruslil celé střední pásmo až do slotu, odkud chtěl prověřit pozornost Daniela Hufa. Na poslední chvíli k němu přistoupil Martin Novotný, jenž zblokoval jeho střelu, ta míří do ochranné sítě.
47:31'
Hra se teď hodně přelévá z jedné strany na druhou. Momentálně je na kotouči Vítek Benda, který bude rozehrávat z vlastního obranného pásma.
46:01'
Ten však neměl dlouhého trvání, neboť Martin Rohan výborně vypíchl kotouč a vyhazuje jej do středního pásma.
45:18'
Zlínští po minutě přesilové hry konečně našli ideální rozestavení a začíná jejich přesilovkový kolotoč.
44:17'
Pro aktivní Sokolov přichází velká rána. Unikajícího Jakuba Husu podráží David Kofroň a míří tak na dvě minuty na trestnou lavici.
43:37'
Po neúspěšně založeném útoku obrací hru Denis Kindl. Ten nahazuje za branku Michajlova a snaží se kotouč dojet.
42:25'
Tomáš Rohan si šikovně obkroužil branku, následně se před ní vytočil a zakončoval. Daniel Huf si výborně pohlídal přední tyč a nedovolil kotouči, aby skončil na jeho zády.
41:06'
Daniel Kružík přenechává puk Weinholdovi a celá jeho letka míří na střídačku. Vymyslí něco druhý sokolovský útok?
40:34'
Denis Kindl pálil švihem z pravého kruhu pro vhazování. Martin Rohan k němu rychle přistoupil a střelu zblokoval do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Martin Michajlova.
40:01'
Také druhá třetina byla na branky skromnější. Zlínští nadále pokračují v nastoleném trendu poctivé obrany, což těsně před polovinou hrací doby přineslo svůj kýžený efekt. Svou druhou branku totiž přidal Martin Novák, jenž se šikovně dostal k odraženému kotouči, který pak poslal pod beton Martin Michajlova. Pokud budou chtít domácí s výsledkem něco udělat, budou muset zlepši přesnost zakončení. To je právě ten klíčový faktor, který je vzdaluje od zisku bodů

Po čtyřiceti minutách hry 15:22 na střely.
40:00'
39:28'
Už po konci přesilovky se Aleksi Salonen odhodlal k ráně od modré čáry. Martin Michajlov si pro kotouč šikovně vyjel a schoval ho ve své výstroji.
38:10'
Bedřich Köhler dostal krásně nabito do středu kluziště na střelu z první. Jeho rána těsně míjí vrchní tyčku Michajlovovy branky.
37:15'
Roman Přikryl na hraně brankoviště fauloval Martina Langa, který se sesul k zemi. Sokolovský forvard tak míří na dvě minuty za katr.
36:40'
Denis Kindl pouze nahazuje a odchází s celou svou útočnou letkou střídat.
35:51'
Také nepřesná souhra Zlína v útočném pásmu vyhání Berany do vlastní obranné třetiny. Kotouč sbírá Salonen.
34:55'
Sokolovští se snaží usadit v útočném pásmu, ale hned po přechodu je zpět do středního posílají obránci Zlína.
33:31'
Michael Keränen se snažil vylepšit pozici pro Martina Langa, ale přihrával nepřesně. Kotouč uzmuli domácí borci, kteří s ním míří na steč.
32:23'
Marek Hrbas šikovným zakleknutím zamezil jednomu z domácích útočníků v přihrávce před branku. Extraligovými zkušenostmi nabitý bek se snaží vyhodit aspoň do středního pásma ale marně.
31:34'
Výborný forčekink Vojtěcha Tomečka udržel Sokolovské ve hře. Domácí hráči si předávají hrací předmět za brankou Daniela Hufa.
30:56'
Sokolovští neshodu v rozehrávce vyřešili tak, že vyhazují na zakázané uvolnění.
29:52'
Robert Šlechta zakládá útočnou akci svého týmu a snaží se domácím přinést toužené snížení.
28:47'
Po obrovské šanci na straně domácích přichází druhá trefa Zlína! Mikko Salmio si od modré vybruslil do mezikruží, odkud posílal puk do závaru před Michajlovovu branku. Střela se od zadního mantinelu odrazila do brankoviště, zde si kotouč výborně našel MARTIN NOVÁK, který propasíroval hrací předmět pod beton sokolovského gólmana. Asistence: Mikko Salmio, Nicolas Werbik.
28:15'
Jaromír Kverka se dostal do úniku na gólmana. Z parádní střelecké pozice ovšem vůbec netrefil zlínskou brankou.
27:36'
David Novotný se prezentoval střelou z pravého křídla. Po kotouči se natáhl Daniel Huf a vyrazil jej vyrážečkou do rohu kluziště.
26:44'
Jesse Paukku po přejezdu do útočného pásma přemýšlel, jak s pukem naloží. Nakonec si finský forvard udělal kličku do středu z hřiště a střelou příklepem zkusil překvapit Martina Michajlova. Jeho ránu si sokolovský maskovaný muž pohlídal.
25:07'
Schovaná střela Michala Gaga z prostoru pravého kruhu nakonec nenadělala Martinu Michajlovovi nepříjemnosti. Sokolovský brankář šikovně zasáhl vyrážečkou.
24:28'
Martin Lang předvedl šikovnou kličku před útočnou modrou, ovšem k jeho smůle si Jan Süss nepohlídal přejezd. Píská se postavení mimo hru.
24:16'
Berani nezvládají rozjet útočnou protiakci a kotouč tak míří přes všechny čáry na icing. Hra bude pokračovat po pravici Daniela Hufa.
23:01'
Domácí hráči Baníku se mnohem víc dostávají do předbrankového prostoru, což by mohlo přinést kýžené ovoce. Daniel Huf zatím všem střelám odolal.
22:31'
Zlínští zvládli odrazit další tlak domácího celku a vyhazují kotouč do středního pásma. Zde jej Sokolovští okamžitě sbírají a vrací se do útočné třetiny.
21:27'
Adam Rulík zkusil své štěstí od modré čáry, bohužel pro něj se střela zastavila o prvního bránícího hráče Zlína. Hosté rychle otáčí hru a vyráží na steč.
20:05'
Opět domácí potvrzují, že jsou na buly úspěšnější. O kotouč však rychle přichází, jsou na něm Zlínští.
20:01'
Máme tu konec první dvacetiminutovky, ve které se dostali do vedení hosté ze Zlína. Hned ve třetí minutě si totiž zpoza branky šikovně vybruslil Martin Novák, jenž následně překonal Martin Michajlova střelou nad levý beton. Sokolovští mohli vzápětí odpovědět, a to když jim byla nabídnuta početní výhoda po faulu Nicolase Werbika. Berani tento tlak ustáli, naopak to byli právě oni, kteří do konce třetiny více hrozili. Další gólovou radost už ale tato perioda nepřinesla.

