1. česká hokejová liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Kolín - 1. listopadu 2023   18:00

Znojmo
Znojmo
20:27' Jenyš (Bartko, Šťovíček) • 40:42' Beránek (Šťovíček, Zahradníček) • ' Beránek
3:2
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

3:2 (SN)

Kolín
Kolín
25:22' Gaspar  (Pajer, Skořepa) • 36:40' Chalupa  (Pilař, Piegl)
Znojmo
Tomáš Horák, Tomáš Micka – Milan Jindra, Ondřej Polák.
Nevoga Aréna, Znojmo
1224 diváků
Kolín

Do vedení se sice na začátku druhé třetiny díky dvojnásobné početní převaze dostali Orli, když se prosadila nová posila Pavel Jenyš. Jenže Kozlové do konce druhé třetiny duel stačili otočit zásluhou Michaela Gaspara a Matěje Chalupy. Ve třetí třetině se Znojmu podařilo vyrovnat z hokejky Petra Beránka. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, ale ani zde se nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. Kde byli úspěšnější Orli a berou bod navíc.

Já vám děkuji za sledování utkání, přejí klidný večer a u dalších zápasů napočtěnou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC LERAM Orli Znojmo.
Autorem vítězné branky je PETR BERÁNEK.
Radek PILAŘ neproměňuje.
Petr BERÁNEK proměňuje.
Lukáš PAJER neproměňuje.
Jan HRUŠKA proměňuje.
Matěj CHALUPA neproměňuje.
Anton KARLSSON neproměňuje, trefil beton.
Kryštof OUŘADA proměňuje se štěstím pod tělem Groha.
Martin ŠŤOVÍČEK proměňuje mezi nohy.
Petr KOUKAL proměňuje kličkou do bekhendu.
63:00'
Pinkas mohl rozhodnout, ale Groh likviduje.
62:27'
Groh již ležel v brankovišti, Kolín ale nedokázal zakončit.
61:55'
Poprvé u puku také Kolín, zatím však ve svém pásmu.
61:37'
Matuš to zkusil individuálně, ale neuspěl.
60:57'
Šťovíček předal na modré Tejnorovi, který měl čas, ale přestřelil.
60:26'
Hruška a Jenyš drželi dlouho kotouč, ale nakonec se vrátiliu do svého pásma a střídají.
59:42'
Do útoku se ještě vydalo i Znojmo, ale dnes uvidíme prodloužení.
59:15'
Kolín zakládá poslední útočnou akci třeti třetiny.
58:57'
Jenyš předal Zahradníčkovi, jeho prudkou ránu chytá Soukup.
58:29'
Kolínská přihrávka rukou vykazuje hru do středního pásma.
58:00'
Tečovaný puk proletěl hodně daleko od branky Groha.
57:35'
Tejnorovi se nepodařilo v těžké situaci vyhodit, rozhodčí ale usoudili, že puk byl již mimo pásmu a píská ofsajd.
57:16'
Hra se nyní velmi kouskuje.
57:09'
Šťovíček nahazoval na branku z velkého úhlu, další přerušení.
57:02'
Adámek střílel zpoza branícího obrance, Soukup se nenechal nachytat.
56:38'
Hra pokračuje v pěti a Znojmu se znovu nevydařilo založit útočnou akci. Vhazování v obranném pásmu Orlů.
56:31'
Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
Dominik Sklenář – 2 min., držení.

Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
Petr Moravec – 2 min., hrubost.
55:36'
Morong se dostal k odraženému kotouči a trefil připraveného Groha.
55:06'
Kolín zahral vysokou holí a Orli tak mohou v klidu rozehrát, což se ale nepodařilo a je z toho pouze zakázané uvolnění.
54:30'
Vhazovaní v obranném pásmu Znojma.
53:51'
Hra je nyní velmi opatrná, ani jeden z týmu nechce udělat výraznější chybu.
52:44'
Další zajímavá šance Znojma, po které zůstali na ledě za brankou hráči obou týmů, ale vylučovat se nebude.
52:22'
Stránský a Mareš měli problémy ve vlastním pásmu.
52:08'
Soukup zklidnil situaci a přerušuje hru.
51:51'
Kolín se podruhé za sebou osvobodil jen díky zakázanému uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 1224 diváků.
51:03'
50:55'
Jenyš sám před brankou, ale měl minimum času na zakončení.
50:10'
Kolín zachranila tyčka.
49:53'
Hruška ani Remta se neprosadili přes dobře bránící soupeře.
49:23'
Remta nepropálil stojícího soupeře, ale pásmo Orli udrželi.
49:03'
Petr Kolmann – 2 min., podrážení.
48:13'
Berka s Matušem vystihli rozehrávku Kolína, brzy se však obrana Kozlů zformovala.
47:10'
Šťovíček a Beránek ujížděli 2na1, první jmenovaný zvolil střelu a trefil beton Soukupa. Znojmo má více ze hry.
46:26'
Groh vyrazil za branku pro puk, ale ten přesto drží hosté a kombinují.
45:42'
Čtvrtý útok Znojma byl velmi důrazný před brankou Kolína, ale Soukup si dokázal se všemi odrazy a dorážkami poradit.
44:48'
Kozlové chvíli operovali v útočním pásmu, nic zde ale nevymysleli.
43:55'
Karlsson zavezl puk, naslepo našel zcela přesně Stránskýho, který se napřáhl, ale puk byl následně zblokován do rohu.
43:05'
Střela Krále nadělal znojemským problémy, Groh si nebyl jistý kde se kotouč nachází, ale obrana puk odklidila.
42:41'
Zkušený Koukal nejprve vystihl rozehrávku Znojma, ale vzápětí s pukem opustil pásmo.
42:01'
Čermák nahazoval na branku s přáním dalšího odrazu, ale puk minul tři tyče.
40:42'
Orli právě vstřelili branku!
Znojemský útočník PETR BERÁNEK vystřelil na branku Kolína a bránící hráč zblokoval puk tak nešťastně, že zapadl přímo do růžku branky gólmana Soukupa. Asistence: Martin Šťovíček a Jan Zahradníček
40:06'
Hned první pokus o založení útoku Orlům nevyšel a vhazuje se po levici Groha.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Ve druhé třetině padaly konečně i branky. Dvojnásovnou přesilovku využilo Znojmo díky premiérové trefě nové akvizice PAVLU JENYŠOVI, jenže Kozlové duel otočili, přesnými střelci byli MICHAEL GASPAR a MATĚJ CHALUPA. Podaří se obrat i Orlům?
40:00'
39:00'
Znojmo je očividně zaskočeno inkasovanou brankou.
38:33'
Hosté se vyhnuli zakázanému uvolnění, ale nic vážnějšího si nevytvořili.
36:40'
Kozlové právě vstřelili branku!
Rychlý protiútok Kolína končí vedoucí brankou. MATĚJ CHALUPA dostal přihrávku přes celé pásmo a přesouvající Groh nedokázal zareagovat. Asistence: Radek Pilař a René Piegl.
35:45'
Kolín si vytvořil skrumáž před Grohen, puk se ale odrazil k Orlů, jejichž protiútoku ale nebyl nebezpečný.
35:38'
Groh si počkal na skotačící puk a přikryl jej pod lapačku.
34:49'
Čermák se snažil někoho najít, ale nakonec zvolil střelu a Soukup si dokázal poradit.
33:30'
Tejnor nepropálil stojícího obránce a Znojmo posílá do hry nové síly.
32:46'
Pilař se dostal až před Groha, ale předtím zahrál rukou, takže hra opět přerušena.
32:16'
Hra přerušena pro přihrávku rukou.
32:07'
Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Orlů.
31:25'
Hruška vyhrál vhazování na Zahradníčka, v jeho střele však byl loket bránícího hráče a Soukup byl bez práce.
31:14'
31:09'
Beránek měl dobrou rychlost a pokusil se prakticky z brankové čáry zakončovat do protějšího rohu branky, puk ale nakonec opustil ledovou plochu.
30:34'
Soukup si poradil se střelou Hrušky přímo do hrudi.
30:05'
Remta zachyboval na modré čáře a Kolín se vydal ve třech do protiútoku, Groh vyrazil hrudí a Znojmo se vrací zpět do útoku.
29:44'
Znojemským se nedaří se usadit v pásmu.
29:14'
Matěj Morong – 2 min., podrážení.
29:11'
Adámek se snažil překvapit obranu hostů, ale nahrávka zpoza branky nebyla přesná.
28:10'
Střela Ouřady byla tak prudká, že se pod hokejky Groha odrazila až mimo pásmu a Znojmo může založit protiútok.
27:43'
26:56'
