1. česká hokejová liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třebíč : Znojmo - 30. září 2023   17:30

Třebíč
Třebíč
07:26' Ferda (Bittner, Poizl) • 12:24' Vodný (Malý, Michalčuk) • 16:40' Dočekal (Štebih, Bořuta) • 17:17' Bittner (Dočekal, Michálek)
Znojmo
Durný (18. Groh) – Stránský, Bartko, Tejnor (A), E. Mareš, J. Jenáček, Zukal, Remta – T. Svoboda (C), Hruška, Karlsson – Špaček, Šťovíček, Sklenář – Pigl, Matuš (A), Beránek – Čermák, Kučera, J. Sedláček.

Utkání mezi Třebíčí a Znojmem je za námi. Domácí o svém prvním domácím vítězství rozhodli už v první třetině, kdy se postupně trefili Ferda, Vodný, Dočekal a Bittner. Poté Horácká Slavia vývoj klání naprosto kontrolovala, Orli se prosadili až v poslední minutě, kdy přesně tečoval kotouč do branky Petr Beránek. Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
59:17'
Orli právě vstřelili branku!
V poslední minutě hosté přece jen snížili! Střílený pas Martina Šťovíčka tečoval do branky PETR BERÁNEK. Alespoň nějaká ta radost pro Znojmo. 4:1. Asistence: Martin Šťovíček a Anton Karlsson.
58:52'
Hosté zaparkovali v útočné třetině, kde si teď rychle přihrávají.
58:13'
Hned na začátku přesilovky hosté nebezpečně vystřelili od modré čáry, Jan Mičán ale opět ukázal, že nulu dnes chce.
57:58'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
Ladislav Bittner – 2 min., nedovolené bránění.
57:38'
Znojemští obránci si mění kotouč na svých hokejkách. Také oni už chtějí, aby byl co nejdříve konec.
56:56'
Kotouč do útočného pásma chtěl dostat Matyáš Svoboda, jenž nakonec zvolil nahození obloučkem na zadní mantinel.
55:53'
Radim Ferda si ostrou přihrávku nezpracoval. Je vidět, že utkání se už z obou stran dohrává.
55:08'
Ondřej Baláž nevyhodil kotouč z pásma, pálil tak Mareš, jehož pokus nedoputoval až k bráně.
54:37'
Orli mají velký problém s přechodem do útočného pásma, což potvrdili také v této chvíli. Odpískán byl ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:47'
53:32'
Znojmo se na konci přesilovky dostalo pryč z útočného pásma, na hokejce má kotouč Anton Karlsson.
52:56'
Beránek zavezl kotouč do útočného pásma. Pak si pomohl s bekem, který ale nevystřelil dobře.
52:19'
Tomáši Svobodovi kotouč proskočil mezi bruslemi, poté mohli domácí s přehledem vyhodit.
51:47'
Ladislav Bittner – 2 min., hákování.
51:45'
Jan Hruška šikovně vybídl Tomáše Svobodu, který nedokázal trefit bránu.
51:24'
Přechod přes útočnou modrou čáru se Znojmu nepovedl, odpískán byl ofsajd.
50:36'
Třebíč kombinovala v útočné zóně, finální pas si ale nepředala dobře.
49:41'
Na konci 50. minuty byli domácí kousek od dalšího gólu. David Michálek se dostal k zakončení po sražené střele spoluhráče. Mezírku mezi betony si však Groh pohlídal.
49:36'
Nepřesná rozehrávka Orlů, po té se tedy píská zakázané uvolnění a vhazování bude obstaráno před Dominikem Grohem.
48:06'
Matyáš Svoboda mohl ujet hostující obraně, která zrovna střídala. Černou gumu si ale nepřebral zrovna nejlépe.
47:25'
Výtečný zákrok předvedl Jan Mičán, který hokejkou zastavil na brankové čáře poskakující kotouč.
47:07'
Jakub Malý dostal mnoho prostoru na pravém kruhu, odkud orazítkoval horní tyč.
46:52'
Aktivní Martin Šťovíček se v útočném pásmu snažil něco vymyslet, okamžitě byl ale od kotouče odstaven.