Na střely 12:9.
20:00'
19:37'
Michael Keränen pálil na jedničku z prostředí pravého kruhu. Martin Michajlov vyráží puk maskou do ochranné sítě nad svojí klecí.
18:43'
Šlahař nadvakrát nenechal hráče Baníku vyhodit. Moravský celek se tak i nadále drží v útočné třetině hřiště.
17:28'
Ztráta puku a přichází rychlý kontr zlínského celku. Berani se však do zakončení neženou a raději si postupně tvoří tlak.
16:56'
Domácí se i nadále drží v útočném pásmu a dělají Beranům problémy.
15:56'
Střela Františka Klejna od modré čáry nadělala Hufovi problémy, neboť na ni vůbec neviděl. Ani dorážející Tomáš Rohan neprocedil puk za záda zlínského maskovaného muže.
14:46'
Robert Šlechta dostal parádní nahrávku do slotu. Ta se mu však svezla po holi, a tak nemohl pálit z první. Jeho následná dorážka už byla zblokována do rohu kluziště.
13:40'
Mikuláš Zbořil nešikovně zpracoval kotouč a do útočného pásma vjel dřív něž hrací předmět. Berani se tak o založení útoku musí pokusit znovu.
12:11'
Rána z levého kruhu v podání Denise Kindla pouze zapadla do lapačky Martina Michajlova.
11:46'
Daniel Kružík se natahoval po nahrávce, která by ho vyslala do samostatného úniku. Čepel jeho hole byla však příliš krátká a hrací předmět míří na zakázané uvolnění.
11:14'
Bedřich Köhler šikovně protečoval do útočné třetiny kluziště a nechal tak své spoluhráče vystřídat.
10:24'
Nepřesná zlínská souhra na Jiřího Suhradu, kterému kotouč mířil někam na paty, končí ve středním pásmu. Berani jsou tak nuceni znovu proniknout do útočného pásma.
09:35'
Tomeček šikovně předal hrací předmět Danielu Vrdlovci. Ten si následně parádně pokryl kotouč a bekhendem to zkoušel nad vyrážečku Hufa, střela byla nepřesná.
09:14'
Máme tu první komerční pauzu, my se společně podíváme na statistiku střel, která je 7:6.
08:42'
Mikuláš Zbořil se už za stavu pět na pět vydal na ofenzivní výjezd. Jeho parádní klička na levém kruhu proti Klejnovi sice byla úspěšná, kotouč mu ale následně utekl za branku Martina Michajlova.
07:42'
Střela Martina Weinholda spíše vybízela jeho spoluhráče k teči. Nikdo z hráčů Sokolova však jeho nabídky nevyužil, a tak Huf nemusel zasahovat.
06:39'
Václav Adamec měl ve slotu opravdu hodně času na to, aby se rozmyslel, kam umístí svou střelu. Z nebezpečné pozice jen těsně minul pravou tyčku Hufovy branky.
05:56'
Nicolas Werbik se dopustil zbytečného faulu na útočné modré a odjíždí tak na dvě minuty na trestnou lavici.
04:59'
Sokolovští po obdržené brance zvýšili aktivitu a svými šancemi opět nechávají vyniknout skvělého Daniela Hufa.
03:01'
Hned v úvodních minutách tu máme první změnu ve skóre. Parádní nahrávku od modré čáry obstaral Mikko Salmio, jenž výborně našel MARTINA NOVÁKA. Zlínský forvard si šikovně vyjel před branku, odkud překonal Michajlova střelou nad levý beton. Asistence: Mikko Salmio, Aleksi Salonen.
02:46'
Nepřesná rozehrávka vyhnala Suhradu až do vlastního pásma, odkud bude muset znovu rozehrát.
01:32'
Další závar před zlínskou brankou! K dorážce se dostal Daniel Kružík, Hufa však překonat nedokázal.
00:10'
Úvodní buly bylo vhozeno, vyhráli jej domácí, kteří se hned hnali do útočného pásma. Daniel Huf si v úvodních vteřinách připisuje hned dva důležité zákroky.
00:01'
Problémy s časomírou nám momentálně oddalují začátek prvního dějství.
Rozhodčí si podali ruce s kapitány, utkání nám za malou chvilku začne.

