1. česká hokejová liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Znojmo - 18. prosince 2023   18:00

Sokolov
Sokolov
26:20' Csamango (Přikryl) • 32:26' Vrdlovec (Kružík, Bernovský) • 50:05' Vracovský (Tureček, Kružík) • 58:29' Csamango
Znojmo

Je konec. HC Baník Sokolov doma ve 30. kole porazil tým HC LERAM Orli Znojmo poměrem 4:1. Hosté se dostali po prvním dějství do vedení zásluhou Petra Beránka, jenže pak jim zvlhl střelecký prach. Sokolov dostali do dvoubrankového vedení Štěpán Csamango, Daniel Vrdlovec a Tomáš Vracovský. No poslední branku přidal do prázdné svatyně hostů svou druhou trefou v zápase Štěpán Csamango. Všechny body tak zůstávají v Sokolově.
59:41'
Puk je na mantinelu ve třetině Baníku a domácí fanoušci jsou spokojeni.
59:23'
Baník poslal nahození na branku Orlů a nikam se nežene.
58:29'
Baník právě vstřelil branku!
Domácí ale v závěru přidali čtvrtou branku.
Po zaváhaní hostů na útočné modré se dostal na puk ŠTĚPÁN CSAMANGO a poslal jej do opuštěné klece Znojma, 4:1. Bez asistence.
58:16'
Jan Bartko to zkusil od modré, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.
57:59'
Dominik Groh je mimo svou svatyni. Orli hrají powerplay.
57:59'
Sokolov poslal touš na zakázané uvolnění, domácí nemohou střídat.
57:36'
Štěpán Csamango poslal touš do pásma Orlů a domácí si mohou na chvíli vydechnout.
57:13'
Jeden z domácích se zranil ve středním pásmu a pomalu jede na střídačku.
56:52'
Adámek skončil na ledě po čistém hitu Adámka.
56:35'
Jenže rozhodčí vzal rozhodnutí zpět a bude se vhazovat ve středním pásmu.
56:35'
Orli nenašli najetého Jana Hruška a zahráli na icing.
Dnešní utkání sleduje 735 diváků.
56:22'
Následuje další icing domácího celku.
56:00'
Domácí poslali černou gumu na zakázané uvolnění.
55:35'
Martin Šťovíček se dostal zpoza vlastní branky až před svatyni Habala, ale na poslední chvíle mu touš od hokejky ustřelil obránce Baníku.
55:05'
Baník dobře tahá čas ve třetině znojemských Orlů.
54:22'
Dominik Sklenář dostal čistý hit od Jana Mlčáka na modré a zažil letecký den.
54:00'
Martin Šťovíček byl volný na levém kruhu, ale Baník tečoval puk jenom do rohu.
53:42'
Jan Berger to zkusil z levého kruhu, ale trefil jenom obránce Baníku.
53:13'
Štovíček tečoval nahození z dálky Matuše jenom do betonu Habaly. Hosté mají alespoň buly před brankou Sokolova.
52:42'
Baník nahodil touš za branku Groha to nyní domácím zcela stačí.
52:23'
Vladislav Habal dostal touš do své lapačky a následuje poslední komerční pauza ve třetím dějství.
52:08'
Jan Bernovský dobře tahá čas za brankou Orlů a vteřiny Znojmu utíkají.
51:30'
Dominik Sklenář neprošel přes domácí útočníky a touš je za brankou Groha.
51:00'
Bukač to zkusil od modré čáry, ale svatyni Habala netrefil. Orli pak ztratili útočné pásmo.
50:05'
Domácí po závaru před brankou Znojma navyšují na rozdíl dvou branek.
Tureček nahazoval z dálky puk na branku Orlů, Groh byl mimo ideální postavení a touš se dostal na forhend TOMÁŠE VRACOVSKOVSKÉHO, který poslal černou gumu do odkryté části branky, 3:1. Asistence: David Tureček a Daniel Kružík.
49:38'
Tomáš Svoboda si objel branku Baníku, ale jeho nahrávka do slotu nebyla přesná.
49:13'
Jan Zahradníček to zkusil po buly, ale minul svatyni Habala. Jenže Orli drží pásmo.
49:06'
Vladislav Habal přerušil hru po nahození hostů a poté následuje první komerční pauza ve třetím dějství.
