Utkání je u konce. Motor si do tabulky připisuje první tři body za výhru 3:1 s Havlíčkovým Brodem. Domácí byli po většinu zápasu lepším a aktivnějším celkem a body berou zaslouženě. Rebelové měli jen několik krátkých pasáží, během kterých Motoru zatápěli. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek nedělního večera.
60:00
59:59
Pajič vyhazuje, píská se zakázané uvolnění, ale tohle už si Motor v klidu pohlídá.
59:31
Čas běží, to budou mít hosté s tím vyrovnáním těžké. Navíc Mucha už je na ledě.
58:48
Nouza vyhazuje, i když mohl s kotoučem vyjet a pokusit se skórovat.
58:06
Už je zase na střídačce, Rebelové to zkoušejí v šesti.
57:56
Hosté hráli chvíli bez brankáře, Svoboda se však na chvilku do branky při přerušení vrátil.
57:44
Oddechový čas pro hosty z Vysočiny.
57:44
Pavlíčkovu ránu od modré Bláha zpacifikoval.
57:26
Ján Mucha (CEB) – 2 minuty za faul kolenem. Další odpískaný sporný zákrok, zdálo se, že Mucha předvedl ukázkový bodyček. Buď jak buď, hosté mají k dispozici početní výhodu, pro ně v pravý čas.
57:02
Rebelové však nabídli sami Motoru chvilky odpočinku, když špatně rozehráli a píská se icing.
56:24
Motor se hodně zatáhl a koleduje si o kontaktní gól.
55:23
Domácí se museli osvobodit pouze za cenu vyhození přes všechny čáry.
54:29
Zmatky doprovázely poslední desítky vteřin v obranné třetině Českých Budějovic. Několik ostřejších zákroků sudí Kopeček pustil a utkání se mu lehce vymklo z rukou.
52:54
Švihálek byl teď jasně přistrčen na led, měl se pískat faul. Nicméně dnes velmi úzkostlivý sudí Kopeček nezapískal nedovolený zákrok.
52:03
Poslední minuty patří mužstvu Miroslava Baruse, které drží domácí v šachu. Ti se však srdnatě brání.
51:06
Dnešní utkání sleduje 3886 diváků!
50:11
Teď se domácím nepovedla rozehrávka a znovu se bude vhazovat před Bláhou.
49:52
Jihočeši se teď osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
49:06
Mucha na ledě, domácí jsou v pěti.
48:58
Bláha měl po dlouhé době práci, ale nahození Tomáše Semráda ukryl pod svými betony a nepustil soupeře k dorážce.
47:59
Hosté zatím opět neškodní, Nouza ušetřil cenné vteřinky v pásmu soupeře.
47:06
Ján Mucha (CEB) – 2 minuty za podražení. Hosté však mají k dispozici další početní výhodu.
45:59
za chorálů domácího kotle končí hostující přesilovka, Rebelové při ní ani nevystřelili.
44:50
Oslabení je pro Motor zatím pohodové, Rebelové moc nekoušou.
43:59
Martin Parýzek (CEB) – 2 minuty za podražení. Hosté mají šanci dostat se opět na dostřel.
42:46
České Budějovice právě vstřelily branku!
Budvar aréna vybuchla potřetí dnes radostí. Motor jde v přesilovce znovu do dvoubrankového vedení, když se po nahození dostal kotouč do brankoviště, kde vznikl velký závar a důrazný ROK PAJIČ dotlačil kotouč do sítě. Asistence: Daniel Boháč.
42:17
Boháč vyjel zpoza branky, Svobodu ale nepřekvapil.
41:59
Kotouče se dotkla hostující střídačka, hra stojí. Do třetí třetiny zasáhl také útočník Trummer.
41:32
Roman Přikryl (HBR) – 2 minuty za držení. Diváci si přejí při přesilovce třetí gól a podobně jsou na tom i domácí hokejisté.
41:08
Boháč nedokázal udržet svou pravou nohu na modré čáře, proto se píská postavení mimo hru.
40:01
Oba týmy zpátky na ledě, za chvilku začne třetí třetina. Pokud se tedy do Budvar arény nedostaví během necelé minuty mlha jako v brněnské aréně, kde se extraligový duel dnes nedohraje.
Celek z Vysočiny ve druhé třetině přidal na aktivitě a v přesilovce snížil na 2:1. Tento stav platí i po konci druhé části, protože nadále pokračuje českobudějovický festival zahozených šancí. Motor by pro klid rozhodně potřeboval dvoubrankové vedení. Třetí perioda začne v 18.45.
40:00
39:04
Bláha raději podržel kotouč, hra byla teď trošku rozháraná.
38:37
Domácí jsou v pěti a hned zahrozili Boháč a Rob, ani jeden z nich ale neuspěl.
37:40
Jakub Babka byl ve výborné pozici mezi kruhy, Bláha skvěle zasáhl!
36:38
Teď na chvilku kroužil s kotoučem v obranné třetině David Kuchejda, neukvapil se a vyvezl kotouč do středního pásma.
