1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Jihlava - 20. března 2024   17:30

Vsetín
Vsetín
11:11' Rob (Smetana, Jonák) • 59:43' Klhůfek (Kern)

Jihlava

Beran dokázal pokrýt všechny nájezdy. Za Jihlavu se trefil pouze Tomáš Havránek a ten určil, že Jihlava srovnává stav série na 1:1!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ HAVRÁNEK.
Teper neproměňuje a Beran vynuloval všechny nájezdníky Vsetína!
Menšík neuspěl a ještě skutečně poslední naděje pro Vsetín. Pokud Teper nedá, je konec.
Matějček nedokázal trefit skulinu mezi betony.
Harkabus nedokázal proměnit a ještě je tu poslední šance pro Vsetín.
Zabusovs trefil tyčku!
Tomáš Čachotský taktéž chtěl trefit škvíru mezi betony, ale tentokrát si to Žukov pohlídal.
Hrňa nedokázal odpovědět. Beran vytěsnil puk.
Tomáš Havránek prostřelil Žukova mezi betony!
Ani dánský obránce svým blafákem neuspěl.
Pořízek netrefil prostor u levé tyče.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení ani jeden celek nechtěl udělat chybu a mnoho šancí k rozhodnutí nebylo. Vsetín měl více ze hry a taky se dostával do určitých šancí. Asi tu největší měl Luboš Rob, proti kterému však byl beton Berana.
Nájezdy nám za malou chvíli nakonec určí, kdo bude vítězem druhého zápasu v semifinálové sérii.
79:45'
V samotném závěru se o rozruch před brankou Vsetína postarala Jihlava, ale nakonec nepřišla žádná střela na Žukova.
79:00'
Poslední minuta prodloužení a nejspíše budeme svědky nájezdů.
78:10'
Menšík při pokusu vystřelit, trefil pukem do obličeje Larsena, který se i přes bolest snaží bránit.
77:47'
Vsetín má rozhodně více chuti ještě rozhodnout v prodloužení. Další pokus má po zakázaném uvolnění Jihlavy.
77:29'
Rob zakončoval po bekhendové přihrávce v bezprostřední blízkosti a jen díky výbornému zákroku Berana nám zápas ještě nekončí!
77:10'
Nahození Brože bylo ztečováno do ochranné sítě a po dalších deseti vteřinách hry je tu další přerušení.
77:01'
Hodně se nyní přerušuje a hra ztratila spád. Vypadá to, že oba celky už spíše vyhlíží nájezdovou loterii.
75:55'
V závěru prodloužení se snaží jen Vsetín tvořit hru, ale naráží na poctivou defenzívu Jihlavy.
75:25'
Trochu uspěchaná rána Zabusovse od modré čáry neměla šanci na úspěch a puk skončil na těle jihlavského hráče.
74:09'
Beran ukryl puk ve své lapačce po střele Tepera.
73:42'
Jihlava se pokouší nahozenými puky dostat do pásma, ale moc se jí to nedaří.
73:12'
Pokus od Smetany od modré čáry nedošla ani k brance. Zato rána z voleje, kterou vyslal Klhůfek postrádala o něco více přesnosti.
72:37'
Havránkovu ránu Žukov nedokázal udržet, Štefančík ještě hledal cestu k dorážce, ale k ní měl hodně daleko.
71:44'
Beran pokryl pokus od Machaly bez větších problémů. Na druhé straně si Žukov taktéž pohlídal svou levou tyčku.
70:56'
Jonák si najel až před branku, ale v momentě nahození byl obráncem odstaven od možnosti nějaké teče.
70:33'
Žukov si po delší době sáhl na puk, kdy zkoušel štěstí Pořízek.
70:01'
Polovina prodloužení je pryč a zatím neměl ani jeden celek vyloženě šanci rozhodnout tento duel.
68:55'
Toman před brankou Vsetína hledal Čachotského, ale ten na puk nedosáhl.