48:38'
Lukáš Adámek srdnatě bojoval za brankou Znojma a vybojoval si i střelu zblízka. Jenže u levé tyčky trefil jenom beton Habala.
47:55'
Martin Osmík to zkusil od modré, ale jeho pokus forhendem zablokoval obránce Orlů.
47:18'
Jan Berger byl volný ve slotu, ale střela od modré nešla jeho směrem. Sokolov jde zlobit.
46:40'
Orli se dostali na deset vteřin do pásma Sokolova, ale to bylo ze strany hostů všechno.
46:18'
Kružík nalepil na mantinel Bukače za brankou hostů a Sokolov tahá čas.
45:59'
Za brankou Sokolova se chytla hokejka domácího hráče do mantinelu a pan rozhodčí raději přerušil hru.
45:50'
Orli sice objeli domácí branku, ale pak jim touš ujel do středního pásma.
45:20'
Baník dostal konečně puk do středního pásma a může jít střídat.
45:16'
44:58'
Puk mají Orli a roztáhli svůj přesilovkový deštník.
44:36'
Tomáš Svoboda to zkusil z levého kruhu, ale trefil jenom vyrážečku Habala.
44:10'
Sokolov se opět v oslabení osvobodil vyhozením za branku Groha.
44:08'
Orli na pravé straně byli chyceni v ofsajdu.
43:43'
Jan Bartko posílal z vrcholu kruhu touš z první forhendem na branku domácích. Jenže trefil jenom tělo gólmana Sokolova.
43:20'
Baník v oslabení poslal touš za branku Groha.
43:13'
Adam Rulík si pomohl hokejkou za brankou Sokolova a hosté mají k dispozici dvě minuty přesilovky.
42:58'
Hosté budou mít k dispozici přesilovku a hrají v šesti.
42:31'
Po pokusu Horvátha jsou na puku hráči Sokolova a ti nemají aktuálně důvod ke spěchu.
42:09'
Novotného nahrávka byla zablokována Orly a Groh poslal svou holí touš do středního pásma.
41:42'
Sudí zastavil hru pro postavení útočícího hráče hostů v brankovišti.
41:23'
Puk je za brankou Groha a oba týmy střídají.
41:04'
Daniel Kružík dobře napadá touš na modré čáře hostů.
40:30'
Vracovský zablokoval pokus hostujícího kapitána Svobody. Na touši jsou hráči Baníku, kteří nikam nespěchají.
40:18'
Hosté sice vyhrálo úvodní buly, ale nedostalo se přes střední pásmo.
40:01'
Druhá perioda je minulostí. HC Baník Sokolov po ní doma vede nad týmem HC LERAM Orli Znojmo poměrem 2:1. Štěpán Csamango nejprve ve 27. minutě zblízka vyrovnal a vedení domácím zajistil o šest minut později Daniel Vrdlovec. Třetí dvacetiminutovka začne v 19:41.
40:00'
39:41'
Baník konečně dostal touš do středního pásma a nikam nespěchají.
39:12'
Tomáš Vracovský nemůže pokračovat ve hře zlomil, totiž svou hokejku, když blokoval střelu hostů.
38:45'
Jan Hruška byl v podobné pozici jako jeho kolega, jenže ani v tomto případě nemusel Habala zasahovat.
38:24'
Dominik Sklenář ujel po levé straně, ale jeho pokus forhendem z kruhu netrefil branku Habala.
38:08'
Hosté po závaru před brankou Groha poslali touš na zakázané uvolnění.
37:28'
Daniel Kružík na pravé straně musel vyklidit pásmo hostů. To ale Baníku v tuto chvíli stačí.
36:52'
Jan Bernovský ujel po levé straně, ale forhendem z kruhu nepřekonal Groha na bližší tyčce.
36:27'
Habalovi vypadlo nahození od modré z lapačky a Baník musí hrát.
36:05'
Orli dostali touš do pásma Baníku, jenže Svoboda byl na levém mantinelu obehrán.
35:48'
David Novotný to zkusil od modré forhendem, ale na jeho nahození měl Groh dobrý výhled a dostal černou gumu v pohodě do své lapačky.
35:24'
Orli byli při pokusu o rychlý brejk nachytáni v ofsajdu.
35:03'
Další nahození už bylo přesnější, ale po závaru u branky Znojma se na puk dostal nejrychleji gólman hostů Groh.
34:55'
Jan Mlčák to zkusil od modré, ale jeho pokus proletěl okolo pravé tyčky Groha.