35:45
Roman Vráblík (CEB) – 2 minuty za podražení. Hodně přísné vyloučení domácího beka, přesto si hosté zahrají znovu v jednoduché početní výhodě.
35:08
A záhy další icing Rebelů.
34:22
Dvě zakázaná uvolnění hostí v krátké řadě.
33:49
České Budějovice jsou kompletní, oslabení zvládly v naprostém klidu.
33:09
Nouza zahrozil i v oslabení, branku ale střelou švihem minul.
32:35
Motor se zatím v pohodě brání.
31:49
Martin Parýzek (CEB) – 2 minuty za naražení na hrazení. Hráči z Vysočiny mohou v tlaku pokračovat v přesilovce.
31:27
Janáček nahazoval od modré a Bláha musel být opět ve střehu. V posledních minutách Rebelové hrozí častěji než v dosavadním průběhu střetnutí.
31:00
Růžičkovo nahození bylo skryté a ze Svobody vypadlo, ale v dosahu nebyl žádný z hráčů v modročervených dresech, proto si havlíčkobrodští mohli oddechnout.
29:48
Rychlá lapačka Ondřeje Bláhy hrála prim v posledních vteřinách, kdy si počíhala na střelu Sedláka od modré čáry.
29:19
Kuchejdovu nabídku na teč akceptoval Boháč, ale Svoboda se změnou změnou počítal a dokázal kotouč vytěsnit mimo tři tyče.
28:11
Zakázané uvolnění hostí. V Budvar aréně panuje i přes nečekané snížení Rebelů dobrá nálada.
27:08
Piegl vystřelil od modré čáry a Bláha zkrotil jeho střelu nadvakrát. Hrálo se dlouho bez přerušení.
24:13
Na ledě se poprvé objevil sedmý obránce Motoru Martin Parýzek.
24:02
Tlak Motoru pokračuje, icing hostí.
23:43
Ani tato početní výhoda Jihočechů nekončí gólem, i když šance v ní byly.
23:34
Boháč se po Kuchejdově dobré práci zblízka neprosadil. Svoboda si poradil i s následnou dělovkou Punčocháře.
22:32
Hosté z Vysočiny se osvobozují.
22:17
Rob promáchl dorážku po střele Dana Růžičky.
21:43
Štěpán Jeník (HBR) – 2 minuty za podražení. Motor si může vzít zpět dvoubrankový náskok.
21:31
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Hosté v početní výhodě korigují stav. Po nahození od modré Bláha zastavil několik dorážek, ale na tu LUKÁSE ENDÁLA už byl krátký. Bez asistence.
21:11
Michal Švihálek (CEB) – 2 minuty za podražení. Rebelové mají k dispozici početní výhodu.
20:59
Kuchejda pálil už po konci početní výhody z mezikruží, proti třetí brance bylo rameno brankáře Svobody.
20:43
Nahození Chmelíře bylo skryté a nebezpečné.
20:01
Oba celky jsou již na ledě, Motor začne druhou část v početní výhodě, která bude trvat ještě 53 vteřin, pokud nepadne branka.
Motor vede po první třetině 2:0 a je nutno dodat, že vedení je zcela zasloužené. Jihočeši jsou pány ledu, tvoří si řadu šancí a jejich vedení mohlo být i vyšší. Zatím se ujaly jen pokusy Boháče a Josefa Straky. Druhá část začne v 17:52.
20:00
19:58
Josef Straka si udělal ze soupeřů sochy, jeho slalom ale končí po kličce do forhendu jen těsně vedle!
19:38
Další pokus Dana Růžičky byl sražen do ochranné sítě.
19:28
Růžička pálí do tyče!
19:21
Straka namazal kotouč Vráblíkovu, jeho dělovku Svoboda se štěstím zlikvidoval.
18:53
Roman Přikryl (HBR) – 2 minuty za sekání. Motor bude hrát minutu a šest vteřin přesilovku pět na tři a může přidat soupeři třetí zásah!
18:32
Boháč hledal přihrávkou přes brankoviště Kuchejdu, kterému se kotouč zamotal pod bruslemi a nedokázal zakončit.
17:59
Petr Zítka (HBR) – 2 minuty za podražení. Početní výhoda s číslem tři pro Jihočechy.
17:37
Hosté jsou kompletní, Motoru se ani druhá přesilovka nepovedla ideálně a krátce po jejím skončení navíc vyhodil Chmelíř na icing.
16:50
Mucha vypálil od modré, našel pouze lapačku připraveného muže s maskou v dresech Havlíčkova Brodu, které trošku připomínají dresy Columbusu Blue Jackets.
16:28
Teď se domácím nedaří založit útok, Rebel se dobře brání.
15:42
Straka krásně připravil pozici pro Nouzu, ten trefil jen Svobodu. Následně hosté vyhodili.
15:17
David Škůrek (HBR) – 2 minuty za nedovolené bránění. Je tu druhá přesilovková možnost pro Motor.