67:41'
Holec se dostal před brankou k puku, ale skákavý puk nakonec skončil v lapačce Adama Berana!
66:50'
Beran nyní nepředvedl zrovna ideální zákrok, ale naštěstí u něj nebyl nablízku žádný hráč Vsetína.
66:05'
Vsetím má zatím hru více pod kontrolou a bezpečně čeká na nějakou chybu ze strany Jihlavy.
65:12'
Zabusovs se vzápětí nakonec dostal ke střele, ale jeho pokus byl přizvednutý nad branku Berana.
64:46'
Zabusovs se pokoušel dostat do úniku, ale puk byl dlouhý a nedokázal jej dobruslit.
64:19'
Vhazování ve středním pásmu. Zatím čekáme na nějakou první důležitou situaci před jednou či druhou brankou.
63:38'
Nahození od jihlavského obránce skončilo mimo branku Vsetína.
62:58'
Na obou týmech jde vidět, že ani jeden nechce udělat chybu.
61:49'
Hořanský byl za brankou sražen Dundáčkem. Vylučovat se nakonec nebude.
61:26'
Larsenova rána od modré skončila odražená v rohu kluziště.
60:42'
Harkabusova střela byla přizvednutá Teperem do ochranné sítě.
60:01'
Třetí dějství plynulo velmi rychle. V něm Vsetín bušil na obranu Jihlavy, ale Beran díky perfektním zákrokům zneškodňoval všechny šance Vsetína. V závěru šli Valaši dokonce do oslabení a s jejich nadějemi už to vypadalo velmi bídně. Nicméně Pavel Klhůfek sedmnáct vteřin před koncem zkusil střelu od mantinelu a puk se se štěstím ocitl v síti a Valaši si vynutili prodloužení, ve kterém bude momentum na jejich straně, neboť Jihlava byla krůček od vyrovnání série.
60:00'
59:43'
Vsetín právě vstřelil branku!
Sotva začalo power play, PAVEL KLHŮFEK se dostal u levého mantinelu k puku a vystřelil na branku. Puk šťastně proplaval za záda Berana a to je hodně smolná branka pro Jihlavu. Asistence: Jan Kern.
59:26'
Vsetín zvládl oslabení a má už hodně málo času na případné power play.
58:56'
Jihlava opět kombinuje v pásmu soupeře a Vsetínu se rapidně krátí čas.
58:31'
Zabusovs se dostal k zakončení ve vlastním oslabení, ale neumístil ránu přesně mezi tři tyče.
58:02'
Žukov zneškodnil ránu Dundáčka.
57:37'
Jihlava vyhrála buly a drží pásmo. Nejspíše nebude nikde pospíchat a kombinační hrou hledat příhodné zakončení.
57:26'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Jan Kern – 2 min., podrážení.
57:25'
Toman vybojoval nyní přesilovou hru pro Duklu a to je velmi nepříjemné pro Vsetín.
56:55'
Dobrý forčekink Jihlavy nyní znepříjemňuje život Valachům.
56:11'
Jihlava nyní bojuje o puk za brankou Vsetína a šetří důležité vteřiny.
55:46'
Havránek se lacině dostal k puku za brankou Žukova, ale Harkabus sám před brankou nezpracoval puk!
55:20'
Vsetín opět rozvíjí další útok a hledá cestu za vyrovnáním.
55:04'
Zabusovs ve velké šanci. Nejprve Matějček neuspěl a následně střela Zabusovse byla sražena do ochranné sítě.
54:19'
Nahození Smetany nadělalo menší problémy. Beran nedokázal zachytit puk a jen jej vyrazil před sebe. Obrana Jihlavy však nakonec dostala puk do bezpečnější zóny.
53:44'
Larsen měl před sebou otevřený prostor, ovšem trefil jen připraveného Berana.
52:50'
Nahození Tepera bylo před brankou zastaveno a Jihlava se zatím velmi dobře brání.
51:18'
Uvidíme, zda toto neproměněné trestné střílení bude klíčovým momentem tohoto zápasu.