34:50'
Hosté se zlobí, ale bylo jim pískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací před Groha.
34:28'
Martin Šťovíček hledal na levém kruhu Svobodu, ale tomu jeho přihrávka prošla mezi bruslemi.
34:04'
Groh dostal odražený touš do své lapačky. Následuje druhá komerční pauza.
33:53'
Baník zahrál na zakázané uvolnění, hra se vrací před Habalu.
32:26'
Sokolov otáčí skóre v přesilovce po zbytečném útočném faulu hostů.
Kružík poslal z pravého kruhu puk na volného kolegu na druhé straně. Tím byl DANIEL VRDLOVEC, který zblízka poslal touš forhendem nad vyrážečku gólmana Groha, 2:1. Asistence: Daniel Kružík a Jan Bernovský.
32:21'
Baník ztratil pásmo a musí vyklidit pásmo.
31:57'
David Kofroň tečoval touš na branku hostů, jenže Groh dostal puk do své lapačky.
31:43'
Sokolov ale ztratil při přesilovce útočné pásmo.
31:25'
Radim Matuš šel hokejkou napřed proti protihráči za brankou Sokolova. No a domácí mají k dispozici druhou přesilovku.
31:08'
Martin Osmík nenašel Vrdlovce a domácí musí vyklidit útočné pásmo.
30:28'
Svoboda poslal touš do střední třetiny lobem, ale puk zasáhl vysokou holí Jan Bernovský.
29:55'
Baník zahrál na další icing, hra se vrací před Habalu.
29:44'
Jan Bernovský poslal puk před branku, kde jej tečoval Přikryl. Jenže Groh dobře zasáhl. Pak se už hosté osvobodili.
28:33'
Dominik Groh špatně rozehrál puk bekhendem a byla tady šance pro domácí. Jenže Adamec skákavý puk v předbrankovém prostoru neuklidil do znojemské sítě.
28:20'
Je tady další zakázané uvolnění Sokolova, hra se vrací před Habalu.
27:46'
Baník při pokusu o rychlý brejk zahrál jenom na icing.
27:31'
Jan Zahradníček našel ve středním pásmu jenom hokejku soupeře. Jenže Orli po šťastném odrazu jsou stále v držení touše.
27:15'
Martin Weinhold to zkusil ze střední vzdálenosti, ale Groh byl připravený. Následuje komerční přestávka.
26:20'
Domácí vyrovnávají těsně před polovinou utkání po pěkné souhře.
Roman Přikryl si objel svatyni Orlů a poslal puk do předbrankového prostoru. Tam byl nepokrytý ŠTĚPÁN CSAMANGO, který z první forhendem překonal Groha střelou do horního rohu, 1:1. Asistence: Roman Přikryl.
26:10'
David Tureček zavezl puk do třetiny hostů, ale domácí se po dvaceti vteřinách nedostali ke střele.
25:26'
Bude se vhazovat po pravici Groha, puk od modré totiž tečoval do ochranní sítě obránce Orlů.
24:58'
Kverka dostal nabídku na levý kruh, ale z první forhendem trefil jenom vyrážečku Groha.
24:38'
Dominik Groh dokázal přerušit hru po nahození od modré a Orli mohou střídat.
24:34'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění a nemohou střídat.
24:15'
24:09'
Jan Zahradníček to zkusil nahozením od modré, ale našel jenom lapačku domácího gólmana.
23:50'
Jan Bernovský dobře tahá čas ve vlastním oslabení.
23:18'
Hosté dostali puk po skrumáži na krátkém mantinelu, jenže se sami dostali z útočného pásma.
22:50'
Svoboda udržel touš a Znojmo drží pásmo v přesilovce.
22:29'
Znojmo je buly na touši roztáhlo přesilovkový deštník.
22:13'
David Tureček fauloval na modré, když držel najíždějícího protihráče. Znojmo má první přesilovku.
21:45'
Dominik Groh ukončil závar před svou brankou poté, co dostal touš do své lapačky.
21:27'
Lukáš Adámek se snažil zpoza branky Sokolova oslavit spoluhráče ve slotu, ale do přihrávky mu vložil hůl obránce.
21:07'
Dominik Groh byl nucen podržet touš před najíždějícím soupeřem.
20:58'
Baník je na puku v pásmu hostů a roztáhl útočný deštník.