46:02'
Radim Ferda už je na střídačce, ale drží se za rameno. Uvidíme, jestli ve hře bude moct pokračovat.
46:00'
Dominik Sklenář se dostával dopředu. Snažil se prosadit zpoza brány, avšak pod nohy mu skočil bránící hráč, který je teď ošetřován při přerušení hry.
45:14'
Tomáš Svoboda nepodržel kotouč na své hokejce, takže dopředu mohli domácí. Ke střele se nicméně nedostali.
44:28'
44:19'
Nyní je jisté, že tuto přesilovku Třebíč nevyužije. Vůbec se jí početní výhoda nepodařila.
43:35'
Miha Štebih chyboval, tudíž do úniku se dostal hostující Martin Šťovíček. Už to vypadalo, že vstřelí první gól svého celku, ale bekhendový blafák nedotáhl.
43:04'
Antonínu Bořutovi se přihrávka vůbec nepovedla. Snadno se k puku dostali hosté, kteří okamžitě vyhodili přes všechny čáry.
42:28'
Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
Jan Hruška – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk.
42:24'
Do útočného pásma se dostalo také Znojmo, které ale v útočné zóně moc dlouho nevydrželo.
41:44'
Třebíč pokračuje v aktivním střídání. Je evidentní, že se žene za pátou dnešní trefou.
41:09'
Michal Vodný získal celkem snadno kotouč a pádil sám na gólmana. Snažil se jej překonat blafákem, ten však nedotáhl.
40:01'
Druhá třetina branku nenabídla. Třebíč své vedení kontrolovala a už nyní je prakticky jisté, že tři body z tohoto utkání si připíše ona.
40:00'
39:54'
Obránce Lukáš Zukal ještě šest sekund před sirénou vypálil, trefil ale jen a pouze znak brankáře Mičána.
39:18'
Naplno se už rozběhla poslední minuta druhé třetiny, další rozehrávku obstarává Znojmo.
38:36'
Erik Mareš si pomohl jen nahozeným obloučkem do útočného pásma. U puku ale byli jako první domácí.
37:41'
Orli se opět dostali dopředu, ale Hruška neměl varianty k přihrávce, tak sám vypálil. Jeho nepříliš důrazná rána zapadla na beton Jana Mičána.
37:06'
Petr Vodička se na chvíli objevil sám před brankou, skákavý kotouč do sítě doklepnout nedokázal.
36:36'
Jiří Remta vypálil od modré čáry ve chvíli, kdy toho Jan Mičán mnoho neviděl. Střelu ale zablokoval jeden z obránců.
36:12'
Michal Vodný si skákavou přihrávku spoluhráče nezpracoval, posléze byli u mantinelu jako první hokejisté v červených dresech.
35:11'
Radim Ferda se dostal ke střele, kterou tečoval Ladislav Bittner. Další branku si ale domácí nepřipsali.
34:36'
Matyáš Svoboda pálil z poměrně velkého úhlu, Dominik Groh předvedl poměrně snadný zákrok lapačkou.
33:10'
Po vhazování v útočném pásmu se hosté nedokázali déle usadit před brankou Jana Mičána.
32:31'
Dočekal jel z pravé strany sám na gólmana, ale na zádech měl beka. Mezírku mezi betony brankáře nenašel.
31:48'
Dominik Groh zatím stále neinkasoval. Tvrdou ránu z pravého kruhu vyrazil nad sebe.
31:19'
Kdo čekal, že by se hosté mohli ve druhé části zvednout, ten se mýlil. Domácí i nadále kontrolují toto utkání.
30:10'
Matyáš Svoboda a David Michálek se dostali do šance, znojemský brankář zacvakl své betony.
29:32'
Dominik Groh se stačil přesunout a tvrdou střelu z pravého kruhu zlikvidoval.
29:13'
Miha Štebih kousek za modrou čárou nahazoval kotouč na bránu, těsně ale svatyni Znojma minul.
28:35'
Jan Kučera chtěl zahrozit ve vlastním oslabení, ke střele se ale člen čtvrté lajny nedostal.
28:17'
Petr Beránek – 2 min., krosček.
26:33'
Domácí drží kotouč v obranném pásmu, chtějí co nejvíce držet puk, což se jim daří.