51:18'
Jenáček nedokázal bekhendovou kličkou překonat Berana a ten drží naděje pro Jihlavu.
51:10'
Únik dvou hráčů Vsetína na jednoho jihlavského hráče. Bláha nedokázal zakončit, ale byl při zakončení faulován Čachotským a rozhodčí nařídil trestné střílení!
50:28'
Přes clonícího Tepera se ke střele dostal Toman a Žukov zaměstnal svou vyrážečku.
50:02'
Třetí třetina plyne poměrně velmi rychle a to svědčí hostujícímu celku, který je blízko k vyrovnání série.
48:43'
Zabusovs na nic nečekal a ihned pálil, ovšem trefil hokejku Dvořáka, která vychýlila jeho střelu mimo branku.
48:08'
Vsetín otevírá svou obranu, což vyhovuje útočníkům Jihlavy, kteří opět nebezpečně operovali před Žukovem.
47:44'
Bláha měl slibnou šanci, ovšem k dorážce se na poslední chvíli nedostal.
47:20'
Beran si poradil s další střelou, tentokrát z dílny Pavla Klhůfka.
46:54'
Toman se dostal do samostatného úniku, ale přestřelil branku Žukova!
46:35'
Berzinš nabral dobrou rychlost, ale následně byl Dundáčkem odzbrojen.
45:28'
Bláha dostal puk od Hořanského a Beran nyní podržel svůj celek! Tohle už volalo po vyrovnání.
45:03'
Ani tentokrát si Vsetín nepomohl přesilovou hrou a Jihlava stále drží nadějné vedení.
44:32'
Napřaženo měl Teper a ten trefil jen Dundáčka před sebou. Ten samý hráč dokázal zastavit i další střelu Tepera.
43:55'
Další útočná zteč Vsetína začíná od jejich branky.
43:31'
Larsenův pokus šel mimo tři tyče. Jihlava záhy vyhazuje puk.
43:08'
Hrňa dokázal zachytit puk u modré čáry a Vsetín tak může stále operovat v útočném pásmu.
42:44'
Rob se pokoušel tečovat letící puk a byl zasažen hokejkou Bilčíka. Další přesilovka pro Valachy.
42:11'
Štěpán Matějček se dostal ve středním pásmu k puku a následně i ke střele. Jeho pokus minul branku.
41:10'
Poměrně jedovatou střelu vyslal Adam Dvořák, Žukov měl dobrý výhled a bezpečně zachytil puk.
40:21'
Ihned na začátku třetiny se Vsetín postaral o rozruch před Beranem. Pavel Klhůfek byl však sražen v brankovišti a vše dle pravidel.
40:01'
Druhá třetina přinesla jen jednu branku. O tu se postaral Marcel Štefančík, který dokázal skórovat v těsném závěru přesilové hry.
Nejvíce bylo Valachům úzko na začátku druhé třetiny, kdy čelili dvojnásobné přesilové hře soupeře, kterou dokázali ubránit.
Jihlava poprvé v sérii vede těsným rozdílem a ve třetí třetině musí domácí výrazně zabrat, jestliže chtějí urvat i druhý bod v této sérii. Zejména si případně pomoci v potenciální přesilové hře, které dnes domácím moc nejdou.
40:00'
38:24'
Cachnín po svých odjíždí na střídačku a doufejme, že nepůjde o nic vážného.
38:24'
Nyní musí na led doktor. Cachnín dostal pukem do tváře.
38:24'
Obrovskou šanci měl v závěru třetiny Vsetín, ale Beran předvedl perfektní zákrok!
37:34'
O další úspěšné vyhození se postaral Čachotský a Vsetínu dnes přesilové hry moc nejdou.
37:15'
Kočí dokázal dostat puk do středního pásma.
37:09'
Beran ukázal další dobrý zákrok, kdy Berzinš před ním chtěl puk dostat mezi jeho betony.
36:47'
Střela Hrni skončila nad brankou. K dorážce se dostal Berzinš, který nedokázal dostat puk pod horní tyčku!