20:20'
Tomáš Vracovský dostal nabídku na levý kruh, ale jeho bombu z forhendu Groh vyrazil ramenem.
20:01'
První dějství je minulostí. HC Baník Sokolov doma po dvaceti minutách hry prohrává s týmem HC LERAM Orli Znojmo poměrem 0:1. Domácí měli více ze hry, ale Kverka, Bernovský a Vrdlovec Groha nepřekonali. Radoval se až na konci první periody Petr Beránek, který nahozením od modré překonal Habala. Druhá třetina začne v 18:51.
20:00'
19:28'
Orli právě vstřelili branku!
Hosté se prosazují na konci prvního dějství.
Znojmo se dostalo po buly na puk. Radim Matuš poslal od mantinelu puk na modrou. Tam byl volný PETR BERÁNEK, který zkusil nahodit puk na branku Sokolova. Ten po jeho forhendu zapadl až do branky Sokova. Habala měl zakrytý výhled a nemohl včas zareagovat, 0:1. Asistence: Radim Matuš a David Štich.
19:19'
Daniel Bukač to zkusil po buly, ale našel jenom lapačku domácího gólmana.
19:17'
Jsou tady emoce před domácí brankou, ale vylučovat se v závěru prvního dějství nebude.
18:35'
Tomáš Svoboda byl volný na levém kruhu, ale Martin Šťovíček se rozhodl zkusit štěstí forhendem. Jenže druhý jmenovaný minul branku Sokolova.
17:51'
David Kofroň skončil na pravém kruhu na ledě, ale rozhodčí do píšťalky nefoukl.
17:28'
17:20'
Tomáš Svoboda poslal v oslabení puk přes všechny čáry.
16:57'
Dominik Groh si připsal další zákrok, Baník stále drží pásmo.
16:28'
Znojmo poslalo touš za branku Sokolova.
16:18'
Baník je na touši po buly a už stihl prostřídat.
15:58'
Dominik Groh v předbrankovém prostoru nyní dvakrát v krátkém čase zlikvidoval pokus Vracovského.
15:37'
Baník je v přesilovce na touši a roztahuje útočný deštník.
15:26'
Jan Sedláček se provinil držením ve středním pásmu, když judistickým chvatem poslal protihráče na led na modré Sokolova.
15:07'
Ofsajd zastavil útočné snažení znojemských Orlů.
14:37'
Baník uzamkl hosty v jejich pásmu, ale je to bez střely na branku.
14:07'
Daniel Vrdlovec měl dva pokusy z mezikruží, poprvé jeho pokus forhendem Groh vyrazil a přitom druhém puk trefil obránce Orlů.
13:42'
Radim Matuš nahodil touš do pásma Sokolova a Orli jeli střídat.
13:24'
Puk je za brankou Sokolova a domácí střídají.
12:47'
Hosté vyhráli buly ve vlastním pásmu, ale hned ztratili držení puku.
12:18'
Martin Rohan poslal z mezikruží bombu na branku hostů, ale jeho pokus forhendem Groh vyrazil.
11:59'
Znojmo při pokusu o rychlý brejk zahrálo jenom na zakázané uvolnění.
11:18'
Štěpán Csamango byl na chvíli volný ve slotu, ale přihrávka z pravého kruhu na jeho osobu neprošla.
10:58'
Jan Bernovský si udělal zbytečnou kličku na modré a je tady ofsajd sokolovského Baníku.
10:27'
Jan Bernovský si najel do pásma hostů, ale přihrávka na lépe postaveného kolegu v útoku mu nevyšla.
09:49'
Jan Zahradníček dostal nabídku na modré, ale střele se neodhodlal. Znojmo stále drží pásmo.
09:12'
David Kofroň dobře napadá rozehrávku hostů za brankou Groha.
08:26'
Jan Hruška byl na chvíli volný na ose, ale ke střele z první se nedostal, puk před ním totiž tečoval obránce Baníku.
08:12'
Martin Weinhold si objel branku Groha, ale ke střele forhendem se nedostal.
07:42'
Dominik Tejnor to zkusil ze střední vzdálenosti, ale domácí gólman jeho pokus vyrazil a Orli pak ztratili pásmo.
07:11'
Radim Matuš ujel obraně Baníku, ale jeho pokus forhendem trefil jenom domácího gólmana do těla.
06:45'
Baník zamkl hosty v jejich třetině, ale Kverka nenašel svého kolegu ve slotu.