15:01
Svěřenci Petr Rosola mají nahráno a nikam se nehrnou. Přesto mají kotouč často na svých hokejkách a nepouští soupeře do šancí.
13:10
Bláha musel pěkným semaforem zasahovat proti střele Kňazeva, diváci to ocenili aplausem.
12:21
Domácí jsou kompletní, první přesilovka se Havlíčkovu Brodu hrubě nevyvedla.
11:04
Jihočeši jdou v oslabení do dvoubrankového náskoku. Tomáš Nouza vybojoval v útočném pásmu kotouč, poslal ho na volného JOSEFA STRAKU, který naznačil střelu, položil si Svobodu na led a do poloprázdné branky skóroval. Asistence: Tomáš Nouza.
10:21
Marek Vaniš (CEB) – 2 minuty za držení. První přesilovka Rebelů.
09:48
Domácí trenéři od začátku pouští do hry pouze první tři formace. Čtveřice Marek, Trummer, Prokeš a obránce Parýzek zatím zůstávají na střídačce.
09:00
Rousek na ledě, Rebelové přečkali první oslabení.
08:29
Dva domácí forvardi stáli před hostujícím brankářem, který si však nahození Vráblíka od modré stejně našel.
07:27
Boháč pohotově tečoval Chmelířovo nahození, Svoboda byl připraven.
07:00
Tomáš Rousek (HBR) – 2 minuty za sekání. První přesilovka pro Motor.
06:39
Sražená střela vyletěla do vzduchu, kde si kotouč našla lapačka Ondřeje Bláhy. Ten v minulém utkání střídal v Třebíči Kůdelu a dnes dostal poprvé šanci od první minuty.
06:04
Heřman pálil z úhlu, Svoboda ho však dobře vystál a zažehnal nebezpečí.
05:30
Rozjetí Jihočeši mačkají soupeře a chtějí zvýšit své vedení. To by si jistě přála i slušně zaplněná Budvar aréna, která je po vedoucím gólu ve varu.
04:02
Domácí se šťastně dostávají do vedení. Rozhodčí pustili hru díky hybridnímu icingu, u kotouče však byli dříve bránící hráči, ale o kotouč za brankou přišli. Heřman ho vybojoval u mantinelu, posunul ho DANIELU BOHÁČOVI, jenž zpoza branky o brusle Romana Maliníka dostal kotouč do sítě. Bez asistence.
03:37
Rok Pajič se po Robově přiťuknutí dostal do dobré pozice, zblízka ale nedokázal překonat Svobodu!
02:53
Zřejmě kvůli nějaké technické závadě je hra přerušena, hráči se šli projet na led. Už by se však mělo pokračovat.
02:53
Vráblíkova střela byla sražená do ochranné sítě.
02:27
Havlíčkův Brod vyhodil na zakázané uvolnění.
01:31
Endál vypálil z pravé strany a Bláha musel jeho ránu vyrážet betonem do rohu kluziště.
01:09
Nouzovo nahození Svoboda raději podržel v lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.
00:42
Domácí začali aktivně, první lajna potrápila Rebely, kteří se ubránili.
00:01
Ještě před začátkem utkání dostane dárkový koš k 50. narozeninám bývalý útočník Motoru Antonín Stach a rovněž Petr Turek dostává dárkový koš k nedávným osmdesátinám.
Hráči Motoru už nastupují na led, v závěsu za domácími nastupují i Rebelové.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, M. Semrád, Dan Růžička, Mucha, Parýzek – Kuchejda, M. Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – Vaniš, Pajič, Rob – L. Marek, Trummer, Prokeš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý (R. Svoboda) – Pavlíček, Janáček, Škůrek, T. Semrád, Jeník, Zítka, Sedlák, Piegl – Babka, Troliga, Maliník – Endál, Jankovič, Rousek – Kňazev, Přikryl, Pejchar – Minárik, Boček, Milfait.

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír.
Motoru to v úvodu sezony nejde. Po dobré přípravě a vítězství v Regionálním poháru prohráli Jihočeši doma s Jihlavou a naposledy i v Třebíči. Poslední duel se nepovedl brankáři Kůdelovi, proto je možné, že ve třetím duelu naskočí od začátku Bláha. Utkání se odehraje až v neděli, jelikož se v Českých Budějovicích hrál v sobotu večer fotbal, proto kvůli kolizi se hokej přesunul na neděli.
Havlíčkův Brod zatím navazuje na nepovedenou přípravu a v úvodních dvou kolech uzmul soupeřům pouze bod. Svěřenci Miroslava Baruse ho získali doma proti Havířovu, v prvním kole prohráli v Ústí nad Labem. Před sezonou došlo v kádru Rebelů k velkým změnám a tým se moc neposílil, spíše naopak. I proto budou mít hráči z Vysočiny těžké obhájit čtvrtfinále z loňského roku.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 3. kola první hokejové ligy. V něm se v neděli od 17 hodin utká českobudějovický Motor s Rebely z Havlíčkova Brodu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.