36:04'
A je tu další početní výhoda pro Vsetín. Jihlava nyní špatně střídala.
35:46'
Klhůfek hledal před brankou Jonáka, puk se k němu nedostal. Jihlava nakonec ubránila další oslabení!
35:06'
Ozols a Harkabus se dostávali do situace dva na jednoho. Ale ani jede hráč neměl potřebnou rychlost, aby výrazněji ohrozili Žukova v brance.
34:50'
Berzinš a ani Larsen nedokázali nyní překonat Berana v brance! Jihlava stále hájí jednobrankové vedení .
34:26'
Kočí nyní u mantinelu srazil Berzinše na ledovou plochu, dle rozhodčích vše v pořádku a pokračuje se ve hře.
34:03'
Kočí zablokoval nahození před branku a obloučkem vyhodil puk ze svého pásma.
33:49'
Čachotský se provinil sekáním a po delší době je tu přesilovka pro Vsetín.
33:05'
Matějček si z rohu dokázal najet až před branku, ovšem jeho bekhendové zakončení neskončilo v síti!
32:44'
Vsetín poprvé v této sérii prohrává a nyní jsou Valaši na tahu, aby případně dokázali srovnat krok.
31:32'
Rozhodčí ještě zkoumají video, neboť v době, kdy puk šel do branky, se branka vychýlila ze své pozice. Ovšem na základě pravidel, by tato branka měla být uznána.
31:32'
Dukla právě vstřelila branku!
Branka je po kratším zkoumání uznána. MARCEL ŠTEFANČÍK dostal pěknou přihrávku před branku a pěknou kličkou zasunul puk k pravé tyčce. Žukov při zákroku sice vyhodil branku ze svého postavení, ale to nic nezměnilo na tom, že Jihlava v samotném závěru dokázala využít přesilovou hru. Asistence: Šimon Jelínek a Michal Koštoval.
31:05'
Bláha nyní obral o puk Kočího a zasloužil se o další vyhození černé pryže. Jihlava tuto přesilovku vůbec nezvládá.
30:38'
Vsetín zatím zvládá toto oslabení a opět vyhazuje puk až do třetiny Jihlavy.
30:08'
Havránek nyní neudržel lehčí puk u modré čáry a musí znovu přes střední pásmo do útočné třetiny.
29:42'
Machala se po zisku kotouče vydal do útoku a dokonce donutil Berana k zákroku.
29:34'
Hořanský dohrál soupeře a půjde za katr. Vsetín již potřetí v řadě za sebou nabízí Jihlavě přesilovou hru!
29:32'
Harkabus byl za brankou přišpendlený na zadní mantinel a přišel tak o puk.
28:54'
Čachotský se dlouho pokoušel od mantinelu prosadit až nakonec přišel o puk a nabídl soupeři protiútok, který končí až u Berana.
28:07'
Nepřesná rozehrávka Vsetína přinesla střelu mimo branku. Jihlava má v posledních minutách o něco více ze hry.
27:04'
Vsetínu se nyní nedaří přechod před modrou čáru. Koštoval se pokoušel překvapit, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
26:04'
Beran sice Kernovu střelu nedokázal udržet, ale jeho spoluhráči se postarali o to, aby nedošlo k žádné dorážce.
25:09'
Rob přihrával na Klhůfka, který ranou z voleje trefil zasahujícího Berana. Velmi pěkná a rychlá útočná akce Vsetína.
24:38'
Individuální akce Chvátala, který prověřil pozornost Žukova. Ovšem ten neměl se střelou do hrudi větší problémy.
24:06'
Štěpán Matějček našel na pravé straně volného Zabusovse, který však nezvolil lepší zakončení a Beran dokázal uhájit svou svatyni.
23:38'
Ozols musel být ošetřován po souboji, nakonec odchází po svých na střídačku.
23:30'
Valaši už jsou kompletní a dokázali ustát velmi těžkou situaci zpočátku druhé třetiny.