25:52'
Antonín Bořuta hledal spoluhráče, který ale na svou hokejku nakonec nedostal přesnou pobídku.
25:12'
Třebíč se teď velice dobře stačila vrátit do vlastní třetiny. Ondřej Baláž se ujímá další rozehrávky.
24:25'
Dominik Tejnor se uvolnil na modré čáře, odkud nahazoval směrem na bránu. Pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
23:42'
Jeden z hostujících hráčů dostal šikovnou přihrávku do tandemu, ale nakonec byl odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:45'
Jan Kučera vystřelil z otočky, pro Jana Mičána ale tato střela nebyla nikterak nebezpečná.
22:34'
Třebíč se prezentovala nepřesnou rozehrávkou. Čárový rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
22:05'
Martin Šťovíček se dostal dopředu, jeho ránu ale domácí gólman bez potíží vykopl betonem.
21:27'
21:15'
Přesilovku zatím Znojmo nehraje úplně nejlépe, až teď se usadilo v útočné zóně.
20:24'
Jakub Malý se dostal do samostatného úniku, ale rychlou střelou gólmana nepřekonal.
20:01'
Je za námi první třetina, kterou zvládla Třebíč naprosto výborně. Domácí celek vede nad Znojmem 4:0 a zatím je ve všech herních aspektech lepším mužstvem.
20:00'
19:27'
Miha Štebih – 2 min., podrážení.
19:15'
Také na začátku poslední minuty úvodní části se Třebíč drží na kotouči v útočné třetině.
17:52'
Po delší době si zákrok musel připsat také domácí gólman, který situaci zvládl.
17:17'
Střídání v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
ze hřiště odchází Roman Durný, přichází Dominik Groh.
17:17'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč hraje parádní utkání! Už klasickou přesilovku dokázal využít LADISLAV BITTNER, který si u zadní tyče počkal na chytrou žabičku Martina Dočekala. 4:0. Asistence: Martin Dočekal a David Michálek.
16:40'
Domácí využívají přesilovku pět na tři a nyní mají k dispozici už velmi komfortní vedení! Miha Štebih se odhodlal ke střele od modré čáry, puk za záda brankáře dorazil v laufu hrající MARTIN DOČEKAL. 3:0. Asistence: Miha Štebih a Antonín Bořuta.
16:30'
Erik Mareš – 2 min., podrážení.
15:52'
Domácí celek ale už musí hrát ve svém pásmu, poněvadž Znojmo se osvobodilo.
15:28'
Dočekal u modré čáry posunul na Bořutu, jehož důraznou střelu Roman Durný vyrazil.
14:50'
Jan Bartko – 2 min., vražení na hrazení.
14:07'
Na domácí čeká další přesilovka, zatím mají ponechanou výhodu.
13:28'
Orli si ve středním pásmu špatně předali kotouč, ale o moc lépe na tom nebyla ani Třebíč o chvíli později.
12:52'
Domácí se opět usadili v útočném pásmu, kde si snaží co nejlépe přihrávat.
12:24'
Třebíč se dostává do dvoubrankového vedení! Jakub Malý ještě ve středním pásmu přistrčil kotouč do křídla na hůl MICHALA VODNÉHO, který si najel mezi kruhy a precizně zavěsil. Ránu mu zaclonil právě Malý. 2:0. Asistence: Jakub Malý a David Michalčuk.
11:49'
Jan Mičán bez problémů zasáhl proti nahození od modré čáry. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levici.
11:06'
Radim Ferda se velmi šikovně probil do útočného pásma, kde o chvíli později vznikl závar, který ale znojemská obrana dokázala zažehnat.
10:45'
Marek Špaček hledal před třebíčskou svatyní Martina Šťovíčka, jenž se ale k puku a případnému zakončení nedostal.
10:11'
Domácí už hrají v plném počtu, o chvíli později se ale provinili zakázaným uvolněním.
09:20'
Jan Mičán se výtečně natáhl na brankové čáře, na pravém betonu udržel puk po střele z kruhu.
08:40'
Marek Špaček se chtěl co nejlépe zorientovat u brankoviště. Přihrávku spoluhráče si sice zpracoval, ale domácí gólman vystrčil hokejku.
