Úvodní utkání první ligy mezi Motorem a Jihlavou je minulostí. Dukla na jihu Čech uspěla, když si domů veze tři body po výhře 4:1. Vítězství to bylo zasloužené, jelikož hosté vycházeli z kvalitní defenzivy, měli lepší pohyb a byli i efektivnější. České Budějovice nedokázaly navázat na výkony z přípravy, jejich hru brzdily nepřesnosti a částečně i nervozita před plným stadionem, na kterém dnes vládla parádní atmosféra. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek večera.
60:00
59:29
Řada diváků už odchází domů, poslední půlminutovka se pouze dohrává. Motoru se první domácí duel sezony opět nepovedl, stejně jako loni.
59:12
Domácí fanoušci skandují v narážce na čtvrteční nedohrané utkání: "Aspoň hrajem do konce!"
59:01
Dukla právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. MICHAL DŮRAS poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Marek Melenovský.
58:42
Strakovu střelu Kacetl vyhlavičkoval až na tribuny.
58:28
Luboš Rob (CEB) – 2 minuty za sekání – Tomáš Čachotský (JIH) – 2 minuty za hrubost. Oboustranné vyloučení, pokračuje se pět na čtyři.
58:28
Rob se snažil překvapit Kacetla z úhlu, ten byl však pozorný.
58:00
Motor to zkusí v šesti!
58:00
Oddechový čas pro ČEZ Motor České Budějovice.
58:00
Kuchejda se snažil objet branku a překvapit Kacetla, ten byl ale u tyče včas. Následná pošťuchovaná nic nevyřešila.
56:48
Naopak Jihlava si v klidu kontroluje vývoj duelu a kráčí za třemi body.
55:26
Motor se nemůže dostat do závěrečného tlaku, ve kterém by musel dvakrát skórovat, aby se dostal alespoň do prodloužení.
54:19
Zakázané uvolnění Dukly, hra se stěhuje před Kacetla.
54:05
Domácí hrají v plném počtu.
53:47
Petr Punčochář dostal kotoučem do obličeje a skácel se k zemi. S krvavým šrámem odchází rovnou do útrob stadionu na šití.
53:24
Hosté měli nápor v obranné třetině Motoru, k vážnějšímu ohrožení Kůdely se však nedostali.
52:32
Zakázané uvolnění hostí.
52:05
Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Plány domácích na srovnání dostávají další trhlinu.
51:27
Motor krátké oslabení přežil bez větších problémů.
50:47
Dukla je kompletní a začala její zkrácená přesilovka.
50:39
Dnešní utkání sleduje 5011 diváků!
49:55
Straka vybídl ke skórování Vráblíka, ten jenom těsně minul!
49:27
Petr Punčochář (CEB) – 2 minuty za držení. Jenže přesilovka domácích neměla dlouhého trvání, bude se 80 vteřin hrát ve čtyřech na obou stranách.
48:47
Ondřej Malec (JIH) – 2 minuty za podražení. Je tu další možnost pro Rosolovu partu na snížení.
47:49
Robovu nabídku na teč Nouza netrefil.
47:25
Jihlava je kompletní.
46:54
Punčochář to zkusil také od modré čáry, ale jihlavský muž s maskou měl opět odkrytý výhled, proto kotouč bez větších problémů udržel ve své lapačce.
46:27
Nouza přejel modrou čáru a vypálil, Kacetl byl na tuto variantu připraven a přesně zasáhl.
45:55
Chmelířova přihrávka sražena do ochranné sítě, vhazování po pravici Kacetla.
45:25
Roman Mikeš (JIH) – 2 minuty za nedovolené bránění. Motor má šanci na korekci skóre.
44:03
Hosté využívají přesilovku a vedou již o dvě branky. Střelu Schejbala od modré čáry Kůdela jen vyrazil k volnému MIHU STEBIHOVI, jenž ho doklepl do sítě. Asistence: Jakub Schejbal a Michal Důras.
43:13
Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za hákování. Páté vyloučení domácích a další přesilovka Jihlavy.
42:11
Oba celky už jsou kompletní a Švihálek dorážel Strakovu střelu do odkryté branky, ale trefil jen tyč!
41:34
Dukla se pokusila v oslabení znovu zahrozit, zabrzdil jí ofsajd.
41:08
Motor zahájil početní výhodu, ale ty mu dnes moc nejdou.
40:29
Hraje se ve čtyřech, za chvilku se na led vrátí Přibyl a začne zkrácená početní výhoda domácích.
40:01
Motor se vrací na led, záhy dorazí i Jihlavští a půjdeme na třetí třetinu.
I po druhé třetině vede Jihlava o jednu branku, tentokrát 1:2. Jihočeši se po pauze zlepšili, dočkali se vyrovnání, ale Dukla se do vedení vrátila šťastnou brankou. Ideální možnost znovu srovnat stav měl Motor v dvojnásobné početní výhodě, ale během 69 vteřin skórovat nedokázal. Uvidíme, co nabídne závěrečná třetina, která začne v 19:22.
40:00
39:49
Petr Šidlík (JIH) – 2 minuty za nedovolené bránění. Tak ještě jinak, bude se hrát ve čtyřech, po pauze zřejmě začne zkrácená přesilovka Rosolova celku.
39:08
Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty za hákování. Pokud Dukla neskóruje během posledních dvaapadesáti vteřin druhé části, přenese si přesilovku do závěrečné periody.
38:35
V obranné třetině Motoru byl teď trošku zmatek, Hynek Kůdela se jej rozhodl vyřešit přikrytím kotouče.
37:17
Přečíslení tři na dva vyřešil Nouza bombou, kterou zachytil Kacetl svou lapačkou.
36:26
Chmelíř je na ledě, Motor v plném počtu.
36:10
Parýzek vyhazuje, přesilovka se blíží ke svému konci.
35:38
Motor se zatím dobře brání a ani Dukle přesilovka nejde.
34:26
Lukáš Chmelíř (CEB) – 2 minuty za držení. Přesilovka i pro hosty.
34:13
Kuřítko se dostával do zajímavé šance, ale nedokázal vystřelit.
32:49