22:53'
Jelínek si dlouho rovnal puk a nakonec ještě zvolil přihrávku. Jihlava spíše kombinuje a čeká na příhodnou střelu. Vsetín se mezitím dostává do čtyř.
22:20'
Michal Hryciow nedokázal vyhodit puk, ale jeho spoluhráči už se to povedlo a Vsetín si na krátkou chvíli může oddechnout.
22:12'
Žukov se stihl přemístit a lapil puk u své pravé tyče. Jihlava zatím hraje velmi dobře a tlačí na Vsetín.
21:59'
Harkabusovu ránu dokázal zablokovat Berzinš! Jihlava se drží v pásmu soupeře.
21:27'
Hosté rozjíždí poměrně dlouho dvojnásobnou přesilovku. Nejspíše jeden z důležitých momentů dnešního duelu.
21:22'
Ovšem záhy Kern vyhodil puk mimo ledovou plochu a Vsetín jde do tří!
21:21'
Jelínek byl v souboji zasažen do obličeje, ale rozhodčí zřejmě neviděl tento zákrok.
21:00'
Pavel Klhůfek – 2 min., nedovolené bránění.
21:00'
Jihlava začala druhou třetinu tlakem v útočném pásmu a nakonec sí díky své bojovnosti vybojovala další faul.
20:01'
Vsetín začal i druhé semifinálové utkání dobře a díky brance Luboše Roba se dostal do vedení. Vsetín hrál i dvě přesilové hry, ale ani jednu tentokrát nedokázal využít ve svůj prospěch.
V závěru třetiny si přesilovku zahrála i Jihlava a ta díky dobré střele Tomáše Havránka srovnala se svým soupeřem krok.
Vsetín měl v první třetině více ze hry, ovšem hodně jejich střel mířilo buď do bloku nebo nad branku Berana.
20:00'
19:39'
Jihlavští se dokázali usadit v pásmu a TOMÁŠ HAVRÁNEK dostal přesnou přihrávku k modré čáře a přesnou ranou pod břevno vyrovnal skóre zápasu. Bez asistence.
19:17'
Čachotský oslovil Tomana, ale ani on nedokázal lépe zacílit do branky Vsetína.
19:01'
Nejproduktivnější hráč play off, Harkabus, tentokrát na Žukova nedokázal vyzrát a ten jeho pokus zachytil.
18:56'
Matějček oslabuje svůj celek, když se krátce před koncem první třetiny provinil nedovoleným bráněním.
18:36'
Machala zatáhl puk až za brankou Jihlavy, ovšem do zakončení už se nedokázal dostat.
18:00'
Po dobré kombinaci se ke střeleckému pokusu dostal Koštovala a Žukov včas zaklapl své betony.
17:12'
Žukov si bezpečně podržel v lapačce nahození od modré čáry a bez větších problémů si připsal zákrok. Te zatím nemá tolik práce jako Beran.
15:59'
Jonák hledal Klhůfka, který byl však dobře strážen obráncem a nedostal se do potenciálního zakončení.
14:41'
Na rozdíl od včerejška dokázala Jihlava ubránit i další přesilovou hru svého soka.
14:14'
Nyní už jsou Valaši zpět v útočném pásmu, ale bez žádné střelby na branku Dukly.
13:49'
Jihlavě se ve druhé části oslabení daří držet soupeře mimo své obranné pásmo.
13:10'
Klhůfek dobře zakončoval ze slotu, ovšem trefil puk nad branku Jihlavy. Vsetín uzamčel svého soka v pásmu.
12:36'
Zabusovs byl zahákován Koštovalem a je tu druhá přesilovka pro Vsetín.
11:53'
Berzinš měl slibnou šanci, aby mohl navýšit vedení pro domácí celek.
11:11'
Stejně jako včera se Vsetín dostává jako první do vedení. Smetana adresoval přesnou přihrávku na LUBOŠE ROBA, který otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Ondřej Smetana a Vít Jonák.