08:04'
David Michalčuk – 2 min., držení.
07:26'
Domácí celek se na začátku 8. minuty dostává do vedení! Krátce po buly šel kotouč na modrou čáru, odkud přišla na řadu střela. Tu do sítě tečoval útočník RADIM FERDA. 1:0. Asistence: Ladislav Bittner a Daniel Poizl.
07:01'
Jeden z domácích beků si najel na levý kruh, odkud rychle vystřelil. Roman Durný ale předvedl výborný zákrok ramenem, touš poslal do ochranné sítě.
06:23'
Jan Kučera předvedl na levé straně rychlé kličky, po kterých zakončil. Zamířil ale pouze do boční sítě.
05:45'
Domácí zatím mají docela problémy v defenzívě. Měli štěstí, že si Znojmo nepředalo kotouč úplně dobře.
05:04'
03:54'
Radim Matuš využil hrubky v defenzívě Třebíče. Jan Mičán celkem kvalitně zasáhl.
03:13'
Na začátku třebíčské přesilovky pálil od modré čáry Bořuta, jenž si najel mezi kruhy. Gólman hostů stačil zasáhnout.
03:04'
Roman Durný – 2 min., nedovolené bránění.
02:22'
Jakub Jenáček se chystal pálit od modré čáry, ale kotouč mu přeskočil hokejku, takže hrát musel v neutrální zóně.
01:47'
Hosté nyní tráví čas v útočném pásmu, od začátku se snaží být aktivnějším mužstvem.
00:49'
Jan Mičán poprvé zasahoval, když si pokryl sraženou střelu hostujícího hráče.
00:21'
Ladislav Bittner hledal před brankou Dočekala, který se ale k zakončení nedostal. Třebíč se hned ze začátku dostala do šance.
00:01'

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Pakarinen) – Furch, Bořuta, Vodička, Štebih, Kříž, Poizl, Baláž – Dočekal (A), Bittner (C), Ferda (A) – Vodný, Malý, Michalčuk – Maty. Svoboda, Michálek, L. Stehlík – Matě. Svoboda, Horváth, Berka.
Trenér: Kamil Pokorný

HC LERAM Orli Znojmo: Durný (Groh) – Stránský, Bartko, Tejnor (A), E. Mareš, J. Jenáček, Zukal, Remta – T. Svoboda (C), Hruška, Karlsson – Špaček, Šťovíček, Sklenář – Pigl, Matuš (A), Beránek – Čermák, Kučera, J. Sedláček.
Trenér: Svatopluk Číhal

Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Dědek, Jindra.
Třebíč je zatím na sedmé příčce druhé nejvyšší soutěže, když v šesti zápasech nasbírala 9 bodů. Velkým paradoxem je, že venku vyhrála všechny tři utkání, avšak doma třikrát padla. Nejprve Horácká Slavia nestačila 0:2 na Vsetín, následně ale uspěla 5:4 po nájezdech s Pardubicemi B. Posléze doma v prodloužení neuspěla s Porubou, vynahradila si to ale ve 4. kole, kdy vyhrála 5:3 v Litoměřicích. V derby Třebíč padla s Jihlavou, v minulém kole ale dokázala zvítězit 3:1 v Sokolově. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Martin Dočekal, jenž vstřelil pět branek a k nim přidal čtyři asistence.

Znojmo je letos nováčkem druhé nejvyšší soutěže. Orli si sice nevedou úplně špatně, ale na poslední Slavii mají náskok jen dvou bodů. Celkově jich Znojmo posbíralo šest v šesti zápasech. Moravané si na úvod připsali těsné prohry 2:3 s Jihlavou a Přerovem, pak ale jednoznačně doma porazili Zlín 5:1. Nicméně v Sokolově a Kolíně Znojmo ani jednou neskórovalo, což napravilo v minulém kole proti Frýdku-Místku, který porazilo 5:3. Ze znojemské sestavy se zatím daří Martinu Šťovíčkovi, Tomáši Svobodovi a Antonu Karlssonovi, kteří mají na kontě pět kanadských bodů.
Hezký sobotní podvečer při sledování textového přenosu z Chance ligy. Třebíč dnes od 17:30 přivítá na domácím ledě Znojmo. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.