Hruška velmi dobře napadal rozehrávku Kolína a ten ani v této přesilovce nezahrozí.
26:10'
Kozlové kombinují v útočném pásmu, jejich akci ale zastavuje přihrávka rukou.
25:43'
Jan Bartko – 2 min., podrážení.
25:22'
Groh vyrazil těžkou střelu přímo před sebe a dojíždějící MICHAEL GASPAR dorazil do prázdné branky, ačkoliv byl těsně hlídaný. Asistence: Lukáš Pajer a Josef Skořepa.
24:46'
Puky není létaly na Groha ze všech stran, znojemský gólman ale nemusel zasahovat.
24:00'
Kozlové mají problém s přechodem do útočného pásma.
23:30'
Kotouč opustil ledovou plochu, vhazuje se na útočné modré čáře Orlů.
22:35'
Kolín se poprvé dostal ve druhé třetině do útoku, ale jejich počínání nemělo dlouhého trvání.
21:30'
21:10'
Další zajímavá šance Znojma, puk ale zamiřil vedle branky.
20:27'
PAVEL JENYŠ obdržel přesnou přihrávku na kruhy a ránou z první trefil růžek kolínské branky. Posila Orlů se tak prosazuje hned při svém debutu a Znojmo využívá přesilovku 5na3. Asistence: Jan Bartko a Martin Šťovíček.
20:19'
Znojmo se usadilo v útočném pásmu.
20:01'
V první třetině jsme příliš oku lahodící hokej neviděli a nedočkali se ani branky. Hosté pohrdli i dvěma přesilovkama a Znojmo v závěru první částí dlouhé početní převahy 5na3 také nic nepředvedlo. Napraví to Orli na startu druhé třetiny?
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00'
19:50'
Jenže v první třetině toho Orli nijak nevyuží, kombinace jim vázne.
19:37'
Znojmo má po dvou technických chybách Kolína možnost dlouhé přesilovky.
19:30'
Kryštof Lang – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
19:18'
Ponechaná výhoda pro Znojmo.
19:00'
První přesilovka také pro Znojmo.
18:49'
Zdeněk Král – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
18:15'
Pinkas a Šedivý prověřili Groha, Znojmo trochu nestíhá bruslit se soupeřem.
17:22'
Unavená znojemská čtveřice zamířila na střídačku, ale hosté jsou díky přesilovce mnohem aktivnějším týmem.
16:57'
16:26'
Sklenář chvíli držel puk za brankou Kolína a šetřil sekundy.
15:50'
Orlům se podařilo na chvíli vyhodit, ale Kozlové se nastěhovali zpět do pásma.
15:11'
Koukal provětral lapačku Groha a tlak hostů v početní převaze pokračuje.
14:56'
Jan Zahradníček – 2 min., držení.
14:33'
Zahradníček dostal nabito do mezikruží, ale střela obránci Znojma vůbec nesedla.
14:04'
Hamplova střela se odrazila od zadního mantinelu a Znojmo ihned zahájilo protiútok, který končí ale pod lapačkou Soukupa.
13:56'
Gaspar prokličkoval do útočného pásma, puk mu ale utekl a Groh přerušil hru.
12:46'
12:18'
Znojmo se osvobodilo a přesilovka se krátí.
11:17'
Bartko nedokázal vyhodit a Kolín uzamkl Orly. Groh si poradil se střelou Moronga i Kolmanna a obě mužstva střídají.
10:50'
Kolín vyhrál vhazování a po rychlé kombinaci trefil Kolmann připraveného Groha.
10:46'
Lukáš Adámek – 2 min., podrážení.
10:33'
Kolín bude hrát přesilovku, nyní má ponechanou výhodu a hraje v šesti.
10:15'
Zakázané uvolnění Kozlů.
09:38'
Soukup si vybruslil proti ráně Bartka daleko před brankoviště a puk vyrazil značně nekontrolovatelně do boku, to ale nečekal ani nikdo ze znojemských hráčů.
09:00'
Akci hostů zastavuje postavení hráče v brankovišti.
08:20'
Kolín nahodil puk před branku a vytvořila se tam obrovská skrumáž, kde ale znojemská obrana všechny soupeře zpacifikovala.
08:04'
Pilař trefil jen boční síť znojemské svatyně.
07:22'
Stránský zblokoval pokus o střelu Dlouhého vysoko nad branku Znojma.
06:59'
Berka se snažil tečovat puk po nahození Jenáčka, ten znovu končí v moci Soukupa.
06:50'
Kolínský brankář po další střele raději přerušil hru.
06:27'
Střelu Bartka Soukup neudržel, jenže dojíždějící Karlsson ani Beránek se neprosadili k dorážce.
04:59'
Znojemským nevyšla rozehrávka a po následném vhazování tečoval Síla těsně mimo branku Znojma.
04:31'
Zakázané uvolnění Kolína.
03:30'
Groh vyráží střelu Moravce ramenem, ale hra pokračuje.
03:00'
Koukal hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče před brankou, ale nebyl srozuměn.
02:15'
Zatím čekáme na nějakou výraznější akci.
01:49'
Tejnor střílel z úhlu a jeho pokus Soukupovi nedělal problémy.
01:15'
První zákrok má také hostující brankář Soukup.
01:00'
Kolín vytvořil velký tlak do branky Znojma, ale nepřehlednou situaci Orli zvládli.
00:30'
Obě mužstva si vyměnily navštívenky v útočných pásmech.
00:01'