10:45'
Slibný útok domácího celku, ale Ondračka nedokázal lépe přihrát na svého spoluhráče, který si sjížděl do brankoviště.
10:02'
Čachotský střílel zpoza bránícího hráče a puk jen rozezvučel zadní mantinel za brankou.
09:03'
A zase Luboš Rob zpoza branky hledal někoho před brankou, ale tentokrát přihrávka byla tečována do brankoviště, kde si puk hravě přikryl Beran.
08:37'
Rob zpoza branky nahrál na Jonáka, kterému puk nesedl a vystřelil mimo branku Jihlavy.
07:47'
Vsetín podnikl rychlý protiútok, ale nakonec z toho zakončení nevyplynulo.
06:51'
Čachotský adresoval prudkou přihrávku před branku, kde si sjel Cachnín, který nedokázal tečovat černou pryž!
06:19'
Pokus Larsena skončil nad brankou Jihlavy. Vsetín se spíše zatím zastřeluje.
05:50'
Klhůfek hledal najíždějícího Roba, ale soupeř jeho úmysl rychle přečetl a překazil.
04:49'
Marcel Štefančík střílel z levé strany, ovšem jeho zakončení bylo zablokováno vsetínským hráčem.
04:00'
Dukla se dokázala nakonec ubránit a ihned po skončení oslabení přišla jejich šance, kdy se individuálně pokoušel prosadit Cachnín, ale Žukov si ve své brance dokázal poradit.
02:47'
Rob to nyní zkoušel na teč, ale puk se odrazil mimo. Záhy nato se Klhůfek dostal k dorážce a jen díky dobrému bloku z toho nebyla úvodní trefa zápasu!
02:20'
Rob střílel nad branku Jihlavy a následně se hosté dokázali osvobodit.
01:59'
Jelínek se provinil podrážením a Valaši si zahrají první přesilovku. V ní jsou Valaši zatím v semifinále stoprocentní, kdy včera proměnili hned dvě přesilové hry.
01:16'
Až nyní se hosté dostali do útoku, kdy střílel Dundáček mimo branku, následně se ještě Harkabus snažil dostat k puku před brankou.
00:51'
Vsetín zatím v začátku zápasu diktuje hru a nepouští Jihlavu do útočného pásma.
00:29'
O první střelu dnešního utkání se postaral Klhůfek, který poprvé prověřil Berana v brance.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Hryciow, Ondračka, Larsen, Teper – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Bērziņš, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Bláha – Machala, Matějček, Zabusovs.
Trenér: J. Weintritt

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Kočí, Dvořák, Ozols, Dundáček, Koštoval – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Štefančík – Rauš, Menšík, Jelínek – Chvátal, Pořízek, V. Brož.
Trenér: V. Ujčík

Rozhodčí: M. Kostourek, V. Kosnar – R. Zídek, J. Rakušan.
Valaši dnes vstoupí do druhého semifinálového zápasu proti Jihlavě. Vsetín se dle předpokladů dokázal dostat přes čtvrtfinále hladce, kdy vyřadil Přerov 3:1 na zápasy.
Zatímco Jihlava překvapivě ukončila sezónu Porubě, která si brousila zuby na celkové prvenství v Chance lize.
První zápas semifinále
Vsetín do něj vstoupil velmi dobře, kdy po brankách Jonáka (dvě branky) a Hrni vedl na počátku druhé třetiny již 3:0! Nicméně Jihlava pořádně zdramatizovala průběh utkání. Díky dvěma trefám Štefančíka a jedné trefě Jelínka, srovnala krok se svým soupeřem.
Vsetín v osmé minutě závěrečné třetiny se díky využité přesilové hře (druhé v zápase), vrátil zpět do vedení a v závěru pečetil celkové vítězství trefou do prázdné branky Vít Jonák, který zároveň zpečetil svůj hattrick.
Vsetín se ihned v úvodu přesvědčil, že Jihlava nehodlá nechat svou kůži lacino a jen potvrdila, že v play off se rozhodla pořádně trápit favority.