HC Baník Sokolov: Michajlov (Hamalčík) – M. Rohan (A), Mlčák, Rulík, Weinhold, Benda, Klejna, Bulka – Vracovský, Kverka (A), Tomeček – Kružík, Přikryl, Kofroň – V. Adamec, Vrdlovec, Šlechta – D. Novotný, T. Rohan (C).
Trenér: Tomáš Mariška

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Keränen – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.
Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Štěpánek, Maňák.
BERANI ZLÍN

Zlínští jsou právě tím týmem, který se Sokolovem drží sdílené šesté, potažmo sedmé místo. Berani se však kvůli horší bilanci nachází až na místě sedmém se shodným počtem bodů jako jejich sok. Berani jsou na tom s formou podobně jako Sokolovští. Pod nově složeným trenérským štábem se jim podařilo vyhrát pouze dvakrát za tři body z celkových šesti utkání. Na venkovních kluzištích dokázali Zlínští bodovat pouze jedinkrát, a to když v blízkém Přerově prohráli po samostatných nájezdech. Poslední duel odehrál celek kapitána Köhlera s vedoucí Porubou, odkud se Berani vraceli domů s prázdnou.

Nejproduktivnější hráči
Jakub Šlahař 16 bodů (8+8)
Jan Süss 13 bodů (7+6)
Martin Novák 13 bodů (5+8)
HC BANÍK SOKOLOV

Sokolovští se momentálně nachází na děleném šestém místě se ziskem 40 bodů. Avšak jejich bilance v posledních zápasech tolik přívětivá není. Baník totiž prohrál čtyři z posledních pěti zápasů a dokázal zapsat pouhé čtyři body. Oproti začátku soutěže je to pro mužstvo Tomáše Marisky nepříjemný propad formy. Západočeši pak nadále pokračují v nastaveném trendu střídavých výsledků na domácím kluzišti. Z posledních pěti utkání brali opět pouze čtyři body a tři z nich si připsali proti trápící se Slavii. Naposledy na svém kluzišti Baník přivítal Pardubický B tým. Duel byl poměrně bohatý na góly, ovšem šedesát minut hry jej nedokázalo rozhodnout. Nakonec o bodu navíc pro Pardubice rozhodly nájezdy.

Daniel Kružík 22 bodů (7+15)
Tomáš Vracovský 15 bodů (7+8)
Jaromír Kverka 15 bodů (3+12)
Zdravím všechny fanoušky Chance ligy. Dvacáté osmé kolo druhé nejvyšší české soutěže nám nabídne střetnutí Sokolova se Zlínem. Pojďme se podívat, jak se oběma celkům daří.