06:19'
Jaromír Kverka se dostali zpoza branky ke střele, ale ta neměla potřebnou razanci.
05:24'
Patrik Čermák dostal puk do pásma na pravé straně a hosté pobyli v pásmu Baníku dvacet vteřin, ale bylo to bez střely na branku.
04:50'
Dominik Groh byl nucen přerušit hru před najíždějícím hráčem Baníku. Sokolov má buly v pásmu Znojma.
04:27'
Jenže Groh zasahovat nemusel, Baník se prezentoval jenom nepřesnou střelou.
03:55'
Daniel Bukač se musí rychle vracet, protože hosté přišli o pásmo.
03:09'
Kofroň našel Jaromíra Kverku bekhendem nabrusleného ve slotu, jenže domácí šikula zblízka trefil jenom pravou tyčku branky Groha.
02:44'
Baník zamkl hosty v jejich pásmu, ale je to bez střely na branku.
02:17'
Daniel Vrdlovec dostal nabídku na pravý kruh, ale jeho střela forhendem z vrcholu nebyla přesná.
01:37'
Svoboda hledal na zadní tyčce Lukáše Adámka, druhý jmenovaný ale ve slibné pozici jenom promáchl.
01:08'
Daniel Bukač dostal nabídku na modrou čáru, ale přišel o puk. Baník jde zlobit.
00:49'
Puk skončil na střídačce hostů, bude se vhazovat před Grohem.
00:16'
Orli se dostali po buly na puk, ale hned za modrou čarou ztratili držení puku.
00:01'
Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

HC Baník Sokolov: Habal (Michajlov) – Tureček, M. Rohan (A), Weinhold, Rulík, Klejna, Mlčák, Bulka – Kofroň, Kverka (A), Vracovský – Kružík, Přikryl, Bernovský – Csamango, Vrdlovec, Osmík – D. Novotný, T. Rohan, V. Adamec.
Trenér: Tomáš Mariška

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, J. Jenáček, Tejnor, E. Mareš – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš (A) – Sklenář, Hruška, L. Adámek – J. Sedláček, Čermák, Horváth.
Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Jakub Zeliska – Štefan Belko, Ondřej Kokrment.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. Druhá nejvyšší tuzemská soutěž pokračuje v pondělí 18. prosince svým třicátým kolem. V něm na sebe narazí týmy HC Baník Sokolov a HC LERAM Orli Znojmo. Úvodní buly je na programu v 18:00.
HC Baník Sokolov
Letmý pohled do tabulky ukáže, že Sokolov na šesté pozici aktuálně drží postup do play-off. Baník ve 29 kolech nasbíral 43 bodů a má lehce pozitivní skóre v poměru 73:72. Na hegemona z Poruby má sice manko 29 bodů, ale na čtvrté Jestřáby z Prostějova ztrácí jen čtyři bodíky. Sokolov jedenáctkrát vyhrál v základní hrací době, dvakrát musel jít přes prodloužení, dvakrát bral bod za prohru po šedesáti minutách hry a ve dvanácti případech odjel z ledu s prázdnou. Sokoli jsou pátým nejlepším týmem v přesilovkách, úspěšnost mají 20.83 a s 215 trestnými minutami jsou nejslušnějším mužstvem soutěže. Nejlepším snajprem Baníku je s deseti góly Daniel Kružík, ten vládne i s patnácti přihrávkami i asistencím
HC LERAM Orli Znojmo
Tým z jihu Moravy po úspěchu v podobě postupu ze 2. ligy nezažívá v tomto ročníku povedené časy. Ve 28 zápasech totiž získal jen 29 bodů a skóre má výrazně negativní v poměru 70:91. Orli se osmkrát radovali po vítězství za plný počet bodů, jednou jim to vyšlo po prodloužení, třikrát brali bod a hned v šestnácti případech odjeli z ledu poraženi. Pozitivem je, že se jedná o třetí nejslušnější tým. Znojmo má toho času stejně bodů jako poslední Slavia, ale oproti týmu z hlavního města má o jeden odehraný zápas méně. V případě vítězství by se Orli dostali před dvanácté Rysy z F-M, kteří také neprožívají povedený ročník. Nejlepším snajprem Orlů je Tomáš Svoboda, ten dal už jedenáct gólů a stejně jako Kružík v Baníku vede i klubové asistence, těch má už dvanáct.