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Zahradníček, Remta, E. Mareš, Bartko, Stránský, J. Jenáček, Tejnor (A) – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Sklenář, Hruška (C), Jenyš – Berka, Matuš (A), L. Adámek – J. Sedláček, Čermák, Masař.
Trenér: Václav Baďouček

SC Marimex Kolín: Soukup (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Gaspar, Naar – Pajer, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, P. Moravec, Ouřada – Chalupa, Morong, Pilař – Síla, Skořepa, K. Lang.
Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Tomáš Horák, Tomáš Micka – Milan Jindra, Ondřej Polák.
Znojemští hokejisté nadále prožívají trpké období. Čekání na výhru se protáhlo už na tři zápasy, ačkoliv v tom posledním domácím proti Sokolovu byli zisku tří bodů opravdu blízko. Vedení 3:1 bohužel nedokázali udržet a Baník režíroval závěrečnou část zápasu ku prospěchu svému. V pondělí navíc odehráli venkovní utkání na ledě Beranů ve Zlíně. Šlo o vyrovnané střetnutí. První puk skončil v síti až ve 32. minutě. Znojmo dokázalo na tuto branku odpovědět, v dalším průběhu už ale žádný gól nevstřelilo a vítězství 3:1 zůstalo ve Zlíně. Mimo body ztratili v tomto zápase hráči královského města i útočníka Roberta Havláta, který schytal ránu bruslí do oblasti hlavy a byl odnesen na nosítkách. Podle posledních zpráv je hráč naštěstí v pořádku.

Orli Znojmo se aktuálně nacházejí na dvanácté příčce. Právě na jedenáctý Kolín, který v zítřejším utkání vyzvou, ztrácí čtyři body. To, čím se Jihomoravané nadále trápí, jsou přesilové hry a oslabení. Ve statistickém okénku oslabení jsou po Sokolovu druhým týmem, jemuž se v tomto ohledu daří nejméně. Naopak k početním výhodám se v jednom z rozhovorů vyjádřil Jan Hruška: ,,Chtěli bychom stoupat v tabulce výše, ale nejdříve musíme zapracovat na přesilovkách. Je to věc, kterou si extrémně nepomáháme.’’ Zlomit tyto statistiky se Orli pokusí již v očekávaném střetu.

Zmínili jsme, že Kolín v následujícím duelu potřebuje rovněž bodovat. Kozlové mají totiž totožný počet bodů jako Pardubice B. V letošní sezóně se jim podařilo zvítězit v šesti případech. Naposledy porazili právě béčko Pardubic 2:0, díky této výhře prolomili sérii šesti porážek v řadě a dotáhli se tak na stejný počet bodů, jako má jejich soupeř. ,,Velmi těžké utkání, jsme rádi, že jsme ho zvládli. Bylo to ubojované, padali jsme tam po hlavách, hráli jsme jeden za druhého. Potřebovali jsme urvat vítězství, abychom se na ně zpátky dotáhli,’’ řekl po zápase střelec dvou branek Kryštof Ouřada.

Zaměříme-li se na statistiky, zjistíme, že oslabení je nejsilnější stránkou středočeského klubu, v tomto ohledu patří mezi nejlepší celky soutěže. Soupeřům se v početní výhodě povedlo skórovat do sítě Kolína letos zatím jen v sedmi případech. V přesilových hrách se nachází na jedenáctém místě s úspěšností 12,07 %. A co můžeme očekávat od soupisky Kozlů? Jedničkou v brance je Jakub Soukup. Před ním v obraně jsou pravděpodobně nejdůležitějšími faktory René Piegl, Petr Kolmann nebo Štěpán Němec. V útoku se produktivně nejvíce daří Josefu Skořepovi, zkušenému Petru Koukalovi, či Matěji Chalupovi.

Znojemští příznivci navíc věří, že zápas nebude mít podobný průběh jako ten poslední v Kolíně. Tehdy Orli padli v nepříznivém poměru 5:0, nyní mají jedinečnou příležitost jim tuto porážku vrátit zpět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.