Teď už jsou Jihlavští dokonce v pěti a přežili těžké chvilky.
31:55
Seman je na ledě, Jihlava ve čtyřech.
31:55
Kotouč je mimo hrací plochu, Seman se za čtyři vteřiny vrátí do hry. Motor měl tlak, ale nedokázal skórovat ve dvojnásobné převaze.
31:23
Straka rozvlnil jen boční síť!
31:10
Vráblíkovu střelu Kacetl vyráží.
30:49
Marek Melenovský (JIH) – 2 minuty za podražení. Motor má k dispozici minutu a devět vteřin dlouhou přesilovku pět na tři!
29:55
Filip Seman (JIH) – 2 minuty za podražení. Přesilovka pro domácí, kteří cítí šanci na vyrovnání.
29:16
Poslední desítky vteřin patří Jihlavě, která má kotouč častěji na holích.
27:43
Několikrát tečované nahození Schejbala gólman Kůdela zneškodnil.
26:55
Postavení mimo hru Dukly.
26:37
Nadějná střela Růžičky od modré čáry šla jen těsně mimo branku.
26:04
Dvě minuty uplynuly bez vážnější akce, oba celky jsou kompletní.
24:04
Martin Semrád (CEB) – 2 minuty za hrubost – Marek Melenovský (JIH) – 2 minuty za krosček. Po vzájemné potyčce se hraje ve čtyřech na obou stranách.
23:45
Hosté se však šťastně vrací do vedení. Nahození ADAMA ZEMANA z pravého rohu si srazil jeden z domácích mezi betony nešťastného Hynka Kůdely. Asistence: Tomáš Čachotský.
23:12
Čtvrtá formace domácích teď pozlobila defenzivu Dukly, Kacetl odolal.
22:38
Teď však domácí rozehráli na zakázané uvolnění.
22:18
A nadšení domácí fanoušci si žádají gól s pořadovým číslem dvě v Kacetlově síti.
21:10
České Budějovice právě vstřelily branku!
Euforie v Budvar aréně, je vyrovnáno! Motor využívá přesilovku, když Kacetl střelu Dana Růžičky pouze vyrazil před sebe a MICHAL ŠVIHÁLEK mezi betony jihlavského brankáře srovnává stav. Asistence: Dan Růžička.
20:46
Petr Šidlík (JIH) – 2 minuty za sekání. Druhá početní výhoda pro Motor.
20:01
První třetina je minulostí. Po fenomenálním úvodu zápasu samotná hra takovou šťávu neměla. Jihočeši, zřejmě pod tíhou utkání, zatím nedokáží produkovat hokej, který předváděli v přípravě. Hra Motoru je zatím bez pohybu, plná nepřesností a kotouče zatím přeskakují hokejky Českobudějovických. Naopak Jihlava zatím zvládá duel dobře, perfektně brání a jediný gól vstřelila v oslabení. Druhá část začne v Budvar aréně v 18.31.
20:00
18:59
Nervózní výkon plný nepřesností – tak by se zatím dal shrnout výkon domácích v první třetině. Trenéři Rosol a Bělohlav už se asi modlí, aby mohli svým svěřencům něco říci v kabině za stavu 0:1.
17:54
Nepříjemné nahození Čápa přeletělo jen o několik decimetrů břevno Kůdelovy svatyně, ten následně kotouč přikryl.
16:25
Šikovný Důras se teď dostal do palebné pozice, ale trefil pouze Kůdelovu vyrážečku.
16:01
Akci domácích zastavil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
14:39
Motor je kompletní, první oslabení zvládl hravě.
13:50
Semrád vyhodil, což znamená další chvilky oddychu pro českobudějovickou defenzivu.
13:14
I Jihočeši zatím zvládají první početní nevýhodu dobře a v poklidu se brání.
12:39
Josef Straka (CEB) – 2 minuty za podražení. Hodně přísné vyloučení domácího kapitána nabízí Dukle první početní výhodu.
11:21
Další icing Motoru. Rozehrávka Jihočechům také zatím moc nejde.
10:53
Dukla je zatím střelecky aktivnější, Kůdela musí být neustále ve střehu.
09:54
Od modré pálil po ledě Schejbal, Kůdela vyráží kotouč levým betonem do rohu kluziště.
08:47
Jihlava je kompletní, první přesilovka se domácím hrubě nevyvedla.
08:24
A nepovedená přesilovka Motoru končí dokonce inkasovaným gólem. Nepřesnou rozehrávku Daniela Boháče vystihl ZDENĚK ČÁP a svůj únik zakončil první brankou. Bez asistence.
07:40
Hosté se zatím dobře brání a už stihli dvakrát vyhodit.
06:47
Adam Zeman (JIH) – 2 minuty za vysokou hůl. Úvodní přesilová hra pro Motor.
06:36
Oba celky zatím hrají ze zabezpečených obran, nikdo nechce dostat první branku.
04:57
Zakázané uvolnění i na domácí straně. Na hráčích je znát úvodní nervozita.
04:12
Icing hostí.
03:50
Všem divákům, kteří byli zvyklí v Českých Budějovicích na extraligu, si jí dnes trošku připomínají. Minimálně atmosférou, která je vskutku parádní.
02:45
Před domácím gólmanem teď bylo hodně živo, ale Hynek Kůdela si poradil.
02:27
Kuřítko objel branku a pokusil se Kůdelu překvapit bekhendem, ten byl však pozorný.
02:18
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Kůdelu.
01:22
Důras se dostal ke střele z mezikruží, branku však minul.
00:32
Budvar aréna není vyprodaná, ale návštěva je hodně hodně slušná. Atmosféra je od prvních minut kouzelná.
00:01
Dozněly tóny z Pirátů z Karibiku, jdeme na to!
A na led už vjíždí hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice, následují je i hosté, na které se píská.
Laser show je pro tuto chvíli u svého, slovo si bere opět Jihočeská komorní filharmonie.
Za bouřlivého aplausu skončilo představení Jihočeské komorní filharmonie, světelná show v Budvar aréně však pokračuje.
Před začátkem utkání je pro diváky připravená předzápasová show, kterou obohatí laserová show nebo vystoupení Jihočeské komorní filharmonie, které právě odstartovalo.

Motor ČB: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Dan Růžička, Kříž, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – L. Marek, Pajič, Prokeš – Vaniš, Rob, Přibyl – Trummer.

Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Podlipník, Stebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras.

Rozhodčí:Talpa – Kreuzer, Samuel.
Poslední vzájemný duel

Oba celky se potkaly naposledy ve čtvrtek v rámci malého finále Regionálního poháru. A o náboj pondělního prvního ostrého zápasu je po čtvrtečním večeru rozhodně postaráno. Ve čtvrtek totiž na ledě Budvar Arény došlo k něčemu nevídanému po sportovní, avšak i po nesportovní stránce. Začalo to demolicí Jihlavy v první třetině. Za dvacet minut nastříleli hráči Motoru šest branek a domácí fanoušci byli v euforii. Druhá třetina už byla o poznání klidnější a do její poloviny tak padly pouze dva góly. To se však změnilo ve 33. minutě. Hostující střídačka protestovala proti vyloučení Prokše, následně obdržela i trest pro hráčskou lavici, což už nevydržel trenér Petr Vlk, odvolal svůj tým do kabiny a rozhodčí zápas ukončili za stavu 7:1. Další vzájemný duel v rychlém sledu tak určitě nabídne spoustu emocí a dramatickou zápletku.
ČEZ Motor České Budějovice

Motor má za sebou vcelku povedenou letní přípravu, kterou zakončil prvenstvím v Regionálním poháru. Takovým malým finále poháru byl čtvrteční duel mezi Jihočechy a Jihlavou, tedy právě pondělními soupeři.Na úvod sezony se těší i kouč Motoru Petr Rosol. „Způsob, jakým byl čtvrteční zápas ukončen, je určitě velkým lákadlem pro fanoušky na pondělní zápas. Já doufám, že bude vyprodáno,“ věří českobudějovický lodivod. V pondělí začne v brance Hynek Kůdela.
HC Dukla Jihlava

Před novou sezónou prošel jihlavský kádr několika změnami. Tou hlavní je odchod brankáře Davida Ritticha do extraligové Mladé Boleslavi. O místo v brankovišti tak bude s Lukášem Sáblíkem bojovat minimálně rok hradecký Ondřej Kacetl. Třetím do party je odchovanec Jiří Šťastný. Nepokračují také obránci Václav Jaroš, Roman Čermák a útočníci Radek Hubáček s Michalem Veleckým. Velkou posilou je naopak Marek Melenovský, jenž přišel ze Zlína a po patnácti letech se vrací „domů“.
Vítejte při sledování online přenosu z 1. kola první ligy. V něm se utkají od 17.40 v Budvar aréně českobudějovický Motor a jihlavská Dukla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.